PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Survivor: Heroes v. Healers v. Hustlers (Season 35) - Official Discussion Thread

drapetisgal7
8 Αυγούστου 2017, 23:16
http://i.imgur.com/xuHszet.jpg

Επίσημο thread συζήτησης/trailers/spoilers (απαραίτητα τα spoiler tags)

Η 35η σεζόν θα έχει 18 νέους παίκτες που θα χωριστούν σε τρεις φυλές με βάση το πιο κυρίαρχο αντιληπτό χαρακτηριστικό: "Heroes" (θάρρος), "Healers" (βοήθεια προς στους άλλους) και "Hustlers" (επιμονή). Τα γυρίσματα και πάλι έγιναν στα νησιά Mamanuca των Φίτζι. Η πρεμιέρα έχει προγραμματιστεί να γίνει στις 27 Σεπτεμβρίου.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=DJXg9p_5Br4

drapetisgal7
30 Αυγούστου 2017, 21:08
'Survivor': Jeff Probst Explains Everything to Know About Season 35 (http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/survivor-jeff-probst-explains-everything-know-season-35-1033552)

drapetisgal7
31 Αυγούστου 2017, 00:57
Survivor Season 35 Cast Photos: Meet the 18 Heroes, Healers and Hustlers (http://tvline.com/2017/08/30/survivor-season-35-cast-heroes-healers-hustlers-photos/)

Kakone
2 Σεπτεμβρίου 2017, 03:35
https://www.youtube.com/watch?v=i-Jbf3fnAgo

drapetisgal7
26 Σεπτεμβρίου 2017, 20:52
'Survivor' Season 35: The Heroes, Healers and Hustlers Reveal Their First Boot Fears (http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/survivor-season-35-heroes-healers-hustlers-reveal-first-boot-fears-1042844)

drapetisgal7
26 Σεπτεμβρίου 2017, 22:04
'Survivor' Season 35: Watch the Opening Minutes of 'Heroes vs Healers vs Hustlers' (http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/survivor-season-35-watch-opening-minutes-heroes-healers-hustlers-1042849)

nwosu
28 Σεπτεμβρίου 2017, 21:18
35x01
Λες και είδα survivor παραγωγής MTV.

neon50
29 Σεπτεμβρίου 2017, 18:44
35x01

Μέτρια πράγματα...

Σαν να βιαζόντουσαν σε όλο το επ. Γινόντουσαν όλα πολύ γρήγορα αλλά και πάλι ήταν βαρετά.

Super Idol: Πήγε πιο άκλαφτο και από τους 2 παίχτες σε παλιότερη σεζόν που τους διώξανε πριν καν ξεκινήσει το παιχνίδι. Το μόνο που μπορεί να το σώσει είναι να το πάρει αυτή που το έχει και να το φυτέψει έτσι ώστε να το βρει άλλος με το clue αλλά χωρίς το σημείο που λέει για πρώτο TC.

Μου φάνηκε ηλίθιο αυτό που έκανε ο NFL player και φακ μι είναι λίγο θεότρελος! Όπως και ο τραμπούκος ο καραφλούλης με το άσχημο μούσι που το έπαιξε ιστορίας στον σεξολόγο. Dude, μόνο αυτό είναι λόγος για να σε στείλουν σπιτάκι σου..

Α! Βρήκα πολύ λογικό ότι δεν έπαιξε το super idol, δεν χρειαζόταν καθόλου τόσο νωρίς.

Το μόνο που κρατάω είναι το bromance του λεπτούλη με τον σέρφερ(γιατί όλοι έχουν την ίδια φάτσα; )

nwosu
29 Σεπτεμβρίου 2017, 21:02
35x01

Το μόνο που μπορεί να το σώσει είναι να το πάρει αυτή που το έχει και να το φυτέψει έτσι ώστε να το βρει άλλος με το clue αλλά χωρίς το σημείο που λέει για πρώτο TC.
Ή άμα βρεθεί σε δύσκολή θέση μελλοντικά, μπορεί να το φορέσει στο tribal και να αρχίσει τις απειλές. Να δείξει σε όλους το πάνω μέρος από το clue ότι είναι legit super idol... και να πει ότι κρατάει για τον ευατό της το κομμάτι που εξηγεί τις μαγικές ιδιότητες του. Κάτι τέτοιο βέβαια προϋποθέτει τη συμμετοχή του λιγνού ο οποίος δεν άντεξε και ξεφούρνισε ήδη το μυστικό σε 1 άτομο! Κάτι που μπορεί να του γυρίσει μπούμερανγκ γιατί αν δεν έδειξε το clue στον surfer boy, μπορεί εκείνος να νομίζει ότι του λέει ψέματα κι ότι ισχύει για όλα τα tribal counsils.

Κάτι που ξέχασα να αναφέρω... η προφορά του Probst στο intro μού θύμισε Αλέξη Τσίπρα. :giggle:

Askepios
29 Σεπτεμβρίου 2017, 21:39
Κάτι η ποιότητα του Αυστραλιανού survivor κάτι η πετσοκομμένη διάρκεια για πρεμιέρα (με δύο δοκιμασίες κιόλας) το επεισόδιο πέρασε χωρίς να ενθουσιάσει.
Ευτυχώς που ήταν και ο Αλαν ο οποιος σαν παικτης δεν δειχνει καλος στα πρωτα δειγματα αλλα σαν χαρακτηρας στην tv ειναι οτι πρεπει για να κινουνται τα πραγματα.

Η κινηση της Κρίσυ να μην παιξει το idol φανηκε κακη βασει edit αλλα διαβαζοντας το exit interview της Katrina φαινεται απολυτα λογικη και σωστη.
Το super idol αν το εχει ακομα (γιατι παιζει και η περιπτωση να της το πηραν, τι ειχε γινει σε Micronesia και Tocantins με idols ενος tribal;) μπορει να το χρησιμοποιησει με πολλους τροπους οπως να κερδισει εμπιστοσυνη καποιων ή να εκφοβισει αντιπαλους. Μαλιστα το clue νομιζω πως λεει this tribal council και οχι first.

