Σελίδα 1 από 25 12311 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 243

Θέμα: Law and Order: Special Victims Unit - Official Series Thread

TV Master Το Avatar του/της JHRZ
    Likes / Thanks

Law and Order: Special Victims Unit - Official Series Thread

Κατ' αρχήν, όσοι θέλετε να διαβάσετε περί τίνος πρόκειται η σειρά, δείτε εδώ ένα review από την φίλτατη απρόσεχτη (careless): http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=7912

Εδώ θα μπορούμε να συζητάμε για αυτή την σειρά. Οι κανόνες που ισχύουν και στα άλλα αντίστοιχα thread ισχύουν κι εδώ (για να μην ξεχνιόμαστε).

Απορίες, εντυπώσεις, ιδέες, ό,τι σχετικό σας κατέβει γράψτε το. Απ' ό,τι έχω παρατηρήσει οι υπότιτλοι κατεβαίνουν άμεσα από συγκεκριμένο αριθμό (περί τα 40) ατόμων, οπότε ότι θέλετε μας ρωτάτε και προσπαθούμε να απαντνάμε.

Στο πνεύμα λοιπόν αυτό...

Να αναγγείλω δύο νέα που αφορούνε τη σειρά. Οι δύο κύριοι πρωταγωνιστές Chris Meloni και Mariska Hargitay έχουν συμβόλαιο μέχρι και τη 10η season της σειράς.

Σε αντίθεση, έρχονται η Diane Neal (ADA Casey Novak) και ο Adam Beach (Det. Chester Lake) των οποίων τα συμβόλαια λήγουν με το τέλος της 9ης season και δε θα ανανεωθούν.

Προσωπικά μου τη δίνει που θα φύγει η Κέισι... μου πήρε λίγο καιρό να τη συνηθίσω αλλά τα κατάφερα. Οι φήμες λένε πως δε θα επανέλθει η Stephanie March (aka Alexandra Cabbot) αλλά θα φέρουν νέο αίμα στη σειρά. Άιντε να δούμε. Αξίζει να σημειωθεί πως η Diane Neal είναι η αντιεισαγγελέας με τη μεγαλύτερη διάρκεια συμμετοχής σε τηλεοπτική σειρά Law and Order (SVU, Law and Order, Criminal Intent, Trial By Jury).

Αυτά τα ολίγα από μένα.

Σας παραθέτω κάποιους link απ' τα επίσημα site:

επίσημο site της σειράς (ψάξτε λίγο, έχει επίσημο production blog- κορυφαίο):
    http://www.nbc.com/Law_&_Order:_Special_Victims_Unit/

Chris Meloni
    http://www.christopher-meloni.com/

Mariska Hargitay (H MH έχει δημιουργήσει ένα ίδρυμα το Joyful Heart Foundation, που προωθεί θεραπείες για θύματα σεξουαλικής κακοποίησης με δελφίνια.)
    www.mariska.com

Diane Neal (το site το φτιάχνει μόνη της και γράφει τουλάχιστον μια φορά την εβδομάδα στο blog)
    www.dianeneal.com
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την JHRZ; 24 Απριλίου 2008 στις 13:46

Ράνια παρακαλώ! www.saferinternet.gr : Η ενημέρωση σώζει! / celinez.deviantart.com

TV Guru!
    Likes / Thanks
    Μπράβο Ράνια για την πρωτοβουλία, το σκεφτόμουν κι εγώ να ανοίξω ένα thread να συζητάμε για τη σειρά, αλλα δεν το έκανα γιατί νόμιζα ότι μάλλον θα κάνω μονόλογο

Τωρα, γι'αυτό που λες με την Casey ότι θα φύγει, δεν μπορούμε να κάνουμε κανένα petition? :*(

SVU χωρίς Casey Novak δε γίνεται

3. Thanks JHRZ thanked for this post
    Likes / Thanks

Confused

To πολύ πολύ να καταλήξουμε να μιλάμε οι δυο μας.... αντί για MSN ένα πράμα...

Petition δεν ξέρω αν μπορούμε να κάνουμε, αλλά και να κάναμε δε νομίζω πως θα 'χε αποτέλεσμα. Η ίδια σχολίασε πως θέλει να κάνει καινούρια πράγματα. Αν δείτε το βιογραφικό της, η κοπέλα έχει ασχοληθεί με ΠΑΡΑ πολλά πράγματα, μου έκανε εντύπωση πως κατάφερε κι έμεινε τόσα χρόνια στη σειρά. Προσωπικά, θα προσπαθήσω να το δω ψύχραιμα το θέμα, γιατί η άλλη που θα φέρουν μπορεί να φέρει κάτι το διαφορετικό... ελπίζω μόνο να μην τη σκοτώσουνε ώστε ο χαρακτήρας να μπορεί να επιστρέψει σαν guest, αν μη τι άλλο. Η εξήγηση λένε πως θα δοθεί στο τελευταίο επεισόδιο της σεζόν.

Ακολουθούν σχόλια για επόμενα επεισόδια:

Spoiler

Ράνια παρακαλώ! www.saferinternet.gr : Η ενημέρωση σώζει! / celinez.deviantart.com

TV Guru! Το Avatar του/της gtrig
    Likes / Thanks
    Πάρτε κι άλλον έναν, επειδή η σειρά μου αρέσει παρα πολύ. Μπορεί αρκετές φορές να είναι σκληρή και να έχει βαριά ατμόσφαιρα, ωστόσο έχει πολύ καλές ερμηνείες, είναι καλογραμμένη και νομίζω ότι και μόνο του το γεγονός ότι διανύει την 9η σεζόν προβολής της λέει πολλά.
    Ως άντρας έχω κι έναν επιπλέον λόγο να την παρακολουθώ.
    Spoiler

If you could see through my eyes
    You know I'd try to change it all
    I've been trying all my life
    To stand up every time I fall..
    .

6. Thanks JHRZ thanked for this post
    TV Guru!
    Likes / Thanks
    To Undercover ήταν το καλύτερο επεισόδιο της 9ης σεζόν, προβλέπω Emmy nomination για τη Mariska

Για τον Robbin Williams δεν έχω άποψη, αλλά με έχει χαλάσει που θα παίξει ο Bill Pullman το αμορε της Olivia. Έλεος δηλαδή, δεν γίνεται που δεν γίνεται κάτι με τον Elliot, έπρεπε να φέρουν αυτόν τον άσχημο?

gtrig, έχεις δίκιο, η Mariska είναι κούκλα

Likes / Thanks

Thumbsup1

Για τον Bill Pullman... ένα έχω να πω...
    Spoiler

Όσο για το Έμμυ για την Μαρίσκα... ήταν συγκλονιστική. Αν δεν το πάρει, δεν ξέρουν τι τους γίνεται στην επιτροπή... για να μην πω πως όλοι οι φαν είναι έτοιμοι για ξεσηκωμό σε τέτοια περίπτωση....

Μιας και η μόνη σεζόν εδώ με ολοκληρωμένους υποτίτλους εδώ είναι η 8η προτείνω να κάνουμε ένα υποτυπώδες poll για να δούμε ποιο επεισόδιο μ/σας άρεσε περισσότερο.

Προσωπικά, είχε πολλά και ωραία επεισόδια, αλλά αυτό που θα έβλεπα οποιαδήποτε στιγμή ξανά και ξανά θα ήταν το "loophole". H φάση με την Κέισι και την Ολίβια στο τέλος "don't think of it very long, this offer has a half-life of 10 seconds" είναι όλα τα λεφτά!! Αν κι επαναλαμβάνω πως η 8η είχε και πολλά και πολύ ωραία επεισόδια... για να μη μιλήσουμε για το τελευταίο ("Screwed" )...

TV Guru!
    Likes / Thanks
    Πριν μερικές μέρες, γιόρτασαν την προβολή του 200ου επεισοδίου του SVU, και είχαν και μια πολύ ωραία τούρτα Να και οι φωτογραφίες απ'τη γιορτή:

Spoiler

Spoiler

Spoiler

10. Thanks JHRZ thanked for this post
    Likes / Thanks

Mrgreen

Μπράβο τους, να τα χιλιάσουν!!!

Spoiler

Επίσης, να συμπληρώσουμε πως το 200 επεισόδιο είχε guest star τον Robbie Williams και πως την επόμενη Τρίτη θα προβληθεί το τελευταίο επεισόδιο της σεζόν...
    Spoiler

Και φυσικά θα είναι το τελευταίο επεισόδιο της αγαπημένης μας DA Casey Novak. σνιφ.

Likes / Thanks
    Μετά χαράς μου αναγγέλω πως το επεισόδιο "Harm" της 9ης σεζόν έλαβε το βραβείο "ATAS award". Τα βραβεία αυτά δίνονται ως ένδειξη ευγνωμοσύνης για την κοινωνική προσφορά της τηλεόρασης. Το εν λόγω επεισόδιο πραγματεύεται αν η ιατρική πρέπει να βοηθάει στη μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα των βασανιστηρίων. To βραβείο παρουσίασε ο Chris Meloni και παρέλαβαν οι παραγωγοί της σειράς Dick Wolf, Neal Baer και Ted Kotcheff.

Βραβεύτηκαν και άλλες σειρές φυσικά για τη δική τους προσφορά, όπως το Boston Legal.

Πηγή και ολόκληρο το άρθρο εδώ: http://www.emmys.org/awards/tvacadhonors-wrap.php

Newbie
    Likes / Thanks
    Δεν ξέρω αν γράφω στο κατάλληλο thread, αλλά θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για την πολύ καλή δουλειά που κάνετε με τους υπότιτλους για μια πολύ καλή, αλλά υποτιμημένη σειρά.

14. Thanks selinn3, Kyros2007, careless, JHRZ thanked for this post
Σελίδα 1 από 25 12311 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία