PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : The Walking Dead 5x05 - Self Help

GTVSBot
10 Νοεμβρίου 2014, 02:00
Σειρά : The Walking Dead
Σαιζόν : 5
Επεισόδιο : 5
Τίτλος : Self Help

Κανάλι : AMC

Περίληψη :

Η ομάδα συναντάει καινούργια προβλήματα που πρέπει να αντιμετωπίσει...

darko_wicked
10 Νοεμβρίου 2014, 16:05
Αν και γνώριζα τι παίζει με τον Γιουτζίν λόγω κόμικ και έτσι δεν μου ήρθε αναπάντεχο, μου άρεσε το επεισόδιο αρκετά. Η σκηνή που ο Απραχαμ πέφτει στα γόνατα σκεπτόμενος οτι ακολουθούσε και πίστευε σε κάτι που δεν υπάρχει ήταν πολύ δυνατή.

blackys88b
10 Νοεμβρίου 2014, 16:33
συνεχιζει τη σειρα δυνατων επεισοδιων η σειρα...για τον Γιουτζιν το περιμενα...και πλεον τελος το ταξιδι προς τη σωτηρια...και ξανα στο ταξιδι για την επιβιωση...οντως η σκηνη του Αμπραχαμ δειχνει την απελπισια στο μεγαλειο της...!

Stinkfist
10 Νοεμβρίου 2014, 18:42
Σκέφτομαι τους ανθρώπους που πίστεψαν πως η φάση με τον Γιουτζίν ήταν σοβαρή και πως θα βλέπαμε ίσως κάποια θεραπεία και δεν μπορώ, δεν γίνεται, να μην γελάσω. :giggle:

GeorgeCR7
10 Νοεμβρίου 2014, 21:02
Η σειρά συνεχίζει πολύ δυναμικά με άλλο ένα πολύ καλό επεισόδιο!!! :):):)

Τελικά ο Γιουτζίν αποδείχθηκε "μάπα το καρπούζι..." ε,φυσικό ήταν φαινόταν έτσι και αλλιώς ότι αυτο το άτομο δεν ειναι ικανό για σχεδόν τίποτε...και όλοι λίγο-πολύ το είχαμε καταλάβει ότι το κάνει μόνο για να τον προστατευουν οι άλλοι γιατί μόνος του δεν...και το έκανε απο την αρχή όπως είδαμε στην τελευταία σκηνή!ΟΚ όμως αυτό που έκανε ο Άμπραχαμ στο τέλος ήταν κάπως...όχι και να τον σκοτώσεις ρε αδερφέ!Κατα τα άλλα το επεισόδιο ήταν καλό και η σκηνή στο τέλος με τον Άμπραχαμ να πέφτει κάτω ήταν αρεκτά συγκινητική και δυνατή συνάμα δεν τράβηξε και λίγα...!Και αυτο που έκανε ο Γιουτζίν με το νερό αρκετά έξυπνο!

Αναμένουμε την συνέχεια και απο ότι είδα θα έχουμε Ντάριλ και Κάρολ...!!!!! :):):)

tasoskratos
10 Νοεμβρίου 2014, 21:45
Τελειώσαμε και με την Ουάσινκτον. Φόλα ο Γιουτζίν, αν και από τις παπαριές που έλεγε στον Κορεάτη στο λεωφορείο κατάλαβα ότι είναι λαμόγιο.
Αντε φτου κι από την αρχή. Πάμε πίσω να βρούμε τον Ρικ, που σε λίγο θα πάνε κι αυτοί να βρούνε τον Ντάρυλ, που κι αυτός θα πάει να βρει τα άλλα τα κορίτσια και μετά...τα γνωστά.:)

EviRules
10 Νοεμβρίου 2014, 23:02
Φαινότανε σκατοφατσα ο Γιουτζην κι εγώ θα τον χτυπουσα για τα ψέματα που ειπε , ειδικα που σκοτώθηκαν και τόσοι να τον προστατεύουν. Ο κοκκινοτριχης πρεπει να ένιωσε πολύ ******ς.. Έχω μια απορία... Η Ροζίτα δεν ηταν λεσβία; δεν γλυκοκοιτουσε την πως την λένε; θυμάται κανένας;

vasp
10 Νοεμβρίου 2014, 23:19
Πολύ καλό το επεισόδιο....
Νομίζω ότι όλοι είχαμε πειστεί ότι κάτι δεν πήγαινε καλά με τον Γιουτζίν....
Λογική η αντίδρασή του Έιμπραχαμ, να τον πλακώσει στα μπουνίδια, άσχετα με το πως κατέληξε για τον Γιουτζίν...
Σκοτώθηκαν τόσοι για να τον προστατέψουν, συνάντησαν τόσα εμπόδια....
Επίσης του είχε δώσει και ένα νόημα, αφού ήταν έτοιμος να τινάξει τα μυαλά του στον αέρα και του πήρε εν ριπή οφθαλμού....

Θα σταθώ και στην Μάγκι που απ'ότι αντιλαμβάνομαι μάλλον την έχει ξεγραμμένη την αδελφή της...Αφού ούτε μια αναφορά δεν έχει έχει κάνει έστω και για την τιμή των όπλων.... :p

baspav
10 Νοεμβρίου 2014, 23:34
Τι μας λέτε ρε παλικάρια; Λες και δεν είχαμε καταλάβει πως αυτή η σκατόφατσα ο Eugene δεν είναι επιστήμονας. Ούτε για νεροκουβαλητής στη λαχαναγορά του Ρέντη δεν κάνει. Για σπιούνος μόνο και αυτό μετά από πολλές audition. Έπρεπε να τον στείλει τροφή για τα ζόμπι το παλιοπ@π@ρα μας έφαγε ένα επεισόδιο ολόκληρο.

Εμένα δε μου άρεσε. Με την έννοια ότι δεν είχε και κάτι να προσφέρει. Για τον κοκκινοτρίχη στρατόκ@@λο (που το παίζει ο Guile του Street Fighter) μπορούσε να μας πει κάποια πράγματα στο 2ο μισό της 4ης. Φάγαμε 1 επεισόδιο για τον π@π@ρα, το κρέας τον Eugene.

Ευτυχώς το trailer για το επόμενο είχε Daryl και Πρωτοψάλτη!

smallville
11 Νοεμβρίου 2014, 00:09
Ρε τον Γιουτζίν που μας βγήκε φόλα ολκής.
Ωραίο το επεισόδιο πάντως.

Jane1
11 Νοεμβρίου 2014, 00:17
Πολύ καλό το επεισόδιο, μου άρεσε που συνδύασαν το παρελθόν του Άμπραχαμ και είδαμε πως χάθηκε και η τελευταία του ελπίδα. Βάσει του πρόμο, ανυπομονώ για το επόμενο.

brazdas
11 Νοεμβρίου 2014, 00:39
Άντε γεια!!! Κορυφαίο επεισόδιο!!!
Γιατί να τελειώνει στο 40λεπτο και να μην διαρκεί κανά 2ωρο;;;!!!!!!!

Ευδοκια
11 Νοεμβρίου 2014, 01:03
Και σαν να μην έφτανε ότι σκοτώθηκαν τόσοι για να τον σώζουν και ότι ήταν ανίκανος να κάνει το οτιδήποτε μόνος του, ακόμα και μέχρι το τέλος τους την έλεγε ότι είναι πιο έξυπνος! Άντε γεια! Απορώ κιόλας με τον Έιμπραχαμ που τον είχε τόσο καιρό μαζί του και δεν σήκωνε και κουβέντα γι΄αυτόν!!! Στην τελευταία σκηνή φάνηκε το πράγμα!

fakoykas
11 Νοεμβρίου 2014, 07:54
Εντάξει το επεισόδιο δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο καθώς όλοι ξέραμε ότι δεν παίζει θεραπεία κι ο Γιουτζίν ήταν απατεώνας, αλλά ήταν απαραίτητο για να γυρίσουμε πίσω στο groupaki που όλοι έχουμε αγαπήσει :P

Μια ερώτηση γιατί είστε όλοι σίγουροι ότι τα τίναξε ο Γιουτζίν; Εμένα δε μου φάνηκε νεκρός. Μόλις διάβασα τα σχόλιά σας ξαναείδα τη σκηνή και το τραύμα στο κεφάλι δε φαίνεται σοβαρό, πιο πολύ για αναίσθητος μου φάνηκε.

Υποθέτω όλοι ήξεραν ότι δεν ήταν επιστήμονας, αλλά όταν ζεις σε έναν τέτοιο κόσμο, ακόμα κι η παραμικρή ελπίδα για θεραπεία, όσο απίστευτο κι αν ακούγεται, θες να το πιστέψεις.

dudelexin
11 Νοεμβρίου 2014, 12:38
δεν ητανε κακο,πολυ καλο ψηφισα...

ωραια η σεζον μεχρι στιγμης,αλλα 3 μεινανε για το τελος του πρωτου μισου.

ισως οτι πιο ενδιαφερον παιζεται αυτη τη στιγμη στη τηλεοραση:p το walking σκουπιδι!!

Maxus
11 Νοεμβρίου 2014, 13:57
Μέτριο επεισοδιο,δεν ηταν αναλογο των πρωτων 3 και μετα 4.Δεν χρειαζοταν να φαμε ενα ολοκληρο επεισοδιο για κατι που λιγο πολυ το υποψιαζομασταν.

mihalis13
11 Νοεμβρίου 2014, 14:08
Μου άρεσε πάρα πολύ και το συγκεκριμένο. Για να δούμε τώρα πως θα είναι ο Abraham μιας και χάθηκε η τελευταία του ελπίδα....

vasp
11 Νοεμβρίου 2014, 20:26
Εντάξει το επεισόδιο δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο καθώς όλοι ξέραμε ότι δεν παίζει θεραπεία κι ο Γιουτζίν ήταν απατεώνας, αλλά ήταν απαραίτητο για να γυρίσουμε πίσω στο groupaki που όλοι έχουμε αγαπήσει :P

Μια ερώτηση γιατί είστε όλοι σίγουροι ότι τα τίναξε ο Γιουτζίν; Εμένα δε μου φάνηκε νεκρός. Μόλις διάβασα τα σχόλιά σας ξαναείδα τη σκηνή και το τραύμα στο κεφάλι δε φαίνεται σοβαρό, πιο πολύ για αναίσθητος μου φάνηκε.

Υποθέτω όλοι ήξεραν ότι δεν ήταν επιστήμονας, αλλά όταν ζεις σε έναν τέτοιο κόσμο, ακόμα κι η παραμικρή ελπίδα για θεραπεία, όσο απίστευτο κι αν ακούγεται, θες να το πιστέψεις.

Ναι θα μπορούσε να μην έχει πεθάνει... Απλώς ο τρόπος που έπεσε πάνω στην κεφάλα του και μετά που τον γύρισε και έψαχνε για σφυγμό, έδωσε αυτήν την εντύπωση...Δεν μένει παρά να δούμε σε επόμενα επεισόδια τι παίχτηκε μαζί του...

Big Lebowski
12 Νοεμβρίου 2014, 01:49
Τπτ δεν είχε το επεισόδιο να δείξει, το βρήκα κακό σε όλους τους τομείς. Εξελίξεις δεν είχε, τα ζόμπια αδιάφορα, οι διάλογοι μεταξύ των χαρακτήρων άθλιοι. Να φύγει και να μην ξανάρθει τέτοιο επεισόδιο

johny f
12 Νοεμβρίου 2014, 22:18
Τελειώσαμε και με την Ουάσινκτον. Φόλα ο Γιουτζίν, αν και από τις παπαριές που έλεγε στον Κορεάτη στο λεωφορείο κατάλαβα ότι είναι λαμόγιο.
Αντε φτου κι από την αρχή. Πάμε πίσω να βρούμε τον Ρικ, που σε λίγο θα πάνε κι αυτοί να βρούνε τον Ντάρυλ, που κι αυτός θα πάει να βρει τα άλλα τα κορίτσια και μετά...τα γνωστά.:)

...Kαι μετα ηρθαν οι μελισες...:lipsseale Ουπς τα ζομπια ηθελα να πω...

johny f
12 Νοεμβρίου 2014, 22:23
Τι μας λέτε ρε παλικάρια; Λες και δεν είχαμε καταλάβει πως αυτή η σκατόφατσα ο Eugene δεν είναι επιστήμονας. Ούτε για νεροκουβαλητής στη λαχαναγορά του Ρέντη δεν κάνει. Για σπιούνος μόνο και αυτό μετά από πολλές audition. Έπρεπε να τον στείλει τροφή για τα ζόμπι το παλιοπ@π@ρα μας έφαγε ένα επεισόδιο ολόκληρο.

Εμένα δε μου άρεσε. Με την έννοια ότι δεν είχε και κάτι να προσφέρει. Για τον κοκκινοτρίχη στρατόκ@@λο (που το παίζει ο Guile του Street Fighter) μπορούσε να μας πει κάποια πράγματα στο 2ο μισό της 4ης. Φάγαμε 1 επεισόδιο για τον π@π@ρα, το κρέας τον Eugene.

Ευτυχώς το trailer για το επόμενο είχε Daryl και Πρωτοψάλτη!

:haha::haha::lol::lol::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl: :worthy::worthy::respect::respect:

https://www.youtube.com/watch?v=o8daUUq63FM

gigi
17 Νοεμβρίου 2014, 01:54

Δεν είναι κακό να ελπίζουμε, μην μας το χαλάς..

t0ny3
10 Δεκεμβρίου 2014, 03:36
Παρα πολυ ωραιο επεισοδιο. Νεες τοποθεσιες, νεο προσωρινο καταφυγιο, αναζητηση για μεσα μεταφορας κτλ κτλ, θα μπορουσα να βλεπω για ωρες τετοια επεισοδια χωρις να βαριεμαι.

Το επεισοδιο ουσιαστικα εστηνε την ατμοσφαιρα με τα μερικα flashbacks του Αμπραχαμ, ωστε να κλιμακωθει στο φιναλε με την αποκαλυψη της απατης του Γιουτζιν. Φυσικα και δεν περιμενα να οδηγησει καπου η ιστορια του, δεν μου γεμιζε το ματι για επιστημονας, απλα δεν περιμενα αυτη την εξελιξη. Ο Αμπραχαμ πρεπει να ειδε τη Γη να φευγει κατω απο τα ποδια του. Πολυ δυνατες ερμηνειες.

Hrisa76
5 Απριλίου 2016, 14:02
Ν αγιάσει το χέρι του στρατόκ@@@@@@. Φαινόταν ο Ελβις της κακιάς συμφοράς ότι δεν είναι επιστήμονας.
Τον λυπηθηκα τον κοκκινο. ΤΟυ έχει φύγει η ψυχή να τον προστατεύσει τον μόσχο για το τίποτα.

βαρετό επεισόδιο. Είχα τελειώσει και τις αποδείξεις και έπαιζα farmville ταυτόχρονα.