PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Westworld 2x06 - Phase Space

GTVSBot
28 Μαΐου 2018, 04:00
Σειρά : Westworld
Σαιζόν : 2
Επεισόδιο : 6
Τίτλος : Phase Space

Κανάλι : HBO
Πρώτη Προβολή : 27/05/2018

Περίληψη :

Όλοι αξίζουμε να διαλέξουμε τη μοίρα μας.

johny f
29 Μαΐου 2018, 00:34
Α ρε Μπερναρντ,τι τραβας και δε το μαρτυρας...

Πωπω νιλα η Μειβ...

Η Ντολορες συνεχιζει ντουγρου...

Μπηκε και ο Ιρλανδος απ'τον ΙRA στο ματς,λογικα θα ιδρωσει για τη φανελα...

Και φυσικα ο Φορντ πανταχου παρων και τα παντα πληρων.

djmimo3272
29 Μαΐου 2018, 03:42
Δεν Κατάλαβα Τίποτα!!!
Πώς Γίνεται Αυτή Η Σειρά Να Σε Μπερδεύει Τόσο Πολύ!

tasoskratos
29 Μαΐου 2018, 20:57
<<Χαμένοι Στη Μετάφραση>>.
Ίσως ε΄ν κάτσω και τα δω μαζεμένα να μπορέσω να βγάλω ένα νόημα.
Προς το παρόν παρακολουθώ και ότι πιάσω έπιασα.
Από ΄΄σωτήρες΄΄, είχαμε τους μεν, έσκασαν μύτη και οι δε. Τη μία ο Μπερνάρ είναι στο χ σημείο, την άλλη εμφανίζεται στο ψ και πολύ πιθανόν, όπως μας έχει συνθίσει η σειρά, να έχουμε και σημείο Ω.
Ο Τέντι έγινε ΄΄αλλος άνθρωπος΄΄, οι μεν πάνε εκεί, οι δε πάνε α;λλού, έχουμε και την Μέιβ να ψάχνει την κόρη της.

Όπψς είχε γράψει και ο φίλτατος Hakinen στο προηγούμενο επεισόδιο. Είπαμε να παιδεύουμε το μυαλό μας, αλλά όχι να το καίμε.
Εάν τελικά όλα γίνονται για την αθανασία του ανθρώπου με πειραματόζωα τα ρομπότ, τότε οι άνθρωποι την πάτησαν οικτρά.
Η μόνη λύση είναι κάποιος να δώσει διαταγή και το Νησί να γίνει καλοκαιρινό!

hakinen
30 Μαΐου 2018, 16:20
Τι είδαμε πάλι! Κυριολεκτικά ρωτάω. Τι είδαμε;

ATHENA1971
10 Ιουνίου 2018, 21:04
Τί άλλα νέα; Στο σπίτι όλοι καλά;;;

Δεν υπάρχει, είμαι χαμένη.
Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι όλοι έχουν πεθάνει και ο άνθρωπος κλειδί είναι ο ΜΙΒ και η ιστορία του. Είναι η "σταθερή" και γύρω του χτίζονται όλα. Νομίζω ότι ο Φορντ αποφάσισε να κάνει το υπέρτατο "παιχνίδι", μιας και τον προκαλούσε τόσα χρονια. Η αντίδραση του μόλις είδε την κόρη του με έκανε να σκεφτώ ότι είναι νεκρή και γι αυτό νευρίασε που ο Φορντ τη χρησιμοποιεί στο "παιχνίδι", το είπε κιόλας.... Δεν έκανε καν, τον κόπο να τη δοκιμάσει, να δει αν είναι πραγματικά εκείνη γι αυτό σκέφτηκα ότι ειναι νεκρή. Δεν ήθελε να ασχοληθεί μαζί της, δλδ, "να παίξει το παιχνίδι" αλλά υπέκυψε και για λίγο, επέτρεψε στον εαυτό του να νιώσει ότι θα μπορούσε να εξιλεωθεί για όλα αυτά που έχει κάνει.
Κατά τα άλλα, βαθύ σκοτάδι.... νιώθω σαν την Κλεμεντάιν, σαν να είμαι ρομπότ πολύ χαμηλά στην ιεραρχία, δεν μού λένε και πολλά και πλέον, δεν μπορώ να κάνω άλλα σενάρια. Το 'καψα....
Πάντως, ενώ στον προηγούμενο κύκλο είχαμε υψηλή διανόηση, φιλοσόφηση του νοήματος της ζωής κλπ.... σε αυτόν, υπάρχει η φρίκη. Φ Ρ Ι Κ Η!!!!
Μήπως έχει αφανιστεί το ανθρώπινο είδος και είναι όλοι ρομπότ;:???:

blackys88b
15 Ιουλίου 2018, 01:50
εγω παλι προτιμω να δω ολοκληρη την σεζον για να φερω αποψη και απλα να απολαυσω την εξαιρετικη παραγωγη της σειρας...εντωμεταξυ αν το θεωρειτε αυτο δαιδαλωδες κοπιαστε μια βολτα απο το Legion, γιατι εγω εκει εχω χαθει σε σημειο που κανεις δεν φανταζεται.!!! :P