PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Fargo 1x04 - Eating the Blame

GTVSBot
7 Μαΐου 2014, 06:00
Σειρά : Fargo
Σαιζόν : 1
Επεισόδιο : 04
Τίτλος : Eating the Blame

Κανάλι : FX
Πρώτη Προβολή : 06/05/2014

tasoskratos
9 Μαΐου 2014, 11:49
Είδα και το 4ο!
Εκπληκτικό σενάριο, φοβερές ερμηνείες και όλα υπέροχα, αλλά κι εγώ αυτή την ερώτηση θα έκανα.
Που τους βρήκαν όλους τους παλαβούς και τους μάζεψαν σε μία πόλη?
Ο δε ΄΄Σολ΄΄ είναι...στην ίδια κοσμάρα του;)

Chiras365
9 Μαΐου 2014, 13:00
104 - Eating The Blame

http://i61.tinypic.com/72eyyd.png

Έχουμε το μεγάλο επεισόδιο του Billy Bob, είναι φανταστικός εδώ και εν γένει η 4η ώρα ξεπερνάει τις δυο προηγούμενες και κάθεται κοντά στον πιλότο. Από την παρουσία του Lorne στην σκεπή του market ως ο ίδιος ο Θεός, το γεγονός πως το σπίτι του Lester δεν έχει καθαριστεί ακόμη αλλά και οι υπόλοιπες συμπεριφορές των χαρακτήρων νομίζω είναι ένα solid, πλην κατιτις repetitive, statement για το πως (θέλουμε να) βλέπουμε τους ανθρώπους αλλά και για την ανεξήγητη εθελοτυφλία που ορίζεται από κοινωνικές/διαπροσωπικές συμβάσεις

Η μουσική είναι η καρδιά του Fargo, σαν ένας hyperactive Badalamenti του Twin Peaks εγκατεστημένος στην Μινεσότα. (βέβαια, το Fargo γυρίστηκε στον Καναδά)

natefisher18
9 Μαΐου 2014, 17:21
Να ρωτήσω κάτι,η βαλίτσα με τα χρήματα στο χιόνι μήπως είναι σύνδεση με την ταινία;

tasoskratos
21 Μαΐου 2014, 17:07
Να ρωτήσω κάτι,η βαλίτσα με τα χρήματα στο χιόνι μήπως είναι σύνδεση με την ταινία;

Μετά από χρόνιαέκατσα χθες και ξαναείδα την ταινία.
Προφανώς είναι μία είδους σύνδεση, μνημονιακή αναφορά θα έλεγα, στην ταινία. Δεν ξέρω βέβαια εάν οι σεναριογράφοι κάτι έχουν ετοιμάσει για αργότερα.

baspav
6 Ιουνίου 2014, 11:57
Είδα και το 4ο. Νομίζω μαζί με το 1ο είναι τα καλύτερα μέχρι τώρα.

Τελικά ευτυχώς που είδα την ταινία πριν το 4ο και κατάλαβα πως βρέθηκαν τα λεφτά εκεί που έμεινε με το αυτοκίνητο ο Σταύρος. Λέτε στο μήνυμα του εκβιαστή το πρώτο να εννοεί αυτά τα λεφτά;
Πόσο με εκνευρίζει ο "better call Saoul" μπάτσος που έγινε και αρχηγός. Πολύ στόκος μιλάμε. Κλασικός δ.υ. μπάτσος! Πόσοι στόκοι και οι 2 αρχηγοί. Τσέκαραν πολύ τον τυπά που έπιασαν. Ούτε καν έφεραν μάρτυρες μήπως τον αναγνωρίσουν. Π.χ. από το νοσοκομείο στο 1ο επ. ή από το γραφείο που έσερνε τον άλλον από τη γραβάτα.
Τα πορτ-παγκαζ εκεί τα χρησιμοποιούν για ανθρώπους φαίνεται ε; :rotfl: Και οι άλλοι μανία με τις τρύπες στην παγωμένη λίμνη :rotfl: Το τέλος όλα τα λεφτά. Εκεί που τους ξέφυγε ο Lester εκεί τους βρήκε μπροστά του :rotfl:

Η Ρεμπέκα θα είναι η παράνομη. Η Κεητ η νόμιμη.

Αχ εγώ την Rebecca θα την είχα και παράνομη και νόμιμη!!!!!! :clap:

constadine
7 Δεκεμβρίου 2015, 10:29
Εγώ κατέβασα να δω την ταινία , νόμιζα ότι θα έβλεπα κάτι παρόμοιο με τη σειρά , από πλευράς υπόθεσης μιλάω .
Δεν κατάλαβα τι γινόταν , την άφησα βέβαια την ταινία στα πρώτα λεπτά .
Αυτό που μπέρδεψε ήταν ότι μιλούσα για πραγματικά γεγονότα και ήταν διαφορετικές χρονολογίες .
Βλέποντας το 4ο , το μυαλό μου πάει ότι η ταινία ήταν η αρχή της ιστορίας και η σειρά είναι είκοσι χρόνια μετά , αυτό γίνεται ;

blackys88b
7 Δεκεμβρίου 2015, 14:08
Η ταινια δεν έχει σχέση με τη σειρα....και δεν είναι όντως αληθινα γεγονότα απλα ετσι τ βαλαν στην αρχη της ταινιας....

constadine
21 Δεκεμβρίου 2015, 08:30
Είδα χτες ολόκληρη την ταινία .
Έχει τελικά σχέση η ταινία με την σειρά , μόνο την πρώτη σεζόν .
Στην ταινία δείχνει πως κρύφτηκαν τα χρήματα στο χιόνι και έβαλε το καθαριστικό πάγου αυτοκινήτου για σημάδι .