PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Revolution 1x19 - Children of Men

GTVSBot
28 Μαΐου 2013, 03:00
Σειρά : Revolution
Σαιζόν : 1
Επεισόδιο : 19
Τίτλος : Children of Men

Κανάλι : NBC

Περίληψη :

Όταν οι επαναστάτες βρίσκουν τρόπο να μπουν στον πύργο, ξεκινάει μια θανάσιμη μάχη μεταξύ Miles και Monroe.

thanasislost
28 Μαΐου 2013, 19:20
Πολύ καλό επεισόδιο!!! Είχε πολύ δράση και είδαμε επιτέλους τον Πύργο και τους ανθρώπους που είναι μέσα σε αυτον.Ο σκοπός τους δηλαδή να προστατέψουν την συσκευή του ρεύματος μου φάνηκε λίγο κουλός.Την επόμενη εβδομάδα έχουμε φινάλε!!!

spiross27
29 Μαΐου 2013, 00:24
20 epeisodia exei mono!? oute kan 22 ? den ftanei pou ekane 3 mines dialima den ftanei pou adeksame ta prota 10 epeisodia me xilia vasana stamataei h sezon sta 20 epeisodia? anapolo tis epoxes pou h seires eixan 24-26 epeisodia ana sezon k an pao pio piso ftaname k ta 30 tin sezon se kapies seires!

johny f
29 Μαΐου 2013, 01:12
Πολυ καλο επισοδειο με πολλες απαντησεις και μπολικη δραση.
Για να δουμε τωρα πως θα αναδιαταχθουν τα στρατοπεδα εν'οψει 2ου κυκλου...

natasssa
29 Μαΐου 2013, 01:55
Εντάξει... μετά από όσα του έσουρα στις αρχές, αυτό το επ. αξίζει το άριστό μου

ΥΓ Στις περιπλανήσεις στον Πύργο, όποιος έστω και για ένα δευτερόλεπτο φαντάστηκε πως είναι η Καταπακτή, να σηκώσει το χέρι

great
29 Μαΐου 2013, 09:41
Εξαιρετικό επεισόδιο, πήραμε κάποιες απαντήσεις και είχε πολύ δράση. Αναμένουμε το φινάλε τώρα την επόμενη βδομάδα.

Fireball
29 Μαΐου 2013, 09:46
Πειράζει που συμπαθώ τον Monroe και δε θέλω να πεθάνει? Μπορούν να δώσουν μεγαλύτερο βάθος στο χαρακτήρα καθώς δεν είναι κακός απλά για να είναι κακός. Ελπίζω να τη βγάλει τη σεζόν και να τον δούμε του χρόνου.

Το όλο σκηνικό μέσα στο πύργο με τους ανθρώπους να ζουν σε μια zen κατάσταση μου θύμησε λίγο dollhouse!

Παρατήρηση: Αυτό το ασανσέρ αυτοκαθαριζόμενο ήταν? Ολόκληρο μακελειό έγινε τύπου Tarantino και μέσα ήταν πεντακάθαρο. Ουτε σταγόνα δε πιτσιλίστηκε.

tasoskratos
29 Μαΐου 2013, 10:33
ΥΓ Στις περιπλανήσεις στον Πύργο, όποιος έστω και για ένα δευτερόλεπτο φαντάστηκε πως είναι η Καταπακτή, να σηκώσει το χέρι

Κανείς!
Μεταξύ μας όμως, φημολογείται ότι στον 12ο όροφο ζει και βασιλεύει ο Brotha :P

Τα δεδομένα πλέον λένε ότι πάμε για μια 2η σεζόν με τα στρατόπεδα να έχουν τρομερή ανατροπή.
Ο Εσπόζιτο ήδη άρχισε να απολαμβάνει τις δάφνες ενός ηγέτη, ο γιος του ξέχασε και τα γκομενιλίκια και πλέον την είδε γιός ηγέτη και μελλοντικός να πάρει το θρόνο, ενώ βλέπω να τακιμιάζουν και να θυμούνται τα παλιά Μονρό και Μάιλς. Η δε Ρέητσελ θα αποτελεί το αντικείμενο πόθου!!!

ΥΓ. βρε Ιουλιέττα, αφού στο ειπα και στο προηγούμενο επεισόδιο. Ασε τις χειροβομδίδες και τις εκρήξεις. ΔΕΝ το έχεις, φτιάξε μερικά κουλουράκια στο φούρνο και άντε να δω με ποιόν θα το φας το χοιρινό στο φούρνο.8)

great
29 Μαΐου 2013, 11:30
Το όλο σκηνικό μέσα στο πύργο με τους ανθρώπους να ζουν σε μια zen κατάσταση μου θύμησε λίγο dollhouse!

