PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : The Following 1x07 - Let Me Go

GTVSBot
5 Μαρτίου 2013, 03:00
Σειρά : The Following
Σαιζόν : 1
Επεισόδιο : 7
Τίτλος : Let Me Go

Κανάλι : FOX

Περίληψη :

Ο Τζο Κάρολ επιδιώκει να μεταφερθεί σε άλλες εγκαταστάσεις με την βοήθεια της δικηγόρου του αλλά ο Ράιαν υποψιάζεται ότι ένα μεγαλύτερο σχέδιο κρύβεται πίσω από αυτή την κίνηση.

kKKK
5 Μαρτίου 2013, 12:15
Εντελώς προβλέψιμο επεισόδιο που όμως δε με κούρασε (εκτός απο το χαζό σημείο που ο καράφλας κυνηγούσε το μικρό που μου φάνηκε εντελώς αχρείαστο και γελοίο στην εκτέλεση) και αυτό είναι θετικό.

Εννοείται ότι δεν υπήρχε αμφιβολία ότι θα πετύχαινε η απόδραση του Κάρολ. Απο τη στιγμή που ζήτησε να μεταφερθεί είπα: "α σήμερα θα αποδράσει". Απλά κάποιες βδομάδες πρίν που μίλησα για την απόδραση του Κάρολ, πίστευα ότι αυτό το χαρτί θα το παίξουν στα τελευταία 4-5 επεισόδια και όχι τόσο νωρίς.

Και φυσικά ατάκες όπως "δε νομίζω ότι έχουμε γνωριστεί" που είπε ο Κάρολ στον πράκτορα του εφ μπι αι φυσικά μας κλείνουν το μάτι για μελλοντικές "ανατροπές".
Όχι δεν ξέρουμε ποιός είναι ο Ρόντερικ.

Reben
5 Μαρτίου 2013, 16:08
Και φυσικά ατάκες όπως "δε νομίζω ότι έχουμε γνωριστεί" που είπε ο Κάρολ στον πράκτορα του εφ μπι αι φυσικά μας κλείνουν το μάτι για μελλοντικές "ανατροπές".
Όχι δεν ξέρουμε ποιός είναι ο Ρόντερικ.

"I don't believe we've had the pleasure" ήταν η ατάκα. Δεν είπε οτι δεν έχουν γνωριστεί... :P :lol:

Δεν ξέρω... ήταν καλό το επεισόδιο ή μετά το χάλι της προηγούμενης εβδομάδας έριξα τόσο πολύ τις απαιτήσεις μου; Ούτε εγώ βαρέθηκα πάντως, για να μην πω οτι μου άρεσε κιόλας.

Τελικά νομίζω πως το κλειδί για να περάσεις καλά με τη συγκεκριμένη σειρά, είναι να τη δεις όπως βλέπει κι εκείνη τον εαυτό της. Και να μη την πάρεις και πολύ στα σοβαρά.

Αστείο της εβδομάδας: Με μια υπερ-συντονισμένη επιχείρηση πρακτόρων, FBI, U.S. Marshals και λοιπές κρατικές υπηρεσίες, με ελικόπτερο που παρακολουθεί στενά την αυτοκινητοπομπή, μεταφέρουν τον Νο1 εγκληματία που ξέχασαν να πάρουν μαζί τους...

Ξέρουν πάντως πως να κλείνουν επεισόδια, με ή χωρίς cliffhanger. I'll give them that.

Fever Ray - If I Had A Heart

darko_wicked
5 Μαρτίου 2013, 23:58
Σίγουρα καλύτερο από το προηγούμενο. Ειδικα το πρώτο μισάωρο. Επιτέλους μια βοήθεια (διευθυντής φυλακών) που είχε μια λογική εξήγηση (απαγωγή κόρης). Για τα υπόλοιπα έχουμε κάποιους που ακολουθούν κάτι και πιστεύουν σε κάτι. Κάθε τόσο ξεπετάγεται και ένας χωρίς να ξέρουμε μετα απο οκτώ επεισόδια τι κοινό έχουν όλοι αυτοί επιτέλους.

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Sherlock_7
6 Μαρτίου 2013, 02:26
Πολύ καλό επεισόδιο μου άρεσε αρκετά. Και συμφωνώ με τον προλαλήσαντα ότι ήταν αρκετά λογικό για το πως σύνδεσαν την απόδραση με την ομηρία της κόρης. Μας έδειξαν τον λαό του στο τέλος και θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον το επόμενο σχέδιο-χτύπημα της αίρεσης.

