PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Revolution 1x09 - Kashmir

GTVSBot
20 Νοεμβρίου 2012, 02:00
Σειρά : Revolution
Σαιζόν : 1
Επεισόδιο : 9
Τίτλος : Kashmir

Κανάλι : NBC

Περίληψη :

O Miles και οι υπόλοιποι προσπαθούν να μπουν στο Independence Hall, κρησφύγετο του Monroe, αλλά η προσπάθειά τους δυσκολεύει όταν να αρχίζουν να μην μπορούν να ξεχωρίσουν την πραγματικότητα από την φαντασία. Στο μεταξύ ο Danny αρχίζει να υποπτεύεται την Rachel.

natasssa
20 Νοεμβρίου 2012, 16:24
Άλλο ένα επεισόδιο που δεν έγινε σχεδόν τίποτα...
Τουλάχιστον έφτασαν επιτέλους στον προορισμό τους.
Πάλι καλά που έπαιξαν 2 τραγούδια των Led Zeppelin, το ομώνυμο με τον τίτλο του επεισοδίου κι αυτό http://r14.imgfast.net/users/1414/56/02/31/smiles/2774444739.gif

Bkjv9SscotY

rexmania
21 Νοεμβρίου 2012, 00:05
νατασα μαλλον εσυ εβλεπες αλλη σειρα κατα την αποψη μου ηταν ενα απο τα καλητερα επεισοδεια στη σειρα

nembe
21 Νοεμβρίου 2012, 01:38
βασικα απο το πουθενα βρεθηκα στην φιλαδεφλεια, εχουμε φαει 8 επεισοδια που η πλοκη πηγαινει πιο αργα απο την λαμψη(για οσους την προλαβαν στα καλα της) και τσουπ στο 9 φτανουν στην φιλι!! και σε 5 λεπτα μεσα δεχετε η αντισταση να τους βοηθησει, ετσι επειδη

το κορυφαιο για μενα οι ασχετες συζητησεις στο τουνελ!!!

natasssa
21 Νοεμβρίου 2012, 05:39
νατασα μαλλον εσυ εβλεπες αλλη σειρα κατα την αποψη μου ηταν ενα απο τα καλητερα επεισοδεια στη σειρα

Δεν ξέρω, μπορεί, ίσως να μην είμαι τόσο ενθουσιασμένη γιατί στο κόκκινο σύμπαν μάλλον μας πρόβαλαν τη βαρετή version του επεισοδίου

eparatos
21 Νοεμβρίου 2012, 10:02
Το έχω παρατήσει απ' το 4ο επσ, όμως το βλέπει ένας φίλος κι εχτές κόλλησα κι εγώ.
Whaaaaaaat?
To μισό επεισόδιο ήταν οι παραισθήσεις του καθενός, no revolution at all, αλλά μετά πρόσεξα τον τίτλο: "Kashmir". Ααχά... είναι γνωστό στους πάντες πως τα χασίσια απ' το Κασμίρ είναι παραισθησιογόνα, όμως αυτοί έχουν ξεφύγει τελείως! Άμα σε χαλάει, μη το πίνεις [μου θέλεις και Led Zep].
Πως την κρατάνε ακόμα αυτή την σειρά;

gio25
21 Νοεμβρίου 2012, 11:29
βασικα απο το πουθενα βρεθηκα στην φιλαδεφλεια, εχουμε φαει 8 επεισοδια που η πλοκη πηγαινει πιο αργα απο την λαμψη(για οσους την προλαβαν στα καλα της) και τσουπ στο 9 φτανουν στην φιλι!! και σε 5 λεπτα μεσα δεχετε η αντισταση να τους βοηθησει, ετσι επειδη

το κορυφαιο για μενα οι ασχετες συζητησεις στο τουνελ!!!

Αυτο ακριβως,εσπαγα το κεφαλι μου τι εχασα στο προηγουμενο και βρεθηκαν με το καλημερα με τους ανταρτες.

Κατα τα αλλα,στο fast forward το ειδα το επεισοδιο.Το μονο που μου αρεσε η μαμα που σκοτωσε τον αλλο για να παραμεινει απαραιτητη.

ilianna
21 Νοεμβρίου 2012, 13:40
Είχε πολλές τρύπες το σενάριο, αλλά ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ έφτασαν! Την ψυχή μας έβγαλαν! :P

tasoskratos
21 Νοεμβρίου 2012, 16:46
Αυτά τα χαλασμένα, τα ληγμένα, πίνουν αυτοί που γράφουν το σενάριο και νομίζουν ότι γράφουν, να μην πω τι.
Τούνελ, φυλαγμένο, παγιδευμένο, ακριβώς κάτω από το στρατηγείο του Μονρό, σκοτώνουν τους φρουρούς οκ, γίνεται ένα μπαμ που πρέπει να το άκουσαν μέχρι...και δεν εμφανίστηκε κανείς του Μονρό.

πάντως έχουν μεγάλη πλάκα.
Αφήστε ρε να δούμε τι σόι βόμβα είναι αυτή.

Το εάν αρέσει ή όχι έιναι ένα θέμα και μπορεί κάποιος να πει <περί ορέξεως...>>.
Το να δείχνεις παπάρες όμως είναι τραγικό.

ΥΓ. Αυτή η μουσική που έπαιζε ως backround, κυρίως στον διάλογο της συμπαθιτικής ξινής φλογερής χωριατοπούλας με τον μπαμπά της, μήπως ξέμεινε σε κάνα ράφι του ABC και λένε <<κρίση έχουμε, βάλτη και ποιός να θυμάται>>.

ΥΓ. Λέτε να τσεκάρω το οξυγόνο στο γραφείο?:D

constadine
21 Νοεμβρίου 2012, 19:27
Μάθαμε κάτι περισσότερο για το μενταγιόν ,κάτι είναι και αυτό .

great
22 Νοεμβρίου 2012, 10:28
Πάντα μου την σπάγαν τα επεισόδια με τις παραισθήσεις και τα συναφή και εδώ δεν υπήρξε εξαίρεση.
Μόνο καλή η σκηνή στο τέλος με το μαχαίρωμα, δεν το είδα να έρχεται.

GeorginaNik
22 Νοεμβρίου 2012, 14:53
Όλο το επεισόδιο η παραίσθηση του Μάιλς και η σκηνή του με τον Μπας, καθώς και η φόνος που κάνει η Ρέιτσελ στο τέλος. Ποτέ δεν ήθελα να είμαι στο κόκκινο σύμπαν. Dammit!

Πρέπει να κάνουν κάτι, έχουν παίξει 9 επεισόδια και δεν ξέρουμε ούτε ποιος ούτε γιατί έκλεισαν το ρεύμα, τι κέρδισαν από αυτό; Δεν βγάζει νόημα. Επίσης, γιατί ενώ λογικά μπορούν να το επαναφέρουν δεν το κάνουν. Υπάρχουν 12 κολιέ αλλά δεν έχουν, χώρια τουλάχιστον, ιδιαίτερη ισχύ. Δεν ξέρουμε τι ρόλο βαράνε ούτε και που βρίσκονται τα υπόλοιπα εκτός από 5-6 που μας έχουν δείξει. Καθόμαστε και ασχολούμαστε με την τωρινή κατάσταση, τον Μονρόε και τους επαναστάτες (καλό στόρυ αλλά όχι ΤΟ στόρυ) και το πραγματικό στόρυ παίζει κάθε 3 επεισόδια. :thumbdown

berlo
22 Νοεμβρίου 2012, 18:07
Βασικά και γω του κόκκινου σύμπαντος είμαι, αλλα ομολογώ ότι το μαχαίρωμα της Ρειτσελ μου ήρθε ουρανοκατέβατο και ήταν αναζωογονητικό να γίνεται κάτι που δεν κάνει μπαμ από χιλιόμετρα.

Κατα τα αλλα, οι τρύπες δε μ'αφήνουν να πω τίποτα καλό.
- Λίγο κουφό που βρεθηκαν κατευθείαν εκεί.
- Οταν ξεκινάς μια επίθεση, και σκοτώνεις τους φρουρούς δεν καθεσαι να ξανααναλυσεις το σχέδιο, αλλά κάνεις γρήγορα για να μην πάρουν οι άλλοι χαμπάρι την επίθεση και σε κυνηγήσουν.
- Στα τούνελ δεν πας βολτίτσα, είπαμε κάνεις ακόμα επίθεση!
-Η έκρηξη ήταν σιωπηλή μαλλον.
-Οι παραισθήσεις boringgg.

ΥΓ. Και επειδή δεν θέλω να γραφω σε κάθε επεισόδιο αρνητικά σαν να τρολλάρω, ας τα γράψω μαζεμένα. Στο προηγούμενο επεισόδιο εκείνος ο στρατιώτης στο 34:24 τόση ώρα προσπαθουσε να στεριώσει το όπλο;:P

m0rpheas
22 Νοεμβρίου 2012, 20:29
Βασικά και γω του κόκκινου σύμπαντος είμαι, αλλα ομολογώ ότι το μαχαίρωμα της Ρειτσελ μου ήρθε ουρανοκατέβατο και ήταν αναζωογονητικό να γίνεται κάτι που δεν κάνει μπαμ από χιλιόμετρα.

Αυτό.

- Οι παραισθήσεις, όπως συνήθως, αποτελούν έναν κακό τρόπο να γεμίσει το επεισόδιο
- Η σκηνή με την Τσάρλι και τη νάρκη πρέπει να εκτόξευσε την αγωνία όλων στο κατακόρυφο :thumbdown
- Θα συνέχιζα, αλλά τα είπατε οι προηγούμενοι και ψιλοβαριέμαι κιόλας...

Κατά τ' άλλα, άλλο ένα επεισόδιο πέρασε, οι αντοχές μου μειώνονται, μια μέρα θα εξαντληθούν κι απλά ελπίζω να αντέξω ως το τέλος της σαιζόν.

sakisr21
23 Νοεμβρίου 2012, 00:01
Μακράν το χειρότερο επεισόδιο, μιλάμε για μετρό ολόκληρο και έχουν φράξει τόσο καλά τις εισόδους που δεν έχει οξυγόνο για 5 άτομα!!!!! χαχαχαχα εντωμεταξύ η πόρτα που τελικά βγήκαν ήταν γεμάτη τρύπες!! και η δικές μου αντοχές τελειώνουν όπως το οξυγόνο! πάρα πολύ αργή σειρά και με πολλά ερωτηματικά και διάφορα ξεκάρφωτα! μάλλον θα ξεσκαρτάρω λίγο της σειρές που παρακολουθώ!!!

smallville
23 Νοεμβρίου 2012, 01:23
Πολύ καλό επεισόδιο. Μπορεί οι παραισθήσεις όπως είπαν και οι προηγούμενοι να είναι απλά ένα τέχνασμα για να γεμίζει το επεισόδιο, αλλά εγώ το βρήκα πολύ καλό. Να πω την αλήθεια τον ρουφιάνο δεν τον περίμενα και με εξέπληξε, αλλά αυτό στο τέλος με το μαχαίρωμα με άφησε μ@λ@κ@. Πάντως το βλέμμα του Μονρώ στο τέλος όλα τα λεφτά.

tasoskratos
23 Νοεμβρίου 2012, 07:38
αλλά αυτό στο τέλος με το μαχαίρωμα με άφησε μ@λ@κ@

Εμένα λαλάκα με άφησε αυτό το κατασκεύασμα που ήτανε βόμβα όπως επίσης και το μεταγιον σκανδάλη!
και ρεύμα δίνει και βόμβες ανατινάζει, ορίστε παρακαλώ περάστε και μην σμπρώχνεστε, όλοι θα πάρετε:D

spiross27
23 Νοεμβρίου 2012, 10:57
to maxeroma itan fos fanari oti tha ginei ego to ipethesa amesos oti me kapion tropo tha ton skotosei etsi apotoma gia na tin exei anagi! to epeisodio kalo itan gia mena fisika oi parestiseis poli varetes .... ekini eftiakse vomnava k ligise tosa sidera apla me tin fotia pou eixe ekino to vareli? prepei odos na mas deiksei esto poioi eklisan to revma k giati me pio skopo k giati autoi pou ixan ta metagion apofasisan na ta diaskorpisoun eksarxis k na afisoun to kosmo sto skotadi adi na anoiksoun amesos to revma otan epese afou boroun k kala na afksisoun tin dinami tou metagion me enisxites

tasoskratos
23 Νοεμβρίου 2012, 12:00
Το εχουμε πει αρκετές φορές. Μία κόμη σειρά ασχολείται με ένα ενδιαφέρον θέμα, απλά έως τώρα αποτυνχάνει να το παρουσιάσει.
Το ΄΄αποτυνχάνει΄΄ βέβαια για εμάς. Πιθανόν οι δημιουργοί να θέλουν να κρατήσουν αυτό το μυστήριο έως το φινάλε της σεζόν, να πετάξουν ένα μπισκοτάκι στην τελευταία σκηνή και μετά περίμενε...
Εως τότε, γεμίζουμε το σενάριο με διάφορα άλλα, οικογενειακής, παιδικής, ολίγον video game, φύσεως γεγονότα, τα οποία για άλλους είναι βαρετά/ηλίθια και για άλλους ενδιαφέροντα.
Είναι ακριβώς το ίδιο λάθος που έγινε και με το terra Nova. Από ότι φαίνεται όμως μυαλό δεν βάλανε.
Εάν στην Αμερικήη σειρά κάνει νούμερα εχει καλώς. Διαφορετικά, ασχέτως εάν για εμάς είναι ΄΄η εβδομαδιαία ΄΄παιδική χαρά μας΄΄, το τέλος του είναι διαγεγραμμένο.
Αφού λοιπόν δεν θέλουν να αποκαλύψουν σημαντικά στοιχεία της ιστορίας, θα μπορούσαν να γεμίσουν το σενάριο με κάτι πιο ενδιαφέρον και όχι με διαλόγους για γέλια.
- δεν θέλεις να αποκαλυφτεί το μεγάλο σου μυστικό στους φίλους σου
- ποιό μυστικό?
- ότι, όταν με συναντήσεις και πάλι θα εισαι έτοιμος να τους προδώσεις...(ή κάπως έτσι)

Δηλαδή νόημα μηδέν!
Ποιός είσαι ρε Μονρό? Η πλανεύτρα της Ανατολής και δεν θα μπορέσει να σου αντισταθεί? Ήμαρτον!!!

Ποιός έκλεισε λοιπόν το ρεύμα? Ο μόνος που μπορεί να το κλείσει είναι αυτός που το άναψε!!! Δηλαδή ο Έντισον ή ο Τέσλα, ή μήπως κανένας άλλοςς?
Οπότε περιμένω κι εγώ με αγωνία να δω το τι θέλει να μας πει ο ποιητής.

freedoom
26 Νοεμβρίου 2012, 01:13
Καλό επεισόδιο. Τις παραισθήσεις τις μικρής τις αφήνω ασχολίαστες..:thumbdown
Η Rachel αντέδρασε έξυπνα στο φινάλε και δεν περίμενα με τίποτα την αντίδρασή της!:shock:
Επιτέλους, η "ομάδα" πλησιάζει προς το στόχο της, αλλά απ' ότι βλέπω η σειρά κάνει διάλειμμα στο επόμενο επεισόδιο, οπότε μάλλον θα μας αφήσουν στην κρίσιμη στιγμή της συνάντησης των δύο πλευρών...

Fireball
26 Νοεμβρίου 2012, 09:40
Για τους Zeppelin και μονο :respect: .
Από Supernatural το περιμέναμε τόσα χρόνια, στο Revolution ο βρήκαμε.

blackys88b
27 Νοεμβρίου 2012, 00:05
Αρκετα καλο εως και πολυ καλο για μενα το επεισοδιο, σιγουρα τεχνασμα οι παραισθησεις τρικ των δημιουργων αλλα εμενα γενικα μου αρεσανε..!!! επισης ειχε μια δυο σκηνες που δεν τις περιμενα...κυριως το μαχαιρωμα...προσωπικα δεν με χαλαει καθολου η σειρα..!!! α πολυ καλη μουσικη σημερα..!! :)