PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : The Walking Dead 5x03 - Foor Walls and a Roof

GTVSBot
27 Οκτωβρίου 2014, 02:00
Σειρά : The Walking Dead
Σαιζόν : 5
Επεισόδιο : 3
Τίτλος : Foor Walls and a Roof

Κανάλι : AMC
Πρώτη Προβολή : 26/10/2014

Περίληψη :

Η εκκλησία δέχεται επίθεση.

blackys88b
27 Οκτωβρίου 2014, 12:19
το The Walking Dead ειναι η σειρα που περιμενω καθε Δευτερα περισσοτερο απο ολες...και δεν απογοητευει ποτε...ακομη ενα φοβερο επεισοδιο....τελικα δεν ειδαμε αν επηρεαζε το tainted meat αφου η ομαδα αποφασισε να εκδικηθει...αλλα τουλαχιστον εδωσε την ευκαιρια να πουμε αντιο στον Bob...επεστρεψε και ο Daryl...αντε να δουμε τι γινεται με τη Beth

dalas9
27 Οκτωβρίου 2014, 16:43
Το μακελειό στην εκκλησία μεγαλειώδες με το όλο κοντράστ του χώρου. Ο Ρικ έχει εξελιχθεί σε τρελό badass χωρίς να γίνεται καρικατούρα. Το ευχαριστήθηκα που ξεμπλέξαμε γρήγορα με τους καννίβαλους. Το μόνο που με χαλάει είναι ότι χωρίζονται πάλι.

Γενικά, μιλάμε για επική σεζόν μέχρι τώρα. Τρίτο σερί επεισόδιο που βάζω άριστο.

baspav
27 Οκτωβρίου 2014, 18:47
Ωραίο επεισόδιο, περισσότερο δραματικό και ξεμπερδέψαμε με τους κανίβαλους. Αν ήμουν στη θέση του Ρικ, το ίδιο θα έκανα. Τα καθηκια.

Πολύ σημαντικό ότι πήρε Μισόν το σπαθί. Yeah!! :thumbsup1

Ερωτηματικά για το τέλος!! Βρήκαν την Μπεθ η έγινε κάτι άλλο;

Μάγκι γυρνά πίσω!!!!!

oasic1988
27 Οκτωβρίου 2014, 18:56
Μάγκι γυρνά πίσω!!!!!

Σαν να την έχουν παραγκωνίσει από το δεύτερο μισό της 4ης. Δεν γίνεται να μην ενδιαφέρεται να βρεί την Μπέθ;! Πάντα κουκλάρα όμως.

Το επεισόδιο τα έσπασε, έμεινα άφωνος στη σκηνή του μακελειού στην εκκλησία.

baspav
27 Οκτωβρίου 2014, 19:05
Σαν να την έχουν παραγκωνίσει από το δεύτερο μισό της 4ης. Δεν γίνεται να μην ενδιαφέρεται να βρεί την Μπέθ;! Πάντα κουκλάρα όμως.

Ναι δυστυχώς το έχω προσέξει και εγώ, δεν έχει τόσο ρόλο. Το ίδιο και ο Κινέζος. Θα ενδιαφέρεται δε μπορεί αλλά και τι να κάνει; Μόνη της δε μπορεί να ψάξει έξω στη ζούγκλα. Σίγουρα θα έχουμε sidestory με την Μπεθ.

Αχ Μάγκι!!!

gigi
27 Οκτωβρίου 2014, 19:41
Ναι δυστυχώς το έχω προσέξει και εγώ, δεν έχει τόσο ρόλο. Το ίδιο και ο Κινέζος. Θα ενδιαφέρεται δε μπορεί αλλά και τι να κάνει; Μόνη της δε μπορεί να ψάξει έξω στη ζούγκλα. Σίγουρα θα έχουμε sidestory με την Μπεθ.

Αχ Μάγκι!!!

Άντε να εκδηλώνονται οι έρωτες!

Στα της σειράς, καλά το πάει, μην την ματιάσω..

GeorgeCR7
27 Οκτωβρίου 2014, 20:52
Πάρα πολύ καλό επεισόδιο για 3η συνεχόμενη φορά!!!! :):):)

Μεγάλη αγωνία εκεί που μπήκαν οι "Τερματικοί" στην εκκλησία...αλλά ο Ρίκ τους διέλυσε αααα...μα καλά τους έκανε τι τέρατα ήταν αυτοί οι άνθρωποι...επρεπε τελικά να τους σκοτώσουν απο την αρχή καλά έλεγε ο Ρίκ!Χωρίστηκε και η ομάδα άλλοι απο εδώ άλλοι απο εκεί...Μάγκι μου που πας????ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ!!!!! :sweat::sweat::sweat:

Στο τέλος τι παίχτηκε ρε φίλε Ντάριλ...μας έκαψες τον εγκέφαλο!!! :shock::shock::)

darko_wicked
27 Οκτωβρίου 2014, 22:31
πολύ καλό επεισόδιο ακόμα μια φορά φέτος. Εδώ βρήκαν την τέλεια ισορροπία τηλεοπτικού χρόνου και ιστορίας έστω και αν δεν ξεπεράστηκε το πρωτότυπο. Πάμε για το επόμενο τώρα με το "βγες έξω" του Ντάρυλ.

dudelexin
27 Οκτωβρίου 2014, 23:50
μπραβο στο walking σκουπιδι:p:p

εχει εξελιχθει σε πολυ δυνατη σειρα,ομολογω δεν το περιμενα...

3 πολυ καλα επεισοδια μεχρι τωρα και αναμενεται καυτη η συνεχεια:clap::clap::clap:

9 στα 10 απο εμενα για το εξειρετικο:D αυτο επεισοδιο:clap:

Υ.Γ ΤΟ ΣΚΟΥΠΙΔΙ ΤΟ ΛΕΩ ΧΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΧΑΒΑΛΕ,ΕΙΜΑΙ ΟΠΑΔΟΣ ΤΗΣ ΣΕΙΡΑΣ:respect:

vasp
28 Οκτωβρίου 2014, 00:36
Πολύ καλό το επεισόδιο....
Εξαιρετική και πολύ δυνατή η σκηνή με το μακελειό στην Εκκλησία.
Κρίμα που χωρίστηκε η ομάδα, ελπίζω να επανενωθούν σύντομα...
Έτσι όπως έχουν κάνει την Μάγκι φαίνεται σαν να μην ενδιαφέρεται καθόλου για την αδελφή της, πέραν της ερώτησης που είδαμε στο βαγόνι...Βέβαια θα μου πεις πως μπορεί να κάτσει να την ψάξει όταν ήταν τόσα πολλά τα μέρη, πόλεις που θα μπορούσε να βρίσκεται....

Το τέλος μας άφησε λίγο :O

Περνάει κάποιο σενάριο από το μυαλό μου....Όπως στο ότι σε αυτήν που φώναξε να βγει είναι η Μπεθ, αφού κατάφερε και την βρήκε μαζί με την Κάρολ και την έσωσε....Αλλά αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να βγει "εκτός παιχνιδιού" η Κάρολ...
Βέβαια θα μπορούσε να έχει βγει εκτός παιχνιδιού...

Άλλο ένα ήταν να προσπάθησε να την σώσει αλλά τελικά να μην τα κατάφερε... Αλλά η στάση του στο τέλος του επεισοδίου με βάζει σε σκέψεις...

Jane1
28 Οκτωβρίου 2014, 01:06
Μου φάνηκε χαζό το επεισόδιο. Μα φυσικά και ήταν παγίδα, δεν θα επέστρεφαν τον Μπομπ πίσω από την καλή τους την καρδιά οι κανίβαλοι, οπότε αναμενόμενο που η ομάδα του Ρικ δεν έπεσε στην παγίδα τους. Μπορούσαν να μην πάνε τόσο αργά αυτό το θέμα και να πιάσει όλο το επεισόδιο, αλλά να δούμε και λίγο από το θέμα της Μπεθ. Τουλάχιστον μέσα σε όλα αυτά η Μισόν βρήκε το σπαθί της.

smallville
28 Οκτωβρίου 2014, 01:14
Τελικά ο Μπομπ είχε δαγκωθεί και τους χάλασε το τσιμπούσι που πίστευαν πως θα είχαν.
Μ' άρεσε που ξέμπλεξαν με τους καννίβαλους και η σκηνή με το φονικό στην εκκλησία έκοψε κώλους.
Το κακό όπως έχει προαναφερθεί είναι πως η ομάδα πάλι χωρίζεται. Φέρτε πίσω την Μάγκι ρε αλήτες!
Το τέλος με τον Ντάριλ εγείρει πολλά ερωτηματικά.

Ευδοκια
28 Οκτωβρίου 2014, 01:23
Άλλο ένα δυνατό επεισόδιο! Είναι η μόνη σειρά (ή έστω από τις λίγες) που έφτασε στον πέμπτο κύκλο και ακόμα δεν καταλαβαίνεις πώς πέρασε το σαραντάλεπτο! Η αλήθεια είναι πως περίμενα να κάνει κοιλιά, αλλά -ευτυχώς- η σειρά όχι μόνο δεν "ξεχείλωσε" αλλά γίνεται ακόμα πιο περιπετειώδης και ενδιαφέρουσα! Οι ανατροπές δε λείπουν και στο τέλος κάθε επεισοδίου έχουμε κάτι να περιμένουμε! Εγώ δεν κατάλαβα τι έγινε και με την Κάρολ... Σώθηκε τελικά; Όσο για την Μπεθ ήταν τόσο αδιάφορη όσο υπήρχε γι αυτό και δεν νοιάστηκε κανείς, πιστεύω, για την εξαφάνισή της! Πάντως νομίζω η τωρινή της τοποθέτηση ως sidestory νομίζω έχει να δώσει κάτι! Περιμένουμε με αγωνία next episode!

dimitrispgr
28 Οκτωβρίου 2014, 05:46
Μπορει καποιος να μου θυμησει που ειχαν παει ο Νταριλ και η αλλη στο προηγουμενο επεισοδιο? Γιατι καπου το χω χασει.

Τριτο σερι "αριστο" επεισοδιο.

Δεν παιζει να βλεπουμε παραλληλα τις δυο -πλεον- ομαδες ε?

Λογικα ακολουθουμε Ρικ ωσπου προς το τελος της σεζον θα ξαναενωθουν στην Ουασινγκτον.

aekaras
28 Οκτωβρίου 2014, 06:07
[CENTER]
https://www.youtube.com/watch?v=zTk5lcb5PIQ

Τους ειχαμε αφησει να κυνηγουν εκεινο τ αυτοκινητο με το σταυρο πισω που ειναι το ιδιο μ αυτο που απηγαγε την Μπεθ στη 4η σεζον...

tasoskratos
28 Οκτωβρίου 2014, 07:50
Πολλά like στη σειρά.
3ο επεισόδιο και νέο ξεκαθάρισμα. Χωρίς πολλά πολλά ο Ρικ τους έστειλε αδιάβαστους. Την ειδα 3 φορές τη σκηνή για να γουστάρω, με yeah και τα ανάλοκα ΄΄γαλλικά΄΄.
Τι άλλο γουστάρω?
1. Που η Μισόν βρήκε την κατάνα.
2. Που τελικά ο Μπομπ τους την έκατσε, αφού όντως το έφαγε το δαγκωματάκι του.

Τον Arrow τον έκοψα λίγο χεσμένο στην τελευταία σκηνή, πράγμα που δεν το συνηθίζει.
Η Μάγκυ ε?
Τόσο καιρό κράζω. Είναι δυνατόν ο λούλης ο κινέζος/κορεάτης/what ever να έχει τέτοια γκόμενα? Εάν ήμουν ο Ντάρυλ θα της έριχνα ένα έρωτικό τόξο:p

dimitrispgr
28 Οκτωβρίου 2014, 19:28
γι αυτον ακριβως το λογο θελω να βλεπω τις σειρες τελειωμενες ρε πστ μου...Ουτε καν θυμομουν το αμαξι με το σταυρο και μαλιστα ουτε τωρα που ειδα τα βιντεο το θυμαμαι :S απο Μπεθ θυμαμαι στη φυλακη να μενει μονη της, αυτη ειναι η μονη αναμνηση μου.

mihalis13
28 Οκτωβρίου 2014, 23:57
Τρομερό επεισόδιο για άλλη μια φορά. Η συγκεκριμένη σειρά είναι η αγαπημένη και βλέπω πως συνεχίζει να εξελίσσεται μια χαρά.
Καλά, το μακελειό στην Εκκλησία τα 'σπάσε! Ο Ρικ έχει γίνει τελείως badass και του πάει κιόλας.
Αντε να δούμε τώρα με ποιον είναι ο Νταρυλ.

American Psycho
30 Οκτωβρίου 2014, 16:04
Εξαιρετικό και αυτό το επεισόδιο που είχε μεγάλη αγωνία από την αρχή μέχρι το τέλος.
Υπεργαμάτη η σκηνή στην εκκλησία όπου ο Rick και οι άλλοι ξεφορτώθηκαν οριστικά τους κανίβαλους.
Μου άρεσε που τελειώσαμε με αυτή την ιστορία ενώ δεν ξέρω αν είναι καλό που χωρίστηκαν ξανά και πόσο καλά επεισόδια θα δούμε με βάση αυτό.

goggits
2 Νοεμβρίου 2014, 20:30
Φοβερό και αυτό το επεισόδιο!!!
Η σκηνή στην εκκλησία ήταν φοβερή!!!:thumbsup1
Κρίμα που χωρίστηκε πάλι η ομάδα...
Το τέλος με τον Ντάρυλ πολύ καλό και ανυπομονώ να δω τι έχει γίνει...

t0ny3
10 Δεκεμβρίου 2014, 00:45
Πολυ ευχαριστημενος απο την εξελιξη κι αυτου του επεισοδιου.

Φοβερη η σκηνη με το μακελειο στην εκκλησια. Εχουμε δει πολλες σπλατεριες στη σειρα, αλλα απεναντι σε αληθινους ανθρωπους πρωτη φορα και με τοσο μισος. Μου αρεσε που διαλεξαν αυτο το σκοτεινο μονοπατι, γιατι καλοι καλοι, αλλα οταν μιλαμε για κανιβαλους που εκμεταλευονταν ανθρωπους, δε χρειαζεται ελεημοσυνη. Θετικο πως δεν κρατησε παραπανω αυτη η βεντετα.

Στεναχωρηθηκα για τον Μπομπ, ενω δεν μου αρεσε που χωριστηκαν σε δυο γκρουπ.

Μυστηριο η τελευταια σκηνη με τον Νταριλ, ενω περιμενω να ξεκινησουν για Ουασινγκτον.

tilemaxos
24 Μαρτίου 2015, 00:04
krima gia ton bob!!!!!!!!!!!!!!

Hrisa76
5 Απριλίου 2016, 12:39
Γλυτώσαμε απο τους κανίβαλους. πάλι καλά γιατι ήταν σιχαμένοι.