PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Survivor: Ghost Island (Season 36) - Official Discussion Thread

drapetisgal7
21 Δεκεμβρίου 2017, 15:11
https://i.imgur.com/FjqbKwj.jpg

Επίσημο thread συζήτησης/trailers/spoilers (απαραίτητα τα spoiler tags)

Η 36η σεζόν του διάσημου ριάλιτι επιβίωσης θα έχει τον τίτλο Survivor: Ghost Island και είναι προγραμματισμένο να κάνει πρεμιέρα στις 28 Φεβρουαρίου του 2018. Για ακόμη μία φορά τα γυρίσματα πραγματοποιήθηκαν στα νησιά Mamanuca των Φίτζι.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=_pVmsHiBuVk

neon50
22 Δεκεμβρίου 2017, 18:38
Πω πω όταν ξεκίνησε το τρέιλερ λέω θα φέρουν όλους τους άμπαλους παλιούς που κάνανε wrong moves σε μια φυλή και καινούργιους στην άλλη.

Πολύ χαίρομαι που ξαναβλέπουμε all newbies season!!

drapetisgal7
31 Ιανουαρίου 2018, 21:40
Survivor Season 36 Cast Photos: Find Out Who's Heading to Ghost Island (http://tvline.com/2018/01/31/survivor-season-36-cast-ghost-island-photos/)

drapetisgal7
1 Μαρτίου 2018, 13:39
'Survivor: Ghost Island': Jeff Probst Breaks Down the Season Premiere (https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/survivor-ghost-island-jeff-probst-season-premiere-1089539)

Askepios
1 Μαρτίου 2018, 17:30
χλιαρη πρεμιερα. στηριζουμε kellyn

neon50
4 Μαρτίου 2018, 21:32
01-02

Ντάξ, δεν ήταν κακό για πρώτο. Γίνανε πραγματάκια..

Τουλάχιστον δεν παίρνουν όλοι από ένα advantage όταν πάνε στο φαντασμόνησο.

Αν και για μένα χαλάει όλη η μαγεία με τόσα πολλά advantages..

nwosu
5 Μαρτίου 2018, 22:23
Δε μου άρεσε η πρεμιέρα.
Το cast είναι μάπα.

Askepios
8 Μαρτίου 2018, 19:54
πολυ καλο το τριτο. εξυπνο το σχεδιο του James να χτυπησουν τους δυο πιστους με 4-3-1. Πλεον εχουμε πληρως αποδιοργανωμενους τους original μωβ

μου αρεσε και που διαβασε την μπλοφα του domenick. Μου θυμισε 28 LJ vs Tony

neon50
11 Μαρτίου 2018, 21:34
03

Πότε θα μάθουνε να μετράνε; Είναι τέσσερις και είστε τρεις, πόσο μυαλό θέλει;

Για μένα η κίνηση τους ήταν σωστή. Ο Ντομ θα τρελαθεί, η Άντζελα λογικά θα πάει με το μέρος τους όπως και ο Κρις και ο κλώνος του Donald Glover είναι το εύκολο επόμενο θύμα.

joel_barris
15 Μαρτίου 2018, 19:37
To καστ φαίνεται να έχει potential αλλά θα δείξει. Δεν έχω και τις τρέλες προσδοκίες, σε πρώτη φάση ελπίζω να είναι λίγο καλύτερη από τις 2 τελευταίες σεζόν. Το theme δεν με χαλάει μέχρι τώρα, μη πω ως survivor geek απολαμβάνω τα flashbacks στην ιστορία του show, ψήνομαι πολύ να είναι το individual immunity necklase το ίδιο με της Micronesia γιατί έτσι. Αλλά νομίζω όπως και όλα τα exile, redemption και λοιπά νησιά twists του παρελθόντος θα το βαρεθούμε κάπου μετά την ένωση και θα είναι το εβδομαδιαίο δεκάλεπτο σκοτώματος χρόνου.

-Το επεισόδιο ήταν καλό όχι όσο καλό ήταν το προηγούμενο με το σχέδιο του James, κυρίως γιατί δεν έφυγε στο τέλος ο Bradley που μου είναι ήδη κάπως ανυπόφορος και τον κόβω να γίνεται ακόμα περισσότερο τώρα που η πλευρά του νίκησε. To ίδιο και το non-play της Kellyn στο φαντασματονήσι που good for her I guess, αλλά θα είχε πολύ πιο τζέρτζελο αν δεν είχε ψήφο στο tribal με το idol play του Michael.

-Το όποιο idol play αν και αποτυχημένο μου φάνηκε πολύ κάλο. Προσπάθησε να το πουλήσει πολύ καλά στο tribal αλλά έχουμε δει 35 σεζόν, φυσικά κάνεις και δεν θα τσίμπαγε με τις extended powers του idol και εν τέλει δεν διάβασε σωστά που πάνε οι ψήφοι και τώρα είναι on the bottom. Αλλά και πάλι εντυπωσιάστηκα από το επαγγελματικό sell που έκανε στο συμβούλιο, απ όσο είχε μιλήσει ως τώρα τον είχα για τον απόλυτο meathead μοντέλο. Παίζει και να έχει ιδέα από survivor αυτός ο 18χρονος που μοιάζει για 25 και βάλε; Παίζει.

-Επίσης γελάω αρκετά με Chris Noble, που πως λέμε noble; ε καμία σχέση:D:D.

-Επίσης επίσης ο Bradley βλέπει τον εαυτό του σαν μια διασταύρωση Kim με Boston Rob, ακόμα πιο αστείο και απ τον Chris Noble.

Rob13
22 Μαρτίου 2018, 20:41
και εγω ξεκινησα χωρις προσδοκιες μετα τις τελευταιες απογοητευτικες σεζον, πρωτη φορα που δεν ειδα αμεσως την πρεμιερα
αλλα μεχρι στιγμης παει καλα το πραγμα

01-04το ghost island το φοβομουν οτι θα γεμισουμε παλι advantages αλλα εξελισσεται μια χαρα + οποιο πλεονεκτημα κερδισεις δεν το κρατας για την παρτη σου..τιποτα τρελο στα συμβουλια,μονο στο 4 ξενερωσα που δεν επιασε το κολπο για να φυγει ο κλαψας χασοδικης bradley.. θελω να πιστευω οτι δεν θα μας απασχολησει για πολυ με τοσες μλκιες που λεει ολο και καποιους θα νευριασει..απο χαρακτηρες υπαρχουν καποιοι με προοπτικη να δουμε και την συνεχεια

Katerinaki_888
22 Μαρτίου 2018, 23:24
Boriiiiiiiiiing :thumbdown
Καλά που έχουμε και τα tribe swap, μπας και γίνει κανένα shuffle στην τράπουλα, αν και χλωμό το κόβω. Αν δεν βρεθεί στην ίδια tribe ο Chris με τον Dominick, το πάνε σιγά σιγά για pagonging. Θέλω όσο τίποτα να παραμείνει ο Michael, αν και έχει γίνει στόχος από πολύ νωρίς και με το ζόρι τον βλέπω να την βγάζει μέχρι το merge.

Εντύπωση μου έκανε που έφυγε έτσι η Stephanie, είχε καλό edit, μου θύμισε από την προηγούμενη season την Ali. Αν εξαιρέσουμε Michael, Chris, Bradley που θα φύγουν λόγω του ότι είναι threaths, βλέπω τον Dominick να έχει πολύ καλό edit επίσης, αν και φαίνεται ότι την έχει δύσκολα, πιστεύω θα βρει τρόπο να ξελασπωθεί. Ελπίζω να μην έχουμε τα περσινά χαΐρια..

neon50
23 Μαρτίου 2018, 16:54
Βαρετό το 5ο αλλά θα κρατήσω κάτι..

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι ο Michael είναι μόνο 18. Πανέξυπνος, μιλάει σωστά και φαίνεται ότι το έχει μελετήσει πολύ το πράγμα. Δεν του ξεφεύγει τίποτα, μέχρι και η λεπτομέρεια στο TC ότι βλέπει το Survivor από τα δεκατρία αντί να πει οχτώ δείχνει άτομο που του κόβει αρκετά..

Ελπίζω να μην τον φάνε και να πάει μακρυά.

joel_barris
24 Μαρτίου 2018, 01:01
Οκ ναι, το αναμενόμενο έγινε ή μάλλον συνέχισε να γίνεται, και στεναχωρήθηκα με την αποχώρηση αλλά νομίζω προτιμώ που δεν προσπάθησαν καν να παρουσιάσουν ότι κάτι μπορεί όντως να αλλάξει και υπήρχε απλά το σασπένς ποιος από τους μελλοθάνατους θα φύγει, έστω και έτσι για αλλαγή.

-Μέχρι τελευταία στιγμή πριν το συμβούλιο ήλπιζα ότι θα γίνει κάτι και θα φύγει τουλάχιστον η τρίτη της παρέας και όχι η Stephanie ή ο Michael αλλά δεν έβγαζε και νόημα να φύγει η πιο ακίνδυνη, το είπαν μόνοι τους και οι της dominating συμμαχίας. Και δεδομένου ότι ο Michael είναι και κάπως essential στα challenges τώρα που έχουν πάρει την κάτω βόλτα η Stephanie δεν είχε καμιά ελπίδα. Και ψιλό-σπάστηκα λίγο που δεν είχε καμία ελπίδα. Οκ ήταν μια κάποια ανακούφιση στην αρχής της σεζόν όταν αντιληφθήκαμε ότι το Ghost Island θα έχει off weeks και δεν θα είναι το ατέλειωτο ότι πάρεις ένα ευρώ παζάρι των advantages που φοβόταν πολύς κόσμος, αλλά αυτή τη βδομάδα δεν κατάλαβα γιατί να μην έχει. Ειδικά εφόσον η Kellyn ήδη αρνήθηκε να παίξει την προηγούμενη βδομάδα και το boot έμοιαζε set in stone με το που έχασε το συγκεκριμένο tribe. Χαμένη ευκαιρία από την παραγωγή να ανακατέψει λίγο το παιχνίδι αλλά τι να κάνεις.

-Η Stephanie σίγουρα ήταν από τα αγαπημένα πρόσωπα της παραγωγής, φαίνεται και από το edit της που ήταν το καλύτερο pre-merge boot edit εδώ και πολύ καιρό. Και εγώ ήλπιζα ότι θα πάει μακριά και θα ξεφορτωθούμε κάποια από τις αόρατες κοπέλες του καστ (μια Chelsea που την έχει δείξει 10 δευτερόλεπτα σε 5 επεισόδια ας πούμε), φαινόταν να το κατέχει το θέμα αλλά τι να κάνεις. Ας ελπίσουμε να μην συνεχιστεί το pagoning περαιτέρω σε αυτή τη φυλή, γιατί ο Michael είναι σίγουρα ο επόμενος.

-Το μεγαλύτερο investment μου βέβαια μέχρι τώρα είναι στο άλλο tribe που όλο κερδίζει και δεν τους δείχνει πολύ και είναι βασικά ο Chris Noble:D Τον αγαπώ κάθε επεισόδιο που περνά και λίγο περισσότερο, παίζει να είναι ο πιο oblivious contestant από την 1η σεζόν του Coach, ειλικρινά τα πιστεύει αυτά που λέει και είναι ξεκαρδιστικό. Τι να πρωτοκρατήσεις; Το "ραπάρισμα"; το "I WANT PAISTRIES"; Προφανώς και είναι χαζούλης και θα το φάει το κεφάλι αλλά τουλάχιστον στην μονομαχία που έρχεται από το 1ο επεισόδιο με τον Dom (aka Κλώνο Tony #2) ελπίζω να βγει νικητής.

Askepios
24 Μαρτίου 2018, 10:06
Βαρετό το 5ο αλλά θα κρατήσω κάτι..

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι ο Michael είναι μόνο 18. Πανέξυπνος, μιλάει σωστά και φαίνεται ότι το έχει μελετήσει πολύ το πράγμα. Δεν του ξεφεύγει τίποτα, μέχρι και η λεπτομέρεια στο TC ότι βλέπει το Survivor από τα δεκατρία αντί να πει οχτώ δείχνει άτομο που του κόβει αρκετά..

Ελπίζω να μην τον φάνε και να πάει μακρυά.

και στην πραγματικη του ζωη ειναι μεσιτης και παλι προσποιειται οτι ειναι μεγαλυτερος γιατι ποιος θα παρει σπιτι απο 18χρονο; Το εχει δουλεψει το θεμα.

αλλά αυτή τη βδομάδα δεν κατάλαβα γιατί να μην έχει. Ειδικά εφόσον η Kellyn ήδη αρνήθηκε να παίξει την προηγούμενη βδομάδα

αυτα ολα ειναι προκαθορισμενα απο πριν αρχισει το παιχνιδι. Δεν μπορουν να τα αλλαξουν με το ετσι θελω. Σπρωξιμο μπορει να γινει σε αλλα πραγματα οπως πχ οι καμεραμεν να τραβανε εντονα στο σημειο που υπαρχει ενα idol.

joel_barris
24 Μαρτίου 2018, 16:29
αυτα ολα ειναι προκαθορισμενα απο πριν αρχισει το παιχνιδι. Δεν μπορουν να τα αλλαξουν με το ετσι θελω. Σπρωξιμο μπορει να γινει σε αλλα πράγματα οπως πχ οι καμεραμεν να τραβανε εντονα στο σημειο που υπαρχει ενα idol.

Υπάρχει σίγουρα ολόκληρο plan της σεζόν από πριν αλλά δεν πιστεύω ότι η παραγωγή δεν κάνει μικρο-αλλαγές on the spot εδώ και εκεί οπού χρειάζεται. Ακόμα και αν αυτό που λες είναι η επίσημη γραμμή του show δεν το πιστεύω. Μερικά οφθαλμοφανή παραδείγματα:
-Η ολοκληρωτική διάλυση της Ulong φυλής στο Survivor Palau. Είμαι σίγουρος ότι υπήρχε swap στα σχέδια της σεζόν και όταν είδαν την τεράστια διαφορά δυναμικότητας στις 2 tribes το άφησε να εξελιχθεί σε ένα pre-merge narrative που δεν είχε ξαναδεί το show.
-To twist από το πουθενά με το double elimination στο ίδιο tribal λίγο πριν την ένωση στα Cook Islands για να βοηθήσουν το underdog story των Aitu-4 να συμβεί.
-Το δεύτερο swap που έγινε στη Gabon, η πρώτη και μοναδική ως τώρα φόρα που έγινε δεύτερο swap σε σεζόν με original cast. To 1o swap έγινε με schoolyard pick και ήταν όλοι τόσο άμπαλοι που διάλεξαν τρέλα άνισες ομάδες. Και στο δεύτερο swap τους έβαλαν μέχρι και να στέκονται από τον πιο δυνατό στον πιο αδύναμο να τους το κάνει νιανια και πάλι κατέληξαν με μια φυλή που είχε όλους τους κουτσούς. Πόσο άμπαλο καστ, πιστεύω αυτοί σκότωσαν και το schoolyard pick.
-Το vote out a juror στο Koah Rong. Και γιατί από τις πολλές αποχωρήσεις ξέμειναν από contestants, και γιατί έβλεπαν ότι οδεύουμε σε ένα τραγικό αποτέλεσμα. Δεν τα κατάφεραν αλλά δεν μπορείς να πεις ότι δεν προσπάθησαν.

Σίγουρα υπάρχουν και άλλες πολλές περιπτώσεις και είναι λογικό. Προσωπικά δεν είμαι καθόλου από τους συνομωσιολόγους που κάθε σεζόν είναι στημένη για να την κερδίσει/χάσει ο τάδε αλλά δεν πιστεύω ότι είναι όλο το παιχνίδι τόσο 100% προκαθορισμένο πριν καν πατήσει το καστ στο νησί. Η δουλεία τους δεν είναι απλά να κάθονται να τραβάνε με την κάμερα ότι συμβαίνει, άμα το έκαναν αυτό οι μισές και βάλε σεζόν ακόμα και τώρα θα ήταν ένα ατέλειωτο pagonging. Δουλεία τους είναι να φτιάξουν το πιο συναρπαστικό στόρι που μπορούν με το υλικό που έχουν κάθε φορά, το να κάνουν αυτή τη βδομάδα το Ghost Island να έχει game ενώ δεν είχε στο pre-season plan μου φαίνεται πανεύκολο.

Rob13
30 Μαρτίου 2018, 19:54
6
σε μετρια επιπεδα οπως και το προηγουμενο, κακη κινηση του μαικλ να ψηφισει μαζι με τις αλλες... επρεπε να ψησουν περισσοτερο την στρατιωτικο και να διωξουν την μαυρη που δεν εχει τιποτα να προσφερει παρα μονο coattail,αν ξαναχασουν δεν παιζει η στρατιωτικος να ρισκαρει στις πετρες για να τον σωσει οπως και η αλλη με τα δοντια οφσαιντ που θελει να ξεκανει ολη την οριτζιναλ malolo

neon50
31 Μαρτίου 2018, 19:17
Thank you joel_barris. Το Survivor θα είχε σταματήσει εδώ και πολύ καιρό αν δεν πειράζανε διάφορα μέσα στη σεζόν και το αφήνανε να τραβήξει μόνο του κάθε φορά..

06
"Ιt's pretty exhausting when you're as handsome and charismatic as me."

Chris είσαι το καλύτερο κάστινγκ που έχουν κάνει εδώ και χρόνια. :D :D :D

joel_barris
3 Απριλίου 2018, 17:40
Μιας και έπιασα το κομμάτι με τις επεμβάσεις της παράγωγης, θα έλεγα και κάτι για τους συνομωσιολόγους και την ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΜΕΝΑ λογική τους αλλά ο James που ξέρει και μαθηματικά τα λέει καλύτερα https://twitter.com/JamesLimSays/status/979916233058541568 . Το αναίτιο δεύτερο swap έγινε με την ελπίδα να ανατρέψει λίγο το pagoning, κι όμως έκατσε η μια φόρα που το έκανε ακόμα πιο αναπόφευκτο. Κάποια πράγματα είναι απλά θέμα τύχης.

Τουλάχιστον συμβαίνει pre-merge και έχω μια ελπίδα για πιο ενδιαφέρον παιχνίδι post-merge που μετράει πολύ περισσότερο, αλλά ως τότε μόνο Chris Noble

https://media1.tenor.com/images/574fa2119320d45e481171edfd57e361/tenor.gif?itemid=11485750
https://78.media.tumblr.com/340ca2c8cc4687e406a525494c563cee/tumblr_p659w8w0oT1talut1o4_400.gif

Rob13
5 Απριλίου 2018, 19:28
7
πουλους πριν την ενωση ο κλαψας ο bradley μια χαρα και τωρα παμε για σφαγη domenick vs chris

Askepios
5 Απριλίου 2018, 21:12
7
ωραιος χαρακτηρας ο bradley. Την σκηνη που λεει στον Dom οτι μαλλον τον πειραξε ο πολυς καφες τη γυρισα τρεις φορες. Πιστευω μεγαλο λαθος στρατηγικα να ψηφισουν αυτον και οχι την Libby

το ghost island δεν προσφερει τιποτα καινουριο αλλα καθε φορα που εχει αναφορες σε fucking stick κλπ ειμαι με ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια

joel_barris
5 Απριλίου 2018, 23:26
IT'S A FUCKING STICK!

-Να την πω την αμαρτία μου από άποψη entertainment θα προτιμούσα να χε μείνει ο ανυπόφορος Bradley που όμως έχει πλάκα με όλος αυτό το ΥΦΟΣ. Ενώ η Libby μαζί με Chelsea και Angela είναι οι τρεις blank slates, τώρα που πιάσαμε και merge θα τις ξεχάσουν ότι υπάρχουν ακόμα μες στο παιχνίδι. Όσο και αν γελάω με την αδιανόητη αυτοπεποίθηση του Bradley, για το πως θα εξελιχθεί η σεζόν καλύτερα που έφυγε. Νομίζω το σχέδιο του όπως και της Kellyn ήταν να συνεχίζουν να ψηφίζουν Malolos και μετά την ένωση μέχρι να μείνουν ένας-δύο, να αφήσουν Dom-Chris Noble να σφαχτούν στη συνέχεια και να βρεθεί μετά το δικό τους sub-group στο final-3. Το όποιο μια χαρά σχέδιο είναι, αλλά δεν θα άντεχα να πήγαινε έτσι η σεζόν ως το τέλος αβάδιστα.

Για το trip down memory lane του Ghost Island ακόμα δεν το έχω βαρεθεί IT'S A FUCKING STICK και τα λοιπά, αλλά τι σχέση έχουν τα epic blunders της Micronesia ή του James στην China με τα advantages της Officer Sarah. Πως ακριβώς είναι καταραμένα όταν ο τελευταίος άνθρωπος που τα χρησιμοποίησε, το έκανε όσο πιο σωστά γίνεται και την βοήθησαν να κερδίσει εμφατικά το παιχνίδι; What's next; Το double idol play της Parvati που θα γίνει το "καταραμένο idol του JT";

neon50
7 Απριλίου 2018, 00:36
IT'S A FUCKING STICK!

Awwww all the memories..

07

❤❤❤
https://78.media.tumblr.com/66fc740e788155c64e3bf3de63dca8fa/tumblr_p6p76cIZs81sq0qzoo1_540.gif

neon50
12 Απριλίου 2018, 19:55
08

ΗΛΙΘΙΟΣ.

Spoiler για το 9
Επιτέλους δοκιμασία που τρώνε αηδίες!! :D

PONDEROSA VIDEO!!!!! Το καλύτερο πράγμα στον κόσμο!!!!!111!!11!1
https://streamable.com/6qk23

Askepios
12 Απριλίου 2018, 20:29
το voting confessional του wendell μπαινει στο πανθεον

joel_barris
13 Απριλίου 2018, 00:42
Απoχαιρετισμος σε ένα μεγάλο ήρωα:D

https://media.giphy.com/media/mKwOs0Q9x3wje/giphy.gif

Αναμενόμενα εξαιρετικό merge που το έχτιζαν από το πρώτο επεισόδιο μια και το pre-merge πήγε σε εντελώς basic mode από άποψη στρατηγικής. Ανυπομονώ για τη συνέχεια αλλά να την πω την αμαρτία μου ελπίζω να αναπληρωθεί το τεράστιο κενό που αφήνει ο Ευγενής Κρις πίσω του από άποψη entertainment value. Επίσης δεν ξέρω ποιος θέλω να κερδίσει προς το παρόν, δεν έχω κάποιο favorite, ξέρω μόνο ότι δεν θέλω να κερδίσει ο Dom. Καλά ούτε η Chelsea και η Angela θέλω να κερδίσουν, αλλά για αυτές τουλάχιστον είμαι σίγουρος ότι δεν παίζει.

drapetisgal7
19 Απριλίου 2018, 00:27
Ανανεώθηκε για νέα σεζόν από το CBS.

ΠΗΓΗ (https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/cbs-renews-11-series-1103754)

neon50
22 Απριλίου 2018, 13:50
09

Όταν είπε ο Probst το This is NOT.. πετάχτηκα τόσο ψηλά από τον καναπέ που σχεδόν δεν άκουσα ότι νταξ παιδιά είναι όντως HII.

joel_barris
26 Απριλίου 2018, 18:48
Για πάμε λίγο
Πολύ ωραία έχει ξεκινήσει το merge και ευτυχώς το pagoning είναι πια παρελθόν (ελπίζω). Ας είναι καλά η Desiree και το epic fumble που έκανε. Για μένα δεν ήταν το ότι στόχευσε τα κεφάλια της Naviti συμμαχίας, κάποιος κάποια στιγμή έπρεπε να το κάνει, αλλά ο τρόπος που πήγε να το καλύψει όταν η Laurel την κάρφωσε ήταν τραγικός. Μ αρέσει που αναρωτιόταν κιόλας πως την κατάλαβαν. 1 άνθρωπος να ουρλιάζει ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ και άλλοι 4 να λένε ήρεμα "Έκανε και τώρα βγάζει την ουρά της απέξω" ποιον θα πιστέψεις; και αλήθεια να λέγε ποιος θα την πίστευε;

Άλλα να πω και λίγο για Kellyn που μας έχει πρήξει με το Naviti strong. Αν υπήρχε Θεός και η Desiree ήξερε να πει ένα ψέμα θα θελα να φάει ένα blindiside όλο δικό της. Πόσο τυφλή σε όλο το επεισόδιο που ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ με τη Desire και την Chelsea έχουμε κάνει μαζί φαντάροι δεν με προδίδουν. Και γέλασα εκεί που χτυπούσε ποδαράκια και απαιτούσε από τον Dom να ψηφίσουν Michael γιατί η Ντεζ είναι ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ. Πόσο θα το χαρώ άμα συνεχίζει να επιμένει Naviti strong και να φάει αληθινό blindside από καμία Laurel.

Ωραία το πάμε μέχρι τώρα, αν κάτι μου λείπει είναι ότι δεν έχω τρελό investment σε κάποιον συγκεκριμένο παίκτη να κερδίσει. Περίπου τους μίσους από τους 10 μπορώ να τους δω ως πιθανούς νικητές, αλλά οι άλλοι μισοί κλάφτα Χαράλαμπε.

edit: επίσης κάποιος έπρεπε να ποστάρει αυτό το έπος

https://www.youtube.com/watch?v=uFXYqluB9PU (https://www.youtube.com/watch?v=uFXYqluB9PU)

Askepios
26 Απριλίου 2018, 20:54
Για πάμε λίγο
1 άνθρωπος να ουρλιάζει ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ και άλλοι 4 να λένε ήρεμα "Έκανε και τώρα βγάζει την ουρά της απέξω" ποιον θα πιστέψεις; και αλήθεια να λέγε ποιος θα την πίστευε;

αυτο ακριβως ειχε γινει στη 18 Tocantins με Sierra, Debbie και Coach

Καλο ηταν το σχεδιο της Desiree. Σχεδον. Δεν μπορουσε να φανταστει οτι Laurel και Donathan ειναι τετραδα με Dom, Wendell. Το λαθος της ηταν που δεν ειχε χτισει καλυτερες σχεσεις με τους υπολοιπους να την καλυψουν αργοτερα. Απο την αλλη αν προχωραγε το blindside στην Kellyn θα εμενε με μονη στενη συμμαχο την Chelsea.

Δεν καταλαβαινω και την Laurel που την οδηγει το παιχνιδι της. Να βγει τριτη; Ή νομιζει θα εχει πολλες ευκαιριες να διωξει πιο μετα Dom, Wendell; Κανονικα θα επρεπε τωρα να την εχουν στην απ' εξω και η Jenna με τον Sea Bass εφοσον τους χαλασε το σχεδιο.

Μου αρεσε λιγο περισσοτερο ο Dom σε αυτο το επεισοδιο με γουλια καφε (https://streamable.com/e4x6e) και hey, how you doin'?

Rob13
1 Μαΐου 2018, 22:36
10
Kellyn δεν αντεχεται απο το ξεκινημα απιστευτη εμμονη να διωξει τους malolo λες και συμμετεχει στις πρωτες σεζον του survivor..και γενικα το υφος της ειναι αποκρουστικο,θα βγαζαμε τρελα γουστα σε ενδεχομενο blindside..κατι μου λεει οτι θα εχουμε αδιαφορο-ανυρπακτο νικητη τυπου kaoh rong

joel_barris
6 Μαΐου 2018, 12:11
Αρκετά fun το επεισόδιο, το twist έδωσε λίγο ενδιαφέρον σε δύο προδιαγεγραμένα boots αλλά είναι απλά αστείο που ο διαχωρισμός κατέληξε players vs ultimate goats. To πρώτο tribal ειδικά παίζει να κράτησε 5 λεπτά γιατί αυτό το κομμάτι του καστ απλά δεν έχει τίποτα να πει πέραν του Donathan. Ο όποιος μου είναι συμπαθής και νιώθω ότι είναι ο μόνος απ αυτό το group με κάποιο personality και θέλει να παίξει, αλλά το look του αγαθού αγροτόπαιδου δεν βοηθάει να τον πάρουν στα σοβαρά, ούτε καν η Τζένα δεν ψήθηκε να τον βοηθήσει με το idol, και καλά να πάθει δλδ. Μηδενική παρουσία στο κάλο να πάει.

Όλο το ζουμί ήταν στο "πραγματικό" tribal που ακολούθησε. Ο Μάικλ έκανε γι άλλη μια φορά ότι μπορούσε και εδραίωσε την θέση του ως καλύτερος 18χρόνος που έπαιξε ποτέ (λολ όχι ακριβώς τρελός ανταγωνισμός σε αυτή την κατηγορία αλλά και πάλι μπράβο του). Αλλά ο Dom και ο Wendell δεν τσίμπησαν σε αντίθεση με την Kellyn που εξελίσσεται στην μεγαλύτερη ευκολόπιστη της σεζόν. Και η Laurel βέβαια δεν πάει πίσω, την είχα ως ένα πιθανό dark horse να ανατρέψει τo power duo, αλλά μάλλον και αυτή ψήνεται να πάει με τους φίλους της στην τελικό και να χάσει όλα-μηδέν. Καμία από τις δύο ούτε καν σκέφτηκε ρε μήπως είναι η ώρα να σπάσουμε το Dom-Wendell που έχουν όλα τα connections και όλα τα idols και στην ουσία ελέγχουν το παιχνίδι από την αρχή της ένωσης ή και πιο πριν. Όχι ας ψηφίσουμε η μια την άλλη. Από την μια μπράβο τους. Μπορεί να έλεγα τον Dom κοροϊδευτικά κλώνο Τόνι #2 στην αρχή αλλά μαζί με τον Wendell έχουν το παιχνίδι στα χέρια τους. Είναι τόσο εμφανώς on top ακόμα και γι αυτούς που δεν ξέρουν για τα idols ή το μυστικό final-4 με Laurel-Donathan κι όμως όλοι τους θέλουν στη μεριά τους. Από την άλλη τώρα που ξεπεράστηκε το τελευταίο μεγάλο εμπόδιο (Michael) τώρα τι θα βλέπουμε; Μου φαίνεται πολύ δύσκολο το μυστικό final-four τους να μην επικρατήσει ως το τέλος. Το μόνο που μοιάζει να έχει ενδιαφέρον είναι αν θα flipαρει ο ένας στον άλλο πριν σε περίπτωση που δεν θέλουν να κάτσουν δίπλα-δίπλα στον τελικό. Μπορεί βέβαια να ξύπνησει η Laurel αλλά δεν θα πόνταρα και λεφτά σε αυτό

neon50
6 Μαΐου 2018, 20:04
Απλά πέθανα στα γέλια όταν είδα τις δύο ομάδες, ούτε επίτηδες δεν γίνονται αυτά χαχαχαχα. Μέχρι και διπλό TC έκανε η παραγωγή μπας και γίνει τίποτα και τζίφος. Κατάφεραν οι 5 πιο βαρετοί άνθρωποι στον πλανήτη το TC να έχει διάρκεια 10 λεπτά πριν το μοντάζ.

Αυτό το Naviti Strong έχει καταντήσει υπερβολικά πολύ κουραστικό, δεν μπορώ άλλο.

Δυστυχώς ο Michael πάλεψε όσο μπορούσε αλλά δεν ήταν αρκετό. Έδειξε όμως ότι το έχει πολύ και περιμένω πως και πως την επόμενη σεζόν που θα διαγωνιστεί!

Πρόβλεψη!
Επειδή δεν βλέπω να γίνεται τίποτα τρομερό και το δίδυμο Dom και Wendell πάει καρφί τελικό, η Laurel ή ο Donathan θα μπουν 100% στο πάνθεον των zero vote φιναλίστ.

Askepios
6 Μαΐου 2018, 21:03
Αλλά ο Dom και ο Wendell δεν τσίμπησαν σε αντίθεση με την Kellyn που εξελίσσεται στην μεγαλύτερη ευκολόπιστη της σεζόν.

απ' ότι φαινεται δεν της ειπε απλα εχω idol αλλα ολη την ιστορια με Donathan - Kaoh Rong και γι αυτο τον πιστεψε. Παλι βεβαια δεν καταλαβαινω γιατι δεν ζητησε να της το δειξει.
ο michael πολυ εντυπωσιακη ωριμοτητα και καλο στρατηγικο παιχνιδι αλλα ηταν λιγο βαρετος οταν μιλουσε και βγηκε και λιγο choker στις κρισιμες στιγμες ειτε αυτες ηταν τα challenges, ειτε να βρει που να παιξει το idol κλπ

drapetisgal7
8 Μαΐου 2018, 20:58
John Morrison is Reportedly in the Cast For "Survivor" Season 37 (http://www.prowrestlingsheet.com/john-morrison-survivor/)

greekie
10 Μαΐου 2018, 17:10
Οκ την παρατάω τη σεζόν δεν πάει άλλο
Δε γίνεται να κρατάνε δυο άτομα που έχουν 305958474 advantages & idols ακόμα μέσα τόσο κοντά στο τέλος. Δε γίνεται να είναι τόσο ηλίθιοι. Δε γίνεται δύο άτομα να παλεύουν απλά για την 3η θέση και να φεύγουν άνθρωποι που θέλουν να παίξουν.
Πού τους βρήκαν αυτούς ρε;;;;
τα λέμε στην επόμενη.

joel_barris
10 Μαΐου 2018, 18:29
Οκ την παρατάω τη σεζόν δεν πάει άλλο
Δε γίνεται να κρατάνε δυο άτομα που έχουν 305958474 advantages & idols ακόμα μέσα τόσο κοντά στο τέλος. Δε γίνεται να είναι τόσο ηλίθιοι. Δε γίνεται δύο άτομα να παλεύουν απλά για την 3η θέση και να φεύγουν άνθρωποι που θέλουν να παίξουν.
Πού τους βρήκαν αυτούς ρε;;;;
τα λέμε στην επόμενη.

Εντάξει υπερβάλλεις λίγο. Ποια η διαφορά όποιου από τους 2 obvious winner candidates με τους περισσότερους dominant winners του παρελθόντος;

Το ας πούμε 70% των νικητών ήταν για καιρό στη θέση του οδηγού, σχεδόν οι μισοί απ την αρχή του παιχνιδιού, και μόνο minority alliances τους ψήφιζαν παρόλο που κάποιος στη συμμαχία τους ήξερε ότι έχουν idols/advantages ή ότι θα είναι ανίκητοι στον τελικό. Ο dominant winner κάνει τους ανθρώπους που είναι στη συμμαχία του να πιστεύουν είτε ότι θα τον βγάλουν παρακάτω είτε χειρότερα ότι μπορούν να τον κερδίσουν στο τέλος. Στην προκειμένη περίπτωση Laurel-Donathan ήταν οι μόνοι που μπορούσαν να κάνουν κάτι γι αυτό και επέλεξαν ότι θα flipaρουν σε Dom-Wendell την επόμενη φόρα, το ίδιο που επέλεξε και η Kellyn μια ψηφοφορία πίσω και αυτή τη βδομάδα συνειδητοποίησε αργά αργά ότι μόλις έχασε. Κάνεις από τους τρεις δεν πίστευε ότι θα κέρδιζε τον Dom ή τον Wendell, όλοι ήξεραν ή υποψιάζονταν ότι έχουν idols, απλά πίστευαν ότι θα τούς φάνε την επομένη φόρα. Πού είναι ο ένας από τους δύο main roads που κερδίζει κάποιος το survivor. Είτε είσαι το underdog που επιβιώνει ως το τέλος, είτε αυτός που όλοι ήταν σίγουροι ότι θα τον φάνε "την επόμενη φόρα" και τον άφηναν να αλωνίζει και να χτίζει το resume του μέχρι που ήταν πολύ αργά. Μέτα το Michael-boot δεν υπάρχει underdog σε αυτή τη σεζόν όποτε οι 5 από τους 7 που απομένουν μόλις έχασαν. Μάλλον.

Το επεισόδιο σχετικά μέτριο και σχεδόν "κλείδωσε" το αποτέλεσμα αλλά νομίζω προτιμώ το όπως φαίνεται προβλέψιμο φετινό final strech με ένα pair ικανών παικτών να παίρνει αμπάριζα τον ανταγωνισμό από το απογοητευτικό στρατηγικά endgame πέρυσι που πήγαμε να βγάλουμε τον Devon μεγάλο αδικημένο παίκτη για να έχουμε κάτι να λέμε.

Katerinaki_888
11 Μαΐου 2018, 11:37
Βαριέμαι.. Αυτή η σεζόν είναι απολύτως βαρετή. Με το merge episode, σαν να ξυπνήσαμε λιγάκι, αλλά από κει και πέρα δεν αλλάζει τίποτα. Το pecking order παραμένει το ίδιο, κανείς δεν ταρακουνάει τα νερά.Dom-Wendell έχουν φτάσει τελικό, παρόλο το huge target που έχουν (idols,bromance-δίδυμο,καθορίζουν την ψήφο σε κάθε tribal). και βλέπω τον Dom να το παίρνει. Ο Wendell θα πάρει 1-2 ψήφους και η Laurel/Donathan θα βγουν τελευταίοι και καταιδρωμένοι.

Απορώ πώς η Laurel δεν έχει σκεφτεί κανένα σχέδιο της προκοπής. Πας και κάνεις alliance με αυτούς τους 2, οκ.. Στο τέλος θέλεις να θεωρηθείς ο goat της υπόθεσης, αυτή που μπορούσες να κάνεις κάτι και δεν το έκανες; Και δεν είναι ότι θα νικήσεις, επειδή οι άλλοι 2 είναι αντιπαθέστατοι (ίσα ίσα που είναι και γαμώ τα παιδιά). Πρέπει να κάνεις ένα MOVE τώρα! (α, ρε Ciera λείπεις :p )

Όπως και να πάει το πράγμα το δίδυμο Laurel-Donathan, την έχει άσχημα. Πλέον δεν μπορούν να βρουν έμπιστους συμμάχους, έκαναν τη βλακεία που συμμάχησαν από τόσο νωρίς με Dom-Wendell που έχουν όλο το power και δεν φλίπαραν ποτέ όταν είχαν την ευκαρία τους.

Επόμενο boot μοιάζει να είναι η Kellyn, που μας έχει σπάσει τα νεύρα. Να δούμε το navity strong πώς θα της φανεί τώρα που θα πάρει πόδι. :p

neon50
12 Μαΐου 2018, 20:32
Δεν συμφωνώ με αυτούς που λένε ότι η σεζόν είναι άθλια, απλά είναι ο ορισμός μιας ΜΕΤΡΙΑΣ σεζόν.

Ugh, το χειρότερο πράγμα στο Survivor είναι οι παίχτες που δεν παίζουν για να κερδίσουν αλλά παίζουν για την τρίτη θέση.

Δεν πιστεύω με τίποτα ότι η Laurel με τον Donathan ήθελαν να κάνουν flush το HII του Wendell αλλά απλά έχουμε να κάνουμε με δύο προβατάκια.

Πλέον βλέπω και ελπίζω σε δίκαιη νίκη Wendell ή Dominick γιατί κάνεις από τους άλλους δεν το αξίζει.

joel_barris
14 Μαΐου 2018, 18:34
Δεν συμφωνώ με αυτούς που λένε ότι η σεζόν είναι άθλια, απλά είναι ο ορισμός μιας ΜΕΤΡΙΑΣ σεζόν.

Πλέον βλέπω και ελπίζω σε δίκαιη νίκη Wendell ή Dominick γιατί κάνεις από τους άλλους δεν το αξίζει.

Εγώ ελπίζω να είναι και οι δύο στον τελικό μπας και δούμε καμία close ψηφοφορία, ειδικά με τον νέο final tribal format θα έχει ενδιαφέρον.

Rob13
17 Μαΐου 2018, 20:20
13
Επιτελους ξεμπερδεψαμε απο την kellyn..ο αλλος o donathan χαμπαρι δεν πηρε και ουσιαστικα θα εδιωχνε τον εαυτο του με την τυχαια ψηφο σε dominick..το νεο final tribal format που λετε εμενα με φοβιζει μην δουμε καμια εμετικη τριαδα donathan-sebastian-angela

joel_barris
18 Μαΐου 2018, 17:18
NAVITI STRONG! μπορούμε πλέον να πούμε φοβερό σχέδιο Kellyn, μπράβο.

neon50
22 Μαΐου 2018, 19:42
NAVITI STRONG! μπορούμε πλέον να πούμε φοβερό σχέδιο Kellyn, μπράβο.

ΜΠΡΑΒΟ KELLYN, OOOXI ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!

Σας άρεσε και εσάς ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ η δοκιμασία για το reward;

EDIT: Και κάτι ακόμα, νιώθετε και εσείς λες και βλέπετε την 1η σεζόν του Survivor και όχι την 36η;

Askepios
24 Μαΐου 2018, 18:05
Μετρια σεζον αλλα μου αρεσε το φιναλε και το πως ολοκληρωσε το ολο στορυ της σεζον Wendell vs Dom που ηταν ενα απο τα καλυτερα duo που εχουμε δει. Τα εκαναν ολα σωστα, κυριαρχησαν σε καθε επιπεδο και αξιζαν και οι δυο την νικη.

Non entity η Angela. Χτυπουσα το κεφαλι μου οταν ελεγε το σχεδιο στον Dom και οταν εδινε την μωβ θεση στον Wendell.

Δειτε Survivor South Africa ειναι πολυ καλο μεχρι στιγμης.
Ειδα και ενα επεισοδιο απο New Zealand αλλα ηταν αρκετα αργο και δυσκολη η προφορα τους.

Rob13
24 Μαΐου 2018, 20:06
final
Για την Angela πρεπει να βγει νεος ορος το coattail δεν ειναι αρκετο..τουλαχιστον ξερασε στον Dom το blindside που του ετοιμαζαν και κυλησε ομαλα το φιναλε. Ο Dom ηταν ενα κλικ πανω απο Wendell αλλα δεν μου βγαζει αισθημα αδικιας το τελικο αποτελεσμα.Γενικα η σεζον αν και μου αρεσε περισσοτερο απο την προηγουμενη θα ξεχαστει συντομα..κατι που μου συμβαινει απο την Cambodia και μετα λιγο ο πηχης που ανεβηκε ψηλα λιγο το κακο gameplay απο την πλειοψηφια δημιουργουν μια μετριοτητα

fragonard
24 Μαΐου 2018, 22:00
Φινάλε
Κατ εμέ, αν και έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι ένας απ αυτούς τους δυο άξιζε να κερδίσει (παρόλο που δεν συμπαθούσα κανέναν απ τους δυο), αφού φάνηκαν οι πιο έξυπνοι (απ τους δυο προτιμούσα τον Dom), το παιχνίδι δεν το κατηύθυνε ούτε ο Dom, ούτε ο Wendell, αλλά το σκυλάκι τους, Laurel. Φέρει μεγάλη ευθύνη -το ίδιο και η Angela- για το πως εξελίχθηκε η σεζόν, με την καταστροφή κάθε σχεδίου που θα μπορούσε να φέρει μια ανατροπή (ειλικρινά δεν κατάλαβα το σκοπό του να βγει ντε και καλά τρίτη, αφού δεν υπήρχε περίπτωση να προχωρήσει παραπέρα -δεν έχω παρακολουθήσει και όλες τις σεζόνς.) Βέβαια και οι άλλοι άβουλοι παίκτες έσκαβαν μόνοι τους το λάκκο τους, και ενώ το γνώριζαν, συνέχιζαν. Θα μπορούσαν να είχαν ξεμπερδέψει με τους δυο φιναλίστ πολύ νωρίτερα. Εξαιρετικός παίκτης ο Michael (που δεν παίζει να είναι μόνο 18 ), και μεγάλη μορφή - συμπάθεια (αλλά ο ορισμός του μπουνταλά) ο Chris.

joel_barris
24 Μαΐου 2018, 23:42
OMG!

Η σεζον σαν συνολο αν και μου αρεσε λιγο περισοτερο απο τις 2 προηγουμενες εν τελει ειναι πανω κατω στα ιδια "νταξει" επιπεδα που κινουμαστε μετα το Millenials vs GenX. Αλλα το φιναλε ηταν ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ με αυτο που συνεβη, δυσκολευομαι κιολας να επεκταθω γτ δεν ξερω πως βαζεις spoiler tag μεσω tapatalk lol αλλα ειναι λιγο τελειο οτι οντως συνεβη.

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

fragonard
25 Μαΐου 2018, 11:14
Έλιωσα στο γέλιο με το παρακάτω σχόλιο στο youtube:
"Laurel will now be left in ghost island to mature as an official immunity idol" :D :D

Askepios
25 Μαΐου 2018, 15:28
στο reddit εχει πιο καλα

Pictured: first meeting of the jury
18278
https://i.redditmedia.com/j5pf-4ud2SwGeaTebnyDwgeltX5iF5a-rRmhVydAK-E.png?
They finally went with the plan to split the votes between Dom and Wendell

Laurel finally took out Domenick and wrote down Wendell's name. About time!

joel_barris
25 Μαΐου 2018, 17:25
Lol poor Laurel. Εγω γενικοτερα απορουσα λιγο για το πολυ μεγαλο focus που ειχε μετα την ενωση ενω εμοιαζε locked για 3η θεση με μηδεν ψηφους. Συνηθως αυτοι οι παικτες ειναι οι πλεον αορατοι αλλα in hindsight ολα βγαζουν νοημα. Ηταν μεν η καθοριστικη ψηφος σε ενα αδιανοητο tie αλλα δεν πιστευω οτι το screentime της ηταν μονο γι αυτο το λογο.
Δεν ειναι ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια που επαιζε για την 3η θεση. Η λιστα ειναι μεγαλη με goats που οταν ειχαν την ευκαιρια τους επαιξαν safe γιατι φοβοταν να ρισκαρουν και κατεληξαν goats. H διαφορα με τη Laurel ομως ειναι οτι σε αντιθεση με αλλους που ειχαν 1 αντε 2 ευκαιριες και τις αφησαν να τους προσπερασουν , η Laurel ειχε την ευκαιρια σχεδον σε καθε tribal. Ετσι οπως ρολαρε το παιχνιδι ηταν μερα παρα μερα στην κομβικη θεση να αποφασισει αν θα φλιπαρει το παιχνιδι η οχι. Και καθε φορα επελεγε τη σιγουρια του alliance της. Ηταν λιγο σαν ενα cautionary tale του πως ΔΕΝ παιζεται το survivor, το οτι συνεβη το tie ηταν απλα το κερασακι στην τουρτα για τα Laurel jokes που θα ακολουθησουν.
Και δεν κανω hate στο παθητικο παιχνιδι γενικοτερα. Ακομα και αν δεν ειναι ιδιαιτερα ενδιαφερον να το βλεπεις, αμα ξερεις οτι αυτοι που σε "κουβαλανε" ειναι τοσο αντιπαθεις και κοκκινο πανι για τους υπολοιπους, by all means καβαλα τους μεχρι τον τελικο και συγχαρητηρια για ενα ακοπο εκατομμυριο. Αλλα η Laurel ηξερε οτι θα χασει 100% με αυτο το path, το ελεγε και μονη της οτι δεν εχει στον ηλιο μοιρα απεναντι στους Domdell κι ομως καθε φορα την κυριευε ο τρομος.

drapetisgal7
26 Μαΐου 2018, 12:37
'Survivor': Filmmaker Mike White, Wrestler John Hennigan to Compete on Season 37 (https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/survivor-david-goliath-mike-white-john-hennigan-cast-season-37-1114211)

neon50
26 Μαΐου 2018, 19:28
Allright....I'm gonna read the votes! :clap: :clap: :clap: :clap:

Νομίζω σε καμία άλλη σεζόν δεν άξιζε τόσο η ισοπαλία στο φινάλε όσο εδώ. Η φάτσα του Dom όταν κατάλαβε ότι έχασε το εκατομμύριο λόγω του χειρότερου προβάτου που έχουμε δει τα τελευταία χρόνια στο παιχνίδι. :(

Πάντως από όλους τους ηλίθιους φέτος, ο butthurt Sea Bass στο φινάλε μου έσπασε τα νεύρα. Δεν θα γλιτώσουμε ποτέ από τέτοιους παίχτες.

Δεν μπορώ να περιμένω την επόμενη φορά που θα ξαναμπεί στο παιχνίδι ο Michael, to the point ερωτήσεις και παρατηρήσεις στην διάρκεια του FTC.

Fun fact about the votes.
Οι πρώτοι 5 jurors ψήφισαν Dom ενώ οι τελευταίοι 5(+Laurel) ψήφισαν τον Wendell οπότε αυτό πρέπει να λέει κάτι για το social game του νικητή.

joel_barris
1 Ιουνίου 2018, 00:43
Fun fact about the votes.
Οι πρώτοι 5 jurors ψήφισαν Dom ενώ οι τελευταίοι 5(+Laurel) ψήφισαν τον Wendell οπότε αυτό πρέπει να λέει κάτι για το social game του νικητή.

Ο διαχωρισμός αυτός νομίζω εξηγείται ότι οι πρώτοι jurors που είδαν το μεγαλύτερο μέρος του post-merge απ τις κερκίδες προτίμησαν τον πιο "φανερό" στρατηγικά παίκτη και αυτοί που κόπηκαν 2-3 βήματα απ τον τελικό αυτόν που τους έβγαλε με τον πιο ευγενικό τρόπο αλλά δεν νομίζω ότι είναι τόσο απλό strategy vs social σημειώσατε Χ. Ήταν και οι δύο τους #1 και #2 και στους δύο τομείς.

Εν τέλει παρόλο που έγινε κάπως frustrating to watch από το σημείο που καταλαβαίνεις ότι κάνεις άλλος δεν πρόκειται να καταφέρει τίποτα για να τους αποτρέψει, νομίζω θα είναι αρκετά well-remembered season για τον τρόπο που δένει τόσο ωραία το main story της.

https://4.bp.blogspot.com/-ck8o7OnKaqk/WvzCtWq9jhI/AAAAAAAAJqY/a2-Wqdsj3wE1kLz-E1CHoewqX2qfD8dngCLcBGAs/s1600/survivor%2Bghost%2Bisland%2Bchelsea%2Beliminated.j pghttps://4.bp.blogspot.com/-VUhxrhGKrGM/WwSv48ggd8I/AAAAAAAAJrU/cgCPvKAjDSkA9smns1TICQx6RZsn0w38gCLcBGAs/s1600/survivor%2Bghost%2Bisland%2Bkellyn%2Bvoted%2Bout.j pghttps://1.bp.blogspot.com/-99fKJluUIHc/Wu-REmliI0I/AAAAAAAAJpI/HKBtTK6K3HI9Ozdlfqvn4Tex6rqjwVhfwCLcBGAs/s1600/Survivor%2BGhost%2BIsland%2BDomenick%2Band%2BWende ll%2Balliance.jpg

https://78.media.tumblr.com/8723f52327947e3306615203ebd0ec81/tumblr_p9emzeU0dm1talut1o3_540.gif
https://78.media.tumblr.com/ef9a8cf5425472de785cceb278469a2a/tumblr_p9emzeU0dm1talut1o2_540.gif
https://78.media.tumblr.com/db84405bdd7f2a8a5c360681166a1ea9/tumblr_p9emzeU0dm1talut1o1_540.gif