PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Star Trek: Picard - All Seasons Official Discussion Thread

Hrisa76
2 Ιουνίου 2019, 02:43
Star Trek
Picard
All Seasons

Επίσημο thread συζήτησης/trailers/spoilers κτλ
(απαραίτητα τα spoiler tags)

https://cdn1.couponsherpa.com/images/merchants/large/cbsallaccess200.png

Σειρά επιστημονικής φαντασίας η οποία θα ενταχθεί στο πρόγραμμα του CBS All Access στο τέλος του 2019.

Είναι η 8η σειρά του Star Trek franchise και την δημιουργία της έχουν αναλάβει οι
Michael Chabon, Alex Kurtzman, Hanelle M. Culpepper και Jonathan Frakes.

Ο αγαπημένος Patrick Stewart ξαναφοράει την στολή του και επιστρέφει ως Captain Picard, 17 χρόνια μετά.
Μαζί του θα είναι οι Santiago Cabrera, Michelle Hurd, Evan Evagora, Alison Pill, Harry Treadaway, Isa Briones.

https://www.youtube.com/watch?v=IGijGIZrGKc

drapetisgal7
28 Ιουνίου 2019, 01:34
Ο Michael Chabon θα είναι ο showrunner.

ΠΗΓΗ (https://tvline.com/2019/06/27/star-trek-picard-michael-chabon-showrunner-cbs-all-access/)

drapetisgal7
21 Ιουλίου 2019, 00:08
Official Teaser

https://www.youtube.com/watch?v=YhBBXHwEsIo

t0ny3
28 Ιουλίου 2019, 13:45
Poster

https://i.imgur.com/KPTLDZF.jpg

solonlakis
28 Ιουλίου 2019, 13:55
Όσο κι αν συμπαθώ τον Patrick Stewart διαφωνώ με την απόφαση να στηθεί η σειρά γύρω από τον χαρακτήρα του. Είναι πολύ γέρος για Star Trek. Τεσπα θα δούμε τι θα βγει.

blackys88b
2 Αυγούστου 2019, 02:52
Το Star Trek: Picard θα έχει prequel βιβλίο και κόμικ (https://www.superheronews.gr/2019/08/star-trek-picard-prequel.html)

Hrisa76
3 Αυγούστου 2019, 02:12
Όσο κι αν συμπαθώ τον Patrick Stewart διαφωνώ με την απόφαση να στηθεί η σειρά γύρω από τον χαρακτήρα του. Είναι πολύ γέρος για Star Trek. Τεσπα θα δούμε τι θα βγει.

Παρόλο που είναι "σκληρή" άποψη, Θα συμφωνήσω.

blackys88b
3 Αυγούστου 2019, 15:03
no offence...αλλα θελω και οι δύο να εχετε αδικο.!! :P :D

Hrisa76
3 Αυγούστου 2019, 21:30
no offence...αλλα θελω και οι δύο να εχετε αδικο.!! :P :D

Ακου λίγο, θα μπορούσε να είναι μία μίνι σειρά 6-8 επεισοδίων. Τον λατρεύω αλλά θεωρώ ότι είναι βλακεία να ξεκινάς να κάνεις τέτοιου είδους επένδυση σε έναν άνθρωπο της ηλικίας του. Δεν μιλάμε για το Grace and Frankie που είναι κοινωνική σειρά και μπορείς να το προσαρμόσεις. Μιλάμε για άλλο πράγμα.

drapetisgal7
5 Οκτωβρίου 2019, 22:42
Στις 23 Ιανουαρίου του 2020 θα κάνει πρεμιέρα.

ΠΗΓΗ (https://tvline.com/2019/10/05/star-trek-picard-premiere-date-trailer-january-2020-cbs-all-access/)

Official Trailer

https://www.youtube.com/watch?v=QvKBeOKvblI

drapetisgal7
16 Δεκεμβρίου 2019, 16:55
Η σειρά ανανεώθηκε για δεύτερη σεζόν.

ΠΗΓΗ (https://deadline.com/2019/12/star-trek-picard-renewed-season-two-patrick-stewart-cbs-all-access-1202809964/)

drapetisgal7
13 Ιανουαρίου 2020, 23:36
Ο Terry Matalas θα έχει χρέη showrunner στην δεύτερη σεζόν.

ΠΗΓΗ (https://www.superherohype.com/tv/475194-star-trek-picard-season-2-gets-a-new-showrunner)

drapetisgal7
23 Ιανουαρίου 2020, 12:40
'Star Trek: Picard': TV Review (https://www.hollywoodreporter.com/review/star-trek-picard-review-1271981)

‘Star Trek: Picard’: TV Review (https://variety.com/2020/tv/reviews/picard-star-trek-review-1203475609/)

t0ny3
24 Ιανουαρίου 2020, 01:00
1.01 - "Remembrance"

Αρκετά διαφορετικό, από το Discovery και σίγουρα κι από τις άλλες σειρές του σύμπαντος, χωρίς να τις έχω δει.

Είναι πολύ ενδιαφέρον και έχει αγκαλιαστεί από κριτικούς και κοινό. Σίγουρα χάνω αρκετή πληροφορία, όντας νέος θεατής, αλλά μου άρεσε αυτό που είδα και ο Patrick Steward είναι απολαυστικός. Για μία ακόμη φορά κινηματογραφικού επιπέδου παραγωγή από το CBS All Access.

johny f
24 Ιανουαρίου 2020, 23:29
1.01 - "Remembrance"

Αναμεικτα συναισθηματα απ'τον πιλοτο γιατι απ'τη μια εχει παντα ενδιαφερον να δουμε τι εγιναν εμβληματικες φιγουρες σαν τον Picard και τους συντροφους του απ'το TNG αλλα απ'την αλλη δε μου αρεσε που λαμβανει ως δεδομενο τη καταστροφη του Ρομιουλαν το 2387 απ'το JJ Abrams στο Star Trek του 2009 και το θετει ως σημειο καμπης για τον Picard,του οποιου η ιστορια τελειωνε στο 2379 στη ταινια Nemesis στο original timeline των 5 πρωτων σειρων και των 10 φιλμ.

Απο 'κει και περα εχουμε πολλα οπως το λογο για την παραιτηση του απ'το Starfleet γιατι απ'τη μια η αποστολη που εκανε για να σωσει οσο πιο πολλους Ρομιουλαν γινοταν στεφθηκε απο αποτυχια λογω της επιθεσης Συνθετικων στον Στολο που αφησε πολλες πληγες και στον Αρη και οδηγησε στην απαγορευση τους και της αποφασης μετα του Starfleet να οπισθοχωρησει απ'τη διασωση των Ρομιουλαν και γενικοτερα το εργο που ειχε να κανει στο νεο τοπιο οπως μας λεει στη συνεντευξη.
Στο παρον,πανω απο δυο δεκαετιες αργοτερα απ'το 2379 , λοιπον που τα αφηγειται αυτα βλεπει και καποια ονειρα με τον Data και δεχεται την επισκεψη απο μια μυστηριωδη φιγουρα που ισως δημιουργηκε απ'οτι νευρωνικο δικτυο μπορει να σωθηκε απ'τον Data.
Και εκει αρχιζει η δραση αφου ψαχνοντας οι 2 τους το ζητημα δεχονται επιθεση απο καποιους Ρομιουλαν που σκοτωνουν τη Σαζ και στο φιναλε βλεπουμε εναν Κυβο Borg που ειναι η Θεση αποκαταστασης των Ρομιουλαν οπου ειναι η διδυμη αδερφη της Σαζ που ψαχνει ο Picard.

Θα περιμενω τα υπολοιπα για να δω πως θα αναπτυξει την ιστορια που θελει να πει και πως θα ενσωματωσει και τους υπολοιπους χαρακτηρες απ'το TNG για να αποφανθω συνολικα.

solonlakis
25 Ιανουαρίου 2020, 09:04
Πολύ γέρος ρε παιδιά, πολύ γέρος ο Steward για να πείσει ότι αναλαμβάνει δράση για οτιδήποτε. Παππούς κανονικός είναι πλέον ο άνθρωπος.

Τεσπα, προσωπικά θεωρώ ότι στήσαν πολύ ωραία το σεναριακό υπόβαθρο παρά το ότι μετακίνησαν την δράση του Picard μέχρι την καταστροφή του Ρόμιουλαν όπως πολύ σωστά γράφει ο φίλος johnyF παραπάνω. Η παραγωγή εξαιρετική αν και δεν είδαμε και πολύ σπουδαία εφέ μέχρι τώρα, ενώ και το νέο καστ μου αρέσει. Τεράστια ευχάριστη έκπληξη η επιστροφή της πολυαγαπημένης Jeri Ryan από το Star Trek Voyager στον ρόλο της Seven of Nine όπως είδαμε στο τρέιλερ της σεζόν στο τέλος του επεισοδίου. Από ότι φαίνεται έχει γίνει πολύ καλή δουλειά στο στήσιμο της σειράς και θα δούμε μια δυνατή σεζόν έστω και με έναν γερασμένο πλέον Picard

Hrisa76
25 Ιανουαρίου 2020, 16:24
Δεν μου άρεσε το πρώτο επεισόδιο. Ωστόσο θα του δώσω μία ευκαιρία.

blackys88b
25 Ιανουαρίου 2020, 18:42
πολυ ενδιαφερον ξεκινημα για τη σειρα..!! σιγουρα υπάρχουν πολλες πληροφοριες ενω φαινεται να καθοριζουν και συγκεκριμενα πραγματα για το τι εγινε.!! εχω ψηθει προφανως.!! Star Trek μπαινει για τα καλα στις οθονες μας.! οι Ρομιουλαν εχουν πλανο επιστροφης.!!

johny f
3 Φεβρουαρίου 2020, 03:05
Πολυ ενδιαφερον το 2ο και με ενα καρο πληροφοριες και για το παρελθον της Ομοσπονδιας,των Ρομιουλαν και για το τι γινεται τωρα με διαφορες ατζεντες που υπαρχουν και απο εμφανεις και απο αφανεις παικτες.Οι πληροφοριες ειναι ωρες ωρες παρα πολλες για ενα επισοδειο για να τις αφομιωσεις αλλα αν μη τι αλλο σε ιντριγκαρουν για τη συνεχεια και την ιστορια που πλεκεται γυρω απ'το τι ψαχνουν και γιατι και ο Πικαρρντ και οι Ρομιουλαν οπως και το τι θα κανουν τωρα οι επισημες αρχες του Αστροστολου,οπως και το ποιος ειναι με ποιον και τι θεση εχει μεσα στο καδρο.

johny f
8 Φεβρουαρίου 2020, 00:09
Συνεχιζω να ειμαι διχασμενος και στο 3ο γιατι απ'τη μια δε μου αρεσει που χρησιμοποιησαν τη καταστροφη του Ρομιουλους απ'τον JJ Abrams και ολα τα αποτελεσματα που παραγει στο παρον,οπως δε μου αρεσει η παρουσιαση του σημερινου Πικαρντ,η αντιμετωπιση του απο διαφορους και το setting που εγινε στο 3ο αλλα απο την αλλη θα ελεγα ψεμματα πως δε με ιντριγκαρουν καποια πραγματα οπως η προφητεια για την αδερφη της Νταζ,τα τεκτενομενα στον Κυβο με τους Ρομιουλαν και τους "κατι σαν πρωην Μποργκ" οπως και οι εικασιες για μια συνομωσια καποιων απο την Ομοσπονδια και καποιων Ρομιουλαν που εγινε πριν 14 χρονια και ισως συνεχιζεται.
Ιδωμεν λοιπον που θα το πανε και τα ξαναλεμε αναλογα....

t0ny3
8 Φεβρουαρίου 2020, 04:19
Εγω εχω μια αλλη απορια. Χρονολογικα σχετικα με το Star Trek: Discovery που βρισκομαστε;

blackys88b
8 Φεβρουαρίου 2020, 05:40
2256 στο Discovery και στο 2399 το Picard.!!! πολυ διαφορετικη χρονικη περιοδος.!

και το Discovery στη 3η σεζον παει σε αλλα μονπατια.! :P

spiros stamatelatos
10 Φεβρουαρίου 2020, 10:06
Πολύ με δυσκολεύει στην παρακολούθηση η σειρά . Με το discovery δεν είχα θέμα . Εδώ μη έχοντας δει ποτέ ξανά σειρά σταρ Τρεκ πέρα από το discovery , δεν μπορώ να καταλάβω μέχρι τώρα και πολλά , στην σειρά αυτή θεωρούν δεδομένο ότι οποίος την βλέπει έχει δει τις παλιές σειρές κ ταινίες γιατί από ότι κατάλαβα συνεχίζει κάπως το στορι και κάποια γεγονότα που ήδη έχουν γίνει κ το κοινό του σταρ τρεκ τα γνωρίζει . Παρόλα αυτά άσχετα από την ηλικία του μια χαρά τον βρίσκω τον πρωταγωνιστή εξαιρετικός ηθοποιός , θα συνεχίσω φυσικά την σειρά και ελπίζω να μπω γρήγορα στο κλήμα.

johny f
14 Φεβρουαρίου 2020, 20:31
Οσο προχωραει η σειρα οπως πχ στο 4ο που ειδα τοσο παγιωνονται τα μειον της σειρας που ειναι η γενικοτερη φιλοσοφια της,η υποθεση απ'την οποια ξεκιναει δηλαδη η καταστροφη του Ρομιουλους απ'τον J.J. Abrams,η παρουσιαση της Ομοσπονδιας,η αντιμετωπιση του Πικαρντ σχεδον απ'ολους και το οτι ενω η ιστορια που ουσιαστικα θελει να αφηγηθει ειναι αυτη που εγινε 14 χρονια πιο πριν απ'το σημερα,βλεπουμε τωρα καποια απονερα χωρις το βαρος της βασικης ιστοριας που θα ηταν πολυ πιο ενδιαφερον να δουμε αν θα σωζοταν ο Ρομιουλους και η μεγαλη πλειοψηφια Ρομιουλανς ή οχι,με τα επισοδεια να κανουν μια αβολη τραμπαλα απ'το 2399 ως το 2385.Και ολη αυτη τη κατασταση δε θα τη σωσει ουτε η εμφανιση παλιων αγαπητων προσωπων οπως η 7 of 9 ή καποιων αλλων αργοτερα.Εχει υφανθει λανθασμενα εξαρχης και ειναι τρομακτικα δυσκολο να αλλαξει κατι.

t0ny3
14 Φεβρουαρίου 2020, 21:09
Εγω παντως δυσκολευομαι παρα πολυ να ακολουθησω καποια γεγονοτα και γενικοτερα δεν εχω καταλαβει τι κατευθυνση ακολουθει η σειρα. Εννοειται πως με ενδιαφερει η σειρα, απλα πιστευω για εναν που δεν εχει μυηθει στο παρελθον του Star Trek ειναι λιγο δυσκολο.

Επισης η συνυπαρξη του JJ Abrams universe, αλλα και η πορεια του Star Trek: Discovery δε βοηθουν.

johny f
14 Φεβρουαρίου 2020, 21:49
Εγω παντως δυσκολευομαι παρα πολυ να ακολουθησω καποια γεγονοτα και γενικοτερα δεν εχω καταλαβει τι κατευθυνση ακολουθει η σειρα. Εννοειται πως με ενδιαφερει η σειρα, απλα πιστευω για εναν που δεν εχει μυηθει στο παρελθον του Star Trek ειναι λιγο δυσκολο.

Επισης η συνυπαρξη του JJ Abrams universe, αλλα και η πορεια του Star Trek: Discovery δε βοηθουν.

Τονυ οταν εχεις χρονο θα σου προτεινα να δεις τις 5 πρωτες σειρες του Star Trek,εννοειται με τη σειρα που κυκλοφορησαν.Εχεις να δεις ενα ολοκληρο επικο Συμπαν Space Opera που καθορισε το ειδος.

johny f
21 Φεβρουαρίου 2020, 20:46
4.05

Τα ιδια Παντελακη μου,τα ιδια Παντελη μου...

Οπως ειπα και στο προηγουμενο ετσι και εδω συνεχιζει να εχει τα ιδια προβληματα,δηλαδη ειτε περιεργα γραμμενους χαρακτηρες που σου κανει εντυπωση αυτο που σου δειχνουν οπως στους παλιους κι αγαπημενους Πικαρντ και Seven of Nine,ειτε αδιαφορους καινουργιους.
Και μ'αυτα και μ'αυτα το μονο ,ακαδημαικο, ενδιαφερον ειναι τι συνωμοσια καναν οι Ρομιουλανς με την Ομοσπονδια και τα ακριβη τους κινητρα,ασχετα βεβαια που δε σου αρεσει η ολη αυτη κατευθυνση της σειρας.Οσο για το τελος τι εγινε ρε παιδια ειχε κρυφη ατζεντα η Agnes Jurati και καθαρισε το Μαντοξ μολις τον σωσανε οεο?Και τωρα τι?

johny f
28 Φεβρουαρίου 2020, 22:11
1.06
Σε γενικες γραμμες μετριο επισοδειο.
Αν εξαιρεσουμε το τελευταιο εφταλεπτο μετα την αποκαλυψη του Ναρεκ στη Σοτζι που ειχε λιγη δραση και με τον Πικαρντ καταφερε τελικα να φυγει απ'τον Κυβο,το υπολοιπο επισοδειο ηταν υπνος βαθυς....

Υ.Γ.
Ευλογη απορια ειναι γιατι δεν τους διακτινησαν στα σκαφος αλλα τηλεμεταφερθηκαν καπου αλλου.

johny f
6 Μαρτίου 2020, 23:02
1.07

Μετρια πραγματα και στο 7ο αφου αν εξαιρεσεις τις πολυ ευχαριστες επιστροφες των Ραικερ και Τροι που ανεβασαν το επισοδειο στα καπακια βλεπεις πως ηταν μονο γι' αυτο,αρα ξεκαθαρα για λογους memorabilia.
Απο 'κει και περα κι αυτο το επισοδειο το κραταει στα μετρια επιπεδα το αχρειαστο "ξυλο" στον Πικαρντ και η αυτολυπηση που εχει, που δε βοηθαει σε τιποτα τη σειρα ενω σε αποπροσανατολιζει απ'τις οποιες τυχον εξελιξεις με το κυνηγι του Ριος απ'τον Ρομιουλαν και τις τυψεις της Agnes Jurati για τη προδοσια και τις ενεργειες της.

johny f
13 Μαρτίου 2020, 22:07
1.08

Παραδοξως αρκετα καλο το σημερινο με πολλες αποκαλυψεις και για το προσφατο και το πολυ μακρινο παρελθον που δινουν το εξτρα ενδιαφερον για το τι πρεπει να κανουν ο Πικαρντ και το πληρωμα του με αυτο το ιστορικο προηγουμενο,που δειχνει η "Επιπληξη", για τα προηγμενα ανδροειδη παρολη την συνομωσια που εστησαν στο Αρη οι Ρομιουλαν για να καταφερουν να απαγορευσει την αναπτυξη τους η Ομοσπονδια.
Αυτη η αμφιβολια που πλαναται στον αερα ειναι το πιο ενδιαφερον σημειο του επισοδειου που δινει τη σκυταλη στα δυο τελευταια που θα εχουν τη περισοτερη δραση.Τα μειονεκτηματα οπως εχω πει σε προηγουμενα παραμενουν καπως κι εδω,αλλα με αυτη τη πορεια που παιρνει ενοχλουν λιγοτερο τωρα.

blackys88b
16 Μαρτίου 2020, 23:10
εφτασα στο εκτο επεισοδιο...σιγα σιγα, προχωρα την ιστορια με αρκετο ενδιαφερον και αποκαλυψεις.!! εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει που μπηκε η καταστροφη του Ρομουλους.!! αφου μπορουν να δωσουν μια αναλογη ιστορια...μια χαρα το βλεπω..μου αρεσει που βλεπουμε και σκηνες απο το παρελθον..και γενικα μια επεκταση του ήδη τεράστιου συμπαντος του Star Trek!!!

johny f
20 Μαρτίου 2020, 15:38
1.09

Αρκετα καλο κι αυτο με το Πικαρντ και το πληρωμα του να φτανουν στον πλανητη των Συνθετικων που ομως μετα απ'τη παρουσιαση της επικειμενης ελευσης των Ρομιουλανς αποφασιζουν να πανε σε συγκρουση μαζι τους αντι να φυγουν με το σκαφος του Πικαρντ που στο τελος τον εχουν υπο κρατηση γιατι τους λεει να μην ακολουθησουν το δρομο της συγκρουσης με τους Οργανικους που εμπεριεχει μια τρομακτικη πιθανη επιλογη απ'τη πλευρα τους εναντιον των Οργανικων.Εχουμε εδω και την επιστροφη Brent Spiner του ως Dr. Altan Inigo Soong αυτη τη φορα και ελπιζω να εχουμε ενα ενδιαφερον φιναλε.

johny f
27 Μαρτίου 2020, 17:20
1.10 Et in Arcadia Ego, Part 2

Κοιτα να δεις που δε τους το 'χα με βαση τα προτερα δειγματα,αλλα τελικα καταφεραν να κανουν ενα καλο φιναλε σε γενικες γραμμες, που απ'τη μια λυνονται ολα οποτε δεν εχουμε καταστασεις να μενουν στον αερα,αλλα απ'την αλλη ολο αυτο το τοσο βολικο ειναι και το μειονεκτημα του αφου εκτος απ'τον ανετο τροπο με τον οποιον σταματησαν τους Ρομιουλανς και τους Υπερ-Συνθ,ειχαμε και ενα rollercoaster με την εγκεφαλικη ασθενεια του Πικαρντ αφου απ'τη μια τον "πεθαινουν" και τον κλαινε αλλα στα καπακια τον ανασταινουν μεταφεροντας τον εγκεφαλο του ουσιαστικα σε ενα Συνθ σωμα και τελικα συνεχιζει να υπαρχει ετσι.Αυτο δε μου αρεσε γιατι αφαιρεσε ολη τη δραματικοτητα και τη συναισθηματικοτητα που ειχε ολη η κατασταση πριν.Οχι πως ηθελα να ειναι νεκρος αλλα ολο αυτο το μπρος πισω και τελικα η ευκολη λυση ειναι καπως...
Στα εμφανως θετικα του επισοδειου το οτι επεισε την Ομοσπονδια ο Πικαρντ να στειλει τον Αστροστολο να μπει ασπιδα μπροστα στο Πλανητη για να σταματησει τους Ρομιουλανς και ειδαμε ξανα τον Ραικερ μαζι με το Πικαρντ,με το Ραικερ με το χαρακτηριστικο του αερα να λεει καποιες πολυ ωραιες ατακες στη Ναυαρχο των Ρομιουλανς, και το πως τελικα επεισε τη Σοτζι να κλεισει το πομπο και να μην ερθουν οι Υπερ-Συνθ.
Παντως ειναι θετικο οτι δεν αφηνει εκρεμοτητες ως φιναλε ο,τι κι αν συμβει με το μελλον ή οχι της σειρας.

t0ny3
28 Μαρτίου 2020, 03:32
Ολοκλήρωσα κι εγώ τη σεζόν, αλλά είμαι πολύ μπερδεμένος. Δυσκολεύτηκα πολύ να ακολουθήσω την ιστορία.

Σε γενικές γραμμές καλή σειρά. Επειδή είναι στα γούστα μου η θεματολογία και είναι Star Trek, θα ακολουθήσω του χρόνου.

blackys88b
28 Μαρτίου 2020, 12:52
δυνατο κλεισιμο..που θα μπορουσε να ειναι και φιναλε σειρες ετσι οπως το πηραν.!! η ατακα του Πικαρντ στο τελος, εμοιαζε να ειναι και επιθυμια του ιδιου του Stewart που εμοιαζε να απολαμβανει στο απολυτο την επιστροφή του στο κοσμο του Τρεκ...δυνατα τα τελευταια επεισοδια, κρατησαν γενικα σε αγωνια και εκλεισαν ενα νεο σημαντικο κεφαλαιο. ανανεωθηκε αρα παμε για το επομενο.!!

constadine
30 Μαρτίου 2020, 23:48
Και εγώ την τελείωσα .
Περίμενα περισσότερη δράση στο τελευταίο επεισόδιο .

green lantern
31 Μαρτίου 2020, 18:53
Μα πόσο θεά είναι η Jeri Ryan. Με τα χίλια για την δεύτερη σαιζόν

spiros stamatelatos
15 Απριλίου 2020, 13:53
Μετά τα πρώτα επεισόδια που για μένα ήταν δύσκολα μιας και δεν έχω δει τις παλιές σειρές , εκτός από το discovery το οποίο μου αρέσει παρά πολύ μέχρι τώρα , μπορώ να πω ότι μου άρεσε τελικά η σειρά ειδικά στα τελευταία 4 επεισόδια που άρχισα να μπαίνω στο νόημα και να καταλαβαίνω τι γίνεται. Το κλείσιμο ήταν παρά πολύ καλό στο 9 και στο 10 . Τώρα θέλω και 2 σεζόν αφού θα έχει νέα ιστορία ! Τώρα περιμένουμε να αρχίσει η 3 σεζόν του Ντισκάβερι!