Σελίδα 1 από 10 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 96

Θέμα: Απολογισμός 5ης σαιζόν [spoilers up to date]

TV Guru! Το Avatar του/της irene_gemini
    Likes / Thanks

Απολογισμός 5ης σαιζόν [spoilers up to date]

Μολις τελειωσα και την 5η σαιζον και δυστυχως μαζι με αυτη και την ωραιοτερη σειρα που εχω δει ποτε σε ελληνικη και ξενη τηλεοραση!

Βεβαια η 5η σαιζον ηταν πολυ μικρη και δεν τη χορτασα καθολου!
    Απο το 13 επεισοδιο και μετα εγινε τρομερα ενδιαφερουσα αλλα πιο πριν ηταν για μενα by far η χειροτερη σαιζον alias!
    Μου φανηκε τοσο βαρετη που πρωτη φορα σκεφτηκα ακομη και να προχωρησω με fast forward καποια σημεια σε μερικα επεισοδια!
    Το μεγαλυτερο μου προβλημα ηταν οτι δεν επαιζε ο Βον!Και χωρις Βον το alias δεν ειναι alias!Επειδη εγω το βλεπω ετεροχρονισμενα μηπως ξερει κανεις να μου πει για ποιον λογο δεν εβαλαν τον Michael Vartan να παιξει στην 5η σαιζον κανονικα;Ηταν λογω σεναριου ή μηπως υπηρχε καποιο προβλημα στις μεταξυ τους σχεσεις;
    Αν ειναι ποτε δυνατον δηλαδη να υπαρχουν στους τιτλους αρχης οι καινουριοι και ο Βον να εμφανιζεται σαν special guest star!!!!!!!!!

Παρεπιπτοντως,τους καινουριους τους συμπαθησα πολυ!Μου αρεσε πολυ και ο Τομ σα χαρακτηρας και η Ρεϊτσελ αλλα και η Ρενιε!Απλα αυτο που μου κακαοφανηκε ηταν οτι τελικα δε ξεδιπλωσεο JJ τους χαρακτηρες τους οπως επρεπε!Ασχοληθηκε πολυ προχειρα μαζι τους και ειναι κριμα!Ιδιως ο Τομ θα μπορουσε να μας δειξει πολλα!

Παντως γενικα νομιζω οτι στην τελευταια αυτη σαιζον ο JJ σαν να το παρατησε λιγο το θεμα και εκλεισε την καταπληκτικη αυτη σειρα με πολυ βιαστικο τροπο!

Η τελευταια σκηνη με αποζημιωσε και με το παραπανω,αλλα εχω μια απορια:
    Η Σιντνεϊ συνεχιζε να δουλευει σε μυστικες αποστολες;

TV Guru! Το Avatar του/της sirina
    Likes / Thanks
    Ναι συνεχιζει να δουλευει, αλλα προφανως πιο χαλαρα.

Οσο για το γιατι δεν εμφανιστηκε ο λατρεμενος Βαρταν στην τελευταια σεζον, ειχα διαβασει εδω στο φορουμ οτι επειδη ειχε χωρισει με την Τζενιφερ και αυτη ειχε παντρευτει τον μπουλη τον Αφλεκ οι σχεσεις τους δεν ηταν καλες και ηθελε να αποχωρησει. Προφανως αλιας χωρις Βον δεν υφισταται και κανανε αυτες τις αλχημειες για να τον κρατησουν. Αν λεω βλακειες ας με διορθωσει καποιος.

Ειρηνη μου, χαιρομαι ειλικρινα που σου αρεσε, η σειρα οντως τα σπαει, απορω με τον εαυτο μου που το λεω αλλα ο JJ εκανε εκπληκτικη δουλεια. Και ναι οντως, η τελευταια σεζον ηταν αρκετα παραπεταγμενη γιατι εμφανιστηκε το Λοστ.

Τωρα ποια σειρα εχει σειρα? Πες Γκαλακτικα πες Γκαλακτικα(η αντε Βερονικα).

Moderator Το Avatar του/της Kal_El_77
    Mεταξύ των Veronica Mars, WhedonVerse & ΗΙΜΥΜ Forums
    Likes / Thanks
    οι 2 τελευταίες σαιζόν είναι ο λόγος που μου έχει αφήσει μια πολύ άσχημη γεύση η σειρά. Δυστυχώς, όταν τραβάς κάτι από τα μαλλιά, είναι λογικό να κουράζει. Έχω πει τις απόψεις μου και για το Series finale (περιληπτικά: τίγκα στα κλισέ και στον οτιναναιϊσμο).

Βέβαια, όσο μάπα κι αν ήταν οι 2 τελευταίες (ίσως με εξαίρεση 2,3 στιγμές), τίποτα δεν μπορεί να μου στερήσει τις συγκλονιστικές στιγμές που μου χάρισαν οι 3 πρώτες σαιζόν. Γι αυτό εξάλλου, παραμένει μέσα στο τοπ15 των αγαπημένων μου σειρών. Σίγουρα στη πορεία θα μεταφερθεί στο τοπ20, αλλά και πάλι, θα έχει μια ξεχωριστή θέση στη καρδιά μου!

Espinoza RULES!!!!!!!!

Its All Fun And Games, Until One Of You Gets My Foot Up Your Ass!
    Veronica Mars Forum*Whedonverse

TV Master Το Avatar του/της felix13
    Likes / Thanks
    Εμενα μου αρεσε αρκετα αυτη η σεζον αν και θα μπορουσε να ηταν καλυτερη και ισως θα μπορουσε να συνεχιστει.

Τωρα ποια σειρα εχει σειρα? Πες Γκαλακτικα πες Γκαλακτικα(η αντε Βερονικα).
    Dexter να δεις.
    Lostaholics Anonymous Member

Likes / Thanks
    Ευακι και εγω κατι τετοιο ειχα μυριστει σχετικα με τον λατρεμενο Michael Vartan αλλα μετα το απερριψα γιατι ειχα διαβασει οτι παρ’ολο που ειχαν χωρισει με τη Τζεν,οι σχεσεις τους παρεμεναν πολυ φιλικες!
    Αλλα απ’οτι φαινεται εχεις δικιο!Μα καλα και αυτη η γυναικα ειναι τελειως ηλιθια!Αφησε τον υπερτατο αντρα για να παντρευτει και να κανει παιδι με τον Τζενιφερλοπεζικο παρατημενο;Μερικες φορες δεν τις καταλαβαινω τις γυναικες!

Παντως θα παω τωρα στο αναλογο τοπικ και θα ψηφισω με κλειστα τα ματια οτι ηταν η χειροτερη σαιζον,μονο και μονο επειδη ελειπε ο λατρεμενος Βον και επειδη ο JJ την παρατησε τη σειρα για το Lost!

Δυστυχώς, όταν τραβάς κάτι από τα μαλλιά, είναι λογικό να κουράζει. Έχω πει τις απόψεις μου και για το Series finale (περιληπτικά: τίγκα στα κλισέ και στον οτιναναιϊσμο).
    Καλα ψοφησα στα γελια με την καινουρια λεξη!Παντως ηταν γεγονος οτι περιμενα να πεθανουν οι γονεις Μπριστοου αλλα στο κοματι που ο Σλοαν απεκτησε την αιωνια ζωη το τραβηξε απο τα μαλλια!Δεν το περιμενα αυτο με την καμια!Αλλα και που ο Τζακ σηκωθηκε μετα απο τετοιο τραυματισμο και εφτασε μεχρι τη σπηλια και τον παγιδευσε εκει για παντα!

Γι αυτό εξάλλου, παραμένει μέσα στο τοπ15 των αγαπημένων μου σειρών. Σίγουρα στη πορεία θα μεταφερθεί στο τοπ20, αλλά και πάλι, θα έχει μια ξεχωριστή θέση στη καρδιά μου!
    Α ειναι σε χαμηλη θεση εσενα!Εμενα αγγιζει κορυφη χωρις βεβαια να εχω δει ακομη πολλες ξενες!

