PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : The Following 1x12 - The Curse

GTVSBot
9 Απριλίου 2013, 04:00
Σειρά : The Following
Σαιζόν : 1
Επεισόδιο : 12
Τίτλος : The Curse

Κανάλι : FOX

Περίληψη :

Ο Ράιαν και το FBI ανακαλύπτουν ένα οπαδό ο οποίος μπορεί να είναι σε θέση να τους οδηγήσει στον Κάρολ. Εντωμεταξύ η Κλερ και η Έμμα θα συναντηθούν για πρώτη φορά μετά την απαγωγή του Τζόι.

kKKK
9 Απριλίου 2013, 18:51
Καλά ξεκίνησε αλλά στην πορεία το έχασε κι αυτό το επεισόδιο. Δλδ πόσες φορές πρέπει να γίνουν τα ίδια και τα ίδια; Έχασαν 2 φορές την Κλαίρ, οι "κακοί" έπιασαν 2 φορές τον Μάικ (καλά αυτός αν δεν αποδειχτεί μέρος του καλτ, παίζει να είναι ο πιο χαζό εφ-μπι-άης ever), ο Κάρολ τους ξέφυγε ήδη δε ξέρω κι εγώ πόσες φορές. Κι απο την άλλη σου πουλάνε για cliffhanger ότι ο σερίφης της περιοχής είναι ο Ρόντερικ. Και ρωτάω εγώ ο χαζός: αφού την προηγούμενη φορά που χρειάστηκε να χτυπήσουν "γιάφκα" του Κάρολ υπήρχε κάποιος δικός του που δούλευε για το σερίφη, μήπως θα έπρεπε αυτή τη φορά έτσι για αλλαγή να ψάξουν τον σερίφη και τους βοηθούς του πρίν τους εμπιστευτούν;;; Στο κάτω κάτω, υπάρχει και το σκίτσο του Ρόντερικ.

Τί να πώ; Μια ιδέα για ταινία την τράβηξαν απο τα μαλλιά για να την κάνουν σειρά. Και σκοπεύουν να κάνουν κι άλλη σεζόν; Πλάκα κάνουν; Προσωπικά μετά το τέλος της σεζόν ...τέλος.

thanasislost
9 Απριλίου 2013, 19:35
Καλό το επεισόδιο....Αλλά όπως και τα είπε και ο φίλος kKKK....Τα ίδια και τα ίδια....No more comments.....

Sherlock_7
10 Απριλίου 2013, 01:24
Η ντροπή του FBI είναι η σειρά! Τόσους χαζούς αστυνομικούς δεν παίζει να έχω δει σε άλλη σειρά/ταινία. Ακόμη στην μεγάλη των μπάτσων σχολή, πιο σοβαροί ήταν οι αστυνομικοί....

Αρχίζει και με κουράζει η σειρά, έχει κάτι σεναριακές τρύπες ΝΑ με το συμπάθιο. Το τραβάνε από εδώ, το τραβάνε από εκεί και στο τέλος πάλι στο 0 καταλήγουν. Ε φτάνει πια.

johny f
10 Απριλίου 2013, 02:02
Η ντροπή του FBI είναι η σειρά! Τόσους χαζούς αστυνομικούς δεν παίζει να έχω δει σε άλλη σειρά/ταινία. Ακόμη στην μεγάλη των μπάτσων σχολή, πιο σοβαροί ήταν οι αστυνομικοί....

Που τη θυμηθηκες...:respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
Παντως επειδη τα αλλα ειναι συνηθισμενα μενω στη πολυ ιδιατερη σκηνη απ'το παρελθον του Ραιαν που δε τη περιμενα με τιποτα...:shock: :shock: :shock: :shock:

thanasislost
10 Απριλίου 2013, 03:07
Μου λύνεται μια απορία ρε παιδιά; Από πότε πρέπει κάθε μια στις 2 σειρές που βγαίνει να έχει σε κάθε επεισόδιο και φλάσμπακς...Τι είναι αυτό το πράγμα;Ποίος τους είπε ότι αυτό κάνει μια σειρά καλύτερη...Οκ το Lost το έκανε υπέροχα αλλά μέχρι εκεί..Τώρα πάρα πολλές σειρές το χρησιμοποιούν συνέχεια..Στην περίπτωση του Following τα φλασμπακς νιώθω ότι δεν μου έχουν δώσει κάτι ιδιαίτερο...Προφανώς δεν εννοώ σε κάποια επεισόδια(ή ακόμα και σε ένα όλη την σεζόν)να χρησιμοποιείται αυτή η τεχνική για να παρουσιάσει κάτι από το παρελθόν του ήρωα που έχει άμεση σχέση με το πρόβλημα που αντιμετωπίζει την δεδομένη στιγμή όπως έχει γίνει κατά καιρούς σε σειρές όπως Spartacus,BSG,Mad Men ή να υπάρχει ένα επεισόδιο που δείχνει πως ξεκίνησαν όλα...Εννοώ την χρήση του σε κάθε επεισόδιο..Προσωπικά το έχω βαρεθεί..Τι έχουν πάθει οι σεναριογράφοι;Βαριούνται να γράφουν διαλόγους;;Έχει παραγίνει το κακό ή εγώ γίνομαι περίεργος;Πείτε ειλικρινά...

tasoskratos
10 Απριλίου 2013, 11:16
Η ντροπή του FBI είναι η σειρά!

Ουδείς διαφωνεί και ξανααπορώ!!! πως και δεν πήρε κανένας των δημοσίων σχέσεων να του κράξει.
<<Ρε μάγκες, όταν κάνουμε επιδρομή σε υποπτο σπίτι, που μάλιστα δεν ξέρουμε και πόσους έχει μέσα, δεν πάνε 2-3 άτομα και μετά καταφθάνουν οι υπόλοιποι. Ήμαρτον! ρεζίλι μας κάνατε.>>

Ειχαμε προ πολλού συζητήσει περί κολληματος του master με τον συμπαθή Κέβιν, αλλά σκεφτήκαμε ότι θέλει να πάρει την εκδίκηση του για το κεράτωμα...
Χθες είδαμε ότι έχει ΄΄θέμα΄΄ η ιστορία.
Ρε master, τόσες γυναίκες οπαδούς έχεις. Τι της βρίσκεις αυτής της ξυνής? να ήταν και καμμιά γυναικάρα να πω, άντε δε βαριέσαι. Αυτή ειναι σαν το κοριτσάκι με τα σπίρτα.
Περιμένω να επαναστατήσουν οι οπαδοί και βλέπω πρωτο πρωτο τον jacob να σέρνει το χορό.
jacob!!! Τι θυμήθηκα τώρα:)

hakinen
11 Απριλίου 2013, 14:17
Federal Bureau of Idiots!!!

Ρε master, τόσες γυναίκες οπαδούς έχεις. Τι της βρίσκεις αυτής της ξυνής? να ήταν και καμμιά γυναικάρα να πω, άντε δε βαριέσαι. Αυτή ειναι σαν το κοριτσάκι με τα σπίρτα.

Χαχα!! Εντάξει. Δεν την λες και άσχημη. Μια χαρά κοπέλα είναι, απλά εντελώς ατάλαντη.

Για το επ τι να πω; Πρέπει να ψάξω βαθειά μέσα μου για να βρω γιατί το συνεχίζω! :P

Εν τω μεταξύ με το φλάσμπακ του Ράιαν λέω όπα, τώρα θα μας φορέσει μαυρη κάπα, κουκούλα με αυτάκια, θα καβαλήσει το Ράιανμομπίλ και θα την αράζει στις στέγες!!:lol::lol:

tasoskratos
11 Απριλίου 2013, 15:01
Δεν την λες και άσχημη

Εννοείς κακάσχημη!!!

Υπάρχει περίπτωση να περάσει από δίπλα σου στο δρόμο και να γυρίσεις να την κοιτάξεις?
Θηλυκότητα 0
κορμί 0
πρόσωπο 0
Μαλλιά 0
καμπύλες 0

Ουτε ο ΘΒ δεν ειχε τόσα κουλούρια. Ασε που πήρε και ένα 7ράκι:)

hakinen
11 Απριλίου 2013, 15:20
^ Εντάξει. Υπερβολικό σε βρίσκω. Δεν είπαμε οτι είναι καμιά θεά, αλλά οχι και μηδενικό. Τότε η Έμα τι είναι;

Άλλωστε ο Ρέυλαν Γκίβενς που έχει θέμα μαζί της κάτι παραπάνω θα ξέρει!!:p

Μια χαρά είναι. Και σώμα έχει και πρόσωπο αρκετά πάνω από τον μέσο όρο.

Περί ορέξεως βέβαια...

kKKK
11 Απριλίου 2013, 16:14
Εγώ πάντως ένα ψυχικό θα το έκανα :lipsseale :lol: :lol:

tasoskratos
11 Απριλίου 2013, 16:44
ρε παιδιά, μήπως έγινε παρεξήγηση?
Για ποιά λέτε εσείς? γιατί εγώ μιλάω για την γκόμενα του Τζέικομπ, που μετά έγινε γκόμενα του άλλου, που ειχε γκόμενο τον Τζέικομπ!
Εχει γούστο να νομίζατε πως η κουβέντα γίνεται για την πρώην σύγυγο του master.
Αντίθετα, η milf μια χαρά γυναίκα είναι.:)

darko_wicked
11 Απριλίου 2013, 20:00
Ενδιαφέρουσα η τελευταία σκηνή, αλλά και υποψήφια για πολλές δικαιολογίες. ούτε η μουσική δεν το σώζει πλέον

georgiakos
11 Απριλίου 2013, 22:18
πραγματικα ,πιστευω οτι το FBI θα πρεπει να τους κανει μηνυση !

great
12 Απριλίου 2013, 09:42
Σαν μικρά παιδιά κάνετε.
Λες και δεν τα έχουμε ξαναδεί αυτά τα πράγματα και νομίζαμε ότι στις σειρές υπάρχει αληθοφάνεια....

Δηλαδή το 24 τι να πει που γινόντουσαν σημεία και τέρατα.

darko_wicked
12 Απριλίου 2013, 11:44
πάντα υπήρχε ένας αντίλογος όμως. Λίγο οι μεν σε δύσκολη θέση, λίγο οι δε και πάει λέγοντας. Εδώ μονίμως ο Κάρολ είναι όχι ένα αλλά σαράντα βήματα εμπρός.

blackys88b
17 Απριλίου 2013, 16:30
ωραιο το επεισοδιο...δυνατες οι σκηνες του James Purefoy ως Joe...ενταξει δεν ειδα και καμια ανατροπη αλλα γενικα δεν με κουραζει η σειρα...!!!