και μένα!!!

mihalis13
29 Μαΐου 2013, 18:23
Αλλο ενα πάρα πολυ καλό επεισόδιο!!Ανυπομονω να δω τι θα γίνει στο φιναλε!!

berlo
30 Μαΐου 2013, 14:40
Διθυραμβους βλέπω και εγω ειμαι στη μειοψηφία αυτών που ακόμα συνεχίζουν...

Δηλαδή αυτό ήταν σχέδιο τώρα, να ανατιναχτεί η Τζουλιέτ για να αποσπάσει την προσοχή και να περάσει ο Ααρον; Αφού όταν δέχεσαι επίθεση το πρώτο πράγμα είναι να ελέγξεις για άλλους εχθρούς και στη συγκεκριμένη περίπτωση επιβεβαιωθηκε αυτό αφού ακούγεται άμεσα μετά το μπουμ "Check the perimeter, check the perimeter".

Ειχα δει και τα προηγούμενα επεισόδια επεισόδια μαζί και ακόμα δε μπορώ να ξεπεράσω ότι σε λίγες ώρες η μελαχροινή ήταν πάλι πανέμορφη.

Το ενδιαφέρον τώρα είναι τι είναι στον 12ο, μακάρι να ήταν ο brotha που λέει ο Τάσος. Δεν θα είναι η πρώτη φορα που ανακυκλώνονται ιδέες (π.χ. φουστάνι!, hatch-like tower).

constadine
30 Μαΐου 2013, 20:08
Καλό το επεισόδιο , είχε δράση , το σκηνικό με τη Ρέητσελ στην αρχή όμως δεν μου άρεσε .
Υποτίθεται πήγε αποφασισμένη να τινάξει τον Μονρό και ήταν πολύ παθητική , σαν να περίμενε να την πιάσουν .

freedoom
1 Ιουνίου 2013, 00:16
Το καλύτερο επεισόδιο έως τώρα, με αρκετές απαντήσεις... Κρίμα που ξαφνικά, έτσι τα έφερε το σενάριο και έγινε μια προσωρινή συμμαχία με τον χειρότερο εχθρό τους.
Αυτή η Banks, μεγαλώνει και ομορφαίνει;...:oops:

nikos_abel
3 Ιουνίου 2013, 08:57
Εντάξει... μετά από όσα του έσουρα στις αρχές, αυτό το επ. αξίζει το άριστό μου

:yahoo:

Είπαμε, στο τέλος θα συνδεθούν οι δύο σειρές και θα καταλάβουμε και το τέλος της άλλης :dance:

natasssa
3 Ιουνίου 2013, 14:39
:yahoo:

Είπαμε, στο τέλος θα συνδεθούν οι δύο σειρές και θα καταλάβουμε και το τέλος της άλλης :dance:

:lol:

Amen :P

smallville
9 Ιουνίου 2013, 16:42
Πολύ καλό το επεισόδιο.
Πήραμε και την απάντηση για το ποιοι είναι αυτοί μέσα
στον Πύργο και τι δουλειά κάνουν. Δράση μπόλικη, αλλά
εμένα με ξενέρωσε λίγο το όλο θέμα πως αν η Ρέιτσελ
επαναφέρει το ρεύμα, ίσως η Γη πάρει φωτιά. Θα έχει ενδιαφέρον
το πραξικόπημα που ετοιμάζουν ενάντια στον Μονρώ.

eugenia10
10 Ιουνίου 2013, 21:18
@ Constadine : Καλά ας μην τα βλέπουμε τόσο απλά τα πράγματα δηλαδή αν εσύ ήσουν στη θέση της δεν θα το σκεφτόσουν δεύτερη φόρα πριν τιναχτείς στον αέρα; Και νομίζω ότι θα σου λύθηκε η απορία στο τελευταίο που το παραδέχτηκε κιόλας ότι δεν ήθελε να πεθάνει!

Ο/η eugenia10 έγραψε μετά από 2 λεπτό(ά) και 34 δευτερόλεπτο(α)...

Καλά όλη η σεζόν ήταν γαμώ αλλά το φινάλε σε αφήνει κάγκελο. Ότι και να λέμε για τους αμερικάνους οι άνθρωποι ξέρουν να κάνουν παραγωγές!

blackys88b
26 Ιουνίου 2013, 20:21
ακομη ενα πολυ δυνατο επεισοδιο, γενικα η σειρα μου κρατησε το ενδιαφερον σε ολη τη σεζον...δεν ειχα κανενα προβλημα να της δωσω το χρονο που χρειαζεται για να ξεδιπλωθει...και στο τελος προσφερει κατι εντυπωσιακο...το φιναλε μου εμεινε..!