PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Star Trek Discovery 2x14 - Such Sweet Sorrow, Part 2

GTVSBot
19 Απριλίου 2019, 03:30
Σειρά : Star Trek Discovery
Σαιζόν : 2
Επεισόδιο : 14
Τίτλος : Such Sweet Sorrow, Part 2

Κανάλι : CBS
Πρώτη Προβολή : 18/04/2019

t0ny3
19 Απριλίου 2019, 15:12
Τα εφε που εχει η συγκεκριμενη σειρα μπορει να τα ζηλεψει οποιαδηποτε κινηματογραφικη ταινια.

Με μπερδεψε παρα πολυ το στορι της σεζον, και αισθανθηκα πως βλεπω αλλη σειρα σε σχεση με περυσι. Εννοειται πως θα συνεχισω μιας και εχουμε ηδη σε σταδιο αναπτυξης δυο νεες spin-off σειρες, αλλα ελπιζω λιγο καλυτερη γραφη στη συνεχεια.

Αναμενω σχολια και θα επιχειρησω να διαβασω reviews για να ακτανοησω καλυτερα τα γεγονοτα.

lapo
19 Απριλίου 2019, 16:19
η 3η σαιζον που θα ειναι αραγε; στο μελλον;

johny f
20 Απριλίου 2019, 02:31
Το φιναλε μαζεψε σε μεγαλο βαθμο τις αντινομιες που εχει η σειρα με την εξαφανιση του Ντισκαβερυ στο Μελλον και τη νικη επι του Κεντρου,οποτε λογικα εξαφανιζονται απ'το Παρον των μεσων του 23ου Αιωνα οι επιπλεον τεχνολογιες που δημιουργουσαν θεματα με το timeline της σειρας,ομως θα επιμεινω οτι αφου θελαν να δειξουν τοσο σουπερ ντουπερ ουαου τεχνολογια θα επρεπε εξαρχης η σειρα να εξελισεται στον 25ο Αιωνα και οχι να στριμωχτει στα μεσα του 23ου Αιωνα οπου τη βαλαν για να δειξουν την προιστορια καποιων γνωστων προσωπων του φραντσαιζ εκτος των αλλων.
Παντως ελπιζω τα οσα στρωσαν με το φιναλε να μη τα αλλαξουν ξανα μανα στη 3η σεζον.

Αλλωστε οπως ειπα ενα τοσο υψηλο τεχνολογικο περιβαλλον με το αναλογο οπτικα εντυπωσιακο αποτελεσμα ταιριαζει στο Μελλον της Ομοσπονδιας σε σχεση με τη τελευταια χρονολογικα σειρα που ειχε βγει, το Voyager.

blackys88b
23 Απριλίου 2019, 03:50
πολυ καλο φιναλε για μια σειρα που προσωπικα την εχω αγαπησει..δινει απαντησεις γιατι πως και τα γενικα αγνωστα.!! και πλεον απο εδω και περα παμε στο μελλον...ελπιζω να μεινουμε εκει.!!

spiross27
20 Ιουλίου 2019, 10:34
Για εμένα και για πολλους σαν κι εμένα που δεν εχουν δει ποτέ κανένα σταρ στρεκ καμία του σειρά ή ταινία δεν υπάρχει φάνταζομαι κανένα μπέρδεμα με το τι έδειχναν οι παλίες σειρές για το αν τερίαζει ο αιώνας που διαδραμτίζεται δλδ και η τεχνολογία που έχουν αναπτύξει στο ντισκάβερι και τα σχετικα που διαβάζω... και πιστεύω αυτο θέλει να πετύχει η σειρά να πιάσει νέο κοινό να συστήσει απο την αρχή το franchise μετά απο τόσα χρόνια που είχε να βγει σειρα σταρ τρεκ στην τηλεώραση και φυσικά θέλει να δώσει και μια σταγόνα νοσταλγίας στους παλιούς φάνς με την εμφάνιση των παλιότερων χαρακτήρων και του εντερπράιζ, και για μένα το κατάφερε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Η 2 σεζόν λοιπόν αρκετά διαφορετικλη απο την πρώτη αλλα το ίδιο καλή. είμαι πολύ περίεργος να μάθω πως θα κινηθεί η 3 σεζόν και αν θα βλέπουμε πλέον μονο το ντισκάβερι στο μέλλον. σίγουρα θέλω να δω ξανά το εντερπραιζ με αυτο το πλήρωμα στην σειρά η σε δική του νέα σειρά.