PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Westworld 3x08 - Crisis Theory

GTVSBot
4 Μαΐου 2020, 04:00
Σειρά : Westworld
Σαιζόν : 3
Επεισόδιο : 8
Τίτλος : Crisis Theory

Κανάλι : HBO
Πρώτη Προβολή : 03/05/2020

Περίληψη :

Time to face the music.

johny f
5 Μαΐου 2020, 03:32
I'll see you on the dark side of the moon!

Επισοδειαρα το φιναλε αφου η Ντολορες θυσιαζεται για να δωσει τον ελεγχο του Ροβοαμ στον Κειλεμπ ακριβως γιατι προσπαθωντας να τη σβησει ο Σερακ εκανε το λαθος να τη συνδεσει μ'αυτον και της εδωσε προσβαση στο Ροβοαμ με αποτελεσμα να κλειδωθει ο ιδιος εκτος συστηματος και ο Κειλεμπ μετα να σβησει τον Ροβοαμ,ενω κι η Μειβ αφου ειδε οτι ο Σερακ εχει γινει οικιοθελως μαριονετα του Ροβοαμ βοηθαει τη Ντολορες και το Κειλεμπ στη τελικη ευθεια και εχουμε ενα φιναλε με το Κειλεμπ και τη Μειβ στη γεφυρα σε μια αλα Fight Club σκηνη με κτιρια να ανατιναζονται και αγνωστο το Μελλον τωρα που ηρθαν τα πανω κατω.Αραγε τι θα κανει ο καθενας τη δυνατοτητα να οριζει το Μελλον του?

Κατα τα αλλα η Σαρλοτ που εχει ανεξαρτητοποιηθει απ'τη Ντολορες εχει τη δικη της ατζεντα και σκοτωνει το Γουιλιαμ,ενω ο Μπερναρντ που τελικα σ'αυτον εδωσε το κλειδι η Ντολορες φορτωνει το προγραμμα με το αποκορυφωμα και η συνεχεια στις οθονες σας στη 4η σεζον.

tasoskratos
5 Μαΐου 2020, 11:48
Εγώ το δήλωσα στο ξεκίνημα, το ξαναείπα και κάπου στην μέση, το λέω και τώρα στο φινάλε.
Περίμενα άλλα από αυτή την σεζόν. Ίσως γιατί ήξερα ότι είναι η τελευταία, αλλά...ως συνήθως συμβαίνει <<Είναι πολλά τα λεφτά Άρη>>.
Θα μπορούσε άραγε χθες να είχαμε φινάλε?
Οι άνθρωποι απέκτησαν ελεύθερη βούληση, οι οικοδεσπότες μπορούν να πανε στην δική τους Γη της Επαγγελίας και...άντε γειά!
Αυτό το αρπακολατζίδικο, ψάχνω - βρίσκω-καθαρίζω, καθότι είμαστε σε μία ιδιαίτερα high tech εποχη και έτσι μπορει να δικαιολογηθεί οτιδήποτε με προσγείωσε άσχημα.

ATHENA1971
8 Μαΐου 2020, 22:02
Ήταν ένα κακό επεισόδιο ή ένα πολύ καλό επεισόδιο αλλά κακοπαιγμένο; Θα πω το 2ο και δεν ξέρω αν ήταν και στις προθέσεις τους.
Η καλύτερη σκηνή όταν η Ντολόρες μιλούσε με τη Μέιβ στο λιβάδι όπου τα νοήματα της συζήτησης ήταν πολλά και έκανε όλη τη σεζόν να αποκτήσεις ένα άλλο νόημα. Και το τέλος, με τον Γουίλιαμ. Κατά τα άλλά, κακός Κέιλεμπ, κακός Σεράκ, κακό το σκηνικό με το Ρομποαμ, το κατάλαβα ότι η Ντολόρες θα τον τερματίσει αντί για το στικάκι, όταν είπαν ότι δεν υπάρχει άλλη μνήμη. Οι διάλογοι και οι μάχη στο τέλος, σχεδόν κωμική... και πάλι, ήταν τόσο καλό!
Απλά, το συγκρίνω με το Person of Interest, πλέον. Μού θύμισε το φινάλε του 4ου κύκλου. Εκτός από Pink Floyd, η μηχανή δεν υπάρχει πλέον επίσημα, διαβολικές δυνάμεις αναδύονται από παντού, ο σούπερ βιλέιν, ρυτιδιασμένος αλλά πιο κακός, η ελπίδα... κρυμμένη...
... στον Άρνολντ. Αυτό δεν κατάλαβα, ήταν μέσα στη σκόνη, ποιος ξέρει πόσο καιρό έμεινε εκεί, ποιος ξέρει τί άλμα στο χρόνο θα κάνουμε πάλι στον επόμενο κύκλο; τί θα υπάρχει σε εκείνο τον κόσμο που θα ξυπνήσει ο Άρνολντ;
Θα είμαι εκεί για τον επόμενο κύκλο.
Περιμένω να δω τη συνέχεια του κόσμου, μετά το τέλος του.
Κρίμα, πάντως, στο φινάλε δεν απογειώθηκε.

blackys88b
29 Μαΐου 2020, 03:28
ολα της ποπης λοιπον έγιναν στο φιναλε.!!! απο τη μια η Ντολορες καπουτ? ο Μπερναρντ εκανε upload? ενας νεος κοσμος ανοιγεται και εχω απορια για το τ θα δουμε στη 4η σεζον.!!!!

alexandra16
10 Ιουνίου 2020, 20:03
Είδα αυτόν τον καιρό και τις 3 σαιζόν μαζεμένες. Μου άφησε πολύ καλή εντπύπωση η σειρά, εξαιρετική παραγωγή και εξαιρετικές ερμηνείες από όλους.

H 3η σαιζόν μου άρεσε προσωπικά περισσότερο, είχε πιο πολύ δράση, και έφυγε aπό το Westworld, που για να είμαι ειλικρινής, είχε αρχίσει να κουράζει λίγο στη 2η σαιζόν.

Αγάπησα Evan Rachel Wood...δεν την ήξερα από πριν, και πραγματικά με εντυπωσίασε. Ελπίζω να συνεχίσει στη σειρά, θα μου κακοφανεί πολύ η απουσία της. Έστω και σε άλλο ρόλο, αρκεί να την κρατήσουν.

Αρκετά ενδιαφέρον το τέλος, και αναμένω την επόμενη σαιζόν.