PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Επιλογή Υποψηφιοτήτων - GTVSAwards 2012-2013

GTVS
4 Ιουνίου 2013, 19:00
Η τηλεοπτική σεζόν τελειώνει σε λίγες μέρες και έρχεται η ώρα να αναδείξουμε τους καλύτερους της χρονιάς. Πέρυσι αναβιώσαμε το θεσμό των GTVSAwards και φέτος τον καθιερώνουμε με την 3η απονομή.

Αυτήν την χρονιά όμως θα έχουμε μια μικρή διαφοροποίηση στη διαμόρφωση των υποψηφιοτήτων. Αυτές θα διαμορφωθούν από εσάς με ελεύθερη επιλογή. Έχουμε δημιουργήσει ένα σύστημα ψηφοφορίας με το οποίο θα μπορούν τα μέλη του GTVS να ψηφίσουν αυτούς που προτιμούν μέσα από 35 κατηγορίες. Με βάση τις επιλογές τους θα συμπληρωθούν οι τελικές πεντάδες σε κάθε κατηγορία και αυτές θα δοθούν ελεύθερα σε όλους τους χρήστες για να τις ψηφίσουν.

Θελήσαμε όμως τα άτομα τα οποία θα κάνουν αυτήν τη προεπιλογή να είναι τα ενεργά μέλη του GTVS. Έτσι βάλαμε έναν κανόνα, τα μέλη τα οποία θα συμμετέχουν στην διαδικασία αυτή θα πρέπει να έχουν δημοσιεύσει τουλάχιστον 5 μηνύματα στο forum από τις 24 Σεπτεμβρίου 2012 (επομένη των 2ων GTVSAwards) έως και τις 31 Μάιου 2013.

Στα άτομα αυτά έχει αποσταλεί ήδη ένα email με οδηγίες για το πώς θα συμμετάσχουν στην ψηφοφορία αυτή. Οι χρήστες αυτοί είναι προεγγεγραμμένοι στο σύστημα ψηφοφορίας και τα στοιχεία πρόσβασης είναι προσωπικά μόνο για χρήση από αυτούς. Ο κάθε χρήστης έχει δικαίωμα μόνο για μία ψήφο.

Εάν είστε ενεργό μέλος των forum του GTVS τότε ελέγξτε τα email σας για ένα μήνυμα το οποίο προέρχεται από τα GTVSAwards. Εάν δεν σας έχει έρθει δείτε στον αντίστοιχο spam/junk φάκελο της email υπηρεσίας σας.

Αν παρόλα αυτά δεν σας έχει έρθει τίποτα και θεωρείτε ότι ανήκετε στην κατηγορία των χρηστών που έχουν τουλάχιστον 5 μηνύματα την προαναφερθείσα περίοδο, τότε στη φόρμα αναζήτησης του forum πληκτρολογήστε το username σας στο πεδίο «Όνομα χρήστη» του «Αναζήτηση με όνομα χρήστη» επάνω δεξιά και κάτω αριστερά στο «Εμφάνιση σαν τη επιλογή» επιλέξτε το «Μηνύματα». Δείτε τις ημερομηνίες των μηνυμάτων σας και αν τουλάχιστον 5 μηνύματα είναι μέσα στην περίοδο, ενημερώστε μας να λύσουμε το πρόβλημα σας.

Ευχαριστούμε και σας περιμένουμε να συμμετάσχετε είτε τώρα μέσω αυτής της διαδικασίας, είτε μέχρι τον Σεπτέμβριο στην ανοιχτή ψηφοφορία των GTVSAwards 2012-2013.

HristinaB
5 Ιουνίου 2013, 10:44
Είναι η πρώτη μου ψηφοφορία κι έχω μια πολύ βασική ερώτηση: πώς θα μπορούσα να φρεσκάρω τη μνήμη μου σχετικά με το ποιες σειρές κυκλοφόρησαν τη χρονική περίοδο που μας ενδιαφέρει;

Chiras365
5 Ιουνίου 2013, 11:31
Όσοι δυσκολεύονται στην αρχειοθέτηση των σειρών, είτε ημερολογιακά είτε λόγω της μεγάλης ποσότητας, σας προτείνω το Pogdesign (http://www.pogdesign.co.uk/cat/) που έχει την μεγαλύτερη βάση δεδομένων που γνωρίζω, με όλες τις σειρές από Αμερική και Βρετανία. Χρησιμοποιώντας το ημερολόγιο και αλλάζοντας τους μήνες σε συνάρτηση με τους κανονισμούς των GTVS Awards θα βρείτε ό,τι χρειάζεστε.

Above
5 Ιουνίου 2013, 13:18
Kαι κάπως έτσι θα νιώσουμε σαν μια (σχετική) ακαδημία/σωματείο/site κτλ που προτείνουν τα ίδια μέλη που το απαρτίζουν, τις υποψηφιότητες. Για να δούμε τη γλύκα πως είναι και μετά θα βρίζουμε οι ίδιοι τους ίδιους! :lol: Χαιρετίζω αυτήν την απόφαση και την προσπάθεια! :respect: :clapping: Πολύ έξυπνη κίνηση. :thumbsup1 Από χθες ήδη παιδεύομαι και αρχίζω και την σχετική καμπάνια προς τα υπόλοιπα μέλη! Έτσι για να γίνει πιο ενδιαφέρον! χι χι χι! :twisted:

For Your Consideration
Best Comedy, Best Actor in a Comedy, Best supporting Actor/Actress in a Comedy, Best Writing, Βest Special Episοde

http://i44.tinypic.com/2rpbhat.jpg

Y.Σ Είναι πράγματι δύσκολο να βγάλεις υποψηφιότητες Σωστά;;) :yes:

thanasislost
5 Ιουνίου 2013, 13:27
Ολοκλήρωσα την δική μου φόρμα..Σε πολλές κατηγορίες δυσκολεύτηκα να επιλέξω αλλά ακολούθησα την καρδιά μου και νομίζω έκανα τις υποκειμενικά καλύτερες επιλογές...Εξαιρετική κίνηση από τους moderators να βάλουν και τους ενεργούς χρήστες στο παιχνίδι της επιλογής.Όπως πολύ εύστοχα είπε ο αγαπητός φίλος Above,θα νιώσουμε λιγάκι σαν τους κριτικούς βραβείων!!Ένας ακόμα λόγος που αγαπάμε το site!!!

Reben
5 Ιουνίου 2013, 14:04
Ευκαιρία να βγάλω το άχτι μου! :twisted: :lol:

Συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία παιδιά! Γκρινιάρηδες και επίδοξοι κριτικοί σηκώστε τα μανίκια...
Έχουμε δουλειά! :yes:

dove
5 Ιουνίου 2013, 14:53
βρε παιδιά να επικοινωνησω μαζί σας,αλλά πως?δεν έχετε βάλει την επιλογη αποστολή προσωπικού μηνύματος!σορρυ για το οφ τοπικ!

tilemaxos
5 Ιουνίου 2013, 14:55
και εγω μπαινω καθημερινα στο φορουμ απλα δεν γραφω συχνα!!!!!αυτο τι σημαινει?οτι ειμαι ασχετος στο να ψηφισω????επειδη δεν γραφω συχνα????ενω ενας ο οποιος μπορεί να γράφει και 50 μυνήματα την βδομάδα(ασχετως το τι λέει ) θεωρείται ειδικός????

Ο/η tilemaxos έγραψε μετά από 8 λεπτό(ά) και 26 δευτερόλεπτο(α)...

[quote=tilemaxos;933629]και εγω μπαινω καθημερινα στο φορουμ απλα δεν γραφω συχνα!!!!!αυτο τι σημαινει?οτι ειμαι ασχετος στο να ψηφισω????επειδη δεν γραφω συχνα????ενω ενας ο οποιος μπορεί να γράφει και 50 μυνήματα την βδομάδα(ασχετως το τι λέει ) θεωρείται ειδικός????[/quot

και δεν τα λεω με κακια αυτα...αυτα με πιανει το παράπονο!θα ήθελα πολύ να συμετέχω σε αυτό!!!!!!:(

civil78
5 Ιουνίου 2013, 15:24
βρε παιδιά να επικοινωνησω μαζί σας,αλλά πως?δεν έχετε βάλει την επιλογη αποστολή προσωπικού μηνύματος!σορρυ για το οφ τοπικ!

Dove, πράγματι ο user GreekTVsubS δεν δέχεται ΠΜ για λόγους διαχείρισης. Υπάρχει η φόρμα επικοινωνίας ή πολύ απλά αυτό το thread. Αν υπάρχει πρόβλημα στείλε μου ένα ΠΜ

και εγω μπαινω καθημερινα στο φορουμ απλα δεν γραφω συχνα!!!!!αυτο τι σημαινει?οτι ειμαι ασχετος στο να ψηφισω????επειδη δεν γραφω συχνα????ενω ενας ο οποιος μπορεί να γράφει και 50 μυνήματα την βδομάδα(ασχετως το τι λέει ) θεωρείται ειδικός????

και δεν τα λεω με κακια αυτα...αυτα με πιανει το παράπονο!θα ήθελα πολύ να συμετέχω σε αυτό!!!!!!:(

Tilemaxos, δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες. Όμως το θέμα είναι τεχνικό καθαρά.

Δεν υπάρχει τεχνικός τρόπος να βρούμε πόσες φορές έχει μπει ο καθένας μέσα, το τι έχει διαβάσει και επισκεφτεί, το αντικείμενο το ενδιαφερόντων του κ.α. (αν γίνονταν κάτι τέτοιο θα παραβιάζαμε τα προσωπικά σας δεδομένα).

Ο μόνος τεχνικός τρόπος για να περιορίσουμε τους χρήστες για το αν συμμετείχαν στα forum μας είναι ο αριθμός των post την περίοδο που διανύσαμε, ούτε καν ο συνολικός αριθμός του γιατί μπορεί αυτά να έγιναν πριν από 1-2 χρονιά. Δεν έχει να κάνει με διαχωρισμό χρηστών, ούτε ότι αυτό τους κάνει ειδικούς. Όλοι οι χρήστες (συμπεριλαμβανόμενου τους απλούς αναγνώστες του forum) είναι σημαντικά μέλη της κοινότητας. Για αυτό άλλωστε στην τελική ψηφοφορία δεν υπάρχει κάποιος όρος για να συμμετέχουν μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες του GTVS.

Είναι σίγουρο ότι μερικά μέλη πράγματι είναι ενεργά με τον τρόπο τους αλλά δεν είναι κάτι το οποίο είναι προσωπικό. Όταν έχεις να διαχειριστείς πάνω από 200.000 χρήστες απλά κάνεις μια «οριζόντια» επιλογή με βάση κάποιους κανόνες. Μακάρι να μπορούσαμε να σας γνωρίζουμε όλους έναν προς έναν, αλλά αυτό δεν είναι κάτι εφικτό.

tilemaxos
5 Ιουνίου 2013, 15:28
Dove, πράγματι ο user GreekTVsubS δεν δέχεται ΠΜ για λόγους διαχείρισης. Υπάρχει η φόρμα επικοινωνίας ή πολύ απλά αυτό το thread. Αν υπάρχει πρόβλημα στείλε μου ένα ΠΜ

[quote=tilemaxos;933629]και εγω μπαινω καθημερινα στο φορουμ απλα δεν γραφω συχνα!!!!!αυτο τι σημαινει?οτι ειμαι ασχετος στο να ψηφισω????επειδη δεν γραφω συχνα????ενω ενας ο οποιος μπορεί να γράφει και 50 μυνήματα την βδομάδα(ασχετως το τι λέει ) θεωρείται ειδικός????

Tilemaxos, δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες. Όμως το θέμα είναι τεχνικό καθαρά.

Δεν υπάρχει τεχνικός τρόπος να βρούμε πόσες φορές έχει μπει ο καθένας μέσα, το τι έχει διαβάσει και επισκεφτεί, το αντικείμενο το ενδιαφερόντων του κ.α. (αν γίνονταν κάτι τέτοιο θα παραβιάζαμε τα προσωπικά σας δεδομένα).

Ο μόνος τεχνικός τρόπος για να περιορίσουμε τους χρήστες είναι για το αν συμμετείχαν στα forum μας είναι ο αριθμός των post την περίοδο που διανύσαμε, ούτε καν ο συνολικός αριθμός του γιατί μπορεί αυτά να έγιναν πριν από 1-2 χρονιά. Δεν έχει να κάνει με διαχωρισμό χρηστών, ούτε ότι αυτό τους κάνει ειδικούς. Όλοι οι χρήστες (συμπεριλαμβανόμενου τους απλούς αναγνώστες του forum) είναι σημαντικά μέλη της κοινότητας. Για αυτό άλλωστε στην τελική ψηφοφορία δεν υπάρχει κάποιος όρος για να συμμετέχουν μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες του GTVS.

Είναι σίγουρο ότι μερικά μέλη πράγματι είναι ενεργά με τον τρόπο τους αλλά δεν είναι κάτι το οποίο είναι προσωπικό όταν έχεις να διαχειριστείς πάνω από 200.000 χρήστες, απλά κάνεις μια «οριζόντια» επιλογή με βάση κάποιους κανόνες. Μακάρι να μπορούσαμε να σας γνωρίζουμε έναν προς έναν, αλλά αυτό δεν είναι κάτι εφικτό.

ΤΣΕΚΑΡΑ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΗΔΗ 5 ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΥΤΟ!!!!!ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΝΑ ΨΗΦΙΣΩ!!!!!ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΙ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΑΥΤΟ???:dance:

Ο/η tilemaxos έγραψε μετά από 2 λεπτό(ά) και 3 δευτερόλεπτο(α)...

http://www.gtvs.gr/images/news/awards1213.pngΗ τηλεοπτική σεζόν τελειώνει σε λίγες μέρες και έρχεται η ώρα να αναδείξουμε τους καλύτερους της χρονιάς. Πέρυσι αναβιώσαμε το θεσμό των GTVSAwards και φέτος τον καθιερώνουμε με την 3η απονομή.

Αυτήν την χρονιά όμως θα έχουμε μια μικρή διαφοροποίηση στη διαμόρφωση των υποψηφιοτήτων. Αυτές θα διαμορφωθούν από εσάς με ελεύθερη επιλογή. Έχουμε δημιουργήσει ένα σύστημα ψηφοφορίας με το οποίο θα μπορούν τα μέλη του GTVS να ψηφίσουν αυτούς που προτιμούν μέσα από 35 κατηγορίες. Με βάση τις επιλογές τους θα συμπληρωθούν οι τελικές πεντάδες σε κάθε κατηγορία και αυτές θα δοθούν ελεύθερα σε όλους τους χρήστες για να τις ψηφίσουν.

Θελήσαμε όμως τα άτομα τα οποία θα κάνουν αυτήν τη προεπιλογή να είναι τα ενεργά μέλη του GTVS. Έτσι βάλαμε έναν κανόνα, τα μέλη τα οποία θα συμμετέχουν στην διαδικασία αυτή θα πρέπει να έχουν δημοσιεύσει τουλάχιστον 5 μηνύματα στο forum από τις 24 Σεπτεμβρίου 2012 (επομένη των 2ων GTVSAwards) έως και τις 31 Μάιου 2013.

Στα άτομα αυτά έχει αποσταλεί ήδη ένα email με οδηγίες για το πώς θα συμμετάσχουν στην ψηφοφορία αυτή. Οι χρήστες αυτοί είναι προεγγεγραμμένοι στο σύστημα ψηφοφορίας και τα στοιχεία πρόσβασης είναι προσωπικά μόνο για χρήση από αυτούς. Ο κάθε χρήστης έχει δικαίωμα μόνο για μία ψήφο.

Εάν είστε ενεργό μέλος των forum του GTVS τότε ελέγξτε τα email σας για ένα μήνυμα το οποίο προέρχεται από τα GTVSAwards. Εάν δεν σας έχει έρθει δείτε στον αντίστοιχο spam/junk φάκελο της email υπηρεσίας σας.

Αν παρόλα αυτά δεν σας έχει έρθει τίποτα και θεωρείτε ότι ανήκετε στην κατηγορία των χρηστών που έχουν τουλάχιστον 5 μηνύματα την προαναφερθείσα περίοδο, τότε στη φόρμα αναζήτησης του forum πληκτρολογήστε το username σας στο πεδίο «Όνομα χρήστη» του «Αναζήτηση με όνομα χρήστη» επάνω δεξιά και κάτω αριστερά στο «Εμφάνιση σαν τη επιλογή» επιλέξτε το «Μηνύματα». Δείτε τις ημερομηνίες των μηνυμάτων σας και αν τουλάχιστον 5 μηνύματα είναι μέσα στην περίοδο, ενημερώστε μας να λύσουμε το πρόβλημα σας.

Ευχαριστούμε και σας περιμένουμε να συμμετάσχετε είτε τώρα μέσω αυτής της διαδικασίας, είτε μέχρι τον Σεπτέμβριο στην ανοιχτή ψηφοφορία των GTVSAwards 2012-2013.

ΕΧΩ 5 ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΥΤΟ!!!!!ΠΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΙΛΩ ΜΥΝΗΜΑ ΚΑΙ ΤΙ???ΣΑΣ ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΤΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΝΗΜΑ ΝΑ ΨΗΦΙΣΩ!

civil78
5 Ιουνίου 2013, 15:45
Αμέσως μετά το μήνυμα μου τσέκαρα τους χρήστες τους οποίους έχει αποσταλεί email και βλέποντας ότι είσαι οριακά με 5 μηνύματα σου έστειλα ένα πμ (15:27), αλλά προφανώς έγραφες το μήνυμα αυτό. Εάν δεν ισχύει το email σου ή αν έχει πάει στα spam/junk και δεν το βρίσκεις, τότε ενημέρωσε με.

Θα παρακαλούσα όμως να μην γράφεις με κεφαλαία, προσπαθούμε να συνεννοηθούμε εδώ μέσα και όχι να "βροντοφωνάζουμε" ο ένας στον άλλον.

Above
5 Ιουνίου 2013, 16:35
Ευκαιρία να βγάλω το άχτι μου! :twisted: :lol:

Βρε πολλά "αχτια" θα βγουν! :lol: ;)

Και μην ακουσω μετά..."Τα οscar αυτό και τα Emmys εκείνο" κτλ, μαύρο φίδι που σας έφαγε! :lol: :P Τώρα λειτουργούμε σαν ακαδημία! Με μέλη και τα σχετικά! (μέσες-ακρες). Να δούμε τα δικά μας χαΐρια στη ψηφοφορία! Θα βριζόμαστε μεταξύ μας!:dance: Έχει την πλάκα του πάντως! Και συνεχίζω ακάθεκτος την ξεδιάντροπη καμπάνια μου προς τα υπόλοιπα σεβαστά μέλη! :grin:

For Your Consideration

Best Drama/Best TV series/Best Episode/Βest Cast

http://i39.tinypic.com/2rmmalh.jpg

Βest Actor in a Comedy
Ian McKelen-Vicious

http://i39.tinypic.com/2pplyqb.jpg

Chiras365
5 Ιουνίου 2013, 16:50
^^ Έξοχο το Accused, αριστουργηματικό το επεισόδιο με τον Sean Bean ;)

*Μία υποσημείωση για την περίπτωση Arrested Development που δεν είναι eligible ημερομηνιακά!

Και φυσικά...

http://i1147.photobucket.com/albums/o558/GChiras/Touch-Of-Cloth_zps040cb327.png

http://i1147.photobucket.com/albums/o558/GChiras/vera-farmiga-bates-motel_zps56363a3c.jpg

tasoskratos
5 Ιουνίου 2013, 16:55
Βρε αφιλότιμε Above,
ετσι κάνετε και στην εκεί Ακαδημία? Εσύ εισαι λοιπόν αυτός που ΄΄χρεώνεται΄΄ την απουσία του ΄΄Υπέροχου Γκάσμπυ΄΄, από τις Οσκαρικές υποψηφιότητες κάθε χρόνο?
Πες πες πες, επηρεάζεις κόσμο και κοσμάκη!:P

civil78
5 Ιουνίου 2013, 16:59
Μην επηρεάζετε με προτάσεις τα "μέλη της ακαδημίας" :P ... θα αποβληθείτε από αυτήν ;)

Πέρα από το αστείο του Above σχετικά με την διαδικασία, μην βγαίνουμε εκτός θέματος παρακαλώ.

Hrisa76
5 Ιουνίου 2013, 16:59
Πρέπει να πω πως αρχικά παραξενεύτηκα με το email. Αλλά είναι πολύ καλή κίνηση.

tilemaxos
5 Ιουνίου 2013, 17:44
εχω ήδη ψηφίσει!!!!!!!!!!!!!!!:)ανυπομονώ να ανακοινωθούν οι υποψηφιότητες!!!!!!!

blackys88b
5 Ιουνίου 2013, 17:53
Για να μην αφησω τον Above να κανει μονος του προπαγανδα...:P

For Your Consideration

Best Drama, Καλυτερο Cast, Acting All Categories (κυριως Monica Potter, Peter Krause)

http://i1136.photobucket.com/albums/n498/blackys88b/movie%20news%20photos/watch-parenthood-season-4-episode-1-family-po-L-MD4wcy_zps4ef096f0.jpeg

Hrisa76
5 Ιουνίου 2013, 17:56
ΔΙευκρινήσεις εδώ ρωτάμε?

semaphore
5 Ιουνίου 2013, 17:56

+1
Έστω να το συμπληρώσουμε και ας μην μετρήσει... να δούμε τις διαφορές...

alexandra16
5 Ιουνίου 2013, 18:14
αν μια σειρά ανήκει σε 2 κατηγορίες,τότε τη προσθέτουμε και στις 2??
π.χ το teen wolf είναι και fantasy αλλά και νεανικό. τι κάνω σε αυτή τη περίπτωση?

αρης333
5 Ιουνίου 2013, 18:52
Συγνώμη αλλά μπορεί αυτό που θα ρωτήσω να είναι λίγο χαζό αλλά που ψηφίζουμε;;;;;

alexandra16
5 Ιουνίου 2013, 18:57
^^ Κοίταξε τα mail σου. Εκεί σου έχουν στείλει το λινκ και τα στοιχεία που χρειάζεσαι

αρης333
5 Ιουνίου 2013, 19:02
οκ ευχαριστώ εγώ πατούσα μόνο στο άλλο λινκ που οδηγεί σε αυτό το θέμα

sasjohn
5 Ιουνίου 2013, 20:15
Ουφ, ψήφισα. Πολύ σκέψη ρε παιδί μου. Βέβαια κάποιες κατηγορίες τις άφησα κενές (Sci-fi Animation, Reality). Αλλά σε άλλες δεν ήξερα τι να πρωτοβάλω.
Αναμένω με αγωνία τα τελικά αποτελέσματα και την ψηφοφορία!!

Askepios
5 Ιουνίου 2013, 22:09
φορ γιορ κονσιντερέισον κι εγώ

ΚΑΛΥΤΕΡΟ GUEST ΣΕ ΣΕΙΡΑ

Louie - Parker Posey

http://www.soundonsight.org/wp-content/uploads/2012/08/Louie.jpg

Boyd Crowder
5 Ιουνίου 2013, 22:31
ΚΑΛΥΤΕΡΟ GUEST ΣΕ ΣΕΙΡΑ
Louie - Parker Posey

Έχω τα 3 guests που ανέφερα πρόσφατα απ' το Louie στην προσωρινή(?) μου πεντάδα. Με πρώτο το Lynch. Γενικά βρέχει Louie.

Όποιος θέλει να μου περάσει γραμμή για reality και teen, περιμένω πμ, δεν έχω ιδέα τι να βάλω. :P

Sexy αντρική παρουσία θα γίνει του Ron Swanson ή τζάμπα τον έβαλα;

solonlakis
5 Ιουνίου 2013, 22:46
Επιτέλους έφτασαν και πάλι τα GTVS Awards!!! Και πολύ σωστά αυτή τη φορά αποφασίσατε να διαμορφωθούν οι υποψηφιότητες από τα ενεργά μέλη. Περιμένω με αγωνία τα αποτελέσματα!!!

civil78
5 Ιουνίου 2013, 23:14
Θα θέλαμε εδώ να τονίσουμε να είστε όσο πιο αντικειμενικοί γίνεται... είναι δικές σας οι προτιμήσεις και αν δεν βλέπετε κάτι σε μια κατηγορία δεν είναι η λύση να ρωτάτε τρίτους.

Επίσης μην ανακοινώνετε τις προτιμήσεις σας, δεν είναι σωστό για τους υπόλοιπους και ίσως επηρεάζεται την γνώμη τους.

dalas9
5 Ιουνίου 2013, 23:45
Άλλαξα το email μου. Αν μπορείτε στείλτε μου.

GrigD
6 Ιουνίου 2013, 00:14
αν μια σειρά ανήκει σε 2 κατηγορίες,τότε τη προσθέτουμε και στις 2??
π.χ το teen wolf είναι και fantasy αλλά και νεανικό. τι κάνω σε αυτή τη περίπτωση?
κατά την άποψη μου συμβουλευτείτε τα γνωστά site με σειρές για να δείτε που ανήκει η καθέ μία (όπως έχει αναφερθεί και στο αρχικό ποστ)

σε περιπτώσεις σαν και αυτή ο καθένας ας πράξει με την κρίση του και που του ταιριάζει καλύτερα... πάντως πιστεύω ότι καλό θα είναι να την τοποθετήσεις σε μία κατηγορία...

DrEaMErOus_
6 Ιουνίου 2013, 00:30
ερωτησει για τις καλοκαιρινες σειρες..
πχ το suits ή το white collar ξεκινανε ιουλιου κανουν μια παυση και 3-4 επεισοδια τα δειχνουν δεκεμβριο..μπορουμε να τις βαλουμε στις καλοκαιρινες ετσι ?

Askepios
6 Ιουνίου 2013, 12:34
Την επόμενη φορά θα ήταν πιο σωστό πιστεύω αν χωρίζατε τα καλύτερα επεισόδια σε δράμα και κωμωδία και βάζατε και μια κατηγορία για καλύτερους ηθοποιούς-παιδιά πχ Luke, Lily, Manny (Modern Family), Arya (GOT) κλπ

smile88
6 Ιουνίου 2013, 18:58
Ηρθε ο καιρος των βραβειων! Συγχαρητηρια για μια ακομη φορα! :clapping:
Εκει που εχω κολλησει εγω ειναι με τους Α' και Β' ρολους... Πως ακριβως τους ξεχωριζουμε;

Maxus
7 Ιουνίου 2013, 14:39
Πολλά συγχαρητηρια και απο μενα!
Πρεπει να πω οτι αφησα καποια κενα,πχ ριαλιτι δεν βλεπω.

Ηρθε ο καιρος των βραβειων! Συγχαρητηρια για μια ακομη φορα! :clapping:
Εκει που εχω κολλησει εγω ειναι με τους Α' και Β' ρολους... Πως ακριβως τους ξεχωριζουμε;
Ναι σε καποιες σειρες ειναι αρκετα δυσκολο,ειδικα σε κωμωδιες.Εγω για τις γνωστες κωμωδιες ειδα που(και αν) εχουν ξαναπροταθει.Στις καινουργιες δεν ξερω..μπορει με ενα γκουγκλαρισμα κατι να σου βγαλει.

Προσοχή!προμοταρισμα:http://bbac02.files.wordpress.com/2012/08/vote.jpghttp://images5.fanpop.com/image/photos/24700000/Vote-Ron-Swanson-parks-and-recreation-24769857-386-500.jpghttp://images5.fanpop.com/image/photos/24700000/Vote-Ron-Swanson-parks-and-recreation-24769857-791-1024.jpghttp://images5.fanpop.com/image/photos/24700000/Vote-Ron-Swanson-parks-and-recreation-24769857-791-1024.jpghttp://images5.fanpop.com/image/photos/24700000/Vote-Ron-Swanson-parks-and-recreation-24769857-791-1024.jpg:P

tasoskratos
7 Ιουνίου 2013, 14:58

π.χ. Ο Χάιζεμπεργκ ειναι Α ρόλος. Ο Dexter επίσης, o Dr. House κλπ κλπ.
B' ρόλοι ήταν οι βραβευμένοι στην κατηγορία benjamin Linus, John Locke ενώ τσιρίζουμε ακόμη που δεν προτάθηκε ποτέ ο Walter Bishop.
(σου γράφω τα τηλεοπτικά τους ονόματα για ευκολία.)
Στο Game Of Thrones για παράδειγμα, όπως τουλάχιστον πιστεύω εγώ, ΔΕΝ υπάρχει Α ρόλος. Όλοι Β ρόλοι και πρόσφατα μάλιστα βραβεύτηκε σε αυτή την κατηγορία ο Τύριον Λάνιστερ.
Περισσότερα από τους, επί τω έργω, holywoodιανούς star της παρέας Above κλπ κλπ:)

greekie
7 Ιουνίου 2013, 15:28
O Hannibal Α ή βου είναι;;

berlo
7 Ιουνίου 2013, 18:24
Κι εγω εχω μπερδευτει με τους Α/Β ρολους.
Είναι πολύ δύσκολο να βγάζεις υποψηφιότητες.

Και αυτό το tvrage με τους χαρακτηρισμούς του. Δεν έχει το Vikings horror και έχει το Warehouse 13.:???:

blackys88b
7 Ιουνίου 2013, 18:45
O Hannibal αν και ειναι το ονομα του στη σειρα τον βλεπω ως δευτερο...περισσοτερο ο Will πρωτος...αλλα ας πει και καποιος αλλος την αποψη του...:)

Simbelmyne
8 Ιουνίου 2013, 00:38
Απ'ό,τι βλέπω έχει πολλούς φαν ο κανίβαλος της καρδιάς μας :p

Στο αφιέρωμα του chiras365 στα φετινά Emmy (http://www.greektvsubs.gr/showpost.php?p=932998&postcount=2), ο Mads Mikkelsen τοποθετείται ως πιθανός υποψήφιος για Α' ανδρικό ρόλο.

Κι εμένα για Α μου κάνει, δεδομένου ότι χωρίς αυτόν τον χαρακτήρα δεν υφίσταται η σειρά. Αναμένουμε ετυμηγορία από κάποιον ειδικό.

dimitrisx88
8 Ιουνίου 2013, 01:07
Και εγώ έχω την ίδια απορία για τον Hannibal και έχω κολλήσει και εγώ.

Ομολογώ πολύ δύσκολο πράγμα οι υποψηφιότητες. Θέλει χρόνο, υπομονή και σκέψη αρκετή θα λεγα. Οπότε πρέπει να κάνω ένα πρόχειρο γραπτό πλάνο με του τι έχω δει φέτος και πόσο αντικειμενικός μπορώ να είμαι.

Εδώ έχω ένα ενδοιασμό, με τι κριτήρια πρέπει να προτείνουμε υποψηφιότητες για κάθε κατηγορία; Πρέπει να έχουμε δει την συγκεκριμένη σειρά που προτείνουμε;
Ή απλά είναι καθαρά υποκειμενικό;

Μια άλλη διευκρίνηση το Supernatural μπαίνει στην κατηγορία Fantasy/Horror;

blackys88b
8 Ιουνίου 2013, 01:09
αποψη μου ειναι οτι αν δεν εχεις δει τη σειρα δεν μπορεις να κρινεις αντικειμενικα αν μια ερμηνεια αξιζει...οτι και να λενε οι αλλοι, ο καθε ενας απο μας εχει τα δικα του γουστα... αρα αυτο που βλεπεις αυτο ψηφιζεις...:) φυσικα κανεις οτι θελεις...:)

το Supernatural ναι σε αυτη τη κατηγορια...

DrEaMErOus_
8 Ιουνίου 2013, 23:49
ρε παιδιά,έχω μπερδευτεί στην κατηγορια τον Δράμα μπορούμε να βάλουμε και τις σειρές που αναφέρονται πχ σε action,drama,fantasy (μαζί όλα αυτά) ή μόνο αυτές που είναι καθαρά Δράμα..??

greekie
9 Ιουνίου 2013, 00:12
O Hannibal είναι Α ρόλος το ρώτησα;)

Dreamerous ναι το GoT μπορεί να μπει και στο δράμα:P

DrEaMErOus_
9 Ιουνίου 2013, 00:16
hahahaha εισαι ωραια!
εκτος απο το got παντος..αναφερομαι γενικοτερα,γιατι ειναι και αλλες τετοιες..

prod21
9 Ιουνίου 2013, 20:55
Πολύ ενδιαφέρον θέμα! :thumbsup1

Να ρωτήσω κι εγώ. Οι ρόλοι στο Game of Thrones είναι όλοι για Β', σωστά; Επίσης, στο Person of Interest είναι Α' οι Jim Caviezel και Michael Emerson και Β' οι υπόλοιποι ηθοποιοί, ή είναι όλοι Β΄ και εκεί; Έχω μπερδευτεί.

Vourvas
9 Ιουνίου 2013, 20:59
Μπράβο παιδιά πολύ καλή προσπάθεια.:clapping: Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το mail μου.Όταν το λύσω θα ψηφίσω και εγώ.Συγχαρητήρια στο site για την πρωτοβουλία να προτείνουμε οι ίδιοι τις υποψηφιότητες.:respect:

Reben
10 Ιουνίου 2013, 16:50
Λίγες μέρες πριν ανοίξει αυτό το θέμα, είχα κάνει το παρακάτω σχόλιο στο θέμα του chiras για τα emmy:

Πραγματική παρέλαση σπουδαίων ονομάτων και καλλιτεχνών του χώρου. Όλοι τους αξιόλογοι, τους θαυμάζουμε και απολαμβάνουμε τη δουλειά τους. Και σίγουρα δεν είναι καθόλου εύκολο να επιλέξεις μερικούς αφήνοντας απ' έξω κάποιους άλλους.

Μπήκα σήμερα να ξεκινήσω τις επιλογές μου... σβήνω, γράφω, ξανασβήνω, ξαναγράφω... Δύσκολα πράγματα... πονοκέφαλος! :lol: :P

George Kar
10 Ιουνίου 2013, 18:40
Καλησπέρα και από εμένα,

Εγώ αν και παρακολουθώ το site δεν δημοσιεύω μηνύματα και παρακολούθησα αρκετές σειρές την φετινή περίοδο. Ελπίζω να ψηφίσω στην ελεύθερη ψηφοφορία.

Psofimis
11 Ιουνίου 2013, 02:24
Παιδιά εγώ είχα γραφτεί το 2006 και πριν απο λίγο πρόσεξα πως στο gtvs έχω δηλωμένο ένα μη ενεργό email και προφανώς πήγε χαμένη η φόρμα που μου στείλατε γιατί όντως έχω 5+ μηνύματα την περίοδο που ζητάτε.Μπορείτε να μου την ξαναστείλετε στο καινούργιο μου email?Ευχαριστώ!

Darkphobia
11 Ιουνίου 2013, 05:05
Για Α κ' Β ρόλους σίγουρα θα βοηθήσει αυτό (http://www.emmys.tv/sites/emmys.tv/files/Performer-Ballot-2013.PDF) απ'τα Emmys. (Ctrl+F για αναζήτηση ;) )

Πχ. o Mads είναι στους Β ρόλους ενώ ο Hugh Dancy είναι στους Α.

Chiras365
11 Ιουνίου 2013, 06:09
Χμμ, ασυμφωνία στο τελικό submission της παραγωγής του Hannibal στα ballots με τους ρόλους. Μέχρι προχθές οι πληροφορίες μιλούσαν πως θα καταθέτανε τον Mikkelsen ως πρώτο.

Τον υπολόγιζα (και τον θεωρώ εδώ που τα λέμε) ως πρώτο :???: , αν και δεν χώρεσε στην 5άδα μου λόγω πολυκοσμίας. Στα υπόλοιπα όμως βλέπω ότι πέσαμε μέσα στις προτάσεις που έγιναν στο σάιτ τις τελευταίες μέρες. Thanx Darkphobia :thumbsup1

greekie
11 Ιουνίου 2013, 17:06
Ψήφισα Παναγία μου, πολύ κούραση ουφ!:grin:

thapostol
11 Ιουνίου 2013, 20:12
Το συμπλήρωσα και εγώ μετά κόπου.

Άλλη φορά θα είμαι πιο προετοιμασμένος κρατώντας σημειώσεις μέσα στη χρονιά γιατί είναι πολλές οι επιλογές και μπερδεύεις ελαφρώς τα μπούτια σου με κατηγορίες και ρόλους.

Anyways καλή σκέψη να γίνουν με αυτό τον τρόπο οι προτάσεις.

ΥΓ: Μου ξέφυγε και το λινκ που παραθέτει ο Darkphobia παραπάνω που βοηθά αρκετά.

civil78
13 Ιουνίου 2013, 13:16
Να θυμίσουμε ότι έχετε 3 ακόμα ημέρες για να συμπληρώσετε και να κάνετε οριστική υποβολή του ψηφοδελτίου.

Υ.Γ. Προσοχή για αυτούς που αποθήκευσαν μόνο την φόρμα θα πρέπει να πατήσετε και στο κουμπί Υποβολή.

jimlafa
13 Ιουνίου 2013, 17:03
Ρε παιδια μια παρατηρηση.ειμαι μελος στο site πολλα χρονια αλλα επιλεγω να μην κανω post συχνα παρα μονο λιγες φορες.Στο site μπαινω καθημερινα και ειναι απ το πρωτα που μπαινω καθε μερα.Για ποιοι λογο να μην ψηφισω και εγω?

Dr. Iceman Georges
13 Ιουνίου 2013, 17:20
Να θυμίσουμε ότι έχετε 3 ακόμα ημέρες για να συμπληρώσετε και να κάνετε οριστική υποβολή του ψηφοδελτίου.

Υ.Γ. Προσοχή για αυτούς που αποθήκευσαν μόνο την φόρμα θα πρέπει να πατήσετε και στο κουμπί Υποβολή.

:P Στην πραγματικότητα, έμειναν τρεις μέρες για να ψηφίσετε:

DRAMA OF THE YEAR

http://i44.tinypic.com/znq8lv.jpg

COMEDY OF THE YEAR

http://i43.tinypic.com/2rhphyu.jpg

ΠΙΟ SEXY ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ

http://moviesnu.com/wp-content/uploads/2012/10/A-Hannah-Ware-Esquire-Magazine-Photoshoot-November-2012-2.jpg

Εντυπωσιακή προετοιμασία, παιδιά, εύγε και μόνο εύγε!

civil78
13 Ιουνίου 2013, 20:18
Ρε παιδια μια παρατηρηση.ειμαι μελος στο site πολλα χρονια αλλα επιλεγω να μην κανω post συχνα παρα μονο λιγες φορες.Στο site μπαινω καθημερινα και ειναι απ το πρωτα που μπαινω καθε μερα.Για ποιοι λογο να μην ψηφισω και εγω?

Δεν είναι κάτι προσωπικό, είναι ένας γενικός κανόνας απλά και κάποιοι είναι μέσα σε αυτόν κάποιοι όχι.

Δεν υπάρχει άλλος τρόπος (και δεν θα πρέπει να υπάρχει λόγω των προσωπικών δεδομένων) για να βλέπουμε τις κινήσεις του καθενός και το πόσο συμμετέχει.

Σαν και την περίπτωση σου είμαστε σίγουροι ότι θα υπάρχουν και άλλοι. Όμως δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι διαφορετικό εμείς, για αυτό υπάρχει και η ανοιχτή ψηφοφορία των βραβείων που δεν δηλώνεις καν αν είσαι μέλος του site ή όχι.

Φέτος βάλαμε αυτό το κριτήριο διότι θεωρήσαμε ότι περίπου 1 μήνυμα στους 2 μήνες είναι το ελάχιστο της συμμετοχής για να μπεις στην λίστα της κλειστής ψηφοφορίας, χωρίς να σημαίνει κάτι ιδιαίτερο αυτό για τα άτομα εντός και εκτός αυτής. Του χρόνου μπορεί να βάλουμε κάποιο άλλο.

Παρόλα αυτά το κάθε μέλος ακόμα και αν δεν συμμετέχει με post έχει τον ιδιαίτερο ρόλο του στην κοινότητα και σας ευχαριστούμε για αυτό και για όλα αυτά τα χρόνια που μας στηρίζετε. Άλλωστε ο καθένας έχει τον δικό του ξεχωριστό του τρόπο.

dimitrisx88
13 Ιουνίου 2013, 23:03
Παιδιά κάποιος μοδερατορας να μου ξαναστείλει το μειλ, το έσβησα κατα λάθος.

Έχω φτάσει στην μέση των υποψηφιοτήτων.. Αλλά έχασα το λινκ...

edit: Ουφ και αμάν. Πονοκεφαλιάστηκα, μαρτύριο ήταν με την κάθε λεπτομέρεια. Ένιωθα λές και έδινα μάθημα στο πανεπιστήμιο. χαχα. Αλλά χαλάλι.

Reben
15 Ιουνίου 2013, 12:56
Μένει να αποφασίσω για 2-3 πραγματάκια που δεν έχω καταλήξει ακόμα. Μέχρι το βράδυ θα καταθέσω οριστικά τις προτιμήσεις μου. Μέχρι τότε, ας κάνω κι εγώ με τη σειρά μου μια μικρή προπαγάνδα:

http://i1273.photobucket.com/albums/y420/anchron/gtvs/dexter_zps7d46d7c5.jpg

Above
16 Ιουνίου 2013, 21:52
Done και εγώ! :rotfl: Έσωσα και έστειλα! Θα οργανωθώ γενικότερα γιατί εχω μείνει λίγο πίσω με διάφορα στο Site! Ευχαριστουμε για το παίδεμα της επιλογής! :P Εκεί που μου έβγαινε πεντάδα καθαρή...ξαφνικά πήγαινε 7δα και βάλε! Και του χρόνου παίδες να είμαστε καλύτερα! :clapping: :grin:

Reben
16 Ιουνίου 2013, 23:28
^Μέχρι τελευταία στιγμή περίμενα κι εγώ. Δεν μπορούσα να αποφασίσω αν πρέπει να βάλω τον Hodor στο Α ή Β ανδρικό! :lol: :P

Δύσκολα πράγματα πάντως. Εκτός και αν ψηφίσεις με ελαφριά καρδιά. Αν όμως σε πιάσει το μικρόβιο της αντικειμενικότητας και την δεις "ακαδημαϊκός"... την έκατσες! :yes:

Και του χρόνου παιδιά. Πάμε τώρα για το ζουμί και τις βραβεύσεις. Υπάρχει dress code στο κόκκινο χαλί η φοράμε οτι θέλουμε;

johny f
17 Ιουνίου 2013, 00:02
Στο 90'....Ουφ προλαβα, ψηφισα κυριως στις κατηγοριες που ξερω και παρακολουθω περισσοτερο.....You know...:oops:

Above
17 Ιουνίου 2013, 00:30
Τώρα που τελείωσε η ψηφοφορία...:twisted: :twisted: θα πω, οτι τον Mads στο Hannibal, 'Α τον έβαλα και ας λένε ο,τι θέλουν τα Emmys! Με τα δικά μου κριτήρια αξιολόγησης Α, τον εχω γιατί αυτός σέρνει όλη τη σειρά και αυτός εκπέμπει! Και ας είναι μικρότερος ρόλος συγγραφικά και ας κάνει ο άλλος την υπόλοιπη δουλειά! Τη βρόμικη, του τίτλου, της σειράς...αυτός την κάνει! :yes:
Και ναι...υπερψήφισα σε πολλές κατηγορίες στη κωμωδία το Mrs Brown Boys! (http://www.imdb.com/title/tt1819022/) :grin: :lol:

Υ.Σ Και βέβαια την έκανα την πατατιά (τώρα το κατάλαβα) οτι δεν ψήφισα πουθενά το Borgias τρομάρα μου! Κρίμα! :*(

smile88
18 Ιουνίου 2013, 23:18
Ποτε θα εχουμε την ανακοινωση των υποψηφιων;;;

civil78
19 Ιουνίου 2013, 16:49
Πρέπει να γίνουν κάποιες εργασίες για να είμαστε έτοιμοι για το σύστημα της ψηφοφορίας.

Οι υποψηφιότητες θα ανακοινωθούν ταυτόχρονα με την έναρξη της.

Ευελπιστούμε στην υπομονή σας και το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έχετε ένα ολόκληρο καλοκαίρι να τις σκεφτείτε :)...

bill667
19 Ιουνίου 2013, 17:17
Φέτος θα ψηφίσω με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που ψήφισα και περισι.

Θεωρώ ότι υπάρχουν δύο βασικοί άξωνες που καθορίζουν τις ψήφους μου, τις οποίες τηρώ κατά γράμμα και θα τους αναφέρω μήπως τυχόν εμπνεύσω κάποιους.

1ον: Δεν ψηφίζω όταν το 50% των υποψηφιοτήτων αφορούν σειρές που δεν έχω δει και δεν γνωρίζω. Θα πει κάποιος "μα εννοείται". Ε, λοιπόν φαίνεται πως τίποτα δεν εννοείται σε αυτή τη ζωή. Αν σε μια κατηγορία γνωρίζω μία μόνον υποψηφιότητα, την κάνω με ελαφρά και αυτό πιστεύω ότι είναι το σωστό και το δίκαιο. Κάπου πήρε το αυτί μου ότι φέτος προβλήθηκε μία σειρά στην οποία η ηθοποιός κυριολεκτικά ΤΑ ΣΠΑΕΙ. Δεν έχω άποψη γιατί δεν έχω δει αυτή τη σειρά (και επομένως δεν θα ψηφίσω σε αυτή την κατηγορία) όμως θα είναι κρίμα νομίζω η δημοτικότητα άλλων σειρών να επιρρεάσει το αποτέλεσμα.

2ον: Εγώ προσωπικά δεν στηρίζω σειρές, αλλά ΣΕΖΟΝ ΣΕΙΡΩΝ. Τι να το κάνω εγώ αν μια σειρά τα σπάει και έχει Hype, αν στην παρούσα φάση αυτή έχει πέσει και άλλες έχουν ανέβει. Εχω την αίσθηση ότι σε αυτή τη ψηφοφορία αξιολογούμε τις ΣΕΖΟΝ και όχι τις σειρές στο σύνολό τους. Εγώ τουλάχιστον, έτσι ψηφίζω...

Εντομεταξύ ρίχνω την ψήφο μου σε το πολύ 2-3 κατηγορίες γιατί δεν βλέπω πάνω από 5 σειρές τον χρόνο...

Αυτάαααααα