Αποτελέσματα Δημοσκόπησης: Terminator: TSCC 2x01 - "Samson & Delilah" - Πως σας φάνηκε το επεισόδιο;

Ψηφοφόροι
67. Δεν μπορείτε να ψηφίσετε σε αυτή τη δημοσκόπηση
  • Άριστο

27 40,30%
  • Πολύ Καλό

29 43,28%
  • Καλό

7 10,45%
  • Μέτριο

2 2,99%
  • Χάλια

2 2,99%
  • Απογοήτευση

0 0%
Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 35

Θέμα: Terminator: TSCC 2x01 - "Samson & Delilah"

Moderator Το Avatar του/της dimath
    Likes / Thanks

Terminator: TSCC 2x01 - "Samson & Delilah"

Η περίληψη είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαβάσετε):

Περίληψη

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags.
    2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί αύριο.
    3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Θα ενημερωθείτε σχετικά με την έκδοση που θα μεταφραστεί, γι' αυτό να αποφύγετε σχετικές ερωτήσεις.
    4. H ενημέρωση της έκδοσης που θα μεταφραστεί θα γίνεται:
    α) είτε σε αυτό το ποστ από τον αρμόδιο mod, μόλις αυτό είναι δυνατό,
    β) είτε στο θέμα με τους αγγλικούς υπότιτλους, εδώ, από οποιονδήποτε χρήστη έχει σωστή ενημέρωση.

Όποιος ενδιαφέρεται για την έκδοση του επεισοδίου, να ΜΗΝ προχωρήσει στα επόμενα posts, να αρκεστεί στα παραπάνω. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
    5. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
    6. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
    7. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
    8. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προβολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
    9. Αν κάποιος βρει πρώτος υπότιτλους σε οποιαδήποτε γλώσσα να τους ποστάρει στο αντίστοιχο θέμα, εδώ.
    10. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

Οι υπότιτλοι είναι έτοιμοι και θα του βρείτε εδώ:
    Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S02E01.HDTV.XviD-NoTV
    Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S02E01.720p.HDTV.x264-CTU
    Terminator.The.Sarah.Connor.Chronicles.S02E01.720p.HDTV.MPEG2
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την dimath; 12 Σεπτεμβρίου 2008 στις 21:07

TV Guru! Το Avatar του/της kossstasss
    Likes / Thanks
    το επεισόδιο είναι μα-μά-το!!!

μόνο από τους τίτλους στην αρχή (οι οποίοι έχουν αλλάξει) έμεινα! καλά δεν παίζει!!! πάω για ύπνο ευτυχισμένος!!!

έγραψα και δίπλα ότι θα μεταφράσουμε την HDTV.XviD-NoTV

αν βρει κάποιος αγγλικούς, ας τους βάλει σε ένα ράπιντ στο δίπλα θέμα...

3. Thanks lost24, lostS4, vasp, tonypapadovic, dimath, Kal_El_77 thanked for this post
    TV Maniac Το Avatar του/της Dkiearth
    Likes / Thanks
    perimena kati pio ediposiako gia season premier...idika i arxi itan athlia olokliri ekrixi kai oute ena komati kamenou dermatos mono merikes gratsounie....
    kai eleos i skini me tin toualeta...apla eleos

TV Guru! Το Avatar του/της kossstasss
    Likes / Thanks
    Φοβερή πρεμιέρα!!! Τρελό επεισόδιο, δεν χορταίνω να το βλέπω (θα το ξαναδώ με τον κανονικό player το βράδυ...)

Η Σίρλεϊ ήταν φοβερή, δεν περίμενα να μ' αρέσει τόσο πολύ η ερμηνεία της, αλλά με ξάφνιασε θετικά! Και η σύνδεση με τη 2η ταινία στην τελευταία σκηνή, κορυφή...

Η Κάμερον δεν μ' άρεσε εκείνο που έκανε με στην οθόνη της...το :"override", μου φάνηκε κάπως ύποπτο... κατά τ' άλλα με όποιο στρατόπεδο και να είναι, είμαι μαζί της!!!

Αρθρογράφος Το Avatar του/της Sienna
    Likes / Thanks
    τελείωσα και εγώ το επεισόδιο !!!!

ήταν πολύ καλή πρεμιέρα !!!!

αυτή που δεν μου άρεσε ήταν η κοκκινομάλλα !! πολύ κακιά !!!!

αλλά και η Cameron περίεργα μας τα λέει !!! για να δούμε στο επόμενο επεισόδιο τι θα γίνει !!!

ευχαριστώ για τους υπότιτλους !!!!

Moderator Το Avatar του/της dimath
    Likes / Thanks
    Μόλις το είδα κι εγώ. Πολύ καλο!

Καταρχάς, πολύ ωραίο το νέο intro!

Δεν μου άρεσε το ότι η Cameron μετά από μια τέτοια έκρηξη...

...κατάφερε να βγει με απλά κοψίματα στο δέρμα και με ανακατεμένο το μαλλί. Όπως και το ότι όλως τυχαίως φεύγουν με το τζιπάκι και ενώ την έχουν πίσω τους, στο τέλος καταλήγουν να την βρίσκουν μπροστά τους. Με λίγα λόγια οι σεναριακές ευκολίες δεν έλειπαν, αλλά εντάξει. Το terminator είναι από τις σειρές που βλέπω και δεν έχω τέτοιες απαιτήσεις καθώς μου προσφέρει άλλα πράγματα. Αν θέλω σφιχτοδεμένο σενάριο βλέπω The Wire. Όχι terminator και prison break.

Μου άρεσε η σκηνή στην αρχή με το slow motion και τη μουσική να παίζει δυνατά. Μου θύμισε το τελευταίο επεισόδιο της 1ης με τους SWAT που έπεφταν στη πισίνα.

Για μια στιγμή πίστεψα ότι η Cameron θα τον πείσει εκεί που του έλεγε ότι τον αγαπάει αλλά τελικά, προς έκπληξή μου, δεν τα κατάφερε. Αυτό όμως με το οποίο έμεινα με το στόμα ανοιχτό ήταν η τελευταία σκηνή (). Ναι, επιτέλους είδαμε T-1000!

Γενικότερα το επεισόδιο, όπως σχεδόν όλα, είχε πολύ καλά εφέ.

Μπράβο στην ομάδα για την μετάφραση!
    kossstasss, GrigD, eparatos, Arikkado
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την dimath; 9 Σεπτεμβρίου 2008 στις 22:28

8. Thanks GrigD, tonypapadovic thanked for this post
    Banned
    Likes / Thanks
    Πολυ καλο το επεισοδιο. Θα ειναι μια εξαιρετικη σεζον νομιζω.
    Απα πα πα διπροσωπες γυναικες !

10. Thanks lost24 thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της stelbak
    Likes / Thanks
    Αρκετά καλό το επεισόδιο,ίσως και να ήθελα κάτι παραπάνω για season premiere.
    Είχε αρκετή δράση και η νέα κακιά φαίνεται καλή, αν και σίγουρα την παράσταση θα κλέψει πάλι η Κάμερον!
    Tι να εννοεί με το termination override?
    Οτι σταματά την αποστολή εξολόθρευσης εντελώς ή ότι τη σταματά προσωρινά?
    Μάλλον το 2ο ε?
    Ωραία η τελευταία σκηνή και φοβερή η νέα έναρξη!
    Και φυσικά οι subs άψογοι!

12. Thanks GrigD thanked for this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της Filmfreak
    Likes / Thanks
    ισως το καλυτερο επεισοδειο μεχρι τωρα...αναμενεται πολυ ανανεομενη σαιζον...η Shirley Manson ηταν φοβερη οπως παντα και στον ρολο και στο τραγουδακι που ειπε στην αρχη...γενικα λοιπον πολυ καλες εντυπωσεις!!!!!

Ενεργό Μέλος
    Likes / Thanks
    Καταπληκτικό το επεισόδιο.

Επιτέλους είδαμε και μια διαφορετική προσέγγιση απο αυτή που μας έχουν πλασάρει οι μεχρι τώρα 3 ταινίες και η πρώτη σαιζόν της σειράς.

Ο Τ-888 στάλθηκε στο παρελθόν για να σκοτώσει τον Τζον Κόννορ αλλά ταυτόχρονα, ο Τ-1000 θα εξασφαλίσει οτι η skynet θα ξεκινήσει το έργο της παρά τις προσπάθειες της αντίστασης.

Και το 1ο αυτό επεισόδιο με έπεισε. Πλέον ο μεγαλύτερος κίνδυνος δεν αποτελεί ο Κρομάρτι αλλά ο Τ-1000 και αυτό που ετοιμάζει. Άψογο.

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας