PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Fargo 2x02 - Before The Law

GTVSBot
20 Οκτωβρίου 2015, 06:00
Σειρά : Fargo
Σαιζόν : 2
Επεισόδιο : 02
Τίτλος : Before The Law

Κανάλι : FX
Πρώτη Προβολή : 19/10/2015

Περίληψη :

Οι Gerhardts παίρνουν μια εκπληκτική προσφορά. Δύο απίθανές δολοφονίες κάνουν το καλύτερό για να καθαριστεί το χάλι τους.

ATHENA1971
23 Οκτωβρίου 2015, 00:44
Έπρεπε να υπάρχει πάνω από 10. Μόλις τελείωσε και ήθελα να το ξαναδώ! Μα, πότε τελείωσε, πότε πέρασε η ώρα;
Απλά, τέλειο. Η σειρά έχει υψηλό IQ και αισθάνομαι ότι είναι πολλά παραπάνω από αυτά που καταλαβαίνω. Η τελευταία σκηνή....
Εκπληκτικό.

hakinen
23 Οκτωβρίου 2015, 18:07
Μπορει να περιμέναμε αρκετα για την 2η σζ, αλλα αξιζε την αναμονή. Πραγματικά είναι κορυφή.

Τωρα τι είδους τρολλάρισμα είναι αυτό με τους εξωγήινους, εχω μεγάλη απορία να μάθω.

johny f
23 Οκτωβρίου 2015, 18:54
Καλο και το 2ο αλλα οχι τοσο επισοδειακο οσο το 1ο.Ηταν καπως πιο situation setting εν'οψει της συνεχειας με καποιες ενδιαφερουσες εξελιξεις στην οικογενεια και στην ερευνα για τους φονους.Βεβαια στο τελος παραλιγο να γινει το απροοπτο απ'τον ποντιο χασαπη που πηγε το πτωμα στη δουλεια του και θα επρεπε να γινει δηλαδη,ποσο αμοιβαδα πρεπει να εισαι για να κανεις κατι τετοιο;....:lol:

darko_wicked
23 Οκτωβρίου 2015, 19:39
Εξαιρετικό φέτος με ανοδική πορεία, το 9 έγινε τώρα 10!

goggits
24 Οκτωβρίου 2015, 22:07
Φοβερό και αυτό το επεισόδιο! Η σειρά συνεχίζει και φέτος καταπληκτικά και με την νέα ιστορία της!!!

christin10
26 Οκτωβρίου 2015, 12:51
Για αλλη μια φορά εμεινα αφωνη. Καταπληκτικό επεισοδιο. Και η μουσική φοβερή.

blackys88b
9 Νοεμβρίου 2015, 03:07
μπολικες πληροφοριες και φαινεται να κτιζει για πολλα πραγματα στη συνεχεια...δυνατο το επεισοδιο.!! ισως να χασα καμια πληροφορια.!!

t0ny3
11 Δεκεμβρίου 2015, 04:01
Σιγα σιγα με τραβαει ολο και περισσοτερο η σεζον. Εχω τεραστια περιεργεια για την καταληξη και τον προορισμο της ιστοριας. Για τους εξωγηινους πραγματικα δεν ξερω τι να περιμενω!

Το cast και φετος ειναι εντυπωσιακο.

https://www.youtube.com/watch?v=BgIuUyAUxaw

constadine
14 Δεκεμβρίου 2015, 09:35
Πολύ καλό και το δεύτερο !
Αρχίζω σιγά σιγά να μπαίνω στο κλίμα .

vene88
29 Δεκεμβρίου 2015, 03:31
Πάρα πολύ καλό δεύτερο επεισόδιο, κινηματογραφικού επιπέδου, και για εμένα που είμαι φαν Κοεν ακόμα περισσότερο. Πολύ ωραία η τελευταία ομιλία με τους εξωγήινους, εξαίρετο καστ.

Reben
15 Ιανουαρίου 2016, 16:27
http://i.imgur.com/xfQCXyB.png?1 http://i.imgur.com/nycuQhk.png?1

Φωτογραφία σπέρνει σκηνοθεσία θερίζει. Απίστευτη δουλειά που ξεφεύγει απο τα πλαίσια της τηλεόρασης. Το καστ που έχει συγκεντρωθεί φέτος στο Fargo θυμίζει καλοδουλεμένη ομάδα έτοιμη για πρωτάθλημα. Υπέροχοι όλοι τους, χαίρεσαι να τους βλέπεις. Ξεχωρίζω την αγνώριστη και ανανεωμένη ερμηνευτικά Kirsten Dunst. Είχα να τη δω πολύ καιρό και μου φαίνεται κλάσεις ανώτερη απο αυτό που θυμάμαι. Απολαυστική! Και η Jean Smart είχε πολύ δυνατή παρουσία στο επεισόδιο. Το δίδυμο Brad Garrett και Bokeem Woodbine μας χαρίζει κορυφαίες στιγμές στο αυτοκίνητο και αφήνει υποσχέσεις για απολαυστική συνέχεια. Θα το ξαναπώ, σπουδαίος ο τρόπος που παντρεύονται τα διάφορα είδη, με το σενάριο να χτυπά όλες τις σωστές νότες, απο θρίλερ και τρόμου μέχρι μυστηρίου και μαύρη κωμωδία. Και μικρές δόσεις απο sci-fi που ομολογώ οτι με έχουν βάλει στην πρίζα! WTF! Το τελευταίο δεκάλεπτο είναι ένα εξαιρετικό δείγμα γραφής που θα το ζήλευαν αμέτρητες κινηματογραφικές παραγωγές του είδους. Θα κάνω καιρό να ξαναφάω κιμά.