PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Krypton 1x01 - Pilot

GTVSBot
22 Μαρτίου 2018, 05:00
Σειρά : Krypton
Σαιζόν : 1
Επεισόδιο : 1
Τίτλος : Pilot

Κανάλι : SyFy
Πρώτη Προβολή : 21/03/2018

smallville
24 Μαρτίου 2018, 00:43
Πολύ καλός ο πιλότος με θετικότατες εντυπώσεις.
Ωραία η παρουσίαση ως τώρα του Κρύπτον και της κοινωνίας του
και φυσικά οι αναφορές στον Σούπερμαν και φυσικά στο τέλος στον Μπρένιακ.

drapetisgal7
24 Μαρτίου 2018, 14:23
Μου άρεσε πολύ ο πιλότος, είχε άρωμα DCEU παρότι η σειρά είναι ανεξάρτητη. Ωραίο το CGI του Brainiac ελπίζω να είναι κάπως έτσι στην μεγάλη οθόνη όταν με το καλό τον δούμε στο μελλοντικό sequel του MoS. Τέλειες οι αναφορές για τον Superman. Στο λαιμό μου κάθεται ο Daron-Vex, πολύ αντιπαθητικός.

t0ny3
24 Μαρτίου 2018, 15:20
Οτι πιο κοντινο εχει βγει απο σειρα για το DCEU, κι ας ειναι αυτονομο. Εχω μεγαλη αισιοδοξια για τη συγκεκριμενη σειρα και πιστευω θα τα παει πολυ καλα. Το χρειαζεται και το καναλι και η DC.

Τοποθετειται στο διαστημα, εχει το απαιτουμενο sci-fi χαρακτηρα και σαν μπονους βασιζεται στη μυθολογια του Superman.

Πολυ ενδιαφερουσα αρχη. Βεβαια και το Gotham ξεκινησε εξαιρετικα, ομως εδω πιστευω οτι ισως δουμε την καλυτερη σειρα της DC!

johny f
24 Μαρτίου 2018, 22:40
Yποσχομενος ο πιλοτος μιας σειρας που βασιζεται σε ενα απ'τα πιο γνωστα franchise και ελπιζω να μας δειξει αρκετα ενδιαφεροντα πραγματα στη συνεχεια με βαση τις δυνατοτητες που υπαρχουν.

constadine
25 Μαρτίου 2018, 00:55
Πολύ ενδιαφέρον το θέμα ,αλλά το πρώτο επεισόδιο της σειράς δεν με ενθουσίασε .
Μέτριο το καστ από την μία και προβλέψιμο από την άλλη μου φάνηκε το πρώτο .

alexandra16
25 Μαρτίου 2018, 22:20
Αρκετά ενδιαφέρον το πρώτο επεισόδιο. Πολλές οι αναφορές στον Σούπερμαν... ναι μεν κατανοητό, αλλά δεν μου κολλάει όταν μιλάμε για το παρελθόν, 2 γενιές πίσω,το οποίο με ψιλοενοχλησε σε κάποιο σημείο.

Ωραίο το στήσιμο του Κρύπτον, το πιο ενδιαφέρον κομμάτι της σειράς για μένα.

Δυστυχώς ένα απο τα μεγάλα αρνητικά της σειρά, είναι οι αρκετά μέτριες ερμηνείες. Δεν ξεχώρισα κανέναν από τους χαρακτήρες, εκτός τον πρωταγωνιστή (που κι αυτός μέτριος ήταν) οπότε θα εστιάσω το ενδιαφέρον μου στο στόρι της σειράς για την ώρα κι ελπίζω ν με κερδίσει περισσότερο στην πορεία.

great
27 Μαρτίου 2018, 09:19
Δεν με ενθουσίασε, το δυο γενιές πίσω μου κάνει πολύ drawback, άλλο να λέμε για το πως μεγάλωσε ο superman αλλά τώρα να μιλάμε για προ-παππου και τέτοια δεν ξέρω κάπως μου χτυπάει άσχημα. Δεν έχω και πολύ ενδιαφέρον για να μάθω κάτι τέτοιο, μου φέρνει στην αποτυχημένη προσπάθεια του Caprica

Επίσης πολύ κακή επιλογή cast, η βρετανική προφορά που κολλάει ? κανέναν δεν συμπάθησα

auron12
31 Μαρτίου 2018, 21:42
Δεν αντεξα ουτε μεχρι την μεση.ΟΛη αυτη η teen προσεγγιση με κουλτουρα αντιγραφο αντιστοιχη με της γης -παρα το γεγονος οτι υποτιθεται οτι καμμια επαφη δεν ειχαν μεχρι τοτε με εκανε να βαρεθω.Κανενα lore καμμια σοβαρη ιστορια της μυθολογιας του krypton.Δεν κουραστηκαν ιδιαιτερα να γραψουν το σεναριο.Επισης κανουν κατι παραδοξο,ενω και καλα βρισκομαστε 2 γενιες πισω ,ολα μαρτυρουν και δειχνουν σουπερμαν λες και δυο γενιες ειναι ενα τσιγαρο δρομος.Θα ξεφουσκωσει πολυ γρηγορα οταν ο ενθουσιασμος και τα ομορφα γραφικα απο υπολογιστη θα αποκαλυψουν μια ανυπαρκτη χιλιοειπωμενη ιστορια.Ο κακος που θελει να γυρισει πισω στον χρονο να εξαφανισει τον ηρωα.Ελεος καπου

veronica1
1 Μαΐου 2018, 01:35
Βαρετό θα χαρακτήριζα τον πιλότο για τα γούστα μου. Δεν κατάφερα να δω ολόκληρο το επεισόδιο, καθότι οι ερμηνείες ήταν λίγο ότι ναναι. Προς το παρόν μπαίνει στον πάγο, αν ξεμείνω απο σειρές ίσως κάνω μια θυσία να το δω:p

blackys88b
24 Ιουνίου 2018, 04:51
πολυ καλος ο πιλοτος εννοειται οτι ψηθηκα για την συνεχεια και το γεγονος οτι θα δουμε Μπρενιακ με ενθουσιαζει.!! πολυ καλο πυο βλεπουμε και Ανταμ Στρειντζ για πρωτη φορα.!!!