PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Survivor: Kaoh Rong (Season 32) - Official Discussion Thread

drapetisgal7
16 Μαρτίου 2016, 23:22
http://i24.photobucket.com/albums/c45/drapetisgal7/svr32_thm_16.9_1280x720_zpsqhjs6h6m.jpg

Επίσημο thread συζήτησης/trailers/spoilers (απαραίτητα τα spoiler tags)

Τα γυρίσματα της 32ης σεζόν έγιναν στο Koh Rong της Καμπότζης την άνοιξη του 2015. Ο εν λόγω κύκλος έκανε πρεμιέρα στις 17 Φεβρουαρίου ενώ το φινάλε θα προβληθεί στις 18 Μαΐου. Ο Jeff Probst θα έχει ρόλο παρουσιαστή.

https://www.youtube.com/watch?v=3GwZjaIfZqc

greekie
17 Μαρτίου 2016, 00:00
Brutal σεζόν ως τώρα.
Εύχομαι γρήγορο αποκλεισμό στους εναπομείναντες brawn bullies.

joel_barris
19 Μαρτίου 2016, 22:09
Από το πρόμο που εστίαζε τόσο πολύ στο most brutal season ever περίμενα ότι θα ήταν ψιλοχάλια και το μόνο ενδιαφέρον ποιος θα γκρεμοτσακιστεί ή θα πάθει αφυδάτωση. Μέχρι στιγμής όμως είναι μια χάρα σεζόν.

Δεν έχω ακόμα κάποιο ιδιαίτερό favorite. Πρός το παρόν αποκλειστικά βάσει φάτσας και μαλλιού είμαι με τον παγωτατζή ο οποίος δεν έχει πολυμιλήσει σε αυτά τα πρώτα επεισόδια.

nwosu
19 Μαρτίου 2016, 23:05
http://i.imgur.com/UjDkM3X.gif

Όλα τα λεφτά ο τύπος! :giggle:

Κι εμένα μ'αρέσει πολύ η σεζόν. Ο τηλεοπτικός χρόνος έχει μοιραστεί σωστά, και δεν έχω ακόμα την παραμικρή υποψία κατά πού πάει η δουλειά. :clap:

Το μόνο που δε μου άρεσε ήταν το twist που απομόνωσε τη Τζούλια και ουσιαστικά εκμηδένισε τις πιθανότητες της να κερδίσει (εκτός κι αν κάνει κάνα θαύμα). Eφόσον όλοι έχουν δημιουργήσει συμμαχίες και υποσυμμαχίες... θα είναι πρακτικά αδύνατον για εκείνη, να ηγηθεί κάποιας στρατηγικής κίνησης ώστε να πάρει τα εύσημα.

drapetisgal7
25 Μαρτίου 2016, 20:12
Το ριάλιτι ανανεώθηκε για 33η σεζόν.

ΠΗΓΗ (http://tvline.com/2016/03/25/cbs-renewed-series-2016-hawaii-five-0-elementary/)

joel_barris
1 Απριλίου 2016, 22:21
OK κάπως σαν να φαίνεται γιατί δεν ήταν ιδιαίτερα hyped o Probst γι αυτή τη σεζόν. Τα medevacutations σκοτώνουν κάθε momentum.
Στην αρχή είχα εκπλαγεί περιμένοντας να είναι η σεζόν χάλια γιατί και το καστ ήταν μια χαρά και ενδιαφέρον είχε. Αλλά μετά την αποχώρηση του Caleb και ειδικά μετά τη χτεσινή αποχώρηση του Neal βλέπεις πόσο δύσκολο είναι να χτίσει η σεζόν προς κάποια κατεύθυνση όταν φαίνεται ότι η παραγωγή πλέον τρέμει τι άλλο θα συμβεί σε αυτή την σεζόν. Ο Caleb με τον Tigh ήταν όλη η φάση στα πρώτα επεισόδια αλλά μετά μπαμ πάρτον κάτω. Ο Νηλ φάνηκε ότι θα μπορούσε να είναι ένα σημαντικό underdog στόρι απέναντι στους brawn σε αυτό το επεισόδιο αλλά με τον τρόπο που έφυγε καταλαβαίνεις ότι υπήρχε λόγος που είχε τόσο μηδαμινό screentime στα προηγούμενα επ. Ότι έφυγε για μια μόλυνση στο γόνατο. Το έβλεπες στη φάτσα του Probst πόσο πολύ έχει ξενερώσει με το πόσο χάλια έχει πάει το θέμα με τις συνθήκες τις σεζόν.

Αυτό που βλέπω πλέον είναι ότι μάλλον θα έχουμε νικήτρια φέτος. Scot και Jason μοιάζουν με ενοχλητικοί villains που κάποια στιγμή θα τη φάνε, ο Nick με χαζό-ψωνισμένο που επίσης θα τη φάει και ο Tigh είναι υπερβολικά αξιαγάπητος για να τον αφήσουν να φτάσει κοντά στον τελικό. Όποτε κάποια από τις γυναίκες εκτός της Debbie.

Η Ντέμπι είναι λατρεία αλλά δεν έχει στον ήλιο μοίρα, είναι όσο clueless ήταν ο Coach στην πρώτη σεζόν του. Την αγαπώ και αυτή και τα 100 επαγγέλματα της αλλά αποκλείεται. Όποτε μια από τις άλλες τρεις για τις όποιες δεν έχω σχηματίσει άποψη. Η Aubrey έχει φανεί κάπως περισσότερο ως τώρα αλλά έχει κάνει και τεράστια μπούρδα με την αλλαγή ψήφου στη μέση του tribal, η Michelle έχει golden edit αλλά πολύ μικρό και την ξανθιά ούτε πως τη λένε δεν ξέρουμε.