Παντως σε ολο το alias προσπαθουσα να ψυχολογησω αδερφες Ντερεβκο και να αποφασισω ποια ειναι χειροτερη!Ειχα καταληξει στην Ελενα,αλλα τελικα μετα και τον 5ο κυκλο ψηφιζω δαγκωτο Ιρινα γιατι η γυναικα πραγματικα δεν παιζεται!Ηθελα ομως να εκανε ανατροπη στο τελος το σεναριο και να αποδεικνυοταν το η "αληθεια παιρνει χρονο"!Δυστυχως κατεληξε σαν τη διαβολικη μανα που σκοτωνεται για τις αμαρτιες της!

Τελος θα ηθελα να ζησει η Ναντια οσο και αν ηταν χαπι εντ!Τη συμπαθησα παρα πολυ και μου αρεσαν μαζι οι 2 αδερφες!

Τωρα οσο για τη συνεχεια,θα σας απογοητευσω αγαπητα συμφορουμιτακια και θα σας πω οτι θα περασω ενα χερι lost&prison break γιατι δεν τα εχω δει ολοκληρωμενα και δε γινεται να χτισεις καριερα στις ξενες σειρες αν δεν εχεις ολοκληρωμενη αποψη γι’αυτα τα 2!Πιστευω δε θα μου παρουν πολυ!Μετα θα το σκεφτω σοβαρα για να αρχισω το επομενο!

Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την irene_gemini Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Τωρα οσο για τη συνεχεια,θα σας απογοητευσω αγαπητα συμφορουμιτακια και θα σας πω οτι θα περασω ενα χερι lost&prison break γιατι δεν τα εχω δει ολοκληρωμενα και δε γινεται να χτισεις καριερα στις ξενες σειρες αν δεν εχεις ολοκληρωμενη αποψη γι’αυτα τα 2!Πιστευω δε θα μου παρουν πολυ!Μετα θα το σκεφτω σοβαρα για να αρχισω το επομενο!
    παραμένω μόνο σε αυτό, και έρχομαι να σου πω ότι, για να έχεις ολοκληρωμένη άποψη για αμερικάνικες σειρές, ΠΡΕΠΕΙ να δεις BUFFY! Είναι η σειρά που άλλαξε όλες τις σειρές. Η αρχή του καλού! Ακόμα και το Alias (και όχι μόνο αυτό), πάνω εκεί στηρίχτηκε.

Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Kal_El_77 Εμφάνιση Δημοσίευσης
    παραμένω μόνο σε αυτό, και έρχομαι να σου πω ότι, για να έχεις ολοκληρωμένη άποψη για αμερικάνικες σειρές, ΠΡΕΠΕΙ να δεις BUFFY! Είναι η σειρά που άλλαξε όλες τις σειρές. Η αρχή του καλού! Ακόμα και το Alias (και όχι μόνο αυτό), πάνω εκεί στηρίχτηκε.
    Ποσες σαιζον εχει αυτο βρε Καλ και τι εχει και το εχεις θεοποιησει ετσι;
    Παντως φορουμ δε βλεπω να υπαρχει εδω!Καλα μπορει και να με πεισεις στο τελος!

Likes / Thanks
    Ε όχι και δεν έχει forum!
    http://www.greektvsubs.gr/forumdisplay.php?f=187

Είναι και στην υπογραφή μου. Και πίστεψέ με, δεν είμαι μόνος μου!

9. Thanks vagos thanked for this post
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Kal_El_77 Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Ε όχι και δεν έχει forum!
    http://www.greektvsubs.gr/forumdisplay.php?f=187

Είναι και στην υπογραφή μου. Και πίστεψέ με, δεν είμαι μόνος μου!

Οκ,απλα δεν ηξερα οτι το Buffy αντιστοιχουσε στο Whedonverse!
    Τη σειρα πρωτη φορα απο σενα την ακουσα!

TV Guru! Το Avatar του/της vagos
    Likes / Thanks
    αν δεν έχεις δει buffy δεν έχεις δει τίποτα!

Σελίδα 1 από 10 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας