Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 έως 20 από 38

Θέμα: Prince of Percia:The Sands of Time (2010) Preview

TV Guru! Το Avatar του/της TheSpecialOne
    Likes / Thanks
    Το πρωταγωνιστικό δίδυμο το βρίσκω καλό, ο Jake Gyllenhaal πολύ καλός, και η Genma είδη από τους Τιτάνες καθιερώθηκες ως κουκλάρα !

2. Thanks Above thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της tasoskratos
    Likes / Thanks
    Ως gamer και ως σινεφίλ, ας εκφράσω και εγώ την ταπεινή μου άποψη.
    Το όνομα του Μπρουκχάιμερ στην παραγωγή υπόσχεται τουλάχιστον θέαμα όμως,
    ξεκινάμε ΄΄στραβά΄΄.
    Δηλαδή, μεταφέρεις ένα διάσημο videogame στην μεγάλη οθόνη και κάνεις το πρώτο λάθος, δίνοντας το όνομα ΄΄Ντάνγκαν΄΄ (εάν δεν κάνω λάθος) στον Prince.
    Βεβαια στην τριλογία που παίξαμε ποτέ δεν μάθαμε το όνομα του Prince.
    Εστω, εάν αυτό ψιλοσυγχωρείται το επόμενο είναι ΄΄πέναλτυ και αποβολή΄΄.
    Ολόκληρη Fara γιατί μου την ονομάζεις Tamara??? Τόσο δύσκολο ήταν να κρατήσεις το αρχικό όνομα της αγαπημένης του Prince.
    Εδώ και καιρό διάβασα ότι η ιστορία της ταινίας θα αναφέρεται στα γεγονότα του Sands Of Time & Warrior within.
    Επειδή, λογικά, θα χρειαστούν Dahaka, ας ΄΄δανειστούν΄΄ τον Black Smoke από το Lost
    WE HAVE TO GO BACK JJ
    WE HAVE TO GO BACK

4. Thanks Akarina, manos_1983 thanked for this post
    TV Maniac Το Avatar του/της izzie 8EA
    Likes / Thanks
    δεν ξερω γιατι αλλα δεν μου κανει αισθηση να παω να το δω στον κινηματογραφο!!!το επαιζε ο αδερφος συνεχεια αυτο το παιχνιδι και μου εσπαγε τα νευρα γιατι δεν με αφηνε να δω τηλεοραση!ΒΑΣΑΝΙΣΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!

ευχαριστουμε above για την παρουσιαση!!!

6. Thanks Above thanked for this post
    TV Maniac Το Avatar του/της johnchatzo
    Likes / Thanks
    εγώ δεν είμαι σίγουρος ακόμα αν θα μου αρέσει η ταινία γιατί από το τρειλερ μου θυμίζει λίγο το τραγικό clash of titans.Θα δούμε όμως μπορεί να είναι ενδιαφέρον περιπέτεια..ευχαριστώ για το preview..

8. Thanks Above thanked for this post
    TV Master Το Avatar του/της tedgiann
    Likes / Thanks
    Ωραια ταινια φαινεται. Αν και αυτος ο ηθοποιος μου την δινει στα νευρα...

Ωραια παρουσιαση!!

10. Thanks 2Paris4, Above thanked for this post
    TV Master Το Avatar του/της Akarina
    Likes / Thanks
    Από τις ταινίες που ως gamer οπωσδήποτε θα δω έχοντας πλήρη επίγνωση ότι είναι αμιγώς διασκέδαση και ψυχαγωγία.

Τους Jake Gyllenhaal και Mike Newell, τους θεωρώ καλή επιλογή γιατί έχουν τα προσόντα και οι 2 ο ένας ως ήρωας και ο δευτερος ως σκηνοθέτης να κάνουν την έκπληξη (αν το σενάριο δεν είναι ρηχό και εύκολο). Άλλωστε ταινίες με ήρωες κόμικ όπως οι Spiderman, Batman (Dark Knight), Hulk (το 2) και IronMan όταν έπεσαν στα χέρια ικανών δημιουργών έδωσαν ταινίες, όχι απλά πάνω του μετρίου, όχι απλά ψυχαγωγικά προϊόντα, αλλά με ουσιαστική εμβάθυνση στην ψυχολογία και προσωπικότητα του ήρωα.

Από εκεί και πέρα με δεδομένα του τι να περιμένω από Jerry Bruckheimer (οι 1οι Πειρατές ήταν πολύ καλοί), και των στούντιο της Ντίσνεϊ (συνώνυμο της παιδικής feel good ηθικοπλαστικής αλλά εύπεπτης παραγωγής) οτιδήποτε διαφορετικό ελπίζω να με έκπληξει ευχάριστα κερδίζοντας μια θέση όχι στο στεγνό ψυχαγωγικό προϊον αλλά στο κάτι "άλλο" δίπλα στις παραπάνω ταινίες.

Thanks για το πολύ καλό preview Above. Αναμένουμε και το review (για μετά την ταινία φυσικά...)
    Diablo 2, Divine Divinity, Oblivion, Titan Quest, Dungeon Lords, Neverwinter Nights 1&2, Sacred 1&2, Dungeon Siege 1&2, Loki, Gothic 2&3, 2 worlds, Risen, Dragensang, Torchlight, Dragon Age Origins, Divine Divinity 2 Ego Draconis, Mount & Blade Warband ( θα δείξει...) Arcania - Gothic 4, Two Worlds 2

Ζήτω τα RPG Games

Κανά άλλο καλό βρε παιδιά? Δεν μπορώ να περιμένω μέχρι το Diablo 3!!!!!

12. Thanks Above thanked for this post
    TV Maniac Το Avatar του/της nakos26
    Likes / Thanks
    To περιμένω κ εγώ πως και πως,όντας καμένος gamer...Ωραίο το trailer, μεγάλα ονόματα(αν και λείπει η Bellucci που είχε δανείσει τη φωνή της στην princess kaileena-;έτσι δε λέγόταν; - στο warrior within αν θυμάμαι καλά) ,θα ναι τίγκα στα εφέ λογικά αυτός ο Μπρουκχάιμερ με προβληματίζει και δεν μου κάθεται καλά όμως.Τεσπά θα δούμε όταν βγεί,ωραία παρουσίαση Above!!

14. Thanks Above thanked for this post
    TV Maniac Το Avatar του/της johnchatzo
    Likes / Thanks
    παιδιά τρέξτε στα σινεμά.. χαχαχα.Σοβαρά έχω αρκετό καιρό να δω τόσο ωραία περιπέτεια..από το πρώτο των πειρατών ίσως.Πολύ καλό σενάριο,συμπαθής ηθοποιοί,τέλεια έφε και πολύ καλή μεταφόρα του παιχνιδιού..να προσθέσω πως είναι περίπου 100 φορές καλύτερο από γελειότητες όπως η τιτανομαχία και το περσυ τζάκσον... 8/10

η Gemma Arterton είναι η ωραιότερη ηθοποιός των τελευταίων χρόνων.ποια jolie μου λέτε χαχαχα

Αρθρογράφος Το Avatar του/της Above
    Likes / Thanks
    Δεν ξέρω αν κάποιος θα κάνει το επίσημο review ( εγώ όχι) όποτε ας γράψω εδω για την ώρα…

Εκτός που είχα ανάγκη να δω ένα «εξωτικό παραμύθι» τέτοιων διαστάσεων, και να ξεσκάσω κιόλας, δεν περίμενα η ταινία να μ’ αρέσει τόσο.

Στην κατηγορία των Blockbusters, μετά το αποτυχημένο Clash of the Titans, ( κατώτερο του είδους και ανέπνευστο) τον πολύ καλό Iron Man 2 ( συγκεκριμένου είδους) το πιο «σοβαρό» και καλογυρισμενο Robin Hood ( που θα τα πω στο review ) έρχεται το Prince of Persia, που με δικαίωσε με το παραπάνω, σε όλα τα λογικά επιτεύγματα του είδους του.

Εξωτική ατμόσφαιρα παραμυθιού,( που σε παραπέμπει και σε παλιότερες ταινίες με ανάλογη θεματολογία Ανατολής) εντυπωσιακά και πρωτοκλασάτα εφέ, χιούμορ γνώριμο και αρμονικό, δράση, φαντασία, περιπέτεια και γρήγοροι ρυθμοί, σε μια ανώδυνη ταινία pop corn, που στόχο είχε να ψυχαγωγήσει και όχι να αφυπνίσει.

Και το κατάφερε με το παραπάνω! Ο παραγωγός Τζέρι Μπρουκχάιμερ των
    «πρώτων Πειρατών» μετανάστευσε πανέξυπνα το ύφος της ταινίας, στην μυσταγωγική Περσία, με μια μεγαλομανία στην παραγωγή φυσικά, και στο τιμόνι την Disney που απλοποίησε τις όποιες βαθύτερες πνευματικές αναζητήσεις, -αν υπήρχαν τέτοιες στην ιστορία- μένοντας πιστή στο θέαμα και τη δράση βέβαια, αλλά με μικρές και φευγαλέες πινελιές στο σενάριο, ώστε να «σοβαρεύουν» λίγο τα πράγματα, και να μοιάζουν διαχρονικά! ( αναφορές στην οικονομία, η αιώνια πάλη του κάλου με το κακό, οι διαφορές των δυο φύλων).
    Κανένα απολύτως πρόβλημα για μένα. Δεν μπήκα βέβαια στο τρυπακι να κάνω σύγκριση και με την «γενετήσια καταβολή του» και ούτε αν και κατά πόσο πιστή ή όχι είναι, γιατί δε ενδιέφερε η μεταφορά και όχι η πιστότητα! Η σκηνοθεσία του Mike Newell γνωρίζει τα κατατόπια του είδους τελικά, και μένει σταθερή σε αυτά, δημιουργώντας με κέφι ένα παραμύθι στις σωστές του διαστάσεις.

Ατέλειωτα «παρκουρ», τοιχοπερπατήματα, διαολοπηδήματα και πετάγματα μέσα από μια εξαιρετική φωτογραφία, μοντάζ «κομμένης ανάσας» μουσική επική, κοστούμια και σκηνικά υπερπαραγωγής, Χορογραφημένες σκηνές μαχών, και ένας Jake Gyllenhaal που πείθει τελικά για τον ρόλο, και φτιάχνει κάτι δικό του, αλλά χωρίς να είναι και αξιομνημόνευτο, γιατί…Depp στους «Πειρατές» δεν είναι!

Η ανερχόμενη τώρα, Gemma Arterton ( που παίζει και στην νέα δραματική ταινία του Stephen Frears “ Tamara Drewe” που παρουσιάστηκε και στις φετινές Κάννες με καλές κριτικές) διαθέτει το απαράμιλλο άγριο εξωτικό φινίρισμα του ρόλου της και την προσέχεις. Όπως και τον δεσποτικό Ben Kingsley, που το μακιγιάζ του, είναι όλα τα λεφτά!

Με άλλα λόγια, η προσωπική μου γνώμη, είναι να απολαυσετε ένα εντυπωσιακό ψυχαγωγικό παραμύθι θεάματος και δράσης, χωρίς ένοχες και πολλές αναλύσεις, και αδιαφορήστε για τις κακόβουλες επιθέσεις του είδους και της ταινίας από κριτικούς που δεν γνωρίζουν τα ζητούμενα του, και κάνουν την τρίχα-τριχιά! Αυτό κάνω και εγώ… γενικότερα!

TV Guru! Το Avatar του/της freedoom
    Likes / Thanks
    Βλεπόταν η ταινία.
    Πολύ γρήγορο το ξεδίπλωμα της ιστορίας και οι ερμηνείες ασχολίαστες. Μα καλά άλλο πρωταγωνιστή δε βρήκαν? Εμένα Above, δε με έπεισε στο ελάχιστο. Η Gemma βέβαια, άλλο πράγμα.
    Αυτός ο Kingsley πάντα τον κακό, μόνο στον Γκάντι ξεχώρισε.

Κατά τ' άλλα, το είχα θεωρήσει μπλοκμπαστερ, αλλά τόσο η άδεια αίθουσα, όσο και η ίδια ταινία με έπεισαν για το αντίθετο.
    Good night moon. Good night stars. Good night po-pos. Good night fiends. Good night hoppers. Good night hustlers. Good night scammers. Good night to everybody. Good night to one and all.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας