PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : The Walking Dead 9x15 - The Calm Before

GTVSBot
25 Μαρτίου 2019, 02:00
Σειρά : The Walking Dead
Σαιζόν : 9
Επεισόδιο : 15
Τίτλος : The Calm Before

Κανάλι : AMC
Πρώτη Προβολή : 24/03/2019

lapo
25 Μαρτίου 2019, 10:18
απλα σοκαριστικα

t0ny3
25 Μαρτίου 2019, 15:22
Αχρείαστα μεγάλο το επεισόδιο.

Θα με πιστέψετε πως δεν θυμόμουν κανένα όνομα από τα πρόσωπα που έδειχνε στους στύλους;

lapo
25 Μαρτίου 2019, 19:12
αντε τους αλλους μα γιατι σκοτωσαν ταρα ινιντ και τον χενρι απο τωρα αναρωτιεμαι

t0ny3
25 Μαρτίου 2019, 20:50
Εμενα η απορια μου ειναι πως η Alpha απο μονη της καταφερε ολα αυτα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα;

GeorgeCR7
26 Μαρτίου 2019, 08:08
Καλό επεισόδιο, η διάρκεια του όμως ήταν αχρείαστα μεγάλη, θα μπορούσαν να τα είχαν δείξει όλα αυτά μέσα σε μισή ώρα και όχι να χρειαστούν μια ολόκληρη, τέλος πάντων! Και εγώ έχω μεγάλη απορία πως μπόρεσε μόνη της η Άλφα να κάνει όλα αυτά, υπερβολικό μου φάνηκε! Οι τελευταίες σκηνές ήταν απλά σοκαριστικές, έφυγαν αρκετοί κεντρικοί χαρακτήρες και το θέαμα που αντίκρισαν ο Ντάριλ και οι υπόλοιποι νομίζω πως δεν έχει προηγούμενο τουλάχιστον στη σειρά! Ο Βασιλιάς βρίσκεται στην κοσμάρα του πραγματικά, τρεις λαλούν και δύο χορεύουν! :P:P

Βαθμολογία: 7/10.

tasoskratos
27 Μαρτίου 2019, 12:11
Έχω ένα θεματάκι με αυτούς τους <<Ψιθυριστές>>.
Μας εξήγησαν τι και πως, οκ, και ζούνε ανάμεσα στα ζόμπια. πριν κάτι επεισόδια μας έδειξε ότι στα καλά καθούμενα τους της πέσαν κάτι ζόμπια και φάγανε μερικούς από αυτούς, όταν μάλιστα οι υποτιθέμενοι φρουροί τους φορούσαν τις μάσκες τους. Πάει αυτό.

Εμενα η απορια μου ειναι πως η Alpha απο μονη της καταφερε ολα αυτα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα;

Αυτό είναι ένα μεγάλο ερώτημα φυσικά δεν νομίζω να πάρουμε απάντηση. Η λογική εξήγηση θα ήταν μαζί με την Αλφα να μπήκαν και κάποιοι άλλοι, ως κανονικοί άνθρωποι και σιγά σιγά να έκαναν τις απαγωγές. Και πάλι όμως, πανηγύρι πανηγύρι, αλλά ρε μάγκες ξέφραγο αμπέλι το κάνατε το βασίλειο? Δεν βλέπετε ποιός μπαίνει- ποιός βγαίνει? Άντε να δεχτώ πάλι το ότι δεν μπορεί όλοι να γνωρίζουν τους κατοίκους άλλης κοινότητας.
Καλό το κόλπο αλλά με πολύ ρίσκο, διότι εκεί που πλησιάζει ο Βασιλιάς την Αλφα και την πιάνει κουβέντα, λέω τώρα, τσακ περνάει η Μισόν και τη φωνάζει ο Βασιλιάς <<α Μισόν γνώρισα και μιά συγχωριανή σου>>.

Οι τελευταίες σκηνές ήταν απλά σοκαριστικές, έφυγαν αρκετοί κεντρικοί χαρακτήρες και το θέαμα που αντίκρισαν ο Ντάριλ και οι υπόλοιποι νομίζω πως δεν έχει προηγούμενο τουλάχιστον στη σειρά!

Φιλαράκι σε βρίσκω υπερβολικό.
Α. Δεν έφυγε ουδείς κεντρικός χαρακτήρας. Όλοι ήταν δευτερο-τριτοκλασάτοι. Ούτε τα ονόμα τα τους δεν ξέραμε καλά καλά. Λες να ίδρωσε το αυτί μας γιατί φάγανε έναν καψούρη έφηβο που κανονικά έπρεπε η Αλφα να του κόψη το κάτω το κεφάλι και να τον στείλει πίσω:rotfl:

Β. Εάν αυτή ήταν η πιο σοκαριστική σκηνή, τι θα έπρεπε να είναι, ας πούμε η σκήνή με τον Νίγκαν να σπάει live τα κεφάλια του Ααρών και του Γκλεν?

Ο Βασιλιάς βρίσκεται στην κοσμάρα του πραγματικά, τρεις λαλούν και δύο χορεύουν!

Ακριβώς αυτό. Για κάτι τέτοιες λαλακίες και φαιδρότητες έχει πάρει την κατιούσα η σειρά. Ξέρουν έξω τριγυρνάνε οι εχθροί και αυτοί νομίζουν ότι παίζουν στο Μικρό σπίτι στο λιβάδι.

ΥΓ. Της πλάκας και η σκηνή που περικύκλωσαν τους δικούς μας. Σαν πρωτάρηδες πιάστηκαν κορόϊδα. Υποτίθεται ότι αυτοί είναι οι έμπειροι και γνωρίζουν το πως κυκλοφορούν στο δάσος.

blackys88b
13 Απριλίου 2019, 18:41
πολυ δυνατο το κλεισιμο.!! σε ενα επεισοδιο που γενικα δεν με φοβισε και δεν προιδεασε για τετοιο κλεισιμο.!!! δεν ειναι το οτι ηταν σημαντικοι χαρακτηρες..!! αλλα γενικα ηταν σκληρη σκηνη.!!

spiros stamatelatos
18 Απριλίου 2019, 10:14
Και πάλι συνεχίζει να ζει ο Γιουτζήν και ο παπάς σε αυτή την σειρά , δλδ ήμαρτον. Όσο για το θάνατο τον πιτσιρικάδων πάλι καλά γιατί προς στιγμή νόμιζα ότι η σειρά θα γίνει και εφηβικό δραμα με έρωτες 15 χρόνων και ζήλιες ! Μέτριο επεισόδιο με ένα όμως πολύ καλό φιναλε

freedoom
27 Απριλίου 2019, 10:29
18319
Περισσότερα, στο τελευταίο επεισόδιο.

johny f
24 Ιουλίου 2019, 22:33
Παντως μετα απ'αυτο μπορεις να πεις οτι βρεθηκε ο αντιπαλος του Νιγκαν για τον Τελικο του Ψυχακιας League...Αλφα κυριες και κυριοι,γιατι η αρρωστια εχει διαφορα level.