PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : The Following 1x13 - Havenport

GTVSBot
16 Απριλίου 2013, 04:00
Σειρά : The Following
Σαιζόν : 1
Επεισόδιο : 13
Τίτλος : Havenport

Κανάλι : FOX

Περίληψη :

Ενώ ο Ryan κάνει τον παράνομο για να κερδίσει την εμπιστοσύνη ενός από τους ακόλουθους του Carroll, ο Roderick βρίσκεται στο κέντρο της έρευνας και πρέπει να θέσει σε κίνδυνο τον Joey.

kKKK
16 Απριλίου 2013, 12:41
Πολύ καλό το σημερινό επεισόδιο. Σαν να ήταν απο άλλη σειρα (με εξαίρεση κάποιες βλακείες του FBI). Πραγματικά έτσι θα ήθελα να ήταν όλα τα επεισόδια. Τουλ΄΄αχιστον ελπίζω έτσι να είναι τα επόμενα δύο.

Μου άρεσε που καθάρισε γρήγορα με τηνη αποκάλυψη του Ρόντερικ και δεν το τράβηξε πολύ. Επίσης μου άρεσε που επιτέλους βρήκαν τον μικρό Τζόι. Κατα τα άλλα νομίζω ότι μπήκαν οι βάσεις για το φινάλε.

Πάντως απο το σημείο που βρίσκεται πλέον η ιστορία, δεν πιστεύω ότι μπορεί να πάει κι άλλη σεζόν. Οπότε λογικά η επόμενη σεζόν θα έχει νέα ιστορία.

pipiman
16 Απριλίου 2013, 13:42
πολυ καλο το επεισοδιο!!!μετα απο αρκετα επεισοδια βλακειας ολα μοιαζουν υπεροχα αλλα οντως ηταν καλο....επιτελους βρηκαν το μικρο η κλερ για πρωτη φορα εκανε κατι σωστο (αλλα μαλλον θα το πληρωσει..) ευτυχως δεν το τραβηξαν με τον ροντερικ...πολυ ωραιο η τελευταια σκηνη...ο μικρος λογικα τωρα δεν θα τους πει πως ειναι το σπιτι που μενουν και να τελειωσει η σειρα??ελπιζω η επομενη σεζον να ειναι αλλη ιστορια γιατι τι αλλο θα γινει σαυτη τη σεζον???ελπιζω τα τελευταια επεισοδια να ειναι στα ιδια επιπεδα....

thanasislost
16 Απριλίου 2013, 13:46
Επιτέλους ένα άριστο επεισόδιο....Ήταν πολύ γεμάτο με πολλές εξελίξεις και επιτέλους μια κλιμάκωση των ιστοριών....Ελπίζω όπως είπαν οι προλαλήσαντες να πάει έτσι μέχρι το φινάλε...

thapostol
16 Απριλίου 2013, 18:23
Αν δεν πυροβολούσαν και την άλλη στο τέλος θα ήμουν ευχαριστημένος :P

Για ποιο λόγο στο ψαχνό όταν μπορεί να έχει πληροφορίες και δεν οπλοφορεί (πλέον);

Joanna S
16 Απριλίου 2013, 22:40
Επιτέλους, ένα επεισόδιο που μας θύμισε εκείνη την πόρωση των πρώτων επεισοδίων ..
Μακάρι να πάμε έτσι μέχρι το φινάλε.

Τώρα η άλλη γιατί του έβγαλε το μάτι με τέτοια λύσσα δεν κατάλαβα, αλλά φαντάζομαι θα μάθουμε στο επόμενο :p

johny f
17 Απριλίου 2013, 00:22
Και οπως ακριβως ειχα πει πριν λιγα επισοδεια ο Ροντερικ την εφερε στον Καρολ μεγαλειωδως!:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Εμ ετσι ειναι μεγαλε,οταν φερεσαι ετσι στους οπαδους σου καποια στιγμη καποιοι τα παιρνουν στη κρανα και τοτε....Goodbye Τζοι....:dance: :dance: :dance:
Οπως επισης καλα τον "επαιξε"και η Κλερ και παραλιγο να τον στειλει στα θυμαρακια αλλα τελικα τη γλυτωσε....:haha: :haha: :haha:
Επισης μεγαλο φαβορι για για το μελλον ειναι η Εμμα που μαλλον παει για νεος Ροντερικ ετσι οπως της συμπεριφερεται....:yes:
Οσο για το Τζεικομπ εκανε μπαμ οτι δε θα σκοτωθει και για τη παρτη του....:grin:
Ετσι οπως πας μεγαλε σε λιγο θα σου αντιμιλανε και τα ντουβαρια...:P :P :P

Sherlock_7
17 Απριλίου 2013, 00:59
Πάρα πολύ καλό επεισόδιο! Απίστευτο και όμως αληθινό! Θύμισε την σειρά που που βλέπαμε στα 3-4 πρώτα επεισόδια και χαίρομαι που τελικά την συνεχίζετε πολλοί από εσάς. :)

Καλά στην μαχαιριά της Κλερ μόνο που δεν σηκώθηκα να πανηγυρίσω :dance: γιατί το περίμενα κάτι τέτοιο. Είπα από μέσα δεν γίνεται να είναι πυροβολημένη και αυτή.

Μας την έφερε κανονικά ο Ραιάν και το FBI. Ρε που πας άοπλος με τον δολοφόνο στην ερημιά; Ευτυχώς το έπαιξαν καλά και βγήκε ωραίο το αποτέλεσμα.

Μόνο στην περίπτωση του Τζέικομπ μας τα χάλασαν καθώς ήθελα να τον πιάσουν και να τα ξεράσει όλα αλλά τουλάχιστον πήραμε πίσω τον Τζόι. :yahoo: (Επί της ευκαιρίας γιατί λέγεται Μάθιους και όχι Κάρολ; :???: )

Δυνατό το τέλος με την τρελή αλλά μην την σκοτώνετε ρε σεις και ας "τσίμπησε" το μάτι του αλλουνού θα ξέρει πολλά για το Δόγμα.

Όσο για την Κλέρ πιστεύω να την σκαπουλάρει κάπως, δεν θέλω την χάσουμε.

tasoskratos
17 Απριλίου 2013, 12:31
Πάντως απο το σημείο που βρίσκεται πλέον η ιστορία, δεν πιστεύω ότι μπορεί να πάει κι άλλη σεζόν.

Σαφώς, εκτός κι αν...
εδώ μπορούμε να κολλήσουμε 2-3 σεναριάκια. Με ή άνευ master.
Followers υπάρχουν αλλά ποιόν να ακολουθήσουν? Ένας είναι ο αρχηγός, αλλά ως άντρας (και το γράφω με βαριά καρδιά) μάσησε έρωτα. Κι ο γιός σου ρε καραγκιόζη?

Αγαπητέ KKKK και λοιποί, όλο το θέμα έχει να κάνει με τους 2 κυρίους, ή έτσι μας το έδωσαν να το καταλάβουμε.
Τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά εάν ο ΄΄αρχηγός΄΄ είχε ένα basic plan:) αλλά φαίνεται ότι τον κατάλαβε και ο υπαρχηγός και καλά έκανε και του την ειπε.
<<Ρε μάστορα, μας μπουντρούμιασες εδώ και μας έχεις στο περίμενε. ποιό περίμενε? να τελειώσεις το βιβλίο σου?>>.
Έλεγα λοιπόν ότι ο ένας έχει κόλλημα με τον άλλο. Εάν πιαστεί ο master, ή πεθάνει τέλος πάντων, 2η σεζόν τι να δούμε? Την ξυνή και ανοργασμική (ασχέτως το τι δείχνει) κοντομάλλα babysitter?

ΥΓ. καλά ρε παιδιά του FBI. Έναν jacob δεν μπορείτε να σκοτώσετε? Θέλετε καμιά βοήθεια?:cool:

smallville
19 Απριλίου 2013, 01:12
Πολύ καλό επεισόδιο.
Η σωτηρία του Τζόι, το μαχαίρωμα του Κάρολ και η τελευταία σκηνή τα καλύτερα σημεία του επεισοδίου.

great
19 Απριλίου 2013, 10:32
Έσπειρε το επεισόδιο, από τα καλύτερα της σειράς. Το τέλος με την άλλη να του βγάζει το μάτι δεν το περίμενα. Δεν νομίζω ότι στόχευε τον συγκεκριμένο απλά τον πρώτο που βρήκε πρόχειρο και εύκολο νομίζω μαχαίρωσε.

darko_wicked
20 Απριλίου 2013, 00:44
Επιτέλους ένα καλό επεισόδιο μετά απο πάρα πολύ καιρό. Συγκεκριμένα μου άρεσε και το κόλπο του Ράιαν να βγάλει έξω τον Ρόντρικ (αν και έτσι όπως μας έχει συνηθίσει η σειρά, περίμενα οτι ήταν άλλη μια απόδραση κάτω απο τη μύτη του FBI) αλλά και το μαχαίρωμα της Κλαιρ. Well done

blackys88b
29 Απριλίου 2013, 11:30
αριστο το επεισοδιο, ειχε παρα πολλες εξελιξεις, ρυθμο, προδοσιες...μια χαρα...μου αρεσε το μαχαιρωμα και μενα...ο Ροντρικ πολυ καλος αλλα επρεπε να τελειωσει..