PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Futurama - Υπόλοιπες seasons?

bad_boys_421
29 Μαΐου 2006, 13:09
paidiame thn seira futurama ti tha ginei..??
tha exoyme toys ypotitloys gia tis alles season ????

TEMBELATOR
31 Μαΐου 2006, 13:33
den xekinas na metafrazeis siga siga...

b_minor23
31 Μαΐου 2006, 13:40
Βασικά, καλύτερος για να απαντήσει σ' αυτή την ερώτηση είναι ο fmayakos, αλλά μπορώ να σας πω ότι ήδη έχουν μεταφραστεί μερικά επεισόδια από τον 2ο κύκλο και ο σκοπός είναι όταν ολοκληρωθεί η μεταφράση του κύκλου να ανέβουν όλα μαζί στο site.

Τώρα, κι εγώ κι ο fmayakos, μεταφράζουμε κι άλλες σειρές, και το Futurama δεν είναι η #1 προτεραιότητά μας. Αλλά δε το έχουμε αφήσει. Η μετάφραση συνεχίζεται (έστω και αργά)...

fmayakos
1 Ιουνίου 2006, 00:00
Θα συμφωνησω με τα λεγόμενα του ευγενάστατου και συμπαθητικότατου προλαλήσαντα, πλην του σημείου ότι θα ανέβει η 2η σεζόν όλη μαζί... Δεν ξέρουμε ακόμη τι θα γίνει... Είναι λίγο άνω κάτω η κατάσταση καθώς δεν έχουμε σταθερούς μεταφραστές και δίνω κάποια επεισόδια για μετάφραση και αλλα περιμένω για διόρθωση κ.ο.κ.
Με τον καιρό θα ανέβει πάντως...

keanu
24 Ιουνίου 2006, 19:04
paidia eyxaristw poly gia ton kopo pou kanete :)

vasika opws ta xw egw ta epeisodia einai arithmimena alliws,i prwti season exei 13 epeisodia kai to prwto tis 2is gia sas(a flight to remember) einai to dekato tis 1is gia mena.alla den to lew ws kati spoudaio,giati exw ksanadei sto parelthon diaforetikes arithmiseis epeisodiwn sto futurama.isws einai diaforeriki i eyrwpaiki apo tin amerikaniki ekdosi twn dvd :)

anyway anypomonw kai gia ta ypoloipa kai pali exaristw poly :)

civil78
24 Ιουνίου 2006, 19:11
Βασικά αυτό είναι κάτι που συνηθίζετε στα καρτούν γιατί δεν έχουν συνήθως συγκεκριμένο αριθμό επεισοδίων ανά κύκλο, όπως επίσης δεν ακολουθούν συγκεκριμένη χρονική σαιζόν, εμείς πάντως ακλουθούμε την αρίθμηση που έχει στο www.epguides.com και στο www.tv.com

bart_simpson
30 Ιουλίου 2006, 21:03
katevasa tous ipotitlous tis 1is season alla den einai sixrwnismenoi swsta :(
mporei na voithisei kaneis?

XhmikosR
30 Ιουλίου 2006, 21:22
katevasa tous ipotitlous tis 1is season alla den einai sixrwnismenoi swsta :(
mporei na voithisei kaneis?
Bale to input fps 25 kai des. Etsi 8a einai komple.

bart_simpson
30 Ιουλίου 2006, 21:33
paw na valw 25 alla mou vgazei error (me to subtitle workshop).

nimlot
21 Σεπτεμβρίου 2006, 03:07
re paidia mhpws exei kaneis agglikous subs gia thn tetarth season?

XhmikosR
21 Σεπτεμβρίου 2006, 11:22
re paidia mhpws exei kaneis agglikous subs gia thn tetarth season? Ορίστε, αγγλικοί από δεύτερη σεζόν μέχρι και την πέμπτη (Aν και με ένα ψάξιμο στα site με αγγλικούς υπότιτλους θα τους έβρισκες μόνος).

Futurama.S02-S05.ENG.rar (http://rapidshare.com/files/9677943/Futurama.S02-S05.ENG.rar)

nimlot
21 Σεπτεμβρίου 2006, 15:29
Ορίστε, αγγλικοί από δεύτερη σεζόν μέχρι και την πέμπτη (Aν και με ένα ψάξιμο στα site με αγγλικούς υπότιτλους θα τους έβρισκες μόνος).

Futurama.S02-S05.ENG.rar (http://briefcase.pathfinder.gr/file/xhmikosr/46270/547603)

thnx a lot!

andreas13
25 Σεπτεμβρίου 2006, 15:25
Ορίστε, αγγλικοί από δεύτερη σεζόν μέχρι και την πέμπτη (Aν και με ένα ψάξιμο στα site με αγγλικούς υπότιτλους θα τους έβρισκες μόνος).

Futurama.S02-S05.ENG.rar (http://briefcase.pathfinder.gr/file/xhmikosr/46270/547603)

Thanx κατι ειναι και αυτο...

brainlag
27 Σεπτεμβρίου 2006, 21:10
Παιδιά σας ευχαριστώ για τα 2 πρώτα seasons, είμαι ένας από τους λίγους (?) fan του futurama. Υπάρχει περίπτωση να γίνει μετάφραση στα υπόλοιπα επισόδεια ? Αν ναι πως μπορώ να λάβω μέρος ?

I know πολύ n00by ερώτηση αλλά ... το κουμπί search όταν δεν το θές δείχνει "φοβιστικό"

willow
17 Νοεμβρίου 2006, 17:06
Ενδιαφερομαι και εγω για την μεταφραση εαν υπαρχει ακομα η ομαδα για το futurama.Ειχα μεταφρασει στο παρελθον για την παρτη μου 2-3 επεισοδια απο 5 season για να την δειξω στην παρεα,αλλα καπου εχουν χαθει στον σκληρο μου.εαν καποιος την δουλεει ακομα που και που,ας μου στειλει pm με τα επεισοδια που χρειαζεται να τα ξεκινησω!

brainlag
17 Νοεμβρίου 2006, 20:02
Αγαπητέ φίλε willow μάλλον η ομάδα είναι σε διακοπές (αστειεύομαι, το μεράκι τους μας έφερε 2 seasons:dance: ) Θα ήθελες να ξεκινήσουμε μια ομάδα εργασίας για κάποια επεισόδια και όποιος θέλει:haha: , καλοδεχούμενος ?

willow
20 Νοεμβρίου 2006, 01:17
Φυσικα!Εχεις pm φιλε μου.Οποιος αλλος ενδιαφερεται ας αφησει ενα post εδω!

birginioss
23 Μαρτίου 2007, 17:08
Και εγω ενδιαφερομαι.εχω μεταφρασει το 2Χ6 και συνεχιζω

mpouklitsas
30 Ιουλίου 2007, 19:13
τι έγινε παιδιά???κανένα νέο υπότιτλο για futurama???

axlgol
31 Ιουλίου 2007, 23:10
Παιδιά ξέρει κανείς άμα ασχολείτε κάποιος με το Φουτουραμα? Μπαίνω και ‘γω καθημερινά αλλά δεν βλέπω κάτι.Περιμένω πως και πως να δω τις συνέχειες.Θα κάνετε κάτι? :worthy:

Orion
11 Αυγούστου 2007, 23:53
Το Futurama επιστρέφει! 16 καινούργια επεισόδια τουλάχιστον! Αμα πια! Κω**κάναλο FOX!!!Dark Angel, Futurama, Firefly! Μας έχετε γα**σει κανονικά!:mad: Αυτό ήδη το ξέρατε οπότε να το καινούργιο!

Ορίστε το trailer του καινούργιου Futurama. Ακούστε αντίδραση το κοινό!!!Και θαψιμόοοοο στο FOX!!!!Κανονικότατο!!!ΧΑΧΑ!!Ξεσκίστε τους!:twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=hEtZHOj4vHo&mode=related&search=

axlgol
12 Αυγούστου 2007, 00:14
Παιδια με κανα υποτιτλο τελικα? Κανεις δεν ξερει? Μπενω 4 φορες τημ ημερα και με την χαρα μενω εχω ολα τα επεισοδια και κοντευω να σκασω που δεν τα βλεπω. Εστω και για 3 επεισοδια σιγα σιγα δεν εχουμε προβλημα απλα να δουμε τπτ. :(

kostassssst
19 Σεπτεμβρίου 2007, 21:43
Επειδή απότι φαίνεται δεν θα μεταφράσουν άλλα επεισόδια η futurama team, ας προσφερθούν κάποια άτομα να μεταφράσουν μερικά επεισόδια. Ελπίζω κάπιος να προσφερθεί.

kostassssst
21 Σεπτεμβρίου 2007, 22:48
O Slevin και O knasos μου είπαν ότι η μετάφραση συνεχίζετε αλλά λόγο εξεταστικής δεν μπορούν να μεταφράσουν αυτή την περίοδο. Ας κάνουμε όλοι λίγη υπομονή και σε λίγο διάστημα(ελπίζω) θα δούμε καινούριους υπότιτλους.

veniaa
25 Σεπτεμβρίου 2007, 00:37
Re paidia sugnwmi kiolas alla den antexetai i anamoni gia tous upotitlous...kante kati grigora please...

tonypapadovic
25 Σεπτεμβρίου 2007, 00:43
Αντέχεται δεν αντέχεται, θα πρέπει να περιμένεις. Τα παιδιά, όπως αναφέρει ο φίλος πιο πάνω, έχουν υποχρεώσεις.

tolis_01
25 Σεπτεμβρίου 2007, 00:51
Re paidia sugnwmi kiolas alla den antexetai i anamoni gia tous upotitlous...kante kati grigora please...

Απλα... LOL. Αμα δεν αντεχεις την αναμονη ή βοηθας ή το βλεπεις με αγγλικους subs. Τριτη επιλογη δεν υπαρχει.

iasonkolak
18 Νοεμβρίου 2007, 01:01
8eloume ypotitlous 8eloume ypotitlous PAIDIA prepei na katalavete oti autoi p ftiaxnoun tous subtitltes dn einai douloi einai an8ropoi san emas p anti na tous xilioeuxaristisoume p kanoun kati gia emas xwris kanena ofelos tous fwnazoume kiolas eleos.Ypomoni k egw vlepw to Futurama k einai mia seira p ta spaei k anypomono alla perimenw

cool_myll
22 Νοεμβρίου 2007, 00:58
Futurama.Benders.Big.Score vghke se DVD :)

iasonkolak
25 Νοεμβρίου 2007, 18:39
we want subtitles in futurama thnx

birginioss
25 Νοεμβρίου 2007, 19:15
ρε φιλε τι θα γινει επιτελους με την παρτη σου;

iasonkolak
26 Νοεμβρίου 2007, 13:02
re file na rwtisw 8elw pote k an 8a anevoun peripou oi upotitloi,an 8es kati allo mila pm k oxi public

tonypapadovic
26 Νοεμβρίου 2007, 13:05
iasonkolak αν δεις τους κανόνες θα δεις ότι και αυτό που λες και θεωρείς φυσιολογικό απαγορεύεται από τους κανόνες.
Δεν ρωτάμε για υπότιτλους.
Μπορείς να στείλεις pm σε κάποιον.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει επίσημη ανακοίνωση για κάποια futuramateam.
Kάνε edit το ποστ σου.

iasonkolak
26 Νοεμβρίου 2007, 14:48
ok sorry alla o alos m tn epese na mn pw pws k pali sorry file tony

kostassssst
2 Δεκεμβρίου 2007, 20:26
Μήπως ξέρει κανείς άμα θα δείξει η FOX και άλλα επεισόδια; Αν ναι, πότε;

cool_myll
2 Δεκεμβρίου 2007, 22:50
Tha vgalei 3 dvd nomizw kai meta epeisodia. To prwto exei vgei

kostasth
2 Δεκεμβρίου 2007, 23:01
Θα βγουν καινούργια επεισόδια μέσα στο 2008. Το πότε ακριβώς δεν είναι γνωστό ακόμα.

kostassssst
6 Δεκεμβρίου 2007, 15:06
Παιδιά πήγα στο video club και είδα τρια dvd από το futurama. Φτάνουν μέχρι το επεισόδιο 14 νομίζω. Θα βγουν κιάλα dvd ή θα σταματήσουν. Να ξέρουμε για να μεταφράζουμε ή όχι.

kostassssst
6 Δεκεμβρίου 2007, 20:29
Ρε παιδιά, κανείς δε ξέρει;

iasonkolak
7 Δεκεμβρίου 2007, 07:55
ennoeis file m pera apo tis 5 season pou exoun vgei??????alla 14 episodia extra???????

tonypapadovic
7 Δεκεμβρίου 2007, 11:18
Kostasssss η ODEON έβγαλε τον πρώτο κύκλο.
Προφανώς κανείς δεν ξέρει αν θα βγάλει και τους υπόλοιπους και πόσο σύντομα θα γίνει αυτό.

kostassssst
22 Δεκεμβρίου 2007, 14:33
Να ενημερώσω εδώ παιδιά ότι έχει σταλθεί όλη η υπόλοιπη 2η σαιζόν στο site. Επλίζω σύντομα να είναι διαθέσιμα.

Joey
26 Δεκεμβρίου 2007, 11:43
Euxaristw gia tin douleia paidia...eiste foveroi.

Perimenw k tin ipolipi season

Happy X-mas paidia :)

Nik_sgr
26 Δεκεμβρίου 2007, 18:56
Να ενημερώσω εδώ παιδιά ότι έχει σταλθεί όλη η υπόλοιπη 2η σαιζόν στο site. Επλίζω σύντομα να είναι διαθέσιμα.

Μπραβο, εισαι φοβερος:thumbsup1

iasonkolak
24 Ιανουαρίου 2008, 20:59
paidia to 2x17 to xexasate i to exete upopsin sas?euxaristw!

kostassssst
24 Ιανουαρίου 2008, 21:07
paidia to 2x17 to xexasate i to exete upopsin sas?euxaristw!

Δεν το ξεχάσαμε, ρε συ. Απλώς ξέχασα να το στείλω(παρόλου που θυμάμαι ότι το έστειλα). Θα το έστελνα τώρα αμέσως αλλά θα το στελεί σε κανά δυο-τρεις μέρες μαζί με ολόκληρη την 3η σαιζόν:thumbsup1 .

iasonkolak
26 Ιανουαρίου 2008, 00:37
mazi me olokliri tin 3 season???????????????????????????????????????????? ???????
ti me les re file nai wraios ante re m eutiaxes tin mera!xaxaxaxa

T H N X

kostassssst
4 Φεβρουαρίου 2008, 16:30
Λοιπόν, παιδιά, μόλις στάλθηκε ολόκληρη η 3η σαιζόν μαζί με το 2χ17 που έλειπε. Σύντομα θα είναι και διαθέσιμα. Επίσης, πολύ σύντομα θα στείλουμε και ολόκληρη την 4η σαιζόν.:thumbsup1

cool_myll
4 Φεβρουαρίου 2008, 16:32
nice re kostas. Na ksanarwtisw. Ta dvd covers ta exei analavei kapoios? Exete anevasei to prwto volume kai kanena allo.

Nik_sgr
4 Φεβρουαρίου 2008, 16:50
Λοιπόν, παιδιά, μόλις στάλθηκε ολόκληρη η 3η σαιζόν μαζί με το 2χ17 που έλειπε. Σύντομα θα είναι και διαθέσιμα. Επίσης, πολύ σύντομα θα στείλουμε και ολόκληρη την 4η σαιζόν.:thumbsup1

Μπραβο φιλος αξιος! :thumbsup1

kostassssst
11 Μαρτίου 2008, 15:47
Μπορεί να καθυστέρησαν λίγο τα επεισόδια της 3η σαιζόν, αλλά άξιζε η αναμονή. Η 4η σαιζόν ήταν εδώ και ένα μήνα περίπου έτοιμη, αλλά περιμέναμε να βγουν πρώτα οι υπότιτλοι της 3ης. Το βραδάκι θα τους στείλω όλους μαζεμένους! Και πολύ σύντομα τελειώνουμε και με την 5η και μάλλον πριν το Πάσχα, θα έχετε όλες τις σαιζόν μεταφρασμένες!

cool_myll
11 Μαρτίου 2008, 15:50
Τα dvd covers και τα dvd menu παιδιά θα τα βγάλετε? Έχω ετοιμάσει το volume 1 που έχετε κάνει.

kostassssst
11 Μαρτίου 2008, 15:57
Τα dvd covers και τα dvd menu παιδιά θα τα βγάλετε? Έχω ετοιμάσει το volume 1 που έχετε κάνει.

Τι, έχεις κάνει εσύ dvd menu;

cool_myll
11 Μαρτίου 2008, 15:58
Οχι απο το site σας το χρησιμοποίησα. Αλλά έχουν βγει μόνο για το πρώτο volume.

kostassssst
11 Μαρτίου 2008, 16:03
Οχι απο το site σας το χρησιμοποίησα. Αλλά έχουν βγει μόνο για το πρώτο volume.

Α. Μάλλον, για να μην δέχεσαι απάντηση, το παιδί που τα έκανε, σταμάτησε. Αλλά μπορείς κάλλιστα να κάνεις δικά σου, βάζοντας μια εικόνα σχετική από πίσω...:)

Types
19 Μαρτίου 2008, 21:57
θέλω να βοηθήσω με την μετάφραση των futurama. mporei kapoios na mou steilei plhrofories sxetika m auto?(smash_types@hotmail.com):grin:

kostassssst
19 Μαρτίου 2008, 22:37
θέλω να βοηθήσω με την μετάφραση των futurama. mporei kapoios na mou steilei plhrofories sxetika m auto?(smash_types@hotmail.com):grin:

Φίλε Types, θα σε στεναχωρήσω. Εγώ μαζί με τα άλλα παιδιά της Team είμαστε καλυμένοι για να κάνουμε όλα τα τελευταία επεισόδια. Ήδη όπως έχω γράψει έχουμε στείλει την 4η σαιζόν και τελειώνουμε και με την 5η σύντομα. Δυστηχώς, αλλά δεν μπορείς να βοηθήσεις. Μπορείς όμως να βοηθήσεις εσύ και οποιος άλλο θέλει για τα 14 καινούρια επεισόδια όταν βγουν!:) Δεν στο στέλνω αυτό με e-mail γιατί απευθίνομαι και σε άλλα άτομα που θέλουν να βοηθήσουν.

kostassssst
20 Απριλίου 2008, 21:27
Λοιπόν, παιδιά, προ λίγου έστειλα όλα τα επεισόδια της 5ης σαιζόν! Θα περάσουν από μια διόρθωση από τους mods και σύντομα θα ανεβούν. Τελειώσαμε μετά από πολύ καιρό με την μετάφραση όλων το επιεσόδιων!:yahoo: Τώρα απλώς περιμένουμε να ανεβεί στο site και η 5η σαιζόν.

savdown
28 Απριλίου 2008, 16:04
:respect: :respect: :respect:
παιδιά ευχαριστούμε για την δουλειά σας μόλις ανέβουν και οι τελευταίες μεταφράσεις θα κάτσω να ξαναδώ όλες τις σαιζόν από την αρχή.
Futurama
Simpsons
Family Guy
RULES