Σελίδα 1 από 29 12311 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 283

Θέμα: Πες τα να ξαλαφρώσεις (Tv series edition) ...

TV Guru! Το Avatar του/της sirina
    Likes / Thanks

Πες τα να ξαλαφρώσεις (Tv series edition) ...

Μετα το τρελο σουξε που ειχε το αλλο θεμα με το σινεμα, ειπα να ανοιξω το ιδιο και για σειρες.

Ποια σειρα αγαπατε αλλα φοβαστε να το πειτε? Ποια λαοφιλη σειρα δεν ειδατε, δε θελετε να δειτε, η κοψατε και δε ντρεπεστε για αυτον? Ποιον πρωταγωνιστη τον αγαπατε γιατι απλα ετσι? Τι κρυβετε στις αθωες παιδικες ψυχες σας?

- Ειδα φετος Χ φαιλς για πρωτη φορα και ερωτευτηκα τους πρωταγωνιστες και την σειρα.

- Ειχα τα dvd της μπαφυ σχεδον πεντε χρονια και αξιωθηκα να τα δω μολις προπερσυ. Ποσο ντρεπομαι δε λεγεται.

- Εβλεπα Βερονικα στο σταρ και οταν το εκοψε απλα δε το γυρεψα. Καιρο μετα το κατεβασα και εκτοτε το χω δει 3 φορες.

- Οσο εχω γελασει και κλαψει με το Gilmore Girls δε το χω κανει με αλλη σειρα.

- Τον Wesley και τον Spike μια μερα θα τους παντρευτω.

- Το λοστ ειναι τοσο υπερεκτιμημενο που απορω γιατι το βλεπω ακομα.

- Εκοψα το πριζον μπρεηκ στην αρχη της 4η σεζον.

- Το scrubs ειναι απο τις πιο γλυκες σειρες του ντουνια και απορω γιατι το χα κοψει πριν χρονια καπου στο πρωτο κυκλο.

- Ενω εχω ακουσει μονο τα καλυτερα αρνουμαι να δω Seinfield.

- Το mad men δε με ξετρελαινει.

- Καθε μα καθε φορα κλαιω στο φιναλε του σιξ φιτ.

- Η Κεητ και η Μερεντιθ ειναι η ντροπη της εννοιας γυναικα πρωταγωνιστρια.

- Οσο δε μου αρεσει η επιστημονικη φαντασια τοσο απολυτα αγαπησα το Γκαλακτικα.

- Με κλονισουν οι τιν σειρες, αλλα σαν τον Σεθ Κοεν, κανεις.

- Δε γελαω με τις κωμωδιες.

- Ειδα fringe μετα απο πρηξιμο και απλα το λατρεψα.

TV Guru! Το Avatar του/της m0rpheas
    Likes / Thanks
    - Πριν δω το φινάλε του BSG, θεωρούσα τη σειρά ως κάτι πάρα πάρα πάρα πολύ καλό. Μετά το φινάλε, τη θεωρώ τη μεγαλύτερη τηλεοπτική απάτη ever.

- Δεν έχω δει ποτέ μου X-files, είμαι σίγουρος ότι είναι εξαιρετική σειρά, ΛΑΤΡΕΥΩ το είδος, αλλά δεν πρόκειται να τη δω ποτέ γιατί θα πάθω πολιτισμικό σοκ. Κι ας μην υπάρχουν και πολλές αξιόλογες πρόσφατες του είδους.

- 2 χρόνια αφότου τελείωσα τη Veronica Mars, κι ακόμα έχω κόλλημα με την Kristen Bell. Βλέπω όλες τις ταινίες της όσο χάλια κι αν είναι, μόνο για πάρτη της, και χαζοχαίρομαι σε κάθε πλάνο.

- Η χειρότερη πρωταγωνίστρια σειράς είναι η Jennifer Garner στο Alias. Πόση κλάψα χωράει σε ένα ρόλο;

- Ο αγαπημένος μου κακός... Sorry, λάθος. Ο «κακός» που λατρεύω είναι ο τιτανομεγιστοτεράστιος, ο υπέρτατος, ο δολοπλοκότερος, ο θεάνθρωπος ο Άρβιν Σλόαν. Και μισήστε με όσο θέλετε, δεν με νοιάζει

- Έχω προσπαθήσει κι εγώ να τινάξω τα μυαλά κάποιου με τη σκέψη μου. Δυστυχώς απέτυχα (νομίζω).
    Στην ερώτηση «είσαι τρελός;» η απάντηση μου πλέον είναι «όχι, η μάνα μου με πήγε για εξετάσεις».
    Κάθε Τετάρτη τρώω σουβλάκια, πάντα από το ίδιο σουβλατζίδικο.
    Και διάφορα άλλα τα οποία είτε δεν θυμάμαι τώρα, είτε δεν θέλω να μοιραστώ μαζί σας
    Ξέρετε για ποιον λέω και σε ποια σειρά...

- Πιστεύω ότι ο Άλαν Σορ είναι πιο γαμάτος από τον Ντένι Κρέιν.

- Παρά τις συνεχείς και αφόρητες πιέσεις από γνωστούς και φίλους να δω Six feet under, η απάντηση μου είναι πάντα η ίδια: Δεν μπορώ να δω σειρά που στη συνείδηση μου έχει καταχωρηθεί με τίτλο «Γραφείο Τελετών Φίσερ». Το Star φταίει .-

3. Thanks tulka, koylis__81, Akarina, Darkphobia thanked for this post
    TV Guru!
    Likes / Thanks
    - Αγαπάω την Λοστάρα και το λέω σχεδόν σε κάθε πόστ που γράφω για την σειρά αυτή.

- Δεν έχω πρόβλημα με όσους μισούν το Λόστ γιατί απλούστατα είναι άποψή τους.

- Σνόμπαρα σαν χαζό ότι άλλη σειρά υπήρχε στην τηλεόραση επειδή είχα δεί μόνο Prison Break και Lost. Ευτυχώς υπήρχαν άτομα που μου άνοιξαν τα μάτια.

- Η Buffy είναι η καλύτερη τηλεοπτική σειρά. Η μόνη σειρά που με γέμιζε με άπειρα συναισθήματα σε κάθε της επεισόδιο.

- Έκοψα το Gossip Girl στα τέλη της δεύτερης σεζόν γιατί πήγαινε από επανάληψη σε επανάληψη.

- Μισώ το FOX. Λόγοι προφανείς.

- Ο Γουέντον είναι ο αγαπημένος μου τηλεοπτικός δημιουργός. Κάθε του σειρά μοναδική.

- Σιχαίνομαι που πρέπει να παρακολουθώ τα νούμερα τηλεθέασης των αγαπημένων μου σειρών από φόβο μήπως κοπούν.

- Όσες φορές και να δώ το τέλος του SFU πάλι τα ίδια συναισθήματα θα μου προκαλέσει.

- Ο Dwight Shrute και ο Janitor του Scrubs παίζει να είναι οι πιο ψυχάκιες χαρακτήρες ever.

- Ο χαρακτήρας που έχω πραγματικά ταυτιστεί μαζί είναι η Κλέρ Φίσερ.

- Τα μόνα εργάκια που με κάνουν να γελάω από την καρδιά μου είναι το Οffice και το Scrubs.

- To Scrubs είναι για εμένα καλύτερη σειρά από το Friends και δεν μου αρέσει που πολύ λίγοι την έχουν δεί.

- Μου άρεσαν τα series finale του BSG και της Buffy. Με διαφορά τα καλύτερα είναι του SFU, του Scrubs και του Angel.

- Είμαι ερωτευμένος με την Κορντήλια Τσέις.

- Δεν έχω δεί Wire και Shield αν και θα το κάνω σύντομα.

- Έτσι και δεν κόψει το NBC το Heroes θα το κάνω εγώ.

Έχουμε μπόλικα να πούμε. Αυτά για αρχή
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την oasic1988; 9 Απριλίου 2010 στις 21:58

TV Master Το Avatar του/της Akarina
    Likes / Thanks
    - Η καλύτερη και πιο πρωτότυπη σειρά είναι ο Dexter με διαφορά.
    - Δεν έχω δει ποτέ Sex and the city
    - Μετά τα "Φιλαράκια" η πιο καλή παρέα είναι το "The big bang theory"
    - South park, south park, south park
    - Εξαιρετικό θεωρώ και το Carnivale (και ας κόπηκε πριν την ώρα του, εδώ μείναν άλλα και άλλα σκουπίδια...)
    - Το Lost έπρεπε να τελειώσει το πολύ σε 3 σαιζόν (το πλάτιασμά του είναι απίστευτο, λες και πλεον οι σεναριογράφοι μπήκαν σε αγώνα δρόμου με το κοινό και τις θεωρίες των φόρουμ για να σκεφτούν κάτι που δεν έχει γραφεί αλλά να ταιριάζει με όλα). Εξακολουθώ όμως να το βλέπω (να μη λύσω και εγώ τις απορίες μου, τζάμπα ξοδέψαμε τόση φαιά ουσία 6 σαιζόν
    - Βαθύτερη σειρά σε ανάλυση καταστάσεων και χαρακτήρων ήταν το Γκαλάκτικα, αλλά το φινάλε τα χάλασε σχεδόν όλα και πλέον το θυμάμαι με απογοήτευση.
    - Εξαιρετικοί χαρακτήρες ο Χάουζ και οι Νοικοκυρές (αλλά πλεον το κουράζουν)
    - Ναι σε Damages & Boston legal.
    - Ναι στις μίνι κλασσικές σειρές του BBC (classic romance club) των έργων της Ωστιν, Ντίκενς, Ελιοτ, Γκάσκελ κτλ κλτ
    - Ναι στην πρώτη σαιζόν των Heroes μετά ήλθε η παρακμή.
    - Ναι και στο True blood (να βλέπουμε κάτι και το καλοκαίρι)
    Diablo 2, Divine Divinity, Oblivion, Titan Quest, Dungeon Lords, Neverwinter Nights 1&2, Sacred 1&2, Dungeon Siege 1&2, Loki, Gothic 2&3, 2 worlds, Risen, Dragensang, Torchlight, Dragon Age Origins, Divine Divinity 2 Ego Draconis, Mount & Blade Warband ( θα δείξει...) Arcania - Gothic 4, Two Worlds 2

Ζήτω τα RPG Games

Κανά άλλο καλό βρε παιδιά? Δεν μπορώ να περιμένω μέχρι το Diablo 3!!!!!

6. Thanks koylis__81, m@ria!!!, Above, taylorgirl, Sikelos thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της smallville
    Likes / Thanks
    -Θεωρώ υπερεκτιμημένο μέχρι αηδάς το Lost!
    -Με νευριάζει που ο Κλάρκ Κεντ δεν πετάει ακόμα!
    -Μισώ το Fox γιατί κόβει αξιόλογες σειρές σαν να είναι καραμέλες!
    -Θέλω να κοπέι το Heroes το γρηγορότερο δυνατό!
    -Θέλω και άλλη τηλεταινία BSG και περισσότερη Number Six!
    -Εκνευρίστηκα με το τέλος του The Dead Zone!
    -Ήθελα και 6 σαιζόν Angel!
    Θα έχω και άλλα απλά δεν μου έρχονται!

Sirina τι ασφάλεια δέχεσαι για να σε πληρώνουμε;
    Δημοσίου,ΙΚΑ,ΟΓΑ,ΤΕΒΕ;

8. Thanks Above, taylorgirl, sirina, Sikelos, oasic1988 thanked for this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της elgalla
    Likes / Thanks
    - Είδα τα 3 πρώτα επεισόδια Lost πριν κάτι χρόνια. Βαρέθηκα, δεν μου άρεσε και δεν ξανα-ασχολήθηκα μαζί του έκτοτε.

- Αγαπώ το Rome και το Deadwood κι ας είμαι κοπέλα. Titus Pullo, ρε!

- Ditto με την αποπαν' για το Carnivale.

- O Joss Whedon δεν είναι Master. Είναι ημίθεος (κι αυτό γιατί τη θέση του θεού έχει πιάσει ο Neil Gaiman).

- Έβλεπα βραζιλιάνικα όταν ήμουν πιτσιρίκα και όσοι τα σνομπάρουν να κάτσουν να δουν Corazon Salvaje (aka Αϊμέ Αγάπη Μου) να μορφωθούν!

- Δεν έχω δει ποτέ X-files κι ούτε πρόκειται. Δεν μ'αρέσει το sf και οι πρωταγωνιστές μου τη σπάνε.

- Prison Break και Heroes χαλαρά οι δύο σειρές που θα έπρεπε να έχουν σταματήσει στη μέση της πρώτης τους σεζόν.

- Μ' αρέσουν οι teen σειρές και ναι, έβλεπα και Privileged. Guilty pleasures die hard.

- Σιχαίνομαι τον David Boreanaz, είναι μπουνταλάς και ατάλαντος. Αγαπώ τον James Marsters, period.

- Όταν ξεκίνησα να παίζω Vampire: The Masquerade ήθελα να φτιάξω έναν χαρακτήρα σαν την Drusilla της Buffy. Ναι, τόσο θεά τη θεωρώ!

- Μου αρέσουν πολύ οι παλιές σειρές με weird θεματολογία, τύπου Tales from the Crypt, Twilight Zone (το παλιό), The Ray Bradbury Theater κτλ.

- Μισώ τα ιατρικά δράματα. Με κάνουν και αναρωτιέμαι πόσο ανώμαλοι μπορεί να είναι οι γονείς μου που όλη μέρα δουλεύουν σε νοσοκομείο και γυρνάνε σπίτι και βλέπουν σειρές...για νοσοκομεία!

- Δεν μ'αρέσουν οι ξένες κωμικές σειρές και σπάνια γελάω μαζί τους. Οι "Απαράδεκτοι" όμως είναι θρησκεία.

- Παίζει να είμαι το μόνο κοριτσάκι που αντί να βλέπει Sailor Moon έβλεπε Queen Millennnia (σε κάποιο παρακμιακό κανάλι που δεν υπάρχει πια).

- Το Firefly είναι τεράστιο. Τέλος.

"No one holds command over me. No man. No god. No Prince.What is a claim of age for ones who are immortal? What is a claim of power for ones who defy death? Call your damnable hunt. We shall see who I drag screaming to hell with me."

TV Master Το Avatar του/της neon50
    Likes / Thanks
    -I hate Lost, όσο δεν πάει...
    -Ο House και ο Dexter είναι οι πιο mindfuck χαρακτήρες αλλά τους λατρεύω
    -Μπορώ να δω ακόμα 30 σεζόν south park χωρίς να βαρεθώ....
    -Θα ήθελα να κάνω παρέα με τους χαρακτήρες από το IASIP....
    -Θα ήθελα για μπαμπά μου τον Ari Gold....
    -Αν και θέλω να δω την Buffy, κάτι με αποτρέπει απο αυτό εδώ και πολύ καιρό.....
    -Το prison break ήταν η πρώτη σειρά που είδα....Thnx ant1....
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την neon50; 27 Σεπτεμβρίου 2011 στις 15:15

11. Thanks Akarina thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της Sikelos
    Likes / Thanks
    -Δεν είδα ούτε θέλω να δω το Prison break , αλλα αυτό που δεν υπάρχει ούτε μια περίπτωση στο εκατομμύριο να δω είναι το Γκαλάκτικα που το θεωρώ ιεροσυλία της παλιάς μου αγαπημένης σειράς....(Άντεξα μονο μερικά επεισόδια του προτού κύκλου και πολύ ήταν )
    - Έχω δει μερικά επεισόδια sex and the city και μπορώ να πω ότι μου ψιλό άρεσε
    - Εξαιρετικό θεωρώ το Carnivale (και ας κόπηκε ) Σύμφωνο με την Akarina
    -Κρίμα που κόπηκαν οι παρακάτω σειρές : Dresden files ,Invasion,Journeyman,Reaper, Kindred: The Embraced (βασισμένο στο Vampire: The Masquerade rpg ths White Wolf )
    -Λατρεύω τα House,Californication,Supernatural,smallville,Frin ge,Chuck,X-φίλες,και πολλά αλλα
    Αυτά για αρχή.
    Ps:Akarina βλέπω πως σου αρέσουν τα rpg αλλα δεν βλέπω κανένα από τα παλιά κλασικά rpg όπως BG1 και BG2 με τα expasions και το θρυλικό planescape Torment άμα δεν το έχεις παίξει στο προτείνω ανεπιφύλακτα μιας και είναι βασισμένο στον κόσμο του Planescape τις TRS 2nd ad&d
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την Sikelos; 9 Απριλίου 2010 στις 03:50
    "Σύντομα και στην πόλη σας!
    Ο θίασος των σπάμμερς
    έρχεται για να χαρίσει
    στιγμές γέλιου και χαράς!!!

Daidoji Todi *Shiro Shourdo Sensei Spirit*Crane Clan Swordmaster *Samurai*Courtier *Iaijutsu Duelist *Brash Hero*ex-PeaceKeeper Exp V

13. Thanks Akarina thanked for this post
    Banned
    Likes / Thanks
    Την πλάκα που έπαθα με το season 3 finale του alias δεν το έχω πάθει με καμιά σειρά.

Μπαίνω που και που στην σελίδα του matt le blanc στο imdb με την ελπίδα να έχει κάτι καινουριο και ας έιναι και guest στο bold and beautiful.

Σταματησα το prison break στα μισά του 4ου κύκλου.Δεν ξέρω αν θα το δω ποτέ.

2 ηθοποιούς και 1 σκηνοθέτη τους λυπάμαι για την ατυχία τους και ταυτόχρονα τους λατρεύω. Matt bommer , Nathan fillion , Joss whedon.

Εχω δει το Dr Horrible 15 φορές.

Έχω προιόντα NBC και ABC στην ντουλάπα και τα ράφια μου.

Αν θυμηθώ κι άλλα θα τα προσθέσω.

Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    -Λατρευω 24 και γουσταρω οταν ο Τζακ σκοτωνει ακομα και με τους πιο απιστευτους τροπους.

-Αρνουμαι να δω Buffy και οποιαδηποτε βαμπιροσειρα,ισως στο μελλον.

-Δεν αντεχω αλλο το Ηeroes και θελω να το κοψουν.

-Περιμενω να δω μηπως και βγει ποτε καμια σειρα με ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ οπως το The Wire.(Χλωμο).

-Αγαπω CW γιατι ειναι το μοναδικο καναλι που παιζει Teen σειρες ακομα κι αν μερικες φορες τις ξεχιλωνει.

-Εχω ενα κολλημα με τις παλιες σειρες(πριν το 2000) και με απωθουν στο να τις δω.

-Respect στα καλωδιακα καναλια που υποστηριζουν το προιον τους.

-Με τις λιγες κωμωδιες που εχω δει δεν εχω γελασει ποτε πολυ.

-Με ενοχλουν τα sitcoms αν και συντομα θα κανω μια προσπαθεια να δω κανενα.

-Δεν μπορω να καταλαβω τι στο καλο δειχνουν 9 και βαλε σεζον, στα CSI και NCIS.

-Δεν εχω κοψει μεχρι στιγμης καμια σειρα αν και ειχα φτασει σε σημειο να κοψω το Heroes στην 3η σεζον.

-Ημουν τρελος φαν του Lost μεχρι και την 3η σεζον,απο εκει και μετα λιγο ξενερωσα και ακομα πιστευω πως το κλιμα των πρωτων 3 σεζον δεν θα το ξαναδουμε.Ισως να φταει και το οτι ειδα μαζεμενες τις 3 πρωτες σεζον ενω 4η και 5η επεισοδιο-επεισοδιο.Γι αυτο περιμενω να τελειωσει και η 6η σεζον για να τα δω ολα μαζι μηπως και ζησω παλιες εποχες.

-Δεν μου αρεσουν τα φιλαρακια απο οσο εχω δει στο Σταρ.

-Δεν καιγομαι καθολου να ξεκινησω Greys Anatomy.

-Θελω να δω κι αλλες ταινιες BSG αλλα και αλλα spin-offs του BSG.

-Πιστευω πως το Smallvile
    Spoiler Season 6 και μετα

Σελίδα 1 από 29 12311 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία