PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Survivor: Game Changers (Season 34) - Official Discussion Thread

drapetisgal7
20 Ιανουαρίου 2017, 02:52
http://i.imgur.com/czY7GnQ.jpg

Επίσημο thread συζήτησης/trailers/spoilers (απαραίτητα τα spoiler tags)

Τα γυρίσματα της 34ης σεζόν, η οποία είναι προγραμματισμένο να κάνει πρεμιέρα στις 8 Μαρτίου με δίωρο επεισόδιο, πραγματοποιήθηκαν στα νησιά Mamanuca των Φίτζι. Είναι ο τρίτος κύκλος που τα γυρίσματα του έγιναν στα Φίτιζι μετά τα Survivor: Fiji και Survivor: Millennials vs. Gen X. Ο Jeff Probst θα επιστρέψει στο ρόλο του παρουσιαστή.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=MjL041_WgM8

drapetisgal7
8 Φεβρουαρίου 2017, 23:07
Survivor Season 34 Cast Photos: Meet the 20 Returning Game Changers (http://tvline.com/2017/02/08/survivor-season-34-cast-game-changers-sandra-diaz-twine/)

neon50
13 Φεβρουαρίου 2017, 00:24
Αν και δεν υπάρχει ούτε μία περίπτωση στο εκατομμύριο, δεν θα ήταν ωραίο να κέρδιζε πάλι η Σάντρα; :P

joel_barris
15 Φεβρουαρίου 2017, 01:35
Δυστυχώς δεν το βλέπω να φτουρανε οι βεντέτες γιατί είναι πολύ λίγες και θα κάνουν μπαμ. Υπάρχει ένα top-tier 5-6 παίκτων (Tony, Sandra, Cirie, JT, Ozzy, Malcolm) που θα είναι άμεσα τεράστιοι στόχοι. Μακάρι να βγω ψεύτης βέβαια, γιατί θα είναι αμαρτία σε σεζόν με Σαντρα και Τόνι να καταλήξουμε να βλέπουμε post merge τον Troyzan και τις Σαρες και τις Σιέρες.

Rob13
15 Φεβρουαρίου 2017, 20:07
παντα συναρπαστικες οι σεζον με επιστροφες παλιων παικτων ελπιζω να μην ειναι η εξαιρεση
εχω μια φοβια ομως επειδη δεν μου αρεσει κανενα αουτσαιντερ οτι θα ξενερωσω στο τελος
στηριξη σε τονυ και στοχος να μην ειναι το first boot

greekie
15 Φεβρουαρίου 2017, 20:19
Δυστυχώς δεν το βλέπω να φτουρανε οι βεντέτες γιατί είναι πολύ λίγες και θα κάνουν μπαμ. Υπάρχει ένα top-tier 5-6 παίκτων (Tony, Sandra, Cirie, JT, Ozzy, Malcolm) που θα είναι άμεσα τεράστιοι στόχοι. Μακάρι να βγω ψεύτης βέβαια, γιατί θα είναι αμαρτία σε σεζόν με Σαντρα και Τόνι να καταλήξουμε να βλέπουμε post merge τον Troyzan και τις Σαρες και τις Σιέρες.

Αν αφήσουν μέσα τους all stars μέχρι το merge δεν τους φταίει κανείς μετά αν τους πάρουν πάλι τα λεφτά λες και παίρνεις καραμέλα από μωρό.
Ειδικά Τόνι και Σάντρα πρέπει να έχουν φύγει στα πρώτα δύο-τρια TC αλλιώς χαιρετίσματα.

gigi
3 Μαρτίου 2017, 17:50
Χαχα, το βρήκα το θέμα.

Ευτυχώς που ξεκινά γιατί μας έχει ξενερώσει το big brother που στήσαν στον Άγιο Δομίνικο...

greekie
9 Μαρτίου 2017, 14:21
LET THE MADNESS START!!!:yahoo:

"You are only the king until the queen arrives"

http://i.amz.mshcdn.com/lQ_6xGFXGwyE541dl1uTfd-5htQ=/fit-in/1200x9600/https://blueprint-api-production.s3.amazonaws.com/uploads/card/image/203876/ilana-glazer-yas-queen.gif

Την αγαπώ, την λατρεύω, δώστε της τα λεφτά, δε με νοιάζει τι θα κάνει από εδώ και πέρα! Eπιβίωσε από δύο back to back tribals και στο ένα ήταν σημαδεμένη από τον τρελάρα τον Τόνι(πολύ μεγάλη απώλεια) και κατάφερε να μην πάρει ούτε ψήφο το θηρίο.
Δεν έχω λόγια.
Πώς τους έκανε όλους να ψηφίσουν Τόνι και να την κρατήσουν μέσα ενώ ξέρουν τι κουμάσι είναι με ξεπερνά. Βρε δώστε της τα λεφτά από τώρα! *end of fangirling*

Πάμε στα γενικά σχόλια.
Ο διαχωρισμός των παικτών έκανε μπαμ ότι ήταν άνισος από πλευράς key players. All stars από τη μία, δευτεράτζες από την άλλη, και πρόλαβε να κοστίσει από νωρίς παίκτες που θα πρόσφεραν πολύ στην στρατηγική τρέλα και στο game play γενικά. Ευτυχώς διέγνωσαν το πρόβλημα και ανακάτεψαν την τράπουλα πριν μείνουμε πάλι με Debbie και Tai.

Η Andrea με σκότωσε που δεν είδε το στοιχείο και το βρήκε η Cierra, σε πιο άχρηστα χέρια δεν μπορούσε να πάει. Πολύ συγκεκριμένο μου φάνηκε όμως, ή στους 13 ή στους 6. Όπως και να έχει τρελό advantage για όποιον το κονομήσει. Η Michaela εννοείται ότι θα το φάει το κεφάλι της μόνη της, ξανά. Την επανέφεραν πολύ νωρίς και δεν έχει προλάβει να βάλει κάτω τι πήγε λάθος, και, όχι, δεν ήταν η φάτσα της όταν της μιλούσαν.

Από τώρα σκέφτομαι dream alliance και f3...
Queen, Aubrey, Cirie. (it's never gonna happen, anyway:cry:)

Μπορεί να έχω ξεχάσει πράγματα αλλά ένα μένει.
The madness is here!

tasoskratos
9 Μαρτίου 2017, 16:16
Ουπσσσσσ, σας βρήκα.
Χαλαρά όμως γιατί αυτή εβδομάδα είχε Barca, αλλά και ως γνωστόν βλέπουμε και καμμιά 10αριά μαζεμένες σειρές.:innocent:
Από ότι κατάλαβα, θα ξεκινήσω από εκεί που σταμάτησα (Pearl islands) και θα αρχίσω το βρισίδι στα Ισπανικά!

Rob13
9 Μαρτίου 2017, 17:44
1
Επεισοδιαρα απο την αρχη μεχρι το τελος αλλα δυστυχως επαληθευτηκαν οι φοβοι μου και χασαμε τον απολαυστικο Τονι. Επικη Σαντρα deja vu απο heroes vs villains ''ποιος θα με ξαναψηφισει να κερδισω για 3 φορα''...προς στιγμην πιστεψα οτι θα δουμε συμμαχια αλα ρασελ που επεδιωκε να τον διωξουν ομως στο τελος φτασαν μαζι. Δεν ξερω πως τα καταφερε και τους επεισε ολους αλλα μου φαινεται επαιξε ρολο ο φοβος που εχουν σε περιπτωση ισοψηφιας για αυτο εχουμε δει 9-1 7-2 μεχρι στιγμης..
Μοναδικη παραφωνια ο Ται με τις κοτες του και λογικα θα τον φαμε για πολυ καιρο στην μαπα

joel_barris
10 Μαρτίου 2017, 01:04
Καλή αρχή πολύ ωραίο επεισόδιο-Εκείνα τα 4-5 λεπτά που δημιουργήθηκε η συμμαχία Σάντρα-Τονι-Μαλκολμ-Ομπρεϊ έλεγα αποκλείεται αυτό είναι too awesome για να είναι αληθινό και δυστυχώς επαληθεύτηκα γιατί ο Τρόιζαν ήθελε να πει μυστικά μες στη νύχτα:( Άλλη μια απόδειξη πόσο σπάστης είναι ο Τρόι.

- Αναμενόμενα τα μεγαλύτερα ονόματα πήραν όλο το screentime στην πρεμιέρα. Σαντρα-Τονι-Μαλκολμ απ τη μια και Cirie-JT-Ozzy απ την άλλη. Αυτό δεν σημαίνει κάτι βέβαια, η Σίρι την έχει πολύ άσχημα και ευτύχησε που δεν έχασε η ομάδα της. Γενικά διατηρούσα μια κρυφή ελπίδα ότι αντί να στοχεύσουν όλοι τους αληθινούς gamers απ την αρχή θα έφευγε αρκετή από τη φύρα πριν την ένωση (οποιοσδήποτε από Caleb, Hali, Troy, Debbie, Sierra)αλλά μάλλον όχι. Ο Τόνι ο πιο συναρπαστικός νικητής ever εννοείται ήταν τεράστιος στόχος και ήδη μας χαιρέτησε. Η Ciera μπορεί να μην είναι και τεράστιο όνομα αλλά είναι gamer και γι αυτό της έλαχε το first boot. Η Aubrey μοιάζει να είναι επόμενη στη λίστα και η Σαντρά αν και δεν πήρε ψήφο δεν νομίζω ότι θα φύγει απ το στόχαστρο κανενός. Και στην άλλη φυλή η Cirie είναι dead woman walking. Κρίμα απ τη μία αλλά έτσι γίνεται στις all star seasons.

Όλο το διπλό επεισόδιο ήταν κατά βάση αφιερωμένο στο awesomness της Sandra αλλά δεν νομίζω ότι θα πάει μακριά. Νομίζω και η ίδια ξέροντας και ότι δεν θα κερδίσει ξανά και ότι δεν θα μπορεί πλέον να παίξει under the radar πήγε γιούργια και οποίον πάρει ο χάρος και καλά έκανε. Δεν έχει να χάσει τίποτα, απλά το legacy της μεγαλώνει με την ενορχήστρωση της εξόδου Tony και τα διαφορά queen related αστειάκια. Αλλά νομίζω όσο καλά και να της κάτσει το όποιο swap, όσο και να δοκιμάσει να χαθεί στο background είναι τόσο μεγάλη απειλή πλέον στο μυαλό όλων που δεν παίζει να την αφήσουν να φτάσει στην ένωση.

Ως τότε όμως count the rings, bitches
18117

nwosu
10 Μαρτίου 2017, 11:30
1
Φοβάται ο Γιάννης το θεριό...

Λίγα πράγματα είδαμε για πρεμιέρα. Ποιος ξέρει... ίσως η παραγωγή απέκρυψε κάποιες συμμαχίες, για να έχουν περισσότερη αγωνία τα επόμενα επεισόδια. Πάντως το cast δε με ενθουσιάζει ιδιαίτερα.

tasoskratos
10 Μαρτίου 2017, 15:10
Ειναι η πρώτη φορά που βλέπω παιχνίδι με την συμμετοχή ΄΄παλιών΄΄.
Κάποιους τους ήξε4ρα από την προηγούμενη σεζόν, α ρε Μικέλα (εάν την λέω σωστά), το μαύρο ελάφι:innocent:και τον άλλο τον γλίτσα, τον τουρίστα στην χαβάη:p. Τον Τόνι π.χ. τον είδα, όσο πρόλαβα δηλαδή να δω στο youtube, στην σεζόν που ΄΄έπαιξε΄΄, ενώ την Σάντρα δεν την χώνεψα ποτέ. Κλασσική κυράτσα!\
Τώρα, όπως είχα υποθέσει, οι παλιοί θα βγάλουν διαφόρων ειδών συμπεριφορές.
<<Είμαι ο/η και θα σας μαμήσω όλους>>.
<<Τώρα θα αλλάξω τρόπο στρατηγικής>>.
κ.α.
Πιστεύω πως κανένα παιχνίδι δεν είναι ίδιο διότι πλέον όλοι έχουνε δει τις προηγούμενες σεζόν, ή τουλάχιστον θα έπρεπε να τις δουν και να μελετήσουν πολύ καλά τους χαρακτήρες που θα έβρισκαν απέναντι τους.
Κάποιοι διατηρούν low profile, τους στυλ άσε να φαγωθούν μεταξύ τους τα μεγάλα λαμόγια και μετά...
Ο ΄΄πολύς΄΄ ο Τόνι δηλαδή, από την αρχή πήγε να το παίξει ΄΄βιαστικός΄΄ και φυσικά ΄΄αντε γειά΄΄.
θα έχει ενδιαφέρον φυσικά να δούμε την πορεία.

ίσως η παραγωγή απέκρυψε κάποιες συμμαχίες, για να έχουν περισσότερη αγωνία τα επόμενα επεισόδια.

Συμφωνώ!

neon50
10 Μαρτίου 2017, 18:31
34x01

YAAAAAS QUEEEEEEN!!!! Δεν βλέπω να βγάζει ούτε μέχρι το merge αλλά μλκ είναι ο ορισμός της καλής τηλεόρασης! Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι κατάφερε να γυρίσει τους πάντες με το μέρος της, wow. Επίσης το ότι ψήφισε την Aubry ήταν ΠΑΝΕΞΥΠΝΟ! Στην ουσία αν είχε ο Tony το II δεν θα έφευγε αλλά έπρεπε να αποφασίσουν μεταξύ σε αυτήν και την Aubry ή να πάνε σε rocks οπότε θα ήταν και πάλι ασφαλής.

Κρίμα, κρίμα ,κρίμα για τον Τόνυ γιατί χάσαμε έναν από τους πιο ενδιαφέροντες παίχτες εκεί. Το πήγε υπερβολικά επιθετικά και θα ήταν πολύ δύσκολο να του βγει αλλά έδωσε ωραίες στιγμές έστω σε ένα επεισόδιο.

(Μία σεζόν με μόνο νικητές νομίζω ότι είναι πιο must από ποτέ μετά από αυτό το episode!)

H Michaela συνεχίζει να μαλακίζεται και θα ξενερώσω πολύ αν φύγει από μλκία της.

Τα 2 λεπτά που κράτησε η συμμαχία των Sandra, Tony, Malcolm, Caleb και Aubry ήταν τα ομορφότερα λεπτά στην ιστορία του Survivor.

Νιώσατε και εσείς λες και βλέπατε ένα ποτ πουρί με τις καλύτερες σκηνές παλιότερων σεζόν; Ο Τάι με τα κοτόπουλά του, ο Όζι να βουτάει και δεν προσπαθεί κανείς να τον συναγωνιστεί, ο Τόνυ και οι τρέλες του κλπ κλπ..

Ξενέρωσα που το advantage το πήρε ο πιο βαρετός παίχτης εκεί έξω, ελπίζω να βγει σε καλό.

Λατρεύω τον Varner! Μπορεί να είναι άχρηστος σε όλα τα επίπεδα αλλά μπορώ να τον ακούω να μιλάει και να σχολιάζει για ώρες.

Πάρα πολύ καλό episode, παρακαλώ τους Survivor θεούς σε μία απίστευτη σεζόν. :D

Preview 34x02
Μου πήρε ώρα να το καταλάβω και να το ξαναβάλω να το δω αλλά ο JT τους άφησε με κάποιο τρόπο στη μέση της θάλασσας; HOW AWESOME IS THAT?!?!?!?!

Russell Hantz για το πρώτο επ.. :D:D:D
https://i.imgur.com/1ORzhlS.png

Great photo of Andrea from this episode..
https://i.redd.it/v86gjrknojky.png

joel_barris
10 Μαρτίου 2017, 19:43
34x01

Τα 2 λεπτά που κράτησε η συμμαχία των Sandra, Tony, Malcolm, Caleb και Aubry ήταν τα ομορφότερα λεπτά στην ιστορία του Survivor.

Greatest 4 minute alliance in Survivor history (plus Caleb)

Και μένα με τρόμαξε κάπως το μηδαμινό screentime της Andrea, αλλά ελπίζω να μη σημαίνει τίποτα για την συνέχεια. Την έχω για πολύ μακρυά επειδή είναι καλή παίκτρια αλλά όχι και τόσο διάσημη να πεις θα την στοχεύσουν.

greekie
10 Μαρτίου 2017, 22:57
ενώ την Σάντρα δεν την χώνεψα ποτέ. Κλασσική κυράτσα!\

http://i.giphy.com/HU4ZIiSmRP3iw.gif

Εδώ κύριε είμαστε Σαντρικοί, δε περνάνε αυτά, να πάτε αλλού:doh:

Ανετα στο τοπ 5 των παικτών που έχουν περάσει από όλες τις σεζόν.

tasoskratos
11 Μαρτίου 2017, 08:22
Η Σάντρα πρέπει να είναι γυναίκα του πρωτοπαλλίκαρου βαρώνου καρτέλ! Δηλαδή στην έξω ζωή της είναι πάντα υπό, και ήρθε στο survivor να βγάλει τα απωθημένα της.
Ξυνή, λάμια, σκατόφατσα, ευχαρίστως θα την πήγαινα για ψαροντούφεκο και θα την τάιζα σε κάτι μεγάλα ψάρια με πτερύγιο και μεγάλο στόμα!
:p

ΥΓ. Αυτό το μωρό, το κουκλάκι, που ειναι στην παλιοπαρέα τους, δεν την ξέρω:innocent:

gigi
11 Μαρτίου 2017, 15:44
Η Σάντρα πρέπει να είναι γυναίκα του πρωτοπαλλίκαρου βαρώνου καρτέλ! Δηλαδή στην έξω ζωή της είναι πάντα υπό, και ήρθε στο survivor να βγάλει τα απωθημένα της.
Ξυνή, λάμια, σκατόφατσα, ευχαρίστως θα την πήγαινα για ψαροντούφεκο και θα την τάιζα σε κάτι μεγάλα ψάρια με πτερύγιο και μεγάλο στόμα!

ΥΓ. Αυτό το μωρό, το κουκλάκι, που ειναι στην παλιοπαρέα τους, δεν την ξέρω:innocent:

Εμένα μου άρεσε η Σάντρα στα μαργαριταρένια νησιά. Εντάξει δεν την είχα στο Νο1 για νικήτρια, αλλά στην πρώτη πεντάδα σίγουρα.
Όταν έφυγαν οι άλλοι τέσσερις, την ήθελα πρώτη και έναν φόβο τον είχα με την αχώνευτη προσκοπίνα αλλά ευτυχώς.

Χωρίς να έχω φάει σπόιλερ, για να υπάρχει τόσο αγάπη για την Σάντρα μάλλον επιστρέφει σε μελλοντική σεζόν και πιστεύω ότι θα τα σπάσει.

Προς το παρόν εγώ είμαι ακόμη στην 9η, τις πήρα από την αρχή, είδα στα γρήγορα όσες είχα δει παλιότερα και τις υπόλοιπες αναλυτικά.
Πολύ ξενέρα το all stars, όσοι μου άρεσαν σε προηγούμενες σεζόν με ξενέρωσαν εκει και μετά το merge έμειναν οι χειρότεροι..

Rob13
12 Μαρτίου 2017, 17:45
34x01

Russell Hantz για το πρώτο επ.. :D:D:D
https://i.imgur.com/1ORzhlS.png

θεουλης ρασελ εδωσε ρεσιταλ στο twitter, εκανε και καναλι στο youtube οπου θα σχολιαζει τη σεζον.. θα πεσει πολυ γελιο

nwosu
16 Μαρτίου 2017, 19:57
2
Τι φανταστικό tribe-swap ήταν αυτό!

Όσοι δε χώνευα κατέληξαν μαζί! :yahoo:

Ελπίζω να χάσουν τις επόμενες ασυλίες και να αποδεκαστιστούν όλοι. :twisted:

Αλλά σ'αυτό το ενδεχόμενο φοβάμαι πως όποιος/όποιοι γλυτώσουν και φτάσουν στο merge, θα έχουν τη δυνατότητα φτάσουν μακριά.

MVP του επεισοδίου ο Troyan... ο οποίος στο One World δε κατάφερε να δείξει πολλά πράγματα, κυρίως γιατί είχε να κάνει με κουφιοκέφαλους.

Έλιωσα στα γέλια με τη Σάντρα. "Σφάξτε μάνα και μωρό για επιδόρπιο, γιατί η Βασίλισσα πεινάει λέμε". :giggle:

Θεϊκή η σκηνή στη βάρκα, όταν κατάλαβαν τι μαλακία έκαναν με τον JT.

Ο Mάλκολμ δίνει ρεσιτάλ στα confessionals!

greekie
17 Μαρτίου 2017, 11:37
Όντως ωραίο swap αλλά έχω αρχίσει και προβληματίζομαι με το screentime.

Είναι ξεκάθαρο πλέον ότι ξεζουμίζουν όσο μπορούν τη Σάντρα μέχρι να φύγει. Έπεσε τόσο "queen" στο voiceover που φοβήθηκα ότι θα έφευγε.
Δε μου αρέσει καθόλου το screentime του Brad, καθόλου όμως, καθώς και η εξαφάνιση των Andrea-Cirie-Aubrey.

To HI φυσικά και θα πήγαινε σε παίχτη που δεν γουστάρω. θα μας βγει player κι ο Troyzan τώρα.
JT, πουλάκι μου, την έκανες που την έκανες τη .... βρες το τουλάχιστον το HI.

joel_barris
18 Μαρτίου 2017, 01:08
-Γέλασα και εγώ με το swap και το πως καταλήξαμε με τη φυλή όλων των non-Game Changers μαζί που έχασαν κιόλας. Άντιο Caleb, έχεις παίξει δύο φόρες Survivor και είναι σαν να μην έπαιξες ποτέ. Ο Brad ο μόνος που μοιάζει να βγαίνει θετικός αλλά μπορεί να είναι απλά γιατί οι γύρω του είναι ...ας μη το συζητήσουμε.

-Ο Troyzan είναι η μεγαλύτερη αντιπάθεια μου σε όλο το καστ βάσει παρελθόντος αλλά βρήκε το idol:doh: Να δούμε τι θα το κάνει. Πάνω που φάνηκε ότι κάπως η Cirie θα μπορέσει να βρει συμμάχους έστω και για ένα συμβούλιο περιπλέκεται το πράγμα. Ηθικό δίδαγμα: Troyzan ruins everything.

-Στην μακράν πιο ενδιαφέρουσα φυλή που προέκυψε τώρα δεν υπάρχει καμιά τρελή ένταση αφού κερδίσανε, όλα είναι ωραία, ο Μαλκολμ με τον Βαρνερ κάνουν διαγωνισμό ατάκας, η Μικαέλα και η Ομπρι κρατάνε low profile για την ώρα, η Σάντρα δεν έχει καμία όρεξη για τις φιλοζωικές σου ανησυχίες:D και όλο το "drama" είναι οι διασκεδαστικές προσπάθειες του JT να αποφύγει τη στάμπα του odd man out και με το snorkeling και με τις κατσίκες. Όλο το ζουμί εδώ υποθέτω είναι στο promo του επομένουμε άλλο ένα winner showdown JT-Sandra μετά απ αυτό με τον Τονι. Μου φαίνεται κάπως περίεργο, πάντως. Όλοι λίγο πολύ περιμέναμε ότι και οι 3 νικητές μπορεί να στοχοποιηθούν και να αποχωρήσουν νωρίς απλά επειδή είναι νικητές, αλλά απ τους άλλους όχι ο ένας απ τον άλλον. Τες πα και ο JT και η Sandra είναι fun χαρακτήρες πέρα από survivor royalty όποτε ας ελπίσουμε απλά να χάνει η team-Culpeper μέχρι την ένωση

neon50
20 Μαρτίου 2017, 16:58
Πόσο πολύ συμφωνώ μαζί σας!

34x02

Όλοι οι βλάκες στην ίδια φυλή, fuck yeah! :D Aπό όλους όσους μπορούσαν να βρουν το HII το βρήκε ο Τροϋζάν, fuck no! :(

To tribe των ηλιθίων ελπίζω να συνεχίσει να χάνει μέχρι το merge. Αν και ο Brad o Culpepper το πήγε καλά αλλά δεν νομίζω να είναι δύσκολο να αλλάξεις γνώμη στον Τάι και να κάνει την μαλακία. Όπως και η Hali που τα πήγε τέλεια στο TC αν και νομίζω είχαν ήδη αποφασίσει ότι ο Caleb θα φύγει..

Γάμησε η σκηνή με τις κατσίκες. Φουλ old school σκηνή για να δεθείς/μισήσεις κάποιους. Μιλάμε για character development όχι αστεία. Είχα ακριβώς τις ίδιες αντιδράσεις με όλους τους, στην αρχή Ω ΝΑΙ τα πιάσανε και θα τα σφάξουνε! Fuck me, δεν έχω τα κότσια να σφάξω κανένα ζωντανό οπότε αφήστε τα ελεύθερα.

Ο Βάρνερ με τον Μάλκολμ θέλω να συνεχίσουν να σχολιάζουν την σεζόν ακόμα και αν φύγουν!

Στη μάχη JT εναντίον Sandra αν και δεν το θέλω θα προτιμήσω να βγει νικητής το αγόρι από την επαρχία.

promo 34x03
ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ Ο ΤΖΕΦ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ ΕΤΣΙ;;;;

greekie
23 Μαρτίου 2017, 16:42
ΕΠΟΣ!!!

Από τα πιο τρελά TCs που έχω δει, κατουρήθηκα στο γέλιο όταν σηκώθηκαν όλοι και συνομωτούσαν. Ο JT έκανε μεγάλη μλκ και θα την πληρώσει σύντομα, χάσαμε τον Μαλκομ τζάμπα και βερεσέ. Τη Σάντρα δεν την προδίδεις, τη Σάντρα.
Η οποία QUEEN επιβίωσε από tribal με δύο φυλές και χωρίς ΗΙΙ. Τι άλλο να κάνει η γυναίκα, τους έχει πάρει τα σώβρακα. Θέλω να τους γλεντάει έτσι ξεδιάντροπα μέχρι να παραδόσει το στέμμα της.

nwosu
23 Μαρτίου 2017, 19:07
3

http://i66.tinypic.com/fp2m2h.jpg

Αχ ρε JT! Tι έκανες πάλι παλικάρι μου; Ακόμα δεν έμαθες ότι δε πρέπει να στέλνεις love letters στους αντιπάλους; :rotfl:

Καιρό έχω να ακούσω Know It Alls (http://robhasawebsite.com/survivor-know-it-alls-game-changers-episode-3-recap-live-from-carolines-on-broadway/)... νομίζω σήμερα θα τους τιμήσω.http://www.gtvs.gr/files/smilies/%28giggle%29.gif
edit: Αύριο έχει exit interview με Malcolm και recap επειδοδίου με Richard Hatch! :yahoo:

ΥΓ: Όλα τα λεφτά σήμερα η φάτσα του Βάρνερ! :D
http://i68.tinypic.com/la3wk.jpg

blackys88b
23 Μαρτίου 2017, 21:06
Ανανεώθηκε για νέα σεζόν.

ΠΗΓΗ (http://deadline.com/2017/03/cbs-early-renewals-macgyver-superior-donuts-life-in-pieces-hawaii-five-0-blue-bloods-1202049276/)

joel_barris
23 Μαρτίου 2017, 22:02
Το μόνο που έχω να πω είναι JT for president:D:D:D Την ανατίναξε τη σεζόν. ΕΠΟΣ!

181181811918120181211812218123

nwosu
24 Μαρτίου 2017, 08:41
Την ανατίναξε τη σεζόν. ΕΠΟΣ!
Γενικώς το παιχνίδι ανατίναξε.

3
Τέρμα τα ψιθυρίσματα... τώρα όλοι θα κόβουν βόλτες πέρα-δώδε.

Ο Probst είναι πλέον αχρείαστος. Μπορεί να πεταχτεί για κάνα καφέ. :giggle:

neon50
24 Μαρτίου 2017, 17:27
34x03
Η ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Ο JT ΣΗΚΩΘΗΚΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΣΤΟΝ BRAD!! ΕΠΟΣ!!! Ρε δεν βάζει μυαλό ο μλκας!χαχαχαχαχαχα

Μεγάλη ξενέρα που διώξανε τον Μαλκολμ και τον πήγαινε καλά η σεζόν ρε pousti...Πολλά συγχαρητήρια για το edit του επ, τον έκοβα ότι η Σάντρα ήταν αυτή που θα έφευγε.

"JT is not getting a Christmas card" :( :mad:

Καλύτερη στιγμή με διαφορά!
https://68.media.tumblr.com/769930e2129cb375d7049ced5e37d33a/tumblr_on9adyyKif1utpccwo2_250.gifhttps://68.media.tumblr.com/f8d98112be3620c967f095fb509c856f/tumblr_on9adyyKif1utpccwo1_250.gif

προμο 34x04 με σπόιλερς από Caramoan
Λέτε να κοντράρει η Debbie το meltdown του Brandon Hantz; :D

Rob13
25 Μαρτίου 2017, 18:06
3
ΠΟΣΟ ΣΤΟΚΟΣ ΡΕ JT.. ουτε ο ιδιος παιζει να καταλαβε τι εκανε στο τελος..
δεν καταφερε να διωξει την σαντρα ενω την ειχε στο χερι,προδωσε το φιλαρακι του,με την ψηφο του στην σιερα ουσιαστικα χαθηκε η εμπιστοσυνη απο τα προηγουμενα φιλαρακια του και ειναι η ευκολη ψηφος σε περιπτωση που ξαναχασουν
στο μεταξυ η σαντρα εδραιωσε και αλλο την θεση της και απο το πουθενα ηταν η κερδισμενη του επεισοδιου.. δεν κουνιεται με τιποτα
ωραιο twist παντως ευχαριστηθηκαμε το μπαχαλο..ο τροπος ομιλιας της hali συναγωνιζεται σε σπασιμο νευρων την θλιβερη παρουσια του ται

tasoskratos
25 Μαρτίου 2017, 18:42
Για να είμαι απόλυτα ειλικρινής κάποια πραγματάκια δεν τα πολυκατάλαβα.:)
Τι μπάχαλο έγινε στο συμβούλιο και τι μυαλό κουβαλάνε!
Η απορία μου είναι το πως καταφέρνει αυτή η κάμπια η Σάντρα και τους έχει <<προσοχή - ανάπαυση>>.
Η άλλη απορία μου είναι, αν και μου το εξηγήσατε παλαιότερα αλλά δεν θυμάμαι. Πως ήξερε αυτό το γκόλουμ ο JT να ψάξει για idol ενω ουδείς άλλος δεν μπήκε στο κόπο.

greekie
25 Μαρτίου 2017, 19:20
Η απορία μου είναι το πως καταφέρνει αυτή η κάμπια η Σάντρα και τους έχει <<προσοχή - ανάπαυση>>.
Η άλλη απορία μου είναι, αν και μου το εξηγήσατε παλαιότερα αλλά δεν θυμάμαι. Πως ήξερε αυτό το γκόλουμ ο JT να ψάξει για idol ενω ουδείς άλλος δεν μπήκε στο κόπο.

1. She is the QUEEN. End of story.
2. Όλοι ξέρουν ότι υπάρχουν idols σε κάθε camp το θέμα είναι να μη σε καταλάβουν ότι το ψάχνεις ή ότι το βρήκες γιατί αυτομάτως γίνεσαι στόχος ειδικά τόσο νωρίς στο παιχνίδι.

nwosu
26 Μαρτίου 2017, 00:03
3

Εννοείς τον Τάι, ε;

Όλοι ψάχνουν για idols, απλά δε βλέπουμε όλες τις έρευνες λόγω περιορισμένου χρόνου τηλεθέασης.

Όσον αφορά το γιατί στη μια φυλή, το idol ήταν κρυμμένο στο αγώνισμα... ενώ στην άλλη φυλή ήταν στον καταυλισμό, αυτό αφορά τη παραγωγή.

Πάντως απ'την 19η σεζόν και μετά, έχουν δει περίεργα πράγματα τα μάτια μας. Τα idols ξεφυτρώνουν στο νησί σαν μανιτάρια μερικές φορές. ;)

joel_barris
26 Μαρτίου 2017, 12:57

Για τη Σαντρα ως 2 time winner πλέον, δεν μπορεί να παίξει το under the radar παιχνίδι που έπαιζε πάντα στο πρώτο μισό του παιχνιδιού μέχρι την ένωση. Όποτε έχει βγει μπροστά και οι άλλοι θέλουν να τη χρησιμοποιήσουν ως ασπίδα και δεν την διώχνουν. Και ο Μαλκολμ πιστεύω παρά τα κολλητηλίκια με τον JT δεν ήθελε να την ψηφίσει εκτός γιατί όπως έχει πάει το παιχνίδι έχουν φύγει ήδη 4 άτομα από την original κόκκινη φυλή, οπότε η original φυλή που ηγούνται Brad και Ozzy θα φτάσει με τεράστιο αριθμητικό πλεονέκτημα στο merge. Αν είσαι ένας από τους κόκκινους που έχουν απομείνει πιθανόν να θες να υπάρχει ο τεράστιος στόχος αυτής που δεν έχει χάσει ποτέ και είναι ακόμα εδώ μέχρι να βρεις τρόπο να χωθείς στις συμμαχίες της αντίπαλης πλευράς που έχει το αριθμητικό αβαντάζ. Δεν λέω ότι είναι το πιο έξυπνο σχέδιο αλλά είναι ένα σχέδιο.

Από τη μεριά του Brad τώρα ήταν ιδιοφυές να στοχεύσει Malcolm αντί για Sandra όσο κι αν τον έχουμε του κλώτσου λόγω της προηγούμενης σεζόν του. Στην ουσία αποδυνάμωσε την αντίπαλη φυλή διώχνοντας ένα από τους καλύτερους παίκτες της στα challenges και επίσης ξεφορτώθηκε μια από τις μεγαλύτερες απειλές να κερδίσουν το παιχνίδι. O Brad δεν ξέρει αν θα έχει την ευκαιρία παρακάτω να βγάλει τον Μαλκολμ γιατί δεν ξέρει ποιοι μπορεί να τον προτιμούν από τον Brad εντός της συμμαχίας του ή αν ο Μάλκολμ θα κάνει σερί από ατομικές ασυλίες παρακάτω και θα στοχεύσει τον Brad. Ενώ ξέρει ότι η Σαντρα ατομικό challenge ασυλίας δεν θα κερδίσει στον αιώνα τον άπαντα, παραμένει η 2 time winner με ένα στόμα από εδώ μέχρι απέναντι, άρα μπορούμε να την βγάλουμε παρακάτω όποτε θέλουμε. Το όποιο το έχουν πει πολλοί κατά καιρούς για τη Σαντρα και κάπως το μετάνιωσαν :giggle:

Katerinaki_888
28 Μαρτίου 2017, 20:18
Γουαταφακ, της κακομοίρας έγινε στο συμβούλιο!

Malcolm ΘΈΛΩ ΝΑ ΚΆΝΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΆ ΣΟΥ!

Αυτόν βρήκατε να διώξετε ρε φίλε, αντί για την κάμπια που θέλει να λέγεται και queen, μη χέσω! Δεν φτάνει που έδιωξε τον Tony και χάσαμε τόσο γέλιο, χάσαμε και το οφθαλμόλουτρο μας δλδ (και μείναμε με τον κοιλαρά JT και τον γερασμένο Ozzy - καλά ακόμα σ'αγαπώ)

JT μετά από αυτό την έχεις κάτσει άσχημα, εκτός κι αν ξαναγίνει κανα switch πάλι και την γλιτώσεις. Και όχι και τίποτα, τώρα θα στοχεύσουν όλοι εσένα, αντί για την αγχώνευτη ψωνισμένη.

tasoskratos
29 Μαρτίου 2017, 15:49
την κάμπια που θέλει να λέγεται και queen, μη χέσω!

Πήρα μια μικρούλα ατακούλα σπό το spoiler σου, την έκανα unspoiler, αν υπάρχει τέτοια λέξη και
:clap::clap::clap:

βρήκα σύμμαχο!!!
Την πρώτη φορά που κέρδισε κατάλαβα το σχέδιο της και πολύ καλά έκανε, καθότι ούτε κορμάρα είναι για να βουτάει...ούτε γενικώς ...άρα, για να προσελκύσει τον αντρικό πληθυσμό.
Μετά όμως από 2 νίκες το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι όλοι οι άλλοι είναι κλανιάρηδες και ουδείς προσπαθεί να σηκώσει την σημαία της επανάστασης εναντίον της.
Βάσει των όσων αναφέρει ο/η joel_barris το σκεπτικό έως τώρα είναι σωστό. Θέλω να δω μετά όμως ποιός θα βγει μπροστάρης για να παρασύρει 5-6 μαζί του εναντίον της κάμπιας.

ΥΓ. Χαίρομαι επίσης που μετά από τόσα χρόνια βρέθηκε κάτι που μας βάζει σε κόντρα με την Greekie:p

Katerinaki_888
29 Μαρτίου 2017, 18:00
Πήρα μια μικρούλα ατακούλα σπό το spoiler σου, την έκανα unspoiler, αν υπάρχει τέτοια λέξη και
:clap::clap::clap:

βρήκα σύμμαχο!!!
Την πρώτη φορά που κέρδισε κατάλαβα το σχέδιο της και πολύ καλά έκανε, καθότι ούτε κορμάρα είναι για να βουτάει...ούτε γενικώς ...άρα, για να προσελκύσει τον αντρικό πληθυσμό.
Μετά όμως από 2 νίκες το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι όλοι οι άλλοι είναι κλανιάρηδες και ουδείς προσπαθεί να σηκώσει την σημαία της επανάστασης εναντίον της.
Βάσει των όσων αναφέρει ο/η joel_barris το σκεπτικό έως τώρα είναι σωστό. Θέλω να δω μετά όμως ποιός θα βγει μπροστάρης για να παρασύρει 5-6 μαζί του εναντίον της κάμπιας.

ΥΓ. Χαίρομαι επίσης που μετά από τόσα χρόνια βρέθηκε κάτι που μας βάζει σε κόντρα με την Greekie:p

Μην φοβάσαι, είμαι εδώ για σενα ;) Παιδιά, βλέπω την στήριξη σας για την Sandra, μην πέσει μεγάλη επίθεση :P

Εεε, μα, ειδικά στην season 20, μου έσπασε τα νεύρα! Μέχρι το merge ήταν ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΆ άφαντη, και μετά μας το έπαιζε ότι είχε και το τέλειο στρατηγικό σχέδιο. Κυρά μου, ούτε τον Russel δεν μπορούσες να τον πετάξεις έξω δεν μπόρεσες, που το χες βάλει στόχο ζωής, κι ας μην ήταν ο JT και όλοι οι υπόλοιποι heroes πανηλίθιοι, θα σου λεγα εγώ αν θα σε ψήφιζε, έστω και 1 άτομο. ο Russel έκανε τα ΠΆΝΤΑ και η Parv, εκτός από το παιχνίδι της ζωής της (που από το 1ο tc την ήθελαν έξω), ήταν και challenge beast. Και μετά μας έρχεται η κυρά από τέτοια μας, να μας το παίξει έξυπνη ότι ήταν στρατηγική το να μην είναι καλή στα αθλήματα! ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΑΠ'ΤΟ ΣΤΟΜΑ!

Πάντως τώρα, λογικό αυτό που κάνει, έχει βγει μπροστά και ό,τι γίνει, έγινε.. Αν προσπαθούσε να το παίξει ύπουλα, τάχαμου κάπου είμαι κι εγώ κρυμμένη, θα την είχαν ξαποστείλει από το 1ο tc..

Πάντως παιδιά, τον τελευταίο μήνα έχω καεί άσχημα με το Survivor (έχω παρατήσει τις σειρούλες μου, τέτοια κατάντια) και τώρα που είδα την 34, μου κακοφαίνεται που περιμένω για νέο επεισόδιο. Πώς το κάνετε και περιμένετε; Θέλω να τα δω ΌΛΑ μονοκοπανιά :P

greekie
29 Μαρτίου 2017, 18:23

Δεν μπαίνω σε κόντρα για την QUEEN:party:
Ας βρεθεί ο οποιοσδήποτε να κάνει δύο νίκες σε δύο συμμετοχές και το ξανασυζητάμε.

Until then, the QUEEN sends her regards

http://jun1013.files.wordpress.com/2010/05/sandra.jpg

joel_barris
29 Μαρτίου 2017, 21:41
ΟΚ οκ, έχετε τα επιχειρήματα σας οι αντι-Σαντρικοι και εγώ στο HvV ήθελα τότε να κερδίσει η Parvati αλλά το μόνο που έπρεπε να κάνει ήταν να πείσει τον Ράσελ να μην πάρει την Σαντρα στον τελικό ή να κερδίσει η ίδια το τελευταίο challenge και να διαλέξει το final-3. Δεν το έκανε, όποτε εν τέλει έχασε δίκαια.

Αλλά η Σάντρα με το 2/2 είναι τόσο μεγάλο legacy του παίχνιδιου, που και άλλες 3 φόρες να παίξει και να φύγει πρώτη δεν θα χάσει σε status. Επίσης ως περσόνα είναι απο τις πιο ξεχώριστες που έχουν περάσει ποτέ.

Σας επιτρέπουμε να χαρείτε λίγο όταν θα ψηφιστεί φέτος για πρώτη φορά εκτός παιχνιδιού, ίσως πριν καν την ένωση αλλά πρώτα απ όλα

ΘΑ ΣΕΒΕΣΤΕ:wink:
18124

gigi
29 Μαρτίου 2017, 22:03
Μην φοβάσαι, είμαι εδώ για σενα ;) Παιδιά, βλέπω την στήριξη σας για την Sandra, μην πέσει μεγάλη επίθεση :P

Εεε, μα, ειδικά στην season 20, μου έσπασε τα νεύρα! Μέχρι το merge ήταν ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΆ άφαντη, και μετά μας το έπαιζε ότι είχε και το τέλειο στρατηγικό σχέδιο. Κυρά μου, ούτε τον Russel δεν μπορούσες να τον πετάξεις έξω δεν μπόρεσες, που το χες βάλει στόχο ζωής, κι ας μην ήταν ο JT και όλοι οι υπόλοιποι heroes πανηλίθιοι, θα σου λεγα εγώ αν θα σε ψήφιζε, έστω και 1 άτομο. ο Russel έκανε τα ΠΆΝΤΑ και η Parv, εκτός από το παιχνίδι της ζωής της (που από το 1ο tc την ήθελαν έξω), ήταν και challenge beast. Και μετά μας έρχεται η κυρά από τέτοια μας, να μας το παίξει έξυπνη ότι ήταν στρατηγική το να μην είναι καλή στα αθλήματα! ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΑΠ'ΤΟ ΣΤΟΜΑ!

Πάντως τώρα, λογικό αυτό που κάνει, έχει βγει μπροστά και ό,τι γίνει, έγινε.. Αν προσπαθούσε να το παίξει ύπουλα, τάχαμου κάπου είμαι κι εγώ κρυμμένη, θα την είχαν ξαποστείλει από το 1ο tc..

Πάντως παιδιά, τον τελευταίο μήνα έχω καεί άσχημα με το Survivor (έχω παρατήσει τις σειρούλες μου, τέτοια κατάντια) και τώρα που είδα την 34, μου κακοφαίνεται που περιμένω για νέο επεισόδιο. Πώς το κάνετε και περιμένετε; Θέλω να τα δω ΌΛΑ μονοκοπανιά :P

To αν η Sandra ήταν χαμένη πριν το merge δεν φταίει αυτή αλλά το edit της παραγωγής, θυμήσου τι έγινε στην 19η που φάγαμε στην μάπα τον βλάκα και οι υπόλοιποι 17 παίχτες είχαν συνολικό screen time μιας ώρας λες και δεν υπήρχε άλλος παίχτης.

Η Σάντρα λοιπόν μπαίνει στους villains όχι επειδή το άξιζε, στους Heroes έπρεπε να την βάλουν, αλλά επειδή ήταν νικήτρια μπήκε στους villains.

1) Αποφασίζει να ακολουθήσει την ίδια στρατηγική με Pearl Islands αν και αρκετά διακινδυνευμένο, αλλά με τους αντιπάλους που είδε πως είχε στην φυλή της θεώρησε ότι αυτό ήταν το καλύτερο και της βγήκε.
2) Καταλαβαίνει ότι πρέπει να δουλεύει στην φυλή και να έχει πολύ καλές σχέσεις με όλους αν δεν θέλει να την πετάξουν έξω έχοντας την ταμπέλα της ήδη νικήτριας φορτωμένη στους ώμους της.
3)Κάνει συμμαχία με Boston Rob, που ως άτομο έχει αποδείξει ότι στις αρχικές του συμμαχίες είναι πιστός, αλλά επειδή ούτε αυτός ούτε η Σάντρα ούτε η Τζέρι έχουν παίξει με immunity idols τους πιάνουν οι άλλοι αδιάβαστους. Το παιχνίδι του Boston Rob στην επόμενη συμμετοχή του είναι τελείως διαφορετικό επειδή εδώ την έπαθε λόγω του immunity idol.
4) Ενώ μένει μόνη της με την Courtney και είναι αυτή ο στόχος, παραπλανεί τους υπόλοιπους και διώχνουν τον Coach.
5) Στο merge δεν τρέχει να μιλήσει με όλους τους Heroes αλλά περιμένει να ξεμοναχιάσει τον Ρούπερτ και εκεί του εξηγεί τι συμβαίνει.
6) Όταν καταλαβαίνει πόσο μεγάλη λαλακία κυκλοφορεί στους Heroes δεν ψηφίζει μαζί τους αλλά ενισχύει τον ψήφο των villains να μην στραφούν εναντίον της.
7) Κατευθύνει τα βέλη των villains εναντίον των εναπομείναντων Heroes γιατί ενώ ήταν πχ 5 προς 3 θα μπορούσαν άνετα να πρωτοξεφορτωθούν αυτήν.
8) Βρίσκει immunity idol.
9) Κοροϊδεύει τον βλάκα ενισχύοντάς του την ιδέα που έχει για τον εαυτό του ότι δεν πρόκειται να πάρει ούτε έναν ψήφο στον τελικό.
10) Είναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ σε ΔΥΟ σεζόν που τον πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα καίγοντάς του το καπέλο.
11) Του λέει την αλήθεια (όπως και η Παρβάτι) ότι δεν πρόκειται να τον ψηφίσει ενώ γνωρίζει ότι η Τζερι του είπε ότι θα τον ψήφιζε και κάνει συμφωνία μαζί του ότι είναι ικανοποιημένη με την 2η θέση και τα 100 χιλιάρικα ξεγελώντας τον.
12) Στο συμβούλιο τον ΞΕΣΚΙΖΕΙ.

Η στρατηγική της εναντίον του Ράσελ πέτυχε. Αλλά στο survivor όπως έχει δηλώσει και ο Boston Rob, "it takes more than a person to vote someone out".
Δεν τον ξεφορτώθηκε κατά την διάρκεια του παιχνιδιού γιατί δεν την υποστήριξαν οι υπόλοιποι. Τους το υπενθύμισε στο τελικό συμβούλιο και στο τέλος το πέτυχε και αυτός δεν πήρε ούτε έναν ψήφο. Μαζί του και η Παρβάτι, που ενώ έπαιξε καλά τι παιχνίδι, άργησε να στραφεί εναντίον του Ράσελ και το πλήρωσε με 900.000 δολάρια.

Τι παραπάνω θα ήθελες δηλαδή να δεις την Σάντρα να κάνει; Μόνο τσάμικο που δεν χόρεψε...

Katerinaki_888
30 Μαρτίου 2017, 10:18
To αν η Sandra ήταν χαμένη πριν το merge δεν φταίει αυτή αλλά το edit της παραγωγής, θυμήσου τι έγινε στην 19η που φάγαμε στην μάπα τον βλάκα και οι υπόλοιποι 17 παίχτες είχαν συνολικό screen time μιας ώρας λες και δεν υπήρχε άλλος παίχτης.

Η Σάντρα λοιπόν μπαίνει στους villains όχι επειδή το άξιζε, στους Heroes έπρεπε να την βάλουν, αλλά επειδή ήταν νικήτρια μπήκε στους villains.

1) Αποφασίζει να ακολουθήσει την ίδια στρατηγική με Pearl Islands αν και αρκετά διακινδυνευμένο, αλλά με τους αντιπάλους που είδε πως είχε στην φυλή της θεώρησε ότι αυτό ήταν το καλύτερο και της βγήκε.
2) Καταλαβαίνει ότι πρέπει να δουλεύει στην φυλή και να έχει πολύ καλές σχέσεις με όλους αν δεν θέλει να την πετάξουν έξω έχοντας την ταμπέλα της ήδη νικήτριας φορτωμένη στους ώμους της.
3)Κάνει συμμαχία με Boston Rob, που ως άτομο έχει αποδείξει ότι στις αρχικές του συμμαχίες είναι πιστός, αλλά επειδή ούτε αυτός ούτε η Σάντρα ούτε η Τζέρι έχουν παίξει με immunity idols τους πιάνουν οι άλλοι αδιάβαστους. Το παιχνίδι του Boston Rob στην επόμενη συμμετοχή του είναι τελείως διαφορετικό επειδή εδώ την έπαθε λόγω του immunity idol.
4) Ενώ μένει μόνη της με την Courtney και είναι αυτή ο στόχος, παραπλανεί τους υπόλοιπους και διώχνουν τον Coach.
5) Στο merge δεν τρέχει να μιλήσει με όλους τους Heroes αλλά περιμένει να ξεμοναχιάσει τον Ρούπερτ και εκεί του εξηγεί τι συμβαίνει.
6) Όταν καταλαβαίνει πόσο μεγάλη λαλακία κυκλοφορεί στους Heroes δεν ψηφίζει μαζί τους αλλά ενισχύει τον ψήφο των villains να μην στραφούν εναντίον της.
7) Κατευθύνει τα βέλη των villains εναντίον των εναπομείναντων Heroes γιατί ενώ ήταν πχ 5 προς 3 θα μπορούσαν άνετα να πρωτοξεφορτωθούν αυτήν.
8) Βρίσκει immunity idol.
9) Κοροϊδεύει τον βλάκα ενισχύοντάς του την ιδέα που έχει για τον εαυτό του ότι δεν πρόκειται να πάρει ούτε έναν ψήφο στον τελικό.
10) Είναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ σε ΔΥΟ σεζόν που τον πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα καίγοντάς του το καπέλο.
11) Του λέει την αλήθεια (όπως και η Παρβάτι) ότι δεν πρόκειται να τον ψηφίσει ενώ γνωρίζει ότι η Τζερι του είπε ότι θα τον ψήφιζε και κάνει συμφωνία μαζί του ότι είναι ικανοποιημένη με την 2η θέση και τα 100 χιλιάρικα ξεγελώντας τον.
12) Στο συμβούλιο τον ΞΕΣΚΙΖΕΙ.

Η στρατηγική της εναντίον του Ράσελ πέτυχε. Αλλά στο survivor όπως έχει δηλώσει και ο Boston Rob, "it takes more than a person to vote someone out".
Δεν τον ξεφορτώθηκε κατά την διάρκεια του παιχνιδιού γιατί δεν την υποστήριξαν οι υπόλοιποι. Τους το υπενθύμισε στο τελικό συμβούλιο και στο τέλος το πέτυχε και αυτός δεν πήρε ούτε έναν ψήφο. Μαζί του και η Παρβάτι, που ενώ έπαιξε καλά τι παιχνίδι, άργησε να στραφεί εναντίον του Ράσελ και το πλήρωσε με 900.000 δολάρια.

Τι παραπάνω θα ήθελες δηλαδή να δεις την Σάντρα να κάνει; Μόνο τσάμικο που δεν χόρεψε...

Το ότι ήταν νικήτρια, δεν σημαίνει ότι μπήκε αναγκαστικά στους villains. Και ο JT και ο Tom είχαν νικήσει, αλλά ήταν στους heroes (θα μου πεις ο JT φαίνεται τι ζωάδι είναι στην πορεία).
Δεν έχω δει Pearl Islands, ίσως γιατί έχω φάει spoiler για το νικητή, και μπορεί και γι’ αυτό να μην μου αρέσει η Σάντρα. Ίσως σε εκείνη τη season να μου άρεσε, αλλά όταν βλέπω τον άλλον με υφάκι 100 καρδιναλίων, με εκνευρίζει.

Βασικά, για τα πράγματα που την παραδέχομαι είναι το immunity idol (αν και πάλι μου την έσπασε το cockiness της, «Δεν χρειάζεται καν να το παίξω») και που πήγε κι έκαψε το καπέλο του βλαμμένου, πολύ γέλιο!
2) Δεν την είδα ποτέ να δουλεύει, μόνο τη σχέση της με το Rob θυμάμαι και τίποτα άλλο.

4) Ακόμα απορώ πώς σκατά την πατάνε έτσι. Του είπε μια κουβέντα, και ο τρελάρας ο Russel μουρλάθηκε, ενώ υποτίθεται είναι σε close alliance με Parvati & Danielle, έχει και από κοντά την Jerry, δεν πολυβγαίνουν τα νούμερα μάνα μου! Κι αν ήταν να τον blindsid-ιασουν, ψήφιζε – δεν ψήφιζε Coach δεν θα είχε ουσία.

5&6) Ο μόνος ξύπνιος ήταν ο Rupert, όλα οι άλλοι ήταν γίδια (μην σχολιάσω την Candice). Αλλά και πες ότι πήγαινε με τους Heroes, και πες ότι έδιωχνε Russel κλπ villaino-συμμαχία. Από κει και πέρα τι θα έκανε; Στους villains ήταν 5η θέση, ενώ στους heroes 6η.

Για εμένα η Parv έκανε πολλά παραπάνω από την Sandra, την οποία είχαν στοχοποιήσει από την αρχή, όχι μόνο η villain tribe, αλλά και η heroes tribe. Έκανε σωστές συμμαχίες (τα σάλια του έτρεξαν του ποντικομούρη κι αμέσως της έδωσε το idol), ήταν challenge beast και λίγο πιο πικραμένη να μην ήταν η Amanda που της πήρε τα λεφτά στη Micronesia, μπορεί και να ταν αλλιώς τα πράγματα.

Anyway, στην τελική καλά έκανε η γυναίκα και τα πήρε, απλά πλέον εφαρμόζεται και περισσότερο η τακτική του «Θέλω να πάρει το μύριο όποιος έκανε φοβερό παιχνίδι» (Spencer’s words στην 28η :P )

gigi
30 Μαρτίου 2017, 12:02
Το ότι ήταν νικήτρια, δεν σημαίνει ότι μπήκε αναγκαστικά στους villains. Και ο JT και ο Tom είχαν νικήσει, αλλά ήταν στους heroes (θα μου πεις ο JT φαίνεται τι ζωάδι είναι στην πορεία).
Δεν έχω δει Pearl Islands, ίσως γιατί έχω φάει spoiler για το νικητή, και μπορεί και γι’ αυτό να μην μου αρέσει η Σάντρα. Ίσως σε εκείνη τη season να μου άρεσε, αλλά όταν βλέπω τον άλλον με υφάκι 100 καρδιναλίων, με εκνευρίζει.

Βασικά, για τα πράγματα που την παραδέχομαι είναι το immunity idol (αν και πάλι μου την έσπασε το cockiness της, «Δεν χρειάζεται καν να το παίξω») και που πήγε κι έκαψε το καπέλο του βλαμμένου, πολύ γέλιο!
2) Δεν την είδα ποτέ να δουλεύει, μόνο τη σχέση της με το Rob θυμάμαι και τίποτα άλλο.

4) Ακόμα απορώ πώς σκατά την πατάνε έτσι. Του είπε μια κουβέντα, και ο τρελάρας ο Russel μουρλάθηκε, ενώ υποτίθεται είναι σε close alliance με Parvati & Danielle, έχει και από κοντά την Jerry, δεν πολυβγαίνουν τα νούμερα μάνα μου! Κι αν ήταν να τον blindsid-ιασουν, ψήφιζε – δεν ψήφιζε Coach δεν θα είχε ουσία.

5&6) Ο μόνος ξύπνιος ήταν ο Rupert, όλα οι άλλοι ήταν γίδια (μην σχολιάσω την Candice). Αλλά και πες ότι πήγαινε με τους Heroes, και πες ότι έδιωχνε Russel κλπ villaino-συμμαχία. Από κει και πέρα τι θα έκανε; Στους villains ήταν 5η θέση, ενώ στους heroes 6η.

Για εμένα η Parv έκανε πολλά παραπάνω από την Sandra, την οποία είχαν στοχοποιήσει από την αρχή, όχι μόνο η villain tribe, αλλά και η heroes tribe. Έκανε σωστές συμμαχίες (τα σάλια του έτρεξαν του ποντικομούρη κι αμέσως της έδωσε το idol), ήταν challenge beast και λίγο πιο πικραμένη να μην ήταν η Amanda που της πήρε τα λεφτά στη Micronesia, μπορεί και να ταν αλλιώς τα πράγματα.

Anyway, στην τελική καλά έκανε η γυναίκα και τα πήρε, απλά πλέον εφαρμόζεται και περισσότερο η τακτική του «Θέλω να πάρει το μύριο όποιος έκανε φοβερό παιχνίδι» (Spencer’s words στην 28η :P )

Έχω διαβάσει συνέντευξη της Σάντρα που η ίδια λέει ότι την έβαλαν στους villains επειδή ήταν νικήτρια αλλιώς θα πήγαινε στους heroes. Προφανώς ξεμείναν από θέσεις και της έκατσε να πάει εκεί.

Το ότι δούλευε και είχε πολύ καλή σχέση με όλους τους villains ξανά από συνέντευξη που δήλωσε ότι κατάλαβε πως έτσι έπρεπε να φερθεί γιατί αλλιώς θα την πετούσαν κατευθείαν έξω έχοντας την ταμπέλα της ήδη νικήτριας.. Εξαιτίας του edit της παραγωγής δεν φάνηκε στους τηλεθεατές αλλά ούτε έπαιξαν την προσωπική της συνέντευξη που εξηγούσε τη στρατηγική της σε εκείνο το σημείο του παιχνιδιού.

Τα κουμπιά του Ράσελ ήτην δύο
1) Αν με απειλήσεις θα σε πετάξω από το παιχνίδι
2) Είμαι ο γαμάου παίχτης που στον τελικό θα πάρω το 9-0.
Η Σάντρα τα κατάλαβε και τα δύο και το έδειξαν και τα εκμεταλλεύτηκε κάθε φορά.

Ο Ρούπερτ και αυτός ένα μάτσο βλάκας ήταν. Δες τι έλεγε στις συνεντεύξεις όταν σκέφτονταν να δώσουν το είδωλο στον Ράσελ και όταν του το έδωσαν, πριν μιλήσει με την Σάντρα. Το θεωρούσε καταπληκτική ιδέα. Immunity idol δίνεις ΜΟΝΟ σε σύμμαχό σου και πάλι διακινδυνεύεις πάρα πολλά. Σε άτομο που δεν γνωρίζεις παρά μόνο φατσικώς και σε τελείως διαφορετική φυλή που δεν έχεις ιδέα τι συμβαίνει τι διάολο πας και κάνεις; Ο μόνος λόγος που πίστεψε την Σάντρα ήταν γιατί την γνώριζε από τα Pearl Islands και εκεί είχε παιχτεί παρόμοια φάση με τον Jon Fairplay και δεν την πίστευε ώσπου την πάτησε και τον έδιωξαν. Αλλιώς ούτε και αυτός θα την πίστευε.

Το λάθος της Παρβάτι όπως ήδη είπα ήταν πως άργησε να στραφεί εναντίον του Ράσελ. Έπρεπε με το που είχαν πάρει την πλειοψηφία μετά το merge στο 5-4 να συμμαχήσει με εναπομείναντες heroes και villains και να τον αφήσει στην απ'έξω απλά να τον κουβαλάνε μαζί τους στον τελικό γιατί δεν θα έπαιρνε ούτε έναν ψήφο. Στράφηκε εναντίον του μόλις έδιωξε την κολλητή της που στους απέξω φάνηκε ότι απλά τα πήρε εκεί μαζί του, δεν έβλεπαν τις προσωπικές της συνεντεύξεις που βλέπαμε εμείς και καταλάβαμε ότι τον έπαιζε, στους ενόρκους φάνηκε ότι ο Ράσελ την κουβαλούσε και αυτήν και την κολλητή της και όταν έφυγε η κολλητή, τότε η Παρβάτι την έκανε.

greekie
30 Μαρτίου 2017, 18:35
Ε Π Ο Σ

https://68.media.tumblr.com/0bc7a6f2224fe4fcd5a68a63f70ab17d/tumblr_o79x5vTBcs1ubcad5o1_500.gif
https://media.giphy.com/media/5GoVLqeAOo6PK/giphy.gif

Την αγαπώ, την λατρεύω, είναι και θα είναι η αιώνια βασίλισσα του Survivor, όσες σεζόν κι αν παιχθούν, όσοι παίκτες κι αν περάσουν.
ΤΕΛΟΣ.

Σκότωσε τον JT ακριβώς όπως του έπρεπε, με το HII στο χέρι. Βέβαια μέχρι να δείξουν τα δυο ονόματα με είχε λούσει κρύος ιδρώτας μην είχαμε κανένα blindside, αλλά η QUEEN ήτο τέρας ψυχραιμίας και υποκριτικής. Κυρ Στέφανε, γράψε και τρια κιλά ζάχαρη για τον JT, πλερώνει η βασίλισσα. Α, κυρ Στεφάνε, βάλε κι ένα κιλό καφέ:D

Η σεζόν θα χάσει το 80% της δυναμικής της μόλις φύγει και θα γίνει μια απλή σεζόν της πλάκας με ηλίθιο νικητή, είμαι σίγουρη πλέον. Επίσης βλέπω την ηρωϊκή έξοδο να πλησιάζει επικίνδυνα με το νέο swap, και το exile...wtf, πάλι θα έχει κανένα HII εκεί πέρα, δεν μας φτάνουν όσα έχουν πάει σε άχρηστα χέρια ως τώρα.

Επίσης είδαμε "live" ένα από τα χειρότερα nervous breakdowns στο παιχνίδι και οφείλω να δώσω θερμά συγχαρητήρια σε όλους και ειδικά στον Brad για την ψυχραιμότατη αντιμετώπιση μιας εξαιρετικά δύσκολης κατάστασης.

joel_barris
30 Μαρτίου 2017, 21:41
Επικό επεισόδιο. Ίσως να ήταν και καλύτερο απ' το προηγούμενο, σίγουρα ήταν πολύ πιο αστείο. Και εντελώς σοβαρά μπορούμε να φέρνουμε τον JT να παίζει κάθε χρόνο; Οι πιθανότητες για τρελές trainwreck καταστάσεις αυξάνονται δραματικά.

-Sandra ζωγραφίζει προς το παρόν. Έκανε στον JT ότι είχε κάνει στην Κρίστα στα Pearl Islands με τα ψάρια. Και το κατάφερε ξανά.

-To Debbie meltdown τώρα ήταν λίγο περίεργο. Δεν θα πω ότι δεν γέλασα με τον παραλογισμό της έτσι όπως πήγαν να το περάσουν οι editors ως αστείο, αλλά είχε και ένα hint αληθινού mental ilness πού είναι...κάπως. Δεν ξέρω πως επέτρεψε ο όποιος ψυχολόγος περνάνε οι παίκτες στην Debbie να παίξει. Αλλά εδώ θα μου πεις έχει παίξει 2 φορές ο Brandon Hanz.

-Το λέγα από το swap ότι η Nu-Nuku ήταν η καλύτερη φυλή που μπορούσε να προκύψει από άποψη entertainment value (Malcolm, Sandra, Varner, JT, Michaela, Aubry) και είναι μακράν. Το tribal council ήταν ξεκαρδιστικό, ήταν όλοι τους απολαυστικοί. Και αυτό είναι το μόνο downside σε μια φανταστική σεζόν μέχρι τώρα. Αυτό το tribe έχει πάρει όλο το screentime γιατί είναι προφανώς fun, αλλά και γιατί είναι η losing side και post-merge θα βλέπουμε το domination του Ozzy, του Brad και της Sierra. Τρέμω λίγο στην ιδέα αλλά ας μην είμαι προκατειλημένος.

nwosu
31 Μαρτίου 2017, 15:07
Spoiler Season 20

ΟΚ οκ, έχετε τα επιχειρήματα σας οι αντι-Σαντρικοι και εγώ στο HvV ήθελα τότε να κερδίσει η Parvati αλλά το μόνο που έπρεπε να κάνει ήταν να πείσει τον Ράσελ να μην πάρει την Σαντρα στον τελικό ή να κερδίσει η ίδια το τελευταίο challenge και να διαλέξει το final-3. Δεν το έκανε, όποτε εν τέλει έχασε δίκαια.
Aν έπαιρναν την Jerri στον τελικό... θα κέρδιζε η Jerri 8-1. ;)

To παιχνίδι για την Πάρβατι και τον Ράσελ, χάθηκε στο F9 και στο F8 όταν έδιωξαν Candice και Danielle (που ήταν εξίσου αχώνευτες).

34x04
Και τι δε θά'δινα να ήταν ο Φίλιπ Σέπαρντ στην ίδια φυλή με την Ντέμπι. :giggle:

joel_barris
31 Μαρτίου 2017, 20:29
Spoiler Season 20

Aν έπαιρναν την Jerri στον τελικό... θα κέρδιζε η Jerri 8-1. ;)

Αυτό δεν παίζει να το πιστεύει ούτε η μάνα της Jerri.

Rob13
31 Μαρτίου 2017, 21:28
4
ΠΟΣΟ ΗΛΙΘΙΟΣ ΡΕ JT εχεις σπασει ολα τα κοντερ.. οχι τιποτα αλλο αλλα εσωσες την αχωνευτη μικαελα
Ακομα μια σωστη κινηση της Σαντρα που δεν εδιωξε ενα μελος της original tribe της και εχει την μικαελα για τα καλα στο τσεπακι της..κλαμα το σκηνικο με την ζαχαρη
Καλα η Debbie ηταν που ηταν τωρα σαλεψε εντελως.. απο την μια ηθελα να χασουν για να την ξεφορτωθουμε αλλα παραηταν easy boot
Brad πολυ αλλαγμενος και εχει ολα τα φοντα να το τραβηξει μεχρι τελους

promo 5
ακουσα καλα a former survivor makes a surprise return?οποιοσδηποτε αλλος απο tony θα ειναι ξενερωμα

tasoskratos
1 Απριλίου 2017, 07:13
Ελα να πέφτουν κορμιά!
Είπα κορμιά. Καμιά φορά αναρωτιεμαι, γιατί συνηθως δεν βρίσκουνε εναν συνδυασμό κορμιου και ισχυρης προσωπικότητας.
Η Μικαέλα π.χ. και στην προηγουμενη σεζόν, νόμιζε...
Το άλλο το μοντελάκι, Χαλι νομίζω, ευχομαι να μην το φάνε λάχανο.
Από εκεί και πέρα, να μένεις με το &@@@& στο χέρι, καλά να πάθεις. Η δε Debbie, θα την τάιζα στους καρχαρίες!

nwosu
1 Απριλίου 2017, 08:59
Season 20 - Spoilers

Αυτό δεν παίζει να το πιστεύει ούτε η μάνα της Jerri.
Eνοούσα 7-2, όχι 8-1. :p Όλοι πλην του JT και της Danielle.
Eκείνη την περίοδο είχα ακούσει πάρα πολλά podcasts (JT, Coach, Sandra κλπ)... κι όλοι συμφωνούν πως η Τζέρι έχασε το εκατομυριάκι για μισό δευτερόλεπτο (αρκεί να πήγαινε τελικό με Parvati και Russell).

Season 34
Έχω εκνευριστεί με τα idols. Το κάνανε ολόκληρο θέμα στην αρχή της σεζόν ότι θα είναι πιο δύσκολο να βρεθούν... αλλά εξακολουθούν να τα σερβίρουν στο πιάτο.

joel_barris
1 Απριλίου 2017, 15:10
Season 20 - Spoilers

Eνοούσα 7-2, όχι 8-1. :p Όλοι πλην του JT και της Danielle.
Eκείνη την περίοδο είχα ακούσει πάρα πολλά podcasts (JT, Coach, Sandra κλπ)... κι όλοι συμφωνούν πως η Τζέρι έχασε το εκατομυριάκι για μισό δευτερόλεπτο (αρκεί να πήγαινε τελικό με Parvati και Russell).

Καταρχήν το έχω ξαναπεί 18127

Κατά τα άλλα δεν λέω ότι ντε και καλά έχεις άδικο. Ίσως όντως να κέρδιζε η Jerri, ίσως να κέρδιζε ακόμα και η Ντάνιελ άμα την κρατούσαν και μισούσε όντως τόσο πολύ όλο το jury Russell-Parvati. Εδώ έχει κερδίσει Survivor η Μίσελ, θεωρητικά ΟΛΑ μπορούν να συμβούν:giggle: Αλλά το ότι το είπε ο Χ και η Ψ σε ένα podcast ένα χρόνο μετά και αφού έχει δει όλη τη σεζόν δεν το λαμβάνω ούτε ως fact, ούτε καν ως επιχείρημα. Ο Boston Rob νομίζω είπε ότι θα ψήφιζε και καλά Parvati στο reunion, καλά Ρομπ σε πιστέψαμε. Σαντρά θα ψήφιζε δαγκωτό κατά τη γνώμη μου.

Και επειδή είδα πρόσφατα ξανά το HvV για πρώτη φορά απ όταν πρωτοπαίχτηκε το έχω σχετικά φρέσκο στο μυάλο μου. Και σύμφωνα με αυτό που είδα η Jerri θα έπαιρνε 1 ψήφο περισσότερη από τη Danielle, την εξής μια (Coach in love).

neon50
1 Απριλίου 2017, 15:17
34x04
Υπερβολικά πολύ εύκολα όλα τα idols, κουράζει λίγο...

Τεράστια Σάντρα! Τον ξεφτίλισε και τον έστειλε σπίτι με το HII.

greekie
6 Απριλίου 2017, 13:10
34x05 TQSQ

http://cdn2.crushable.com/wp-content/uploads/2014/12/Im-not-crying-youre-crying-GIF.gif

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/d8/bb/26/d8bb2690137f45ef1eadc551cad8b684.gif

https://media.tenor.co/images/b21d2a852514367975990e55e0444a33/tenor.gif

QUEEEEEEN, μη φεύγεις, στάσου, μύδγαλαααααα
Που μας αφήνεις QUEEN με Τάι και Ντέμπι!!!:cry:

Of all the freaking people:mad:
O Tai με 2!!!(για όνομα) HII ο Troyzan με 1, η Debbie κι Sierra με Advantage.
Να τους το έλεγαν των παραγωγών ποιος θα τα έβρισκε θα έκοβαν το χέρι τους να μη τα βάλουν.

Έφυγε η βασίλισσα και μείναμε με τα πιόνια να σκοτώνονται ποιος θα φάει τα αποφάγια της. Σιχτίρ από κει.
Ελπίζω να μη βαλτώσει η σεζόν γιατί έχουν μείνει όλοι οι μαμούχαλοι μέσα.

Υ.Σ
https://secure.static.tumblr.com/8fa33f591b6ba880c31f7bfd634b1764/wamfge2/nSSnuzjem/tumblr_static_tumblr_static__640.gif

PEACE OUT
http://jun1013.files.wordpress.com/2010/05/sandra.jpg

nwosu
6 Απριλίου 2017, 17:37
34x05
Με απογοήτευσε σήμερα η Queen Sandra. Κατάλαβε ότι ο Ζηκ πουλούσε κουτόχορτο και δεν έκανε τίποτα γι'αυτό. Ο Τάι είναι εύκολα χειραγωγήσιμος και παίρνει αυθόρμητες αποφάσεις. Αν του έλεγε ότι τον προορίζουν για decoy boot κι άφηνε ένα υποννούμενο ότι είτε εκείνη είτε ο Βάρνερ έχουν idol... τότε το παιχνίδι θα έπερνε άλλη τροπή.

edit: Τι χάλι είναι αυτό στο Youtube. Μου πήρε 5 λεπτά να βρω τα Secret Scenes (https://www.youtube.com/channel/UC5_4FdYvmN1Oj0ofFjJ0_Fg/videos). Στα latest κυριαρχεί ο Σπαλιάρας!:whip: :mad:

Rob13
6 Απριλίου 2017, 19:22
5
ελεος με το σιχαμα τον ται..εγκλημα της παραγωγης που σταματησε να βαζει τα idols στα αγωνισματα και οχι μονο αυτο αλλα εκρυψε δυο με τον ιδιο τροπο..
ολα τα advantages στους πιο ανυρπακτους παικτες..
πετυχημενη η παρουσια της σαντρα ξεπερασε τις προσδοκιες και εκανε το κομματι της

joel_barris
6 Απριλίου 2017, 20:31
Well, το βλέπαμε.-Ήμουν ψιλοσίγουρος απ την αρχή ότι το Survivor για να έχει την Sandra ως απόλυτη πρωταγωνιστρια pre-merge μάλλον δεν θα την έχει καθόλου post-merge. Ήλπιζα με κάποιον απίθανο τρόπο να συνεχίσουν να της βγαίνουν τα όσα έκανε ως τώρα στη σεζόν, αλλά ήταν μάλλον η ώρα της. To round of applause ήταν δικαιολογημένο. Και τώρα που το λες θέλω η Σάντρα να ψηθεί να ξαναπαίξει. Ίσως στην πολυθρύλητη all winner season που θα γίνει(?) κάπου, κάπως, κάποτε. Ίσως αφού χάλασε πλέον το perfect record της, να μπορεί να ξαναπαίξει χωρίς handicap.

-Για τον returning Survivor που διαφημιζόταν από το preview ήμουν 1000% σίγουρος ότι θα ήταν ένα από τα δύο πιο λατρεμένα παιδιά της παραγωγής και του Probst ever(Rupert ή Boston Rob), όποτε χάρηκα που ήταν ο (και δικός μου) λατρεμένος Cochran. That said όλο το σκηνικό στο exile boat ήταν το λιγότερο ανούσιο. Ίσως το μόνο που κατάφερε είναι να πατήσει λίγο φρένο στο mental breakdown της Debbie.

-Tai, Tai, Tai γιατί αγόρι μου; Είσαι από την original μπλε φυλή που έχει κυριαρχήσει ολοκληρωτικά, σε όλα τα swap καταλήγεις στην πλευρά της πλειοψηφίας, τσεπώνεις τα idol μέρα πάρα πέρα και πάλι δεν κρατιέσαι θες να κάνεις τα Ταιλίκια σου. Που οκ προφανώς και ήταν φαν αυτό που έκανε στο συμβούλιο συνεχίζοντας την παράδοση που ξεκίνησε ο JT:giggle: άλλα ποιος ο λόγος να κάνεις τέτοιο σπάσιμο νεύρων στη συμμαχία σου ενώ δεν σκοπεύεις να φλιπάρεις. Αχ ρε Tai.

-Τέλος μια υπόκλιση στη Σαντρα. Ακόμα και σε αυτή τη σεζόν που δεν έφτασε ούτε μέχρι τη μέση πρόλαβε να μας χαρίσει το ένα highlight (THAT'S WHAT YOU GET TONY) μετά το άλλο (JT blindside).

Η μεγάλη μου ανησυχία από την ανακοίνωσή του καστ ήταν ότι όλοι θα συμμαχήσουν αυτόματα απέναντί στα μεγάλα ονόματα και θα φύγουν όλα στην αρχή και εν τέλει αυτό ακριβώς γίνεται. Πρόφανως η παραγωγή από τη μια δεν μπόρεσε να μαζέψει αρκετούς καραμπινάτους all star, από την άλλη δεν ήθελε να χάσει όσα μεγάλα ονόματα όντως ψήνονταν και κατέληξε σε αυτή τη μισόλυση από 3 tiers ώστε κανένα group να μην έχει το advantage.

1.Τα μεγάλα ονόματα δλδ Tony, Sandra, Malcolm, JT, Cirie, Ozzy, +Aubrey. OK η Aubry ίσως οριακά δεδομένου ότι κατέληξε και με μηδαμινό screentime ως τώρα, αλλά πριν τη σεζόν θεωρούνταν ως ένα από τα πιο σίγουρα ονόματα για μελλοντικό all star.

2.Ciera, Andrea, Zeke, Michaela, Tai, Brad. Πιθανόν θα ήταν lesser known filler spots σε ένα πραγματικό all star σαν το Heroes vs Villains, αλλά όλοι έχουν αφήσει ένα κάποιο στίγμα ως παίκτες ή ως personalities η και τα δύο.

3.Really? group. Sarah, Sierra, Troy, Hali, Debbie, Jeff, Caleb. Παίκτες που κάνεις δεν νοιάζεται βάσει του προηγούμενου performance τους αλλά το μεγάλο τους ατού είναι ότι ...ήταν διαθέσιμοι.

Στην θεωρία φαίνεται έξυπνο, στην πράξη 4 μεγάλα ονόματα και η μακράν πιο πολυδιαφημισμένη του 2ου γκρουπ (Ciera, she voted out her mom omg) είναι τα 5 από τα πρώτα 6 boots. Το πε και η Αντρεα έτσι έχει πάει το συγκεκριμένο παιχνίδι, και νομίζω ότι με αυτή τη διαρρύθμιση του καστ πάντα έτσι θα πήγαινε το παιχνίδι. Αλλά δεν είμαι αρνητικός υπάρχουν ακόμα παίκτες που στηρίζω στο παιχνίδι και αρκετοί άλλοι που μπορεί να με κερδίσουν στη συνέχεια. Απλά παιδιά ας μην κερδίσει η Sierra ή ο Troyzan, δεν θα το αντέξω.

nwosu
6 Απριλίου 2017, 23:00
-Tai, Tai, Tai γιατί αγόρι μου; Είσαι από την original μπλε φυλή που έχει κυριαρχήσει ολοκληρωτικά, σε όλα τα swap καταλήγεις στην πλευρά της πλειοψηφίας, τσεπώνεις τα idol μέρα πάρα πέρα και πάλι δεν κρατιέσαι θες να κάνεις τα Ταιλίκια σου. Που οκ προφανώς και ήταν φαν αυτό που έκανε στο συμβούλιο συνεχίζοντας την παράδοση που ξεκίνησε ο JT:giggle: άλλα ποιος ο λόγος να κάνεις τέτοιο σπάσιμο νεύρων στη συμμαχία σου ενώ δεν σκοπεύεις να φλιπάρεις. Αχ ρε Tai.
Φοβόταν ενδεχόμενο blindside, και δικαιολογημένα μάλιστα εφόσον η συμμαχία του είχε κρυφά πηγαδάκια στη ζούγκλα. Η παραδοχή της Σάρα στο TC, επιβεβαίωσε τους φόβους του. Αυτό που προσπάθησε να κάνει (αν κατάλαβα σωστά), ήταν να μπλοφάρει. Σαν να τους λέει δηλαδή: "Άμα με ψηφήσετε και παίξω idol, δε θα αποχωρήσει η Σάντρα... αλλά θα αποχωρήσει ο Όζζυ". Χειρίστηκε όμως εντελώς λάθος την καταστάση... και γουστάρω που ο Ζηκ εκμεταλεύτηκε την ευκαιρία να τον ξεμπροστιάσει. :clap:

neon50
7 Απριλίου 2017, 16:41
34x05
Κρίμα αλλά ήταν σίγουρο ότι θα γίνει πριν το merge.. :/

Για μένα καλά έκανε ο Τάι ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΤΟΣΟ ΛΑΘΟΣ! Αν και δεν νομίζω να ήταν όντως τόσο κοντά και το είχανε ψιλό στήσει να φανεί ότι δεν ξέρουν ποιον θα ψηφίσουν. Εγώ θα το έπαιζα το ένα ΙΙ όπως και να έχει. Ήθελα λίγο να γίνει όπως με τον James στην Κίνα πάντως.. :p

-You've got coffee left?
-Sandra: Yeah, but just coffee. :D :D :D :D

Το όλο σκηνικό με το Exile Island σας φάνηκε και εσάς ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΞΕΝΟ;! Μέχρι σήμερα imo το πιο παράξενο σκηνικό ήταν η αντίδραση του Colby όταν τσακωνόταν η Amanda με την Danielle και αυτός έβλεπε τηλεόραση. https://youtu.be/ZtXKqmNdFsQ Δηλαδή άμα ήταν ο Ozzy ή η Sandra στο Exile Island πάλι το ίδιο θα γινόταν; Τέρμα WTF!!

joel_barris
7 Απριλίου 2017, 18:41
34x05
] Δηλαδή άμα ήταν ο Ozzy ή η Sandra στο Exile Island πάλι το ίδιο θα γινόταν; Τέρμα WTF!!

Με το που θα έβλεπε τον Ozzy ο Cochran παίζει να πηδούσε απ την βάρκα και να άρχιζε το κολύμπι προς την αντίθετη κατεύθυνση:D

greekie
7 Απριλίου 2017, 20:09
Με το που θα έβλεπε τον Ozzy ο Cochran παίζει να πηδούσε απ την βάρκα και να άρχιζε το κολύμπι προς την αντίθετη κατεύθυνση:D

Δε θυμάμαι που το διάβασα αλλά υποτίθεται ότι είχαν άλλο returned παίκτη για κάθε survivor.

tasoskratos
9 Απριλίου 2017, 09:09
η αλήθεια ειναι πως εχασα λίγο τη μπάλα.
Περίμενα μέχρι το φινάλε να αλλάξει η κατάσταση για την Queen (άντε γεια), αλλά οι υπόλοιποι έδειξαν χαρακτήρα!
Θυμάμαι την φάτσα του γκολουμ όταν, δεν έπαιξε idol και είδε τις 2 πρώτες ψήφους!
Από εκεί και πέρα, ο κυριούλης με την γραβάτα, το σκυλάκι της Queen να αρχίσει να μαζεύει τα μπογαλάκια του.
Και κάτι τελευαίο. Εάν δεν κάνω λάθος δεν μας έδειξαν ποιό από τα 3 διαλεξε (ακούγεται κάπως:p) επέλεξε η ξυνή!

joel_barris
9 Απριλίου 2017, 13:05
η αλήθεια ειναι πως εχασα λίγο τη μπάλα.
Περίμενα μέχρι το φινάλε να αλλάξει η κατάσταση για την Queen (άντε γεια), αλλά οι υπόλοιποι έδειξαν χαρακτήρα!
Θυμάμαι την φάτσα του γκολουμ όταν, δεν έπαιξε idol και είδε τις 2 πρώτες ψήφους!
Από εκεί και πέρα, ο κυριούλης με την γραβάτα, το σκυλάκι της Queen να αρχίσει να μαζεύει τα μπογαλάκια του.
Και κάτι τελευαίο. Εάν δεν κάνω λάθος δεν μας έδειξαν ποιό από τα 3 διαλεξε (ακούγεται κάπως:p) επέλεξε η ξυνή!

Nνομίζω το είπε ότι διαλέγειτο double vote advantage

greekie
13 Απριλίου 2017, 12:44
34x06
Ποιος να μου το 'λεγε ότι θα έτρωγα σπόιλερ για το αμερικάνικο Survivor από ελληνική ενημερωτική ιστοσελίδα:x:

Είχα κάποιες υποψίες για τον Ζικ από την πρώτη του σεζόν αλλά who the f cares.
Δε θα σχολιάσω τίποτα άλλο γιατί είδα το επεισόδιο ξέροντας τι θα κάνει ο Βάρνερ οπότε το πήγα σχεδόν στο fast forward για να φτάσω στο συμβούλιο.

Νομίζω πως αυτό που έγινε είναι από τα μεγαλύτερα παραδείγματα πως στο Survivor κάποιες στιγμές το μυαλό πραγματικά "κολλάει" από τις κακουχίες κι από την ανάγκη να "σωθείς" και δεν καταλαβαίνεις ότι χάνεις το μέτρο και ξεπερνάς τα όρια.
Κρίμα για τον Βάρνερ γιατί πιστεύω ότι πραγματικά δεν κατάλαβε τι έκανε, και ακόμη μεγαλύτερο κρίμα για τον Ζικ γιατί δε του άξιζε αυτό το πράγμα, σε κανέναν δεν αξίζει, και μπράβο του που επέδειξε τέτοια ψυχραιμία σε μια τόσο δύσκολη στιγμή.

Πάμε για το merge, με τον Brad να έχει εξαιρετικό edit...

Rob13
13 Απριλίου 2017, 16:13
6
οκ εβγαλε τα ματια του ο βαρνερ αλλα πολυ κλαμα απο τους υπολοιπους,απο τα πιο κουραστικα συμβουλια
παμε για μεγαλο μπαχαλο στο επομενο με merge και τοσα advantages στην αναμονη.. μου φαινεται η σιρι θα κανει κινηση εναντιον του μπραντ αν και δεν εχουμε δει πολλες σκεψεις της επειδη δεν πηγε ποτε σε συμβουλιο

drapetisgal7
13 Απριλίου 2017, 16:45
'Survivor' Contestant [Spoiler] (Guest Column) (http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/survivor-zeke-smith-outed-as-transgender-guest-column-991514)

joel_barris
14 Απριλίου 2017, 00:24
Αυτό ήταν ένα από τα πιο αξέχαστα και το πιο άβολο μακράν συμβούλιο ever Και λέω αξέχαστο γιατί ανεξάρτητα από το ότι ήταν πέρα από τραγικό αυτό που έκανε ο Βάρνερ, όλο το σκηνικό ήταν φοβερή τηλεόραση και κυρίως το πόσο δικαία εξοργισμένα αντέδρασαν όλοι και πόσο δεν χαρίστηκε κανείς στον Βάρνερ. Δλδ οκ φαντάζομαι ο Ζηκ θα προτιμούσε να ήταν ακόμα απλά ένας καλός survivor παίκτης και όχι "ο πρώτος transgender survivor παίκτης" αλλά τέλος πάντως το show και οι συμπαίκτες του στάθηκαν αυτόματα στο πλευρό του.

Και συμφωνώ με greekie για το ότι είναι και λίγο κρίμα για τον Βαρνερ. Φαντάζομαι επειδή ο ίδιος το κατάλαβε τόσο εύκολα θεώρησε ότι θα ήταν κάτι που θα είχε αναφερθεί στην 1η σεζόν του Ζηκ (η οποία δεν είχε παιχτεί ακόμα όταν γυρίζονταν η τωρινή σεζόν) αρά το κοινό θα ήξερε πλέον την ιστορία και ο ότι ο Ζηκ απλά αποφάσισε να το κρύψει σε αυτό το γκρουπ παικτών που δεν έχει δει την Millenials vs GenX σεζόν ακόμα. Το όποιο είναι τεράστιο λογικό άλμα αλλά πες λίγο η πείνα, η στέρηση, η απελπισία του να μείνει στο παιχνίδι του φάνηκε plausible. Αλλά ακόμα και έτσι να ήταν τα πράγματα το outing με το έτσι θέλω και ειδικά ο περί deception παραληλληλισμός που πήγε να κάνει θα ήταν εξίσου ασυγχώρητα. Αλλά δεν έχει και πολύ νόημα να βρίζεις τον Βαρνερ στον αιώνα τον απάντα ή ξέρω γω να τον γιουχάρουν στο reunion, το βλέπες στο βλέμμα του καθώς συνηδειτοποιούσε σιγά σιγά πόσο τεράστιο brainfart μόλις έκανε και δεν μπορεί να το πάρει και πίσω.

neon50
14 Απριλίου 2017, 14:40
34x06

Όταν ξεκινάει το TC και έχεις ακόμα 20 λεπτά καταλαβαίνεις ότι κάτι κακό θα γίνει..

Μεγαλύτερη μλκία από αυτό που έκανε ο Βάρνερ δεν έχουμε δει και δεν θα δούμε σε TC ποτέ. Πήρε ένα πολύ καλό επιχείρημα και το κατούρισε με τον χειρότερο τρόπο..

Θα συμφωνήσω ότι κάτι πήγε πολύ στραβά στο κεφάλι του για να σκεφτεί ότι θα τον βοηθούσε το outing του Zeke και νομίζω ότι κατάλαβε πολύ γρήγορα πόσο μεγάλη μλκία έκανε.. Το backlash από τον κόσμο θα είναι τεράστιο και άσχημο, δεν νομίζω να περάσει πολύ καλά τους επόμενους μήνες στο σπίτι του..

Άπειρα συγχαρητήρια στον Zeke για το πως το χειρίστηκε, δίκαιη η αντίδραση όλων και ας συμφωνήσουμε ότι ο Probst για πρώτη φορά στην ουσία έδιωξε κάποιον από το νησί. :p :D

Επίσης νομίζω ότι η φάτσα του Probst τα λέει όλα για το TC..

gigi
16 Απριλίου 2017, 13:34
Σας έφτασα επιτέλους!

Λοιπόν, σπόιλερ για μέχρι τώρα

Τι να πω, μερικοί ότι κι αν γίνει βλάκες είναι και βλάκες θα παραμείνουν...

Ποκαχόντας, είσαι ΗΛΙΘΙΟΣ ΜΕ ΠΕΡΙΚΕΦΑΛΑΙΑ.
Έχεις παίξει ήδη 3 φορές και έρχεσαι 4η και ακολουθάς την ίδια οδό. Προσπαθείς να είσαι ο πιο δυνατός, και είσαι και το δείχνεις, και δήθεν θέλεις δυνατουλς δίπλα σου. Η πρώτη σου κουβέντα να διώξεις την δήθεν αδύναμη Cirie, για την οποία έχουν μιλήσει σε άλλες σεζόν άλλοι παίχτες ότι είναι δυνατότερη στα αθλήματα απ'όσο δείχνει ο σωματότυπός της, και μάλιστα είναι αυτή που σου χάρισε την 1η νίκη στη φυλή σου.
Ξανά, είσαι ΒΛΑΚΑΣ. Στην περίπτωσή σου αλλάζεις παιχνίδι. Δεν βάζεις τόση δύναμη στα αγωνίσματα και μόλις φθάσεις στο final 6 φορτσάρεις και τους παίρνεις όλους τα σώβρακα. Και κρατάς τους πιο δυνατούς δίπλα σου. Στην πρώτη περίπτωση, μιας που αποδεδειγμένα την εξυπνάδα δεν την έχεις (βλέπε πάω τελικό μόνο και μόνο επειδή παίρνω immunities, πάω σπιτάκι με HII στην τσέπη, και ψηφίζομαι δυο φορές για redemption islamd), οι δυνατοί για σένα είναι οι έξυπνοι. Έπρεπε να κάνει συμμαχία και με την Cirie, και αργότερα με την Σάντρα. Αλλά είπαμε, η Ποκαχόντας είναι πανιλήθια.
Αν τύχει και δεις ένωση σε περίπτωση που γίνει στο επόμενο επεισόδιο, θα φύγεις με την μία απευθείας. Αν δεν γίνει ένωση και χάσει η φυλή σου, πάλι σε βλέπω να μαζεύεις μπογαλάκια.

Τόνυ, δεν είσαι ούτε στην παρθενική σου εμφάνιση, ούτε παίζεις με πρωτάρηδες. Ήταν ηλίου φαεινότερο ότι θα το έτρωγες το κεφαλάκι σου και μπροστά στη σωματική απειλή που αποτελείς και στα ψαχτίρια σου για είδωλα, οι υπόλοιποι θα ακολουθούσαν την Σάντρα. Δυστυχώς η συμμαχία του μαζί της δεν άντεξε, ίσως πολλά να άλλαζαν αν δεν έβγαζε ο ίδιος τα ματάκια του με τα χεράκια του.

Η άλλη η σιγανοπαπαδιά που έφυγε πρώτη, ούτε κρύο ούτε ζέστη, ποτέ μου δεν την χώνεψα, πάμε παραπέρα.

JT, συνεχίζεις να αποδεικνύεις το πόσο βλάκας είσαι. Η Ποκαχόντας σε ευγνωμονεί που αποδεκνύεις ότι η καραβλαχάρα σου είναι ακόμη πιο ανεγκέφαλη από εκείνη. Ο καράβλαχος λοιπόν, ξεμένει μόνος και αντί να πλησιάσει τη Σάντρα για winners συμμαχία, τους βάζει σε σχεδία και ψάχνει για είδωλα λες και οι άλλοι μασούν κουτόχορτο για το τι κάνει, και μετά πάει και ξερνά το σχέδιο στην αντίπαλη ομάδα μπροστά στους υπόλοιπους και το αρνείται κιόλας λες και συνεχίζουν να τρων κουτόχορτο οι υπόλοιποι. Καράβλαχε άντε σπιτάκι σου με immunity idol που ούτε αναμνηστικό δεν θα σου μείνει αφού το άφησες στην παραλία, δεν θα μας λείψεις καθόλου.

Σάντρα θεά από την μια, τους έφερε όλους άνω κάτω και επισφράγισε την βασιλεία της διώχνοντας τους άλλους winners, αλλά αυτό το επανειλημμένο queen κατάντησε σπαστικότατο και άρχισε να γίνεται αντιπαθητικιά. Ευτυχώς που έφυγε τώρα αφού δεν πρόκειται να φθάσει τελικό, γιατί αν το συνέχιζε σε ακόμα 3-4 επεισόδια θα γινόταν τελείως αντιπαθητικιά.
Αλλά και τα 5 επεισόδια ήταν απολαυστικότατα με την παρουσία της.

Βάρνερ, για πολλές σφαλιάρες. Ούτε στην Αυστραλία σε χώνεψα, ούτε το πόσο έξυπνος το έπαιζες στην 2η σου εμφάνιση. Εδώ ήσουν πιο συμπαθητικός, ίσως έπεσε καλύτερο edit από την παραγωγή γνωρίζοντας τι θα ακολουθήσει, δεν ξέρω.
EDIT: ΕΛΕΟΣ
Μ'αρέσει που δήλωσε ότι δεν ήθελε να τον θυμούνται σαν τον πρώτο τρανς στο survivor, λες και πηγαίνοντας σε δημοφιλή σόου στην national tv στην αμερική είναι ο καλύτερος τρόπος να κρύψεις κάτι τέτοιο και να μην μαθευτεί ποτέ...τεσπα, τον σκοπό του σίγουρα τον κατάφερε, θα αποκτήσει πολύ δημοσιότητα και αρκετό χρήμα μετά τον ντόρο, αλλά το εκατομμυριάκι του survivor δεν θα το πάρει με τίποτα, θα τον φάνε οι υπόλοιποι από φόβο για sympathy vote.

Η μόνη αγαπημένη μου είναι η Cirie από όσους έχουν μείνει, όλοι οι υπόλοιποι, πάρε τον έναν, βάρα τον άλλον.
Ο ψυχολόγος του survivor να πάρει τον δρόμο για το ταμείο ανεργίας, είναι δυνατόν μετά τον Μπράντον να αφήνουν άτομο σαν την Debbie να πάρει μέρος στο παιχνίδι;
Μικαέλα τα ίδια λάθη, έχεις το ελαφρυντικό πως δεν είδες την αρχοντομουτσουνάρα σου στην τηλεόραση να διορθώσεις τα λάθη σου.

Τεσπα, μην τα πολυλογώ, σύμφωνα με τα edit ως τώρα, βλέπω τον άντρα της Μόνικα τελικό ούτε θυμάμαι όνομα αλλά πολύ συμπαθητικός είναι σε σχέση με την πρώτη του φορά, η γυναίκα του είχε πολύ δύναμη που άντεξε 39 μέρες κτλ, Troyzan επίσης πολύ συμπαθητικός σε σχέση με την 1η φορά, και μετά το κλάψιμο και την δήλωση στο τελευταίο tribal council βλέπω και καμιά ξεκάρφωτη Σάρα στον τελικό, μακάρι να διαψευστώ και να φτάσει η Cirie, δεν πολυφαίνεται αλλά ούτε και η Σάντρα είχε φανεί πολύ στην 20η σεζόν, μόνο με νίκη της Cirie θα φτιάξει η σεζόν γιατί βαδίζει απελπιστικά σε πολύ σκοτεινά μονοπάτια...

Hrisa76
17 Απριλίου 2017, 00:39
ΜΑΖΕΥΤΕΙΤΕ κι οι δύο.

neon50, δεν συμφωνείς και το καταλαβαίνω. Να είσαι ωστόσο πιο κόσμιος και αν θεωρείς ότι υπάρχει παράβαση, κάνε αναφορά της δημοσίευσης.

gigi, ότι και αν πω είναι λίγο. Δεν με νοιάζουν τα "καραβλαχάρα" που λες γιατί έτσι εκφράζομαι κι εγώ όταν πρόκειται για σειρές κτλ.
Αλλά αυτό που γράφεις για κτηνοβασίες κτλ, είναι κατάπτυστο τουλάχιστον.

Θα ζητήσω από κάποιον άλλο ν' ασχοληθεί με το όλο θέμα εδώ μιας και έκανα αναφορά.

Υπενθυμίζω ότι ένας απο τους πιο βασικούς κανόνες εδω μέσα ή μάλλον ΚΑΙ εδω μέσα, είναι ο σεβασμός. Μπορει να διαφωνείτε σε ότι θέλετε, μεταξύ σας, με αυτά που βλέπετε κτλ, αλλά ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ να προσβάλετε, να μειώνετε και να μιλάτε άσχημα, ιδιαίτερα οταν πρόκειται για ανθρώπους και όχι χαρακτήρες σειρών.

civil78
17 Απριλίου 2017, 09:59
Neon50, ότι και να γράφει ο άλλος, όσο "εριστικός" ή όχι και αν είναι, είναι δικαίωμα του η κάθε άποψη (στα πλαίσια που δεν προσβάλει κάποιον).

Το ότι βρίζεις κάποιον αλλο χρήστη σηκώνει ακόμα μεγαλύτερη τιμωρία, αλλά λόγω Πάσχα σου δίνω 7 μέρες να σκεφτείς ότι κάποια πράγματα δεν λέγονται.

joel_barris
17 Απριλίου 2017, 12:39
Δν είδα τι post έγινε και έπεσε το ban αλλά φαντάζομαι έχει να κάνει με το κομμάτι περί κτηνοβασίων και τα λοιπά το όποιο είναι τουλάχιστον κακόγουστο και ρατσιστικό και καλό είναι να το κάνεις edit @gigi. Δεν χρειάζεται να ξεφεύγουμε σε τέτοιες συζητήσεις.

Askepios
17 Απριλίου 2017, 12:57
το οτι εχει περασει σχεδον 24ωρο, εχουν δει το ποστ ενας moderator, ενας admin και το ποστ παραμενει αθιχτο με ξεπερνα

αυτο που ειπε ο χρηστης gigi δεν λεγεται αποψη και προσβαλει πολλους οχι απλα καποιον

αντ' αυτου εφαγε ban ο neon50 επειδη δεν ηταν καθωσπρεπει

greekie
17 Απριλίου 2017, 13:04
Έγινε το edit κάντε και οι υπόλοιποι το ίδιο στα μηνύματά σας για να τελειώνει εδώ αυτό.

civil78
17 Απριλίου 2017, 13:27
αντ' αυτου εφαγε ban ο neon50 επειδη δεν ηταν καθωσπρεπει

Είναι απαράβατος κανόνας όσο δίκιο και αν έχει κάποιός να μην βρίζει άλλους χρήστες. Η τιμωρία κανονικά θα ήταν μεγαλύτερη αλλά σε αυτήν την περίπτωσή θα έχει διάρκεια μόνο 7 μέρες.

tasoskratos
18 Απριλίου 2017, 08:52
Χρόνια Πολλά σε όλους!
Τι έγινε ρε παιδιά, τι έχασα? Μμμμμ κατάλαβα, τα ΄΄γνωστά΄΄.
Επί του θέματος.
Εμαθα από αλλού για το τι συνέβη στο Αμερικάνικο Survivor και ήρθαν κατευθείαν να με ρωτησουν, γιατί ήξεραν ότι το βλέπω. Το επεισόδιο δεν το είχα δει, με βάζουν το απόσπασμα που ΄΄επαιξε΄΄ στο internet.
Επειδή λίγο μπερδεύτηκα με το ποστ της Greekie,
ρε παιδιά αφού ο zeke το είχε δηλώσει, δεν θυμάμαι τώρα εάν ήταν στον προηγούμενο κύκλο, τουλάχιστον είχε πει ότι είναι gay. ΟΚ so what?
O δε γραβατάκιας, φαντάζομαι ότι μετά την αποχώρηση της queen έπρπε να καταλάβει ότι θα ήταν ο επόμενος, όπως και έγινε. Τόσο καιρό πίσω από την φούστα της έτρεχε (που λέει ο λόγος), ε τώρα, σκέφτηκε να κάνει την λαλακία του, μήπως και...
Από ότι είδα στο trailer του επόμενου πάμε για νέες συνθέσεις. Γκόλουμ, άντε να δω πως θα παίξεις τα χαρτιά σου, γιατί με όλη αυτή την ΄΄φασαρία΄΄ (τσατίλα της ξυνής, αποχώρηση της δήθεν queen:p, αποκαλύψεις κλπ κλπ).

greekie
18 Απριλίου 2017, 11:30
Χρόνια Πολλά σε όλους!
Τι έγινε ρε παιδιά, τι έχασα? Μμμμμ κατάλαβα, τα ΄΄γνωστά΄΄.
Επί του θέματος.
Εμαθα από αλλού για το τι συνέβη στο Αμερικάνικο Survivor και ήρθαν κατευθείαν να με ρωτησουν, γιατί ήξεραν ότι το βλέπω. Το επεισόδιο δεν το είχα δει, με βάζουν το απόσπασμα που ΄΄επαιξε΄΄ στο internet.
Επειδή λίγο μπερδεύτηκα με το ποστ της Greekie,
ρε παιδιά αφού ο zeke το είχε δηλώσει, δεν θυμάμαι τώρα εάν ήταν στον προηγούμενο κύκλο, τουλάχιστον είχε πει ότι είναι gay. ΟΚ so what?
O δε γραβατάκιας, φαντάζομαι ότι μετά την αποχώρηση της queen έπρπε να καταλάβει ότι θα ήταν ο επόμενος, όπως και έγινε. Τόσο καιρό πίσω από την φούστα της έτρεχε (που λέει ο λόγος), ε τώρα, σκέφτηκε να κάνει την λαλακία του, μήπως και...
Από ότι είδα στο trailer του επόμενου πάμε για νέες συνθέσεις. Γκόλουμ, άντε να δω πως θα παίξεις τα χαρτιά σου, γιατί με όλη αυτή την ΄΄φασαρία΄΄ (τσατίλα της ξυνής, αποχώρηση της δήθεν queen:p, αποκαλύψεις κλπ κλπ).

"δήθεν queen", bish please, two time winner in two seasons, suck it up:p

Στα του Zeke
Ο ίδιος είχε αναφέρει ότι είναι γκέι. Τι είναι γκέι; Ένας άντρας που γουστάρει άντρες.
Ο Βάρνερ χωρίς ίχνος ντροπής και τσίπας, ξεφούρνισε ότι δεν είναι απλά γκέι αλλά τρανσέξουαλ. Δηλαδή γεννήθηκε γυναίκα, έκανε αλλαγή φύλου και είναι πλέον ένας γκέι άντρας.
Κι όχι μόνο ξεφούρνισε δημόσια ένα εξαιρετικά ευαίσθητο προσωπικό δεδομένο(που μπορεί να έχει τεράστιες επιπτώσεις για τον ίδιο) αλλά τον είπε και deceitful ακριβώς επειδή είναι τρανς. Επειδή δηλαδή είναι τρανς και δε σας το είπε σημαίνει ότι σας παραπλανεί γιατί σας αφήνει να νομίζετε ότι είναι κανονικός άντρας. Κι αφού σας παραπλανεί γι' αυτό, έχει τη δυνατότητα να σας κοροϊδεύει και για άλλα πράγματα μες το παιχνίδι.

Εν ολίγοις και είπε κάτι που δεν είχε δικαίωμα να πει αλλά είπε και τους τρανσέξουαλ ανειλικρινείς απ' τη "φύση"τους. Γι' αυτό και έγινε σάλος.

joel_barris
18 Απριλίου 2017, 16:51
@tasoskratos ποιος είναι το γκολουμ και ποια η ξυνή; Δεν έκανα την αντιστοίχηση.

greekie
18 Απριλίου 2017, 17:12
@tasoskratos ποιος είναι το γκολουμ και ποια η ξυνή; Δεν έκανα την αντιστοίχηση.

Tai και Debbie:giggle:

Rob13
20 Απριλίου 2017, 17:29
7
δυνατο διπλο επεισοδιο.. ενταξει η πρωτη αποχωρηση που παιχτηκε μεταξυ μικαελας και χειλι ηταν win win για το νευρικο μας συστημα
ozzy εκτος τοπου και χρονου παλι, τον εφαγε η μουρλη.. ουτε immunity δεν κερδισε αυτη τη φορα ηρθε η ωρα να αποσυρθει
για το επομενο δεν ξερω πως ονειρευεται να κανει κινηση η σαρα μαζι με τον ζικ απεναντι στους 5 απο την στιγμη που η αντρεα μισει τον ζικ και δεν θα ψηφισει μαζι τους δεν βγαινουν οι αριθμοι

joel_barris
20 Απριλίου 2017, 20:33
-Επιτέλους είδαμε Cirie. Στην ουσία έφτασε στην ένωση χωρίς να πάει σε tribal council και δυστυχώς την είδαμε πολύ λίγο μέχρι τώρα. Άλλα το πρώτο σαρανταλεπτό της ήταν κανονικό σεμινάριο. Άλλαξε την ψήφο στο split vote και έσωσε την Michaela χωρίς κανείς να πάρει χαμπάρι. Δεν φαινόταν πουθενά ότι κινεί τα νήματα κι όμως όλοι έκαναν αυτό που ήθελε. Φύσικα δεν τρέφω μεγάλες ελπίδες, το δεύτερο σαραντάλεπτο ξεφούσκωσε την συμμαχία που πήγε να χτίσει αλλά το masterclass που έδωσε παραμένει.

-Πόσο χάσιμο χρόνου η παρουσία του Ozzy σε αυτή τη σεζόν; Νομίζω με διάφορα ο πιο απογοητευτικός απ όλα τα μεγάλα ονόματα παρόλο που έφτασε πιο μακριά απ τους περισσότερους. Τι ήταν τι δεν ήταν στη σεζόν ένα και το αυτό. Και λίγο έλεος με το "να δω ποιος θα πιάνει ψάρια τώρα" επιχείρημα, άσε μας ρε Οζζι. Έφυγε επίσης η Χάλι.

-Brad, Sierra and goats alliance alive and kicking. Το βλέπαμε αυτό να έρχεται απ όταν Brad-Sierra-Tai-Debbie-Troy τσέπωναν advantages και έπαιρναν ότι consistent edit ξέμενε από τις μεγάλες βεντέτες πριν την ένωση. Όταν όλοι οι διασημότεροι και πιο λαοφιλείς απ αυτούς το έπαιζαν free agents πέφτοντας ο ένας πάνω στον άλλο, έφτιαξαν μια ταπεινή δεμένη old school συμμαχία. Κι τώρα έχουν τα νούμερα, την απέναντι πλευρά διαλυμένη να τρώγεται μεταξύ της, τρία idols, ένα advantage και άλλο ένα που παίχτηκε για πρώτη φορά σωστά (αν και αχρείαστα)από την Debbie of all people. Μπράβο Debbie, I guess? Οκ παρόλο που ήταν σχεδόν όλοι τους οι παίκτες που με ένοιαζαν (και με νοιάζουν) λιγότερο από το μισό καστ και βάλε, τους δίνω λίγο begrudging respect και έχω αποδεχτεί ότι είναι πάρα πολύ πιθανό ο Brad ή Sierra να κερδίζουν αυτή τη σεζόν. Δε λέω ότι ο Ται δεν έκανε τίποτα αλλά μέχρι τώρα σε αυτούς τους δύο μοιάζει να μοιράζεται το credit, παρόλο που ο Ται έχει τα idol και η έξοδος Ozzy χρεώνεται τυπικά στην Debbie. Τουλάχιστον ο Τρόιζαν έχει επιστρέψει πλήρως στο να είναι αόρατος, κάτι είναι και αυτό.

-Αν κάποιον πρέπει να κατηγορήσουμε που η Brad-Sierra συμμαχία τα έκανε όλα τόσο εύκολα είναι σίγουρα ο Ζηκ. Πρώτον τους υποτίμησε και αυτούς και την Debbie ότι απλά θα ακούσουν τι θα τους πει γιατί έλα μωρέ τώρα ποια Sierra, και δεύτερον αποφάσισε να flipάρει στην Andrea και τη Cirie ενώ υπάρχουν ακόμα ΔΩΔΕΚΑ άτομα στο παιχνίδι. Που πήγε το θέλω να κρατήσω τις μεγάλες απειλές για να κρυφτώ πίσω τους που έλεγε; Φταίει και η Αντρέα βέβαια που μοιάζει να έκοψε μαχαίρι κάθε συνεργασία αν κρίνω από αυτά που είπε στην ψήφο της. Μπράβο παιδιά, σφαχτείτε λίγο ακόμα καθώς ο Brad κάνει παρέλαση προς τον τελικό.

Μιας και φτάσαμε στην ένωση potential winners time!!! (ελπίζω να είναι οι προβλέψεις μου όσο άμπαλες ήταν και πέρυσι)

1.Brad. To edit του απλά δεν συγκρίνετε με κανενός άλλου ως τώρα στη σεζόν. Αν υπάρχει ένας λόγος να πιστεύεις ότι ο Brad δεν κερδίζει είναι ότι είναι τόσο προφανές από τόσο πολύ νωρίς άρα θα είναι misderection. Ι don't see it. Νομίζω άμα παίζαμε 10 φόρες τη σεζόν από εδώ και πέρα ο Brad θα κέρδιζε τουλάχιστον τις εφτά.
2.Sierra. Νομίζω ο Brad δεν θα έχει πρόβλημα να πάει με τη Sierra τελικό άλλα η Sierra θα είναι αρκετά έξυπνη να τον διώξει άμα δεν έχει immunity στο final4-5 και στη συνέχεια να λουστεί στα δάκρυα όσων την κοροϊδεύαμε όταν έγινε casting σε σεζόν με τίτλο Game Changers.
3.Sarah. Η μόνη ρεαλιστική alternative στους παραπάνω βάσει consistent screentime ως τώρα. Είτε παίζοντας το swing vote (που την έκαψε την προηγούμενη φορά) είτε μένοντας με τη συμμαχία του Brad και κερδίζοντας τα σωστά immunities μου μοιάζει να είναι το μοναδικό πιθανό underdog της σεζόν.
4.Cirie. KEEP THE HOPE ALIVE! οκ περισσότερο wishful thinking είναι αυτό αλλά δεν είναι ότι μοιάζει και κάνεις από τους υπόλοιπους ως τώρα να έχει σοβαρές πιθανότητες.

nwosu
20 Απριλίου 2017, 22:04
7
Ό,τι να'ναι η Xέιλι. Πρώτη φορά βλέπω Survivor να αυτοαποκαλείται goat. :giggle:

Το υπόλοιπο επεισόδιο δεν είχε αγωνία για μένα, διότι έκανα μεγάλη πατάτα! Δεν κατάλαβα ότι ήταν 2πλό επεισόδιο... ούτε καν παρατήρησα τον χρόνο στο αρχείο. Πάτησα stop και πήγα στο wikipedia για να δω ακριβώς ποιος ψήφισε ποιον στο split vote... και προς έκπληξή μου, βλέπω αποχώρηση του Ozzy με διπλή ψήφο της Ντέμπι. :mad:

Ωραίο στυγνό gameplay... αλλά δε μ'αρέσει εκεί που οδεύει το παιχνίδι. Η 4άδα έχει το παιχνίδι κομμένο και ραμμένο στα μέτρα της. H Mικαέλα είναι ξεγραμμένη γιατί απ'ότι φαίνεται κανείς δεν την χωνεύει. Η Άντρεα, η Σιρί κι ο Ζηκ φαίνεται πως ξόφλησαν με τις επιλογές που έκαναν... κι εκεί που φτάσαμε, θα μείνουμε ευχαριστημένοι αν κάποιο underdog (Σάρα, Όμπρει, Τρόι) πάρει μπρος και κάνει την έκπληξη.

Το αστείο της υπόθεσης είναι είχαμε μια Ντέμπι στα πρόθυρα breakdown, που έφτυνε χολή για τον Μπραντ... και η παραγωγή έφερε τον Cochran κι έσβησε τα πυροτεχνήματα. :twisted: Eπίσης αστείο το γεγονός ότι ο Όζζυ την έπαθε 2η φορά από τον Cochran. :giggle:

joel_barris
20 Απριλίου 2017, 23:53
7

Ωραίο στυγνό gameplay... αλλά δε μ'αρέσει εκεί που οδεύει το παιχνίδι. Η 4άδα έχει το παιχνίδι κομμένο και ραμμένο στα μέτρα της. H Mικαέλα είναι ξεγραμμένη γιατί απ'ότι φαίνεται κανείς δεν την χωνεύει. Η Άντρεα, η Σιρί κι ο Ζηκ φαίνεται πως ξόφλησαν με τις επιλογές που έκαναν... κι εκεί που φτάσαμε, θα μείνουμε ευχαριστημένοι αν κάποιο underdog (Σάρα, Όμπρει, Τρόι) πάρει μπρος και κάνει την έκπληξη.

Να κερδίσει ο Μπραντ, οκ να ζοριστούμε λίγο να του πούμε και μπράβο. Να κερδίσει η Sierra να σφίξουμε τα δόντια να το καταπιουμε, αλλά να κερδίσει ο Τρόι; Αυτό δεν θα το αντέξω.

Kakone
21 Απριλίου 2017, 06:30
Γεια σε όλους, νέος στο φόρουμ. Αηδιασμένος από την τερατογένεση της διασταύρωσης Big Brother και Wipe Out που δείχνει το ΣΚΑΙ, νοστάλγησα το αυθεντικό Survivor που έβλεπα παλιότερα και είχα κόψει εδώ και κάμποσα χρόνια. Τον τελευταίο μήνα είδα κάμποσες από τις σεζόν που είχα χάσει.
Φαίνεται ότι είστε το μόνο φόρουμ που ασχολείται και είπα να μπω στην παρέα.

Μετά από το έπος της S33, είστε ικανοποιημένοι από το Game Changers; Το πράγμα πάει σε βαρετό καθάρισμα της μιας συμμαχίας από την άλλη (pagonging). Τελικά οι σεζόν all stars (ο Θεός να κάνει τους περισσότερους από τους τωρινούς) δεν τραβάνε.

nwosu
21 Απριλίου 2017, 09:04
Να κερδίσει ο Μπραντ, οκ να ζοριστούμε λίγο να του πούμε και μπράβο. Να κερδίσει η Sierra να σφίξουμε τα δόντια να το καταπιουμε, αλλά να κερδίσει ο Τρόι; Αυτό δεν θα το αντέξω.

Δεν έκανα λόγο για ικανοποιητικό νικητή, αλλά για έκπληξη. Με τα τωρινά δεδομένα, αν κερδίσει ο Μπραντ, η Σιέρα, η Ντέμπι ή ο Τάι δε θα είναι έκπληξη. Θέλω απλά να ανακατευτεί λίγο η τράπουλα και να μη γίνει pagonging όπως είπε κι ο Kakone (καλωσήρθες).

greekie
21 Απριλίου 2017, 11:45
34x07

Κλασικός Ozzy, gameplan μηδέν. Δεν το έχεις ρε φίλε, ασ' το πλέον.
Έχω να δω τόσο ξεκάθαρο winner's edit από τους Boston Rob και τον Tony. Αν δεν είναι ο Μπραντ στο F3 θα σκίσω τα πτυχία μου. Τώρα, πόσο άχρηστοι μπορεί να είναι οι άλλοι δύο για να έχει πιθανότητες να πάρει τα λεφτά ένας ήδη πλούσιος, μένει να το δούμε.
Η τριάδα Brad, Troy, Sierra, πάει τρένο για το φινάλε και τρέμω στην ιδέα του Troy ως νικητή...

Ο Ζeke overplays it ξανά οπότε δεν πρόκειται να αντέξει.
Η Michaela έλαβε μεγάλο μάθημα από τη Cirie αλλά θεωρώ ότι είναι αργά πλέον. Και η ίδια η Cirie δεν βλέπω πώς μπορεί να προχωρήσει.
Η Andrea ίσως κάνει την έκπληξη.
Η Sara αχνοφαίνεται, δεν ξέρω αν θα ανέβει μετά.
Η Aubrey μεγάλη απογοήτευση. Ή δεν κάνει τίποτα ή την έχει χαντακώσει το edit.
Η Debbie έχει μυαλό αλλά δεν ξέρεις πότε θα τρελαθεί πάλι, είναι απρόβλεπτη, αλλά έχει τα φόντα να γίνει villain της σεζόν.
Ο Tai, ασυλίες, HII, της παναγιας τα μάτια. Θα πάει μακριά αλλά F3 δεν τον παίρνει κανείς αν δεν κερδίσει την τελευταία ασυλία.

Kakone
21 Απριλίου 2017, 12:32
Η Michaela και ο Zeke

έπαιξαν back to back seasons με κανά 2 βδομάδες διαφορά, αφού γυρίζονται η μια μετά την άλλη. Δεν είχαν χρόνο να δουν τον εαυτό τους και να καταλάβουν τι έκαναν λάθος. Γι' αυτό κάνουν ξανά τα ίδια και χειρότερα μπορώ να πω. Η μία είναι μόνο physical threat (που πια έχει μικρή βαρύτητα στο παιχνίδι) και είναι ο ορισμός του αντικοινωνικού ατόμου, όσο και αν παίρνει hero edit. Λέγεται ότι ήταν αντιπαθής στους περισσότερους συμπαίκτες της και στις δύο σεζόν, παρότι είναι fans favorite. Μπορούμε να το πούμε the Rupert effect (χωρίς την παράκρουση μεγαλείου του φιγουρατζή πειρατή της πλάκας).

Ο δε Zeke είναι νέας σποράς nerd παίκτης που το μόνο που νομίζει ότι μετράει είναι η στρατηγική και big moves. Έχει μικρή αίσθηση του κοινωνικού χαρακτήρα του παιχνιδιού και στο βωμό του να νιώθει στρατηγός αποξενώνει ανθρώπους που τον συμπαθούσαν και ήθελαν να συνεργαστούν μαζί του (ίσως παίζει ρόλο και ότι είναι διαχειριστής κεφαλαίων και έτσι βλέπει τους γύρω του επίσης σαν assets) - ο David του MvsGX μπορεί να έχει την ίδια προσέγγιση, όμως είναι απείρως καλύτερος παίκτης σε κοινωνικό επίπεδο. Τα ψωμιά του μυστακιοφόρου με το χαβανέζικο πουκάμισο είναι επίσης λίγα εκτός απροόπτου.

Και οι δύο αυτή τη στιγμή είναι μετριοκακοί παίκτες από την άποψη ότι δεν έχουν ρεαλιστική ελπίδα να κερδίσουν έτσι όπως παίζουν. Δεν μπορείς όμως να τους πάρεις μαζί σου σαν goats γιατί μπορεί να σου τινάξουν το παιχνίδι στον αέρα αφού είναι ανεξέλεγκτοι. Οπότε η ζωή κάπου εδώ τελειώνει.

Αν έπαιζαν μετά από 2-3 σεζόν πιθανότατα θα ήταν καλύτεροι γιατί έχουν potential.

Το ότι ο Brad

είναι πασίγνωστο ότι έχει λεφτά ίσα ίσα κάνει περισσότερο θελκτικό να πάει κάποιος μαζί του στον τελικό. Κάποιος που έχει περισσότερο ανάγκη τα φράγκα.

greekie
21 Απριλίου 2017, 12:42
Το ότι ο Brad

είναι πασίγνωστο ότι έχει λεφτά ίσα ίσα κάνει περισσότερο θελκτικό να πάει κάποιος μαζί του στον τελικό. Κάποιος που έχει περισσότερο ανάγκη τα φράγκα.

Με αυτό το σκεπτικό, oι Sandra, Tony, JT, θα έπρεπε να είναι ακόμα μέσα.
Και σε προηγούμενες σεζόν υπήρχαν άνθρωποι με πολλά λεφτά αλλά δεν.
Και Sandra τη δεύτερη φορά ως πλούσια πήγε αλλά...

Θέλω να πω δεν είναι πανάκεια ότι ο πλούσιος είναι ωραιότατο goat για το φινάλε. Διότι ο Brad αυτή τη στιγμή είναι οτιδήποτε άλλο πέρα από goat.

Kakone
21 Απριλίου 2017, 13:45
Αυτοί που ανέφερες κέρδισαν το έπαθλο του παιχνιδιού. Η πρώτη δουλεύει ακόμη γραμματέας, ο δεύτερος είναι ακόμη αστυνομικός, ο τρίτος είναι ραντσιέρης ή κάτι τέτοιο. Είναι blue collar τύποι.
Ο Brad ήταν επαγγελματίας του αμερικανικού ποδοσφαίρου επί +10 χρόνια (άπειρα λεφτά) και επικεφαλής μεγάλου δικηγορικού γραφείου τώρα (και άλλα άπειρα λεφτά). Είναι πολυεκατομμυριούχος, άρα "δεν τα χρειάζεται". Γι' αυτό οι περισσότεροι που είναι λεφτάδες εκτός παιχνιδιού (Russel H., πετρελαιάς, 5 εκ. το χρόνο) κρύβουν το πραγματικό τους επάγγελμα.

Επίσης goat δεν σημαίνει άβουλος. Μπορεί να είσαι σε μια δεδομένη συγκυρία goat και ας ηγείσαι και ας παίρνεις όλες τις αποφάσεις, χωρίς να το καταλαβαίνεις, αλλά να το έχουν μυριστεί η γύρω σου, ξέρεις ξανά για ποιον λέω.

gigi
21 Απριλίου 2017, 14:26
Καλά, το είπα για την Ποκαχόντας, δεν το είπα;
Εντάξει, περίμενα να φύγει πριν την Χάλι, αλλά αν σκεφτείς ότι έφυγε στο ίδιο επεισόδιο, κοντά έπεσα.

Η σεζόν απλά δεν τραβάει πια, δυστυχώς. Μια Cirie έχει μείνει, ευτυχώς την είδαμε μετά από 6 επεισόδια κομπάρσου, αλλά και αυτήν θα την φάνε γρήγορα μάλλον.

Συνεχίζω να πιστεύω ότι η Σάρα έχει edit νικητή και θα αρχίσει να φαίνεται όλο και περισσότερο, πολύ συμπαθητική την δείχνουν όταν πρέπει. Επίσης θυμάμαι και την συμφωνία για συμμαχία που έκανε με την Cirie και για το ότι αν πάει τελικό θα την ψηφίσει, πρέπει να υπάρχει λόγος που μας έδειξαν αυτήν την στιχομυθία. Και μια Cirie μέσα σε ένα jury ηλιθίων είναι ικανότατη να πείσει για νικητή.

Zeke είσαι ο επόμενος, Debbie εκτός από τρελή είσαι και ηλίθια, τζάμπα πήγε το πλεονέκτημα που είχες.

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί φώναξαν για επιστροφή τον Zeke και την Μικαέλα ως game changers;
Άντε ο Ζικ πες ο πρώτος τρανς του ριάλιτι, η Μικαέλα ως τι;

Επίσης, πώς μεταφράζεται στα ελληνικά το blindside; Δεν βρίσκω ανάλογη ελληνική λέξη, υπάρχει;

joel_barris
21 Απριλίου 2017, 17:55
34x07

Έχω να δω τόσο ξεκάθαρο winner's edit από τους Boston Rob και τον Tony.

Νομίζω και εγώ θα έλεγα αν όντως κερδίζει φέτος ο Μπραντ, παίζει να είναι το πιο obvious winner's edit από εποχής Boston Rob. Ο Τονι νομίζω φαίνεται obvious μόνο αφότου ξέρεις ότι όντως κέρδισε. Πολλοί τότε θεωρούσαν μέχρι αρκετά βαθία στο παιχνίδι ότι είναι ο over-the-top villain που την πατάει. Αχ Τόνι.

Επίσης goat δεν σημαίνει άβουλος. Μπορεί να είσαι σε μια δεδομένη συγκυρία goat και ας ηγείσαι και ας παίρνεις όλες τις αποφάσεις, χωρίς να το καταλαβαίνεις, αλλά να το έχουν μυριστεί η γύρω σου, ξέρεις ξανά για ποιον λέω.

Καταρχήν welcome:) Aλλα αν εννοείς τον Russell διαφωνώ με το να τον θεωρούμε goats κανονικούς actual παίκτες που απλά έχασαν κατά κράτος στον τελικό.Και ο Russell και η Amanda που είναι οι δύο μεγαλύτεροι loser τελικών ήταν βασικότατοι πρωταγωνιστές στις σεζόν που έφτασαν τελικό. Δεν τους έσυρε κάνεις, αντίθετα οι ίδιοι έκαναν κινήσεις. Αντίστοιχα ο Stephen, η Dawn, ο Spencer στην Cambodia που έχασαν όλα-μηδέν δεν είναι ότι ήταν ανύπαρκτοι και δεν τους ψηφίσε κάνεις, απλά ο νικητής ήταν πολύ πιο δημοφιλής ή είχε πολύ πολύ καλύτερο στόρι απ αυτούς. Είναι λίγο άδικο να βάζουμε όλους αυτούς στο ίδιο τσουβάλι με τον τρέλο-Secret Agent, ακόμα κι αν αυτός πήρε και μια ψήφο παραπάνω:giggle:

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί φώναξαν για επιστροφή τον Zeke και την Μικαέλα ως game changers;
Άντε ο Ζικ πες ο πρώτος τρανς του ριάλιτι, η Μικαέλα ως τι;

Εντάξει Game changers δεν τους λες αλλά είναι τουλάχιστον προσωπικότητες που γράφουν στο γυάλι και έκαναν μια κάποια εντύπωση την πρώτη τους φορά. Εδώ έφεραν την Sierra ως game changer γελάνε και οι κοκοφοίνικες, τι συζητάμε τώρα.

nwosu
21 Απριλίου 2017, 17:57
Επίσης, πώς μεταφράζεται στα ελληνικά το blindside; Δεν βρίσκω ανάλογη ελληνική λέξη, υπάρχει;
Aιφνιδιασμός

gigi
21 Απριλίου 2017, 18:45
Aιφνιδιασμός

Εντάξει τότε, δεν υπάρχει 100% ελληνικός όρος, γιατί το αιφνιδιασμός δεν καλύπτει την αγγλική λέξη.

gigi
21 Απριλίου 2017, 18:54
Εντάξει Game changers δεν τους λες αλλά είναι τουλάχιστον προσωπικότητες που γράφουν στο γυάλι και έκαναν μια κάποια εντύπωση την πρώτη τους φορά. Εδώ έφεραν την Sierra ως game changer γελάνε και οι κοκοφοίνικες, τι συζητάμε τώρα.

Ε μην λέμε και ό,τι να'ναι, δεν είναι game changer η Sierra με αυτό;

http://i.imgur.com/Ws0ZsUf.gif

Πέρα της πλάκας, η Natalie από τις δίδυμες του Amazing race ήταν να συμμετάσχει αλλά ακυρώθηκε στο παρά ένα και φώναξαν την Sierra που ήταν η μόνη διαθέσιμη τελευταία στιγμή, γιατί είχε φάει μία ωραιότατη πόρτα όταν έκαναν το casting..

nwosu
21 Απριλίου 2017, 23:18
Εντάξει τότε, δεν υπάρχει 100% ελληνικός όρος, γιατί το αιφνιδιασμός δεν καλύπτει την αγγλική λέξη.
Λογικό να μην υπάρχει κυριολεκτικός όρος, δεδομένου ότι το blindside έχει αθλητική προέλευση (ράγμπι), λόγω μη ορατότητας από το κράνος.

Ούτε στην αγγλική γλώσσα όμως υπάρχει λέξη για τον "αιφνιδιασμό".

Είναι πάντως ό,τι πιο κοντινό υπάρχει.

greekie
21 Απριλίου 2017, 23:55
Η έννοια του αιφνιδιασμού & του "αντίστοιχου" blindside είναι το "πιάστηκα εξ απίνης" ή "caught off guard" αγγλιστί.
Δε χρειάζεται να υπάρχει ακριβής μετάφραση αρκεί να βγαίνει το νόημα σωστά.

EDIT: Να ξεκαθαρίσω ότι με τον όρο "goat" δεν εννοούσα έναν άβουλο παίκτη αλλά κάποιον που θεωρεί αυτός που τον παίρνει μαζί του στο F3 ως παίκτη με τις όσο το δυνατόν λιγότερες πιθανότητες νίκης.
Και πολλές φορές ότι αυτές οι επιλογές έχουν αποτύχει παταγωδώς κοστίζοντας το έπαθλο.

Εγώ ας πούμε όπως βλέπω τη σεζόν, δε θα έπαιρνα με την καμία τον Μπραντ μαζί μου στο φινάλε κι ας είναι ζάμπλουτος. Εχει κυριαρχήσει σε κινήσεις, έχει δεμένη ομάδα και το βασικότερο, δεν έχει "εχθρούς".

nwosu
22 Απριλίου 2017, 00:14
Το νόημα βγαίνει... αλλά σκέψου πχ να μετέφραζες ένα επεισόδιο.

Αντε... το "I was blindsided" μπορείς να πεις "Αιφνιδιάστηκα" ή "Πιάστηκα εξ απίνης".

Άλλες εκφράσεις όπως το "Blindsides are fun" πως θα τις ερμήνευες;

greekie
22 Απριλίου 2017, 00:35
Το νόημα βγαίνει... αλλά σκέψου πχ να μετέφραζες ένα επεισόδιο.

Αντε... το "I was blindsided" μπορείς να πεις "Αιφνιδιάστηκα" ή "Πιάστηκα εξ απίνης".

Άλλες εκφράσεις όπως το "Blindsides are fun" πως θα τις ερμήνευες;

Οι αναπάντεχες κινήσεις έχουν πλάκα.

gigi
22 Απριλίου 2017, 01:40
Οι αναπάντεχες κινήσεις έχουν πλάκα.

Μα δεν είναι αναπάντεχη κίνηση, είναι μία πολύ καλά σχεδιασμένη και καθορισμένη κίνηση από την πλειοψηφία.
Ο blindsided είναι που δεν την γνωρίζει, αλλά πχ αν συνέβαινε σε εμένα, δεν θα έλεγα "έφυγα λόγω μίας αναπάντεχης κίνησης", στα ελληνικά πχ θα έλεγα "μου την έφεραν εκεί που δεν το περίμενα" που, πιστεύω, είναι η έκραση που μεταφράζει καλύτερα το "I was/got blindsided".

greekie
22 Απριλίου 2017, 11:53
Το blindside όταν χρησιμοποιείται ως ουσιαστικό δεν μπορείς να το μεταφράσεις σαν κάτι άλλο.
Στο παράδειγμα που τέθηκε π.χ, "Blindsides are fun" πώς μπορεί να αποδοθεί με την έννοια του "μου την έφεραν";

Άλλωστε το blindside αναφέρεται σ' αυτόν που την παθαίνει οπότε το "αναπάντεχη κίνηση" σε φράσεις όπως η παραπάνω, ταιριάζει μια χαρά.
Τώρα αν μιλάει κάποιος σε πρώτο πρόσωπο ή αναφέρεται σε κάποιον άλλο μπορεί να πει "μου την έφεραν" ή "του την έφερα".

gigi
22 Απριλίου 2017, 14:56
Και επειδή ως συμπέρασμα βγαίνει ότι απλά δεν υπάρχει επακριβής ελληνικός όρος και ο μόνος τρόπος είναι περιφραστικά σε 2-3 προτάσεις, εγώ θα πρωτοτυπήσω :p και θα δημιουργήσω νέα ελληνική λέξη και θα το λέω "τυφλοχτύπημα" ή περιφραστικά διώξιμο στα τυφλά, του την φέρνω στα τυφλά, τον διώχνω στα τυφλά, επίθεση στην τυφλή του γωνία, με το τελευταίο να μου αρέσει περισσότερο από τα υπόλοιπα.

nwosu
22 Απριλίου 2017, 19:49
Έχε χάρη που στην Ελλάδα το παιχνίδι παίζεται τίμια. :P
Αλλιώς θα είχαν βρεθεί δεκάδες λέξεις και θα είχαν γίνει viral με hashtags. :giggle:

Kakone
23 Απριλίου 2017, 15:18
Ορκίζομαι πως όταν έγραφα τα προηγούμενα δεν είχα προσέξει αυτό

https://www.youtube.com/watch?v=8Yao-iVPPYg

14:23-14:52 "I have a long way to go, but I'm off on the right foot..." και μετά...

Μοιάζει χοντρό, αλλά απ' την άλλη το μοντάζ συχνά μοιράζει ενδείξεις.

joel_barris
23 Απριλίου 2017, 15:50
Και να ταν μόνο αυτό. Κάθε επεισόδιο έχει μια σκηνή για το πόσο καλός χρυσός είναι ο Μπραντ και πόσο αγαπάει την γυναίκα του.

greekie
27 Απριλίου 2017, 12:47
34x08 Όχιιιι, ναιιιι, όχιιιι, ναιιιιι, όχιιιι!!!
Roller coaster το επεισόδιο.
Ξεκίνησα με φωνές και κατέληξα με φωνές...

Φάε βόδι, Michaela, ΦΑΕ! Μπροστά σου το advantage, ύπνο εσύ. Όχι θα έφτανες ποτέ στο f5 αλλά να 'χαμε να λέγαμε.

Μπράβο μωρή Sarah, αετομάτα, που και το είδες και το πήρες χωρίς να σε πάρουν πρέφα τα πρόβατα.

Αλλά για όνομα της Παναγίας!!!
Το ξέρετε ότι οι αρχηγοί είναι Sierra-Brad έχετε ένα @@@@@@@ τέλειο blindside και πάτε και βγάζετε τη Debbie;;; Την τρελή μωρέ που δεν φτουράει ο λόγος της για τίποτα; Αν είναι δυνατόν...
Σιγά μη δυσκολευτούν να ξαναφτιάξουν ομάδα.

joel_barris
27 Απριλίου 2017, 19:09
34x08 Όχιιιι, ναιιιι, όχιιιι, ναιιιιι, όχιιιι!!!

Είχα ακριβώς την ίδια αντίδραση καθ' όλη τη διάρκεια.

-Από τη πρώτη στιγμή που άρχιζαν να πετάνε ατάκες με τη μύτη στο Θεό ο ένας μετά τον άλλο τα μελή της "συμμαχίας" έλεγα από μέσα μου Ε-Ε-ΕΡΧΕΤΑΙ! Δεν περίμενα ότι ήταν πιθανόν να συμβεί με την Άντρεα και το Ζικ σκοτωμένους αλλά το έβλεπες να έρχεται κάθε φορά που η Ντέμπι και η Σίερα έλεγαν ακόμα μια παραλλαγή του "πόσο σας γλεντάμε". Αλλά καθώς περνούσε το επεισόδιο και έβλεπα το στόχο να μετακινείτε από Brad-Sierra στην ακίνδυνη Ντέμπι ήθελα να μπω μέσα να τους φωνάξω ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;; Γιατί όχι Σιέρα; Γιατί όχι Μπραντ;

-Δν είναι ότι δεν το χάρηκα που η Ντέμπι έφαγε ξεγυρισμένο blindside την στιγμή που ο παραλογισμός μεγαλείου της είχε φτάσει στην στρατόσφαιρα. Ακόμα γελάω. Άλλα ήταν πολύ μεγάλη ευκαιρία να διαλύσεις τελείως την dominant alliance και να ξαναμοιράστει πραγματικά η τράπουλα. Όλοι το βλέπουν ότι Brad-Sierra είναι οι πραγματικοί ringleaders, με το να διώξεις την Ντεμπι είναι πολύ πιο πιθανό απλά να φέρεις τους άλλους 4 πολύ πιο κοντά. Down in numbers βέβαια αλλά με 2 idols και πολύ πιο δεμένους από την απέναντι συμμαχία ανάγκης. Ενώ αν έφευγε η Σιέρα ή ο Μπραντ η συμμαχία θα διαλυόταν ολοκληρωτικά. Ακόμα και κάποιο idol να φοβόταν ότι έχουν ο Μπραντ και η Σίερα (που έχουν κι ας είναι του Τάι) αυτή ήταν μια ψηφοφορία που φώναζε ότι δεν θα τα παίξουν γιατί ήταν ΤΟΣΟ σίγουροι. Δεν το έλεγαν μόνο στα confessionals το έλεγαν μπροστά σε όλους. Τες πα ακόμα και έτσι, μια νίκη απέναντι στις δυνάμεις του σκότους:p είναι μια νίκη.

-Και δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου ότι φτάσαμε στο σημείο να στηρίζουμε Σάρα, την πάλαι πότε "president of Cagayan":p. Προσωπικά εκεί με έχει φτάσει η φετινή σεζόν. Η Σάρα δεν θα μπορούσε να έχει καλύτερο επεισόδιο από το χθεσινό. Από το reward που είδε και πήρε το νέο advantage όσο η Μικαέλα πετούσε χαρταετό, που βούτηξε πρώτη να βοηθήσει τη Σίρι και το όλο narrative ότι αυτή τη φορά θέλει να κάνει την big move και να τα καταφέρνει, μέχρι το πόσο τέλεια έπαιξε το παραμυθάκι στο tribal council παρόλες τις ερωτήσεις του Probst. Προσωπικά θεωρούσα ότι θα πάρει την "ασφαλή" οδό να ακολουθήσει τη συμμαχία και να κερδίσει τα σωστά immunities όταν ο Μπραντ και η Σίερα δεν τη χρειάζονται πια, αλλά χαίρομαι που αποφάσισε να ρισκάρει κι ας μην της βγει σε καλό. Συνεχίζω βέβαια να μην βρίσκω τη Σάρα ιδιαιτέρα exciting ως νικήτρια και θα λέω ότι ο Μπραντ κερδίζει αυτή τη σεζόν μέχρι ο Μπραντ να ψηφιστεί εκτός ή όντως να κερδίσει αυτή τη σεζόν. Αλλά αν η Σάρα είναι το μόνο πιθανό upset στο δίδυμο που έχει κυριαρχήσει στο παιχνίδι, τότε πάμε Σάρα.

-Όσον αφορά την "μεγάλη" "δραματική" στιγμή της Σιρι στη δοκό ισορροπίας δεν τρελάθηκα, κυρίως γιατί θα ήταν απλά μια ωραία μικρή στιγμή μεταξύ των contestants αν δεν την τραβούσε ο Probst απ τα μαλλιά γιατί DRAMA!!! Θα μπορούσαμε να πούμε ότι είναι η αρχή του winner's edit της Cirie, όσο wishful thinking και αν είναι. Αλλά νομίζω ήταν απλά typical Probst που προσπαθούσε να βγάλει απ τη μύγα ξύγκι.

-Αν υπάρχει κάτι που με χαλάει στο κατά τ άλλα φανταστικό επεισόδιο είναι ότι παρά τους πανυγυρισμούς δεν θα αλλάξει και πολλά το blindside της Ντέμπι. Νομίζω δεν μας έδειξαν συμφιλίωση Andrea-Zeke γιατί δεν υπάρχει συμφιλίωση και απλά δάγκωσαν τη γλώσσα τους και ψήφισαν με την ίδια πλευρά λόγω ανάγκης. Ακόμα μισιούνται, η Σάρα και η Σιρί είναι κυρίως free agents ενώ η Aubrey και η Michaela είναι τόσο out of the loop από την πρώτη στιγμή που δεν έχουν συμμαχία ούτε μεταξύ τους. Φοβάμαι ότι αυτή η συμμαχία ανάγκης θα διαλυθεί είτε από μόνη της είτε γιατί η Brad-Sierra side θα χρησιμοποιήσει τα 17.000 idols τους σωστά.

Kakone
27 Απριλίου 2017, 19:51
1) Το μοντάζ δεν έδειξε γιατί επέλεξαν Debbie. Ίσως το έβαλε όρο η Sarah για να ψηφίσει με τη μειοψηφία.
Η οποία παίζει τον ισορροπιστή του swing vote μεταξύ των δύο μπλοκ και προσπαθεί να κρατήσει ανοιχτές επιλογές. Η Sierra της υποσχέθηκε final 3 άλλωστε.
2) Η σεζόν δεν μου αρέσει και πολύ, αποφεύχθηκε ωστόσο η προβλεπέ συνέχεια και τα πράγματα αναμίχθηκαν λίγο.
3) Στα μείον της σεζόν ότι, όπως και στην αμέσως προηγούμενη, δεν υπάρχει "κακός".
4) Το μοντάζ είναι κάπως περίεργο. Π.χ. όλη η σκηνή με τη Cirie τι ρόλο βαράει, να την κάνουν ανθρώπινη και συμπαθή. Έχει ψηφιστεί ήδη ο πιο συμπαθής παίκτης όλων των εποχών από τους φαν. Μάλλον έχει σχέση με την αυτόκλητη ναυαγοσώστρια Sarah που πριν μια εβδομάδα ξεπέρασε τις midwestern προκαταλήψεις της μπρος στην πίκρα του τρανς, χθες έσπευσε να βοηθήσει τη συμπαίκτριά της. Ας θυμηθούμε ότι και σε αρχικό επεισόδιο η Cirie της είχε πει ότι θα γράψω το όνομά σου μόνο στο τέλος αν χρειαστεί (δηλ. δεν θα σε ψηφίσω να φύγεις ποτέ, θα σε ψηφίσω να κερδίσεις αν φτάσεις τελικό).
5) Βασικά ήταν περισσότερο από κάθε φορά ευδιάκριτο ποια έχει winner's edit και επειδή είναι άχρωμος χαρακτήρας προσπαθούν να τον καλλωπίσουν. Κάνει και τη big move, αποκτά και βάθος σαν προσωπικότητα, όλα σε ένα επεισόδιο.
6) 34 σεζόν και ένας μαύρος-η που να κολυμπά καλά δεν έχει εμφανιστεί ακόμα.
7) Το σήμα κατατεθέν της fan favorite μέχρι στιγμής είναι ότι πίνει και μασουλάει στα συμβούλια. Χίλιες φορές περισσότερο game changer η αεροπορο-πρακτορο-μοντελο-γυμνάστρια παλαβή που έφυγε. Και για να ευθυμήσουμε:
https://twitter.com/TheMichaelaB/status/857391330816909312

nwosu
27 Απριλίου 2017, 21:44
8

Έτσι όπως κατάλαβα, η απόφαση για την Ντέμπι πάρθηκε εν θερμώ από Σάρα και Όμπρι... και μετά ακολούθησαν κι οι υπόλοιποι γιατί δεν είχαν τη πολυτέλεια να κάνουν νάζια. Όπως η λέει κι η Queen... "as long as it's not me!"

Σημασία έχει ότι τουλάχιστον η τράπουλα ανακατεύτηκε. Αρκεί βέβαια η Άντρεα κι ο Ζηκ να μην εναντιωθούν, γιατί όλη η σημερινή προσπάθεια θα πάει στα σκουπίδια.

Η Σάρα πάει να παίξει με το playbook του Τόνυ. Μακάρι να τα καταφέρει και να μη φάει τα μούτρα της. Αυτό που θέλω να δω είναι τι ρόλο θα παίξει η Τρόι στα σχέδια της. Η σκηνή που είδαμε στα προηγούμενα επεισόδια, δε νομίζω να είναι τυχαία. Πάντως τα confessionals της είναι για κλωτσιές.

Τη σκηνή με την Σιρί, την έκανα skip.

H Mικαέλα είναι όντως τόσο αχώνευτη, ή έχει καταλάβει ότι κανείς δε τη γουστάρει και προσπαθεί να γίνει F3 goat, για να πάρει έστω μερικά λεφτά παραπάνω;

Η Όμπρι ζωγράφισε σήμερα! :giggle:

http://i68.tinypic.com/2po2oti.jpg

greekie
27 Απριλίου 2017, 23:25
Είχα ακριβώς την ίδια αντίδραση καθ' όλη τη διάρκεια.

-Από τη πρώτη στιγμή που άρχιζαν να πετάνε ατάκες με τη μύτη στο Θεό ο ένας μετά τον άλλο τα μελή της "συμμαχίας" έλεγα από μέσα μου Ε-Ε-ΕΡΧΕΤΑΙ! Δεν περίμενα ότι ήταν πιθανόν να συμβεί με την Άντρεα και το Ζικ σκοτωμένους αλλά το έβλεπες να έρχεται κάθε φορά που η Ντέμπι και η Σίερα έλεγαν ακόμα μια παραλλαγή του "πόσο σας γλεντάμε". Αλλά καθώς περνούσε το επεισόδιο και έβλεπα το στόχο να μετακινείτε από Brad-Sierra στην ακίνδυνη Ντέμπι ήθελα να μπω μέσα να τους φωνάξω ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;; Γιατί όχι Σιέρα; Γιατί όχι Μπραντ;

-Δν είναι ότι δεν το χάρηκα που η Ντέμπι έφαγε ξεγυρισμένο blindside την στιγμή που ο παραλογισμός μεγαλείου της είχε φτάσει στην στρατόσφαιρα. Ακόμα γελάω. Άλλα ήταν πολύ μεγάλη ευκαιρία να διαλύσεις τελείως την dominant alliance και να ξαναμοιράστει πραγματικά η τράπουλα. Όλοι το βλέπουν ότι Brad-Sierra είναι οι πραγματικοί ringleaders, με το να διώξεις την Ντεμπι είναι πολύ πιο πιθανό απλά να φέρεις τους άλλους 4 πολύ πιο κοντά. Down in numbers βέβαια αλλά με 2 idols και πολύ πιο δεμένους από την απέναντι συμμαχία ανάγκης. Ενώ αν έφευγε η Σιέρα ή ο Μπραντ η συμμαχία θα διαλυόταν ολοκληρωτικά. Ακόμα και κάποιο idol να φοβόταν ότι έχουν ο Μπραντ και η Σίερα (που έχουν κι ας είναι του Τάι) αυτή ήταν μια ψηφοφορία που φώναζε ότι δεν θα τα παίξουν γιατί ήταν ΤΟΣΟ σίγουροι. Δεν το έλεγαν μόνο στα confessionals το έλεγαν μπροστά σε όλους. Τες πα ακόμα και έτσι, μια νίκη απέναντι στις δυνάμεις του σκότους:p είναι μια νίκη.

-Και δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου ότι φτάσαμε στο σημείο να στηρίζουμε Σάρα, την πάλαι πότε "president of Cagayan":p. Προσωπικά εκεί με έχει φτάσει η φετινή σεζόν. Η Σάρα δεν θα μπορούσε να έχει καλύτερο επεισόδιο από το χθεσινό. Από το reward που είδε και πήρε το νέο advantage όσο η Μικαέλα πετούσε χαρταετό, που βούτηξε πρώτη να βοηθήσει τη Σίρι και το όλο narrative ότι αυτή τη φορά θέλει να κάνει την big move και να τα καταφέρνει, μέχρι το πόσο τέλεια έπαιξε το παραμυθάκι στο tribal council παρόλες τις ερωτήσεις του Probst. Προσωπικά θεωρούσα ότι θα πάρει την "ασφαλή" οδό να ακολουθήσει τη συμμαχία και να κερδίσει τα σωστά immunities όταν ο Μπραντ και η Σίερα δεν τη χρειάζονται πια, αλλά χαίρομαι που αποφάσισε να ρισκάρει κι ας μην της βγει σε καλό. Συνεχίζω βέβαια να μην βρίσκω τη Σάρα ιδιαιτέρα exciting ως νικήτρια και θα λέω ότι ο Μπραντ κερδίζει αυτή τη σεζόν μέχρι ο Μπραντ να ψηφιστεί εκτός ή όντως να κερδίσει αυτή τη σεζόν. Αλλά αν η Σάρα είναι το μόνο πιθανό upset στο δίδυμο που έχει κυριαρχήσει στο παιχνίδι, τότε πάμε Σάρα.

-Όσον αφορά την "μεγάλη" "δραματική" στιγμή της Σιρι στη δοκό ισορροπίας δεν τρελάθηκα, κυρίως γιατί θα ήταν απλά μια ωραία μικρή στιγμή μεταξύ των contestants αν δεν την τραβούσε ο Probst απ τα μαλλιά γιατί DRAMA!!! Θα μπορούσαμε να πούμε ότι είναι η αρχή του winner's edit της Cirie, όσο wishful thinking και αν είναι. Αλλά νομίζω ήταν απλά typical Probst που προσπαθούσε να βγάλει απ τη μύγα ξύγκι.

-Αν υπάρχει κάτι που με χαλάει στο κατά τ άλλα φανταστικό επεισόδιο είναι ότι παρά τους πανυγυρισμούς δεν θα αλλάξει και πολλά το blindside της Ντέμπι. Νομίζω δεν μας έδειξαν συμφιλίωση Andrea-Zeke γιατί δεν υπάρχει συμφιλίωση και απλά δάγκωσαν τη γλώσσα τους και ψήφισαν με την ίδια πλευρά λόγω ανάγκης. Ακόμα μισιούνται, η Σάρα και η Σιρί είναι κυρίως free agents ενώ η Aubrey και η Michaela είναι τόσο out of the loop από την πρώτη στιγμή που δεν έχουν συμμαχία ούτε μεταξύ τους. Φοβάμαι ότι αυτή η συμμαχία ανάγκης θα διαλυθεί είτε από μόνη της είτε γιατί η Brad-Sierra side θα χρησιμοποιήσει τα 17.000 idols τους σωστά.

Μια απ' τα ίδια κι εγώ.
Ποιος να μου το λεγε ότι θα στήριζα τη Sarah για νικήτρια, αλλά εδώ που φτάσαμε φαίνεται σαν το μόνο αντίπαλο δέος για τον Brad.
Τη Michaela δεν τη σχολιάζω τα έχω πει ήδη. Η Aubrey είναι η μεγάλη μου φετινή απογοήτευση. Ή την υπερεκτίμησα στην πρώτη της σεζόν ή χάθηκε φέτος ανάμεσα στο overplay των παλιών.
Πάντως, αν υποθέσουμε ότι ο Brad όντως κερδίζει, θέλω να δω πόσο κακό FTC κάνουν οι αντίπαλοί του. Ειδικά αν υπάρχει μέσα στην τριάδα μια εκ των Sierra και Sarah με τα τωρινά δεδομένα του screentime.
Γιατί η μεν Sierra δε βλέπω να φαίνεται στα μάτια των υπόλοιπων ότι κάνει tailgoating και η Sarah επίσης φαίνεται να κάνει παιχνίδι. Δεν μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή τι μπορούν να τους προσάψουν για δικαιολογήσουν την ψήφο σε έναν πλούσιο.

Απ' την άλλη, το σημερινό edit της Cirie το εξέλαβα καθαρά ως pandering όπως έκαναν με τη Sandra, γιατί πιο πιθανό βλέπω να παίρνει κάποιος τον Tai στο f3 παρά αυτή.

drapetisgal7
28 Απριλίου 2017, 00:04
'Survivor' Host Jeff Probst Discusses [Spoiler] (http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/survivor-game-changers-jeff-probst-debbie-exit-997768)

gigi
28 Απριλίου 2017, 16:09
Έλα, από την αρχή έχω καταλάβει ότι η Σάρα πάει για νικήτρια και το λέω από όταν πρωτοπόσταρα εδώ, βλέπω πως σε αυτό το επεισόδιο συμφωνήσατε τελικά και άλλοι.

Η φάση με τη Cirie έπαιξε ΟΛΟΚΑΘΑΡΑ για τη Σάρα, να δείξουν το πώς έτρεξε να την βοηθήσει χωρίς να της πει κανείς.

Δεν έχω ιδέα τι παίχτηκε με την Μικαέλα και δεν την διάλεξαν, ξέρουμε ότι είναι δυνατή στα αγωνίσματα, αλλά την έχουμε δει μέσα στο νερό να κολυμπάει; Εγώ δεν θυμάμαι, θυμάται κάποιος άλλος; Δεν έχω ιδέα γιατί την λένε αντιπαθητικιά, δεν φαίνεται αντιπαθητικιά στους τηλεθεατές, όπως πχ φαινόταν η Άμπι. Και από την άλλη, οι τρεις πια jury παίχτες έχουν μιλήσει με καλά λόγια για την Μικαέλα.
Και όχι ρε παιδιά, δεν είχε στραβομάρα, κάτω από τον κwλο της ήταν και ο κwλος καθισμένος στο παγκάκι, όποιος κι αν καθόταν εκεί δεν θα το έβλεπε. Αντιθέτως είχε ΤΕΡΑΣΤΙΑ γράμματα στραμμένα προς τις κάμερες και τους υπόλοιπους παίχτες. Φυσικά εύσημα στη Σάρα που το διακινδύνευσε και τους έπιασε ΟΛΟΥΣ στον ύπνο, αλλά κανείς καθισμένος στον πάγκο δεν θα το έβλεπε. Μην ξεχνάμε πως η Μικαέλα είναι ανταλλαγή από Amazing Race και δεν έχει δει survivor και σεζόν να κρύβουν immunities στα challenges. Τεσπα, ίσως στο κανάλι της στο youtube εξηγήσει η ίδια γιατί δεν την επέλεξαν και την φάση με το πλεονέκτημα και το μασούλημα.

Η Σάρα από την άλλη πιστεύω ότι έκανε σωστή επιλογή και δεν στράφηκε εναντίον Sierra/Brad. Υπάρχουν ακόμα 10 παίχτες μέσα και η συμμαχία της Andrea-Cirie είναι ΠΟΛΥ εύθραυστη με την παρουσία του Zeke μέσα, που σίγουρα στο εποπμενο επεισόδιο θα προσπαθήσει να το εκμεταλλευτεί και να βγει από τον πάτο που έχωσε τον εαυτό του στο προηγούμενο επεισόδιο. Η Σάρα μπορεί ανετότατα να ξαναστραφεί στους Brad/Sierra, μιας που η Debbie ήταν πολύ wild card και απρόβλεπτη και έλεγε ψέμματα για την Σάρα. Αν είχαν διώξει κάποιον από Brad/Sierra θα είχε κλείσει η πόρτα στα σίγουρα. Τώρα βέβαια λέω πως θα σκεφτόμουν εγώ, δεν ξέρω αν σκέφτηκε έτσι η Σάρα. Με πονηρεύει ότι δεν το έδειξαν, οπότε αν δεν ειπωθεί κάτι στο επόμενο ίσως να δίνω πολύ credit στη Σάρα, τεσπα.

Για Aubrey...αν δείτε και άλλες σεζόν με παίχτες που έχουν επιστρέψει για 2η φορά, είναι σχεδόν πια γενικός κανόνας ότι οι παίχτες ακολουθούν την στρατηγική των νικητών στις original σεζόν τους. Επηρεάζονται, δεν ξέρω τι γίνεται. Η Aubrey είχε πιο επιθετική στρατηγική στην πρώτη της εμφάνιση, τώρα ακολουθεί τα βήματα της, ξέχασα το όνομα, που κέρδισε τότε. Η Andrea το ίδιο έκανε όταν επέστρεψε 2η φορά, ακολουθώντας τα βήματα του Boston Rob. Η Sierra κάνει το ίδιο όπως ο Mike, η Σάρα δηλώνει ότι θα είναι πια bad cop και criminal όπως ήταν ο Tony κτλ κτλ
Δεν γίνεται πάντα, αλλά ως κανόνας έχει πια επικρατήσει και το βλέπουμε συχνότατα. Από αυτήν την πλευρά, η στάση της Aubrey είναι δικαιολογημένη, ιδίως όταν έχει φτάσει στην πηγή και νερό δεν ήπιε και της πήρε η άλλη 900 χιλιάρικα μέσα από τα χέρια.

Τεσπα...

joel_barris
28 Απριλίου 2017, 20:08
Μια απ' τα ίδια κι εγώ.

Πάντως, αν υποθέσουμε ότι ο Brad όντως κερδίζει, θέλω να δω πόσο κακό FTC κάνουν οι αντίπαλοί του. Ειδικά αν υπάρχει μέσα στην τριάδα μια εκ των Sierra και Sarah με τα τωρινά δεδομένα του screentime.
Γιατί η μεν Sierra δε βλέπω να φαίνεται στα μάτια των υπόλοιπων ότι κάνει tailgoating και η Sarah επίσης φαίνεται να κάνει παιχνίδι. Δεν μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή τι μπορούν να τους προσάψουν για δικαιολογήσουν την ψήφο σε έναν πλούσιο.

Δεν ξέρω πραγματικά πόσο μετράνε τα λεφτά του καθενός για το jury. Νομίζω δεν το έχουμε τεστάρει ποτέ ως τώρα.Ξέρουμε σίγουρα ότι το "φτωχολογιά" στόρι δεν πολυνοιάζει κανέναν, ίσως κάποιοι να ψηφίζουν κατά καιρούς έτσι αλλά δεν νομίζω ότι κανένα jury έχει δώσει σε κανένα το εκατομμύριο επειδή ήταν φτωχός. Αλλά δεν νομίζω και ότι έχουμε δει και πότε κανέναν πάμπλουτο να χάνει στην τελική ψήφο επειδή είναι πάμπλουτος. Βασικά οι πάμπλουτοι/αθλητές που κατά καιρούς έχουν παίξει δεν φτάνουν σχεδόν πότε τελικό. Οι μόνοι finalist που μπορώ να σκεφτώ ως "πάμπλουτους" για το μέσο όρο είναι ο Ράσελ στη Σαμόα και η Μόνικα στο BloodVsWater (ως σύζυγος του Brad). Το jury της Σαμόα ήταν αποφασισμένο να ψηφίσει "ΟΧΙ Ράσελ", όχι γιατί ήταν πλούσιος αλλά γιατί ήταν douchebag. Και η Μόνικα θα έχανε απ τον Τyson ακόμα και αν ήταν άστεγη με 7 παιδιά να μεγαλώσει, δεν έπαιξαν ρόλο τα λεφτά του Μπραντ. Όποτε δεν ξέρω πως θα αντιμετωπίσουν τον Μπραντ, αλλά ελπίζω να μην είναι decisive factor τα λεφτά του.
Όσο και να μη θέλω ο Μπραντ να κερδίσει, άμα φτάσει τελικό έχοντας παίξει καλύτερα απ όλους και δεν τον ψηφίσουν επειδή "δεν τα έχει ανάγκη" θα είναι τεράστιο ξενέρωμα. Δλδ ο Yul στα Cook Islands ας πούμε όλοι ήξεραν ότι ήταν ευκατάστατος δικηγόρος/επιχειρηματίας με 100 πτυχία στα Stanford και στα Yale. Δεν ήταν πάμπλουτος, αλλά με την ήδη περιουσία του και τα προσόντα του ήξερες ότι αυτό το εκατομμύριο δεν το έχει ιδιαίτερη ανάγκη. Κι απ την άλλη ο Όζζι ήταν το "τίμιο" φτωχόπαιδο challenge beast, κι όμως ο Yul τον κέρδισε. Αν ήμουν εγώ στο φετινό jury δεν θα με ένοιαζε καθόλου αν ο Μπραντ απλά θα κάνει τα 50 εκατομμύρια του 51, εφόσον έπαιξε το καλύτερο παιχνίδι. Γιατί να δώσω χαρτζιλίκι for life σε κάποιον που δεν θεωρώ ότι έπαιξε καλύτερα και μπορεί να μην τον πάω κιόλας απλά επειδή δεν είναι πλούσιος;

Η φάση με τη Cirie έπαιξε ΟΛΟΚΑΘΑΡΑ για τη Σάρα, να δείξουν το πώς έτρεξε να την βοηθήσει χωρίς να της πει κανείς.

Η Σάρα από την άλλη πιστεύω ότι έκανε σωστή επιλογή και δεν στράφηκε εναντίον Sierra/Brad. Υπάρχουν ακόμα 10 παίχτες μέσα και η συμμαχία της Andrea-Cirie είναι ΠΟΛΥ εύθραυστη με την παρουσία του Zeke μέσα, που σίγουρα στο εποπμενο επεισόδιο θα προσπαθήσει να το εκμεταλλευτεί και να βγει από τον πάτο που έχωσε τον εαυτό του στο προηγούμενο επεισόδιο. Η Σάρα μπορεί ανετότατα να ξαναστραφεί στους Brad/Sierra, μιας που η Debbie ήταν πολύ wild card και απρόβλεπτη και έλεγε ψέμματα για την Σάρα. Αν είχαν διώξει κάποιον από Brad/Sierra θα είχε κλείσει η πόρτα στα σίγουρα. Τώρα βέβαια λέω πως θα σκεφτόμουν εγώ, δεν ξέρω αν σκέφτηκε έτσι η Σάρα. Με πονηρεύει ότι δεν το έδειξαν, οπότε αν δεν ειπωθεί κάτι στο επόμενο ίσως να δίνω πολύ credit στη Σάρα, τεσπα.

Πιθανώς το edit της φάσης με τη Cirie να ήθελε να δείξει πόσο έξυπνη και ψυχοπονιάρα είναι η Σάρα αν όντως είναι η νικήτρια, αλλά η ίδια η φάση έγινε αποκλειστικά γιατί ο Probst πιάστηκε από μια κουβέντα και αποφάσισε ότι αυτή θα είναι μια ΜΕΓΑΛΗ ΔΡΑΜΑΤΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ. Δεν ήξερε τότε ποιος θα κερδίσει τη σεζόν.

Κατά τ άλλα για την στρατηγική αλά Rob C. της Σάρα ίσως να έχεις δίκιο και απαντάει και στην ερώτηση μου γιατί Ντέμπι και όχι Σιέρα; Θα δούμε κατά πόσο θα της βγει αν στο επόμενο επεισόδιο κάνει swing back στην άλλη πλευρά.

Και για μένα είναι η μεγαλύτερη απογοήτευση της σεζόν και ως παίκτης και ως χαρακτήρας αλλά πότε δεν αμφισβητώ το πόσα έκανε καλά κάποιος σε μια σεζόν επειδή πάτωσε στην επόμενη. Το κάθε παιχνίδι είναι τελείως ξεχωριστό. Δεν λέω ότι ήταν τέλεια στο Kaoh Rong, έκανε λάθη αλλά για μένα ήταν η καλύτερη μακράν. Και οκ αποδέχομαι το αποτέλεσμά, όποιος κερδίζει το survivor είναι άξιος νικητής κτλ κτλ. Αλλά η Aubry στην πρώτη της σεζόν ήταν εξαιρετική και ως character και ως παίκτρια.

Φέτος δυστυχώς δεν είναι τίποτα απ τα δύο. Έχει κάνα δύο confessional που και που, κάνα κ@λοδάχτυλο αλλά κυρίως είναι αόρατη στο φουλ και έκτος συμμαχιών απ την αρχή. Συμβαίνει. Σε οποιαδήποτε άλλη σεζόν θα κατέληγε σε ένα ανούσιο pre-merge boot. Αλλά επειδή όλων το σχέδιο φέτος είναι "βγάλτε τις μεγάλες απειλές" έχει καταλήξει να είναι αυτή, ένα από τα μεγαλύτερα ονόματα μπαίνοντας στη σεζόν, κάτι πολύ χειρότερο. Η αόρατη παίκτρια που φτάνει βαθιά στην ένωση αλλά κάνεις δεν νοιάζεται.

greekie
28 Απριλίου 2017, 20:30
Δεν ξέρω πραγματικά πόσο μετράνε τα λεφτά του καθενός για το jury. Νομίζω δεν το έχουμε τεστάρει ποτέ ως τώρα.Ξέρουμε σίγουρα ότι το "φτωχολογιά" στόρι δεν πολυνοιάζει κανέναν, ίσως κάποιοι να ψηφίζουν κατά καιρούς έτσι αλλά δεν νομίζω ότι κανένα jury έχει δώσει σε κανένα το εκατομμύριο επειδή ήταν φτωχός. Αλλά δεν νομίζω και ότι έχουμε δει και πότε κανέναν πάμπλουτο να χάνει στην τελική ψήφο επειδή είναι πάμπλουτος. Βασικά οι πάμπλουτοι/αθλητές που κατά καιρούς έχουν παίξει δεν φτάνουν σχεδόν πότε τελικό. Οι μόνοι finalist που μπορώ να σκεφτώ ως "πάμπλουτους" για το μέσο όρο είναι ο Ράσελ στη Σαμόα και η Μόνικα στο BloodVsWater (ως σύζυγος του Brad). Το jury της Σαμόα ήταν αποφασισμένο να ψηφίσει "ΟΧΙ Ράσελ", όχι γιατί ήταν πλούσιος αλλά γιατί ήταν douchebag. Και η Μόνικα θα έχανε απ τον Τyson ακόμα και αν ήταν άστεγη με 7 παιδιά να μεγαλώσει, δεν έπαιξαν ρόλο τα λεφτά του Μπραντ. Όποτε δεν ξέρω πως θα αντιμετωπίσουν τον Μπραντ, αλλά ελπίζω να μην είναι decisive factor τα λεφτά του.
Όσο και να μη θέλω ο Μπραντ να κερδίσει, άμα φτάσει τελικό έχοντας παίξει καλύτερα απ όλους και δεν τον ψηφίσουν επειδή "δεν τα έχει ανάγκη" θα είναι τεράστιο ξενέρωμα. Δλδ ο Yul στα Cook Islands ας πούμε όλοι ήξεραν ότι ήταν ευκατάστατος δικηγόρος/επιχειρηματίας με 100 πτυχία στα Stanford και στα Yale. Δεν ήταν πάμπλουτος, αλλά με την ήδη περιουσία του και τα προσόντα του ήξερες ότι αυτό το εκατομμύριο δεν το έχει ιδιαίτερη ανάγκη. Κι απ την άλλη ο Όζζι ήταν το "τίμιο" φτωχόπαιδο challenge beast, κι όμως ο Yul τον κέρδισε. Αν ήμουν εγώ στο φετινό jury δεν θα με ένοιαζε καθόλου αν ο Μπραντ απλά θα κάνει τα 50 εκατομμύρια του 51, εφόσον έπαιξε το καλύτερο παιχνίδι. Γιατί να δώσω χαρτζιλίκι for life σε κάποιον που δεν θεωρώ ότι έπαιξε καλύτερα και μπορεί να μην τον πάω κιόλας απλά επειδή δεν είναι πλούσιος;

Εγώ μιλάω για ίδιο level παικτών, όχι να επιβραβευτεί ένας goat επειδή ο άλλος φιναλιστ έχει ήδη λεφτά.
Αυτή τη στιγμή από ό,τι έχουμε δει στο μυαλό των παικτών το Sierra-Brad είναι ισάξιο δίδυμο και κανείς δεν σέρνει τον άλλο. Επίσης η Sarah φαίνεται ως player.
Εγώ αν είχα να ψηφίσω σε έναν τελικό με σύνθεση Brad - Sarah ή Sierra(και οι δύο το θεωρώ δύσκολο) - Αγνωστος Χ, θα έβγαζα εντελώς εκτός εξίσωσης τον Brad λόγω χρημάτων, ναι, γιατί οι κοπέλες μού έδειξαν πράγματα, δεν πήγαν τελικό επειδή τις πήγε κάποιος. Οπότε γιατί να μην τα πάρει κάποιος που δεν τα έχει και έχει παίξει και καλά; Αυτό είναι το δικό μου σκεπτικό.
Δε μιλάω για τελικό π.χ, Brad - Troy - Tai/Aubrey. Εκεί ας τα πάρει με 10-0-0.

joel_barris
28 Απριλίου 2017, 22:42
Εγώ μιλάω για ίδιο level παικτών, όχι να επιβραβευτεί ένας goat επειδή ο άλλος φιναλιστ έχει ήδη λεφτά.
Αυτή τη στιγμή από ό,τι έχουμε δει στο μυαλό των παικτών το Sierra-Brad είναι ισάξιο δίδυμο και κανείς δεν σέρνει τον άλλο. Επίσης η Sarah φαίνεται ως player.
Εγώ αν είχα να ψηφίσω σε έναν τελικό με σύνθεση Brad - Sarah ή Sierra(και οι δύο το θεωρώ δύσκολο) - Αγνωστος Χ, θα έβγαζα εντελώς εκτός εξίσωσης τον Brad λόγω χρημάτων, ναι, γιατί οι κοπέλες μού έδειξαν πράγματα, δεν πήγαν τελικό επειδή τις πήγε κάποιος. Οπότε γιατί να μην τα πάρει κάποιος που δεν τα έχει και έχει παίξει και καλά; Αυτό είναι το δικό μου σκεπτικό.
Δε μιλάω για τελικό π.χ, Brad - Troy - Tai/Aubrey. Εκεί ας τα πάρει με 10-0-0.

ΟΚ αν μιλάμε για ισάξιους παίκτες το δέχομαι, αν και προσωπικά δεν θα το έβαζα στο ζύγι το πόσα λεφτά έχει ο καθένας ούτε σε αυτή την περίπτωση. Όμως είμαστε ακόμα στο final-10 έχει πολύ δρόμο ακόμα.
Νομίζω με τα δεδομένα της σεζόν ως τώρα είναι πολύ δύσκολο να φτάσουν τελικό ο Μπραντ και η Σάρα ως τύπου σύμμαχοι. Και υπάρχουν υπερβολικά πολλοί potential obvious goats ακόμα στο παιχνίδι για να "αναγκαστούν" Brad-Sarah να πάρουν ο ένας τον άλλο στον τελικό. Ακόμα και αν flipάρει πίσω η Σαρα στην πλευρά του Brad κάποια στιγμή στο final 7-6-5 θα στοχεύσουν ο ένας τον άλλο.

Kakone
29 Απριλίου 2017, 00:22
Ο Russell είναι μάλλον ο πλουσιότερος που έχει φτάσει ποτέ τελικό. Κανείς δεν ήξερε το επάγγελμά του, στη Σαμόα είχε πει ότι ήταν πυροσβέστης. Πολύ πλούσιος ήταν ο Brian της μακρυνής Ταϋλάνδης. Πωλητής μεταχειρισμένων αυτοκινήτων μεν, ο κορυφαίος στις ΗΠΑ δε. Δεν έκρυψε το επάγγελμά του, αλλά οι συμπαίκτες του ίσως να μην ήξεραν πόσο ευκατάστατος ήταν.
Ο πάμπτωχος Dreamz δεν δικαιώθηκε γιατί ήταν βλήμα και επιπλέον είχε πουλήσει τους πάντες.
Τέσπα, ιστορικά αυτό το θέμα είναι non-factor. Πάντως κατά καιρούς παίκτες έχουν κάνει τέτοια σχόλια σε υποθετικά σενάρια, λέγοντας ότι θα ψήφιζαν κάποιον που τα χρειαζόταν πραγματικά. Επίσης σε μια υποθετικά ψηφοφορία που θα κριθεί στο νήμα αρκεί ένας ή μία να σκεφτεί έτσι για να γείρει η πλάστιγγα. Κουβέντα κάνουμε, μπορεί τελικά να μην ισχύσει τίποτε απ' αυτά.

gigi
29 Απριλίου 2017, 01:25
Ο Russell είναι μάλλον ο πλουσιότερος που έχει φτάσει ποτέ τελικό. Κανείς δεν ήξερε το επάγγελμά του, στη Σαμόα είχε πει ότι ήταν πυροσβέστης. Πολύ πλούσιος ήταν ο Brian της μακρυνής Ταϋλάνδης. Πωλητής μεταχειρισμένων αυτοκινήτων μεν, ο κορυφαίος στις ΗΠΑ δε. Δεν έκρυψε το επάγγελμά του, αλλά οι συμπαίκτες του ίσως να μην ήξεραν πόσο ευκατάστατος ήταν.
Ο πάμπτωχος Dreamz δεν δικαιώθηκε γιατί ήταν βλήμα και επιπλέον είχε πουλήσει τους πάντες.
Τέσπα, ιστορικά αυτό το θέμα είναι non-factor. Πάντως κατά καιρούς παίκτες έχουν κάνει τέτοια σχόλια σε υποθετικά σενάρια, λέγοντας ότι θα ψήφιζαν κάποιον που τα χρειαζόταν πραγματικά. Επίσης σε μια υποθετικά ψηφοφορία που θα κριθεί στο νήμα αρκεί ένας ή μία να σκεφτεί έτσι για να γείρει η πλάστιγγα. Κουβέντα κάνουμε, μπορεί τελικά να μην ισχύσει τίποτε απ' αυτά.

Το ήξεραν για τον Ράσελ. Το είχε πει σε έναν, δεν θυμάμαι το όνομά του νομίζω ήταν ο Jason, και το είχε πει και στην Νάταλι, και μετά στο FTC o Jason έκανε ερώτηση, κανείς δεν είπε ψέμματα (ο ένας επιχειρηματίας που πρώτη φορά του πέτυχε επιχείριση να πιάσει, την άνοιξε πριν πέντε χρόνια και τώρα άρχισε τα κέρδη, ο άλλος γιατρός χρωστά 350 χιλιάρικα σε δάνεια σπουδών, η τρίτη ήταν φαρμακευτική αντιπρόσωπος αλλά τώρα άνεργη) και ο Jason διευκρίνισε ότι κανείς δεν είπε ψέμματα αλλά παρέλειψαν να αναφέρουν ότι η Ναταλί έχει βγάλει πολλά λεφτά στην άκρη, ο Ράσελ είχε επταψήφια έσοδα τον περασμένο χρόνο και ο άλλος γιατρός σε ένα από τα πιο ακριβά νοσοκομεία της Αμερικής άρα με γαμάτο μισθό, και συμβούλεψε τους κριτές να ΜΗΝ βγάλουν απόφαση βάση στα οικονομικά τους γιατί όλοι είναι ευκατάστατοι.

drapetisgal7
4 Μαΐου 2017, 10:56
'Survivor' Host Jeff Probst on [Spoiler] (http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/survivor-host-jeff-probst-why-latest-castaway-was-big-a-threat-999523)

Rob13
4 Μαΐου 2017, 22:13
9
αναμενομενη αποχωρηση εκανε το ιδιο λαθος με την προηγουμενη σεζον και τον σταμπαρανε
ποσο ανισορροπη μπορει να ειναι η μικαελα να κλαιει με λυγμους επειδη εφυγε ο ζικ.. παντως ειναι σε καλο δρομο για να την παρουν σαν goat στο τελος
να πω την αληθεια δεν την ευχαριστιεμαι οπως αλλες σεζον γιατι οποιος και να φυγει δεν με απασχολει

nwosu
4 Μαΐου 2017, 23:40
9

Kάποιος έκανε αναφορά σε προηγούμενη σελίδα, ότι οι περισσότεροι returnees βασίσουν το παιχνίδι τους στο νικητή της αρχικής τους σεζόν. Άλλη μια φορά αποδείχτηκε ότι αυτό ισχύει, καθώς η Άντρεα αποφάσισε να το παίξει Αλ Καπόνε και ξεφορτώθηκε τον Ζηκ με τον ίδιο τρόπο που ο Ρομπ ξεφορτώθηκε τον Ματ μετά την ένωση. "Τι τον χρειαζόμαστε μωρέ τον Ζηκ, αφού και πάλι έχουμε υπεροχή 5-4!". Ξεχνάει βέβαια ότι υπάρχουν και idols σ'αυτό το παιχνίδι! Άλλη Σάντρα μάς προέκυψε εδώ πέρα! "Nobody got no idol over there!" :mad: Λες και παίζουν το παιχνίδι πρώτη φορά και δε ξέρουν τι τους γίνεται! Kαλά τους αποκάλεσε η Ντέμπι... IDIOTS!!!

Ωφελημένος από το σημερινό επεισόδιο είναι ο Τάι!
- Μπορεί να συμμαχίσει με το γκρουπ της Άντρεα.
- Μπορεί να ξανασυμμαχίσει με Μπραντ, Τρόυ, Σιέρρα και αν θέλει μπορεί να τους προδώσει δίχως επιπτώσεις... καθώς εκείνοι τον πρόδωσαν πρώτοι.
- Έγινε κατά λάθος free agent, οπότε στο επόμενο tribal council θα είναι κατά πάσα πιθανότητα στη σωστή πλευρά των αριθμών.
- Mε την ηλιθιότητα του να μη παίξει idol, έκανε τους πάντες να νομίζουν ότι δεν έχει idol! :D

gigi
5 Μαΐου 2017, 02:22
Εγώ ήμουν που μίλησα για τους returning παίχτες, είναι ολοφάνερο, ιδίως αν έχεις δει μαζεμένες σεζόν που έχω δει πρόσφατα εγώ.

Ό,τι να'ναι όλοι τους...
Εντωμεταξύ κοίταξα το κανάλι της Μικαέλα, για το προηγούμενο επεισόδιο είπε ότι η Cirie είχε πείσει τη Σάρα να πάει μαζί τους και πως έδιωξαν την Debbie γιατί αυτή κινούσε τα νήματα στην άλλη ομάδα.
Και τώρα είπε πως ψήφισε τον Zeke επειδή ήταν αρχηγός στο challenge και πίστευε ότι θα την διαλέξει, αλλά πρώτη επιλογή του ήταν ο Brad και της έδειξε τις διαθέσεις του.
Ναι ωραία, το κλάμμα κορόμηλο όμως πού κολλούσε, έλεος δηλαδή, λες και έχασες γκόμενο σε τροχαίο...
Μείνετε τώρα με 5-4 αντί να ήσασταν με 6-3 να δω πού θα έβρισκε άλλους δύο ο Zeke να πείσει να πάνε μαζί του στην αντίπερα όχθη, idiots...
Βασικά θα μπορούσε άνετα να μετονομαστεί η σεζόν σε Game changers Vs Idiots, αλλά
1ον δεν μου βγαίνουν τα νούμερα μιας που οι game changers βγαίνουν το πολύ 6-7, ενώ οι ηλίθιοι περισσότεροι
Και 2ον δεν δικαιολογεί το γεγονός πως έχουν μείνει πια μόνο ηλίθιοι (με εξαίρεση ίσως, αν και αυτό πια παίζεται, την Cirie).

Zeke, πόσο βλάκας, δηλώνει στο συμβούλιο πως πρέπει να κάνεις το μεγάλο βήμα όταν έρθει η κατάλληλη ώρα, και αυτός το έκανε τρία επεισόδια πριν εξασφαλίζοντας το σουτάρισμά του. Και καπάκι κιόλας αφού το ίδιο λάθος έκανε και την 1η φορά. Το πανέξυπνος που το βλέπουν, ο πιο άσχετος εκεί μέσα...

Τεσπα, απογοήτευση πλήρη, ακόμα και με το τόσο edit που έχουν κάνει στην, σίγουρη για μένα, νικήτρια Σάρα.
Ειλικρινά δεν θα με ξάφνιαζε αν μάθαινα ότι κάποιες προσωπικές συνεντεύξεις παίρνονται μετά το τέλος του παιχνιδιού προσπαθώντας να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα...

nwosu
5 Μαΐου 2017, 13:20
9

Τεσπα, απογοήτευση πλήρη, ακόμα και με το τόσο edit που έχουν κάνει στην, σίγουρη για μένα, νικήτρια Σάρα.

Δε ξέρω... απ'τη φετινή σεζόν όλα τα περιμένω. Μπορεί η Σάρα να φάει σουτ στο τέλος, επειδή θα έχει κάνει πολλές "gamechanging moves", ή μπορεί να να φτάσει F3 και να φάει άκυρο όπως η Όμπρι και η Χάνα.

Πάντως το γεγονός ότι η Ντέμπι (Ιdiot!!!) έδειξε έχθρα απέναντι της, θα την βοηθήσει απίστευτα στο να πείσει τους υπόλοιπους παίχτες περί bitter jury, ώστε να την πάρουν στο F3.

Το edit της Σιέρα με προβληματίζει αφάνταστα. Για κάποιο λόγο, όλοι πιστεύουν πως κάνει καλό παιχνίδι. :???: Άμα κολλήσει μια ιδέα στο μυαλό τους, δύσκολα ξεκολλάει. Μέχρι κι η Wigglesworth προέκυψε no1 threat στην Καμπότζη, με παρόμοιο τρόπο. :giggle: Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι η Σιέρα την σκαπούλαρε ήδη 2 φορές και στο F3 θα μπορεί άνετα να πει "Προσπαθήσατε τόσες φορές να με ψηφίσετε κι οι πιθανότητες ήταν εναντίον μου, αλλά είμαι ακόμα εδώ. Give me the money" :mad:

greekie
5 Μαΐου 2017, 14:27
34x09

Προδιαγεγραμμένη έξοδος εδώ και μέρες.
Έχει υποστεί καθίζηση η σειρά μετά την έξοδο των πραγματικών game changers, όσοι έχουν μείνει δεν κάνουν απολύτως τίποτα. Ούτε καν αυτοί που έχουν τα idols και μπορούν να αλλάξουν το παιχνίδι και τη μοίρα τους.
Έχω κλειδώσει Brad-Sarah για το F3, μου λείπει ο τρίτος με πρώτη επιλαχούσα την Sierra. Κανείς άλλος δεν έχει edit φιναλιστ, πόσο μάλλον νικητή.

joel_barris
6 Μαΐου 2017, 00:02
Δεν θα πρωτοτυπήσω. Το πιο βαρετό επεισόδιο της σεζόν και αρχίζει πλέον να φαίνεται αισθητά το πόσο φτωχό είναι το καστ του endgame τώρα που λιγοστεύουμε.

-Για αρχή λίγα λόγια υπεράσπισης. Για την Αντρέα (και την Σιρί) δεν νομίζω ότι μπορείς να πεις ότι ήταν τόσο χαζές με βάση όσα ξέρουν. Ο Ζικ ξεκάθαρα στοχεύει Αντρέα εδώ και 3 επεισόδια, και άμα δεν είχε κερδίσει το immunity θα είχε φύγει χτες καθώς είναι πλέον και λόγω challenge ability και ως κορυφή της νέας πλειοψηφίας ο Νο1 στόχος. Όποτε αφού το immunity της έδωσε την ασφάλεια λογικά στόχευσε τον Ζικ. Γενικά δεν είναι και τόσο τρομερό να ρισκάρεις να το κάνεις 5-4 αντί για 6-3 όταν ξέρεις ότι ο έκτος σου ξύνεται να φλιπάρει από το πρώτο δευτερόλεπτο και σε οποιοδήποτε φλιπάρισμα ο στόχος θα είναι Αντρέα και αν έχει ασυλία τότε Σιρί. Να υπερασπιστώ και Σάρα; να την υπερασπιστώ. Σίγουρα δεν ήταν καλό που έχασε τον closest ally της αλλά πες η λογική της μέχρι τώρα είναι να κρατήσει όσο το δυνατόν περισσότερα options ανοιχτά. Φυσικά δεν ήταν καθόλου καλή κίνηση για καμία από τις τρεις γιατί ξέρουμε ότι η άλλη πλευρά έχει πάνω της όλα τα advantage του ιησου χριστου. Άλλα αυτές δεν το ξέρουν. To point μου είναι ότι με βάση τα όσα ξέρουν δεν ήταν και ΤΟΣΟ τραγική η κίνηση τους. Ριψοκίνδυνη σίγουρα, αλλά δεν είναι ότι έγινε ξαφνικά χαζή η Cirie.

-Να πω και δύο καλά λόγια για Ζικ και Μικαέλα. Για μένα είναι και δύο decent παίκτες και fun προσωπικότητες. Πιστεύω και οι δύο θα ήταν έστω και λιιιγο καλύτεροι αν είχαν δει τη σεζόν τους, και σίγουρα πολύ πιο fun αν υπήρχαν και αρκετοί άλλοι fun παίκτες γύρω τους όπως ήταν πέρυσι.

-Τέλος με τα "καλά". Στην θεωρία αυτό το επεισόδιο δεν θα έπρεπε να είναι βαρετό. Στην ουσία η νέα πλειοψηφία φλίπαρε στον εαυτό της ξανά μετά από μια μόλις ψηφοφορία. Αυτά κανονικά είναι συναρπαστικά πράγματα. Αλλά το επεισόδιο ήταν απλά boooring γιατί παραπάνω από το μισό καστ είναι booooring. Ο Brad, η Sara, η Sierra, o Τroyzan που μου φαίνεται θα φτάσουν όλοι ως το τελευταίο επεισόδιο, όσο καλά και να παίξουν απλά δεν είναι αρκετά ενδιαφέροντες ή χαρισματικοί για να είναι το κέντρο του οποιουδήποτε show. Δεν έχω τίποτα με τους ανθρώπους, απλά είναι από αυτούς που τηλεοπτικά μιλώντας "δεν το χουν". Και εγώ πιστεύω άμα πήγαινα στο Survivor κάποιος θα έγραφε σε ένα forum ποιος είναι αυτός ο τύπος, γιατί είναι ακόμα μέσα; Η πιο κοντινή αντιστοιχία σε αυτούς τους power players που μπορώ να βρω είναι η Ντάνι και o Rafe στη Guatemala που κακούς δεν μπορείς να τους πεις αλλά έβγαιναν τόσο flat στην οθόνη που ότι και αν έκαναν καλό, κακό, αναμενόμενο, ανέλπιστο ήταν ένα μεγάλο :yawn::yawn::yawn:.

-Και δεν κατηγορώ τον Brad ή την Σαρα που λογικά ένας από τους δύο θα είναι και ο νικητής, και καλά κάνουνε. Το είχα πει και λίγα επεισόδια πριν όταν φαίνονταν που πάει το πράγμα ότι το όποιο φταίξιμο είναι 100% της παραγωγής.
Άμα πετάξεις 5-6 από τα μεγαλύτερα ατού σου ως κινούμενους στόχους σε ένα κάστ γεμισμένο με οποίον βρήκες εύκαιρο μπροστά σου για το μπούγιο, δεν σου φταίει κάνεις άμα το μπούγιο καταλήξει να είναι το final 3 σου.

-Τώρα για τη σεζόν δεν τη ξεγράφω ακόμα. Πιστεύω ο μεγαλύτερος κίνδυνος είναι όλα αυτά τα idol και τα advantage που ακόμα δεν έχουν παιχτεί να αρχίζουν να πετάγονται όλα μαζί και να διαμορφώσουν σε τέτοιο βαθμό το endgame που να μοιάζει το final 3 και ο νικητής τελείως random. Αυτό ναι θα είναι τεράστια απογοήτευση. Αλλά άμα ο Μπραντ, η Σαρά ή ξέρω γω ποιος φτάσει στο τέλος και νιώθεις ότι όντως ακόμα και αν δεν τρελαίνομαι έπαιξε καλά πιστεύω θα είναι ψιλό-οκ η σεζόν, σε συνδυασμό και με το φοβερό pre-merge. Άμα με κάποιο τρόπο κερδίσει η Cirie (not happening αλλά λέμε τώρα) απέναντι σε όλα αυτά τα advantages εννοείτε τα παίρνω όλα πίσω BEST SEASON EVAHH και τα λοιπά:giggle::giggle::giggle:

Και όσο αυτά τα καθόλου συναρπαστικά συνέβαιναν εντός παιχνιδιού κάποιοι άλλοι έκαναν διακοπάρες18141

Επίσης κάπως άσχετο. Θυμάμαι πέρυσι στην αρχή του MillenialsvsGenX (όταν δεν ξέραμε ακόμα ότι βλέπουμε μια φανταστική newbie season) που είχε διαρρεύσει το φετινό καστ και ήμασταν όλοι σε φάση ντάξ μωρέ να τελειώνουμε με τους noobs να δούμε λίγο σοβαρό παιχνίδι μετά τα Χριστούγεννα. IRONY ALERT!!!!

Kakone
6 Μαΐου 2017, 17:28
Δεν έχω να προσθέσω κάτι ουσίας, γιατί τα έχετε πει όλα.
Θα πω μόνο ότι με διασκεδάζει πόσο η παραγωγή σπρώχνει αυτό το concept των "game changers", ενώ τα 4/5 του καστ δεν εκπροσωπεί κάτι τέτοιο ούτε για αστείο. Γι' αυτό έχει γεμίσει ο τόπος είδωλα, advantages, exile islands με υφ' υψηλού συμβουλάτορες κτλ., γι' αυτό όλη αυτή η έμφαση στις big moves και η ανοιχτή ενθάρρυνση να αλληλοπουληθούν στην πρώτη ευκαιρία για να φτιάξουν "βιογραφικό", γι' αυτό και η αστεία φράση "reinventing how this game is played" κτλ. Αλλά το πιο εκνευριστικό είναι πως, αφού το κόλπο δεν τσουλάει, παρεμβαίνει το μοντάζ που κρύβει ένα σωρό πράγματα με την ελπίδα να δημιουργήσει σασπένς, το τελικό αποτέλεσμα να μοιάζει με επικό blindside και οι τηλεθεατές να μείνουν με το στόμα ανοιχτό. Χρειάζεται να μεσολαβήσει ένα επεισόδιο για να μάθουμε γιατί ψηφίστηκε η Debbie, ο Τάι μαζεύει τρεις ψήφους ενώ το όνομά του δεν είχε "παίξει" καθόλου απ' όσα είδαμε και επίσης δεν παίζει τα είδωλα (ατσάλινα νεύρα; άλλα έδειχναν οι εκφράσεις του προσώπου του), η άλλη ψηφίζει Zeke και βάζει τα κλάματα (γιατί;) κτλ. Με λίγα λόγια το CBS κάνει τεχνητά hype σε μια σεζόν που μόλις τελειώσει όλα δείχνουν ότι θα ξεχαστεί γρήγορα.
Το στρατηγικό μέρος του παιχνιδιού και μένα μ' αρέσει, αλλά έχω την εντύπωση ότι το παρατραβούν το σχοινί και θα σπάσει. Το survival κομμάτι εδώ και καιρό περάσει σε δεύτερη μοίρα, μοιάζει σαν να θέλουν να εξαφανίσουν και το λεγόμενο social game - τουλάχιστον απ' την οθόνη μας. Ώσπου όμως να στρατολογήσουν 18 botάκια που θα τα βλέπουν όλα στρατηγική ("pawns", "soldiers" κ.ο.κ.), το social game θα παραμένει αυτό που ήταν πάντα: το πιο σημαντικό. Απλά εμείς δεν θα βλέπουμε τίποτε στο μοντάζ και θα μένουμε στο τέλος θυμωμένοι με το bitter jury που δεν επιβράβευσε τον τάδε στρατηγικό εγκέφαλο που έφτιαξε/έσπασε τόσες συμμαχίες και "τα έκανε όλα". Αν αυτός είναι ο στόχος των παραγωγών, για την ώρα δεν περπατάει πάντως.

ΥΓ. Στην προαναγγελία, ο Probst είχε παρομοιάσει τη σεζόν με τα "Σαγόνια του Καρχαρία", δηλ. ότι τα πράγματα ξεκινούν αργά και κάποια στιγμή εμφανίζεται το θηρίο και γίνεται χαμός. Αν τον ερμηνεύω σωστά, αυτό σημαίνει ότι θα έρθει η ώρα που όλα τα είδωλα, advantages κτλ. θα παιχτούν μαζεμένα.

Katerinaki_888
9 Μαΐου 2017, 22:53
Έχουμε Survivor Tournament :party: (το βάζω σε spoiler, γιατί κάποιος μπορεί να μην θέλει να ξέρει για τους παίκτες που συμμετέχουν):

Ψηφίζουμε σαν Heroes Vs Villains! :clap: Νομίζω σαν νοκ αουτ φάση, ποιος από τους castaways θα νικήσει 5 σερί γύρους για να γίνει ο (διαδικτυακός) Sole Survivor (???)

http://www.cbs.com/shows/survivor/news/1006807/survivor-bracket-heroes-vs-villains-/

Ξέρω ότι οι περισσότεροι, μην πω όλοι, έχετε αδυναμία στον Boston Rob, αλλά δεν παύω να κάνω promote, τον Malcolm μου που είναι η υπερλατρεία μου, μαζί με τον Spencer :p

Αναρωτιέμαι, αν θα ξανακάνουν πρόσφατα καμιά Heros Vs Villains season, με κάποιους από τους καινούριους, από την 20η έχουμε να δούμε, σωστά;

greekie
11 Μαΐου 2017, 16:39
34x10

Το τηλεγραφουν τόσο πολύ ότι κερδίζει ο Μπραντ που αρχίζω και σκέφτομαι πιθανό retconning. Το πλανο στο μπανερ outlast, outplay, μετά τη νίκη του δεν μπορούσε να είναι πιο ξεκάθαρο.
Από την άλλη η Σάρα πήρε τεράστιο ρισκο που ίσως της στοιχίσει τα λεφτά.
Έφυγε η Σιέρρα που την είχα για τελικό και ψάχνω από την αρχή τον goat του τελικού. Τρουζαν, Μικαελα, Ομπρι οι πιθανοτερο, οι υπολοιποι έχουν λογο αν φτάσουν τελικό.

nwosu
11 Μαΐου 2017, 21:39
10

Μα πόσο ηλίθια είσαι ρε Σιέρα! Τι σόι game changer είσαι κυρά μου, άμα δε μπορείς καν να μετρήσεις τις ψήφους; :twisted:

Η δε Σάρα μέχρι ένα σημείο ωραία το έπαιξε... αλλά το παράκανε στο τέλος με τόσο θέατρο. Που αποσκούσε το σοκαριστικό υφάκι της κοιτώντας την Άντρεα; Τι σκοπεύει δηλαδή να πει όταν γυρίσει στη παραλία; :???:

joel_barris
12 Μαΐου 2017, 19:30
Σίγουρα ήταν πολύ καλύτερο από το προηγούμενο αλλά και πάλι δεν τρελάθηκα

-Αυτό που με χάλασε ήταν το loved ones visit που ήταν πολύ ξεχειλωμένο. Παίζει να έφυγε ένα δεκάλεπτο πριν καν ξεκινήσει το αγώνισμα με τον Probst να ρωτάει τα ίδια και τα ίδια, και μαζί με το αγώνισμα και το reward ήταν το μισό επεισόδιο. Ακόμα και αν είχε κάνα δύο στιγμές που άξιζαν όπως τον γιο της Cirie ή την επιστροφή μιας neat lady ήταν σχεδόν 20 λεπτά αέρας κοπανιστός.

-Αλλά κατά τ άλλα απόλαυσα Sierra going down in flames με τον πιο άμπαλο τρόπο που μπορούσε. Θα μπορούσε να πει στη Σάρα ξέρω γω "ψήφισε με ρε να σου δώσω το advantage" το ίδιο πράγμα έκανε ακριβώς. Ενώ έλεγα ότι η Άντρεα δεν το βγάζει το επεισόδιο απ το reward κιόλας με το που λέει η Μικάελα μέσες άκρες "όλοι παίξτε το κουλ και αφήστε το Andrea boot να συμβεί, μην κάνει κάνεις καμία μ@λακια" και η κάμερα ζουμάρει στη Σίερα έσφιξα γροθιά στον αέρα. Και θυμάστε εκείνη την πρώτη σκηνή της σεζόν που έδειχναν επίμονα την Άντρεα να ΜΗΝ βλέπει το advantage και τη Σίερα να το παίρνει μετά; Πόσο τέλειο που το ότι συνέβη αυτό κατέληξε στην Άντρεα να σωθεί και τη Σίερα να πάρει πόδι λόγω του advantage; Υπέροχη editing irony. Αλλά κατά τ άλλα δεν ξέρω τι ακριβώς κάναν οι editors φέτος με την Σίερα. Για πιο λόγο και καλά να τη βλέπουμε στα 2 πρώτα επεισόδια της ένωσης τόοσο arrogant αν δεν πρόκειται να φάει το arrogant downfall της αλλά να φύγει 2 επεισόδια μετά παρακαλώντας ως ο τελευταίος τρόχος της αμάξης; Και τώρα που είδαμε και που καταλήγει ποιος ο λόγος να δούμε τόση Sierra σε αυτή τη σεζόν; Επειδή ήταν godfather για μια βδομάδα; Αν έφτανε ως το τελευταίο επεισόδιο να το καταλάβω, αλλά μέχρι έδω και με τέτοια έξοδο; Έλεος κάπου. Για ανακεφαλαίωση η Σίερα μέτρησε τρεις ψήφους για την Άντρεα, η μια ήταν δικιά της, είδε το αστείο θεατράκι της Σάρα και είπε α η Σάρα ψήφισε μαζί μου και της έδωσε το advantage. ΧΑ.ΧΑ.

-Και αφού γενικά δεν έγινε και κάτι άλλο στο επεισόδιο γιατί loved ones να πω ότι εγώ δεν είμαι έτοιμος να πιστέψω το winner's edit της Sarah που βλέπουν πλέον πολλοί αν και το προτιμώ με βάση όσα έχουμε δει μέχρι τώρα. Αλλά δεν ξέρω. Νομίζω το τεράστιο edit της Σάρα post-merge θα βγάζει νόημα ακόμα και αν είναι το επόμενο boot, η αυτή που κόβεται λίγο πριν τον τελικό ή αυτή που χάνει επειδή έχει πίκρες το jury γιατί είναι στο απόλυτο κέντρο των εξελίξεων εδώ και τρία TC. ΟΚ στα confessionals ούτε αυτή το έχει ιδιαίτερα αλλά. Η Σάρα τάχθηκε με τη συμμαχία Brad-Sierra για το Ozzy boot, η Σάρα μετά φλίπαρε στη Ντέμπι και η Σάρα χτες κράτησε την Μικάελα από το flipping και έδιωξε τη Σίερα κλέβοντας το advantage. Από την άλλη δεν μπορώ να εξηγήσω αλλιώς το τόσο θετικό και τόσο πολύ screentime του Brad από την αρχή της σεζόν πέρα από το obvious winner alert. Ίσως να μου θυμίζει μια πρόσφατη νικήτρια που την έβλεπες ανεξήγητα συχνά πυκνά να δίνει ανεμπνευστά confessionals και να κάνει narration σε πράγματα με τα όποια δεν έχει την παραμικρή σχέση απλά για να τη θυμάσαι. Γιατί στο τέλος "κάπως" κέρδισε. Ελπίζω να κάνω λάθος αλλά έχω άσχημα flashbacks.

greekie
12 Μαΐου 2017, 19:42
^
Ο Brad τείνει να γίνει too obvious winner αλλά για τη Sarah τυχόν συνάντηση Michaela-Sierra στην Ponderosa μπορεί να έχει καταστροφικές συνέπειες.
Γιατί όχι μόνο δούλεψε τη Sierra αλλά είπε στη Michaela ότι η Sierra έχει το LA και πρέπει να φύγει γι' αυτόν τον λόγο, χωρίς βέβαια να αναφέρει ότι το LA κληροδοτείται. Και θεωρώ ότι αυτό ήταν και το καθαριστικό σημείο για να ψηφίσει η Michaela τη Sierra. Γι' αυτό ο συνδυασμός αυτών των δύο ανθρώπων με αυτές τις πληροφορίες μπορεί να στρέψει όλο το jury εναντίον της πριν καν πάνε στο FTC.

Rob13
12 Μαΐου 2017, 20:15
10
Η σιερα επιβεβαιωσε την ανυπαρξια της στο μεταξυ εδωσε το advantage στην σαρα επειδη ηταν ειλικρινης μαζι της ξεχνωντας οτι εξαιτιας της και με το φλιπαρισμα στην ψηφο της ντεμπι βρεθηκε στον πατο.. δηλαδη ο μπραντ που απο την αρχη του παιχνιδιου ψηφιζαν και αποφασιζαν μαζι δεν ηταν ειλικρινης?
θελω να πιστευω οτι δεν θα την ξαναδουμε στο μελλον..τωρα απο οσους μεινανε δεν γουσταρω κανεναν αλλα προτιμω νικη μπραντ ή σιρι.. η σαρα οσο παει και με εκνευριζει περισσοτερο ελπιζω σε blindside για να βγαλουμε γουστα

gigi
12 Μαΐου 2017, 20:47
Σίγουρα ήταν πολύ καλύτερο από το προηγούμενο αλλά και πάλι δεν τρελάθηκα

-Αυτό που με χάλασε ήταν το loved ones visit που ήταν πολύ ξεχειλωμένο. Παίζει να έφυγε ένα δεκάλεπτο πριν καν ξεκινήσει το αγώνισμα με τον Probst να ρωτάει τα ίδια και τα ίδια, και μαζί με το αγώνισμα και το reward ήταν το μισό επεισόδιο. Ακόμα και αν είχε κάνα δύο στιγμές που άξιζαν όπως τον γιο της Cirie ή την επιστροφή μιας neat lady ήταν σχεδόν 20 λεπτά αέρας κοπανιστός.

-Αλλά κατά τ άλλα απόλαυσα Sierra going down in flames με τον πιο άμπαλο τρόπο που μπορούσε. Θα μπορούσε να πει στη Σάρα ξέρω γω "ψήφισε με ρε να σου δώσω το advantage" το ίδιο πράγμα έκανε ακριβώς. Ενώ έλεγα ότι η Άντρεα δεν το βγάζει το επεισόδιο απ το reward κιόλας με το που λέει η Μικάελα μέσες άκρες "όλοι παίξτε το κουλ και αφήστε το Andrea boot να συμβεί, μην κάνει κάνεις καμία μ@λακια" και η κάμερα ζουμάρει στη Σίερα έσφιξα γροθιά στον αέρα. Και θυμάστε εκείνη την πρώτη σκηνή της σεζόν που έδειχναν επίμονα την Άντρεα να ΜΗΝ βλέπει το advantage και τη Σίερα να το παίρνει μετά; Πόσο τέλειο που το ότι συνέβη αυτό κατέληξε στην Άντρεα να σωθεί και τη Σίερα να πάρει πόδι λόγω του advantage; Υπέροχη editing irony. Αλλά κατά τ άλλα δεν ξέρω τι ακριβώς κάναν οι editors φέτος με την Σίερα. Για πιο λόγο και καλά να τη βλέπουμε στα 2 πρώτα επεισόδια της ένωσης τόοσο arrogant αν δεν πρόκειται να φάει το arrogant downfall της αλλά να φύγει 2 επεισόδια μετά παρακαλώντας ως ο τελευταίος τρόχος της αμάξης; Και τώρα που είδαμε και που καταλήγει ποιος ο λόγος να δούμε τόση Sierra σε αυτή τη σεζόν; Επειδή ήταν godfather για μια βδομάδα; Αν έφτανε ως το τελευταίο επεισόδιο να το καταλάβω, αλλά μέχρι έδω και με τέτοια έξοδο; Έλεος κάπου. Για ανακεφαλαίωση η Σίερα μέτρησε τρεις ψήφους για την Άντρεα, η μια ήταν δικιά της, είδε το αστείο θεατράκι της Σάρα και είπε α η Σάρα ψήφισε μαζί μου και της έδωσε το advantage. ΧΑ.ΧΑ.

-Και αφού γενικά δεν έγινε και κάτι άλλο στο επεισόδιο γιατί loved ones να πω ότι εγώ δεν είμαι έτοιμος να πιστέψω το winner's edit της Sarah που βλέπουν πλέον πολλοί αν και το προτιμώ με βάση όσα έχουμε δει μέχρι τώρα. Αλλά δεν ξέρω. Νομίζω το τεράστιο edit της Σάρα post-merge θα βγάζει νόημα ακόμα και αν είναι το επόμενο boot, η αυτή που κόβεται λίγο πριν τον τελικό ή αυτή που χάνει επειδή έχει πίκρες το jury γιατί είναι στο απόλυτο κέντρο των εξελίξεων εδώ και τρία TC. ΟΚ στα confessionals ούτε αυτή το έχει ιδιαίτερα αλλά. Η Σάρα τάχθηκε με τη συμμαχία Brad-Sierra για το Ozzy boot, η Σάρα μετά φλίπαρε στη Ντέμπι και η Σάρα χτες κράτησε την Μικάελα από το flipping και έδιωξε τη Σίερα κλέβοντας το advantage. Από την άλλη δεν μπορώ να εξηγήσω αλλιώς το τόσο θετικό και τόσο πολύ screentime του Brad από την αρχή της σεζόν πέρα από το obvious winner alert. Ίσως να μου θυμίζει μια πρόσφατη νικήτρια που την έβλεπες ανεξήγητα συχνά πυκνά να δίνει ανεμπνευστά confessionals και να κάνει narration σε πράγματα με τα όποια δεν έχει την παραμικρή σχέση απλά για να τη θυμάσαι. Γιατί στο τέλος "κάπως" κέρδισε. Ελπίζω να κάνω λάθος αλλά έχω άσχημα flashbacks.

Η Μισέλ κέρδισε γιατί ήταν jury ηλιθίων. Εδώ δεν έχουμε κάτι τέτοιο όμως, πχ αν η Cirie πάει στο jury ηλίθια δεν είναι, ούτε η Άντρεα, ούτε ο Zeke.

Κατά τ'άλλα τα γνωστά, η Σιέρα είναι game changer για τα βαρελάκια gif που πόσταρα πριν μερικές σελίδες.
Πάει το βόδι και λέει στην άλλη βασικά, "ψήφισέ με να φύγω και θα πάρεις το legacy". Μα ΠΟΣΟ ηλίθια.
Όταν είδα την ανάλυση του προπροηγούμενου επεισοδίου από την Μικαέλα στο κανάλι της στο youtube, γελούσα όταν δήλωσε ότι έδιωξαν την Debbie γιατί εκείνη κινούσε τα νήματα στην συμμαχία Brad-Sierra-κτλ. Και τελικά αποδεικνύεται πόσο δίκιο είχε και πως κάποιος που το έχει ζήσει από μέσα γνωρίζει δισεκατομμύρια φορές περισσότερα από τον τηλεθεατή και το edit που πέφτει.

Sarah είναι η νικήτρια, τέλος. Όχι πως το επικροτώ, αλλά το δείχνει το edit πια. Όλοι οι υπόλοιποι ΧΑΜΕΝΟΙ.
Στο προηγούμενο επεισόδιο ξανά η Μικαέλα στο κανάλι της είπε ότι η Cirie την έπεισε να διώξουν τον Zeke και έπεισε ΚΑΙ την Σάρα, που δεν το έδειξαν.
Τώρα έδειξαν ότι η Cirie στόχευε τον Brad στο δίδυμο Brad/Siera, αλλά με το που κέρδισε το immunity o Brad η Cirie χάθηκε και αφιέρωσαν όλο τον χρόνο στην Σάρα.

Ποιος είπε ότι όταν άρχισε η 33η λέγατε να τελειώνουν τα newbies να έρθουν τα μεγάλα κανόνια;
Αν συμμετείχα τότε στη συζήτηση κι εγώ το ίδιο θα έλεγα....στερνή μου γνώση...

Kakone
12 Μαΐου 2017, 21:24
Sarah είναι η νικήτρια, τέλος. Όχι πως το επικροτώ, αλλά το δείχνει το edit πια. Όλοι οι υπόλοιποι ΧΑΜΕΝΟΙ.

Αυτό ακριβώς

nwosu
14 Μαΐου 2017, 02:13
10

Κάτι που ξέχασα να αναφέρω...

Πώς "έτυχε" ρε παιδί μου το reward challenge να τελειώνει με baseball. :D

Δεν υπήρχε πιο κραυγαλέος τρόπος για να εξασφαλίσουν μερικά πλάνα μεταξύ Μπραντ-Μόνικα.

greekie
18 Μαΐου 2017, 12:39
34x11

Δεν έχω λόγια, μόνο αυτό.

https://media.giphy.com/media/NZhO1SEuFmhj2/giphy.gif

joel_barris
18 Μαΐου 2017, 18:55
My thoughts exactly.

http://cdn.niketalk.com/5/5a/500x1000px-LL-5a59c09d_neil-degrasse-tyson-consfused-o.gif

Δεν ξέρω τι ναρκωτικά πίνουν οι editors φέτος

gigi
18 Μαΐου 2017, 18:59
Το ξέχασα, το βάζω να κατεβαίνει και επανέρχομαι σε καμιά ωρίτσα.
Να ψάχνω για gifάκι δηλαδή;

joel_barris
18 Μαΐου 2017, 19:24
Δεν είναι ότι έγινε κάτι συνταρακτικό, αλλά πολύ randomness ρε παιδί μου. Ο μόνος τρόπος να μην συνεχίσει η σεζόν να πέφτει στα μάτια μου είναι να κερδίσει η Σάρα. Τελεία και παύλα.

Το είπα και στο προηγούμενο, η σεζόν κακή δεν είναι, βαρετή σίγουρα δεν είναι. Αλλά λίγο οι πολλές flat περσόνες,
λίγο το random editing σε πολλά σημεία, λίγο που αυτοί που βρήκανε τα idol κάθονται και τα κλωσάνε (για καλό δικό τους και κακό των τηλεθεατών), κάθε βδομάδα που περνάει η σεζόν μ αρέσει και λιγότερο. Το να κερδίσει η Σαρα (πρωταγωνίστρια για νιοστή φορά και χθες)τουλάχιστον θα δέσει το randomness σε κάτι που να βγάζει ένα νόημα. Plus θα είναι μόλις η τρίτη γυναίκα που θα κερδίσει παίζοντας από θέση ισχύος όλη τη σεζόν, calling the shots, making Big Movez μετά από την Parvati και την Kim. Not a bad company για τη Σάρα.

Αλλά άμα ανησυχούσα μια φορά ότι υπερβάλλεται όσοι λέτε για obvious winner Sarah πριν το επεισόδιο, τώρα ανησυχώ δέκα.
Έγινε απόλυτα σαφές στο επεισόδιο ότι Sarah is running the show και ότι αυτή θα έχει να λογοδοτήσει στο jury όταν και αν φτάσει εκεί. Την ίδια στιγμή ο Brad συνεχίζει ως underdog να μην έχει εχθρούς στο jury και να γλιτώνει το elimination λόγω immunity win ή απλά επειδή οι άλλοι σφάζονται μεταξύ τους. Ο Brad θα το πάρει. Και θα το άξιζει I guess, επειδή όποιος κερδίζει το άξιζε αφού τον ψηφίσαν κτλ κτλ κτλ κτλ αλλά θα είναι μεγάλη απογοήτευση και το τελευταίο καρφί στο φέρετρο μιας σεζόν που είχε ξεκινήσει με πυροτεχνηματα. Τουλάχιστον για μένα.

gigi
18 Μαΐου 2017, 20:05
Ναι, το είδα, άρες μάρες κουταμάρες...

Δεν είναι ότι έγινε κάτι συνταρακτικό, αλλά πολύ randomness ρε παιδί μου. Ο μόνος τρόπος να μην συνεχίσει η σεζόν να πέφτει στα μάτια μου είναι να κερδίσει η Σάρα. Τελεία και παύλα.

Το είπα και στο προηγούμενο, η σεζόν κακή δεν είναι, βαρετή σίγουρα δεν είναι. Αλλά λίγο οι πολλές flat περσόνες,
λίγο το random editing σε πολλά σημεία, λίγο που αυτοί που βρήκανε τα idol κάθονται και τα κλωσάνε (για καλό δικό τους και κακό των τηλεθεατών), κάθε βδομάδα που περνάει η σεζόν μ αρέσει και λιγότερο. Το να κερδίσει η Σαρα (πρωταγωνίστρια για νιοστή φορά και χθες)τουλάχιστον θα δέσει το randomness σε κάτι που να βγάζει ένα νόημα. Plus θα είναι μόλις η τρίτη γυναίκα που θα κερδίσει παίζοντας από θέση ισχύος όλη τη σεζόν, calling the shots, making Big Movez μετά από την Parvati και την Kim. Not a bad company για τη Σάρα.

Αλλά άμα ανησυχούσα μια φορά ότι υπερβάλλεται όσοι λέτε για obvious winner Sarah πριν το επεισόδιο, τώρα ανησυχώ δέκα.
Έγινε απόλυτα σαφές στο επεισόδιο ότι Sarah is running the show και ότι αυτή θα έχει να λογοδοτήσει στο jury όταν και αν φτάσει εκεί. Την ίδια στιγμή ο Brad συνεχίζει ως underdog να μην έχει εχθρούς στο jury και να γλιτώνει το elimination λόγω immunity win ή απλά επειδή οι άλλοι σφάζονται μεταξύ τους. Ο Brad θα το πάρει. Και θα το άξιζει I guess, επειδή όποιος κερδίζει το άξιζε αφού τον ψηφίσαν κτλ κτλ κτλ κτλ αλλά θα είναι μεγάλη απογοήτευση και το τελευταίο καρφί στο φέρετρο μιας σεζόν που είχε ξεκινήσει με πυροτεχνηματα. Τουλάχιστον για μένα.

Διαφωνώ, ο Brad δεν κάνει τίποτα, τι θα πει, έφτασα στο τέλος επειδή κέρδιζα immunities;
Ποιος σε 33 σεζόν έχει κερδίσει λόγω immunities;

Η Σάρα από την άλλη, όχι λόγω edit αλλά τι λένε οι παίχτες λίγο πριν φύγουν, έχουν φιλικές σχέσεις μαζί της. Δεν φαίνεται στα επεισόδια, παρά μόνο πριν φύγει ο/η λεγάμενος, έχουν κάνει κακή δουλειά σ'αυτό. Κινεί τα νήματα και θα βγει και θα πει έκανα ό τι έπρεπε να κάνω για να φθάσω στο τέλος αλλιώς θα με διώχνατε. Έχει και μικρό παιδάκι, είναι και αστυνομικός, ο Μπραντ εκτός από τα εκατομμύρια που μάζεψε ως αθλητής διευθύνει και μεγάλη δικηγορική εταιρία, ποιος θα τον ψηφίσει την στιγμή που είναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ στα moves;

Νομίζαμε ότι αυτός και η Σιέρρα έκαναν κουμάντο, τελικά αποδείχθηκε ότι το κουμάντο το έκανε η Debbie και μόλις την έδιωξε η Σάρα έχει πάρει το παιχνίδι στα χέρια της.

Το έχω ξαναπεί, δεν πρόκειται για jury ηλιθίων να κρατούν μανιάτικο. Ο Zeke στην ponderosa την προηγούμενη βδομάδα δήλωσε ότι αν ψήφιζε τότε θα ψήφιζε την Σάρα, οι υπόλοιποι είπαν Άντρεα γιατί κάνει κινήσεις. Τώρα έφυγε η Άντρεα που και η ίδια ψηφίζει άτομα που κάνουν moves και όχι συναισθηματικά. Αυτοί οι δύο μόνο είναι ικανοί να πείσουν και τους εναπομείναντες.
Ο Μπραντ κάθεται και περιμένει πέσε πίτα να σε φάω, καλά του είπε η άλλη να πάει για ψάρεμα...

nwosu
19 Μαΐου 2017, 00:21
11
Πώς τα κατάφερα πάλι κι έφαγα spoiler σε double episode. Αυτή τη φορά την έπαθα από thumbnail στο Υοutube με τη φώτο της Mικαέλα στην Ponderosa. :mad: O Tάι δε ξέρω αν είναι χαζός ή αν έχει νεύρα από ατσάλι... πάντως εξασφάλισε F4 και είναι μια ασυλία μακριά απ'το F3.

gigi
19 Μαΐου 2017, 01:17
11
Πώς τα κατάφερα πάλι κι έφαγα spoiler σε double episode. Αυτή τη φορά την έπαθα από thumbnail στο Υοutube με τη φώτο της Mικαέλα στην Ponderosa. :mad: O Tάι δε ξέρω αν είναι χαζός ή αν έχει νεύρα από ατσάλι... πάντως εξασφάλισε F4 και είναι μια ασυλία μακριά απ'το F3.

Χαζός είναι

Έχεις δύο II, και σου ΚΛΕΒΟΥΝ την ψήφο.
Όσο ψύχραιμος κι αν είσαι, όσο σίγουρος κι αν είσαι, το παίζεις το ένα.
Μένεις με ένα, οι υπόλοιποι νομίζουν πια ότι δεν έχεις άλλο, κι αν δεις και σκουραίνουν τα πράγματα κάνεις το blindside με το 2ο που σου έμεινε.
Με Brad και Cierra και Sarah να είναι μέσα στους έξι, δεν υπάρχει περίπτωση πως τουλάχιστον στο ένα council τα βέλη θα πέσουν αλλού κι όχι σε εσένα.

https://www.youtube.com/channel/UC9jd6CgaWedGVcQCq4GIZng/videos
Έχει τις συνεντεύξεις των κριτών μετά τα tribal councils.

Θα δείτε πως διαμορφώνεται η άποψή τους και πως τελικά ισχύει αυτό που έγραψα στο προηγούμενο post για το πού θα ψηφίσουν και γιατί.

tasoskratos
20 Μαΐου 2017, 12:04
Ειχα μείνει λίγο πίσω αλλά μετά από ένα μινι μαραθωνιο σας έφτασα (προκειμένου να βλέπω τις μπούρδες του δικού μας...).

11
Κόλαση λοιπόν το ματσάκι και για να μην τα πολυλογώ, συμφωνώ από λυτα με την gigi. Εγώ τουλάχιστον αυτό θα έκανα. Τέρας ψυχραιμίας ο...? Χθες πάντως τον είδα να ψιλοιδρώνει.

Rob13
22 Μαΐου 2017, 17:47
11
ρε μπας και ο ηλιθιος ο ται πιστευει οτι αυτο που ισχυε στην σεζον του να ενωσεις δυο idols και να φτιαξεις ενα super idol να ισχυει και τωρα? δεν υπαρχει λογικη εξηγηση εκτος αν δεν τα εφερε στο συμβουλιο ξερω γω
τουλαχιστον εφυγε η εκνευριστικη μικαελα not bad

joel_barris
22 Μαΐου 2017, 20:58
Ναι, το είδα, άρες μάρες κουταμάρες...

Διαφωνώ, ο Brad δεν κάνει τίποτα, τι θα πει, έφτασα στο τέλος επειδή κέρδιζα immunities;
Ποιος σε 33 σεζόν έχει κερδίσει λόγω immunities;

Η Σάρα από την άλλη, όχι λόγω edit αλλά τι λένε οι παίχτες λίγο πριν φύγουν, έχουν φιλικές σχέσεις μαζί της. Δεν φαίνεται στα επεισόδια, παρά μόνο πριν φύγει ο/η λεγάμενος, έχουν κάνει κακή δουλειά σ'αυτό. Κινεί τα νήματα και θα βγει και θα πει έκανα ό τι έπρεπε να κάνω για να φθάσω στο τέλος αλλιώς θα με διώχνατε. Έχει και μικρό παιδάκι, είναι και αστυνομικός, ο Μπραντ εκτός από τα εκατομμύρια που μάζεψε ως αθλητής διευθύνει και μεγάλη δικηγορική εταιρία, ποιος θα τον ψηφίσει την στιγμή που είναι ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ στα moves;

Νομίζαμε ότι αυτός και η Σιέρρα έκαναν κουμάντο, τελικά αποδείχθηκε ότι το κουμάντο το έκανε η Debbie και μόλις την έδιωξε η Σάρα έχει πάρει το παιχνίδι στα χέρια της.

Το έχω ξαναπεί, δεν πρόκειται για jury ηλιθίων να κρατούν μανιάτικο. Ο Zeke στην ponderosa την προηγούμενη βδομάδα δήλωσε ότι αν ψήφιζε τότε θα ψήφιζε την Σάρα, οι υπόλοιποι είπαν Άντρεα γιατί κάνει κινήσεις. Τώρα έφυγε η Άντρεα που και η ίδια ψηφίζει άτομα που κάνουν moves και όχι συναισθηματικά. Αυτοί οι δύο μόνο είναι ικανοί να πείσουν και τους εναπομείναντες.
Ο Μπραντ κάθεται και περιμένει πέσε πίτα να σε φάω, καλά του είπε η άλλη να πάει για ψάρεμα...

ΟΚ, οκ. Υπερβάλω και λίγο (για να μην το γρουσουζέψω :D)

Στην ουσία ο Brad θα έπρεπε να έχει μεγαλύτερο edit μετά την ένωση ακόμα και ως underdog που απλά κερδίζει κάνα challenge για να είναι νικητής. Η λογική λέει ότι με βάση όσα έχουμε δει η Σάρα είναι η κεντρική φιγούρα της σεζόν και κερδίζει με το σπαθί της. Απλά επειδή και στις δύο τελευταίες σεζόν είχαμε κάπως surprising νικητή δεν μπορώ να πω 100% τέλειωσε παιδιά μαζεύετε τα.

Kakone
25 Μαΐου 2017, 13:25
Δίκαιο και απολύτως προβλέψιμο αποτέλεσμα. Ήμουν απόλυτα σίγουρος, το έβλεπα στο μοντάζ εδώ και τουλάχιστον 5 επεισόδια. Η Σάρα είχε τη στρατηγική, ήταν στο τιμόνι του οδηγού, "λέρωσε" τα χέρια της και παρότι είπε ένα σωρό ψέματα, δεν πέρασε με τους περισσότερους το σημείο βρασμού. Ήταν συνεχώς μερικές κινήσεις μπροστά. Επίσης είχε εξαιρετική παρουσία στο τελικό συμβούλιο, holding her own και ουσιαστικά κερδίζοντας έναν επαγγελματία δικηγόρο σ' αυτόν τον τομέα, χωρίς καν να καταφύγει σε ύπουλα τρικ (αμάρτησα για το παιδί μου, ελεείστε τον φτωχό, it is a man's world και είμαι γυναίκα). Μπράβο της γι' αυτό.
Ο Μπραντ έπαιξε καλά και σίγουρα δεν είναι ο κωλοπαιδαράς που πολλοί - κι εγώ μαζί - πίστευαν, αν και φανερά υστερεί στις κοινωνικές σχέσεις. Βασίστηκε όμως πολύ στο σερί νικών και στο τέλος έδειξε φαντασιώσεις μεγαλείου. Για μένα και ΜΟΝΟ για την απόφαση, που πήρε κατά τα φαινόμενα χωρίς καν να το ζυγίσει δυο-τρεις φορές, να διώξει τον τελείως αναξιόπιστο και συναισθηματικά ασταθή Τάι και όχι τη Σάρα δεν αξίζει να κερδίσει. Για ένα δικηγόρο το να μην καταλαβαίνει πως σκέφτονται οι "ένορκοι" είναι χοντρό λάθος.
Για τον Τρόιζαν, no comment. Παρεκτός ότι το έσωσε κάπως, παριστάνοντας στην τελικά το παιδί που έζησε το όνειρό του και είναι ευτυχής γι' αυτό.
Το τελικό αποτέλεσμα φάνηκε σαν να κρίνεται ανάμεσα σε old school και new school κριτές. Δεν είναι απόλυτα έτσι.
Ενώ υπήρχαν κάποιοι σαν τον Όζζυ (ψηφίζω τον "ηθικό" και το δουλευταρά) και τη Ντέμπυ (πείτε όχι στην ψεύτρα) και κάποιοι άλλοι που ψήφισαν μόνο με στρατηγική (ο Ζηκ, ο ορισμός του survivor robot), στην τελική η πλειοψηφία συνεκτίμησε και τη στρατηγική και το κοινωνικό παιχνίδι.
Το format του τελικού συμβουλίου ήταν ευχάριστη έκπληξη. Αυτό το στυλ ελεύθερης συζήτησης πρέπει να το κρατήσουν οι παραγωγοί. Ωστόσο δεν μπορώ να μην πω ότι σαν πολύ ξαφνικά να θυμήθηκαν όλες τις διαστάσεις του παιχνιδιού και μάλιστα σε μια σαιζόν που είχε δώσει έμφαση στη στρατηγική, τους Game Changers κτλ. Προτού τονίσουν σαν εξίσου μεγάλης σημασίας τα survival και social aspects του παιχνιδιού, καλό είναι να το θυμούνται στο μοντάζ, γιατί πάνε να τα εξαφανίσουν όλα προς όφελος των big moves. Θα ακουστεί λίγο θεωρία συνωμοσίας, αλλά νομίζω ότι ο Probst,
μόνιμα ερωτευμένος με τα δυναμικά αρσενικά και μέγας μισογυνής σύμφωνα με τις κακές γλώσσες, έκανε προσπάθεια να ανεβάσει τον Μπραντ και να επηρεάσει την ψήφο οδηγώντας την συζήτηση εκεί. Γιατί σαν πολύ ξαφνικά να θυμήθηκε πόσο σημαντικά είναι η camp life και το ψάρεμα. Η απογοήτευσή του φάνηκε και στο reunion.
Τέλος μερικά σκόρπια:
Κρίμα για την Σιρί. Την πάτησε πάλι από τα κόλπα της παραγωγής. Στη Μικρονησία έμεινε έξω από μια ξαφνική αλλαγή από Final 3 σε 2 (θα είχε κερδίσει 100% και θα λέγαμε "Parvati who?"), τώρα την πάτησε εξαιτίας του ότι γέμισε ο τόπος είδωλα και πλεονεκτήματα. Ήταν μετρημένα κουκιά ότι στους 6 οι 5 θα ήταν καλυμμένοι και κάποιος θα έμενε ξεκρέμαστος. Περισσότερο προκατασκευασμένο σκηνικό παρά "ιστορική στιγμή". Είναι τόσο καλή παίκτρια που αλλιώς θα είχε επιβιώσει, πράγμα αξιοθαύμαστο μετά την πατάτα που έκανε στο προηγούμενο επεισόδιο. Ας κέρδιζε και μια γ.... δοκιμασία.
Η Michaela είναι η πιο delusional και χειρότερη παίκτρια της τελικής φάσης. Στο προηγούμενο "με έδιωξαν γιατί δεν μπορούσαν να με κερδίσουν", τώρα "θα κέρδιζα τον Μπραντ". Άσε μας κουκλίτσα μας. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχει τόσες συμπάθειες.
Αν δεν απατώμαι δεν έδειξαν να μιλά η Σιέρα στο συμβούλιο. Περίεργο, θα είχε ενδιαφέρον.
Τρελό respect για το αλά Τομ Σέλεκ μουστάκι του Μπραντ στο reunion.
Είναι καιρός να συνταξιοδοτηθούν Τάι, Όζζυ κτλ.
Για μένα η σαιζόν αυτή ποιοτικά ανήκει μάλλον κάτω από τη μέση. Από πλευράς μοντάζ, είναι ίσως η χειρότερη απ' όσες έχω δει.
Με το συγκεκριμένο κουλό concept, η επόμενη σαιζόν ή θα είναι φανταστική ή θα γελάσει κάθε πικραμένος.

greekie
25 Μαΐου 2017, 15:22
Thank God!!!

Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

gigi
25 Μαΐου 2017, 18:17
ΤΕΛΙΚΟΣ

Ε, εντάξει, φτάσαμε να λέμε ευτυχώς που το πήρε η Σάρα. Η οποία ενώ έπαιξε καλό παιχνίδι, δεν ξέρω αν φταίει το edit της ή αν δεν το έχει καθόλου στα confessionals, αλλά δεν τραβάει στον κόσμο.

Ο Μπραν τι μπούλης, δώσε το idol αλλιώς θα σε διώξω. Αλλά αν σε διώξω ούτε που σκέφτομαι ότι θα με μαυρώσεις.
Και μετά τον διώχνει γιατί ο Τάι τον πρόδωσε, ξεχνώντας ότι ζει εξαιτίας του Τάι και του idol που έπαιξε premerge (και από εκεί άρχισε όλη η κατηφόρα της σεζόν) και μετά ΑΥΤΟΣ τον πρωτοπρόδωσε όταν στο boot του Zeke ο Μπραν και η παρεούλα του είχαν ψηφίσει Τάι.
Δικηγόρος της κακιάς ώρας, προφανώς ατσίδες συνεργάτες έχει.

Η άλλη η Ποκαχόντας, "έκανες αυτό που προσπαθώ να κάνω εγώ τόσες σεζόν", τι λες ρε γίδι, στην 1η σου εμφάνιση δεν έφτασες τελικό χάρη στα immunities και είδες την σκόνη του άλλου; Τι παραπάνω έκανε ο Brad δηλαδή τώρα; Βλάκα.

Κατά περίεργο τρόπο η Μικαέλα μου άρεσε στο συμβούλιο, καλά τα είπε, άλλη βλακεία του Μπραντ, δουλεύεις σε εταιρία με πακέτα διακοπων, πες δουλεύεις σε πυραμίδα και αυτά δεν τα πολυπάω να την αποστομώσεις, χασοδίκη...

Ο άλλος της τριάδας αγρόν αγόραζε, πάλι καλά το κατάλαβε ότι δεν έχει ελπίδα και δάκρυσε και το έσωσε με το ότι ήθελε να φτάσει απλά στο τέλος και τα κατάφερε, άρπαξε και τις 85.000.

Κακή, πολύ κακή σεζόν. Δεν έχω ιδέα τι θα παιχτεί του χρόνου με το νέο concept, ελπίδες δεν είχα και με τη σεζόν 33 και με διέψευσε, θα δείξει.

Τα λέμε τον Σεπτέμβρη.

nwosu
25 Μαΐου 2017, 18:50
Finale
Πάρε τον έναν και βάρα τον άλλον. Ακόμα κι η super mastermind, δε μπόρεσε καν να σκεφτεί από μόνη της ότι σε περίπτωση 2-2 ψήφου... θα πήγαιναν σε fire challenge. Αυτό τα λέει όλα για το επίπεδο της φετινής σεζόν.

Reunion δεν είδα. Πάμε παρακάτω.

Rob13
25 Μαΐου 2017, 21:39
finaleαδιαφορο αποτελεσμα σε μια κακη σεζον
μου την εσπαγε η σαρα και θα προτιμουσα να μην κερδιζε αλλα και ποιος να κερδισει ο μπραντ? που στο τελος δεν μπορουσε να πει μια σωστη κουβεντα
τεσπα ελπιζω να μην ξαναδουμε τους περισσοτερους απο το φετινο καστ και παμε για σεζον με newbies τωρα

joel_barris
26 Μαΐου 2017, 00:02
Καταρχήν ΕΥΤΥΧΩΣ!!!!

Κατά δεύτερον δεν έχω λόγια για τοv ιδιοφυή νέο τρόπο διεξαγωγής του FTC. Όταν είπε ο Jeff το αλλάζουμε φέτος ήμουνα έτοιμος για facepalm και με τα δύο χέρια, και τελικά διαψεύστηκα πανηγυρικά. Δεν ξέρω αν θα το κρατήσουν αλλά αυτή είναι η πιο ευπρόσδεκτη αλλαγή εδώ και πολύ καιρό.

Και τέλος έχω διάφορα να σχολιάσω για το φινάλε, αλλά για τώρα νομίζω απλά θα συμφωνήσω με τον @Kakone για το ότι η σεζόν ποιοτικά είναι στο κάτω μισό του ταμπλό no matter what. Απλά είναι νωρίς ακόμα να πούμε πόσο κακή ήταν ή δεν ήταν, bottom 10, bottom 5 κτλ. κυρίως γιατί είμαστε ακόμα όλοι λίγο πολύ σπασμένοι που δεν είδαμε αυτούς που θέλαμε να δούμε.

greekie
26 Μαΐου 2017, 10:57
Σχόλια για το φινάλε.
Με εξέπληξε ευχάριστα η Michaela που στο FTC δεν ήταν καθόλου πικρόχολη και έδωσε τα εύσημα στη Σάρα για ό,τι έκανε μέσα στο παιχνίδι. Επίσης θεωρώ ότι ήταν η αιτία της κατάρρευσης του Μπραντ γιατί μετά τη δική της ερώτηση "τι ξέρεις για 'μενα" δεν επανήλθε ποτέ ενώ είχε ξεκινήσει καλά. Good job! (Κάποια στιγμή, σε 4-5 χρόνια, θα ήθελα να την ξαναδώ).
H Debbie τα γνωστά, ό,τι του φανεί του λολοστεφανή. Είμαι και γυναίκα και κρατιέμαι να μην εκφραστώ γιατί ήταν champion του Μπραντ με την τεστοστερόνη πάνω από το κανονικό...
Ο Ozzy, χαχαχαχα, πέθανα, νόμιζε ότι ψήφιζε τον εαυτό του. Α ρε κακομοίρη, 4 ευκαιρίες είχες τι άλλο θες; Άντε γεια κι εσύ. Αν θυμάμαι καλά τελευταίο challenge beast που επιβραβεύτηκε ήταν *spoiler για όλες τη σεζόν* ο Fabio, αλλά το παλικάρι έβγαζε γέλιο και δεν είχε πειράξει μύγα.

Επίσης τώρα κατάλαβα όλο το edit της Cirie στο παιχνίδι.
Ήταν αποχαιρετισμός στα όπλα γιατί αυτοί φταίνε για όλα. Μετά από τέτοια αγιογραφία δύσκολα θα ξανάρθει. Αν και εγώ στη θέση της θα τη σκυλόβριζα την παραγωγή. Δύο φορές πλήρωσε λάθη της, μία με την αλλαγή που έγινε τελευταία στιγμή(όποιος έχει δει σεζόν της ξέρει) και μία τώρα με τα 5896358774 advantages και HIIs που έβαλαν και βγήκαν όλα σε ένα TC(για όνομα).
Κόψε εντελώς τα HIIs να γίνει μακελειό, ή βάλε όρο να μπορούν να παιχτούν μέχρι δύο σε κάθε συμβούλιο να γίνει πάλι σφαγή.
Η Sarah άξια νικήτρια.
Τη φοβόμουν τι θα κάνει στο FTC αλλά τα πήγε εξαιρετικά και δε φοβήθηκε καθόλου.

nwosu
26 Μαΐου 2017, 14:35
*spoiler για όλες τη σεζόν*

Αν θυμάμαι καλά τελευταίο challenge beast που επιβραβεύτηκε ήταν ο Fabio, αλλά το παλικάρι έβγαζε γέλιο και δεν είχε πειράξει μύγα.
Mόνο 3IC είχε κερδίσει ο Φάμπιο νομίζω. Ξέχασες τον Μάικ που είναι πολύ πιο πρόσφατος.

Σχετικά με τον Ozzy (πέρα ότι και τις 4ς φορές η μόνη του στρατηγική ήταν το ψάρεμα)... το μεγαλύτερο αστείο είναι ότι και τις 3ς φορές που βρέθηκε στο jury, δεν πέτυχε τον νικητή. :giggle:

Όσον αφορά το Reunion (τελικά ενέδωσα και το είδα) εκνευρίστηκα που κανείς δεν έφερε τον Probst σε δύσκολη θέση. Στα πλαίσια "διαφάνειας" μας είπε τι θα γινόταν σε περίπτωση ισοψηφίας (σιγά το νέο, δεν το είχαμε φανταστεί)... αλλά κανένας (ειδικά η Σιρί) δε τον ρώτησε τι θα γινόταν στη Micronesia αν υπήρχε ισοψηφία Πάρβατι-Αμάντα.

joel_barris
26 Μαΐου 2017, 21:31
-Φαινόταν και από 2-3 επεισόδια πριν ότι αν η Σαρα κατάφερνε να φτάσει αυτό το παιχνίδι ως το τέλος θα ήταν μια από τις πιο εντυπωσιακές νίκες που έχουν γίνει στο survivor. Και το κατάφερε χωρίς μάλιστα να χρειαστεί να κερδίσει το immunity στο final-4 ή στο final-5 όταν ήταν πλέον εμφανές ότι ήταν τεράστια απειλή. Ναι ο Brad και ο Troy έκαναν βλακεία, αλλά αυτό δεν αναιρεί ότι η Σάρα είχε αρκετό social game ώστε να κλειδώσει το final-3 μαζί τους. Ενώ ακόμα και οι απέναντί, η Aubry και ο Ται, δεν πήγαν πότε στον Brad για να στοχεύσουν την Σάρα, αλλά και οι δύο πήγαν στη Σάρα για να τους βοηθήσει να βγάλουν τον Τρόι. Όποιος ήθελε να κάνει κάτι σε αυτό το παιχνίδι πήγαινε στη Σάρα. Δεν το περίμενα ότι θα μπορέσει ποτέ κάνεις να παίξει το παιχνίδι του Τόνι και όμως το έκανε. Φυσικά δεν θα αποκτήσει πότε το ίδιο status γιατί δεν έχει το flair του Τόνι ούτε η σεζόν της είναι πουθενά κοντά στο Cagayan και κατά τη γνώμη μου δίκαια. Έκτος από παίκτης είσαι και χαρακτήρας σε τηλεοπτικό σόου και μετράει και αυτό στο legacy σου. Αλλά δεν νομίζω ότι θα ξεχαστεί κιόλας η Σάρα επειδή δεν το έχει τηλεοπτικά. Η σεζόν μπορεί να ξεχαστεί εύκολα αλλά η νική της δεν νομίζω. Και η Κιμ του One World δεν ήταν και καμία αξέχαστη περσόνα ούτε κέρδισε καμία φοβερή σεζόν, αλλά ακόμα τη θυμόμαστε γιατί το παιχνίδι της μιλάει από μόνο του.

-Για το idol-apocalypse στο final-6 θα συμφωνήσω ότι ήταν κάπως lame και μόνο ο Probst παίζει να χέστηκε απ τη χαρά του ειλικρινά δεν ξέρω γιατί. Αλλά θεωρώ το όλο sentiment ότι "πως τόλμησαν να το κάνουν αυτό στη Σίρι" "χαλάνε το παιχνίδι" κτλ είναι τέρμα υπερβολικό. Απλά ενώ 9 στις 10 φορές τα idols τα βρίσκουν άνθρωποι που τα χρειάζονται ή/και δεν φοβούνται να τα παίξουν έτυχε αυτή τη φορά και τα βρήκαν όλα πολύ νωρίς οι άνθρωποι που μπορούσαν να κάτσουν και να τα κλωσάνε μέχρι την τελευταία δυνατή στιγμή. Και έτυχε αυτή τη μια φορά που συνέβη το "θύμα" να είναι η Cirie πού τη λατρεύει το σύμπαν. Άμα την πάταγε ο Τρόιζαν και πάλι lame θα ήταν αλλά δεν θα έκανε και κάνεις τόσο ντόρο. Για μένα τα game-breaking twists της παραγωγής δεν ήταν τα idols και τα advantages αλλά εκείνο το 2 tribes-1 tribal council στην αρχή που ήταν awesome όταν το έβλεπες αλλά εκτροχίασε τη σεζόν και τα 500 swaps γιατί GAME CHANGERS που φτάσαμε στην ένωση και δεν είχες ιδέα ποιος είναι με ποιόν.

-Oh Brad. Ειλικρινά δεν νομίζω ότι είναι τόσο μ@λακας όσο φάνηκε στο φινάλε ή στην πρώτη του σεζόν που κάπως τον ξεφτίλισε το edit αλλά το bullying στον Tai ήταν παρά πολύ άσχημο. Θεωρώ ότι είναι ένας τύπος που μπορούν να τον συμπαθήσουν οι συμπαίκτες του και να τον εμπιστευτούν, και παρόλο που μετά το merge τον ήπιε η συμμαχία του κατάφερε να παίξει ένα παιχνίδι good enough to win, όσο μπορεί τέλος πάντων ένας alpha male που πρέπει από ένα σημείο και μετά απλά να κερδίζει challenges για να τα καταφέρει. Αλλά από το final-6 και μετά το πως χειρίστηκε τον Τάι, και το πως υποτίμησε την Σάρα ήταν απλά πανωλεθρίαμβος. Και το χάρηκα αρκετά γιατί αν έκανε το αυτονόητο και έπαιρνε τον Τάι η σεζόν θα πήγαινε αυτόματα από μετριότητα σε Nicaragua level τραγωδία.

-Η μακράν καλύτερη στιγμή του φινάλε και πιστεύω όλης της σεζόν ήταν το "νέο" Final Tribal Council. Είχε γίνει λίγο τυπικότητα πλέον με πολλές άκυρες ή επαναλαμβανόμενες ερωτήσεις και ανυπόφορες μεγαλοστόμιες από τους περισσότερους και αυτό το νέο κόνσεπτ το έκανε αληθινά συναρπαστικό. Σίγουρα δεν είναι τέλειο, o outwit-outplay-outlast διαχωρισμός σε κατηγορίες είναι χαζός και ο Probst θα πρέπει να έχει αυστηρά ρόλο moderator απλά να φροντίζει να μη μιλάει ο ένας πάνω στον άλλο αλλά πρώτη φορά ήταν μπορούν να το τελειοποιήσουν στη συνέχεια. Αλλά σαν concept αυτή η open forum συζήτηση είναι φανταστικό. Δεν πιστεύω ότι θα επηρεάσει κάποιο τελικό αποτέλεσμα, αυτά τα έχουν συζητήσει και έχουν καταλήξει στην ponderosa οι jurors 100 φορές πριν το FTC, εκτός ξέρω γω και αν είναι όντως ψηφοφορία στον πόντο το όποιο συμβαίνει μια φορά στις 10 σεζόν και αν. Αλλά δίνει και χώρο στους finalists να εξηγήσουν το παιχνίδι τους και το jury να τους ρωτήσει διάφορα πράγματα. Απλά καταλαβαίνεις καλύτερα το αποτέλεσμα. Ποιος παραδέχεται το νικητή με βαριά καρδία (Andrea), πως ψηφίζει κάποιος το παιχνίδι που θα ήθελε αυτός να είχε παίξει (Οzzy), ποιοι προσπαθούν να ζυγίσουν αντικειμενικά και τους 3 finalists (Aubry, Cirie) και ποιος είναι τόσο κομπλεξικός που δεν βλέπει πέρα απ τη μύτη του (Debbie).

Καλύτερος juror: Michaela and it's not even close
http://68.media.tumblr.com/8e6e2357e76981ed48ecdf7909b55070/tumblr_oqibo0e1oF1utpccwo2_400.gif

Χειρότερος juror: Να σου πω κάτι Debbie για το good guys finish first
http://68.media.tumblr.com/fe8032b69d4d988f495d8aeb37d9e4f1/tumblr_inline_oqho3wjhO51sipsod_400.gif

Oasic
29 Μαΐου 2017, 18:12
Ήμουν αρκετά ξενερωμένος με το καστ από την αρχή είναι η αλήθεια (πολλούς δεν τους ήξερα βέβαια-από τα πρώτα επ όμως απόρησα για το πόσο game changers είναι ορισμένοι). Γενικά λόγω του "game changing" theme πιστεύω έχασε πολύ. Οι υποτιθέμενες ανατροπές του παιχνιδιού με ξενέρωσαν απίστευτα. Νιώθω ότι περιορίζουν το παιχνίδι των παιχτών και το ίδιο το twist καθορίζει την τύχη τους. Πρώτη και καλύτερη, το συμβούλιο των δύο φυλών. Ηλίθιος και ο JT, με αποτέλεσμα να φύγει άλλος ένας πολύ καλός παίχτης νωρίς.

Οπότε πάμε merge με πάρα πολλούς αδιάφορους παίχτες. Σκεφτείτε πόσο καλύτερη σεζόν θα βλέπαμε άμα ήταν μέσα Ciera, Tony, Sandra και Malcolm.
Από τα πιο ηλίθια moves να διώξουν Andrea αντί για Brad επειδή την θεωρούσαν physical threat. O Brad δηλαδή τι ήταν; Δεν περίμενα τόσο απερίσκεπτη κίνηση από την Cirie.
Μόνο ενδιαφέρον δεν βρήκα που στους 6 οι 5 ήταν safe. O Jeff πρέπει να είναι ο μόνος που γουστάρει τόσο όταν συμβαίνει κάτι για πρώτη φορά στο παιχνίδι.
Ο Troyzan τί δουλειά είχε σε αυτή τη σεζόν; ΠΟΥ ΗΤΑΝ Η WENTWORTH???

Η σεζόν εξιλεώθηκε τουλάχιστον με τη νικήτρια Σάρα. Θυμάμαι όταν είδα το κάστ, αναρωτιόμουν τί έκανε εκεί και τελικά με διέψευσε. Σε κάποια φάση προς το τέλος ένιωθα ότι ήταν η μόνη που έπαιζε. Ήταν πρωταγωνίστρια σε κάθε ψηφοφορία και κανείς δεν αναρωτιόταν γιατί. Τέλειο το παιχνίδι της και μόνο αυτό κρατάω από αυτή τη σεζόν.

Υ.Γ. Η Μικαέλα τα σπάει και γενικά έχει φοβερό χιούμορ (αν δείτε secret scenes και ponderosa) αλλά για κάποιο λόγο το edit της την δείχνει μίζερη.

Σεζόν με potential που τελικά απογοητεύει για μένα. Ελπίζω η επόμενη newbie sz να φτάσει ξανα τα επίπεδα της επικής 33.

Askepios
31 Αυγούστου 2017, 16:23
Ατυχης τιτλος. Οι μισοι παικτες δεν αξιζαν να ειναι σε τετοια σεζον και καποιοι απο αυτους δεν αξιζαν καν δευτερη ευκαιρια* Θελαν να το πουλησουν μετα σαν παικτες που εχουν την διαθεση να αλλαξουν το παιχνιδι αλλα και παλι.
Περα απο αυτο ειχαμε ενα φανταστικο premerge, καποιες καλες στρατηγικες και πολυ κακο editing που περιμεναμε το επομενο επεισοδιο για να καταλαβουμε το καθε boot

Εντυπωσιακο πως αντεξε τοσο πολυ η Cirie ενω ολοι αλλοι οι μεγαλοι παικτες ειχαν φυγει. Κριμα για τον τροπο που εφυγε αλλα δεν μπορω να πω οτι με χαλασε κιολας το advantagegedon. Επρεπε να γινουν πολλα πραγματα οπως εγιναν για να καταληξουμε εκει και δεν την εφταιγε κανεις που εμεινε αυτη χωρις ασυλια. Αν εφευγε καποιος αλλος δεν θα μας ενοιαζε καθολου οπως δεν μας ενοιαξε και στην Cambodia που εφυγε η Κιμμι

η Sandra εχτισε το legacy της με αυτη τη σεζον.

Ο Tony στα δυο επεισοδια που επαιξε ειχε περισσοτερες στιγμες να τον θυμαμαι απο οτι η Hali που εφτασε στο merge και ο Troyzan που εφτασε τελικο.

*η Sarah πολυ καλο παιχνιδι (σε αλλη σεζον μπορουσε να γυρισει κατα της) αλλα καθολου entertaining προσωπικοτητα.