PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : True Detective 1x06 - Haunted Houses

GTVSBot
24 Φεβρουαρίου 2014, 03:00
Σειρά : True Detective
Σαιζόν : 1
Επεισόδιο : 06
Τίτλος : Haunted Houses

Κανάλι : HBO
Πρώτη Προβολή : 23/02/2014

Περίληψη :

Ο Cohle φεύγει από την αστυνομία.

Boyd Crowder
24 Φεβρουαρίου 2014, 15:39
http://25.media.tumblr.com/a53d15b173403421438a54ab9f92d576/tumblr_n1i53oMLhJ1qgcgx9o2_250.gif

Στα της έρευνας για το Yellow King νιώθω πως προφανώς ο Rust συνέχιζε να βρισκόταν στο σωστό δρόμο, πιθανότατα ανακάλυψε τα πάντα και επειδή δεν μπορούσε να τα βάλει με τον Tuttle τα παράτησε, μέχρι που επέστρεψε και πράγματι είχε ρόλο στο θάνατό του, που ανέφεραν οι detectives του 2012 για πρώτη φορά. Για άλλη μια φορά όσα κι αν συνέβαιναν ο McConaughey είχε τη στιγμή του επεισοδίου δική του, στο κομμάτι της ιστορίας του 2002 πριν αρχίσει η τριβή με το Hart, απέναντι στη "Medea". (http://mrgolightly.tumblr.com/post/77686460292) Παρά το φρέσκο μου έρωτα για τηLillyτηSimmons, το πραγματικά εκπληκτικό guest του επεισοδίου ήταν το κοριτσάκι που έσωσαν απ' το Ledoux εν έτει 2002.- Πολλές παύλες βασικά. Και βεβαίως κρίμα που άλλη μία ώρα πέρασε και παρά την εμφάνιση Whigham δεν πήραμε κάτι πραγματικά αξιομνημόνευτο απ' το χαρακτήρα του.

Ήταν ένα επεισόδιο που παραήταν ενθουσιώδες στα - άριστα, δε λέω 8)- γυμνά του ξανά, δεν ήταν καθόλου απαραίτητα στο να επιταθεί η ρήξη στις σχέσεις των δύο συνεργατών. Ο Rust έπεσε στην παγίδα που δεν περίμενα να στηθεί τόσο ξεδιάντροπα, αλλά σε αυτόν τον τομέα ήταν ο Hart που πραγματικά πόνεσε, όσο κι αν το αξίζει. Οι σχέσεις των δύο είχαν αρχίσει σίγουρα να χαλούν απ' τη σκοπιά του Cohle καθώς έβλεπε πως ο Marty δεν είχε σκοπό να τον στηρίξει στη αναψηλάφηση των παλιών υποθέσεων, αλλά εξίσου σίγουρα και η αλαζονεία του ίδιου του Cohle δε βοηθούσε καθόλου. Πολλά υποσχόμενη φυσικά η προοπτική της σύμπραξης στο "παρόν" του 2012, ιντριγκαδόρικο φινάλε το επεισόδιο. Το sign of the judgement είχε παίξει ξανά σε άλλη εκτέλεση στο δεύτερο επεισόδιο, δεν έχω καταφέρει να βρω την εκτέλεση της Cassandra Wilson που έπαιξε χτες στο τέλος, όποιος μπορεί να βοηθήσει, καλείται να το κάνει. Γενικά οι μουσικές επιλογές της σειράς με έχουν ενθουσιάσει. (http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=2083&st=645&p=646154&#entry646154)

Με λίγο λιγότερο από 2 ώρες να μένουν και το μεταβατικό επεισόδιο να έχει μόλις περάσει μπροστά απ' τα μάτια μου, νομίζω θα μνημονεύουμε τον πρώτο κύκλο του True Detective για αρκετό καιρό. Η ανθολογική φύση της σειράς θα της στοιχίσει όσον αφορά τη συνολική της αναγνώριση κάποτε στο μέλλον, όταν κάποιο στοίχημα σε ερχόμενη σεζόν θα αποτύχει στα μάτια κάποιων θεατών, αλλά θα πρέπει να υπάρξουν πολύ απογοητευτικές εξελίξεις προς το τέλος της φετινής για να αποστασιοποιηθούμε αρκετοί viewers φέτος.

Σήμερα στα φανερά, δώρο ο ενθουσιασμένος McConaughey (http://matthewmcconaugheyblog.tumblr.com/post/77410281834/matthew-mcconaughey-on-true-detective-hes-just) αλλά και κάτι για τους Communifans του thread. (http://thedeaninyellow.tumblr.com/)

Chiras365
24 Φεβρουαρίου 2014, 18:04
1.06 - Haunted Houses

http://i1147.photobucket.com/albums/o558/GChiras/truedetectives01e06720phdtvx264-2hdmkv_20140224_172457115_zps93f70c69.png
http://i1147.photobucket.com/albums/o558/GChiras/truedetectives01e06720phdtvx264-2hdmkv_20140224_172435525_zps95f07896.png

Η ψύχωση του Cohle έρχεται και στον θεατή που προσπαθεί να καταπιαστεί από μικρά-μικρά πράγματα που μπορούν να του δώσουν απαντήσεις και δεν σημαίνουν τίποτα μέχρι να έρθει το ίδιο το True Detective και να το υποδείξει ανοιχτά. Η σειρά φέρνει τους πάντες, σε κάποια στιγμή, μέσα στο μυαλό του Cohle, ή το αντίθετο, εμείς βρίσκουμε τον Cohle μέσα μας. Ένα σκοτεινό ή τρελό σημείο του εαυτού μας, μία 'επικίνδυνη' ταύτιση.

Είναι μεν το πλέον μεταβατικό επεισόδιο των συνολικά 8. Είναι δε ακόμα ένα under the radar showcase του Woody Harrelson που μένει στο περιθώριο από τους περισσότερους. Η αβανταδόρικη στιγμή βέβαια ανήκει στον καταπληκτικό McConaughey με το i'd suggest to kill yourself την μεγαλύτερη δουλειά όμως την κάνει ο Harrelson στα τελευταία επεισόδια.

Είναι αυτό στο οποίο επέρχεται η επανένωση των 2 στο σήμερα ενώ έχει επέλθει η απομόνωση όλων των χαρακτήρων στο παρελθόν και τον αντίκτυπο που έχει όταν βρίσκονται μαζί στο πλάνο. Αυτό φάνηκε ανάμεσα στην Maggie και τον Marty και αυτού με τον Cohle.

Η βραδυφλεγής απόσύνθεση στο σημερινό επεισόδιο βγαίνει στον φακό παράφορα ηλεκτρισμένα από τον Arkapaw

χαρακτηριστικότερος ο ανατριχιαστικός μονόλογος του μικρού κοριτσιού-θύματος, της ανάκρισης της δολοφόνου μητέρας αλλά και η ομολογία της Maggie στον Marty.

Το σημερινό επεισόδιο μπορεί να χαρακτηριστεί και ως ένα ολικό ναυάγιο για τους χαρακτήρες, πανέμορφα εκτελεσμένο. Έχω την αίσθηση ότι αυτό ακριβώς το σετάκι περνάει και στον θεατή προς τα έξω. Μιλάμε για ένα σκοτεινό έργο που η πρόσφυση του κόσμου εκφράζεται εβδομάδα με την εβδομάδα υπό διαφορετική οπτική που θα φέρει λίγο περισσότερο φως στο σκοτάδι του κόσμου (της σειράς). Είτε με τις αναφορές στις τόσο όμορφες γυναικείες παρουσίες (αν και όχι τόσο παθιασμένος με την Collins γενικότερα), είτε με το #TrueDetectiveSeason2Cast, είτε με το ο,τιδήποτε.

Και στο τέλος, το φως των φρένων να είναι ακόμη σπασμένο στο σήμερα από τα μαχόμενα σώματα του χθες.

http://i1147.photobucket.com/albums/o558/GChiras/truedetectives01e06720phdtvx264-2hdmkv_20140224_175646819_zpsa10f88db.png
http://i1147.photobucket.com/albums/o558/GChiras/truedetectives01e06720phdtvx264-2hdmkv_20140224_174747335_zps09063644.png

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα για το ανθολογικό ύφος, επίσης θα κάνω μία πρόβλεψη πως τα δύο τελευταία επεισόδια δεν θα απογοητεύσουν και θα δώσουν αυτό που πραγματικά έχουν χρέος να κάνουν.

DrEaMErOus_
25 Φεβρουαρίου 2014, 15:11
http://www.youtube.com/watch?v=gmwv9VVx9u0

γυναίκες ... αυτές τα κάνουν όλα

Boyd Crowder
25 Φεβρουαρίου 2014, 15:46
"Ike and Tina" tuna
Plate or platter? :rotfl:

ATHENA1971
25 Φεβρουαρίου 2014, 16:52
Συγγνώμη, αλλά θα έπρεπε να υπάρχει θέμα για κάθε επεισόδιο ξεχωριστά, να βαθμολογούμε.
Θα έβαζα πολύ καλό, όχι άριστο. Κι αυτό, μόνο για την απογοήτευση που ένιωσα για τον κάθε πρωταγωνιστή ξεχωριστά.
Όπως είπε και ο chiras, είδαμε το ναυάγιο όλων. Αυτός που θα αναδυθεί, ποιος θα είναι;
Πείτε μου, σας παρακαλώ, όλες οι όμορφες κοπέλες στο νότο έχουν father issues;;; Δεν μπορώ να εξηγήσω πώς στο καλό την πέφτουν στον χάρελσον. Αναζητείται 20άρα να μας πει τη γνώμη της!!!!
Ελεεινός πάλι ο μάρτυ, ελεεινή η γυναίκα του, αδύναμος ο ραστ. Πολύ καλή ερωτική σκηνή, πάντως.
Αυτό το συναίσθημα ότι γύρω τους υπάρχει κάτι σαν κινούμενη άμμος που κινδυνεύουν ανά πάσα στιγμή να παραπατήσουν και να τους καταπιεί, αυτός ο χτύπος στην καρδιά όταν ο ράστυ μπαίνει όλο και πιο βαθιά στο απαγορευμένο μυστικό. Αυτή η αίσθηση της αβύσσου, του σάπιου, της μαύρης τρύπας, δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε. Μουδιάζεις, παραλύεις. δεν θέλεις να σκεφτείς τί θα βρεις στο επόμενο βήμα.
Και πάλι, αυτό που είπε ο chiras.

Η σειρά φέρνει τους πάντες, σε κάποια στιγμή, μέσα στο μυαλό του Cohle, ή το αντίθετο, εμείς βρίσκουμε τον Cohle μέσα μας. Ένα σκοτεινό ή τρελό σημείο του εαυτού μας, μία 'επικίνδυνη' ταύτιση.

Ετοιμάζομαι για πολύ μεγάλο σοκ στα 2 τελευταία επεισόδια. Πράγματα που όλοι ευχόμαστε να μην υπήρχαν, αλλά το κακό υπάρχει. Και είναι δίπλα μας. Ένα λάθος βήμα... Όπως και με την τρέλα.

drapetisgal7
25 Φεβρουαρίου 2014, 18:53
Εξαιρετικό το 6ο επεισόδιο

http://i.imgflip.com/75yfr.gif (https://imgflip.com/gif/75yfr)

baspav
26 Φεβρουαρίου 2014, 01:36
Πολύ καλό το 6ο. Η σειρά συνεχίζει να είναι απλά ποίημα. Θέλει πολύ προσοχή και συγκέντρωση ειδικά στους μονολόγους. Οι οποίοι είναι εξαιρετικοί.
Δεν ξέρω τι μέλει γενέσθαι στα επόμενα 2 ή τι θέλει να μας δείξει. Οι ιστορίες είναι κλασικές. Το κέλυφος της σειράς το έχουμε ξαναδεί, είτε μαζί είτε μεμονωμένα. Αυτό που θέλει να μας δείξει, πιστεύω είναι μέσα από αυτό. Να μας αναλύσει λίγο τους πρωταγωνιστές, τη ζωή τους, τις επιπτώσεις, την άνοδο, την κάθοδο. Δεν ξέρω αν θα φτάσει στο πυρήνα. Ήδη έχει δώσει πολλά η σειρά. Good job.

Αμάν αυτή η Rebecca. Πρέπει να μας αναστατώνει και εδώ; Ένα ευχάριστο διάλειμμα στο ψυχοπλακωτικο, κάποιες φορές ύφος της σειράς.

johny f
26 Φεβρουαρίου 2014, 04:23
1.06 - Haunted Houses
Αλλο ενα επισοδειο ελεγεια μιας τεραστιας σειρας!:worthy::worthy::respect::respect:
Η μαγκια True Detective του ειναι οτι κοιταει το κοσμο οπως ειναι σκοτεινο και συγχρονως απολυτως ετοιμο να αφεθει στην επιφανεια των πραγματων,οπως ο διευθυντης του Ραστ που τον θετει σε διαθεσιμοτητα γιατι ψαχνει παλιες υποθεσεις που ισως εχουν πολυ μεγαλυτερη βαρυτητα.
Ο ιδιος ο Ραστ αφηνεται στην αναζηρτηση του και δεν τον νοιαζει κανενας και τιποτα που μπορει να εχουν την οποια επιφανειακη αντιμετωπιση στα θεματα αλλα συγχρονως γινεται πιο σκληρος ειδικα στον Μαρτι.
Ο οποιος Μαρτι συνεχιζει να αποφευγει να παραδεχτει τη φυση του την ωρα που η γυναικα του αποδεχεται τη πραγματικοτητα και του την ξαναπεταει στα μουτρα δειχνοντας του αυτο που δε θελει να δει,πως οταν αρνεισαι τον αλλον θα σε αρνηθει και εκεινος και θα σε πληρωσει με χειροτερο νομισμα.
Ο Ραστι παλι στην ολη ιστορια αποδεχεται αυτο που συμβαινει γιατι κι αυτος το θεωρει μια μορφη πληρωμης στο Μαρτι για αυτο που ειναι.
Τελικα μετα το θυελλωδη σκοτωμο τους φτανουμε στο 2012 με τους 2 τους να ξανασυναντιουνται με τα τραυματα τους ομως παροντα.
Το True Detective ειναι μεγαλο γιατι κοιταει το κοσμο οπως ειναι και οχι οπως θα θελαμε να τον δειξουμε,ξυνει καθε γωνια του απ'το πιο μεγαλειωδες μεχρι το πιο ποταπο και τελικα δειχνει την αληθεια μας που αξιζει μονο οσο προσπαθησουμε γι'αυτην!
Για μια ακομα φορα η μουσικη ειναι μαγικη ειδικα στη σκηνη του Ραστι με τη γυναικα του Μαρτι και στο closing track του επισοδειου.

https://www.youtube.com/watch?v=HDUf1oRm8RA

tasoskratos
26 Φεβρουαρίου 2014, 11:03
Υπέροχα τα όσα σχόλια έχετε γράψει οπότε επιτρέψτε μου να το πιάσω το θέμα από αλλού.:)
Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα συζητούσαμε το εάν ο ίδιος ο ραστ είναι τελικά ο ένοχος κι εχόμαστε πλέον να πούμε ότι ως υπόθεση μυστηρίου έχει δείξει τον πραγματικό ΄΄κακό΄΄.
2ον. Εχει λυθεί και το θέμα ΄΄χωρισμού΄΄ των 2 πρωταγωνιστών, οπότε πάμε ένα πιθανό, τελικό, ξεκαθάρισμα λογαριασμών, ή εάν προτιμάτε για μία μπυρίτσα ενώ, μένει να δούμε και το πως πλέον θα αποκαλυφθεί το τι εστί ο χοντρός κυριούλης και τα προγράμματα του.
Βεβαίως η πιο μεγάλη ερώτηση είναι το γιατί, τη σήμερον εποχή, αποφασίστηκε να σκαλιστεί τόσο η υπόθεση όσο και οι 2 πρωταγωνιστές.
Θέλω να πω ότι, εάν το δεις το θέμα πολύ ψυχρά, μέσα σε ένα επεισόδιο είχαμε όλη αυτή την αλλαγή πλεύσης.
Από εκείκαι πέρα, τα όσα είδαμε χθες δηλαδή, αναλύθηκαν με τον καλύτερο τρόπο.
Γυναίκες...

Chiras365
26 Φεβρουαρίου 2014, 21:43
'' Η ψύχωση του Cohle έρχεται και στον θεατή που προσπαθεί να καταπιαστεί από μικρά-μικρά πράγματα που μπορούν να του δώσουν απαντήσεις και δεν σημαίνουν τίποτα μέχρι να έρθει το ίδιο το True Detective και να το υποδείξει ανοιχτά. ''

Για να συνεχιστεί η παράδοση, πάμε και σε αυτής της εβδομάδας. :happy:

http://25.media.tumblr.com/3708c1da711cea2605e7bc6d33155b87/tumblr_n1hjktx0dM1qdtlc7o1_1280.png

edit:
Όσον αφορά την Maggie, η δική μου ερμηνεία έχει ως εξύς. Δεν βλέπω την κίνηση της ως εκδίκηση, αλλά περισσότερο ως αυτοθυσία των αρχών και του ήθου της, ώστε να καταφέρει να διώξει από δίπλα της τον Marty. Γιατί γνώμη μου είναι ότι αυτός ήταν ο μόνος σκοπός της. Να τον απομακρύνει από αυτήν και την οικογένεια με τον μοναδικό τρόπο που μπορούσε να γίνει. Και η αυτοθυσία εδώ μόνο θετική χροιά δεν έχει εκ μέρους μου.

ATHENA1971
26 Φεβρουαρίου 2014, 22:17
Τσεκάρετε μια στις εικονες το συρτη της δέξιας πορτας...Ξεκλειδωνει μαγικα...
http://imgur.com/kWWVuKQ,YRm5DF1,hnZoNU0,yc2p4mH,sJ7iKS5,59SffDf,gS ejzgj#0

Καλά αυτό δεν ήταν τίποτα.
:offtopic:
Συγγνώμη, για το εκτός θέματος.
Μία σκηνή που κόντεψε να με τρελάνει.
16352
16353

tasoskratos
27 Φεβρουαρίου 2014, 11:07
όσο αφορά τη Μάγκυ φίλε μου Chiras, πρόκειται για ήλιθιας γυναικείας εκδίκησης. Πήγε με τον κολλητό του, όχι με οποιονδήποτε άλλο. Ήξερε πολύ καλά πιο κουμπί να έπρεπε να πατήσει και βέβαια ήξερε ότι δεν πρόκειται να φάει πόρτα από τον Μακόναχυ. Εξάλλου και την προηγούμενη φορά έτοιμη ήταν. Τον πήρε μεσανυχτα τηλ...... Τώρα όμως γνώριζε ότι ήταν πλέον πολύ ευάλλωτος, ότι θα την πατήσει την μπανανόφλουδα.

baspav
27 Φεβρουαρίου 2014, 12:27
Για να συνεχιστεί η παράδοση, πάμε και σε αυτής της εβδομάδας. :happy:

Όσον αφορά την Maggie, η δική μου ερμηνεία έχει ως εξύς. Δεν βλέπω την κίνηση της ως εκδίκηση, αλλά περισσότερο ως αυτοθυσία των αρχών και του ήθου της, ώστε να καταφέρει να διώξει από δίπλα της τον Marty. Γιατί γνώμη μου είναι ότι αυτός ήταν ο μόνος σκοπός της. Να τον απομακρύνει από αυτήν και την οικογένεια με τον μοναδικό τρόπο που μπορούσε να γίνει. Και η αυτοθυσία εδώ μόνο θετική χροιά δεν έχει εκ μέρους μου.

