PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Taboo 1x01 - Episode 1

GTVSBot
7 Ιανουαρίου 2017, 23:15
Σειρά : Taboo
Σαιζόν : 1
Επεισόδιο : 01
Τίτλος : Episode 1

Κανάλι : BBC
Πρώτη Προβολή : 07/01/2017

Περίληψη :

Όλοι πίστευαν ότι ο James Delaney είναι νεκρός, μέχρι που επιστρέφει στο Λονδίνο μετά τον θάνατο του πατέρα του για να διεκδικήσει την κληρονομιά του η οποία είναι ασήμαντη, εκτός από ένα μικρό κομμάτι γης στην δυτική ακτή της Αμερικής.

Hrisa76
8 Ιανουαρίου 2017, 22:32
Όποιος το είδε, ας μας πει την γνώμη του.

greekie
8 Ιανουαρίου 2017, 23:32
Tom Hardy.
Tom Hardy:inlove::inlove:

Κατα τα άλλα, εισαγωγικό και περίπλοκο. Έχει ζουμι, αλλά δεν ξέρω αν θα βγει κοτόσουπα ή σούπα νερόβραστη.

drapetisgal7
8 Ιανουαρίου 2017, 23:48
Δυνατό το πρώτο επεισόδιο. Μου αρέσει το μύστηριο και η τρέλα γύρω από τον χαρακτήρα του Tom Hardy, ο οποίος δίνει ρεσιτάλ ερμηνείας.

darko_wicked
9 Ιανουαρίου 2017, 00:26
Hardy ως συνήθως σπέρνει. Ωραία ατμόσφαιρα αλλά πρέπει να δούμε 1-2 ακόμα για να το "πιάσουμε".

tasoskratos
10 Ιανουαρίου 2017, 10:40
Χαίρομαι που πλέον ολοένα και περισσότερες σειρές, σοβαρές σειρές, έχουν αξιόλογο cast και εμείς απολαμβάνουμε υπέροχες ερμηνείες, διότι όπως λέει και ο σοφός λαός <<άμα δεν σπάσεις αυγά ομελέτα δεν γίνεται>>!
Μια νέα ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα σειρά, με μαμάτους ηθοποιούς, έναν Τομ Χάρντι αποφασισμένο, ενημερωμένο και ιδιαίτερα επικίνδυνο, αν και αυτό θα το κατάβουμε φαντάζομαι λίαν συντόμως.
Η υπόθεση έχει ζουμί, αλλά για να καταλάβω, το κομμάτι γης που αγόρασε ο πατέρας του Τομ να φανταστώ ότι είναι από την πλευρά του Ειρηνικού, αν κρίνω από την ατάκα ότι αποτελεί την πύλη για την Κίνα?

GEORGE77
10 Ιανουαρίου 2017, 14:25
Μου άρεσε πολύ το πρώτο επεισόδιο.Εξαιρετικό καστ.Τον Hardy τον γουστάρω σαν ηθοποιό και έδειξε ότι σε αυτούς τους ρόλους δίνει ρεσιτάλ.Αναμένω με ενδιαφέρον τη συνέχεια.

αλλά για να καταλάβω, το κομμάτι γης που αγόρασε ο πατέρας του Τομ να φανταστώ ότι είναι από την πλευρά του Ειρηνικού, αν κρίνω από την ατάκα ότι αποτελεί την πύλη για την Κίνα?

Ναι βορειοδυτικά της αμερικανικής ηπείρου ,ψηλά στο Καναδά υποθέτω κοντά στο Βανκούβερ.

z215455
10 Ιανουαρίου 2017, 18:57
Ωραιο πρωτο επεισοδιο, γραφικη ατμοσφαιρα λονδινου, "περιεργο" σεναριο με πολλα ερωτηματικα.Θα δουμε πως "τσουλαει".Ο Χαρντυ αφησε υποσχεσεις για δυνατο κι ενδιαφεροντα χαρακτηρα.

hakinen
10 Ιανουαρίου 2017, 19:17
Περίμενα περισσότερη δράση. Οκ, κανένα πρόβλημα.

Δουλέμπορος ήταν ο δικος μας και μάλλον βυθίστηκε πλοίο γεμάτο δουλους. Απο εκει οι εφιάλτες.
Να δουμε και πιο είναι το μυστικό που μοιράζεται με την αδελφή του. (Attack - attack!!)

Πολυ ενδιαφέρουσα πρεμιέρα.

neon50
10 Ιανουαρίου 2017, 21:18
<3 Tom Hardy <3

Ο ρόλος είναι κομμένος και ραμμένος για τον Hardy, μόνο που τον κοιτάς χέζεσαι πάνω σου! Η ιστορία έχει πολύ πράμα οπότε ελπιζω σε καλή συνέχεια..

Όποιος δεν ξέρει και θέλει να διαβάσει 2-3 ιστορικά πραγματάκια για αυτά που γίνονται στην σειρά..
https://en.wikipedia.org/wiki/East_India_Company
https://en.wikipedia.org/wiki/Nootka_Crisis

constadine
24 Ιανουαρίου 2017, 18:54
Πολύ καλή η πρεμιέρα , πράγματι ο ρόλος είναι κομμένος και ραμμένος για τον Hardy .

t0ny3
4 Φεβρουαρίου 2017, 17:58
Πολυ εισαγωγικη πρεμιερα με κλειστα τα χαρτια της ιστοριας. Ειμαι ψημενος και με την εποχη και με τον παντα εξαιρετικο Tom Hardy, αλλα χρειαζομαι μερικα ακομα επεισοδια για να μπω στο κλιμα.

Κι εγω περιμενα λιγη περισσοτερη δραση, γιατι ηταν καπως υποτονικο το επεισοδιο.

blackys88b
11 Φεβρουαρίου 2017, 15:36
αργο, και χωρις ιδιαιτερη δραση, αλλα δυνατο επεισοδιο με εξαιρετικο Τομ Χαρντι ως πρωταγωνιστη και με πολυ δυνατο καστ...το σεναριο ειμαι αισιοδοξος οτι θα αξιζει..οσο για το ρολο που ειναι κομμενος ραμμενος για τον Χαρντι..ο ιδιος ο Χαρντι τον ειχε εμπνευση μαζι με τον πατερα του...λογικο..:D