PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Βαθμολογία για το Sex and the City

nikos87
27 Μαΐου 2007, 13:33
Εγώ προσωπικά δίνω ένα 9 διότι έχει κάτι το ωραίο ως σειρά...Ειδικά με τη Σαμάνθα πεθαίνω στα γέλια

kskenteris
27 Μαΐου 2007, 13:40
Αν υπήρχε 9.5 θα με έκφραζε καλύτερα.Έβαλα 9 και ίσος και να την άδικο αλλα προτιμώ να βάλω δεκαράκια σε κάτι σειρές στις οποιες κόλλησα ποιο πολύ.Ο Big γαμω τα άτομα.

careless
27 Μαΐου 2007, 14:24
Έβαλα 10, γιατί όπως και με το Friends, μπορώ να βλέπω τις επαναλήψεις το ίδιο ευχάριστα. Και επίσης για τον πρωτοποριακό τρόπο (για τα τηλεοπτικά δεδομένα) που αντιμετώπισε το θέμα του σεξ. Η Carrie είναι από τις αγαπημένες μου tv characters ever.

ifigeneiavip
27 Μαΐου 2007, 15:06
Ωραία σειρά και με πάρα πολύ γέλιο...Μετά απο τόσες...ταλαιπωρίες είχαμε και τα αναμενόμενα happy end για τις 4 φίλες.Έβαλα 9.Αυτή που συμπαθώ περισσότερο, γιατί βγάζει άπειρο γέλιο είναι η Samantha...Eχει αφήσει ιστορία με τις ατάκες και τα καμώματα της!!!

great
27 Μαΐου 2007, 18:20
ποτε μου δεν κατάλαβα γιατί αυτή η σειρά είχε τόσο επιτυχία...κάτω του μετριου για μένα

tonypapadovic
27 Μαΐου 2007, 18:24
Έχοντας δει αρκετά επεισόδια και από αυτήν την σειρά την κρίνω ως
ευχάριστη μεν, αλλά όχι πάνω από 6.

Rorschach
27 Μαΐου 2007, 18:29
Μαρτυριο για μενα η παρακολουθηση αυτης της σειρας. Δεν την αντεχω. 1.

TheAngel
27 Μαΐου 2007, 18:39
Καταπληκτική σειρά με υπέροχο φινάλε... Plus, το storyline της Samantha είναι από τα καλύτερα που έχω πετύχει ποτέ μου...

Μια σκηνή θα μου μείνει για πάντα: η Sam παρατά το νυν της, Jerry κι ανεβαίνει στον πάνω όροφο χέρι-χέρι με τον πρώην της, Richard, λέγοντάς του Jerry "Τι περίμενες από μένα;"... Κι αφότου κάνουν σεξ με τον πρώην και είναι ολοφάνερο ότι σιχαίνεται τον εαυτό της γι' αυτό που κάνει, κατεβαίνει και βρίσκει τον Jerry να την περιμένει υπομονετικά για να φύγουν κι όταν τον βλέπει βάζει τα κλάμματα στην αγκαλιά του και προχωρούν... Πραγματικά καταπληκτική σκηνή.

Chrisb
27 Μαΐου 2007, 19:49
Το Sex and the City είναι μια μάλλον μίσανδρη σειρά με πρωταγωνίστριες 4 όρνιθες που ο ένας άντρας τους ξυνίζει και ο άλλος τους βρωμάει. Δεν κοιτάνε λέω 'γω τα χάλια τους που είναι σαν να'χουν αποπεμφθεί (λόγω ασχήμιας) από την σύνοδο ασχήμων μαγισσών, μόνο ξέρουν να σχολιάζουν, να θάβουν, να απατούν και τελικά να φέρνουν στα όρια αντοχής τον μέσο θεατή... Έχω δει πολλά επεισόδια, ψιλοαποσπασματικά είναι η αλήθεια, αλλά δεν κατάφερε να με κάνει να την προτιμήσω...
Γιατί έβαλα 5? Μάλλον έπρεπε να βάλω παρακάτω... Αλλά ευτυχώς υπάρχει και η Σαμάνθα, της οποίας η στυγνή/ πρόστυχη/ τεκνατζούδικη ιδιοσυγκρασία δίνει ένα κάτι στη σειρά... Ευτυχώς που υπάρχει και αυτή.

careless
27 Μαΐου 2007, 20:06
Το Sex and the City είναι μια μάλλον μίσανδρη σειρά με πρωταγωνίστριες 4 όρνιθες που ο ένας άντρας τους ξυνίζει και ο άλλος τους βρωμάει. Δεν κοιτάνε λέω 'γω τα χάλια τους που είναι σαν να'χουν αποπεμφθεί (λόγω ασχήμιας) από την σύνοδο ασχήμων μαγισσών, μόνο ξέρουν να σχολιάζουν, να θάβουν, να απατούν και τελικά να φέρνουν στα όρια αντοχής τον μέσο θεατή... Έχω δει πολλά επεισόδια, ψιλοαποσπασματικά είναι η αλήθεια, αλλά δεν κατάφερε να με κάνει να την προτιμήσω...

:shock::shock::shock: Δεν πιστεύω να τα εννοείς όλα αυτά... Εντάξει, η σειρά είναι κωμική και έχει και πάρα πολλές υπρβολές, αλλά δεν νομίζω να μπορεί να χαρακτηριστεί "μίσανδρη". Κάθε άλλο...

batigoal
27 Μαΐου 2007, 20:33
Το Sex and the City είναι μια μάλλον μίσανδρη σειρά με πρωταγωνίστριες 4 όρνιθες που ο ένας άντρας τους ξυνίζει και ο άλλος τους βρωμάει. Δεν κοιτάνε λέω 'γω τα χάλια τους που είναι σαν να'χουν αποπεμφθεί (λόγω ασχήμιας) από την σύνοδο ασχήμων μαγισσών, μόνο ξέρουν να σχολιάζουν, να θάβουν, να απατούν και τελικά να φέρνουν στα όρια αντοχής τον μέσο θεατή...

Simfwnw apolitws! Den psifizw giati exw dei apospasmatika kommatia episodiwn. Genika enw maresoun oi koinwnikes tainies ...otan einai seires me pernei o ipnos giati niw8w oti epanalamvanontai ta idia kai ta idia kai....
Mia aporia pou exw, sxetika me to Sex & the City, einai pws oi prwtagwnistries enw den douleuoun pote, katafernoun na zoun zwi poliekatimiriouxas i ka8emia:shock:

TheAngel
27 Μαΐου 2007, 20:44
Mia aporia pou exw, sxetika me to Sex & the City, einai pws oi prwtagwnistries enw den douleuoun pote, katafernoun na zoun zwi poliekatimiriouxas i ka8emia:shock:

Ερμ... Η Carrie έχει δική της στήλη και έχει εκδώσει και βιβλίο, η Miranda είναι δικηγόρος κι η Samantha είναι ατζέντης, ενώ η Charlotte είναι παντρεμένη με δικηγόρο. Νομίζω ότι έχουν αρκετά λεφτά. Επιπλέον, τις δείχνει να δουλεύουν (κάτι που δεν μπορείς να γνωρίζεις από τη στιγμή που, όπως λες κι εσύ, το έχεις δει αποσπασματικά) και ασχολείται και με τα οικονομικά τους. Πχ. η Carrie ξοδεύει ένα σωρό λεφτά μεν σε παπούτσια, αλλά κάποια στιγμή μένει μέχρι και χωρίς σπίτι...

nikos87
27 Μαΐου 2007, 20:46

Κι όμως έχεις άδικο.Απλά γιατί η Σαμάνθα είναι διαφημίστρια νομίζω άρα βγάζει λεφτά.Η άλλη αν και δικηγόρος δεν έχει τόσες ανέσεις για να χαρακτηριστεί πολυεκατομμυριούχα. Η Κάρι έχει πρόβλημα με τα λεφτά... Η άλλη απλά δεν έχει αναφερθεί ...

careless
27 Μαΐου 2007, 20:52
Η άλλη απλά δεν έχει αναφερθεί ...

Η Σάρλοτ είναι υπεύθυνη σε γκαλερί και από πλούσια οικογένεια...Γενικά από τις τρεις, η Κάρι δεν έχει τόση άνεση με τα χρήματα. Η Μιράντα σε κάποια φάση (5η σεζόν νομίζω) γίνεται partner σε δικηγορική εταιρία και βγάζει πολλά.

di.mou
28 Μαΐου 2007, 01:45
to sex and the city einai 1 eyxaristh nota anamesa se toses amerikanikes seires apo emena ena 7

antoula
28 Μαΐου 2007, 02:11
εγω εβαλα 9,αλλα πανω απο τοσο δε θα εβαζα σε καμια σειρα.
το sex and the city ειναι μια σειρα που με ειχε κερδισει. ειχα δει και τις 6 σεζον σε 10 μερες περιπου.Απιστευτες ατακες,απιστευτες σχεσεις αντρων-γυναικων, αντρων-αντρων, γυναικων-γυναικων.
Δεν μπορω να καταλαβω οσους την κατακρινουν.. ο τιτλος τα λεει ολα,προιδεαζει για αυτο που θα δεις. ελαφρια σειρα μεν αλλα με καταπληκτικο χιουμορ δε.

brazdas
28 Μαΐου 2007, 21:16
9 από μένα. Πάρα πολύ καλή. Αλλά δεν την έχω δει ολόκληρη ακόμη!!
Θα κοιτάξω να την παραγγείλω ή να την νοικιάσω!!

tilemaxos
28 Μαΐου 2007, 23:23
8!pisteyw einai para polu kalh seira!!!!!:dance:

redemption
6 Ιουλίου 2007, 20:29
Η σειρά που με έκανε tvjunky ... ξεκίνησε πολύ αδιάφορα και τελείωσε ... εκπληκτικά.

Succubi
11 Οκτωβρίου 2007, 11:54
Ενα 8 το τσιμπαει απο μενα

kalamaraki
10 Νοεμβρίου 2007, 17:06
Όταν είχα πρωτοδει τη σειρά είχα πει σιγά τη βλακεία... Μετά όμως όταν πήρα τα dvd όχι μόνο κόλλησα αλλά ούτε και εγώ ξέρω πόσες φορές την έχω δει... Είναι απλά τέλεια και ας είναι τραβηγμένη από τα μαλλιά... Και μόνο η αίσθηση της Νέας Υόρκης που δίνει είναι αρκετή για να πεις ότι είναι πολύ καλή!:thumbsup1

sirina
16 Ιουνίου 2008, 17:35
Την ειχα δει ολη την σειρα και την ολοκλρωσα μαλιστα με ελαχιστες απωλειες απο το αλτερμια περιοδο που το εβαζε μαυρα μεσανυχτα και εγω μικρο κοριτσι γυρνουσα απο το φροντιστηριο και καθομουν και το εβλεπα. Η σειρα είναι πολυ καλη, ειστε αδικοι οσοι την κατηγορειτε. Αντιμετωπιζει με χιουμορ ενα σωρο θεματα και μυθους γυρω απο τις ανθρωπινες σχεσεις. Ειναι καπως τραβηγμενη αλλα τιποτα που να μην μπορω να δεχτω.

Το μονο που ειλικρινα με τρελαινει είναι πως και οι τεσσερις που σε καμια περιπτωση δεν ειναι ομορφες εχουν τετοιες τρελες επιτυχιες. Αυτο μαλιστα, ειναι υπερβολη.

Το θεμα ειναι ότι ειδα πριν μερες την ταινια και θυμηθηκα ποσο μου εχει λειψει οποτε παρηγγειλα απο τον θειο ολες τις σεζον και καθε μερα βλεπω 1- 2 επεισοδια και πραγματικα χαλαρωνω..

Greg House
20 Οκτωβρίου 2008, 14:38
Γιατί έβαλα 5? Μάλλον έπρεπε να βάλω παρακάτω... Αλλά ευτυχώς υπάρχει και η Σαμάνθα, της οποίας η στυγνή/ πρόστυχη/ τεκνατζούδικη ιδιοσυγκρασία δίνει ένα κάτι στη σειρά... Ευτυχώς που υπάρχει και αυτή.

Akrivws i skepsi mu...
Autes alli duleia den kanun apo to na psaxnun gia gomenus. "I zwi, ena aperanto krevati", tha mporuse na einai o enallaktikos titlos... Eutyxws pu yparxei kai i Samantha :respect:
Epeidi omws to kalo prepei na legetai, an kai pareleipsa pantelws tis dyo teleutaies sezon, eida ta 2 teleutaia epeisodia k ofeilw na omologisw oti itan arketa kala skinothetimena...
P.S. kai autos o Mr. Big... ti sk**a tu vriskune oles ?? :???:

evridiki
10 Νοεμβρίου 2008, 22:59
Και για μένα η σειρά ξεκίνησε χαλαρά βλέποντας αποσπασματικά επεισόδια και μετά κατέληξε σε εμμονή.. Πιστεύω ότι η σειρά έχει γίνει ένα cult symbol μιας ολόκληρης γενιάς ανθρώπων, σε ταξιδεύει σε μια NY τόσο οικεία και ταυτόχρονα απρόσιτη..

Νομίζω ότι η σειρά αξίζει ένα μεγάλο μπράβο και μόνο που απενοχοποίησε τόσες γυναίκες για το πώς μπορούν να διαθέσουν το κορμί τους και την ψυχή τους σε όποιον γουστάρουν και όταν το γουστάρουν, για την μεγάλη απόλαυση του σεξ και την "γυναικεία" φιλία. Μα πάνω από όλα μίλησε για την ομορφιά που συναντά κανείς στις ηλικίες των 35-50, την μοναξιά της γυναίκας και το ενοχικό σύμπλεγμα "πρέπει να παντρευτώ όταν είμαι νέα - παρθένα - όμορφη - αδύνατη - να είμαι τέλεια σύζυγος γιατρού - νοικοκυρά - πιστή συντροφος και φίλη και μάνα (έστω και το ζόρι)" που κουβαλάμε όλες οι γυναίκες.

Η σειρά σίγουρα άγγιξε την υπερβολή και σίγουρα ξέφυγε από τον ρεαλισμό αλλά έτσι έπρεπε, γιατί ώφειλε να "υπηρετήσει" ένα πολύ μεγάλο εύρος γυναικών και όχι 4 συγκεκριμένες προσωπικότητες. Δεν νομίζω ότι αυτές οι γυναίκες παρουσιάζονται σαν λυσσάρες, εγώ τουλάχιστον είχα την αίσθηση ότι ένιωθαν πάντα μόνες και έψαχναν αυτό που λείπει, την αγάπη ενός άνδρα.

robinmania
9 Φεβρουαρίου 2011, 15:10
παιδιά, εχω την έβλεπα μονο οταν είχα αυπνίες ( τόσος φορές που την έχουν βάλει πια), δεν θέλω να στεναχωρήσω πολλες κοπέλες, οι οποιες την λατρευουν αλλα δεν ενιωσα οτι η σειρα αυτη αντιπροσωπευει την συγχρονη γυναικα...ελεος, καλα δεν ειμαι στην ηλικια των γυναικων που περιγραφει αλλα ουτε την γυναικεια φιλια ειδα, οσο για την απελευθερωση πια και την ερωτικη απενοχοποιηση, ειναι πολυ lifestyle, οπως περιγραφεται στην εν λογω σειρά και δεν ξερω αν μας ταιριαζει..τουλάχιστον αν μου ταιριαζει, μ' αρεσουν τα πιο απλα πραγματα, οσο για το φοντο της Νεας Υορκης, καλυτερα να ειχε σαν φοντο μια λιγοτερο γκλαμορους πολη αλλα να μας εδινε κάτι..πιο χειροπιαστό, πιο ντελικάτο..πιο ρεαλιστικό και κυριως με περισσοτερη ψυχη θεμα..φιλια μεταξυ γυναικων δεν υπαρχει μονο σαν ενα backround για να πουν με ποιον κοιμηθηκαν χτες και τι μαρκα ειναι τα παπουτσια που φορουν και που θα πάνε για καφε..υπάρχουν τοσα, μα τοσα αλλα ζητηματα, που μας απασχολουν ασε πια η ερωτομανια της Σαμανθας, ειπαμε αλλα οχι και ετσι, αρσενικο γατο δεν αφηνε..

Για να περασεις μια βραδια , παντως καλη ηταν..το κακο ειναι πως την αντιγραφουμε και εδω, βλεπε κουκλες..

thanasislost
6 Ιανουαρίου 2014, 00:35
7/10 αν και σε μερικά επεισόδια έλιωνα στα γέλια...Οι ταινίες όμως ήταν κάτω του μετρίου...

DaftRose
23 Ιουνίου 2014, 01:01
10! ετσι απλα

blackys88b
29 Μαρτίου 2016, 20:06
Who Sex And The City's Creator Originally Wanted For Mr. Big (http://www.cinemablend.com/television/Who-Sex-City-Creator-Originally-Wanted-Mr-Big-127567.html)