Σελίδα 19 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 9171819
Αποτελέσματα 181 έως 182 από 182

Θέμα: Battlestar Galactica 2003

TV Guru! Το Avatar του/της great
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την HristinaB Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Ούτε κι εμένα με ενδιαφέρουν οι άγονες αντιπαραθέσεις. Αυτό που με ενοχλεί απέραντα σ' αυτή τη σειρά, όμως, είναι η απόλυτη άρνηση των φαν να παραδεχτούν τα λογικά κενά και τις σεναριακές ασυνέχειες της πλοκής. Η οπαδική λατρεία (και η τυφλότητα που προκύπτει από αυτή) με ενοχλεί παντού, από τον αθλητισμό και την πολιτική ως την τηλεόραση.

Επίσης, είναι άλλο πράγμα να γνωρίζεις ότι κάτι είναι ατελές κι όμως να το αγαπάς και άλλο να αγαπάς κάτι και να επιμένεις ότι ΔΕΝ είναι ατελές (ενώ αντικειμενικά είναι και παραείναι). Το πρώτο είναι τρυφερό και το κάνουν όλοι οι υγιείς φαν, το δεύτερο είναι αρρωστημένο.

καλα το τέλειο ποστ !!!!!!!
    ξερεις σε ποσες (μια) σειρες κολάει αυτο;!;!

η απόλυτη άρνηση των φαν να παραδεχτούν τα λογικά κενά και τις σεναριακές ασυνέχειες της πλοκής.

TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    Η φράση "όλα έγιναν και θα ξαναγίνουν" είχε απολύτως κυριολεκτική σημασία: οι άνθρωποι στον πρώτο πλανήτη, τον Κόμπολ, έφτιαξαν (πέτσινους, skinjobs) Σάιλονς. Οι Σάιλονς εκείνοι κατέστρεψαν τον Κόμπολ. Όσοι άνθρωποι επέζησαν (καθώς και η 13η φυλή, πέτσινοι Σάιλονς), ταξίδεψαν σε άλλους πλανήτες, έφτιαξαν 12 Αποικίες... και ξαναέφτιαξαν (μεταλλικούς) Σάιλονς, περίπου 4000 χρόνια αργότερα.

Τα γράφω εδώ αναλυτικά, αν δε βαριέσαι να διαβάσεις.

Και ναι, είναι στατιστικά απίθανο να επαναληφθεί η ιστορία ΑΚΡΙΒΩΣ με τον ίδιο τρόπο, αλλά αυτή ήταν η φιλοσοφική βάση των δημιουργών της σειράς.

http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

3. Likes ATHENA1971 liked this post
Σελίδα 19 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 9171819

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία