PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Survivor: Island of the Idols (Season 39) - Official Discussion Thread

drapetisgal7
15 Ιουλίου 2019, 00:01
https://i.imgur.com/ucm6efu.jpg

Επίσημο thread συζήτησης/trailers/spoilers (απαραίτητα τα spoiler tags)

Η 39η σεζόν του Survivor θα κάνει πρεμιέρα στις 25 Σεπτεμβρίου.

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=8swCzpmJ7I8

Rob13
4 Αυγούστου 2019, 21:20
Ενδιαφερον πειραμα ελπιζω να μας ζεστανει ενοψει της 40ης all winners season
Τα αγαλματα που φτιαξανε απο τις πιο cringe στιγμες του παιχνιδιου
18365

neon50
18 Αυγούστου 2019, 13:49
ΟΤΙ ΠΙΟ ΑΣΤΕΙΟ ΚΑΙ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΟ ΕΧΩ ΔΕΙ!!

https://www.youtube.com/watch?v=pmW2r3KTdNw

drapetisgal7
9 Σεπτεμβρίου 2019, 19:56
Survivor Reveals Season 39 Cast, 'Island of the Idols' Twist - Boston Rob and Sandra Diaz-Twine Return (https://tvline.com/2019/09/09/survivor-season-39-cast-boston-rob-mariano-sandra-diaz-twine-mentors/)

nwosu
17 Σεπτεμβρίου 2019, 19:49
Το μόνο που θα καταφέρει αυτό το twist, είναι να στοχοποιούνται όσοι πηγαίνουν στο νησί. Εγώ ακόμα κι αν έβλεπα κάποιον να γυρνάει ξεβράκωτος για να αποδείξει ότι δεν απέκτησε κάποιο idol ή advantage, θα υπέθετα ότι βρήκε κάποιο clue για ΗΙΙ... και με τη πρώτη ευκαιρία θα προχωρούσα σε split vote για να τον ξεφορτωθώ.

Επίσης θα είναι εκνευριστικό όταν κάποιος παίχτης κάνει μια καλή κίνηση (πόσο μάλλον να κερδίσει το παιχνίδι), ότι ο Rob και η Sandra θα παίρνουν όλα τα εύσημα.

------------------------

Eν πάει περιπτώσει, εγώ περιμένω πιο πολύ την 40ή σεζόν (Winners at War). Διέρρευσε το cast και είμαι κατά 95% ικανοποιημένη. Αυτό το Edge οf Extinction τι το θέλουν πάλι όμως! Τα νεύρα μου!

Askepios
26 Σεπτεμβρίου 2019, 17:11
Αντε καλη χρονια. Το twist απο μονο του σε προδιαθετει να μην εχεις μεγαλες προσδοκιες και αυτο μπορει να γινει λογος ωστε στο τελος να μας αρεσει η σεζον λολ
Ποσο :facepalm: η Elisabeth. Πιστεψε οτι θα αναψει φωτια πιο γρηγορα απο τον Rob.

Αλλος ενας poker player flop :(

Εντωμεταξυ αλλη μια πολυ καλη σεζον για το Aus Survivor στα υψηλα στανταρ που εχει θεσει.
Casting gold ο David Η επομενη ειναι all stars.

nwosu
26 Σεπτεμβρίου 2019, 23:45
^
Πολύ καλή η τελευταία σεζόν της Αυστραλίας όντως, αλλά και της Ν. Αφρικής επίσης!
Κι εγώ περιμένω την Αll-Stars της Αυστραλίας πώς και πώς. Φοβερό cast!

--------------------

Πάμε τώρα στην S39. Moυ άρεσε που μας δόθηκε χρόνος στην αρχή να γνωρίσουμε το cast, αλλά η παλιά μαγεία του Survivor δυστυχώς έχει χαθεί. Ίσως είναι το cast, ίσως το editing... δε ξέρω. Mου ήρθαν στο μυαλό λεπτομέρειες απ'το Survivor Fiji που τους παράτησαν στην παραλία με τον ίδιο τρόπο (πχ 5 μπουμπούνες να προσπαθούσαν να σπάσουν ένα κιβώτιο και μετά ήρθε ο Γιάο-Μαν, το βάρεσε με τη γωνία σε μια πέτρα κι έσπασε αμέσως :clap:) Το σημερινό επεισόδιο με άφησε αδιάφορη. Απλά χάζευα και περίμενα να δω τι θα γίνει στο Island of the Idols.

Λυπήθηκα την Elisabeth που χειραγωγήθηκε με τέτοιο τρόπο, ώστε ο Rob να δώσει το πρώτο του μάθημα και να δικαιολογήσει την παρουσία του στη σεζόν.

Εγώ αν ήμουν στη θέση της Elisabeth, είτε με το flint θα γυρνούσα πίσω... είτε με το No Vote και θα το ανακοίνωνα σε όλους. Ακόμα και idol να είχα θα το έπαιζα προκαταβολικά να το ξεφορτωθώ. Δεν υπήρχει χειρότερο πράγμα απ'το να γυρνάς με άδεια χέρια και να σε υποψιάζονται όλοι πως έχεις κανονικό idol.

Επίσης μου έκανε τεράστια εντύπωση που ο Probst δε διάβασε το "No Vote". Δηλαδή επειδή το story της Elisabeth έμπαζε νερά, έπρεπε να τη καλύψουν; Δεν το καταλαβαίνω.

nwosu
4 Οκτωβρίου 2019, 20:27
39x02

- M'αρέσει που ο Rob έκανε ολόκληρο κήρυγμα στο προηγούμενο επεισόδιο για το θέμα της διαπραγμάτευσης... και τώρα ουσιαστικά χάρισε το idol.

- Toυλάχιστον η Κellee με εξέπληξε όταν γύρισε πίσω με το idol στην κοτσίδα! Aν ήμουν πάντως συμπαίχτης της, ακόμα κι αν γδυνόταν δε θα την πίστευα. :giggle:

S16 Spoiler:

Kι η Amanda στο FvV γύρισε απ'το Exile με άδεια χέρια, αλλά το idol ήταν κρυμμένο στο κυρίως νησί.

https://www.youtube.com/watch?v=rx-ppeyTpXg

Όλα τα λεφτά η αντίδραση της Νάταλι στο 0.30 :shock: :giggle:

- Πέρα απ'το blindside, το υπόλοιπο επεισοδίο μ'άφησε πάλι απογοητευμένη. Έστω και με βιαστικό τρόπο μάθαμε την ισορροπία δυνάμεων στη μωβ tribe... αλλά σε κάποια φάση που εμφανίστηκε ο Τόμμυ (κοκκινομάλλης), αναρωτήθηκα... "Ώπα, ποιος είναι αυτός;". :D Ενδεικτικό του πόσο κακό είναι το editing. Ούτε καν τον είχα προσέξει.

Αν αντέξω να μη δω το επόμενο επεισόδιο, θα προσπαθήσω να περιμένω ως το τέλος για binge-watching. Όποτε το έκανα, το απόλαυσα πραγματικά... αλλά ο πειρασμός είναι μεγάλος.

Askepios
7 Νοεμβρίου 2019, 18:13
7
Kellee queen

nwosu
8 Νοεμβρίου 2019, 20:48
Eίδα μαζεμένα απ'το 3 ως το 6.

Κάπως το ευχαριστήθηκα... αλλά με προβληματίζει που δεν υπάρχει ξεκάθαρος τρόπος επιλογής παιχτών για το Island of the Idols. Aυτό το ξαφνικό με την Elaine στο προηγούμενο επεισόδιο ήταν ύποπτο. Και η τυχαία επιλογή κανείς δε μας βεβαιώνει πως είναι όντως τυχαία. Τέσπα... το έχουμε εμπεδώσει εδώ και χρόνια ότι η παραγωγή βάζει το χεράκι της, οπότε δε δίνω παραιτέρω σημασία.

7
Aaron: Noμίζει πως έχει πάρει τον έλεγχο, αλλά έχει γκρεμίσει πολλές γέφυρες παίζοντας διπλό ταμπλό.
Dan: Ξεγραμμένος
Εlaine, Janet: Πρέπει να συμμαχήσουν με big threats αν θέλουν να προχωρήσουν βαθιά στο παιχνίδι. Eίναι πολύ συμπαθείς.
Missy: Aρχίζω να βλέπω στοιχεία Michaela στο παιχνίδι της.
Τοmmy: Διαχειρίστηκε πολύ άσχημα το blindside. Δεν έχει στοιχεία νικητή.
Lauren: Το σχέδιο της να στοχεύσει τον Dan το πήραν χαμπάρι κι οι πέτρες. Πάντως βρίσκεται σε καλή θέση για flip-flop.
Elizabeth: Δεν έχει κάνει εχθρούς μέχρι στιγμής, οπότε στο merge θα μπορεί να είναι μέρος όλων των σχεδίων και να αποφασίσει τι την συμφέρει.
Jamal: Είχε idol χωρίς να πάει στο Island και χωρίς να τον υποπτεύεται κανείς... και το χαράμισε με τέτοιο τρόπο; Ήμαρτον!
Κarishma: Oυδέν σχόλιο.
Noura: Tρελάρα... αλλά η ειλικρίνεια της μπορεί να τη βάλει σε μια σταθερή συμμαχία και να φτάσει ως το τέλος.
Dean: Ανύπαρκτο game και social play.
Kellee: Aυτό που έκανε σήμερα το έχω ξαναδεί σε ξένη σεζόν του Survivor

New Zealand S2

Δεν άρεσε καθόλου στους jurors που το παιχνίδι τους καταστράφηκε από έναν αστάθμητο παράγοντα. Οπότε η Kellee θα πρέπει είτε να πάρει τον Dean στο F3, είτε να τον εμπιστευτεί πως αν πάει στην Ponderosa θα κρατήσει κλειστό το στόμα του. Αλλιώς η όλη φάση είναι πιθανό να της γυρίσει μπούμερανγκ.

Askepios
14 Νοεμβρίου 2019, 18:18
Τι επεισοδιαρα το 8

@sia, πληζ δωσε ενα μυριο στην Τζανετ

nwosu
15 Νοεμβρίου 2019, 19:21
Δε μου άρεσε το 8... πολύ "βαρύ" επεισόδιο. Επίσης οι παίχτες φέτος δε φαίνεται να το διασκεδάζουν, οπότε δυσκολεύομαι κι εγώ να το διασκεδάσω.

Dan: Ελπίζω να αποχωρήσει σύντομα, μήπως και ανέβει λίγο η διάθεση.
Kellee: Ό,τι κι αν συνέβη με τον Dan, θα έπρεπε να υποψιαστεί ότι σπάνια ισχύει το 'easy vote'. Mε 13 άτομα στο merge άμα δεν είσαι μέρος ενός blindside, τότε είσαι σε μεγάλο κίνδυνο.
Noura: Θεά. :giggle: Άντε να δούμε ποιος τρελός θα την εμπιστευτεί και θα καεί στη συνέχεια. Aρχίζω να εκτιμώ όλο και περισσότερο τη προσπάθεια του Rob στο Redemption Island, να κρατάει απ'το λουρί τον Φίλιπ.
Aaron: Σε τέτοια ευαίσθητα θέματα αν δεν έχεις πλήρη εικόνα, καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς.
Dean: Aν μου έδιναν ποτέ κάποιο advantage μπροστά σε όλους, θα το έσκιζα και θα το πετούσα.
Εlain: Άφαντη στο σημερινό επεισόδιο.
Tommy, Lauren: Ήταν swing votes κι αντί να πάρουν το παιχνίδι στα χέρια τους, άφησαν όλους τους άλλους να κάνουν κουμάντο.
Jamal: Αν γυρνούσε πίσω με ένα άδειο χαρτί λέγοντας πως είναι ένα advantage για τον ίδιο, που αν το χρησιμοποιήσει θα έχει μεγάλη επίπτωση για κάποιον άλλον... ίσως κέρδιζε λίγο χρόνο.
Karishma: Ξεκινάει το επεισόδιο, βλέπουμε τα επακόλουθα του blindside και είναι άφαντη ως συνήθως. Μετά ανακοινώνεται το merge και μας δίνουν δικό της confessional. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι πάει τρένο για F3 goat.
Janet: Πρέπει να σκαρφιστεί κάποιο ψέμα ότι κέρδισε clue στo Island of the Idols... και πως το συγκεκριμένο idol είχε ισχύ για 2 tribals μετά το merge. Μ'αυτόν τον τρόπο θα καταφέρει να στοχοποιήσει ακόμα περισσότερο όποιον πάει στο Island στη συνέχεια.
Missy, Elizabeth: Φαίνεται πως έχουν πάρει τον έλεγχο του παιχνιδιού. Η Elizabeth έκανε καλύτερο damage control με την ειλικρίνεια της.
Sandra: Δε θέλω να δίκιο στον Russell, αλλά η Queen πληρώνεται χωρίς να κάνει απολύτως τίποτα. :giggle:

nwosu
28 Νοεμβρίου 2019, 19:13
9

Στοχευμένο twist για να γίνει το παιχνίδι πιο απρόβλεπτο και να μη πάμε σε εύκολο split Κarishma - Janet. Ίσως θέλανε να αυξήσουν και τις πιθανότητες να ξεφορτωθούνε τον Dan... και τελικώς τη πλήρωσαν 2 δυνατοί παίχτες.

10
Κοίτα να δεις που θα μας βγει παίχτρια και η Κarishma. Mπράβο της που δεν το βάζει κάτω... πάντως το social play της είναι για τα μπάζα. Της έχουν δωθεί ένα σωρό ευκαιρίες να αναρριχηθεί στο παιχνίδι, αλλά παραμένει συνεχώς στην απ'έξω.

Τώρα θέλω να δω τι θα γίνει στο επόμενο επεισόδιο με Dan, Janet και Karishma. Iδέα του Dan ήταν να ψηφίσει η Karishma τη Janet ως decoy vote... και τελικά αυτός έσωσε τη Janet ψηφίζοντας Elisabeth (ενώ προσπαθούσε να προστατέψει τον εαυτό του νομίζοντας ότι o Karishma θα ψήφιζε εκείνον).

Ο Dean θεωρητικά έχει απόλυτο δίκιο για το goat army... αλλά τίποτα δεν είναι απλό όταν έχεις να κάνεις με αλλοπρόσαλλους παίχτες όπως η Karishma και η Noura.

Rob13
13 Δεκεμβρίου 2019, 18:28
τιποτα σπουδαιο και φετος κανενας δεν αξιζει να κερδισει
νταν τι φαση wannabe wenstein?

Askepios
14 Δεκεμβρίου 2019, 09:32
πριν το φιναλε
μικρη δικαιοσυνη με τον νταν

τζανετ, γιατι εδειξες το idol στον tommy;;;;;;;;

ο always stretching before the flexing dean εχει καποιες καλες εκλαμψεις αλλα more often than not ειναι κακος παικτης

tommy προβλεπομενος νικητης. Τον παω τον τυπο κι ας λεει το reddit οτι ειναι βαρετος