Σελίδα 3 από 29 ΠρώτοΠρώτο 1234513 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 21 έως 30 από 283

Θέμα: Πες τα να ξαλαφρώσεις (Tv series edition) ...

TV Master Το Avatar του/της evridiki
    Likes / Thanks
    Να'μαι κι εγώ ..

Το μεγαλύτερο κόλλημα με μεξικάνικο στο σχολείο ήταν η "Cambio Dolor" (aka milagros) με την Natalia oreiro

Πίστευα ότι το μεγαλύτερο μου κόλλημα ήταν τα φιλαράκια αλλά κατάλαβα ότι η καρδιά μου "σταμάτησε" στο sex and the city

Έχω στο pc ολόκληρες τις σεζόν sex and the city (βλέπω και στον alpha), dexter (μέχρι τώρα), True Blood (μέχρι τώρα), How I Met Your Mother (μέχρι τώρα), Ugly Betty, Nip/Tuck και Queer as Folk

Λάτρεψα το Lost μέχρι και την τρίτη σεζόν και τώρα απλά το παρακολουθώ για να μάθω την τύχη του Sawyer

Παράτησα το Prison Break στο τρίτο επεισόδιο της τρίτης σεζόν και δεν το μετάνιωσα ποτέ (κάτι αντίστοιχο και στο Heroes)

Θέλω να ξεκινήσω scrubs, the L word, damages ..

Βαριέμαι να δώ και διαβάζω μόνο σποιλερ για Bones, The tudors,

Θέλω να τελειώσει το House και το Greys Anatomy για να μείνουν στο νού μου ως καλές σειρές

To Ugly Betty το ξεκίνησα ως αντίδοτο στο Greys Anatomy (πολύ μιζέρια η Mer)

Αντιπαθώ φριχτά την kate (lost) και πλέον και την jouliet (lost), και τους Sookie - Bill (True Blood)

Έχω μεγάλη καψούρα με Alexander Skarsgard

Είδα ένα επεισόδιο Vampire Dairies και το βρήκα απαίσιο, δεν έχω δεί Buffy, λίγο Angel παλιά στην τηλεόραση και το μεγαλύτερο σοκ το έπαθα φέτος στο φινάλε του Dexter ...

Αυτά προς το παρόν

Moderator Το Avatar του/της Chrisb
    Likes / Thanks
    Το Damages ειναι εντελώς υπερεκτιμημένο, έχει εξαίρετο cast, υπέροχη ιδέα, η υλοποίηση όμως μετριάτζα, μέχρι εκει που έχω δει (1-2 σεζον).

Παράτησα μια από τις τελευταίες σεζον του 24 (μάλλον την 6η) για να δω τα άπαντα απο Desperate Housewives. Kαι δεν το μετάνιωσα καθόλου.

Το Shield είναι αριστούργημα, οι εξελίξεις του σε σπρώχνουν στα ναρκωτικά, περνάς το blr. Σε σημαδεύει.

Βλέπω φανατικά Glee. Είναι guilty pleasure, χειρότερο από τις Νοικοκυρές. Μέχρι που το έχω προτείνει κ σε άνθρωπο.

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την elgalla Εμφάνιση Δημοσίευσης
    - Το Firefly είναι τεράστιο. Τέλος.
    Μπορείς σιγά σιγά να αρχίσεις να ξεχνάς αυτό για τον ιο.
    .

3. Thanks amhel_79, tarantina, elgalla thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της konner kent
    Likes / Thanks
    Σκόπευα να αρχίσω Dollhouse αλλά αφού κόπηκε στη μέση απο το FOX δε το βλέπω. Παραθέτω αυτό από TBBT:

"Sheldon - Round 2: Leonard Hofstadter, Darth Vader, Rupert Murdoch

Leonard - Rupert Murdoch?
    Sheldon - He owns Fox and they canceled Firefly. "

Αν και θεωρείται "γυναικεία σειρά" βλέπω Sex and the City. Ειδικά στις επαναλήψεις το λιώνω. Άνετα στο Top 20 μου.

Ποτέ δεν κατάλαβα τον πανικό που προκαλούσε στα πλήθη το Prison Break αν και την δεύτερη σεζόν την αγάπησα.

Αρθρογράφος Το Avatar του/της Above
    Likes / Thanks
    -Λατρεύω το True Blood. Από τις καλύτερες σειρές που είδα τα τελευταία χρόνια.

-Θα ήθελα να ήμουν βρικόλακας!

-Δεν το περίμενα, αλλά επίσης μ αρέσει το Glee! Και μάλιστα πολύ!!!

-Δεν έχω δει ούτε ένα επεισόδιο από τα Wire και BSG, και δεν υπάρχει και συγκεκριμένος λόγος για αυτό.

-Στον πρώτο κύκλο των «Νοικοκυρών»… ήθελα να ήμουν ο κηπουρός στο σπίτι …της Gabby ( Eva Longoria)

-Eπισης, σε όλους τους κύκλους των «Νοικοκυρών», έχω την διαστροφή… να θέλω να κάνω sex, στην κρύα και ψυχρή Bree ( Marcia Cross)

-To Lost το ξέρουν όλοι πλέον από πιτσιρίκια μέχρι ηλικιωμένοι!

-Λατρεύω τις σειρές και τις μίνι- σειρές, ειδικά του ΗΒΟ.

- Έχω δει ΔΕΚΑΔΕΣ φορές ΟΛΟΥΣ τους κύκλους των Friends, και δεν νομίζω ότι θα μπορέσω να το ξεπεράσω αυτό…

-Είμαι ο Chandler…στο κορμί της Αniston! Τόσο ωραίο και γυμνασμένο κορμί έχω!

-Σιχαινόμουν πάντα τον Τim Roth. Τον λάτρεψα στο Lie to me, όπως και την σειρά. Ειδικά τον πρώτο κύκλο!

-Επίσης σιχαινόμουν αφόρητα τον James Spader , αλλά τον λάτρεψα στο Boston Legal!

- I am Denny Crane!

-To The Shield ήταν σειραρα!

-O Simon Baker του The Mentalist είναι ο πιο cool χαρακτήρας του είδους.

- Η Glenn Close είναι η μετενσάρκωση του real life bitch . To Damages σειραρα.

-Λατρεύω το 30 Rock και ειδικά τους Guest!

-O Γιώργος Καπουτζιδης είναι ευφυέστατος, και ταλαντούχος σεναριογράφος.

-Βαριέμαι αφόρητα τον τυποποιημένο Χάρη Ρωμα, και τα τραγικά περουκινια του!

-Όχι άλλα Emmy στο Mad Men! Νισάφι!

-Στεναχωρήθηκα που κόπηκε το Pushing Daises!

-Σιχαίνομαι τον Λάκη τον Γλυκούλη, και τα ξένα παράγωγα του! Και την Μαρία την Άσχημη!

-Γιατί πρέπει να δούμε το Samantha Who? ελληνιστή ,με πρωταγωνίστρια την υπέροχη Σμαραγδα Καρύδη? Eετοιμάζεται!

-Πότε θα κάνει νέο σήριαλ ο Καπουτζιδης?

-Θεοπούλα, Τρεις χάριτες, Απαράδεκτοι…For ever!

-Την Λωξάντρα, την λατρεύω ! Και τον Συμβολαιογράφο, που χεζ#μουν με τον Διαμαντόπουλο. Μου έλεγα «ο Γέρος, ο Γερος» και εκλ#ν@ μέντες!!!

-Το Weeds είναι απίστευτη σειρά!

-Σιχαίνομαι τις μπάμιες!

-Έκλαψα με το φινάλε του Νιλς Χολκγενσον!

-Δεν είδα ποτέ μου "Χαιντες", "Καντες- Καντες" και άλλα τέτοια!

-Γιατί σε όλα τα γιαπωνέζικα anime, οι ήρωες έχουν τεράστια μάτια? Μιλάμε τεράστια!!! Kαι τα γουρλωνουν!

-Μισώ τα ποκεμον και όλα αυτά!

-Ο Joss Whedon είναι σπουδαίος δημιουργός! Τέλος!

Sirina θαυμάσια η ιδέα σου, και τα δυο θέματα σου! Δεν με ενδιαφέρει αν το βρήκες αλλού, με ενδιαφέρει ότι το έφερες σε μας! Μπράβο!!!

Αρθρογράφος Το Avatar του/της Dr. Iceman Georges
    Likes / Thanks

VHSHell

Έχω μία αποθήκη γεμάτη VHS από τις αμερικανικές σειρές της δεκαετίας του 70 και του 80 που έπρηζα τα δεκάδες απόδημα ξαδέρφια μου να μου μαγνητοσκοπούν κατ' έτος με αντίτιμο την ανοχή και τη φιλοξενία μου στις καλοκαιρινές τους διακοπές και τα δώρα σε όλους (μά όλους) τους big fat greek weddings τους.

7. Thanks film-hunter, Above thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της 24lost
    Likes / Thanks
    1. Είμαι κολλημένη με το 24 και τον Τζακ, και μόλις τελειώσει (γιατί Θεέ μου?) θα ξαναδώ όλες τις σαιζόν για 20η φορά
    2. Βλέπω ακόμα Φιλαράκια στο σταρ
    3. Στο γυμνάσιο έβλεπα μεξικάνικα/αργεντίνικα. Ζήτω ο Fernando Colunga και ο Facundo Arana!!!
    4. To Λοστ από τη 3η σαιζόν και μετά έχει παίσει στην εκτιμησή μου αλλά το βλέπω ακόμα
    5. Το Nip/Tuck είναι η σειρά που λατρεύω να μισώ, ό,τι διαστροφή υπάρχει την έχει δείξει, αλλά το βλέπω
    6. Σαν την εντατική καμία ιατρική σειρά, ζήτω ο δρ. Κάρτερ
    7. Μου άρεσαν όλες οι σαιζόν του Prison Break
    8. Παίζει να είμαι η μοναδική που έχει δει τη σειρά Touching Evil, αν υπάρχει κανείς άλλος να το πει.
    9. Όταν μου είπαν να δω το True Blood ήμουν προκατειλημμένη, (είπα σιγά μη δω βρικόλακες) αλλά τώρα Eric και πάλι Eric!!!

Πολύ ωραίο θέμα!

9. Thanks akrivi_4 thanked for this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της Filmfreak
    Likes / Thanks
    πολύ ωραίο θέμα!!! ήρθε η ώρα να βγάλω επιτέλους κάποια πράγματα από μέσα μου!!!

- λατρεύω Friends, Buffyverse και BSG και οτιδήποτε άλλο έρχεται δεύτερο και καταϊδρωμένο για μένα...

- από Friends έχω δει ολοκληρωμένη την σειρά 3 φορές, τα περισσότερα επεισόδια από 4, κάποια 5 ή και 6 φορές, εκτός από το φινάλε που το έχω δει 1 και μοναδική γιατί με καταθλίβει...

- μετά το Friends έκανα το λάθος και είδα Joey και το μετάνιωσα πικρά (παρόλο που το είδα όλο)...

- Buffy και BSG όταν ξεκίνησα να τα βλέπω κάλυπταν απλά τα κενά των υπόλοιπων σειρών, χρησιμεύοντας ως ευχάριστο διάλειμμα από τις "σοβαρές" σειρές και κατέλειξαν να είναι με διαφορά οι καλύτερες...

- Σιχαίνομαι τις teen σειρές και εκτός από Party Of Five και Beverly Hills, 90210 δεν έχω ποτέ μπορέσει να δω κάτι άλλο του είδους...

- Βαρέθηκα τραγικά και εκνευρίστικα αφάνταστα με την 2η σαιζόν του Alias, που ήταν και η τελευταία που είδα της σειράς...

- το Alias μαζί με το Nip Tuck είναι οι μοναδικές σειρές που παράτησα σε προχωρημένο στάδιο και δεν πρόκειται να συνεχίσω ποτέ...

- δεν μου αρέσει καθόλου το X-Files παρόλο που αναγνωρίζω πόσο πρωτοπόρα σειρά ήταν...

- τα περισσότερα επεισόδια που έχω δει μαζεμένα σε μια μέρα είναι 12 από την πρώτη σαιζόν Heroes και 1 ολόκληρη σαιζόν Friends, οπότε μάλλον έχουμε ισοπαλία...

- η πρώτη drama σειρά που κόλλησα και νοίκιαζα μανιωδώς dvd ήταν το 24, και τώρα το προτιμώ που τελειώνει μπας και σωθεί κάτι από την σειρά που λάτρεψα 8 σαιζόν πριν...

- γουστάρω ακόμα και σήμερα και βλέπω Highlander The Series, μετά το τρελό κόλλημα που είχα πριν 12 χρόνια...

- βλέπω επίσης καμιά φορά Εκδικητές και Άγιο παρόλο που έχουν περάσει 42 χρόνια από τότε που ολοκληρώθηκαν...

- δεν θέλω να ξαναδώ αμερικάνικο remake βρετανικής σειράς, ever again...φτάνει πια!!!

- πρέπει να ήμουν το μόνο παιδί της γενιάς μου που δεν έβλεπε Power Rangers...

- αντ' αυτού έβλεπα φανατικά Dragonball, Disneyclub, He Man, Spider man, Conan και GI Joe...

- έβλεπα καθημερινά για ένα διάστημα Μικρό Σπίτι Στο Λιβάδι με την γιαγιά μου...

- δεν ξέρω καν τι είναι η Φρουτοπια...

ουφ...τα είπα και ξαλάφρωσα...αν θυμηθώ κάτι άλλο θα το μοιραστώ...

11. Thanks Avanish, tarantina, jimiepapas, taylorgirl thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της dalas9
    Sitting drunk in the Gem Saloon, next to The Barn of Cylon occupied Baltimore...
    Likes / Thanks
    Sorry για το οφτοπικ, καλή η ψυχοθεραπεία αλλά εδώ ομολογούνται εγκλήματα...

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Filmfreak Εμφάνιση Δημοσίευσης
    - δεν ξέρω καν τι είναι η Φρουτοπια...
    Φίλε η Φρουτοπία γραμάει. Θα πάθεις ένα μικρό πολιτισμικό σοκ λόγω της εποχής που έχει γυριστεί αλλά δες την οπωσδήποτε. Μιλάμε για τρελά cliffhangers.

edit: Εύα δεν προλαβαίνω να γράψω πολλά, ίσως το βράδυ. Οπότε τώρα αρκούμαι σε "χτυπηματάκια".
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την dalas9; 9 Απριλίου 2010 στις 16:53

TV Guru! Το Avatar του/της sirina
    Likes / Thanks
    Φιλμφρηκ αγορι μου δε ξερεις την φρουτοπια? Ειναι το απολυτο επος και καθε επεισοδιο σε αφηνει με τρελο κλιφ. Το ξαναειδα περισυ γιατι το μυστηριο με τον μαναβη ηταν οντως επικο.

Παουερ Ρεητζερς ουτε εγω εβλεπα. Και μιας και μαζευτηκαμε πολλοι τι θα γινει Αντωνινο παιδι μου, μονο θα διαβαζεις? Δε θα ανοιξεις την ψυχουλα σου?

14. Thanks Filmfreak thanked for this post
    TV Maniac Το Avatar του/της Prison Breaker
    Likes / Thanks
    Λάτρευα και λατρεύω το Prison Break.Ξέρω,δεν είναι η καλύτερη σειρά ever,δεν ήταν τόσο καλοί οι δυο τελευταίοι κύκλοι της...αλλά είχε αυτό το κάτι που με έκανε να κολλήσω!!!
    Επίσης λατρεύω το Lost...αυτή η σειρά είναι τρέλα!Και δεν την έχω βαρεθεί ούτε τη βλέπω από περιέργεια επειδή θέλω να δω πώς θα τελειώσει.
    Ζω για τις ερμηνείες του Michael C. Hall στον Dexter.
    Έχω κόλλημα με τον Sawyer.
    Μικρή είδα Buffy/Angel και την πρώτη φορά που τα είδα δεν μου άρεσαν...
    όταν τα ξαναείδα πρόσφατα τα αγάπησα.
    Έκοψα το Grey's Anatomy...αλλά κάααααποια στιγμή θα τα δω όσα έχασα.
    Μισώ την Kate,την Meredith και την Claire από Heroes.(μιλάμε για αθώο,αγνό μίσος... )
    Βαριέμαι αφάνταστα το Gossip Girl και με εκνευρίζει που όλες οι φίλες μου έχουν κολλήσει.
    Μικρή φοβόμουν να δω X-Files.
    Ποτέ δεν ολοκλήρωσα το Gilmore Girls.
    H πρώτη ξένη σειρά που είδα ήταν τα Ατίθασα Νιάτα αναγκαστικά όταν έμενα τα απογεύματα με τη γιαγιά μου.Και θυμάμαι θυμόμουν τα ονόματα και της τα έλεγα.
    Έβλεπα όλα τα Power Rangers,Pokemon,Digimon,Dragon Ball...και ποτέ κοριτσίστικα cartoon.
    Τέλος,μου τη σπάνε όσοι το παίζουν ψαγμένοι με τις σειρές.

φοβερό θέμα,ξέχασα να πω...

16. Thanks m@ria!!!, stavros4815162342, oasic1988 thanked for this post
Σελίδα 3 από 29 ΠρώτοΠρώτο 1234513 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία