PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Revolution 2x01 - Born in the USA

GTVSBot
26 Σεπτεμβρίου 2013, 03:00
Σειρά : Revolution
Σαιζόν : 2
Επεισόδιο : 1
Τίτλος : Born in the USA

Κανάλι : NBC

Περίληψη :

Τα γεγονότα μετά την είσοδο τον επαναστατών στον Πύργο είναι καταστροφικά...

thanasislost
26 Σεπτεμβρίου 2013, 16:37
Αρκετά καλή πρεμιέρα...Είχαμε βέβαια κλισέ καταστάσεις αλλά μπορώ να πω ότι δεν βαρέθηκα καθόλου...
Η εξέλιξη με τον Aaron αναμενόμενη αλλά περιμένω περισσότερα απο την ιστορία των νανορομπότ...

johny f
27 Σεπτεμβρίου 2013, 04:18
Αμα ξεραν να στησουν σωστα το επισοδειο καλα θα ηταν,αλλα που.....
Συνεχομενα μπρος πισω ,περα δωθε, φευγουμε απ΄την ωρα του πανικου και παμε 6 μηνες μετα και ξανα μανα φλας και και και....Αυτο που κραταει καπως το επισοδειο ολως περιεργως ειναι αυτη η αρρωστη ατμοσφαιρα που εχει,απο κει και περα ο Μαιλς ειναι σε γνωριμα μονοπατια, η Ρειτσελ μια απ' τα ιδια, ο εσποζιτο τα ξαναπαιρνει στη κρανα ομως ο Μονρο μεταμορφωνεται σε Σπαρτακο και ο παιδοβουβαλος σε Λαζαρο.......Αλλαν αντ' αλλων της παρασκευης των αλλων....8)

eparatos
27 Σεπτεμβρίου 2013, 10:39
Βρεεεε καλώς το Revolution. Με τα μπρος-πίσω και πέρα-δώθε, είπα να το δω στο fastforward, είδα τον Μονρώ να παλεύει και άκουγες τις μπουνιές γκαμπ-γκουμπ, αντηχούσαν σαν να μαστιγώνουν κουβάδες. Εντάξει, όλες οι σύγχρονες παραγωγές το κάνουν, τις μπουνιές με sound effects, αλλά... όπα... φτάνει.
Για να μην πω για το αλα Supernatural φινάλε, ο Ντην πήγε στην κόλαση and he's back again: "Τί μόνο 20 λεπτά πέρασαν; Κι εγώ που πάλευα μήνες ολόκληρους με τα τέρατα στο καθαρτήριο..."

freedoom
27 Σεπτεμβρίου 2013, 13:39
Μέτρια αρχή. Χαζό cliffhanger.

mihalis13
27 Σεπτεμβρίου 2013, 21:39
Καλούτσικο.Περίμενα καλύτερα πράγματα.

constadine
29 Σεπτεμβρίου 2013, 02:02
Ψιλοαδιάφορο μου φάνηκε , αδιάφορες , οι μέχρι τώρα, νέες προσθήκες.
Αυτές οι αναδρομές και εμένα με μπέρδεψαν .

brazdas
29 Σεπτεμβρίου 2013, 15:39
Μέτριο για μένα, ελπίζω η συνέχεια να είναι πολύ καλύτερη....

spiross27
1 Οκτωβρίου 2013, 01:27
poli poli kaki arxi gia tin nea sezon.ayta ta bros piso tragika.kourastika k xoris logo...afisan to telos tis perasmenis sezon se ena poli kalo simio gia na to perimeneis me agonia k tsoup pianoun tin istoria 6 mines meta k ginete to alaloun! xalia. h tsarli egine monaxos ekdikitis h mana psilotrelathike o xodroulis epiase spiti gomena k nikokireutike...auto me ton papou tis tsarli pou ksefitrose apo to pouthena( o papas apo to seven heaven) ti na po kakos pou to episodio den sinexise akrivos apo tin xroniki stigmi pou stamatise h perasmeni sezon ...aaaa ksexasa na po o monro rabo?fight club? egatelipse to skili ton agona k zei etsi 6 mines? dropi

spiross27
1 Οκτωβρίου 2013, 01:29
Μέτρια αρχή. Χαζό cliffhanger.

epidi to exo kairo aporia k den exo mathei ti enooume me to cliffhanger gia mia seira?to exo akousei pali oti kala mia seira kopike k mas afise me cliffhanger.

thapostol
1 Οκτωβρίου 2013, 02:01
epidi to exo kairo aporia k den exo mathei ti enooume me to cliffhanger gia mia seira?to exo akousei pali oti kala mia seira kopike k mas afise me cliffhanger.

Παραθέτω από wikipedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Cliffhanger)

A cliffhanger or cliffhanger ending is a plot device in fiction which features a main character in a precarious or difficult dilemma, or confronted with a shocking revelation at the end of an episode of serialized fiction. A cliffhanger is hoped to ensure the audience will return to see how the characters resolve the dilemma.

Some serials end with the caveat "To Be Continued..." or "The End?" In movie serials and television series, and in the Star Wars films (imitating movie serials) the following episode sometimes begins with a recap sequence (e.g., "Previously on L. A. Law").

blackys88b
3 Οκτωβρίου 2013, 21:38
πολυ καλη πρεμιερα...προσωπικα το επεισοδιο το βρηκα γεματο και με εξελιξεις...αρκετα μετωπα...ειδαμε λιγο απο το καθε ενα...θα μπορουσε να διανεμει καλυτερα το παρων με το παρελθον αλλα συνολικα το θεωρω ενδιαφερον εξελιξη το πως εχουν αλλαξει οι κοινοτητες...

smallville
4 Οκτωβρίου 2013, 01:23
Καλή η πρεμιέρα, αν και άνοιξαν πολλά μέτωπα μαζί.
Αυτό με τον ¶αρον ήταν υπερβολικά προβλεπόμενο.

baspav
22 Φεβρουαρίου 2014, 17:12
Ψήφισα καλό γιατί σε βάζει στο κλίμα του τι πρόκειται να γίνει.
Αν το διαχειριστούν καλά θα μιλάμε για σπουδαία 2η σαιζόν!
Η Σπυριδάκος σαν να μεγάλωσε και να έγινε λίγο πιο όμορφη (και λιγότερο ξινή).
Αυτοί οι πατριώτες οι Αμερικάνοι..που μόνο αυτοί αγαπάνε τη χώρα και ήρθαν σαν σωτήρες. Έλεος.

ATHENA1971
1 Μαΐου 2014, 22:27
Ψήφισα άριστο.
Πίστευα ότι παρακολουθούσα άλλη σειρά. Είναι πολύ ενδιαφέρον αυτό που έκαναν με όλους τους χαρακτήρες. Ο ¶αρον αδυνάτισε, ευτυχώς δεν πέθανε.... Η Ρέιτσελ, μισότρελη, ο μάιλς το ίδιο, η τσάρλυ ..... άλλο παιδί, ο Μονρό.... μιλάμε άγριο παιδί, τέλειος :inlove:
Γενικά, αγρίεψε το revolution . Δεν μου α΄ρεσει αυτή η άγρια φυλή, θέλω να ξεφύγουμε και να μην τους ξαναδούμε ποτέ. Πολύ αίμα και βία.
Γενικά, ομόρφυναν όλοι. Ελπίζω να συνεχισει καλά.

baspav
2 Μαΐου 2014, 00:39
ATHENA1971 ακόμη δεν έχεις δει τίποτα!! Η 2η είναι μία άλλη σαιζόν!! Καλή η milf μου; Πως την είδες; Εγώ την βρίσκω εξαιρετική!!!

ATHENA1971
2 Μαΐου 2014, 17:21
Πολύ καλή, εξάλλου το είχα πει από το τέλος της προηγούμενης σεζόν. Είναι καλή.
Μου αρέσουν όλοι, βασικά.

baspav
5 Μαΐου 2014, 01:44
Πολύ καλή, εξάλλου το είχα πει από το τέλος της προηγούμενης σεζόν. Είναι καλή.
Μου αρέσουν όλοι, βασικά.

Όχι στην αρχή την έλεγες "bitch" το κακόμοιρο το κοριτσάκι :p

ATHENA1971
5 Μαΐου 2014, 21:54
Όχι στην αρχή την έλεγες "bitch" το κακόμοιρο το κοριτσάκι :p

Η αλήθεια είναι ότι η πρώτη εντύπωση δεν αλλάζει εύκολα. Σε αυτή τη σειρά είναι πολύ όμορφη, μου αρέσουν οι ατάκες της, μου αρέσει που έχει μία προβληματική σχέση με την κόρη της και ο τρόπος που το αντιμετωπίζει. Καλά, σε αυτή τη σεζόν, με τρελαίνει το χιούμορ τους. Όταν είπε στον Μάιλς "20 χρόνια προκαταρκτικά, είναι αρκετά"..... γέλασα πολύ.

baspav
5 Μαΐου 2014, 22:02
Η αλήθεια είναι ότι η πρώτη εντύπωση δεν αλλάζει εύκολα. Σε αυτή τη σειρά είναι πολύ όμορφη, μου αρέσουν οι ατάκες της, μου αρέσει που έχει μία προβληματική σχέση με την κόρη της και ο τρόπος που το αντιμετωπίζει. Καλά, σε αυτή τη σεζόν, με τρελαίνει το χιούμορ τους. Όταν είπε στον Μάιλς "20 χρόνια προκαταρκτικά, είναι αρκετά"..... γέλασα πολύ.

Χαχαχαχαχαχαχα ναι ορισμένες ατάκες είναι πολύ καλές και έχει αρκετές. Χαίρομαι που σου αρέσει τελικά.
Ελπίζω η 2η να σου αρέσει ακόμη περισσότερο από την 1η.

offtopic: pm δεν μπορώ να σου στείλω; δεν βρίσκω επιλογή :p