όσο αφορά τη Μάγκυ φίλε μου Chiras, πρόκειται για ήλιθιας γυναικείας εκδίκησης. Πήγε με τον κολλητό του, όχι με οποιονδήποτε άλλο. Ήξερε πολύ καλά πιο κουμπί να έπρεπε να πατήσει και βέβαια ήξερε ότι δεν πρόκειται να φάει πόρτα από τον Μακόναχυ. Εξάλλου και την προηγούμενη φορά έτοιμη ήταν. Τον πήρε μεσανυχτα τηλ...... Τώρα όμως γνώριζε ότι ήταν πλέον πολύ ευάλλωτος, ότι θα την πατήσει την μπανανόφλουδα.

Προσωπικά συμφωνώ περισσότερο με τον Chiras365, χωρίς να αποκλείσω και την δική σου ερμηνεία tasoskratos.
Φάνηκε από την αρχή μια συμπάθεια της Maggie στον Rust μόλις τον γνώρισε, τότε στο γεύμα. Υποθέτω πως δεν θα είχε πει και τα καλύτερα ο Martin για τον συνεργάτη του. Η Maggie κατάλαβε ότι ναι μεν είναι λίγο περίεργος τύπος αλλά "normal περίεργος". Όταν πληγώνεται από τον Martin την πρώτη φορά (και προφανώς έχουν να βρεθούν πολύ καιρό γιατί αυτός καλά περνούσε) πιστεύω ότι έχει αποφασίσει να χωρίσουν. Τα ξαναβρίσκουν νομίζω όταν γίνεται "ήρωας" ότι έπιασαν τον serial killer. Μόλις βλέπει τις φωτό της Rebecca στο κινητό δεν θέλει απλά να τον πληγώσει, θέλει και η ίδια να βρει μια διέξοδο σε όλο αυτό και να μην είναι μια μέσα μια έξω. Ο Rust ήταν η καλή περίπτωση για πολλούς λόγους. Τον ξέρει και ξέρει ότι ο Martin δεν τον συμπαθεί και δεν τον θέλει κοντά στη γυναίκα του (μην ξεχνάμε τη σκηνή με το γκαζόν)

Chiras365
27 Φεβρουαρίου 2014, 12:58
Προσωπικά συμφωνώ περισσότερο με την Chiras365

:???:

Καταλαβαίνω αυτό που λες όπως και την (ρομαντική) προδιάθεση της Maggie προς τον Cohle και ''την σιγουρια'' που βγάζει όπως ανέφερε στο σήμερα, σε αντίθεση με τον Marty, αλλά θεωρώ πως αυτό που έκανε δεν ήταν μόνο να πάει με τον 'κολλητό' του (γιατί δεν είναι κολλητοί με την έννοια αυτή κατά την άποψη μου) αλλά να τον προδώσει με τον άνθρωπο που νιώθει μεγαλύτερη απειλή από όλους ο Marty. Και αυτό είμαι σίγουρος πως το γνώριζε.

Και εννοείται ότι βρίσκεται σε 'αποστολή' όταν το κάνει, και εννοείται ότι αυτό που κάνει είναι απόρροια ηλίθιας ανθρώπινης σκέψης.

baspav
27 Φεβρουαρίου 2014, 13:16
Προσωπικά συμφωνώ περισσότερο με την Chiras365

Το διόρθωσα, sorry, από κεκτημένη ταχύτητα :)

Συμφωνώ φυσικά με τα λεγόμενά σου.

tasoskratos
27 Φεβρουαρίου 2014, 14:59
Όπως και να έχουν τα πράγματα, εγώ προσωπικά θα δώσω μία άφεση αμαρτιών στην κοπέλα διότι μας χάρησε μία τις ωραιότερες σκηνές της σειράς! Κατανοώ πλήρως τον ελάχιστο χρόνο της σκηνής, όσο και το ότι ήταν ακριβώς όπως έπρεπε. Δηλαδή πλήρως αισθησιακή!

βγαζει μια αγρια ομορφια η σειρα...

Αυτό ακριβώς:)

ATHENA1971
27 Φεβρουαρίου 2014, 15:00
θεωρώ πως αυτό που έκανε δεν ήταν μόνο να πάει με τον 'κολλητό' του (γιατί δεν είναι κολλητοί με την έννοια αυτή κατά την άποψη μου) αλλά να τον προδώσει με τον άνθρωπο που νιώθει μεγαλύτερη απειλή από όλους ο Marty. Και αυτό είμαι σίγουρος πως το γνώριζε.

Θα έλεγα ότι ο ραστ είναι αυτός που έχει εξαναγκάσει τον μάρτυ να κοιτάξει τον εαυτό του στον καθρέφτη, είναι αυτός που έχει την ικανότητα να τους βλέπει όλους ξεγυμνωμένους από τον "μανδύα" κάτι σαν ηθική πυξίδα..... Και όλοι έχουμε καταλάβει ότι δεν είναι το δυνατότερο σημείο του Μάρτυ, να παραδέχεται τα λάθη του.

hakinen
27 Φεβρουαρίου 2014, 18:17
Η Μάγκυ έκανε αυτό

που ήξερε οτι θα πονέσει τον Μάρτυ περισσότερο. Άλλωστε μας το έχουν πει 2-3 φορές. Ο Μάρτυ είναι οτι κοντινότερο έχει σε φίλο ο Ραστ. Το γιατί ήθελε να τον πονέσει είναι προφανές. Το γιατί διάλεξε αυτόν τον τρόπο, επίσης είναι προφανές. Αυτό που δεν είναι, είναι η ευκολία που ο Ραστ συμμετείχε στο...σχέδιο.

dudelexin
28 Φεβρουαρίου 2014, 15:40
ενταξει το 6 ηταν γα..το!

ναι οτι ειναι αργο δεν παυει να ειναι και καλο.
το game of thrones (σε παιρνει ο υπνος καμια φορα)μην βριζετε και εγω ειμαι φαν του:p
και το wire δυσκολη σειρα ρε παιδι μου...(ομαρ τι θεος ηταν αυτος)
το true detective μου θυμισε πολλη ταινια επιπεδου η σιωπη των αμνων!

πολυ καλο μεχρι στιγμης.....:clap:

Savvas_Rodos
2 Μαρτίου 2014, 08:45
Αυτός ο "κρύος" και ανέκφραστος Μακόναχιου, παίζει τέλεια...
Αγνώριστος στις σκηνές της ανάκρισης!
Έχω δει μέσα στην εβδομάδα και τα 6 επεισόδια!
Νομίζω ότι ο "ανωμαλιάρης"-δράστης της υπόθεσης εμφανίζεται για λίγο στο πρώτο επεισόδιο... ;)
Καταπληκτική σειρά...

goggits
2 Μαρτίου 2014, 17:03
Φοβερό και το 6ο επεισόδιο!!!
Ηταν μεταβατικό για να δούμε πως από την απομόνωση των χαρακτήρων φτάνουμε στο παρόν που θα ξανασυνεργαστούν οι δυο τους!!!
Η Ρεμπέκα και σε αυτή την σειρά άναψε φωτιές... :p

Για όλα τα υπόλοιπα τα έχετε πει και δεν έχω να προσθέσω τίποτα άλλο...
ΦΟΒΕΡΗ σειρά!!!

zososoulis
2 Μαρτίου 2014, 22:20
Θα ξαναγραψω για την απιστευτη ατμοσφαιρα που βγαζει η σειρα, σκοτεινη στο μεγιστο. Τελειο και το 1x06

blackys88b
3 Μαρτίου 2014, 22:44
εξαιρετικο και το εκτο επεισοδιο...δυναμικες ερμηνειες και κοντρα μεταξυ πρωταγωνιστων...ολες οι σκηνες εχουν την δικη τους σημασια...περιμενω να δω τι θα γινει στα επομενα επεισοδια...λογικα το εβδομο θα το δω συντομα..!! :) o reverend παντως εδωσε εξαιρετικη ερμηνεια..!!