Μου αρεσει η συμμαχια Ryan και Dev. Μου εφερε στο μυαλο JT-Stephen.

joel_barris
2 Οκτωβρίου 2017, 16:51
Όντως πολύ μέτρια πρεμιέρα και φάνηκε λίγο σαν να κάνει fastforward. Ποια ήταν η τελευταία πρεμιέρα που δεν ήταν full διπλό επεισόδιο ή έστω extended 60λέπτο; Ούτε που θυμάμαι. Πολύ κακή επιλογή από την παραγωγή.

Σαν πρώτη εντύπωση κάνεις δεν μπορώ να πω ότι μου έκανε ιδιαίτερα θετική εντύπωση. Οι δύο που μου έμειναν πιο πολύ είναι ο "μήπως είμαι τρελός;" Alan και ο Tony απ τα lidl μπάτσος που μου μοιάζουν και οι δύο σαν να μπήκαν με ιερό σκοπό να γίνουν ο villain της σεζόν.

Α και ο μικρόσωμος nerd superfan που φάνηκε να τα κάνει όλα σωστά για αρχή αλλά δεν ξέρω δεν μου γεμίζει το μάτι προς το παρόν. Ίσως να έχω κουραστεί και από τον συγκεκριμένο τύπο character που είναι βέβαια όσο παλιός είναι ο Rob C. αλλά ειδικά τα τελευταία χρόνια έχει γίνει πιο μεγάλο κλισέ και από την Χ ξανθιά bimbo που έχει κάθε σεζόν. Θα δείξει.

Για το twist του επεισοδίου lolSuper idol για 1ο tribal council; Λίγο έλεος. Εγώ νομίζω καλά έκανε και δεν το παίξε. Αν κρατούσε την γιαγιά θα αποκτούσε κάποιο ελέγχο αλλά σε μια φυλή που μπορεί να πήγαινε απάτη από δω και πέρα, ενώ φαντάζομαι τώρα ελπίζει ότι
α) δεν θα βγαίνουν 3οι σε κάθε challenge.
β)η bro alliance δεν θα είναι και τόσο solid γιατί ο Αλαν είναι του γιατρού.
γ)Ίσως να μπορέσει να χρησιμοποιήσει το idol για να μπλοφάρει με έναν από τους τρόπους που λέτε.

Αρκετά ή και όλα από αυτά τα πράγματα μπορούν να συμβούν. Μπορεί επίσης απλά να ξαναχάσουν και να πουν αυτή που ξερνάει είναι τώρα η πιο αδύναμη. Αλλά νομίζω καλά έκανε, δεν είχε νόημα να το παίξεις τόσο νωρίς εκτός απ το να σώσεις τον εαυτό σου.

nwosu
5 Οκτωβρίου 2017, 21:29
35x02
Κάτι έγινε στο σημερινό. Ήδη άρχισαν να ξεχωρίζουν 3-4 παίχτες (Kρίσυ, Άλαν από Heroes και Άλι, Ράιαν από Hustlers) που παίζουν με ηρεμία και λογική.

Χαζομάρα του Cole που είπε στον μπάτσο το clue. Έρχονται στο νου μου ένα σωρό παρόμοιες καταστάσεις πχ Nicaragua με Brenda-Na'Onka και Jill-Marty.

Στα (πολύ) κακά της φετινής σεζόν, η off-tune tribal-κινέζικη μουσική στο tribal counsil.
edit: Out of tune εννοούσα. :p

neon50
5 Οκτωβρίου 2017, 23:07
35x02

Στα (πολύ) κακά της φετινής σεζόν, η off-tune tribal-κινέζικη μουσική στο tribal counsil.

NAI!!!!

Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ το editing στο συγκεκριμένο επεισόδιο. Είμαι τρελά ευχαριστημένος με όλο το character development που είδαμε μαζί με μπόλικη στρατηγική και screen time για όλους τους παίχτες. Εύγε!

Με τα λίγα που έχουμε δει, βλέπω ωραία πραγματάκια για την Κρίσυ και την Άλι..

joel_barris
6 Οκτωβρίου 2017, 17:01
Πολύ καλύτερο όντως από την μετριότατη πρεμιέρα και ευτυχώς που δεν είχαμε reward να γνωρίσουμε και λίγο της παίκτες και το πως αλληλέπιδρουν. Ελπίζω και το επόμενο να μην έχει reward και να χάσουν οι Healers μπας και τους μάθουμε και αυτούς γιατί έκτος από τον fake Tony και τον γυαλάκια sex doctor οι άλλοι τέσσερις παραμένουν μια θολή εικόνα ακόμα, ενώ τα αλλά δύο tribes νομίζω πλέον τα έχω.

Ακόμα και το tribal council ήτα σχετικά ευχάριστο παρότι ήταν foregone conclusion η αποχώρηση από τη στιγμή που χάσανε. Έμενα σε πρώτη φάση νομίζω μου άρεσαν η Κρίσυ και ο Ben που μου φαίνεται πολύ πιο συμπαθητικός απ ότι έδειχνε αρχικά το look (μουστάκι, καουμπόικο καπέλο) και το βιογραφικό του (marine redneck?), αλλά αρκετοί ακόμα έχουν potential.

neon50
12 Οκτωβρίου 2017, 23:30
35x03

Δεύτερο σερί επεισόδιο με ανάπτυξη χαρακτήρων και μπόλικο camp life.

Λατρεύω που δεν έχουμε reward challenges! Αν και λογικά θα αλλάξει αυτό με το swap που έρχεται.

Ο Πάτρικ αποδείχτηκε πάααρα πολύ κακός παίχτης και καλά έκανε η Αλι και τον έστειλε.

Askepios
19 Οκτωβρίου 2017, 17:48
μου αρεσει πολυ η σεζον
o cole μου θυμιζει τον jon hamm στο 30 rock που κανεις δεν του ελεγε ποσο χαζος ειναι επειδη ηταν ομορφος και τελικα κατεληξε να γινει γιατρος

entertaining persona ο alan. Κριμα που τον χασαμε.

δεν καταλαβα γιατι οι 3 healers εδωσαν το disadvantage στον 1 hustler αντι σε καποιον hero.

ο joe πιστευω θα μπορουσε να ρισκαρει περισσοτερο και να κρατησει το idol για αργοτερα αφηνοντας να πανε στις πετρες devon, ashley, desi ή να ψηφιζαν και οι δυο devon και να αναγκαζαν καποιον hero να αλλαξει στο revote. Υποθετοντας οτι θα πανε ξανα σε tribal council πιστευω θα ηταν καλυτερες αυτες οι δυο εναλλακτικες εκτος φυσικα αν τον προδιδε η desi

joel_barris
19 Οκτωβρίου 2017, 19:54
To πιο ωραίο επεισόδιο μέχρι τώρα και αγαπώ το πόσο αδιανόητα ηλίθιος είναιo Cole. Πέθανα εκεί που αρνείται στη Jessica ότι αυτός πρόδωσε το advantage για 3 δευτερόλεπτα και μετά το ξερνάει anyway. Το όποιο advantage παίχτηκε με πολύ ωραίο τρικ να το δώσουν στο ανυποψίαστο θύμα Ντέβον:D. Γενικά δεν τρελαίνομαι με τα αμέτρητα advantages αλλά εφόσον υπάρχουν καλό είναι να είναι one and done και όχι να τα κουβαλάνε παίκτες για 10 tribal.

Γενικότερα συμφωνώ ότι μια χαρά έχει ξεκινήσει η σεζόν απλά ακόμα περιμένω να δω κάποιον που να μου κινήσει πραγματικά το ενδιαφέρον. Απ την αρχή νομίζω είμαι στη πλευρά Ben-Chrissy καθαρά λόγω default. Απλά μου φαίνονται συμπαθείς και έξυπνοι αλλά ακόμα δεν έχει χρειαστεί να κάνουν τίποτα για να το αποδείξουν, μπορεί να είναι και τελείως άμπαλοι. Απλά δεν με έχουν ψήσει ως τώρα αυτοί γύρω από τους οποίους γυρνάει το παιχνίδιΟι οποίοι νομίζω είναι Ryan, Ali και Joe. Δεν έχω κάτι τρομερά αρνητικό για κανένα τους, απλά κάνεις του δεν με συναρπάζει ιδιαίτερα ως ο potential μεγάλος χαρακτήρας/παίκτης της σεζόν.

nwosu
19 Οκτωβρίου 2017, 19:57
35x04

ο joe πιστευω θα μπορουσε να ρισκαρει περισσοτερο και να κρατησει το idol για αργοτερα αφηνοντας να πανε στις πετρες devon, ashley, desi. Εκτος φυσικα αν τον προδιδε η desi.

Eννοείται ότι η Desi θα ψήφιζε Joe στο revote, αν εκείνος κρατούσε το idol στην τσέπη για την πάρτη του. :wink:

Καλά το έπαιξε ο καράφλας.

O Cole κι η Jessica μού θυμίζουν Matt-Andrea. Μαζί θα βουλιάζουν. :giggle:

Στo trailer απ'το επόμενο
η Ashley λέει: Τhe next tribal is going to rocks". :mad: Ήμαρτον που η παραγωγή εξακολουθεί να βάζει στο cast παίχτες που δε ξέρουν τους κανόνες του tiebraker.

neon50
23 Οκτωβρίου 2017, 21:10
35x04

O Cole κι η Jessica μού θυμίζουν Matt-Andrea. Μαζί θα βουλιάζουν. :giggle:

χαχαχαχαχα ΝΑΙ!!

Άλλο ένα πολύ καλό επεισόδιο, δεν περίμενα με τίποτα το όλο σκηνικό. Μπράβο.

Εγώ δεν κατάλαβα γιατί δεν ψηφίσανε την Desi. Νομίζω ήταν πολύ πιο λογικό αφού φοβόντουσαν και για idol.

nwosu
27 Οκτωβρίου 2017, 22:21
34x05
Μπράβο ρε Τζέσικα... σέρβιρες το idol στον γιατρό. Μη τυχόν και λερώσεις τα νύχια σου. :mad:
Τουλάχιστον θα έχει χαβαλέ αν αυτό το idol σκάσει στα μούτρα του Τζο. :giggle:

Aρχίσει και μου αρέσει σιγά-σιγά η σεζόν.

joel_barris
28 Οκτωβρίου 2017, 00:42
Έτσι και έτσι επεισόδιο

Νομίζω με το που άρχισε να μιλάει η πιο αόρατη κομπάρσα όλου του καστ ήμουν ψιλοσίγουρος ότι θα φύγει παρόλο που το μπλέξανε αχρείαστα οι "πρωταγωνιστές". Ραίαν, Κρίσι και Άλι παρόλο που είναι μέσα στους 4-5 παίκτες που έχουν ξεχωρίσει ως τώρα το έπαιξαν όλοι λάθος και κυρίως ο Ράιαν. Ήθελε να κρατήσει και Άλι και Κρίσυ και δεν τον ένοιαζε η Ροαρκ? Και αυτό έγινε αλλά ο ίδιος θα μπορούσε να αποτρέψει το ενδιάμεσο μαλλιοτράβηγμα και να χρειαστεί να διαλέξει πλευρά. Μπορούσε απλά να πει στην Άλι "οι Healers είναι ακόμα και οι έξι μέσα και έχουν και τα νούμερα στις άλλες δύο tribes. Άν δεν βγάλουμε εμείς healer δεν θα βγάλει κάνεις μέχρι την ένωση". Πιστεύω ότι η Άλι και θα το δεχόταν και δεν θα φαινόταν ότι ο Ράιαν τα λέει για να κρατήσει την Κρίσυ, η αριθμητική υπεροχή των healers ήταν τέλειο cover. Αλλά δεν το έκανε.

joel_barris
3 Νοεμβρίου 2017, 19:23
Άλλο ένα διαδικαστικό επεισόδιο.Ήταν διαδικαστικό γιατί μετά τον τρόπο που χειρίστηκε ο Ράιαν την περασμένη ψηφοφορία δεν μπορούσε πάρα να stick with it. Και χάσαμε την Αλι που είχε ένα ενδιαφέρον, και έμεινε μέσα ο JP, η πιο 0 προσωπικότητα όλου του καστ.

Δεν είναι κακή η σεζόν αλλά δεν είναι και καλή. Μέχρι στιγμής είναι απλά bland. Ελπίζω να ανάψουν λίγο τα αίματα με την ένωση.

joel_barris
9 Νοεμβρίου 2017, 23:25
Σαν κάτι να άρχισε να γίνεται.

-Προφανώς και το merge επεισόδιο θα είχε ενδιαφέρον γιατί πάντα έχει. Βέβαια δεν λέει κάτι αυτό, συνεχίζουμε να μην έχουμε δει ακόμα τις "μεγάλες στιγμές" που θα ξεκολλήσουν την σεζόν από αυτήν την "ντάξει και τι έγινε" αίσθηση που είχε σε όλο το pre-merge, αλλά είμαι νομίζω συγκρατημένα αισιόδοξος για τη συνέχεια. Και πάλι βέβαια δεν ήταν κανένα σοκ ότι οι λιγότεροι heroes-hustlers θα ενωθούν έναντι στους healers, αλλά τα idol shenanigans του Joe και το ότι εν τέλει έφυγε η Jessica που έμοιαζε η πιο safe από το ζευγάρι να πάει μακριά το νοστίμισε κάπως.

-Οι Healers πάντως δεν έκαναν αυτό που έπρεπε και στην ουσία διευκόλυναν την αντίπαλη πλευρά και να συνταχθεί και να διαλέξει που να στοχεύσει. Με δεδομένο ότι heroes-hustlers είχαν πολλά connection μεταξύ τους και οι healers λόγω του πως πήγε το swap ήταν κάπως απομονωμένοι με μόνο Mike-Jessica να έχουν κονέ με Ben και Lauren δεν θα έπρεπε να είναι τόσο απόλυτοι στο ότι δεν πρέπει να θυσιάσουν κανένα healer. Ίσως άμα ήταν διατεθειμένοι να θυσιάσουν τον Cole ή τον Joe ή την Desi, τότε ο Ben και η Lauren ίσως να μην ένιωθαν 6η και 7η θέση, και άμα ο Joe δεν άρχιζε το "θέλω να γίνω Tony" show με το idol να μην διάλεγε η αντίπαλη πλευρά την Τζέσικα. Μπορεί και πάλι έτσι να κατέληγε το πράγμα αλλά το point είναι ότι δεν έκαναν τίποτα για να το αποτρέψουν.

-Όσο για το ποιοι μοιάζουν να είναι οι main characters της σεζόν ως τώρα νομίζω ότι είναι σε τυχαία σειρά:
Chrissy. Προσωπικά την απολαμβάνω και το cockiness της κυρίως γιατί πάει κόντρα στον παθητικό ρόλο της ήσυχης πειθήνιας Survivor mom και παίζει στρατηγικά και είναι λίγο bitch. Δεν πιστεύω ότι μπορεί πραγματικά να κερδίσει γιατί οι survivor moms "απαγορεύεται" να παίζουν στρατηγικά και ήδη μοιάζει το show να την αντιμετωπίζει ως villain και υπερβολικά σίγουρη για τον εαυτό της (ήδη συζητιέται ως big threat), αλλά το χαίρομαι που μια γυναίκα κάποιας ηλικίας παίζει ruthless και δεν κλαίει μετά τρεις μέρες σαν την Dawn στο Caramoan.
Joe. Idols, idols, idols κάνει πράγματα γενικά, τα μισά χωρίς λόγο, αλλά είναι κάποιος που σπρώχνει το παιχνίδι μπροστά. Δεν είμαι ακριβώς fan αλλά δεν με ενοχλεί κιόλας, ελπίζω να κάνει κάτι πραγματικά entertaining μέχρι να το φάει το κεφάλι του.
Ryan. Δεν είμαι καθόλου μαζί του, τον βρίσκω πάρα πολύ fake σε ότι και να λέει και στο merge επεισόδιο δεν τον είδαμε και πολύ αλλά όλο το pre-merge γύριζε γύρω του, όποτε I guess he is a big deal.
Ben. Ήταν τόσο πολύ ΠΑΝΤΟΥ στο επεισόδιο της ένωσης που η αντίδραση πολλών πριν το tribal θα ήταν είτε ότι τρώει boot είτε OBVIOUS WINNER ALERT! Καθαρά βάσει παιχνιδιού βέβαια δεν βλέπω πως θα τον αφήσουν να φτάσει έστω 2-3 ασυλίες πριν το τελικό αλλά μοιάζει σίγουρα να είναι ο "fan favorite" χαρακτήρας της σεζόν όπου και αν καταλήξει.
Mike. Κοιτά να δεις, με το που τον είδα θεωρούσα ότι θα είναι το pre-merge boot απ την φυλή του και εν τέλει μοιάζει να είναι ο μόνος παίκτης που μετράει από την όπως φαίνεται irrelevant original κίτρινη φυλή. Μπράβο Ντόκτορ.

Rob13
2 Δεκεμβρίου 2017, 19:31
Δεν τραβαει η σεζον..ψιλοαδιαφοροι χαρακτηρες,ασχημα παιξιματα των idols και καθολου ανατροπες..απο τις λιγες φορες που θυμαμαι να μην γινεται χαμος μετα την ενωση. Γενικα απο το πρωτο επεισοδιο μου βγαζει μια αισθηση ξεπετας απο την παραγωγη να τελειωσει η σεζον και παμε για αλλα

joel_barris
3 Δεκεμβρίου 2017, 01:26
Δεν τραβαει η σεζον..ψιλοαδιαφοροι χαρακτηρες,ασχημα παιξιματα των idols και καθολου ανατροπες..απο τις λιγες φορες που θυμαμαι να μην γινεται χαμος μετα την ενωση. Γενικα απο το πρωτο επεισοδιο μου βγαζει μια αισθηση ξεπετας απο την παραγωγη να τελειωσει η σεζον και παμε για αλλα

Θα ψιλό-συμφωνούσα με αυτό το σχόλιο έως την περασμένη εβδομάδα, γιατί το τελευταίο διπλό επεισόδιο ήταν όλα τα λεφτά.

-Για μένα ο κύριος λόγος που δεν με ενέπνεε η σεζόν ως τώρα πέρα από το ότι δεν συνέβαιναν πολύ ανατρεπτικά πράγματα ήταν ο Ryan. Η Crissy που imo πολύ πιο αυθεντική ως χαρακτήρας μύριζε cocky villain αλλά ο Ράιαν τόσο καιρό κέρδιζε χωρίς να έχει κάτι το αρνητικό το edit του που αναρωτιόμουν αν είναι κάποιος που οι editors θέλουν να συμπαθήσουμε γιατί είναι ο νικητής ή πρωταγωνιστής ή master strategist της σεζόν. Και δεν ψηνόμουν καθόλου γιατί ο τύπος είναι fake 100%. Είναι σαν να έχει γράψει από πριν όλες αυτές της fake nerd ατάκες του στυλ "χαχα δεν έχω κοπέλα, γελάστε καλέ", απάλευτος. Όποτε χάρηκα δέκα φορές περισσότερο το δικό του downfall απ ότι της Crissy.

-Το επεισόδιο ήταν ξεκάθαρα το breakout της Lauren και του Devon. Η μεν Lauren με το πως δημιούργησε τη νέα sub-alliance μπαμ μπαμ μέσα σε ένα reward και ο Devon με την έξτρα πινελιά του "Secret agent Ben" σχεδίου. Πολλοί θα πουν αχρείαστο ρίσκο θα μπορούσαν να παίξουν πιο safe. Ναι θα μπορούσαν αλλά τι σημασία έχει αφού το εκτέλεσαν στην εντέλεια. Στην ουσία πήραν τον απολυτό έλεγχο στο Final-9 με μειοψηφία 4 παικτών χωρίς κάνεις από τους άλλους 5 να πάρει πρέφα μέχρι να μείνουν 3, και φλάσαραν και ένα idol στη πορεία, και χωρίς να χρησιμοποιήσουν καν το double vote της Lauren. Αχρείαστα περίπλοκο ή όχι το σχέδιο τους ήταν εντυπωσιακό.

-Αλλά το επεισόδιο ήταν όλα τα λεφτά όχι μόνο γιατί είναι entertaining αλλά γιατί φλίπαρει το narrative της σεζόν. Αν το προβλέψιμο pagonging των προηγούμενων επεισοδίων έκανε set-up στο downfall των villains, αυτό μοιάζει να κάνει set-up σε ένα πολύ πιο συναρπαστικό στόρι. Το αν Devon-Lauren-Ashley θα καταφέρουν να κρατήσουν ήσυχο τον Ben αρκετά ώστε να του κάνουν blindise σε 2-3 ψηφοφορίες από τώρα ή αν θα φλιπάρει ο Ben πρώτος. Οι υπόλοιποι θερμά συλλυπητήρια στους πρώην masterminds Ryan-Crissy να πούμε.

-Για τον Τζο και το Μάικ τώρα ανάμικτα συναισθήματα. Ο Μάικ με απογοήτευσε τόσο πολύ με το πανηλήθιο idol play του ένα επεισόδιο πριν και πλέον μοιάζει όλο και περισσότερο ως ο πιο άμπαλος και πιο ενοχλητικός παίκτης εκεί μέσα, αλλά και για το Joe τι να πεις. Συμπαθητικό TV personality αλλά σαν παίκτης είναι λίγο για κλάματα.

Askepios
3 Δεκεμβρίου 2017, 11:19
εγω δεν ξερω αν ειναι επειδη ειναι η πρωτη σεζον που βλεπω live, αλλα μου αρεσει πολυ μεχρι στιγμης. Εκτος του πετσοκομμενου πρωτου επεισοδιου το editing ειναι on point και καμια σχεση με το χαλι του game changers. Οσον αφορα τους χαρακτηρες πολλους θα ψηφιζα για second chance alan, ali, jessica, joe, ben, chrissy, lauren, devon ενω με τους υπολοιπους μου αρεσε οτι ειχαν να δωσουν μεχρι τωρα simone, patrick, desi, cole, jp, mike, ashley, ryan.

joel_barris
3 Δεκεμβρίου 2017, 13:55
Το καστ είναι σίγουρα παραπάνω από solid απλά μέχρι το περασμένο επεισόδιο το παράπονο ήταν ότι δεν γίνεται δα και κάτι το συγκλονιστικό. Και νομίζω γιατί μέχρι τώρα με 1-2 εξαιρέσεις έφευγαν οι under the radar παίκτες και αυτοί που δεν σου άφηναν καμία εντύπωση. Αυτό είναι το καλύτερο final 7 που θα μπορούσε να βγει από αυτό το καστ. Και πολύ σωστή η σύγκριση με το Game Changers όπου παρόλο που συνέβαιναν ανατροπές και idols και advantages σε όλο το merge εγώ απλά ευχόμουν να κερδίσει τουλάχιστον η Σάρα για να μην είναι η σεζόν μια τραγωδία. Εδώ ανυπομονώ για τη συνέχεια χωρίς να χρειάζεται να "πρέπει να κερδίσει ο Χ" για να μην είναι η σεζόν μ@λακια. Το τελευταίο διπλό επεισόδιο από μόνο του ήταν πολύ πιο fun απ όλο το post-merge του Game Changers.

Lauren has no time for bullshit
https://s1.gifyu.com/images/source-1af806ffc29ff25a6.gif

Μια πρόποση στα παιδιά που πήραν τη σεζόν πάνω τους
https://s1.gifyu.com/images/source-3a2e4765a6933f42e.gif

Η πάντα ταπεινή Κρίσυ λέει στα μικρά της πιόνια τι θα κάνουνε. Yeah right!
https://media.giphy.com/media/l2RnJFwQl6RAtg8MM/giphy.gif

Ναι αλλά πες μας πως νιώθεις Μπεν.
https://media.giphy.com/media/xUOxeSnwzegIOZUic0/giphy.gif

MASSIVE OWNAGE ALERT!!!
https://78.media.tumblr.com/b096bd64d213459cc1b29cf790747500/tumblr_p0aysis6iV1u0h0vio1_500.gif

DRAMATIC HEAD TURN ALERT!!!
https://78.media.tumblr.com/0a38728c6a9658c470a1908197e7ea45/tumblr_p0aysis6iV1u0h0vio2_500.gif

Κλαίω με τον Μπεν που προσπαθεί να μη γελάσει με τους ηλίθιους που πανηγυρίζουν.
https://78.media.tumblr.com/5941b79c72fa38929a3139599e7223fa/tumblr_p0aysis6iV1u0h0vio6_500.gif

Το φανταστικό social game του Ryan που μας έλεγε τόσο καιρό.
https://media.giphy.com/media/3osBLd3Cf6PsDr0yK4/giphy.gif

Lauren has no time for bullshit #2
https://media.giphy.com/media/l2RnkwbvaPf8dBHXy/giphy.gif

Μπεν σε ερμηνεία ζωής
https://media.giphy.com/media/l2RnFxkyvWHw9OHzq/giphy.gif

Στα αλήθεια τώρα πήραμε τον έλεγχο με 4 άτομα; Yep.
https://media.giphy.com/media/3osBLze1sfvVY4ONCo/giphy.gif

Ο Fake Tony τρώει το τελευταίο του humiliation να του μείνει και για το σπίτι.
https://media.giphy.com/media/l2Rnm1GjVVeNHb6b6/giphy.gif

Sick Burn!
https://media.giphy.com/media/3osBLigXUyfySZEgAU/giphy.gif

neon50
3 Δεκεμβρίου 2017, 16:12
35x10-11

Πόσο το χάρηκα που δεν είχαμε Pagonging. Μα πόσο το χάρηκα!

Δεν περίμενα με ΤΙΠΟΤΑ ότι η Lauren με τον Devon θα μας βγουν στρατηγικοί παίχτες, στην αρχή της σεζόν τους είχα κάτι σαν τον JP.

Δεν ξέρω γιατί δεν πέταξαν την Chrissy ή ακόμα και τον Ryan αντί του JP αλλά μαζί με τον super agent Ben τώρα τα επεισόδια έχουν πολύ πιο ενδιαφέρον.

Εύχομαι σύντομα πούλο στον Ryan γιατί Cochran δεν θα γίνεις ποτέ!

Αν και λίγο βαριόμουν στα προηγούμενα επεισόδια και δεν είχα και τι να σχολιάσω πλέον πάμε για δυνατό φινάλε!

Επίσης κάτι που διάβασα στα ιντερνέτια και fuck me πώς περάσανε τόσα χρόνια, we're as far from fiji as borneo was from redemption island.

Askepios
7 Δεκεμβρίου 2017, 17:25
12 #wowα ρε λόρεν, ποσα λαθη μαζεμενα και σε πιστευα για νικητρια.

joel_barris
7 Δεκεμβρίου 2017, 19:16
Another one bites the dust

5x12
Συναρπαστικά πράγματα και ειλικρινά δεν έχω ιδέα ποιος θα κερδίσει.

Πάει και η Lauren, έκλαψα με τη φάτσα της όταν πέταξε ο άλλος το idol στη φωτιά. Και τώρα τι; Ο Μπεν πάντως συνεχίζει να μαζεύει εχθρούς παντού. Όλοι είναι σίγουροι ότι θεωρητικά κερδίζει τους πάντες στο final jury επειδή marine αλλά νομίζω άμα φτάσει μέχρι εκεί θα έχει να ακούσει τα εξ αμάξης γιατί τους έχει κάψει όλους μέχρι τώρα. Την Lauren, τον Devon και την Ashley, την Κρίσυ και τον Ράιαν. Ο Τζo τον μισεί και βασικά έκαψε και όλους τους Healers στην ένωση που φλίπαρε:giggle: . Άλλα δεν βλέπω και πως μπορεί να προχωρήσει με κάτι άλλο πέρα από immunities αφού τον ψήφισαν όλοι.

greekie
7 Δεκεμβρίου 2017, 19:43
https://media.giphy.com/media/3o85xnoIXebk3xYx4Q/giphy.gif

Και κάπως έτσι πάει ο Μπεν τελικό και με μια απλή και decent παρουσία(I came to the end despite everyone coming after me) και κερδίζει χαλαρά.

Άλλη μια για εμπέδωση.

neon50
8 Δεκεμβρίου 2017, 22:23
E12

Μπλα μπλα μπλα όλα ωραία και καλά ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ΑΘΛΙΟ ΤΟ CHALLENGE ΡΕ; Βασικά δεν το λες δοκιμασία αυτό. Στις 35 σεζόν του παιχνιδιού δεν περίμενα ποτέ να δω κάτι τόσο άθλιο..

Επίσης...
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μέτα από τόσες σεζόν με hidden immunity idols νομίζω πρώτη φορά αυτός που έπαιξε το idol ακύρωσε ΟΛΕΣ τις ψήφους εκτός της δικιάς του!!

joel_barris
9 Δεκεμβρίου 2017, 19:56

Και κάπως έτσι πάει ο Μπεν τελικό και με μια απλή και decent παρουσία(I came to the end despite everyone coming after me) και κερδίζει χαλαρά.

Το καταλαβαίνω από την άποψη ότι είναι ο main character της σεζόν με μεγάλη διαφορά μέχρι τώρα. Αλλά για το πόσο εύκολα πάει τελικό δεν βλέπω ποιο είναι το τόσο εύκολο path πέρα από immunity run στα όποια μέχρι τώρα δεν έχει βγάλει και μάτια ο Μπεν. Όλοι οι παίκτες τον ψήφισαν, όλοι λένε ότι είναι η μεγαλύτερη απειλή 5 επεισόδια τώρα,
είναι (μαζί ίσως με την Crissy) ο παίκτης που θα πάρει όλα τα bitter πυρά του FTC πάνω του ανεξαρτήτως του ποιος άλλος κάθεται δίπλα του. Αν φτάσει ως το τέλος χωρίς να κερδίσει όλα τα immunities που απομένουν του βγάζω το καουμπόικο καπέλο, ακόμα και αν χάσει στο jury.

neon50
11 Δεκεμβρίου 2017, 00:16
Το καταλαβαίνω από την άποψη ότι είναι ο main character της σεζόν με μεγάλη διαφορά μέχρι τώρα. Αλλά για το πόσο εύκολα πάει τελικό δεν βλέπω ποιο είναι το τόσο εύκολο path πέρα από immunity run στα όποια μέχρι τώρα δεν έχει βγάλει και μάτια ο Μπεν. Όλοι οι παίκτες τον ψήφισαν, όλοι λένε ότι είναι η μεγαλύτερη απειλή 5 επεισόδια τώρα,
είναι (μαζί ίσως με την Crissy) ο παίκτης που θα πάρει όλα τα bitter πυρά του FTC πάνω του ανεξαρτήτως του ποιος άλλος κάθεται δίπλα του. Αν φτάσει ως το τέλος χωρίς να κερδίσει όλα τα immunities που απομένουν του βγάζω το καουμπόικο καπέλο, ακόμα και αν χάσει στο jury.

Χωρίς immunity run μέχρι το τέλος δεν παίζει να φτάσει 3αδα. Το βλέπω να φεύγει στην 4αδα.

Τώρα αν φτάσει τελικό, wowz!

Askepios
14 Δεκεμβρίου 2017, 16:57
ειπατε τιποτα για βαρετη σεζον;
αν επιστρεψει και σε αλλη σεζον ο ben θελω να ειναι και η andrea μαζι

joel_barris
14 Δεκεμβρίου 2017, 19:47
^
lol

εγώ πέθανα με τον τεράστιο ντετέκτιβ Mike που έκανε τρελό search και λέει αφού δεν το βρήκα δεν υπάρχει.

Γενικότερα το feeling μου από το επεισόδιο ήταν ότι παίζει να κερδίζει ο Ντέβον. Θεωρητικά πιστεύω ίσως κέρδιζε και τον Μπεν στο jury λόγω bitterness αλλά εδώ η Κρίσυ και ο Ράιαν θέλουν να τον πάρουν στον τελικό. Σίγουρα έχει πολύ πιο εύκολο path στον τελικό από τον Μπεν.

neon50
18 Δεκεμβρίου 2017, 20:45
13

Νομίζω ότι το πλάνο τους ήταν να στείλουν την Ashley και απλά βόλεψε το idol play του Ben. Δεν τους είδα και να τρελένονται στο TC, άσε που τον αφήσανε ελεύθερο όλη μέρα να ψάχνει.

Δεν ξέρω αν άξιζε ο Devon να το κάνει αυτό αλλά νομίζω δεν είχε και πολλές επιλογές.

Σενάρια για τον τελικό.

Συνεχίζω να πιστεύω ότι δύσκολα θα φτάσει τελικό ο Ben. Θα παίξει πολύ παζλ από δω και πέρα και η Chrissy το έχει πολύ αλλά μακάρι, μόνο και μόνο για να ξενερώσει η Chrissy. Την οποία μαζί με τον Ryan τους βλέπω να είναι οι χαμένοι στο FTC. Εκτός αν ο τρίτος είναι ο Mike! :Ρ Οπότε θα συμφωνήσω ότι βλέπω τον Devon να νικάει γιατί το edit του Ben παρά είναι a path to the glory να πούμε!

Αν και οι προβλέψεις μου τόσα χρόνια που βλέπουμε Survivor δεν είναι και οι καλύτερες.. :D

greekie
21 Δεκεμβρίου 2017, 14:23
Finale

Απίστευτο final immunity. Μόλις είδα το ανάποδο U πρέπει να με άκουσε όλo το λεωφορείο, κι όταν στη δεύτερη ολοκληρωμένη προσπάθεια έπεσαν πριν τα κλειδώσει πήγα να σπάσω το τηλέφωνο.

That being said, το τελευταίο secret advantage ήταν καθαρά και μόνο για τον Μπεν, μια έξτρα ευκαιρία να πάει τελικό. Όμως το θεώρησα πολύ καλή προσθήκη που ελπίζω να κρατήσουν και μελλοντικά γιατί είναι κρίμα να είσαι στους 4 και να εξαρτάσαι από συμπάθειες και αντιπάθειες.

Όχι άλλα HII μετά το F7, έλεος.

Το FTC όπως τα περίμενα.
Η Κρίσι τους έσκισε κανονικά, ο Μπεν πήγε να χύσει την καρδάρα με το γάλα αλλά μόλις άρχισε το τρίπτυχο, marine veteran, ptsd, family, λέω οκ κλείδωσε.
Η άκυρη ψήφος του Ντέβον(αν ήταν τελικό θα ήταν από τα πιο deserving και αμφίρροπα F3 ever!) και η ψήφος της Λώρεν(wtf, girl...) έκριναν το αποτέλεσμα.

Askepios
21 Δεκεμβρίου 2017, 18:14
τελειο και το φιναλε.
ενθουσιασμος με fake vs real idol, ανατριχιλα στο challenge, ολοι καλες ερωτοαπαντησεις στο ftc που δειχνει να κυλαει καλυτερα σαν open forum.
ο devon σε καθε επεισοδιο τον βλεπαμε να αναβει φωτια και στην κρισιμη στιγμη δεν μπορεσε. Αγαπημενος μου παικτης της σεζον μαζι με Lauren ενω pregame ηταν οι δυο που δεν με ενοιαζαν καθολου (τοτε υποστηριζα jessica και chrissy που κρατηθηκαν ψηλα).
δεν ξερω γιατι ακομα εχω ελπιδες για καλο reunion που θα μιλησουν ολοι αφου ποτε δεν συμβαινει.

drapetisgal7
21 Δεκεμβρίου 2017, 19:59
TV Ratings: ‘Survivor’ Season 35 Finale Closes Out Steady (http://variety.com/2017/tv/news/survivor-season-35-finale-ratings-1202647138/)

neon50
22 Δεκεμβρίου 2017, 18:36
Φινάλε

ΑΘΛΙΟ το twist με την φωτιά, τόσα II βρήκε/του δώσανε έπρεπε να το το κάνουν ΚΑΙ αυτό; Στο final four πρέπει να υπάρχει ψηφοφορία χώρις II και advantages και βλακείες.

Η ψήφος του Devon στον Mike ήταν ίσως η καλύτερη στιγμή της σεζόν και κρίμα που η παραγωγή fucked him up με το advantage.

Η σεζόν πήγαινε τόσο καλά και με αυτό με το twist έπεσε στα μάτια μου. Από τότε που κέρδισε η άμπαλη η Michele έχουν ξεσκιστεί με τα advantages και τα secrets και τα διακόσια HII και σχεδόν τίποτα δεν δουλεύει σωστά..

Στο τελευταίο TC η Chrissy έδειξε πώς γίνεται σωστά και μάγεψε, ο Ben παραλίγο να κάνει την βλακεία του αλλά ευτυχώς ξεκίνησε την κλάψα με τον στρατό και για τον Ryan απλά δεν χρειάζεται να γράψουμε ούτε μία πρόταση.

Ugh, με νευρίασε πάρα πολύ αυτό το "advantage". :thumbdown

Rob13
22 Δεκεμβρίου 2017, 20:49
finale
τρελο σπρωξιμο σε μπεν ουτε τα προσχηματα ειδικα το 'twist' στο final 4 για γελια..παμε για αλλα

nwosu
23 Δεκεμβρίου 2017, 00:49
Finale

Ξενέρωσα. Η ακεραιότητα του παιχνιδιού έχει πάει περίπατο.

Κρίμα για τον Ντέβον που διάβασε σωστά το παιχνίδι σε πολλά σημεία όλη τη σεζόν.

Κρίμα και για την Κρίσι που το άξιζε περισσότερο απ'τον Μπεν.

Stinkfist
23 Δεκεμβρίου 2017, 11:45
Αν ήμουν στη θέση του Devon θα είχα τρελαθεί, του έκλεψαν το εκατομμύριο για να κάνουν εκπομπή με τους βετεράνους. Εξαιρετικός παίκτης, σε μία ακόμη κακή σεζόν, πήγαινε από συμμαχία σε συμμαχία ακριβώς όταν έπρεπε και σε γενικές γραμμές είχε πάντα τον έλεγχο.
Γενικά το παιχνίδι πάντα είναι rigged με τα HII που βρίσκουν οι παίκτες που τα χρειάζονται μισή ώρα πριν το TC, αλλά αυτό παραήταν.

joel_barris
11 Μαρτίου 2018, 13:38
Το δα επιτελούς μιας και ξεκίνησε η επόμενη σεζόν. Όταν είχε βγει δυστυχώς spoilerιαστηκα για τα πάντα επειδή δεν μπορούσα να το δω άμεσα και μετά δεν μπήκα καν στον κόπο. Απογοητευτικό φινάλε όχι ειδικά για το final-4 twist αλλά γιατί βλέποντας το resolution συνειδητοποιείς ότι η σεζόν και το καστ ήταν χειρότερο απ ότι νόμιζα/ήλπιζα μέχρι τώρα.

Για το final-4 twist
Έκτος context της σεζόν I don't hate it, πιστεύω αυτό που το κάνει εντελώς lame και άδικο είναι ότι δεν ήταν γνωστό στους contestants από την αρχή. Αν είναι feauture από εδώ και πέρα που όλοι το γνωρίζουν δεν θα έχω πρόβλημα αλλά εδώ ο τρόπος που το εισήγαγαν ήταν γτπ. Οι αλλαγές δεν είναι πάντα κάτι απαραίτητα κακό που χαλάει το παιχνίδι.
Ήδη μια πρόσφατη αλλαγή, αυτή του Fianl Tribal, μου φάνηκε ακόμα πιο brilliant τη δεύτερη φόρα και τεραστία βελτίωση από το παλιό σύστημα των jury questions που είχαν καταντήσει σε ατέρμονες παραλλαγές του "my question is you suck".

Για το καστ και το resolution της σεζόν
Συμφωνώ γενικά ότι ο Devon ήταν ο παίκτης που ξεχώρισε και έχει κάθε δικαίωμα να νιώθει αδικημένος από το twist αλλά και αυτός και όλοι οι άλλοι του final-6 απλά καλά να πάθουν που άφησαν τον Ben να φτάσει μέχρι το twist. Η άνεση τους με το "έλα μωρέ σίγα μην το ξαναβρεί το idol" ήταν τουλάχιστον εξοργιστική. Έκανε και τους ίδιους να μοιάζουν χειρότεροι παρόλα τα σωστά που μπορεί να έκαναν ως τότε, και τον Ben που βρήκε 3 idol να σου αφήνει την αίσθηση και σίγα τι έκανε λες και τον δυσκόλεψε κάνεις. Γενικά ενώ δεν βαρέθηκα στη σεζόν ούτε μου φάνηκε μια από τις χειρότερες κατά τη διάρκειας της, βλέποντας πως τελείωσε και πόσο λίγοι στρατηγικά φάνηκαν ΟΛΟΙ, νομίζω πως εντέλει είναι bottom 10 season όταν βλέπεις τη μεγάλη εικόνα.

Σε γενικές γραμμές ήταν μια σεζόν που κυλούσε χλιαροσυμπαθητικά μέχρι βαθιά μέσα στο merge, μετά έγινε απολύτως συναρπαστική για 3 ψηφοφορίες μεταξύ του σπάσιμου των 7 και του πρώτου Ben idol play, και κατέληξε lame. Δεύτερη σερί "όχι ιδιαίτερα καλή" σεζόν στη σειρά, ελπίζω το ghost island να σπάσει το streak.