Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Αποτελέσματα 11 έως 20 από 20

Θέμα: Chuck 3x16 - Chuck Versus the Tooth

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    55 Χρήστες
    8,6
    για να ψηφήσετε
    3x16
    Chuck Versus the Tooth

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    O Chuck βλέπει ανησυχητικά όνειρα και το τελευταίο πιστεύει ότι προβλέπει να κινδυνεύει ένας επισκέπτης αρχηγός κράτους. Η Μπεκμαν δε μασάει και τον στέλνει να δει ψυχίατρο της CIA. Στο μεταξύ η Έλλι μαθαίνει απροσδόκητα νέα κι η Άννα επιστρέφει στο Buy More για να μιλήσει στο Μόργκαν.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    10/05/2010 - 19:00
    GMT -5
    11/05/2010 - 03:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Guru! Το Avatar του/της Darkphobia
    Likes / Thanks
    Αρκετά καλό επεισόδιο.

Δε μπορώ να πω πως δε με ξένισε το όλο θέμα Κύκλος-Ellie αλλά παίζονται πολλά όποτε κάνω υπομονή.

Ο Κύκλος μετά την αποτυχημένη προσπάθεια να πάρει τα σχέδια του Intersect μέσω του Shaw,προχώρα στο Plan B:Επιχείρηση Papa Bartowski.

Τώρα σε ότι αφορά τον Chuck.Αναμενόμενο το πρόβλημα του Intersect.Εμένα άλλο με καίει όμως...
    Spoiler

3 επεισόδια έμειναν και με την διαφαινόμενη ανανέωση έχουμε πολύ ψωμί ακόμα...

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Filmfreak Εμφάνιση Δημοσίευσης
    και τελικά ο Σω ζει??? δεν μας τα πες αυτά φίλε Darkphobia
    Δε σποιλεριάζω ξανά. Κινδυνεύει η ζωή μου...

3. Thanks fofoti, komo20, Filmfreak, WhisperOfDeath thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της akrivi_4
    Likes / Thanks
    Υπεροχο κι αυτο..!! Η τριτη σαιζον απλα

Την παρασταση πιστευω εκλεψε ο Μερλιν.. Τι ηταν κι αυτο...!!!!
    Ο Μοργκαν εχει αρχισει να με ξαφνιαζει ευχαριστα..Απο εκει που ωρες ωρες, δεν τον μπορουσα καθολου τωρα απλα δεν χορταινω να τον βλεπω..Εριξε και Χ στην Αννα Ποιος?? Ο Μοργκαν...Το'δαμε κι αυτο!!!

Δεν μ'αρεσε ετσι οπως το εμαθε η Ελλι, θα δημιουργηθει ενα μεγαλο μπερδεμα κια δεν μ'αρεσει καθολου!!!!

Ο Σο ζει???? Ωραια Θελω να τον δω να προσπαθει να παιρνει εκδικηση...!!!!!!

TV Guru! Το Avatar του/της liakanel
    Likes / Thanks
    Πολυ μαματο επεισοδιακι!!

Τσακουλης ολα τα λεφτα στο τρελαδικο και με τον Μερλιν εριξα τρελο γελιο!!

Μοργκαν-κινεζα...ειχε φαση!!!

Κριμα που η Ελλι μπλεχτηκε ετσι..μετα δεν θα ξερει τι να πρωτοπιστεψει και θα της ερθει και αποτομα η ολη αληθεια!

TV Guru! Το Avatar του/της john_maniac
    Likes / Thanks
    Απλά καλό επεισόδιο ίσως και μέτριο. Μας έχει συνηθίσει σε πολύ καλύτερα η σειρά.
    Με χάλασαν πολλά πράγματα. Το story με τα όνειρα, πολύ άκυρο. Το story με την Anna(αν και το έκαναν μάλλον για να δείξουν ότι ο Morgan αλλάζει και μπορεί να γίνει καλός κατάσκοπος). Με εκνεύρισε το θέμα με την Ellie και τον Ring.. Δεν μπορώ να το χωνέψω με τίποτα..

Στα θετικά η εμφάνιση του θεού "Dr Emmett Brown"

Back to the Future

Αφού περίμενα από στιγμή σε στιγμή να εμφανιστεί το DeLorean!

Ο Merlin θεούλης

Και το κομμάτι που έπαιξε στην προτελευταία σκηνή

7. Thanks Darkphobia, liakanel thanked for this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της Filmfreak
    Likes / Thanks
    το DeLorean ήταν στο 2x10 ...

TV Guru! Το Avatar του/της SaPiLaS
    Likes / Thanks
    Πολύ καλό επεισόδιο!!
    Καλή φάση τα όνειρα που έβλεπε ο Τσακ,όμως θα υπάρξουν και επιπτώσεις αν συνεχιστούν..
    Καλά η όλη φάση στο τρελοκομείο με Μέρλιν και τα minions του ήταν τέλεια αν και ήθελα να δω λίγο νταραβέρι με τους μπράβους...
    Σιγά σιγά μπαίνει και η Έλλι στο κόλπο...
    Πολλά στον Μόργκαν που έριξε άκυρο στην Άννα..έυγε αγόρι μου..και άσε τους Τζέφστερ να τρώνε τα αποφάγια σου.

TV Guru! Το Avatar του/της smile88
    Likes / Thanks
    Τελειο επεισοδιο!
    Μου αρεσε το πως μπηκε ο Διακομιστης και στα ονειρα του Τσακ!Βεβαια,δε θελω να τρελαθει κιολας!
    Δε νομιζω οτι ο Σο ζει,θα ηταν τελειως εξωφρενικο...Μπορει να τον ονειρευεται επειδη ηταν ο πρωτος που σκοτωσε,οσο και να ειναι,θα του δημιουργησει καποιο ψυχολογικο και σε συνδυασμο με τα ονειρα απο τον Διακομιστη,μπερδευτηκαν τα πραγματα...
    Μωρε τον Μοργκαν,την εφτυσε κανονικοτατα την Αννα!Μπραβο του!
    Αμαν ρε με την Ελλι...Θα εχουμε τρεχαματα τωρα!Και ΑΚΟΜΑ δεν εχω καταλαβει πως γινεται να υπαρχει ακομα ο Κυκλος,αφου τον διελυσαν στο 13ο επεισοδιο?!
    Επισης πρεπει να πω οτι για τα υπολοιπα εξι επεισοδια που τα πηραν κυριολεκτικα τελευταια στιγμη,οι σεναριογραφοι εκαναν πολυ καλη δουλεια!

TV Master Το Avatar του/της Bill108
    Likes / Thanks
    Καλό επεισόδιο..Morgan θεός.. Στο τέλος έμεινα..

Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    Το πρωτο επεισοδιο της σεζον που δεν μου αρεσε.Ποτε μου δεν χωνεψα τα ψυχολογικα και τα τρελα ονειρα που κρυβουν αληθειες και οχι.Επισης δεν μου αρεσε και το οτι υπαρχει πιθανοτητα να συνεχιστουν τα ονειρα και ο Τσακ να το χασει τελειως.

Ειχε αρκετες ωραιες σκηνες ομως το επεισοδιο.Μου αρεσε που ξαναειδαμε την Αννα και ο Μοργκαν την απεριψε επειδη πλεον εχει γινει πιο σοβαρος.Ειχαν γελειο οι καταστασεις στο ψυχιατρειο και ο Μερλιν τα εσπασε!

Η εξελιξη με την Ελι και τον Κυκλο δεν μου πολυ αρεσε, το καλο ειναι ομως πως μαλλον θα ξαναδουμε Οριωνα.

Τελος με τον Σω σοκαριστικα και δεν περιμενα να ζει αν οντως ζει. