PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Westworld 1x07 - Trompei L'Oleil

GTVSBot
14 Νοεμβρίου 2016, 03:00
Σειρά : Westworld
Σαιζόν : 1
Επεισόδιο : 7
Τίτλος : Trompei L'Oleil

Κανάλι : HBO
Πρώτη Προβολή : 13/11/2016

Περίληψη :

Η Dolores και ο William ταξιδεύουν σε επικίνδυνα μονοπάτια.

ATHENA1971
14 Νοεμβρίου 2016, 17:15
Μόλις το είδα.:shock::shock::shock::shock:
Άφωνη. Έχω ανατριχιάσει, η καρδιά μου πάει να πεταχτεί έξω.
Θα επιστρέψω με σχόλιο, μόλις το δω άλλη μία φορά... Δύο, τρεις.....
Δεν υπάρχει αυτή η σειρά, δεν υπάρχει ο Άντονυ Χόπκινς.
Μόνο 10 βαθμολογία; Στο IMDB το επεισόδιο έχει 9,8!
Έλεγα ότι θα είναι όπως στο Got που είναι το 9ο επεισόδιο το κορυφαίο, αλλά μάλλον εδώ έχουμε το 7ο, γιατί δεν μπορώ να φανταστώ πόσο ψηλότερα θα φτάσει η σειρά......
Υπερβολές; Χμμμ.... μπα....

Dr. Iceman Georges
14 Νοεμβρίου 2016, 17:51
Προφανώς, το κομμάτι της ημέρας.

https://www.youtube.com/watch?v=K3WnxZze6zI

Psofimis
14 Νοεμβρίου 2016, 20:56
Bernard : What door?

:???:

:shock:

:sweat:

:x:

:clap:

:respect:

10/10

evangeline
14 Νοεμβρίου 2016, 23:46
Καπως ετσι
http://gifrific.com/wp-content/uploads/2012/09/joaquin-phoenix-shock-signs.gif

Aπο το
"Hold the DOOR! "
στο
"What DOOR?"
E ΗΒΟ?

Anthony Hopkins

http://mrwgifs.com/wp-content/uploads/2013/03/Nathan-Fillion-Loss-For-Words-Reaction-Gif.gif

johny f
15 Νοεμβρίου 2016, 02:21
Το επισοδειο εσπειρε σε ολα τα επιπεδα!
Δωσε πονο Φορντ,δωσε πονο!:worthy::respect:

18021

gio25
15 Νοεμβρίου 2016, 09:50
Το έκαναν στον πιλότο με τον Teddy,η λογική έλεγε οτι θα το επαναλάμβαναν και ο Bernard ηταν καλός υποψήφιος.Αναμενόμενο ως ένα βαθμό.
Ωστόσο,η μαγκιά εδώ έγκειται στο οτι έκαναν καλή δουλειά να πείσουν και εμάς αλλά και τον ίδιο τον Bernard οτι ειναι άνθρωπος ώστε η αποκάλυψη να έχει τον αντίκτυπο που πρέπει.Well done!

neon50
16 Νοεμβρίου 2016, 01:35
Από το what door και μετά απλά σταμάτησα να αναπνέω. Απίστευτο!

GeorgeCR7
16 Νοεμβρίου 2016, 16:43
Πολύ καλό το επεισόδιο,θα συμφωνήσω με όλα τα παραπάνω σχόλια!! :):)

Εμένα εκτός απο την τελευταία σκηνή όπου η ερμηνεία και ο μονόλογος του Χόπκινς ήταν φανταστικός,μου άρεσε και το υπόλοιπο επεισόδιο αρκετά θα έλεγα και ειδικότερα οι σκηνές με την Ντολόρες!Το κυνηγητό μέσα στο δάσος και το ασταμάτητο πιστολίδι που ακολούθησε ήταν φανταστικό,πραγματικό Γουέστερν φάση,όπως και η ατμόσφαιρα που προσφέρει η σειρά απλά φοβερή!!Αλλά η τελευταία σκηνή ήταν μεγάλη αποκάλυψη,δεν το περίμενα με τίποτα να συμβεί κάτι τέτοιο και ευτυχώς αν και άργησα να το δω το επεισόδιο δεν έφαγα στην μάπα κάποιο spoiler!!!Αυτό νομίζω πως αλλάζει τραγικά την μέχρι τώρα υπόθεση,αλλά δημιουργεί συνάμα και αλλά ερωτήματα....λες και είχαμε λίγα στο κεφάλι μας απο αυτή την σειρά.....για να δούμε που θα καταλήξει λοιπόν,τρία ακόμη για το τέλος!! :)

Βαθμολογία: 8+/10.

tasoskratos
16 Νοεμβρίου 2016, 21:46
Όταν μετα το ΄΄Απολύεσαι΄΄ η κάμερα γυρίζει στο πρόσωπο του Φορντ εκεί καταλαβαίνεις ότι ουδεις μπορει να παίξει με τον Χάνιμπαλ!
Ο Χόπκινς είναι από τους ηθοποιούς που και ατάκα να μην χρειαστεί να ξεστομίσει σε μια ταινία ή σειρά σίγουρα θα κλέψει την παράσταση. Πόσο μάλλον όταν ο ρόλος απαιτεί να παίξει τον ΄΄κακό΄΄. Βέβαια αυτά να τα βλέπουν κάποιοι άλλοι δήθεν κακοί με τους οποίους ασχοληθήκαμε πρόσφατα.
Στο θέμα μας.
Εκείνο που ψάχνω βδομάδες τώρα φαίνεται ότι θα αργήσει να εμφανιστεί έστω και ως ένα μικρό κομματάκι του παζλ της αρχής! Δηλαδή, τι ήταν αυτό που έκανε Φορντ και Άρνολντ να δημιουργήσουν τα ανθρωποειδή.
Υπάρχουν ένα κάρο θεωρείες στο διαδίκτυο, ως συνήθως, και πολύ γουστάρω για αυτό διότι θυμίζει παλιές καλές εποχές! Μία από αυτές, μμμ ας πουμε η πιο επικρατέστερη αναφέρει πως βλέπουμε 2 διαφορετικά timeline. Ίσως, εγώ πάντως δεν έχω μέχρι στιγμής κανένα λόγο να πιστεύω κάτι τέτοιο.
Σαφώς και μας έπεσε το σαγόνι με την τελευταία σκηνή και πλέον ουδείς δεν είναι σίγουρος για το ποιός είναι άνθρωπος και ποιός όχι!
Εάν θέλουμε να το κάνουμε πιο πιπεράτο το θέμα, τα ρομπότ στο sex πρέπει να είναι...
Η απεσταλμένη της εταιρίας διάλεξε ρομπότ που αντέχει και δεν κλατάρει για να βγάλει γούστα, η άλλη η σουπιά έκανε sex με κάποιον που τελικά αποδείχτηκε ότι ήταν προγραμματισμένος, ενώ ο φουκαριάρης ξέχασε και την αγαπημένη του που τον περιμένει δήθεν στον έξω κόσμο, διότι η Ντολόρεε εκτός από ωραία κοπέλα πρέπει να είναι και μαστόρισα!!!
Εδώ να βάλουμε μια άνω τελεία και να γράψουμε κάπου στις σημειώσεις μας ότι, όπως είχε πει και το αφεντικό του Γουίλιαμ, ή αδελφή του είχε κάνει και αυτή μια επίσκεψη στο πάρκο και μπλέχτηκε με κάποιον καου μπόι!
Και τώρα τι γίνεται?
Υπάρχει μία εξαφανισμένη περίεργη υπάλληλος που έψαχνε για την δολιοφθορά (μήπως άραγε εμπλέκεται και εδώ ο Φορντ αφού αποστολή εξετελέσθη?).
Προέκυψε και μία δολοφονημένη υπάλληλος (έχει γούστο να την ΄΄αντικαταστήσει΄΄ ο Φορντ, αφού η μηχανή του παράγει στα γρήγορα ρομποτάκια!)
Τέλος έχουμε και το ζεύγος που φαίνεται να έχει φτάσει στην άκρη του χάρτη. Τι γίνεται πιο εκεί? Εάσν ήταν videogame απλά δεν θα μπορούσαμε να πάμε πιο πέρα. Τώρα όμως γεννάται το ερώτημα, όχι μόνο που αλλά πως τελειώνει ο κόσμος του Westworld, με ότι ακολουθεί, δηλαδή που στο διάλο βρίσκεται αυτός ο κόσμος, αφού καταβαίνουν 100 ορόφους, ασχέτως τραίνων παλιάς και νέας τεχνολογίας για τις αφίξεις!!!
Μέχρι εδώ γιατί ότι άλλο και να πούμε θα είναι απλή ΄΄φλυαρία΄΄:)

