PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : How I met your mother

b_minor23
15 Μαΐου 2006, 22:07
Δε ξέρω και πολλά γι' αυτή τη σειρά εκτός από το ότι είναι κωμωδία και έχει πάρει καλούτσικες κριτικές [και παρεπιπτόντως θα γυριστεί και 2η σαιζόν] και κυρίως ότι παίζει η αγαπημένη μου Alyson Haniggan.

150

So, αυτό που θέλω είναι να ακούσω απόψεις μελών του φόρουμ για το αν αξίζει να κάτσω να ψάξω να βρω τα επεισόδια και να τη δω. Όποιος έχει δει τη σειρά ας μου πει τη γνώμη του :)

danis
15 Μαΐου 2006, 22:23
Και εγω εχω ακουσει καλα λογια για αυτη σειρα ισως δω κανενα επεισοδιο ¨)

XhmikosR
15 Μαΐου 2006, 22:28
Paidia na thn deite. Den einai Friends (profanws) alla einai poly kalh kwmikh seira pou thn blepeis anetotata (axizei na metafrastei oloklhrh). Egw pantws mexri to 15 epeisodio ta eida xwris dialeimma.

pkouzan
15 Μαΐου 2006, 23:18
Εγώ να ρωτήσω κάτι σχετικό με τη μετάφραση; Γιατί από το πρώτο επεισόδιο πετάχτηκε στο όγδοο;... Γιατί μπαμπά το μωρό μας πίνει Neslac;

theok2005
15 Μαΐου 2006, 23:21
καλή πρέπει να ειναι. Τώρα βρήκα κάποια επισόδεια αλλά κρατάνε 23 λεπτά περίπου.Αν ξέρεται, όντως τόση είναι η διάρκειά τους?

b_minor23
15 Μαΐου 2006, 23:31
Εγώ να ρωτήσω κάτι σχετικό με τη μετάφραση; Γιατί από το πρώτο επεισόδιο πετάχτηκε στο όγδοο; Γιατί απλούστατα δεν υπάρχει οργανωμένο team... Όπως και σε πολλές σειρές. Και δε νομίζω να τράβηξε και πολύ το ενδιαφέρον των μελών του φόρουμ. Εγώ π.χ. πριν από λίγο καιρό έμαθα τη σειρά.

Τώρα βρήκα κάποια επισόδεια αλλά κρατάνε 23 λεπτά περίπου.Αν ξέρεται, όντως τόση είναι η διάρκειά τους? Όπως και σχεδόν όλες οι κωμικές σειρές, η διάρκεια κάθε επεισοδίου How I met your mother είναι 20-25 λεπτά...

Όποιος άλλος έχει παρακολουθήσει τη σειρά, ας γράψει μια περίληψη plz, έστω δυο λόγια να καταλάβουμε τι ακριβώς είναι :)

AgiOsAll
15 Μαΐου 2006, 23:43
Ωραία σειρά και κυρίως με πρωτότυπο θέμα, είναι ο πατέρας
με τα παιδιά του και τα βάζει κάτω με το έτσι θέλω να τους
εξηγήσει πως γνώρισε την μητέρα τους το real time της
σειρά είναι στο 2040 (αν θυμάμαι καλά) και αφηγείται τις
"ιστορίες" από το 2006.
Έχει αρκετό γέλιο με ωραίους χαρακτήρες και καλές ερμηνείες
βέβαια έχω δει μόνο 2-3 επεισόδια οπότε δεν μπορώ να είμαι
σίγουρος ότι συνέχισε το ίδιο καλά αλλά όσο είδα μου άρεσε.

ΥΓ Ναι, 20λεπτα είναι τα επεισόδια (άλλο ένα συν
αν θέλει κάποιος να ασχοληθεί με την μετάφρασή του).

theok2005
15 Μαΐου 2006, 23:48
Απ' ότι βρήκα εδώ υπάρχει μια πολύ γενική περίληψη της υπόθεσης
http://www.tv.com/how-i-met-your-mother/show/33700/summary.html?full_summary=1

κι εδώ βαθμολογίες των επισοδείων
http://www.tv.com/how-i-met-your-mother/show/33700/episode_listings.html

aldais
16 Μαΐου 2006, 02:36
paidia exw dei ta 20 episodeia tou 1ou kiklou. i seira kali einai, leei, gelio, exei daksei psiloamerikania, alla exei gelio. allwste den kserw kai polles axiologes kwmodies fetos. ta episodeia einai odws 23min. padws an borume na kanume kati me metafrasi.

MCAK
16 Μαΐου 2006, 08:20
Το συγκεκριμένο σήριαλ το γνωρίζω από τότε ακόμα που ήταν να αρχίσει να γυρίζεται..Μ'άρεσε πολύ η Hannigan ως "Willow" & παρακολουθούσα τις κινήσεις της.(έχει επίσης εμφανιστεί κ στο "Veronica Mars")

Είναι πολύ καλό,έχει πλάκα,δεν τίθεται για μένα θέμα σύγκρισης με "Friends"..Δεν έχει καν το ίδιο στορυ να πεις ότι μοιάζουν..Το μόνο κοινό είναι ότι υπάρχουν παρέες κ στα 2 ότι είναι αστεία.Anyway!

Αξίζει τον κόπο να το παρακολουθήσεις!Όλοι οι χαρακτήρες είναι καλοί.Κ έξυπνη ιδέα αυτό με το flashback/διήγηση του πατέρα!

agoutsou
16 Μαΐου 2006, 16:53
Η σειρά είναι πολύ καλή, αξίζει να την δείτε. Όπως ειπώθηκε βέβαια δεν είναι friends.
Όποιος θέλει να με βοηθήσει με τη μετάφραση μπορεί να μου στείλει pm...

spidergiannis
16 Μαΐου 2006, 23:47
Ειναι πολυ καλη αυτη η σειρα.Δεν εχω χασει κανενα επεισοδιο απο οταν βγηκε και περιμενω καθε εβδομαδα να βγει το επομενο.Αξιζει και παραξιζει να κοιταξεις για επεισοδια.Θα μπορουσε να γινει και η συνεχεια του ''Friends'' αλλα σε πιο ηπια μορφη.Δες το και μου ξαναλες.

b_minor23
17 Μαΐου 2006, 00:12
Δε ξέρω γιατί αναφέρονται όλοι τόσο στο Friends όταν μιλάμε για κωμική σειρά, είναι πολύ δύσκολο όπως και να το κάνουμε να ξεπεραστεί από οποιαδήποτε άλλη.
Απλά θέλω να σιγουρευτώ ότι δεν έχει "άνοστο" χιούμορ.

Σκεφτόμουν και να τη μεταφράσω όταν με το καλό τελειώσουμε με τα CSI, αλλά θα πρέπει να βρω τα επεισόδια πρώτα. Αν τα βρω τελικά και μου αρέσει count me in agoutsou ;)

squeezer
19 Μαΐου 2006, 20:15
Aksizei para poli i seira.Exei afthono gielo kai kalo story.

thanasislost
11 Σεπτεμβρίου 2013, 07:56
Πράγματι στις πρώτες σεζόν η σειρά πετάει....