PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Revolution 1x08 - Ties That Bind

GTVSBot
13 Νοεμβρίου 2012, 02:00
Σειρά : Revolution
Σαιζόν : 1
Επεισόδιο : 8
Τίτλος : Ties That Bind

Κανάλι : NBC

Περίληψη :

Όταν η Nora συναντά έναν στενό συγγενή της πρέπει να διαλέξει μεταξύ οικογένειας και μιας υπόσχεσης. Στο μεταξύ, ένα από τα πιο αδίστακτα μέλη της πολιτοφυλακής ακολουθεί τα ίχνη του Miles και των υπόλοιπων ενώ ο Στρατηγός Monroe κάνει επίπληξη στον Neville.

blackys88b
14 Νοεμβρίου 2012, 01:06
Πολυ καλο το 8ο συνεχιζει να μου αρεσει η σειρα...δεν το περιμενα το twist με τιποτα με την αδελφη της...ισως επειδη δεν το σκεφτομουν ιδιαιτερα...μου αρεσε που επεστρεψε ομως...δεν περιμενα να χασουν τοσο γρηγορα το μενταγιον αλλα αυτο εφερε και εξελιξεις αφου πλεον το εχει ο Μονρο αλλα και η τελευταια σκηνη ειναι αρκετα ενδιαφερον...αφου δεν εχουμε ιδεα τι ειναι...περιμενουμε απο τα επομενα επεισοδια...η δραση του επεισοδιου ηταν ικανοποιητικη...

great
15 Νοεμβρίου 2012, 10:44
Αυτό στο τέλος εμένα σαν ένα μεγάλο σταθμό παραγωγής ενέργειας μου έκανε πάντως.

tasoskratos
15 Νοεμβρίου 2012, 11:08
Αν και δεν θα το ήθελα, είμαι αναγκασμένος να κάνω για μία ακόμη φορά έναν παραλληλισμό με το Terra Nova.
Πολύ ενδιαφέροντα στοιχεία αλλά σκόρπια και αραιά και που έχουμε και στο revolution.
Εύχομαι μόνο να μην μείνουμε την γλύκα, διότι όπως και να τοκάνουμε το terra Nova μας άφησε με ένα φινάλε πολλά υποσχόμενο για μια 2η σεζόν που δεν ήρθε ποτέ:)
Ας πρόσεχαν.
και αυτή τη σειρά θα την χωρίσω, στο βασικό της θέμα το οποίο έχει πάρα πολύ ενδιαφέρον και φυσικά στο πως εξελίσεται.
Αφήνω λοιπόν στην άκρη σενάριο, ηθοποιούς, άσχετα πράγματα που πολύ πιθανόν αρκετοί να τα γουστάρουν και επικεντρώνομαι στο ποιός έριξε το ρεύμα!
2 ήταν τα στοιχεία από το χθεσινό επεισόδιο.
Πρώτον, ότι το μεταγιον αποτελείται από ένα υλικό το οποίο δεν παθαίνει τίποτα. <ούτε γρατζουνιά>>.
Δεύτερον, η τελευταία σκηνή που τουλάχιστον εμένα μου έκανε κλικ σε κάτι από CERN.
θα περιμένω και τις υπόλοιπες απόψεις για να το συζητήσουμε, όσοι βέβαια δεν παράτησαν την σειρά ήδη.

gio25
15 Νοεμβρίου 2012, 17:26
Το πρωτο επεισοδιο μετα απο καιρο που δεν με εκνευρισε.Και οντως περα απο τις κακες ερμηνειες,lame storylines,το μυστηριο κραταει το ενδιαφερον του.

Δεύτερον, η τελευταία σκηνή που τουλάχιστον εμένα μου έκανε κλικ σε κάτι από CERN.

Με προλαβες.Κι εμενα κατι απο επιταχυντη σωματιδιων μου εκανε.
Παντως δεν το ειδα να σκοτιζεται τον Ρανταλ για το ενα που επεσε στα χερια του εχθρου(?).

Να προσθεσω και τα σχεδιαγραμματα της μανας,για καποιο ειδος μηχανης ισως?

maroulucky
15 Νοεμβρίου 2012, 18:35
Λίγο καλύτερο από τα προηγούμενα, βαρέθηκα σε λιγότερα σημεία. :P
Η αδερφή έβγαζε μάτι ότι ήταν βαλτή, όπως και η ιστορία της ήταν λίγο κουφή.
Τώρα, η σκηνή στο τέλος αφήνει κάποια ερωτηματικά αλλά μάλλον είναι αυτό που λέτε περί CERN και ενέργειας. Να δω πως θα το ''εξηγήσουν'' το θέμα...

spiross27
15 Νοεμβρίου 2012, 20:46
sinexizete h ptosi tis tiletheasis pantos stathera apo epeisodio se epeisodio. alla pera apo auto arxisa na tin sinithizo k na mou aresei ligo perisotero tin vlepo euxarista kathe fora pou exoume neo apeisodio alla mou fenete oti tha mas afisei me polles apories h seira sto telos

constadine
15 Νοεμβρίου 2012, 21:38
Νομίζω ότι ήταν το καλύτερο επεισόδιο μέχρι τώρα .
Μάλλον τυχαίο ότι ήταν καλό το επεισόδιο , που δεν είχε επικεντρωθεί η "ιστορία" στη Spiridakos.

Στο πρώτο κοντινό πλάνο της αδερφής ,φάνηκε μια πονηράδα στη ματιά της .Οπότε και πήγε το μυαλό μου ότι θα γινόταν κάτι διαφορετικό .

nelli_92
18 Νοεμβρίου 2012, 17:03
για μενα το πιο καλο επεισοδιο μεχρι στιγμης μαλλον γιατι δεν πολυ επαιζε η τσαρλι...
μπλεξανε και το CERN αντε να δουμε πως θα χρησιμοποιηθει κι αυτο...

smallville
22 Νοεμβρίου 2012, 01:46
Πολύ καλό επεισόδιο. Από την αρχή δεν μου άρεσε η αδερφή της Νόρα.
Το τέλος αφήνει πολλά για σκέψη.