PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : The Mandalorian 2x06 - Chapter 14: The Tragedy

GTVSBot
5 Δεκεμβρίου 2020, 03:00
Σειρά : The Mandalorian
Σαιζόν : 2
Επεισόδιο : 6
Τίτλος : Chapter 14: The Tragedy

Κανάλι : DisneyPlus
Πρώτη Προβολή : 04/12/2020

Περίληψη :

The Mandalorian and Child travel to an ancient site.

t0ny3
5 Δεκεμβρίου 2020, 10:06
Τα 30 λεπτά είναι πάρα μα πάρα πολύ λίγα.

Η σειρά έχει εκτοξευθεί κι ευτυχώς τα δύο πρώτα επεισόδια ήταν απλά μία παραφωνία.

Επική η επανεμφάνιση του Boba Fett και επιτέλους άρχισαν να χρησιμοποιούν λίγο τον Baby Yoda (δεν μπορώ να τον πω Grogu).

johny f
5 Δεκεμβρίου 2020, 11:33
Πολυ καλο κι αυτο το επισοδειο συμπληρωνει μια τετραδα επισοδειων οπου πραγματικα βλεπουμε Star Wars.
Ο Μανταλοριαν παει το Γκοργκου στο Ναο της Δυναμης και ξεκιναει την εκπαιδευση μεσα σε ενα πεπλο τη Δυναμης.
Καπου εκει φτανουν ο Μπομπα Φετ και η Φενεκ,οπως και οι Αυτοκρατορικοι του Μοφ Γκιντεον.
Μετα τη κλασικη προπονηση στους Stormtroopers πλακωνει το βαρυ πυροβολικο του Μοφ Γκιντεον οι Darktroopers και απαγαγει το Γκοργκου που τωρα ειναι στα χερια του και πρεπει να απελευθερωσει ο Μανταλοριαν,μαζι με τον Μπομπα Φετ και τη Φενεκ.
Τα μονα μειον του επισοδειου ειναι η διαρκεια του και το τεχνασμα με τη πτητικη συσκευη που αφησε στις παρυφες του λοφου ο Μανταλοριαν και ετσι δε προλαβε τους Darktroopers.

blackys88b
9 Δεκεμβρίου 2020, 21:13
ενα ακομη εξαιρετικο επεισοδιο.!!! η σειρα συνεχιζει σε τρομερα επιπεδα και ειδαμε οτι δεν ηταν απλα καμεο το προηγουμενο του Μπομπα.!!! ο Γκροκου πλεον ειναι στα χερια των κακων.!!

spiross27
16 Μαρτίου 2021, 01:49
Πολύ καλό και αυτό το επεισόδιο. Ο Μπόμπα Φετ πήρε πίσω την στολή του . Παίζει και ο ίδιος ηθοποιός που έκανε τον Τζανκο στην πρίκουελ τριλογία μου άρεσε αυτό ! Βέβαια δεν συμφωνώ που ενώ θεωρητικά είχε πεθάνει στην ορίτζιναλ τριλογία εδώ μας τον ανάστησαν. Οκ καταλαβαίνω θέλουν να παίξουν με την νοσταλγία αλλά μην αλλάζουμε τόσο πολύ τα στάνταρ δεδομένα. Πάντως και με την Ασόκα υπάρχουν πολλά κενά τι έκανε με την Σαμπίν μετά το Rebel's βρήκε τον Έζρα ποτέ ; Το σπαθί πως το πήρε αυτος αφού πάλι στην ίδια σειρά το είχαν οι Μανταλοριανοι? Ελπίζω να ενώσουν καλά τα κομμάτια και να δέσουν σωστά την ιστορία

blackys88b
16 Μαρτίου 2021, 02:50
διαχρονικα σε ολες τις συνεχειες του Return of the Jedi ο Μπομπα Φετ γλυτωνει απο το Σαρλακ.!!! απλα τωρα το έκαναν και επισημο.!!!

spiross27
16 Μαρτίου 2021, 15:27
Επειδή δεν γνωρίζω Όταν λες διαχρονικά σε όλες τις συνέχειες του επεισοδίου 6 τι εννοείς ; Κόμικς βίντεο παιχνίδια με ιστορίες κ βιβλία ;πόσες συνεχειες υπάρχουν ; Είμαι φαν του σταρ γουρσ αλλά στις ταινίες και σειρές μέχρι εκεί. Πάντως πιστεύω ότι όταν έχει πεθάνει ένας χαρακτήρας σε κεντρική ιστορία αυτή που έχουν δει κ ξέρουν οι πολλοί από το 1980 πρεπει να παραμένει νεκρός .τώρα αν τον ζωντανεύουν σε κόμικ κακώς τον θεωρούν ζωντανό σε σειρά χωρίς να μας το έχουν δείξει στην μικρή η μεγάλη οθόνη το πώς σώθηκε από πριν δλδ . Δεν μπορούν δλδ να εμπνευστούν νέους δυναμικούς χαρακτήρες να πλαισιώσουν την ιστορία , δεν λεω καλή και η νοσταλγία στην ορίτζιναλ τριλογία αλλά πόσο άλλο σε λίγο θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε

blackys88b
16 Μαρτίου 2021, 16:21
το να εισαι φαν του Star Wars απλα σε ταινιες και σειρες, δεν σημαινει οτι δεν θα ειναι σημαντικες προσθηκες των comics, video games ή οτιδηποτε άλλο μπορει να επεκτεινει το συμπαν...στη δικη σου λογικη, για καποιον που βλεπει μονο κινηματογραφο του Star Wars, τα Clone Wars & Rebels δεν ειναι canon επειδη ειναι κινουμενα σχεδια για μικρα παιδια αρα ο Darth Maul που εχει απο τα πιο γ@ματ@ storylines του SW δεν ειναι κανον επειδη στο Ohantom Menace πεθαινει...το Solo ομως αποφασισε να σου δειξει οτι ειναι ζωντανος...τι σημαινει αυτο??

Το star wars παντα εδειχνε οτι υπολογιζει τα παντα.!! παντα ειχαν σημαντικοτητα και βαρυτητα..οταν η Disney τα αγορασε αποφασισε να πεταξει το κανον και να κρατησει μονο ταινιες και σειρες ως canon, που σημαινει οτι θεωρητικα ξεκινουν απο το μηδεν τις υπολοιπες ιστοριες...αλλα προφανως ενα μερος των ιδεων του παλιου canon εχει χρησιμοποιηθει ξανα...οπως για παραδειγμα ο Thrawn που μπηκε απο τα βιβλια και τα κομικς σε σειρα.!! απο την στιγμη που η Lucasfilm σου λεει οτι ο κοσμος του SW συνεχιζει και σε βιβλια και σε κομικς και σε aniimation και σε live action σειρες, εμμμ...τοτε οχι δεν ειναι απλα θεμα νοσταλγιας...ειναι κατι που το κανει για τους φαν που ασχολουνται λιγο περισσοτερο.!!

spiross27
17 Μαρτίου 2021, 15:52
Προφανώς δεν κατάλαβες τι σε ρώτησα! Δεν είπα ποτέ ότι δεν θεωρώ σημαντικά τα κόμικς τα βίντεο γκειμς , τα βιβλία η τις ανιματιον σειρές ! Εγώ είπα ότι δεν συμφωνώ με το να ζωντανεύουν ένα πεθαμένο χαρακτήρα και αν το κάνουν γιατί υπάρχει σε κάποιο κόμικ του 80 να μας το δείξουν πρώτα πως σώθηκε κ να μη θεωρούν δεδομένο ότι όλοι διαβάζουν κόμικ ή το ότι κυκλοφουν τα κόμικ στην χώρα τους στην γλώσσα τους ! Εγώ σε ρώτησα να μου πεις πως σώθηκε κ αν σώθηκε πολλές φορές σε διαφορετικές διαδοχικές συνεχειες που είπες , και όχι να ζυγίσουμε ποιος είναι "απλά" πιο μεγάλος φαν ! Εμένα δεν μου αρέσουν τα κόμικ κ τα βίντεο γκειμ η τα βιβλία όπως σε πολύ κόσμο αλλά έχω δει και έχω ότι έχει βγει από ταινίες , σειρές , animation, lego star wars ,ακόμα και τις τηλεοπτικές ταινίες του 1978,1984 κ 85 με τους Ewok που ήταν στο σύμπαν του σταρ γουρς ! Και δεν πιστεύω ότι είναι για μικρά παιδιά τα clone wars και rebels. Το resistance και τα λεγκο ναι ήταν για παιδιά. Δεν είπα ποτέ ότι δεν είναι canon όπως αναφέρεις οι ιστορίες των σειρών κινουμένων σχεδίων!! Τώρα από εκεί και πέρα ούτε με την ανάσταση του Νταρθ Μολ συμφωνούσα όταν είδα το clone wars τότε . Από εκεί κ πέρα όταν επιλέγουν να το κανουν αυτό λέω ότι πρέπει να μας δείξουν από πριν πως σώθηκε τελικά ένας χαρακτήρας από βέβαιο θάνατο που τον έφαγε ζώο η που κόπηκε στα 2 το σώμα του και όχι να μας τον πετάμε απλά έτσι ζωντανό σε μια σειρά . Δεν πρέπει να βασίζονται ότι κάποιοι μπορεί να είχαν την τύχη να βρουν το κόμικ του 1985 η να ξέρουν αγγλικά για να το διαβάσουν αν το βρουν στο ίντερνετ κ δεν κυκλοφορεί στην χώρα τους γιατί δεν ζουν όλοι Αμερικη. Φαντάζομαι υπάρχουν χώρες που δεν κυκλοφορεί όλο το υλικό που εκδίδεται σε κόμικ βιβλία.Το ότι είναι θέμα νοσταλγίας ότι βλέπουμε από την Ντίσνεϊ είναι γνωστό δεν χρειάζεται να πω κάτι εγώ έξτρα για να το στηρίξω. Πάντως το γκουκλαρα αφού δεν μ απάντησες στην ερώτηση κ βρήκα πως σώθηκε ο χαρακτήρας στα κόμικ γιατί πολλοί αναρωτήθηκαν και βγήκε παντού επεξήγηση από άτομα που ήξεραν την ιστορία από τα κόμικ και μπράβο σου που ασχολείσαι λίγο παραπάνω με όλα αυτά που έγραψες χωρίς να απαντήσεις τελικά στη απορία μου έδειξες όμως ότι εισαι ένας πραγματικά ολοκληρωμένος star wars φαν !