PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Agent Carter 1x01 - Now is not the End

GTVSBot
7 Ιανουαρίου 2015, 04:00
Σειρά : Agent Carter
Σαιζόν : 1
Επεισόδιο : 1
Τίτλος : Now is not the End

Κανάλι : ABC

Περίληψη :

Ο Χάουαρντ Σταρκ ζητάει την βοήθεια της Πέγκυ για να καθαρίσει το όνομά του...

blackys88b
8 Ιανουαρίου 2015, 03:18
Marvel Make Mine....η Hayley Atwell ηταν υπεροχη οπως παντα στο ρόλο...η Fonseca σε νεο ρολο...μας ελειψε..ειδαμε Captain America...ειδαμε Howard Stark...γνωρισαμε τον Jarvis και μαθαμε οτι κατι κρυβεται...παω για το δευτερο...και ελπιζω σε μια επιτυχημενη σεζον..!

solonlakis
9 Ιανουαρίου 2015, 18:02
Πολύ καλό το πρώτο. Οι ηθοποιοί όλοι τους πετυχημένοι στους ρόλους τους. Η Hayley Atwell ΘΕΑ! Η ατμοσφαιρική σκηνοθεσία με φόντο τις μεταπολεμικές ΗΠΑ υπέροχη σου δημιουργεί μια αίσθηση ρομαντισμού. Οι στυλιζαρισμένοι κακοί μου θύμισαν τα νουάρ 15λεπτα φιλμάκια Ε.Φ. τις δεκαετίας του 50, Φλας Γκόρτνον κτλ.. Επίσης μου άρεσε που η Κάρτερ δεν ξεκινάει την καριέρα της ως καταξιωμένη πράκτορας αλλά αντιμετωπίζει όλη την δυσπιστία και τον σεξισμό της εποχής της και θα πρέπει να κερδίσει τον σεβασμό των συναδέλφων της με σκληρή δουλειά. Σε αυτό το σημείο η σειρά είναι ποιο μπροστά από την ταινία! Έβαλα ήδη την σειρά στο πρόγραμμα και όλα δείχνουν πως δεν θα μας απογοητεύσει.

drapetisgal7
12 Ιανουαρίου 2015, 14:55
Εξαιρετικό το πρώτο επεισόδιο, ξεπέρασε άνετα τις προσδοκίες που είχα. Θεά η Hayley Atwell. Ωραία τα φλας μπακ με τον Κάπτεν Αμέρικα. Είχαν πλάκα οι διάλογοι της Κάρτερ με τον Τζάρβις :D.

constadine
12 Ιανουαρίου 2015, 20:51
Πολύ καλό το πρώτο !
Εμένα μου φάνηκε ότι έχει παραπάνω απ΄ότι θα έπρεπε καμπύλες, για πράκτορας , η Κάρτερ .

smile88
13 Ιανουαρίου 2015, 03:09
Μετριο μου φανηκε, δε βρηκα κατι να με κρατησει, ειναι πολυ καλη η πρωταγωνιστρια, αλλα ενας κουκος δε φερνει την ανοιξη... Νιωθω λες κι ειδα φιλλερ επεισοδιο απο τον πιλοτο κιολας... Ελπιζω να ειναι καλυτερο το δευτερο επεισοδιο!

Εμένα μου φάνηκε ότι έχει παραπάνω απ΄ότι θα έπρεπε καμπύλες, για πράκτορας , η Κάρτερ .

Πρακτορας ειναι, δεν ειναι μοντελο.

αρης333
14 Φεβρουαρίου 2015, 23:40
μπορεί κάποιος να μου πει αν χρειάζεται να έχω δει και το agents of shield για να την ξεκινήσω; Γιατί το είχα ξεκινήσει και δε με τράβηξε οπότε το άφησα.

blackys88b
14 Φεβρουαρίου 2015, 23:53
με εξαιρεση καποιες καμεο εμφανισεις υποθετω πως οχι...απλα συνολικα στο ολο πλανο της Μαρβελ ισως να υπαρξει καποια μικρη συνδεση..!!! απλα να πω οτι το Shield αν ξεπερασεις το πρωτο μισο θα σε ανταμειψει με επεισοδιαρες.!!

αρης333
15 Φεβρουαρίου 2015, 00:13
με εξαιρεση καποιες καμεο εμφανισεις υποθετω πως οχι...απλα συνολικα στο ολο πλανο της Μαρβελ ισως να υπαρξει καποια μικρη συνδεση..!!! απλα να πω οτι το Shield αν ξεπερασεις το πρωτο μισο θα σε ανταμειψει με επεισοδιαρες.!!
Ευχαριστώ.. μπορεί να του ξαναδώσω μια ευκαιρία τότε μία σεζόν είναι μόνο έτσι κι αλλιώς

t0ny3
2 Μαρτίου 2015, 03:16
Συγκρινοντας το με την πρεμιερα του Agents of SHIELD, η κυρια Καρτερ βρισκεται ηδη σε καλυτερο επιπεδο. Το εχω αναφερει ξανα οτι ολο το background του origin και της ιστοριας του Captain America ειναι πιο ελκυστικο για μενα απο καθε αλλο Avenger που εχουμε δει μεχρι στιγμης (ισως η Νατασα Ρομανοφ να διαθετει κι αυτη πολυ ενδιαφερουσα ιστορια). Επομενως η περιοδος και το στησιμο της σειρας απο την αρχη με εχει κερδισει. Στα θετικα το cast, που σε συγκριση με το Agents of SHIELD, εδω ειναι πιο αναγνωρισμενο.

8 επεισοδιακα σε εποχη μετα το Β' Παγκοσμιο Πολεμο, κατασκοπευτικα κολπα, δραση και Marvel... I'm in!

WiredMan
2 Ιουλίου 2015, 08:31
Είδα το Daredevil πρόσφατα και το ξεκίνησα και αυτό χτές με την ελπίδα να φανεί αντάξιο των προσδοκιων...
Καλό το πρώτο επεισόδιο.Μου άρεσε πως παρουσίασαν την μεταπολεμική αμερική όπως και οι αναφορές στην ταινία Captain America...

Hrisa76
12 Νοεμβρίου 2015, 04:53
Δεν το λες κακο αλλά εγώ που δεν γνωρίζω τίποτα για την ιστορία φοβάμαι ότι δεν μπορώ ν ακολουθήσω. Το πολύ θετικό είναι ότι έχει πιάσει την όλη αίσθηση της τότε εποχής. Θα του δώσω μια ευκαιρία κάποια στιγμή. Αυτό που με χάλασε είναι που άκουσα πάλι για Leviathan. ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ.