PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Legion 1x01 - Chapter 1

GTVSBot
9 Φεβρουαρίου 2017, 04:00
Σειρά : Legion
Σαιζόν : 1
Επεισόδιο : 1
Τίτλος : Chapter 1

Κανάλι : FX
Πρώτη Προβολή : 08/02/2017

Περίληψη :

O David αναρωτιέται αν οι φωνές που ακούει είναι αληθινές.

great
9 Φεβρουαρίου 2017, 19:32
Τι παράνοια ήταν αυτό που είδα !!!
δεν κατάλαβα τίποτα και δεν είμαι σίγουρος ότι μου άρεσε κι όλας

Χωρίς να ξέρουμε τι γίνετε και αν είναι αλήθεια ολα αυτά ή στο μυαλό του νομίζω φοβάμαι στο τέλος της σεζόν να μας κάνουν ξέρεις κάνα, ωπ sorry τελικά τα φανταζόταν ολα.

Ήθελε να το παίξει πολύ WTF και του γύρισε μπουμερανγκ νομίζω

lerikosa
10 Φεβρουαρίου 2017, 00:52
Μια απο τις μεγαλυτερες πατατες που εχω δει. Ειχανε πολλες καλες ιδεες και θα μπορουσαμε να δουμε εξαιρετικα πραγματα, αλλα το κανανε τοσο μπερδεμενο και πολυπλοκο που, βασικα δεν καταλαβα Χριστό, δεν ξερω τι ητανε αληθεια, τι φαντασιωση, ενα μπουρδουκλεμενο πραγμα που ξαφνικα εγινε πραγματοκοτητα στο τελος του επεισοδιου. Ή μηπως οχι.... Αλλοιμονο αν ξερουν και οι ιδιοι. Με λιγα λογια εγω δεν... Αν απλοποιηθουν τα πραγματα μπορει να του δωσω μια δευτερη ευκαιρια γιατι εχει ωραια εφε και καλους ηθοποιους... Ιδωμεν

blackys88b
10 Φεβρουαρίου 2017, 23:16
αρνητικα τα πρωτα σχολια βλεπω εδω...αλλα εγω θα το εκθειασω...εξαιρετικη σκηνοθεσια και γραψιμο απο τον Hawley, εξαιρετικος ο Stevens στο ρολο του Legion, καλα εκαναν και του εδωσαν αυτο το ρολο παρα του Iron Fist...η κοπελα που κανει την Syd, απλα εξαιρετικη.!! περιμενω τα καλυτερα στη συνεχεια..ποσο γουσταρω που δεν ξερεις τι ειναι αληθινο και τι οχι.!!! δεν ξερω αν θα ερθει η συνδεση με τις ταινιες..αλλα η αληθεια μπορει να σταθει μονη της η σειρα χωρις καμια αναφορα στους X-men...απλα ενας κοσμος υπερηρωικος.! προσωπικα θελω συνδεση αλλα τα timelines του franchise ειναι αρκετα μπερδεμενα.!!

solonlakis
10 Φεβρουαρίου 2017, 23:40
Επικεντρώθηκαν υπερβολικά στην παράνοια του κεντρικού χαρακτήρα. Mε κούρασε πολύ. Κακή αρχή. Ελπίζω να βελτιωθεί. Αν συνεχίσει έτσι θα είναι μεγάλη αποτυχία.

blackys88b
10 Φεβρουαρίου 2017, 23:41
και συνεχιζουν..μαλλον μονο εμενα μου αρεσε...:P

alexandra16
11 Φεβρουαρίου 2017, 00:02
Θα συμφωνήσω κι εγώ με όλα τα προηγούμενα σχόλια (σορρυ Blacky:p).

Έπικεντρώθηκαν πολύ στην παράνοια του πρωταγωνιστή, σε σημείο που δεν ήθέλα να βγει από το τρελοκομείο.
Μεγάλο μπέρδεμα με τα timelines,δε ξέρουμε τι είναι αληθινό και τι όχι, δε κατάλαβα πως ακριβώς βγήκε από το τρελοκομείο ή γενικότερα πως λειτουργεί η ικανότητα της κοπελίτσας , γενικά δε κατάλαβα και πολλά.

Ωραία εφέ είχε, καλή η ερμηνεία του πρωταγωνιστή αλλά επί μια ώρα προσπαθούσα να καταλάβω τι γίνεται και κουράσηκα.

blackys88b
11 Φεβρουαρίου 2017, 00:09
τουλαχιστον για την δυναμη της κοπελας αυτο που καταλαβα ειναι οτι αλλαζει σωμα με καποιον που ερχεται σε επαφη.!! θεωρω οτι αυτα που ειδαμε θα παιξουν ρολο σε μελλοντικο επεισοδιο...οτι γενικα εκτισαν διαφορες καταστασεις, δημιουργησαν πολλες αποριες με σκοπο να παιξουν με αποκαλυψεις στα επομενα επεισοδια.!!!

drapetisgal7
11 Φεβρουαρίου 2017, 00:48
Τα έσπασε το επεισόδιο, παίζει να είναι ένας από τους κορυφαίους comic book πιλότους. Ανυπομονώ για την συνέχεια. Εξαιρετική η σκηνοθεσία, ο Dan Stevens. Κρίμα που πέθανε από το πρώτο επεισόδιο ο χαρακτήρας της Aubrey Plaza.

johny f
11 Φεβρουαρίου 2017, 04:17
Ευτυχως που ειχα διαβασει τα σχολια σας και μπηκα προιδεασμενος για το τι θα δω.:rotfl:Απο'κει περα ειναι πολυ ιδαιτερος σαν πιλοτος και μεσα στην παρανοια του με ιντριγκαρισε να δω τι γινεταιι μετα, παρολο που οντως δεν ξερεις τι συμβαινει και τι οχι.Αλλα σιγουρα ηταν μια διαφορετικη νοτα στο φετινο τηλεοπτικο τοπιο.Σιγουρα ο πιο βρετανικος πιλοτος της αμερικανικης τηλεορασης τα τελευταια χρονια.;)
Επισης η τυπισα στο ρολο της Συντνει Μπαρετ,ενα ονομα που κλεινει το ματι στη ψυχεδελικη ροκ και ποπ κουλτουρα,τα σπαει,
θυμηθικα οτι επαιζε και στο Φαργκο.

constadine
24 Φεβρουαρίου 2017, 23:08
Είπα να ξεκινήσω τη σειρά .
Δεν πολυκατάλαβα πιο είναι το θέμα ,θα δείχνει αυτά που γίνονται στο τρελοκομείο ;Δεν έχω βέβαια τελειώσει ακόμα το 1ο επεισόδιο , το "έπιασα" δυο, τρεις φορές και το παράτησα άλλες τόσες.
Καλογυρισμένη μου φάνηκε ,μου θύμισε όμως λίγο Preacher, το οποίο το παράτησα στο πρώτο επεισόδιο .

arwyn
25 Φεβρουαρίου 2017, 09:50
Λοιποοον...

Πρωτη αντιδραση: γουατ δε φακ ιζ γκοηνγκ ον;;; Το Twin Peaks βλεπω;;; Βεβαια, καταπληκτικος ο Νταν Στηβενς, ευγε μεγαλε!

Αντιδραση μετά από και το 1x03: Ααα.... ΑΑΑΑΑ!!!! ΤΩΡΑ βγαζει νοημα μεσα στα ψυχεδελοτρελά του!!!

Κοινως, το πρωτο επεισοδιο ειναι τελειως αλλοπροσαλο, επειδη ακριβως ειναι το πρωτο. Ειμαστε ο Ντεηβιντ που δεν εχει ξεκαθαρισει πού πατά και πού βρισκεται!

Δειτε και τα υπολοιπα δυο και θα αρχισετε να μπαινετε στο νοημα.

:)