Ελπίζω να τελειώσαμε με τους τραυματισμούς.

nwosu
14 Απριλίου 2016, 17:24
32x09
Θα μπορούσα να αναλύω ώρες ολόκληρες τα λάθη του καθενός... αλλά σημασία έχει ότι το σημερινό επεισόδιο ήταν απολαυστικό! Πλέον έχω ξεγράψει απ'το κεφάλι μου

την ξενέρα του 32x07...

και ανυπομονώ για τη συνέχεια! :clap:

joel_barris
15 Απριλίου 2016, 23:42
Όντως τα δύο τελευταία επεισόδια ήταν φανταστικό με συνεχόμενο power shift Και το downfall του Nick που τα είχε όλα κανονισμένα:D ήταν πολύ αστείο και ο χαμός που έγινε αυτή τη βδομάδα με τους πάντες να κάνουν τα πάντα λάθος βάζοντας φωτιά στο παιχνίδι ήταν τέλειος. Εκεί που φαινόταν ότι πάει να κλειδώσει στο παιχνίδι το τίναξαν στον αέρα και οι μεν και οι δε.

Scott & Jason: Οι προφανείς κακοί της σεζόν. Αντιπαθητικοί bullies που δεν ξέρουν να χάνουν κατάφεραν να φανούν douchebags ακόμα και στο επεισόδιο που θριάμβευσαν. ΟΚ τους δίνω τα theatrics στο tribal, η μπλόφα δούλεψε και πλέον είναι στο 3-4 με τη Τζούλια αναποφάσιστη και 2 idols που γίνονται super idol. Έχουν το πάνω χέρi. Αλλά το μόνο που κατάφεραν κρύβοντας τα εργαλεία και σβήνοντας τη φωτιά για να "τιμωρήσουν" αυτούς που τους τη φέρανε στο προηγούμενο tribal ήταν να σιγουρέψουν ότι δεν παίζει να κερδίσουν ούτε απέναντι στον Τζο. Η μόνη τους ελπίδα για νίκη είναι να έχουμε final 2 (πολύ πιθανό λόγω αποχωρήσεων) και να φτάσουν και οι δύο (το πραγματικό εφιαλτικό σενάριο της σεζόν).

Tai: Τα 2 τελευταία επ ήταν τα καλύτερα της σεζόν αλλά τα χειρότερα για το πολύ συμπαθή μικρό Ασιάτη. Λίγο με το μεγάλο fail να αποκαλύψει το idol του στο προηγούμενο tribal, λίγο που τελικά η παρέα με τους douchebags τον έκανε να φαίνεται και αυτός douchebag δεν είναι και σε πολύ καλή θέση, παρόλο που η συμμαχία του βγήκε αλώβητη και με τα idols ακόμα δικά τους.

Julia & Michelle: Οι δύο μέχρι πρότινος ανώνυμες beauty που είναι σε πολύ καλή θέση, αλλά προσωπικά δεν. Η Julia που ήταν αόρατη μέχρι τώρα, ήταν στο κέντρο του επεισόδιο και προχωράει θέλοντας να παίξει την swing vote, το όποιο δεν ξέρω κατά πόσο το έχει, αλλά γενικά περιμένω μιας και μέχρι το προηγούμενο επεισόδιο ήταν τελείως απών. Η Μίσελ πάλι από το λίγο που διαβάζω στο twitter (για τον φόβο των σποιλερ) είναι "φαβορί" για κάποιους, μάλλον επειδή δεν κινδυνεύει either way προς το παρόν και δεν έχει κάτι αρνητικό το edit της. Αλλά τι να πω ίσως και να νικήσει, δεν το αποκλείω, αλλά μέχρι στιγμής είναι εντελώς κομπάρσο σε οτιδήποτε έχει συμβεί. Το απόλυτο bland. Βέβαια έχουμε ακόμα 5-6 ώρες survivor να παίξουμε.

Joe: Go home old man.

Aubrey: Έχει κατά βάση πάρει πάνω της πλέον τα "στρατηγικά" confessionals αλλά αυτό δεν σημαίνει κάτι. Προσωπικά μου αρέσει, ειδικά το παρεάκι που ξεκίνησε με τη Cydney, αλλά έχει κάνει τρέλα και απανωτά fails. Ειδικά στο τελευταίο νομίζω χρεώνεται πιο πολύ απ όλους την αποτυχία. Από το να στοχεύσει του bullies πήγε στο να στοχεύσει την flipper Τζούλια και κατέληξε να διώξει την Debbie που δεν θα την πρόδιδε ποτέ αφήνοντας και τους τρεις αντίπαλους, και τα idols, και την πιθανή flipper μέσα στο παιχνίδι. Μπορεί βέβαια να προσπαθήσει να κερδίσει τον Τάι και μακάρι, αλλά προς το παρόν το μόνο που φαίνεται ότι κατάφερε με το να μη ρισκάρει αυτό το tribal είναι να κάνει τα idols και τους απέναντί δυνατότερους μικραίνοντας τα νούμερα.

Cydney: Μου άρεσε απ την αρχή παρά την douchebag φυλή της, αλλά πλέον και με τον τρόπο που τράβηξε το χαλί κάτω από τον Scott και το Jason με το blindside στο Νικ, και με τα γαματα confessionals της, και με τα στρατηγικά πηγαδάκια με την Aubrey, ψηφίζω Cydney δαγκωτό. Βέβαια πιστεύω δύσκολα θα φτάσει ως τέλος γιατί και είναι ο Νο1 στόχος των πρώην συμμάχων της, και σε αυτή την female alliance πιστεύω θα είναι ο πιο μεγάλος στόχος αν τελικά επικρατήσουν. Αλλά στηρίζω. Και της δίνω και ένα ελαφρυντικό σε σχέση με την Aubrey ή τη Μισέλ για την μπλόφα που φάγανε. Ότι ενώ για τις άλλες ήταν μια κάποια ασαφής πιθανότητα να φάνε το super idol κατακέφαλα αν πάνε για να βγάλουν κάποιον εκ των Σκοτ-Τζέισον-Ται, για την Σίντνευ ήταν σχεδόν βεβαιότητα. Ήξεραν όλοι ότι κατά πάσα πιθανότητα θα ήταν αυτή ο στόχος τους, όποτε είχε ένα λόγο παραπάνω να φοβάται το ρίσκο.

Τες πα, ανυπομονώ για το επόμενο επ. Debbie you will be missed, εσύ και τα 117 επαγγέλματα σου :cry3:

Stinkfist
16 Απριλίου 2016, 22:33
Μακαρι να κερδισει η Τζουλια! Η Σιντνει ειναι συνεχεια εκνευρισμενη, δεν διασκεδαζει το παιχνιδι και σπανια κερδιζουν τετοιοι παικτες.

Δεν λεει πολλα πραγματα η σεζον παντως, μετριοτατη.

greekie
21 Απριλίου 2016, 12:50
Τάι, Σ' ΑΓΑΠΩ!!!! ΠΑΝΤΡΕΨΟΥ ΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!
Τι έκανες ρε θεέ;;; Τι έκανες;;;;
Έφτασες σε επίπεδα mastermind Ράσελ!
Σ'αγαπωωωωωω, έβγαλες τον Σκοτ και το ΗΙ του Τζέισον μαζί! :worthy::worthy::worthy::respect::respect:
Δεν έχω άλλα λόγια γ' αυτή την κίνηση, απλά #wow

Καλά το είχες σκεφτεί το f3 αλλά δεν υπήρχε περίπτωση να σε πάρουν μαζί τους.

nwosu
21 Απριλίου 2016, 18:17
32x10

Φαίνεται πως ο Τάι έχει κατανοήσει ότι όλοι προσπαθούν να εκμεταλευτούν τη ψήφο του, και κανείς δε σκοπεύει να τον πάρει στο F3 (ή F2). Αν πιστεύει ότι ο μόνος τρόπος για να εξασφαλίσει μια θέση στον τελικό είναι με immunity run... τότε σωστά κράτησε το idol για καβάτζα. Ο χρόνος θα δείξει.

Εκ πρώτης όψεως, η Όμπρεϊ πήρε το πάνω χέρι.

drapetisgal7
21 Απριλίου 2016, 18:39
Ratings: Survivor Hits 3-Week High (http://tvline.com/2016/04/21/survivor-season-32-ratings/)

Stinkfist
22 Απριλίου 2016, 00:29
Πολυ κακη κινηση στρατηγικα απο τον Ται. Απο την 3η θεση της συμμαχιας των αντιπαθητικων αουτσαιντερς πηγε και εκατσε στην 6η της ισχυρης συμμαχιας. Δεν αφηνεις ετσι τους bullies που τουλαχιστον μεχρι να παρουν το πανω χερι (δηλαδή F5) σε χρειαζονται, για να πας στη συμμαχια της Ομπρι, της Μισελ και της Σιντει. Συναισθηματικο παιξιμο, καπου εκει εχασε το παιχνιδι λογικα. Αν δεν παίξει το idol του, φεύγει με επικό blindside στο επόμενο επεισόδιο κιόλας. Δεν πρέπει να υπάρχει άνθρωπος που να τον θέλει στο παιχνίδι. :giggle:

joel_barris
22 Απριλίου 2016, 22:45
Δεν λεει πολλα πραγματα η σεζον παντως, μετριοτατη.

Eμένα μου φαίνεται όσο περνάει ο καιρός γίνεται όλο και καλύτερη. Περίμενα να είναι χάλια πριν αρχίσει και τελικά ήταν συμπαθητική στην αρχή, μετά με τις αποχωρήσεις είπα θα πάει άκλαυτη και αντ αυτού τα 3 τελευταία επεισόδια ήταν φανταστικά, ειδικά το χτεσινό ήταν series highlight όχι απλά season.

-Η Aubrey πραγματικά πήρε το επεισόδιο και έφυγε. Και στο challenge που πήγε head to head με τον Jason ακόμα και στις χλέπες αλλά κυρίως στο πως εκτέλεσε στην εντέλεια το σχέδιο "κάνε κάποιον να κάνει την κίνηση που θέλεις αφού δεν έχεις τα νούμερα εσύ". Τέτοιου είδους pitch σχεδόν ποτέ δεν δουλεύουν γιατί οι περισσότεροι τα κάνουν τελευταία στιγμή και πιέζουν υπερβολικά πολύ σε σημείο να μοιάζουν desperate, αλλά η Aubrey το έκανε άψογα. Μαλάκωσε σιγά σιγά τον Τάι πολύ πριν το immunity challenge και δεν τον πίεσε ούτε στιγμή. Του παρουσίασε τον εαυτό της σαν long term σύμμαχο και όχι απλά για μια ψηφοφορία και το άφησε πάνω του. Αυτό πιστεύω ότι σε συμφέρει και εγώ μαζί με άλλες τρεις ψήφους είμαστε μαζί σου, εσύ αποφασίζεις. Εξαιρετικό. Φυσικά δεν αναιρεί αυτό ότι το γράφω-σβήνω το όνομα της Τζούλια και το βγάζω έξω την πιο πίστη μου σύμμαχο (debbie) ήταν κακές κινήσεις κατά τη γνώμη μου, αλλά σε αυτό το επεισόδιο πραγματικά τα έκανε όλα τελεία.

-Για τον Τάι πιστεύω ήταν κακή κίνηση αλλά και πάλι η εναλλακτική του δεν ήταν και τόσο ρόδινη. Ναι, τώρα έφυγε από ένα final-3 που θα κέρδιζε σίγουρα για να πάει σε ένα final-6 με τόση πολύ δύναμη στα χέρια του (idol και advantage) που είναι ο μεγαλύτερος στόχος με διαφορά. Αλλά νομίζω δεν ήταν μέσα σε αυτό το final-3. Αν έμενε με Σκοτ-Τζείσον και καθάριζαν τους υπόλοιπους νομίζω θα τον διωχνανε πριν τη Τζούλια και το γέρο, και πρέπει να το ήξερε. Όπως και να έχει προβλέπονται ζόρια για τον Τάι παρά τα advantages.

-Επίσης δεν νομίζω ότι υπήρξε πότε πραγματικά solid συμμαχία γυναικών(+1 γέρος) all the way. Ήταν περισσότερο μια και έξω συμμαχία ανάγκης επειδή οι απέναντι είχαν αποκτήσει υπερβολική δύναμη. Αλλά η Aubrey και η Cidney πότε δεν σκόπευαν να πάνε με τη Τζούλια στο final-5, δεν την εμπίστευονται και γι αυτό δεν της είπαν το σχέδιο με τον Τάι. Και η Τζούλια δεν έχει καμιά όρεξη να κάνει την ουρά της Aubrey και της Cidney (και καλά κάνει). Έλεγε στον Τάι να παίξει το idol γιατί αυτό ήθελε. Να ξεφορτωθεί τα idols αλλά να φύγει μια από τις γυναίκες ώστε να μπορεί να παίξει μετά την swing vote πιο εύκολα, το όποιο είναι πολύ καλή στρατηγική εκ μέρους της. Πιστεύω ότι στο επόμενο δεν θα φύγει ο Τζέισον αλλά οι υπόλοιποι παίκτες θα θέλουν να τον χρησιμοποιήσουν για να βγάλει ο ένας τον άλλο και ένας εκ των Aubrey, Cidney, Tai, Julia θα μας χαιρετήσει. O γερός και η Μισέλ δεν κινδυνεύουν γιατί κάθονται στη γωνίτσα τους και δεν ενοχλούν κανένα:giggle:

- Για τον Σκοτ και τον Τζέισον έχω να πω ΧΑ. ΧΑ. ΧΑ. Να είναι τόσο σίγουροι που του έδωσε ο Τζέισον το idol για το εφέ και μετά o άλλος έμεινε με το πούλι και το idol στο χέρι. Απόλαυσή. Αυτή ήταν πραγματικά μια μεγάλη στίγμη του Survivor.

nwosu
22 Απριλίου 2016, 23:46
- Για τον Σκοτ και τον Τζέισον έχω να πω ΧΑ. ΧΑ. ΧΑ. Να είναι τόσο σίγουροι που του έδωσε ο Τζέισον το idol για το εφέ και μετά o άλλος έμεινε με το πούλι και το idol στο χέρι. Απόλαυσή. Αυτή ήταν πραγματικά μια μεγάλη στίγμη του Survivor.

όταν έριχναν ματιές στον Τάι για να ενώσει το idol. Mα δε πήρανε χαμπάρι ότι η Όμπρεϊ έλαβε μόνο 2 ψήφους; :giggle:

Stinkfist
23 Απριλίου 2016, 13:09
-Για τον Τάι πιστεύω ήταν κακή κίνηση αλλά και πάλι η εναλλακτική του δεν ήταν και τόσο ρόδινη. Ναι, τώρα έφυγε από ένα final-3 που θα κέρδιζε σίγουρα για να πάει σε ένα final-6 με τόση πολύ δύναμη στα χέρια του (idol και advantage) που είναι ο μεγαλύτερος στόχος με διαφορά. Αλλά νομίζω δεν ήταν μέσα σε αυτό το final-3. Αν έμενε με Σκοτ-Τζείσον και καθάριζαν τους υπόλοιπους νομίζω θα τον διωχνανε πριν τη Τζούλια και το γέρο, και πρέπει να το ήξερε. Όπως και να έχει προβλέπονται ζόρια για τον Τάι παρά τα advantages.

-Επίσης δεν νομίζω ότι υπήρξε πότε πραγματικά solid συμμαχία γυναικών(+1 γέρος) all the way. Ήταν περισσότερο μια και έξω συμμαχία ανάγκης επειδή οι απέναντι είχαν αποκτήσει υπερβολική δύναμη. Αλλά η Aubrey και η Cidney πότε δεν σκόπευαν να πάνε με τη Τζούλια στο final-5, δεν την εμπίστευονται και γι αυτό δεν της είπαν το σχέδιο με τον Τάι. Και η Τζούλια δεν έχει καμιά όρεξη να κάνει την ουρά της Aubrey και της Cidney (και καλά κάνει). Έλεγε στον Τάι να παίξει το idol γιατί αυτό ήθελε. Να ξεφορτωθεί τα idols αλλά να φύγει μια από τις γυναίκες ώστε να μπορεί να παίξει μετά την swing vote πιο εύκολα, το όποιο είναι πολύ καλή στρατηγική εκ μέρους της. Πιστεύω ότι στο επόμενο δεν θα φύγει ο Τζέισον αλλά οι υπόλοιποι παίκτες θα θέλουν να τον χρησιμοποιήσουν για να βγάλει ο ένας τον άλλο και ένας εκ των Aubrey, Cidney, Tai, Julia θα μας χαιρετήσει. O γερός και η Μισέλ δεν κινδυνεύουν γιατί κάθονται στη γωνίτσα τους και δεν ενοχλούν κανένα:giggle:

Η συμμαχία Όμπρι, Σίντνι, Τζο, Μισέλ φαίνεται αρκετά solid. Η Όμπρι ξέρει ότι μέσα από αυτή τη συμμαχία θα κερδίσει. Η Σίντνι είναι η κλασσική παίκτρια που νομίζει ότι έχει κάνει μεγάλο παιχνίδι, πέταξε έξω το Νικ, παράτησε τους bullies αλλά δεν βλέπει ότι δεν πρόκειται να πάρει ψήφους στο τέλος. Ο Τζό είναι το σκυλάκι της Όμπρι. Η Μισέλ δεν κάνει τίποτα αλλά δεν έχει και πουθενά να πάει γιατί να μην ξέχνάμε ότι σιχαίνεται τους bullies και επίσης δεν συμπαθεί τον Τάι. Η Τζούλια :inlove: παίζει ανάμεσα στις συμμαχίες αλλά τουλάχιστον έχει μία καλή σχέση με τη Μισέλ. Ο Τάι πού χωράει σ' αυτό το κάδρο? Πανηγυρίζουν όλοι που έδιωξε τον Σκοτ και καλά κάνουν, οι bullies είναι σιχαμένοι, αλλά κανείς δεν βλέπει πόσο κακή κίνηση ήταν στρατηγικά αυτή για τον Τάι. Αν αυτοί οι παίκτες έχουν την παραμικρή ιδέα πώς παίζεται το παιχνίδι, στο επόμενο επεισόδιο κάνουν ένα ωραιότατο split ανάμεσα σε Τάι και Τζέισον/Τζούλια και αν ο φίλος μου ο Τάι δεν παίξει το idol μας χαιρετάει. Αν παίξει το idol του, μετά ελπίζει σε σερί ασυλίες μέχρι το FTC.
Στην πλευρά των bullies είχε 2 άτομα οι οποίοι για την ώρα τουλάχιστον ήταν διατεθειμένοι να παίξουν super idol γι' αυτόν. Η σωστή κίνηση θα ήταν να πείσει τον Τζέισον και τον Σκοτ να ψηφίσουν την Σίντνι ή την Μισέλ (αν πιστεύει ότι με την Όμπρι μπορεί να συνεργαστεί στο μέλλον) και να παίξει την έξτρα ψήφο. Έτσι θα αφαιρούσε λίγη από τη δύναμη της Όμπρι, θα ξεφορτώνονταν το στόχο της έξτρα ψήφου, θα είχε το idol του και δύο δρόμους διαθέσιμους για να διαλέξει: bullies - Όμπρι.
Αν εμένα ένας παίκτης μου έλεγε έτσι απλά ότι "έχει 3 ψήφους" αυτό που θα καταλάβαινα είναι ότι έχει μεγάλη δύναμη. Ναί, τώρα θα αποφασίσω εγώ αλλά τι θα γίνει αν στον επόμενο γύρο οι 3 ψήφοι της Όμπρι πέσουν πάνω μου?
Σύμφωνοι, οι bullies μάλλον θα τον έδιωχναν πριν την Τζούλια αλλά για μένα τουλάχιστον η θέση του θα ήταν πολύ καλύτερη σε εκείνη τη συμμαχία και θα είχε περισσότερες επιλογές.

Γενικά δεν είμαι και ο μεγαλύτερος φαν της στρατηγικής τα έχουμε ξαναπεί όμως αυτά τα θεωρώ κάπως αυτονόητα. Ή απλά θέλω πολύ να κερδίσει η Τζούλια. :inlove:

joel_barris
24 Απριλίου 2016, 00:45
Συμφωνώ εννοείται ότι ήταν η λάθος κίνησηΑκόμα και αν τον στόχευαν πριν τη Τζούλια και τον γέρο οι bullies εξακολουθούσε να έχει πολύ καλύτερες πιθανότητες για final-3 μαζί τους, και ακόμα μεγαλύτερες μέσα απ αυτό το final-3 να κερδίσει.

Για την μεγάλη συμμαχία δεν ξέρω αν θα έβαζα την Μίσελ ως solid τέταρτη. Η Aubrey και η Cidney είναι προφανώς ο πυρήνας της συμμαχίας που ακόμα και αν δεν ήταν day1 συμμαχία δημιούργησαν το αντίπαλο δέος στο άλλο ισχυρό δίδυμο των douchebags και (σε πρώτη φάση τουλαχίστον) κέρδισαν κατά κράτος. Ο Τζο είναι απλά η έξτρα ψήφους της Aubrey και τίποτα άλλο. Αλλά η Μίσελ στο επόμενο επεισόδιο θα δούμε τι είναι. Μέχρι τώρα είναι τόσο ανούσια η παρουσία της που λες οκ παίζει under the radar και όπου βγει. Μετά την τελευταία ψήφο και το σχέδιο που δεν της είπαν ξέρει ότι στο Aubrey-Cidney-Joe είναι η "τέταρτη" και αποδεδειγμένα πλέον. Προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα κάνει όντως κάτι και απλά θα συνεχίσει under the radar, αλλά στην επόμενη ψηφοφορία θα φανεί. Βέβαια αν εξαιρέσουμε το νεκρό βάρος Τζο είναι με διαφορά η πιο bland και αδιάφορη παίκτρια μέχρι τώρα, όχι μόνο από αυτούς που είναι μέσα αλλά και απ αυτούς που είναι στο jury.

neon50
26 Απριλίου 2016, 00:18
32x10Κακή στρατηγική κίνηση από τον Τάι αλλά ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ!!!! Φάε σκατά μλκ Σκοτ. Απαγορεύεται να είσαι τόσο σίγουρος σε αυτό το παιχνίδι!!

blackys88b
28 Απριλίου 2016, 12:21
Everybody Plays Chicken on 'Survivor: Kaoh Rong' in 'It's a Me Game, Not a We Game' (http://www.hollywoodreporter.com/fien-print/everybody-plays-chicken-survivor-kaoh-888376)

nwosu
28 Απριλίου 2016, 21:54
32x11

Ψάρωσα! Νόμιζα ότι ο Τάι θα έμπαινε στο πάνθεον των ηλιθίων, αλλά τη γλύτωσε!

Το επεισόδιο ήταν εξαιρετικό, από την άποψη ότι όλοι (με εξαίρεση τον Τζο) παίζουν για να κερδίσουν. :clap:

joel_barris
29 Απριλίου 2016, 23:22
Κάπως πιο προβλέψιμο επεισόδιο που είναι φυσιολογικό μετά τα συνεχή blindsides αλλά και με μένα μου φάνηκε πολύ καλό. Είμαστε στο final 6 όπου οι 5/6 παίζουν για να κερδίσουν.

Aubry: Εξακολουθεί να είναι το "φαβορί", εξακολουθεί να ελέγχει τα tribals, εξακολουθεί να έχεις τους πιο στενούς δεσμούς και δεν νομίζω ότι το jury την αντιπαθεί. Είναι ακριβώς ο παίκτης που δεν θες δίπλα σου στο τελικό συμβούλιο. Άμα φτάσει στον τελικό κερδίζει τον οποιονδήποτε.

Cidney/Tai: Δεν κερδίζει κανείς απ τους δύο την Aubry μπροστά στο συμβούλιο, μεταξύ τους πιστεύω είναι derby και εξαρτάται από το τι θα κάνουν από δω και πέρα. Κερδίζουν και οι δύο άνετα όλους τους υπολοίπους. Ο Τάι έχει τα advantages αλλά και το μεγαλύτερο στόχο, η Cidney είναι η αδυναμία μου, αλλά και για τους δυο η σημαντικότερη κίνηση που πρέπει να κάνουν είναι να προδόσουν την Aubry σε κάποια φάση.

Michelle: Συνεχίζει να είναι το απόλυτο bland, συνεχίζει να πηγαίνει τυφλά με το ρέμα αλλά είναι και αυτός ένας τρόπος I guess. Δεν έχει αρκετή (βασικά καθόλου) προσωπικότητα για να καπελώσει παίκτες που έχουν παίξει πιο επιθετικά απ αυτήν (όπως η survivor legend Sandra) και η final-5 συμμαχία της είναι κατά 3/4 παίκτες που έχουν παίξει πολύ πιο επιθετικά και πολύ καλύτερα απ αυτήν χωρίς να έχουν εκνευρίσει υπερβολικά το jury. Το παιχνίδι της θα είχε περισσότερο νόημα αν προχωρούσε με τη συμμαχία Scott/Jayson/Julia αλλά και πάλι έχει πιθανότητες. Αν με κάποιο τρόπο βρεθεί σε τελικό απέναντι σε Jayson/Joe κερδίζει χωρίς να πει κουβέντα. Το όποιο είναι το μόνο που φοβάμαι ως το χειρότερο δυνατό ρεαλιστικό σενάριο.

Jayson: Δεν μπορεί να κερδίσει. Ούτε το χαρτί του τίμιου outsider μπορεί να παίξει γιατί πάρα ήταν douchebag στα προηγούμενα επεισόδια με το σβήσιμο της φωτιάς, ούτε όμως και το χαρτί του mastermind γιατί σε όλες τις ψηφοφορίες εκτός μιας, δεν μπόρεσε να επηρεάσει το αποτέλεσμα. Πιστεύω ότι χειρίστηκε πολύ καλά το OWNAGE που έφαγε στο προηγούμενο συμβούλιο άλλα το καλύτερο που μπορεί να ελπίζει είναι η θέση του φιναλίστ που χάνει πολλά με λίγα.

Joe: Ο απόλυτος goat αλλά δεν πιστεύω ότι θα φτάσει καν τελικό. Έχω μια εξελισσόμενη θεωρία που βασίζεται στο πως προμοταρίστηκε η σεζόν που μπορεί να είναι ακούσιο spoiler αν αποδειχτεί σωστή όποτε spoiler tagΠιστεύω πολλοί θα έχουν σκεφτεί ότι για να έχει διαφημιστεί αυτή ως η "σεζόν των medical evacutations" θα είναι η σεζόν που συνέβησαν οι περισσότερες αποχωρήσεις, σωστά? Και υπάρχουν σίγουρα κάνα δύο σεζόν πού έχουν 2, άρα αυτή δεν θα πρέπει να έχει 3? Και αν έχει τρίτη δεν μπορεί να είναι άλλος απ τον Τζο. Το show τον έχει αγνοήσει τόσο πολύ που δεν μπορώ να φανταστώ καν να είναι ο finalist που παίρνει 0 ψήφους, ούτε κάποιον να τον ψηφίζει εκτός αντί για κάποιον απ τους άλλους πέντε. Οπότε τι μένει; Και η θεωρία συνεχίζεται ότι αν έχουμε τρίτο med evac θα έχουμε και final-2 γιατί δεν βγαίνουν τα νούμερα. Κι αυτός είναι ο μόνος λόγος που θεωρώ πιθανό σενάριο τον τραγικό τελικό Michelle-Jayson. Σε final-3 θα ήταν απίθανο να μη φτάσει έστω ένας εκ των Aubry-Cidney-Tai αλλά σε final-2 μια χαρά γίνεται.
Όταν άλλαξαν τον τελικό από final-2 σε final-3 το έκαναν για δύο λόγους. Να αποφύγουν ο δυνατός παίκτης να σέρνει έναν goat στο τελικό για να κερδίσει εύκολα και να κόβεται ο δυνατός παίκτης στο final-3 καταλήγοντας σε άκυρο τελικό (Vecepia-Neleh, Jenna-Matt). Το πρώτο δεν το πέτυχαν αλλά το δεύτερο το εξάλειψαν τελείως. Από το cook islands και μετά δεν υπάρχει ούτε μια σεζόν που έστω ένας από τους ανθρώπους που έπαιρναν τις αποφάσεις δεν έφτασε τελικό (άσχετο αν έχασε ή κέρδισε). Ακόμα και στις λίγες περιπτώσεις που συνέβη final-2 ήμασταν τυχεροί. Στη Micronesia δεν υπήρχε goat στο final-3 και sto Tocantins υπήρχε μόνο ένας. Στο Cagayan φτάσαμε κοντά σε άμπαλο final-2 αλλά μας έσωσε ο Woo:giggle: Φέτος φοβάμαι ότι μπορεί να ζήσουμε πάλι τον τελικό όπου κάνεις απ το jury δεν έχει τίποτα να ρωτήσει κανέναν απ τους δύο.

Τες πα ελπίζω τίποτα απ όλα αυτά να μη συμβεί. Ή και να συμβούν κάποια να μην είναι ο τελικός Michelle-Jayson. Θα ξενερώσω τη ζωή μου.

blackys88b
5 Μαΐου 2016, 10:51
'Survivor: Kaoh Rong' Offers Baby Monkeys and a Tai Breaker in 'Now's the Time to Start Scheming' (http://www.hollywoodreporter.com/fien-print/survivor-kaoh-rong-offers-baby-890885)

joel_barris
6 Μαΐου 2016, 18:46
- Καημένε Τάι. Σε όλο το επεισόδιο ήμουν σίγουρος ότι θα έπαιζε το advantage και θα ψηφιζόταν εκτός. Τελικά τη γλίτωσε αλλά δεν τα πήρε και τρομερά. Προσπάθησε με άτσαλο τρόπο να επιβληθεί στη συμμαχία του, χαράμισε το advantage και με την τραγική του παρουσία στο συμβούλιο μάλλον μας τελείωσε ο αξιαγάπητος Tai όσον αφορά το jury. Ήταν τόσο κακός και έμοιασε τόσο χαζός όταν διαβάστηκαν οι ψήφοι που πλέον παίζει να χάνει ακόμα και απ τη Μίσελ.

-Η όσια βαρεμάρα Μισέλ το έπαιξε πολύ καλά στο συμβούλιο αρπάζοντας κάθε λέξη του Τάι για να του τη πετάξει στα μούτρα. Βέβαια το ότι είναι ακόμα στο παιχνίδι το χρωστάει στην αποφασιστικότητα της Cydney περισσότερο. *Προσευχετε σιωπηλά στα γόνατα να μην κερδίσει η Μισέλ*

-Η Aubrey νομίζω ψηνόταν πιο πολύ να βγάλει την Μισέλ αντί του Jason αλλά λίγο που της έβαλε το μαχαίρι στο λαιμό η Cyd, λίγο που ο Ται με τα τραγικά πράγματα που έλεγε στο συμβούλιο την βοήθησε να αποφασίσει το γύρισε. Το αν έκανε καλά θα το δούμε.

-Cydney ΛΑΤΡΕΙΑ. "I don't care what your struggle is" ήταν η ατακάρα του επεισοδίου και ο τρόπος που κέρδισε το immunity το τελευταίο δευτερόλεπτο ήταν φανταστικός. Βέβαια νομίζω με το love it or hate it attitude της θα είναι δύσκολο να κερδίσει τον τελικό. Δεν πειράζει είναι φανταστική. Ήταν η κινητήριος δύναμη σε αυτή τη ψηφοφορία.

-O Joe μίλησε και μάθαμε ότι ο Τζο δεν ξέρει ορθογραφία:giggle:

-Ο Jason έκατσε στη γωνία του και έλπιζε απλά να μην ασχοληθεί κανείς μαζί του και παραλίγο να συμβεί. Αλλά θα έπρεπε να το παλέψει λίγο δεδομένου ότι υπήρχε τέτοιο ξεμάλλιασμα μέσα στη συμμαχία.

greekie
19 Μαΐου 2016, 12:47
Η ντροπή του Survivor 32 σεζόν παιχνιδιου και να βγει αυτό το αποτέλεσμα.

nwosu
19 Μαΐου 2016, 18:46
Μέτρια προς κακή σεζόν στο σύνολό της, με αποφάσεις και στρατηγικές δίχως καμία λογική.

Έπειτα κι απ'τα πολλαπλά medevacs, η παραγωγή πίστεψε πως η σεζόν θα πατώσει... και γι'αυτό το λόγο έκαναν ό,τι περνούσε απ'το χέρι τους για να στέψουν νικήτρια την Όμπρεϊ και να αποτρέψουν ένα F2 μεταξύ Μισέλ και Τάι.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
edit: Διότι πριν από 2 χρόνια, από θαύμα γλύτωσαν το F2 Woo-Kass.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aίσχος! Αν είναι να μας κοροϊδεύουν μπροστά στα μούτρα μας, ας μετέτρεπαν το 'outlast' σε 'outgift'... κι ας έδιναν το εκατομύριο στην Όμπρεϊ by default. :thumbdown Χαίρομαι που το jury αναγνώρισε τη χειραγώγηση. :clap: Μπορεί η Μισέλ, να μην έκανε απολύτως τίποτα σ'ολόκληρη τη σεζόν... αλλά δεν παύει να είναι 100% άξια νικήτρια.

joel_barris
19 Μαΐου 2016, 20:23
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.

Η σεζόν για μένα παραμένει καλή σαν σύνολο σίγουρα πολύ πιο legit από το San Juan del Sur και το Worlds Apart αλλά αυτό το φινάλε, ε λίγο τη ρίχνει, τι να κάνουμε. Και να σκεφτείς ότι οι editors έκαναν τα αδύνατα για να δικαιολογήσουν τον νικητή, και παρόλα αυτό εξακολουθεί να μου φαίνεται αστείο ότι κέρδισε. Τες πα. Έτσι είναι το survivor. Είχαμε ψιλοσυνηθίσει να κερδίζει ο καλύτερος ή έστω κάποιος απ τους καλύτερους τελευταία αλλά δεν είναι και κάτι που συμβαίνει πάντα.

Stinkfist
20 Μαΐου 2016, 01:10
Η σεζόν ήταν κακή, με αδιάφορους παίκτες, αλλά η Μισέλ κέρδισε δίκαια. Το twist στο τελευταίο επεισόδιο ήταν τραγικότατο, μετά από αυτό υποστήριζα εντελώς την τελική νικήτρια. Γενικά ο Σκοτ, προς έκπληξη όλων, τα είπε πολύ καλά στο τέλος. Η Όμπρι μετά τη φάση με τον Τάι δεν έκανε απολύτως τίποτα ιδιαίτερο στο παιχνίδι. Το end game της ήταν "να βγάλω έξω τη Μισέλ". Δεν τα κατάφερε, τέλος. Η Μισέλ το πάλεψε, όσο προχωρούσε το πάλευε και περισσότερο και είχε καλές σχέσεις με όλους. Ο φίλος μου ο Τάι ήταν ένας από τους χειρότερους παίκτες που πέρασαν ποτέ από το παιχνίδι. Είχε idol, είχε αβαντάζ, δεν χρησιμοποίησε τίποτα από τα δύο, πρόδωσε τους πάντες αν εξαιρέσουμε την Όμπρι και κατέληξε να σέρνεται στο FTC επειδή απλώς δεν είχε καμία πιθανότητα νίκης. :D Neil, φίλε μου, κατέληξες να είσαι ο πιο καραγκιόζης τύπος σε μία σεζόν που είχε το Σκοτ και τον Τζέισον μέσα. Καλή δουλειά.

neon50
20 Μαΐου 2016, 18:09
Πάνω που νόμιζα ότι είχανε σταματήσει να βγάζουν ότιναναι νικητές. Κρίμα..

t0ny3
22 Ιουνίου 2016, 12:16
Η 33 σεζον θα κανει πρεμιερα στις 2016.

ΠΗΓΗ (http://www.spoilertv.com/2016/06/cbs-fall-2016-premiere-dates-announced.html)

blackys88b
29 Ιουνίου 2016, 12:30
How Long Survivor May Continue Running, According To Jeff Probst (http://www.cinemablend.com/television/1528530/how-long-survivor-may-continue-running-according-to-jeff-probst)

gigi
15 Απριλίου 2017, 00:27
Το πρόβλημα σε αυτήν τη σεζόν δεν ήταν στην τελική 4αδα, αλλά στους ένορκους.
Σχεδόν σε κάθε σεζόν υπάρχουν 1-2 παίχτες που απλά είναι βαλίτσες που τους κουβαλούν οι υπόλοιποι και τουλάχιστον ένας από αυτούς φτάνει τελικό.

Εδώ είχαμε το αντίθετο. Η τελική τετράδα να απαρτίζεται από τα άτομα που άξιζαν να βρίσκονται εκεί, με αποτέλεσμα όλοι οι βλάκες να μείνουν στους ενόρκους χωρίς να υπάρχει ένας έξυπνος να μιλήσει στο jury να ξυπνήσει τους κοιμισμένους υπόλοιπους. Αφού δεν ψήφισαν τον Μαρκ να πάρει το εκατομμύριο, μια χαρά απόφαση πήραν....

Askepios
31 Αυγούστου 2017, 16:03
Περιεργη σεζον. Το καστ ηταν καλο αλλα λογω και των αποχωρησεων δεν εγινε ιδιαιτερο παιχνιδι. Επισης απο επεισοδιο σε επεισοδιο αλλαζε η γνωμη μου για καποιους παικτες.
η debbie απο τελειως κουκου φανηκε για λιγο να ειναι καλη παικτρια και μετα παλι αρχισε τα παλαβα
ο nick απο over the top arrogant, εδειξε για λιγο να τα εχει ολα υπο ελεγχο και αμεσως μετα αποχωρησε

τερμα εκνευριστικος ο scott, καπως πιο in-game villain ο jason οποτε αντεχοταν. Καλυτερη και απο τους δυο η Julia. Ωραια η Cydney.

δεν μπορω να καταλαβω πώς εχασε η Aubry. Και σε αλλες σεζον διαφωνουσα με τους νικητες αλλα καταλαβαινα οτι μπορει να ηταν αντιπαθητικοι στο jury και να μην πηραν ψηφους. Με την Aubry δεν μπορω να βρω αρνητικο.

reunion με sia και price is right.