spiross27
16 Νοεμβρίου 2016, 23:33
ooooooooooo τι ανατροπή έκανε η σειρά ένας που νομίζαμε μέχρι τώρα ότι ηταν άνθρωπος και ο ίδιος δλδ ο χαρακτήρας το νόμιζε τελικά ήταν cylon... oυπς λάθος αυτό ήταν απο άλλη σειρά ! :D καμία έκπληξη δλδ η ανατροπή, φυσικά δεν θα είναι μόνο αυτός... 3 ακόμα για το τέλος της πρώτης σεζόν

t0ny3
26 Νοεμβρίου 2016, 01:06
Ειναι μια απο αυτες τις στιγμες που μενεις παγωτο, με το στομα ανοιχτο και την τριχα καγκελο. Τρομερο επεισοδιο υπεροχη ανατροπη και φοβερος Hopkins.

Τις τελευταιες δυο μερες δεν με ενδιαφερει τιποτε αλλο εκτος απο το Westworld!

http://images.hellogiggles.com/uploads/2016/11/14065943/door.gif

greekie
5 Δεκεμβρίου 2016, 19:26
HOLY F.... SHIT!!

blackys88b
6 Δεκεμβρίου 2016, 01:34
what door λεει ο τυπος.!! με εστειλε...κατι μου λεει οτι ξερω και ποιος ειναι στα αληθεια...αλλα δεν θα πω κατι περισσοτερο.!! Hopkins?? :respect:

GEORGE77
7 Δεκεμβρίου 2016, 01:35
Όταν σε βάζει στο τρυπάκι από την αρχή η σειρά τι είναι πραγματικό και τι όχι δεν γίνεται να μην έχεις τις επιφυλάξεις σου.Προσωπικά ανέμενα τέτοια εξέλιξη και στο μυαλό μου είχα ότι κάποιο υψηλό στέλεχος δεν θα είναι άνθρωπος.Καλό το επεισόδιο αλλά περιμένω κάτι πιο δυνατό από τη σειρά.

HristinaB
26 Φεβρουαρίου 2017, 13:57
Η ανατροπή ήταν τρομερό σεναριακό εύρημα και αποδεικνύει, εκτός των άλλων, ότι ο Φορντ είναι πραγματικά τρελός ψυχάκιας, για να δημιουργήσει κάποιον που είναι αναγκασμένος να φέρει το βάρος του θανάτου του παιδιού του. Το πρόβλημα μ' αυτή την αποκάλυψη, όμως, είναι ότι ΟΛΟ το ενδιαφέρον της ιστορίας μετατοπίζεται εκεί: η Ντολόρες και ο χλιμίντζουρας ο Γουίλιαμ ήταν που ήταν αδιανόητα βαρετοί (όταν άρχισαν τα γλυκόλογα σηκώθηκε το πετσί μου από την αηδία), τώρα πραγματικά ποιος νοιάζεται τι θα κάνουν στην άγνωστη Άγρια Δύση; Ελπίζω να τους πετύχουν οι Ινδιάνοι, για να επιστρέψει η Ντολόρες στο εργαστήριο για μια ακόμα συζήτηση με τον Φορντ.

Επίσης, η ιστορία με τη Μέιβ και τον Μπόλεκ και τον Λόλεκ τους τεχνικούς έχει ξεπεράσει κάθε όριο ηλιθιότητας. Γνωρίζοντας πόσο επικίνδυνη είναι, αλλά και τη δύναμη της Delos, ας μου εξηγήσει κάποιος τι ακριβώς περιμένουν τα δύο ζωντόβολα και δεν έχουν αναφέρει ακόμα το πρόβλημα με την περίπτωσή της;;;