PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : The Crossing 1x01 - Pilot

GTVSBot
21 Μαρτίου 2018, 05:00
Σειρά : The Crossing
Σαιζόν : 1
Επεισόδιο : 1
Τίτλος : Pilot

Κανάλι : ABC
Πρώτη Προβολή : 20/03/2018

great
21 Μαρτίου 2018, 20:01
Λοιπόν ο πιλότος ήταν ΦΟΒΕΡΌΣ. Λατρεύω τέτοιου είδους sci-fi και έτρωγα τα νύχια μου καθόλη την διάρκεια...το σκηνικό με τον τύπο από το FBI και τον μετανάστη που τον αναγνωρίζει ήταν φοβερό. Δείχνει να έχει τρελό ζουμί η ιστορία και πραγματικά αν σταματήσουν οι βλακείες περί "νέου lost" και "δεν θα γίνει ποτε lost" και οι συγκρίσεις που έκαψαν τέλειες σειρές όπως "The Event" και "FlashForward" νομίζω θα αντέξει και δεν θα το θάψουν γιατί περιμένουν δεν ξέρω και εγώ τι.

Φέρτε μου το δεύτερο επεισόδιο τώρα !!!!

johny f
21 Μαρτίου 2018, 23:33
Πολυ καλος ο ο πιλοτος,μπηκε κατευθειαν στο ψητο με συνεχεις εξελιξεις και αποκαλυψεις που κανουν ακομα πιο ενδιαφερουσα τη κατασταση με καλυτερη την πληροφορια οτι υπαρχει κι αλλη ομαδα απ'το μελλον που ηρθε πριν απ'τους προσφυγες και λογικα ειναι Απεξ,αφου ο πληροφοριοδοτης ειπε στον Λινταουερ οτι αυτους πρεπει να φοβουνται και οτι το μελλον που σχεδιαζουν απαιτει θυσιες.Φυσικα μολις τον ειδε καλυτερα τρομαξε κατι που μαλλον σημαινει πως ειναι ενας απ'αυτους,οπως ειναι και η τυπισσα απ'το τωρινο κυμα προσφυγων.
Λογικα θα εχει αρκετο ενδιαφερον αν το χειριστουν σωστα το θεμα που ειναι ιντριγκαδορικο.Στο θεμα του καστ υπαρχουν καποιες επιλογες που θα μπορουσαν να ειναι καλυτερες αλλα υπαρχουν και γνωστα ονοματα.Σιγουρα η συνολικη αποδοση του καστ θα παιξει κι αυτη το ρολο της στο ποσο καλη θα ειναι η σειρα.
Παντως μετα 1ο με την αναπτυξη που ηδη ειχε σε κερδιζει μεχρι στιγμης.

tasoskratos
23 Μαρτίου 2018, 16:24
Εδώ είστε πουλάκια μου!!!
ξαφνιάστηκα χθες που κυκλοφόρησε ο πιλότος. Τον περίμενα σε κανένα 10ημερο αλλά καλύτερα:)
Κρατάω ένα πολύ μικρό καλάθι, διότι οτιδήποτε πλασαρίστηκε ως <<Νέο Lost>> μμμμμμμμμμ πήγε άπατο.
Εν συντομία να θυμίσω ότι:
Στο alcatraz είχαμε την ξαφνική εμφάνιση 60τόσων κρατουμένων από το παρελθόν.
Στο The Co.....(εκείνο το καναδικό, ξέχασα το όνομα του) είχαμε την εμφάνιση κάποιων από το μέλλον, που εκείνοι με μία χρονομηχανή ήρθαν στο σήμερα.
Στ The Event είχαμε πάλι την εμφάνιση κάποιων ανθρώπων από άλλο πλανήτη...
κλπ κλπ κλπ.
Εδώ έχουμε μια ΄΄σάλτσα΄΄ από όλα αυτά τα γνωστά υλικά. Για πιλότος μας είπε αρκετά ενδιαφέροντα. Το θέμα είναι πως θα εξελιχτεί η ιστορία, εάν σε κάθε επισόδιο προχφωράει ή μείνουμε, επίτηδες, σε αερολογίες, έτσι για να μαςκράτάνε σε αγωνία, οπότε το βλέπω να παίρνει την γνωστή οδό.
Εύχομαι το ABC αφού έπαθε να έμαθε!

ΥΓ. ΕΛΕΟΣ με την καραμέλα <<Νέο Lost>>. Δεν θέλω ΄΄νέο΄΄, θέλω ΄΄παλιό΄΄.:p

edit: Λησμόνησα να αναφέρω την πάρα πολύ σημαντική, κατ' εμέ, ατάκα που ειπωθηκε.

<<Είναι ωραίο να βρίσκεσαι και πάλι στην κορυφή της διατροφικής αλυσίδας>>

Λέτε να΄χει το μενού και ολίγον από V?

t0ny3
24 Μαρτίου 2018, 16:21
Μυαλο δε βαζουν μερικοι και συνηθως γυριζει μπουμπερανγκ. Οτιδηποτε πλασαριστηκε ως νεο Lost στην post Lost era χαντακωθηκε!

Η σειρα ειναι ενα ποτ πουρι απο διαφορα ηδη και σειρες, αλλα μου εχει κεντρισει πολυ το ενδιαφερον. Μια μιξη απο Travelers, Continuum, Lost, The X-Files, Flash Forward, The Event, Alcatraz και The Returned. Μου αρεσουν πολυ τετοιες σειρες! Βεβαια δε θυμαμαι κι εγω ποτε ηταν η τελευταια φορα που τετοια ειδους σειρα μυστηριου με στοιχεια sci-fi καταφερε να προχωρησει απο broadcast καναλι. Εχω πιστη στη σειρα, ο παραγοντας ABC ομως με ανησυχει...

blackys88b
28 Αυγούστου 2018, 16:04
ενδιαφερον ξεκινημα της σειρας, το ειχα βαλει στο προγραμμα πριν κοπει...και ειπα να του δωσω την ευκαιρια του...το μυστηριο για αρχη εχει ενδιαφερον.!!!