Από την άλλη πλευρά το FBI θα αναζητήσει να βρει που κρύβεται ο Κάρολ μαζί με τους δικούς του και τι ετοιμάζουν. Και για 8ο επεισόδιο θα ψάχνουν τον κακόμοιρο το Τζόι που τα έχει δει όλα (μαχαίρια, πιστόλια, σκοτωμούς) το παιδάκι. Τα πάντα λέμε. Λέτε να βαδίσει στα χνάρια του πατέρα του;

johnchatzo
6 Μαρτίου 2013, 16:40
Ωραίο επεισόδιο αλλά γενικά έχει πέσει λίγο το επίπεδο της σειράς. Η απόδραση του Κάρολ μπορεί να ανανεώσει το σενάριο μιας και τους δίνεται η ευκαιρία να μας δείξει και άλλα πράγματα.

johny f
6 Μαρτίου 2013, 17:45
"I don't believe we've had the pleasure" ήταν η ατάκα. Δεν είπε οτι δεν έχουν γνωριστεί... :P :lol:

Δεν ξέρω... ήταν καλό το επεισόδιο ή μετά το χάλι της προηγούμενης εβδομάδας έριξα τόσο πολύ τις απαιτήσεις μου; Ούτε εγώ βαρέθηκα πάντως, για να μην πω οτι μου άρεσε κιόλας.

Τελικά νομίζω πως το κλειδί για να περάσεις καλά με τη συγκεκριμένη σειρά, είναι να τη δεις όπως βλέπει κι εκείνη τον εαυτό της. Και να μη την πάρεις και πολύ στα σοβαρά.

Αστείο της εβδομάδας: Με μια υπερ-συντονισμένη επιχείρηση πρακτόρων, FBI, U.S. Marshals και λοιπές κρατικές υπηρεσίες, με ελικόπτερο που παρακολουθεί στενά την αυτοκινητοπομπή, μεταφέρουν τον Νο1 εγκληματία που ξέχασαν να πάρουν μαζί τους...

Ξέρουν πάντως πως να κλείνουν επεισόδια, με ή χωρίς cliffhanger. I'll give them that.

Fever Ray - If I Had A Heart

Αυτο δεν ειναι FBI, ειναι η Ελληνικη Αστυνομια....:P :lipsseale

tasoskratos
7 Μαρτίου 2013, 10:25
΄΄άλλος με τη βάρκα μας΄΄

Ήρθε ο αρχηγός και βγήκαν οι πιστοί να τον υποδεχτούν, εκτός βέβαια το υπόλοιπο fan club.
Πρέπει να ειμαστε ειλικρινείς. Κάτι πήγε να γίνει σε αυτό το επεισόδιο μετά και την απόδραση του μεγάλου.
Περί απόδρασης οκ, τα ειπατε.
Το μεγάλο ερώτημα τώρα ειναι. Προς τι το ΄΄μίσος και ο αλληλοσπαραγμός?΄΄.
Εάν δούμε ότι όλο αυτό τραβάει...έχει το δικό του θέμα, έχει καλώς.
Εάν όμως όλη η ΄΄φασαρία΄΄ γίνεται γιατί αυτό το παλλικάρι, το πανέξυπνο, το πονηρό κλπ κλπ και τον πιάσανε και του μαμήσαν την γυναίκα, ε δεν ξέρω. Το βρίσκω κάπως...

smallville
8 Μαρτίου 2013, 01:20
Πολύ καλό και αυτό το επεισόδιο.
Προβλέψιμο το οτι θα αποδράσει από την φυλακή, μόλις ακούστηκε, αλλά
δεν με χάλασε καθόλου. Πάντως ο τύπος έχει μαζέψει πολύ λαό και σίγουρα θα υπάρχει κι άλλος.

Katerinaki_888
8 Μαρτίου 2013, 04:25
Όντως,τελείως προβλέψιμο το επεισόδιο,αλλά μόλις τελείωσε είπα:"Αυτό ήταν μόνο?" :shock: Δεν κατάλαβα πότε πέρασε το 45λεπτο.Τελικά,τον καράφλα τον έφαγε λάχανο ο stalker της γυναίκας του Carol?To gay ζευγαράκι δεν είδαμε πού βόσκει(Jaycob :oops: :P).Όντως,αυτό για τον πράκτορα του FBI,το λέτε τόσο καιρό που θα μου φανεί ανατροπή αν τελικά ΔΕΝ είναι μέσα στo cult :lol:

blackys88b
8 Μαρτίου 2013, 22:13
Πολυ καλο το επεισοδιο, καλυτερο απο το προηγουμενο...χωρις να μου δινει απαραιτητα αγωνια με κρατησε ικανοποιητικα...!! πολυ καλο τραγουδι και ενδιαφερον κλεισιμο..

great
12 Μαρτίου 2013, 09:39
Τελικά ο μόνος που δεν προέβλεψε την απόδραση είμαι εγώ. Με εξέπληξε ευχάριστα το γεγονός γιατί δίνει καλή συνέχεια. Πολύς κόσμος μαζεμένος στο σπίτι στο τέλος.

sofakikal
12 Μαρτίου 2013, 13:56
Εμένα μ' άρεσε το σημείο που αφού έχει αποδράσει τον βρίσκουν ο Ράιαν και ο άλλος και αντί να ανέβουν τις σκάλες πιο διακριτικά για να τον πιάσουν αρχίσουν να σπρώχνουν κόσμο και να φωνάζουν FBI! Μετά απόρρησαν πως τους ξέφυγε. :P