PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Inhumans 1x02 - Those Who Would Destroy Us

GTVSBot
30 Σεπτεμβρίου 2017, 04:00
Σειρά : Inhumans
Σαιζόν : 1
Επεισόδιο : 2
Τίτλος : Those Who Would Destroy Us

Κανάλι : ABC
Πρώτη Προβολή : 29/09/2017

t0ny3
30 Σεπτεμβρίου 2017, 17:32
Δεν μπορω να καταλαβω τι σκεφτοταν η Marvel και ηθελε να βγαλει το πρωτο διπλο επεισοδιο στους κινηματογραφους. Πιστευω πως υπαρχουν σειρες και επεισοδια που μπορουν να προβληθουν με επιτυχια στους κινηματογραφους, ομως η διπλη πρεμιερα του Inhumans δεν εχει αυτη τη δυναμικη.

Ενα αναμενομενο σεναριο με βαση τα trailers και τις περιγραφες, χωρις τρελα εφε και δραση. Standard mediocre television. Το κακο ειναι πως δεν με τραβηξε κανενας χαρακτηρας, κατι αναλογο ειχε συμβει και στο Agentds of SHIELD, αλλα οταν μιλαμε για μια event σειρα τοτε εχουμε μεγαλυτερο προβλημα.

Το cast και οι συντελεστες φωναζουν να δωσουμε μια ευκαιρια στη σειρα παρα τις αρνητικες κριτικες της πρεμιερας εδω και καιρο. Οκ θα το κανω, αλλα δεν νομιζω πως μπορει να σωθει το ολο προτζεκτ. Ηταν καταδικασμενο πριν καν αρχισει.

Πρεπει οπωσδηποτε να απολυθει ο Scott Buck απο την Marvel!

drapetisgal7
30 Σεπτεμβρίου 2017, 23:10
Λίγα πράγματα το δεύτερο επεισόδιο, πέρα από την μάχη της Medusa με την Auran. Ακόμη και χωρίς τα μαλλιάς της η Medusa είναι badass. Μπορεί να βελτιωθεί στα επόμενα επεισόδια η σειρά.

arwyn
1 Οκτωβρίου 2017, 19:05
Ξαναλέω. Δεν είναι κακό. Κακή ητανε η ιδεα της Μαρβελ να το βγαλει σε ΙΜΑΧ, ενώ είναι η εισαγωγη μιας σειράς. Εχει ιστορία να πει. Θα μπορούσε να την πει λίιιιιιιγο πιο ομαλά, αλλά δεν χαλάστηκα.

Για να δούμε τη συνέχεια.

Α και... είμαι μάλλον η μόνη που, αν και λατρευω τα σκυλιά, δεν ενθουσιάστηκα με τον σκύλο-τηλεμεταφορέα. Το cgi κακό.

solonlakis
6 Οκτωβρίου 2017, 00:38
Αρκετά καλό και το δεύτερο κατά την γνώμη μου. Είχα βάλει στόχο να μην φάω κανένα spoiler για την σειρά από πουθενά και το πέτυχα. Έτσι η προβολή κύλισε ευχάριστα. Θα μπορούσε βέβαια να είναι πολύ καλύτερη η πλοκή που σε μεγάλο βαθμό είναι προβλέψιμη ακόμα και για κάποιον που δεν έχει δεχτεί spoiler.
Θα βάλω ωστόσο 8 και στο δεύτερο επεισόδιο επειδή μου άρεσε πολύ το cast της σειράς και η εμρηνεία τους. Νομίζω πως η επιλογή των ηθοποιών είναι εξαιρετική για τους χαρακτήρες που υποδύονται και αυτό να μου το θυμηθείτε θα το εξαργυρώσει η σειρά αργότερα. Μεγάλο λάθος της MARVEL που το έβγαλε στους κινηματογράφους. Αντί να έχει μια δυνατή τηλεοπτική πρεμιέρα κατέληξε να αγωνίζεται να πείσει τους fans για τα αυτονόητα. Αυτά παθαίνεις όταν πας να ανέβεις κατηγορία χωρίς την κατάλληλη προετοιμασία. Κάθε κατεργάρης στον πάγκο του λοιπόν. Σίγουρα θα συνεχίσω να την βλέπω.

Έχει ακουστεί τίποτα για crossover της σειράς με το AGENTS OF SHIELD;

t0ny3
6 Οκτωβρίου 2017, 00:59
Οταν ειναι τοσο αβεβαιο το μελλον της σειρας κι εχει ξεκινησει τοσο ασχημα, ειναι δυσκολο να γινει οποιαδηποτε προβλεψη. Γενικα η ερωτηση γινεται συνεχεια στους συντεεστες και το cast, αλλα η απαντηση ποτε δεν ειναι ξεκαθαρη, χωρις να απολειουν την πιθανοτητα.

Εγω καπως ετσι το εχω στο μυαλο μου, οτι η σειρα θα ακυρωθει εκτος αν γινει καποιο απροσμενο θαυμα στη συνεχεια, και μπορει να δουμε καποιους χαρακτηρς στο μελλον στο SHIELD.

drapetisgal7
6 Οκτωβρίου 2017, 08:50
Έχει ακουστεί τίποτα για crossover της σειράς με το AGENTS OF SHIELD;

Μάλλον δεν θα γίνει με όσα έχουν δηλώσει μέχρι στιγμής ο δημιουργός και οι ειδικοί παραγωγοί.

spiros stamatelatos
7 Οκτωβρίου 2017, 11:27
Μου άρεσε πολύ το διπλό επεισόδιο. ωραίοι χαρακτήρες καλές ερμηνείες ωραίο στόρι. ελπίζω να πάει καλα και να μην κοπεί. ούτε εγώ θα συμφωνήσω με τις κριτικές που το έθαψαν. για τηλεοπτική σειρά μια χαρά είναι.

great
7 Οκτωβρίου 2017, 18:36
Ναι και εγώ μόλις το είδα και δεν καταλαβαίνω τις κακές κριτικές, το θεώρησα αρκετά καλό, δεν ήξερα το story και με κράτησε. Ωραία υπόθεση, μου άρεσε που είχε και Γη μέσα και όχι μόνο σε άλλο πλανήτη με ενδιαφέρει να δω interactions με Humans και το πραξικόπημα έδωσε καλό αέρα στην σειρά.
Και εμενα πάντως το CGI του σκύλου δεν μου άρεσε.

Περιμένω το επόμενο πάντως

nwosu
7 Οκτωβρίου 2017, 23:17
Εξαιρετικό το cast, αλλά η σειρά είναι λίγο soft μέχρι στιγμής.

Χώρια που όλη φάση έχει αρκετές ομοιότητες με Άσγκαρντ-Θωρ-Λόκι.

Hrisa76
8 Οκτωβρίου 2017, 00:57
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τις τόσο κακές κριτικές. Θα μου πεις, εδώ έχουν αποθεώσει άλλες κι άλλες σειρές που είναι χρυσές μετριότητες.
Δεν είναι το αριστούργημα αλλά σε κρατάει. Και έχει φοβερό καστ. Θα το συνεχίσω.

blackys88b
3 Νοεμβρίου 2017, 18:11
καλο το δευτερο..μπορει καλυτερα σαφως και ελπιζω σε καλυτερα αλλα δεν ειναι κακη τηλεοραση...δεν ειναι κινηματγραφικη...μεγα λαθος της Marvel.!