PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Revolution 2x09 - Everyone Says I Love You

GTVSBot
21 Νοεμβρίου 2013, 02:00
Σειρά : Revolution
Σαιζόν : 2
Επεισόδιο : 9
Τίτλος : Everyone Says I Love You

Κανάλι : NBC

Περίληψη :

H Charlie δείχνει στην Rachel πόσο έχει ωριμάσει. O Neville κάνει μια εξαγγελία.

thanasislost
21 Νοεμβρίου 2013, 15:44
Το καλύτερο επεισόδιο της σεζόν μακράν...Είδαμε επιτέλους τον Aaron σε full-superman mode και μου άρεσε πολύ πως πήρε εκδίκηση για τον θάνατο της κοπέλας....Κατα τα άλλα ο Monroe έγινε full συμπαθής σε αυτό το επεισόδιο και πλεόν μπορώ να πω ότι με αγωνία θα περιμένω την επιστροφή της σειράς..

geon565
21 Νοεμβρίου 2013, 21:37
Πολυ δυνατο επεισοδιο, α Ααρον μου θυμισε λιγο Jin Grey στο xmen 3 που εκανε οτι ηθελε. Καλη ιδεα να βαλουνε το παιδακι ως μορφη επικοινωνιας με τη nanotech, αλλα με μπερδεψε λιγο με το τελος. Δηλαδη πως φευγεις ετσι αφου εφυγες και ξαναηρθες.... τους καθαριζει και ολους αλλα την αλλη την αφησε να ψοφησει, μηπως ειναι το τζινι και τελιωσανε οι ευχες; :p

Η Spiridakos ειναι πολυ καλη και βλεπω και τρελο κονε με Monroe.

Γελασα με το bromance Monroe- Mαιλς, "Εσυ εχεις πυρετουλι", χαχαχα

tasoskratos
22 Νοεμβρίου 2013, 16:41
Τι εγινε ρε παιδιά? Ξεφύγαμε ή μου φαίνεται?
Πάντως αυτή η Σπυριδάκος όσο μεγαλώνει γίνεται...είχα πει εδώ και καιρό ότι αναμένω μπλέξιμο με τον Μονρό και άντε μετά να καθαρίσει η μάνα της.
Τέλος πάντων

α
ι πλεόν μπορώ να πω ότι με αγωνία θα περιμένω την επιστροφή της σειράς..

Τι ακριβώς εννοείς? Ειχαμε season finale ή απλά περιμένεις το επεισόδιο της επόμενης εβδομάδας?

Ααρών!

μηπως ειναι το τζινι και τελιωσανε οι ευχες;

πες τα!
Είμαι σίγουρος ότι εάν ειχαμε στην παρέα Γουώλτερ Μπίσοπ και Dr.Spoke θα μας διαφώτιζαν καλύτερα. Και εκείνη η Ιουλιέττα, κάτι πρέπει να ξέρει αλλά πολύ σιωπηλή την έκοψα.

johny f
22 Νοεμβρίου 2013, 19:48
Παρα πολυ καλο επισοδειο με τον Ααρον σε πληρη "εξαρση" κι οποιον παρει ο διαολος μονο που στο τελος μπουρδουκλωνεται μονος του και χανει τζαμπα και βερεσε τη δικια του .
Ο Μαιλς τα εχει φτυσει , η Τζουλιετ λιγομιλητη οπως λεει κι ο προλαλησαντας ενω οι Μονρο Σπιρυδακος συνεχιζουν να καθαριζουν τα Στρατα....
Στην αλλη ακρη της ηπειρου ο Νεβιλ ξαναβρισκει τη γυναικα του εστω και παντρεμενη με αλλον και συνεχιζει τη φιλοδοξη πορεια του προς τη πρωτευουσα.Αξιες λογου οι αναφορες του Μαιλς στα X-FILES και του Μονρο στο Μπατμαν.

jerry
23 Νοεμβρίου 2013, 00:04
Καλά αυτό που είναι οι άλλοι συνταγματάρχες, στρατηγοί κτλ και η Σπιριδάκος βρίσκει τα ίχνη με ξεπερνά... Γενικά η όλη παρουσία της στη σειρά με εκνευρίζει και όσο λιγότερο παίζει, τόσο καλύτερα.

Κατά τα άλλα ξεκαθάρισμα ηθοποιών βλέπω για το 2ο μισό της σεζόν (ξεκινάμε ξανά 8/1).

Επίσης κάτι με χάλασε στο στόρι με τον ¶αρον, τη νανοτεχνολογια και το παιδάκι... Ενώ ήταν ωραία η εξήγηση πως τους "ενεργοποίησε" με κάποιο τρόπο στον tower το γιατί τον βοηθούσαν και το γιατί τώρα φεύγουν ήταν λίγο βιαστική...

Anyway, προσδοκάμε τη συνέχεια (και το φινάλε, μιας και για ανανέωση δε μας βλέπω)

constadine
24 Νοεμβρίου 2013, 10:09
Από συμπαθής συμπρωταγωνιστής στην πρώτη σεζόν , ο Aaron μας "βγήκε" τελικά Superman.

brazdas
28 Νοεμβρίου 2013, 00:22
Πάρα πολύ καλό επεισόδιο....
Ο ¶αρον άρχοντας αλλά δεν έπρεπε να διώξει τον "μικρό" αλλά να καθίσει και να συζητήσει. Να που μπορεί να το ελέγχει αλλά πληρώνει τη χαζομάρα του...
Όσο για τον Μπας "Είμαι ο Μπάτμαν"......... Αυτό τα λέει όλα....!!!!

smallville
30 Νοεμβρίου 2013, 15:48
Πολύ ωραίο το επεισοδιάκι.
Ωραίες εξελίξεις και φυσικά το όλο θέμα με το πιτσιρίκι
και το τι ήταν τελικά. Να υποθέσουμε πλέον πως τέρμα οι φωτιές
για τον ¶αρον;

blackys88b
3 Δεκεμβρίου 2013, 23:10
παρα πολυ καλο και αυτο το επεισοδιο...ικανοποιητικες και οι ερμηνειες...ακομη και της Tracy, η οποια ειναι και κουκλα.!! μου αρεσε με το τροπου που του εμφανιστηκαν στον Ααρων...ρε μεγαλε u can be god και τα διωχνεις??? στο τελος το πως τους καθαρισε ηταν πολυ δυνατο..!!! αλλα τη πληρωσε η κοπελα..!!! ωραιο και το στορι του Νεβιλ, ο οποιος βρηκε και τη γυναικα του..!

tasoskratos
10 Ιανουαρίου 2014, 12:42
παιδιά είχαμε επιστροφή της σειράς με νέο επεισόδιο 2Χ10:)

greekie
10 Ιανουαρίου 2014, 16:08
ΠΜ. Δεν την παρακολουθώ οπότε σόρι.

Ανοίγει άμεσα.

jonid1523
12 Φεβρουαρίου 2014, 23:00
λοιπόν βλέπω τελευταία τη δεύτερη σεζόν του Revolution και ομολογώ πως έχω κολήσει! Πολύ καλό το επεισόδιο κατά την γνώμη μου, ειδικά η επανασύνδεση του Νέβιλ με τη γυναίκα του! Επίσης βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα τη σκηνή με τον αόρατο παιδικό φίλο-νανοτεχνολογία- του Ααρών στο εγκατελειμμένο κτίριο και μάλιστα σε κάποια φάση που δείχνει μια αφίσα κολημένη στον τοίχο προφανώς απο τους καιρούς που υπήρχε το ρεύμα και έγραφε: SEE THE NEW WODERS ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων, μου θύμισε κάτι ανάλογο με σκηνικά στις εγκαταστάσεις της Πρωτοβουλίας Ντάρμα και καλά στο παλαι ποτέ Lost ώς ένα είδος ειρωνίας:nod:

ATHENA1971
3 Μαΐου 2014, 18:40
Δεν έχω να πω κάτι παραπάνω, τα είπατε όλα.
Τρώγομαι, όμως, να πω για τον "φράνσις άντεργουντ" και την διαβολική σύζυγό του "κλερ αντεργουντ" (τομ νέβιλ).
Συγγνώμη, αλλά τόσος έρωτας; Πρώτα γδύνονται και μετά ρωτάει για το γιο της;;; τι λε ρε παιδί μου.... μπράβο ρε τομ...
Από όλες τις ιστορίες αυτός μου φαίνεται ο πιο γελοίος.