PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Revolution 2x06 - Dead Man Walking

GTVSBot
31 Οκτωβρίου 2013, 02:00
Σειρά : Revolution
Σαιζόν : 2
Επεισόδιο : 6
Τίτλος : Dead Man Walking

Κανάλι : NBC

Περίληψη :

O Miles σκέφτεται τις επιπτώσεις των πράξεων του Monroe.

thanasislost
31 Οκτωβρίου 2013, 15:17
Καλή συνεχεια...Πολύ καλοί ο Monroe και ο Miles....

johny f
1 Νοεμβρίου 2013, 01:39
Ρε το πατερα της Ρειτσελ τον εδωσε στεγνα το Μονρο στους Τεξανους και τους Πατριωτες για να σωσει τη κορη και το Μαιλς...
Παντως εγω δε νομιζω πως ειναι dead man και στο επομενο τον βλεπω walking ...Αλλωστε τι γυρευε εκει στη τελευταια σκηνη η Ρειτσελ...?
Παντως η σειρα εχει γινει πολυ αρρωστα τσιου οσο κι ο γιος του Νεβιλ κι οσο το κιβωτιο που εφερε ο φαλακρας και τρομαξε τον Ααρον....:shock:

tasoskratos
1 Νοεμβρίου 2013, 23:03
Όποιος πίστεψε ότι θα πέθαινε ο Μονρό να σηκώσει το χέρι του. Κανείς έ?
Α, μπράβο! Με την Ρέιτσελ να φτιάχνει την ένεση είχε διαλυθεί κάθε μου αμφιβολία. Αφήστε δε που μόνο στο μέτωπο της δεν το έγραψε <<σας ετοιμάζω παπάρα μάγκες>>.
Από την άλλη σκέφτηκα μήππως και θυμώσει ο ¶ααρων και γίνει του μπουρλότου το κάγκελο, αλλά οκ, το φάντασμα του Μονρό θα πλανάται πλέον.
Εχουμε συμφωνήσει όλοι ότι αυτή η 2η σεζόν είναι μακράν καλύτερη και σοβαρότερη.

thapostol
2 Νοεμβρίου 2013, 00:25
Όντως σαν να βλέπουμε άλλη σειρά στη 2η σεζόν. Δεν ενθουσιάζουν οι ερμηνείες αλλά το παλεύει η σειρά και περνάει η ώρα ευχάριστα.
Καμιά αμφιβολία ότι ο Μονρό ζει και βασιλεύει. Θα τον ξεθάψει και θα του πει ότι το έκανε μόνο και μόνο γιατί δεν τον ευχαρίστησε που έσωσε την κόρη της :D

ΥΓ: Τρελά εκνευριστικός ο τρόπος (κοφτά) που μιλάει ο Μάιλς όταν προσπαθεί να δώσει ένταση στη σκηνή του...

brazdas
3 Νοεμβρίου 2013, 01:15
Μέτριο το συγκεκριμένο, αλλά περνάει η ώρα.

Όχι να βάλουνε και τα κλάματα που πέθανε (?) ο Μονρώ.... Τι έκανε ο άνθρωπος, της σκότωσε τον αδερφό και τον πατέρα, χώρια όλο τον υπόλοιπο κόσμο που δεν υπάκουγε στη "δημοκρατία του μονρώ"!!! Αλλά κάτι τέτοιοι δεν πεθαίνουν, οπότε θα πετάξει απ'την χαρά της η Τσάρλι όταν τον ξαναδεί μπροστά της. Το ίδιο και ο Μάιλς!!!

freedoom
3 Νοεμβρίου 2013, 02:27
Μέχρι και τη στιγμή που τον έθαβαν, δεν πίστευα ότι θα πεθάνει. Λέω, θα δούμε καμιά σκηνή τύπου Kill Bill.:D
Καλό το επεισόδιο με ωραίο το flashback.

smallville
4 Νοεμβρίου 2013, 14:32
Ωραίο το επεισόδιο, δεν μπορώ να πω, αλλά κάπως αναμενόμενο
το ότι ο Μονρώ δεν θα πέθαινε με την ένεση και πως η Ρέιτσελ σκάρωνε κάτι.
Ο πατέρας της όμως μια χαρά τον ρουφιάνεψε.

constadine
4 Νοεμβρίου 2013, 20:53
Καλό το επεισόδιο .
Με τίποτα νομίζω θα μας τελείωνε ο Μονρώ από τώρα.
Η τελευταία σκηνή , το όλο σκηνικό και η μουσική θύμισαν φόλα lost .

blackys88b
12 Νοεμβρίου 2013, 20:46
πολυ καλο το επεισοδιο, ελπιζω να μην πεθανε ο Μονρο γιατι πολυ τον παω σαν χαρακτηρα φετος...ωραια και η ιστορια του αλλου με το γιο του....

spiross27
16 Νοεμβρίου 2013, 10:58
ena den boro na katalavo afou kseroun gia tin reitsel k tin ipopsiazonte oti tous xalaei ta sxedia me ton mails k ta sxetika.tin afinoun na valei auti tin enesi?den tous perase apo to mialo na valoun ena pio ebisto atoma dld pou den tha alaze ta boukalakia... eleos dld. parola auta h seira einai telios diaforetiki apo perisi k mou aresei perisotero

ATHENA1971
3 Μαΐου 2014, 14:01
Πω πω... τί επεισόδιο!!! Μπράβο ρε revolution. Αγαπώ Μονρό. Κάτι δεν πάει καλά μ' εμένα.... i know..
Γέλασα πολύ όταν είπε για το τέξας και τη θανατική ποινή. Πολύ καλό. Έχει ωραίο χιούμορ η σειρά. Μου άρεσε που είπαν για τον μπιν λάντεν, για το γκουαντάναμο, για τη χειραγώγηση του απλού λαού, αυτά που είπε η δημοσιογράφος. Δεν μπορείς να μη σκεφτείς πόσο ταιριάζουν στην πραγματικότητα.
Ο Νέβιλ, εντάξει, καταντά κωμικό το πόσες φορές έχουν πλακωθεί με το γιο του.
Η γραμματέας έχει αυτό το συνδυασμό, όμορφα ματια και μιγάς. Μοιάζει αρκετά με τη vanessa williams.
Όταν αποχαιρετίστηκαν ο Μονρό με τον Μάιλς σκεφτόμουν : Λες;;; μπα..... Μετά, του έκανε την ένεση και έλεγα : οχι, οχι οχι.... Τελικά.... ουφ....
Ο πατέρας της λοιπόν.... Είμαι σίγουρη ότι ήταν πατριώτης εξαρχής, δεν συνεργάστηκε ΄τωρα μαζί τους και γι αυτό δεν έχουν πειράξει τη ρέιτσελ.
Πρέπει να πω ότι η σπυριδάκος είναι πολύ όμορφη. Παραείναι. Φέτος ευτυχώς, δεν της έχουν βάλει πολλούς διαλόγους και όλη την ώρα είναι θυμωμένη, άρα μουτρωμένη, άρα αμίλητη. Τέλειο.
Ο Μάιλς είναι μέτριος.