Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 27

Θέμα: Και η Google στη μάχη των browsers με Google Chrome

TV Master
    Likes / Thanks

Και η Google στη μάχη των browsers με Google Chrome

Απ 'ότι φαίνεται μπήκε και η google στην λίστα τον browsers που έβγαλε το Google Chrome browser.Το εγκατέστησα και το δοκιμάζω,δείτε το και εσείς, και πείτε την γνώμη σας.

TV Maniac Το Avatar του/της qazxsw
    Likes / Thanks
    Σε σχεση με το firefox , απλα αδιαφορο

3. Thanks pokka, sosas_TK thanked for this post
    Banned
    Likes / Thanks
    Φυσικα και συνφωνω.Ειχα δει καποιον στο μσν και ελεγε ο GoogleChrome τα σπαει (μην πω τωρα τι κανει ) και λεω να το βαλω να δω. Δεν μου αρεσε καθολου και φυσικα unistall

TV Guru! Το Avatar του/της gate13
    Likes / Thanks
    ουτε μενα μ αρεσε..σε 3-4 χρονακια τον βλεπω τον google να μπαινει στη μαχη!
    Only the ladder is real..

TV Guru! Το Avatar του/της jack_sheph
    Likes / Thanks
    Το firefox με εκνεύριζε απίστευτα πολύ ώρες ώρες,κολλούσε και έπρεπε να ανοίγω (μετά απο λίγα λεπτά που θυμόταν να ξεκολλήσει) καινούργια σελίδα.
    Στο google chrome ΑΝ κολλήσει,θα κολλήσει το tab της σελίδας, όχι όλη η σελίδα.
    Με μια πρώτη ματιά δεν λέει και πολλά, αλλα σιγά σιγά ανακαλύπτεις οτι υπάρχουν πάρα πολλά καλά στοιχεία.
    Μερικά με εκνευρίζουν γιατί αλλιώς είχα συνηθίσει απο το firefox, αλλα σιγά σιγά ξεπερνιούνται.
    Το συνιστώ μόνο σε όσους έχουν την υπομονή να το μάθουν.
    Αυτή τη στιγμή είναι για τους λίγους, επειδή τα υπόλοιπα έχουν τη φήμη κτλ, αλλα πιστεύω οτι σίγουρα θα εξελιχθεί πολύ σε λίγο καιρό.

Banned
    Likes / Thanks
    Εχει καποια προβληματα αλλα το χρησιμοποιω αρκετα γιατι ειναι πολυ πιο γρηγορος και δε μου σπαει τα νευρα οπως οι αλλοι.

Banned
    Likes / Thanks
    Το πιο αρνητικο του στοιχειο για μενα ηταν το οτι δεν επεζε το middle button του mouse

TV Guru! Το Avatar του/της m0rpheas
    Likes / Thanks
    Έχω εδώ και μία εβδομάδα περίπου το Chrome, στην αρχή μου φάνηκε πάρα πολύ καλό, αλλά όσο πιο πολύ το χρησιμοποιούσα τόσο πιο πολλά κενά έβρισκα.
    Βέβαια είναι beta ακόμα, και κατά τη γνώμη μου έχει όχι μόνο το όνομα, αλλά και τα περιθώρια βάσει αυτού που βλέπουμε, να γίνει ο κορυφαίος browser.
    Κατά τη γνώμη μου η Google βιάστηκε λίγο...

Στα συν: το περιβάλλον.
    δεν κολλάει, + ότι ΑΝ κολλήσει, κολλάει μόνο το tab και όχι όλος ο browser.
    Η αναζήτηση στο google από την γραμμή διευθύνσεων.
    Όταν ανοίγεις καινούργια καρτέλα, αντί για homepage εμφανίζει το ιστορικό περιήγησης.

Στα πλην: δεν μπορώ να αποθηκεύσω σελιδοδείκτες με drag & drop όπως στον firefox (αυτό το χαρακτηριστικό το χρησιμοποιώ κατά κόρον)
    Όταν κατεβάζεις κάτι δεν σου δίνει επιλογή για άνοιγμα ή αποθήκευση όπως στoν firefox, αλλά αποθηκεύει αυτόματα.
    Αν γράψω πχ greektvsubs.gr (χωρίς www μπροστά), θα με βγάλει σε μια σελίδα όπου ρωτάει αν θέλω να πάω στο WWW.greektvsubs.gr ή να κάνω κάτι άλλο.

Δεν γράφω στα - την έλλειψη προσθέτων, γιατί διάβασα ότι έρχονται σύντομα, και με τέτοιο τρόπο ώστε να μην κολλάνε τον browser όπως γίνεται στον firefox.

Ακόμη και beta, ο chrome τον έχει για πλάκα τον i.e.
    Όσο για τον firefox, τον πλησιάζει άλλα δεν έχει προς το παρόν το κάτι παραπάνω που θα πάρει κόσμο από τον fire.

Edit: Timos, τι εννοείς για το middle button; Κάνει ότι και στο firefox, ανοίγει αυτό το οποίο θα κλικάρεις σε νέα καρτέλα
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την m0rpheas; 28 Σεπτεμβρίου 2008 στις 00:20

TV Guru! Το Avatar του/της jack_sheph
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την m0rpheas Εμφάνιση Δημοσίευσης

Στα πλην: δεν μπορώ να αποθηκεύσω σελιδοδείκτες με drag & drop όπως στον firefox (αυτό το χαρακτηριστικό το χρησιμοποιώ κατά κόρον)
    Για ψαξτο λίγο...
    Εγώ μπορώ.
    Έχω για την ακρίβεια απο το firefox που χρησιμοποιούσα, μια καρτέλα με σελίδες,και μετά ενα σηματάκι " >> " που με οδηγουσε σε μια λίστα απο άλλες καρτέλες που δεν χωρούσαν στη μπάρα.
    Παίρνω τη σελίδα που βρίσκομαι και την μετακινώ εκεί.

11. Thanks m0rpheas thanked for this post
    Newbie Το Avatar του/της giorgosMclaren
    Likes / Thanks
    Θα συμφωνήσω με το m0rphea. Έχει κάποια προβλήματα, αλλά είναι ένας ανερχόμενος browser.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας