Σελίδα 204 από 214 ΠρώτοΠρώτο ... 104154194202203204205206 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 2.031 έως 2.040 από 2135

Θέμα: Angel Official Series Discussion Thread

TV Guru! Το Avatar του/της MCAK
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Filmfreak Εμφάνιση Δημοσίευσης
    κρίμα και θα πάει χαμένη η.......καλλιτέχνιδα αυτή που μόλις πριν λίγο ανακάλυψα οτι υπάρχει ...
    Απάντησες στην ερώτηση που σκέφτηκα αμέσως: ακούει κάποιος Β.Χαλκίτη;

για την επιλογή.
    Reshop, Heda.

2. Thanks Filmfreak thanked for this post
    Moderator Το Avatar του/της savvas999
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την gigi Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Αν δεν μου κάνεις, θα σου πάρω το thanks που σου έβαλα πίσω, κι αυτό είναι άμεση απειλή
    Οκ θα το σκεφτώ
    Να τελειώσω πρώτα το όλο "Spike - απεγνωσμένες προσπάθειες - χυλόπιτα κλπ"

και για να μην είμαστε τελείως offtopic, μόλις είδα το 1x10, επίσης πολύ καλό. Γούσταρα πολύ. Καλά μόλις έδειξε και τον
    Spoiler

TV Guru! Το Avatar του/της smile88
    Likes / Thanks
    Αμαν,ψυχοπλακωθηκα παλι!Και να ρωτησω για μια ακομη φορα:
    Spoiler

Πολυ ωραιο βιντεο,Σαββα!
    Γενικα,πιστευω οτι θα σου αρεσει το Angel περισσοτερο απο την Buffy (εγω το εχω ενα σκαλακι πιο πανω απο την Buffy,κι ας στα ΤΟΠ βαζω την Buffy πρωτη!),ειναι αρκετα πιο ωριμο,και αυτο φαινεται απο τα πρωτα του επεισοδια!

5. Thanks savvas999 thanked for this post
    TV Guru!
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την smile88 Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Αμαν,ψυχοπλακωθηκα παλι!Και να ρωτησω για μια ακομη φορα:
    Spoiler
    Γιατί, απλούστατα, στην καλύτερη περίπτωση θα τον έβριζε....

Κλασσικός Angel, πάντα
    Spoiler

Το ίδιο ακριβώς κάνει και στην 8η σεζόν της Μπάφυ, για όποιον διάβασε το τεύχος
    35,5 που βγήκε σήμερα....
    Spoiler

Έτσι ήταν ο χαρακτήρας του Έιντζελ, πάντα.

Αρθρογράφος Το Avatar του/της Filmfreak
    Likes / Thanks
    ^ εσύ αν δεν τον βρίσεις τουλάχιστον μια φορά την ημέρα, δεν θα το αντέξεις ε?

πάντως ανεξάρτητα με το αν πιστεύω οτι ο Angel πήρε στο 1x08 την σωστή ή όχι από τις 2 επιλογές, σίγουρα πήρε την πιο δύσκολη και επίπονη για τον ίδιο...
    Spoiler
    το να βάζεις τον άλλο πάνω από εσένα και τα θέλω σου και το να μπαίνεις στην διαδικασία να αποκρύψεις για το καλό του άλλου κάτι που θα ήθελες όσο τίποτα άλλο στον κόσμο να μοιραστείς μαζί του...ε αν αυτό δεν είναι δείγμα αλτρουιστικής πράξης και αληθινής αγάπης, τότε ποιό είναι?? η συγκεκριμένη πρέπει να ήταν μια από τις πιο δύσκολες επιλογές της ζωής του...

8. Thanks smile88, evangeline, MCAK, bledda thanked for this post
    TV Guru!
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Filmfreak Εμφάνιση Δημοσίευσης
    ^ εσύ αν δεν τον βρίσεις τουλάχιστον μια φορά την ημέρα, δεν θα το αντέξεις ε?

πάντως ανεξάρτητα με το αν πιστεύω οτι ο Angel πήρε στο 1x08 την σωστή ή όχι από τις 2 επιλογές, σίγουρα πήρε την πιο δύσκολη και επίπονη για τον ίδιο...
    Spoiler
    το να βάζεις τον άλλο πάνω από εσένα και τα θέλω σου και το να μπαίνεις στην διαδικασία να αποκρύψεις για το καλό του άλλου κάτι που θα ήθελες όσο τίποτα άλλο στον κόσμο να μοιραστείς μαζί του...ε αν αυτό δεν είναι δείγμα αλτρουιστικής πράξης και αληθινής αγάπης, τότε ποιό είναι?? η συγκεκριμένη πρέπει να ήταν μια από τις πιο δύσκολες επιλογές της ζωής του...
    LoL!

Κι όμως, παρόλο τις λάθος επιλογές του, τον πάω τον χαρακτήρα του, στη δική του σειρά τουλάχιστον, γιατί στης Μπάφυς δεν το συζητώ, όλη την ώρα κλαιγόταν....

Πάντως, αποδεδειγμένα ο Έιντζελ είναι χαρακτήρας που πάντα έπαιρνε τις αποφάσεις μόνος του.
    Μόνος του αποφάσισε να
    Spoiler

μόνος του αποφάσισε να
    Spoiler

μόνος του αποφάσισε να
    Spoiler

μόνος του αποφάσισε να
    Spoiler

Κι αυτά ήταν μερικά παραδείγματα....

Δεν ξέρω, ίσως κριθεί από αυτές του τις αποφάσεις κάποια στιγμή,
    και επειδή βασικά ποτέ δεν έχει δοθεί τέλος στο Bangel thing, νομίζω πως
    Buffy season 8 spoiler

Likes / Thanks
    είναι η φύση του αυτή...τόσο η Buffy όσο και ο Angel είναι αυτοί που κατά καιρούς έπρεπε να πάρουν δύσκολες αποφάσεις χωρίς να συμβουλευτούν την scooby gang και την Angel investigations αντίστοιχα...γιατί μπορεί να θεωρείται συμπολεμιστής με την ομάδα του ο καθένας, αλλά στην ουσία δεν γίνεται να είναι ίσοι...γιατί όπως είπε και η Willow στην Buffy, she is the slayer and they are the slayerettes...και αντίστοιχα ο Angel είναι ο champion και η ομάδα του είναι πρακτικά αυτό ακριβώς...η ομάδα του...αυτός έχει τον τελικό λόγο, γιατί αυτός είναι που δίνει την τελική μάχη και κάνει τις περισσότερες θυσίες και αν το θες και αλλιώς...παίρνει τις δύσκολες αποφάσεις γιατί οι άλλοι δεν τολμούν...το ίδιο ακριβώς ισχύει και για την Buffy...δεν θεωρώ αυτό που έγραψες για την 2η σαιζόν που
    Spoiler
    το οτι ο καθένας τους αναγκάζεται να πάρει αποφάσεις μόνος του, δεν σημαίνει οτι δεν λογαριάζει τον άλλο...αυτό που προσπαθώ να εξηγήσω είναι οτι δεν έχει να κάνει με τον χαρακτήρα του Angel ή της Buffy, αλλά με την ιδιότητα τους...στην Βangel σχέση, πήρε πράγματι αυτός τις περισσότερες αποφάσεις μόνος του και αυτό γιατί εφόσον θεώρησε οτι γίνονται για το δικό της καλό, κάποιος έπρεπε να τις κάνει...και μην κοροϊδευόμαστε, η Buffy δεν θα μπορούσε...

TV Guru!
    Likes / Thanks
    Η Μπάφυ δεν νομίζω ποτέ ότι πήρε κάποια απόφαση χωρίς είτε πριν να έχει συμβουλευτεί την ομάδα της, είτε να την έχει ενημερώσει και να τους έχει πει "ακολουθάτε ή όχι, αποφασίστε".
    Αν κάνω λάθος, πες μου που.

Αυτό με το τέλος της 2ης σεζόν δεν ισχύει,
    ήταν προσωπική της απόφαση, δεν έβαζε σε ρίσκο τη ζωή κανενός.
    Άσχετα αν άφηνε μόνο του το
    Spoiler
    ,
    ήταν μία απόφαση που βασικά αφορούσε την προσωπική της ζωή και το κάλεσμά της, όχι απόφαση για το τι να πράξει στο επερχόμενο κακό.

Αντίθετα, ο Έιντζελ έχει πράξει, ουκ ολίγες φορές, πράγματα που δεν ενημέρωσε κανέναν από την ομάδα του, κι έχει πάρει δύσκολες αποφάσεις, τις αποφάσεις που ένας αρχηγός θα έπαιρνε....

Κι αυτό βασικά μου τη σπάει στα δύο verse, ότι οι champions είναι τελείως διαφορετικοί, όπως τους βολεύει ένα πράγμα.
    Στο ένα βλέπουμε έναν αρχηγό, που θα πάρει τις σκληρές αποφάσεις, που θα θυσιάσει λίγους για να σώσει τους πολλούς,
    ενώ στο άλλο βλέπουμε βασικά την ερμηνεία της λέξης champion, δηλαδή υπέρμαχο και υπερασπιστή, που θα σκεφτεί καλά και θα ζυγίσει πριν αποφασίσει, που θα συμβουλευτεί και που ποτέ δεν θα αποφασίσει να σκοτώσει έναν για να σώσει το σύνολο, θα ψάξει για άλλον τρόπο.

Likes / Thanks
    Η Μπάφυ δεν νομίζω ποτέ ότι πήρε κάποια απόφαση χωρίς είτε πριν να έχει συμβουλευτεί την ομάδα της, είτε να την έχει ενημερώσει και να τους έχει πει "ακολουθάτε ή όχι, αποφασίστε".
    Αν κάνω λάθος, πες μου που.
    εγώ πάλι δεν θυμάμαι να έχει συμβουλευτεί πολλές φορές την scooby gang ως προς μια σοβαρή απόφαση...sorry αλλά το διατάζω και αν θέλετε ελάτε, αν όχι καθίστε σπίτι σας, δεν το λες και απόφαση που βγαίνει με δημοκρατικές διαδικασίες ...επιμένω οτι συμπεριφερόταν αντίστοιχα με τον Angel στην ομάδα της σε αυτό το κομμάτι...παραδείγματα συγκεκριμένα δεν μου έρχονται τώρα (είναι και η ώρα τέτοια ), αλλά να είσαι σίγουρη οτι αν αύριο θυμηθώ κάτι πιο συγκεκριμένο θα στο πω...

Αυτό με το τέλος της 2ης σεζόν δεν ισχύει,
    ήταν προσωπική της απόφαση, δεν έβαζε σε ρίσκο τη ζωή κανενός.
    Άσχετα αν άφηνε μόνο του το
    Spoiler
    ,
    ήταν μία απόφαση που βασικά αφορούσε την προσωπική της ζωή και το κάλεσμά της, όχι απόφαση για το τι να πράξει στο επερχόμενο κακό.
    μα το αντίθετο συνέβη με τον Angel από αυτό που λες...η επιλογή του είχε να κάνει ακριβώς ώστε να μην βάλει κανέναν σε ρίσκο...αυτό με την Buffy το έφερα ως παράδειγμα γιατί και οι 2 περνούσαν δύσκολες φάσεις που είχαν να κάνουν με ψυχολογικά τους αδιέξοδα και φυσικά διαφωνώ και με τις 2 στάσεις, αλλά δεν παύω να τους καταλαβαίνω...
    Spoiler

Αντίθετα, ο Έιντζελ έχει πράξει, ουκ ολίγες φορές, πράγματα που δεν ενημέρωσε κανέναν από την ομάδα του, κι έχει πάρει δύσκολες αποφάσεις, τις αποφάσεις που ένας αρχηγός θα έπαιρνε....
    αυτό ακριβώς είναι η ουσία αυτού που έλεγα...ο Angel και η Buffy είναι αυτό ακριβώς...αρχηγοί...το μέλλον του κόσμου κρίνεται στα δικά τους χέρια και αυτοί είναι αυτοί που έχουν και πρέπει να έχουν την τελευταία λέξη...ειδικά όσο αφορά θυσίες που πρέπει να γίνουν και είναι δύσκολο στα υπόλοιπα μέλη της ομάδας του καθενός να ανταπεξέλθουν με κάτι τέτοιο, αυτοί είναι που τραβάνε την διαχωριστική γραμμή (Buffy's words)...

Κι αυτό βασικά μου τη σπάει στα δύο verse, ότι οι champions είναι τελείως διαφορετικοί, όπως τους βολεύει ένα πράγμα.
    Στο ένα βλέπουμε έναν αρχηγό, που θα πάρει τις σκληρές αποφάσεις, που θα θυσιάσει λίγους για να σώσει τους πολλούς,
    ενώ στο άλλο βλέπουμε βασικά την ερμηνεία της λέξης champion, δηλαδή υπέρμαχο και υπερασπιστή, που θα σκεφτεί καλά και θα ζυγίσει πριν αποφασίσει, που θα συμβουλευτεί και που ποτέ δεν θα αποφασίσει να σκοτώσει έναν για να σώσει το σύνολο, θα ψάξει για άλλον τρόπο.
    σόρι αλλά εδώ σε χάνω...αν η πρώτη περίπτωση που αναφέρεις είναι αυτή του Angel και η δεύτερη της Buffy τότε σε βρίσκω τελείως λάθος και απορώ που έγραψες κάτι τέτοιο ...

στην Buffy
    Spoiler
    οπότε είναι λίγο άτοπο αν εννοείς οτι η Buffy είναι η 2η περίπτωση που δεν θα σκοτώσει για το κοινό καλό...αφού αυτό ακριβώς ήταν το μήνυμα της προς όλους στην τελευταία σαιζόν...θυσιαζόμαστε και θυσιάζουμε τα πάντα για το κοινό καλό της ανθρωπότητας...

TV Guru!
    Likes / Thanks
    Ο Έιντζελ δεν ήταν
    Spoiler

Η Άνυα,
    Spoiler

Για τον Σπάικ,
    Spoiler

Και ναι, μπορεί να έχει πει ότι
    Spoiler

Και πάλι σου λέω, η Μπάφυ ποτέ δεν πήρε κάποια απόφαση που είτε να μην την είχε συζητήσει πριν, είτε να μην είχε ενημερώσει την ομάδα της.

Ο Έιντζελ αντίθετα, πολλές φορές αποφάσιζε χωρίς να ενημερώσει καν,
    παράδειγμα η απόφασή του να
    Spoiler

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία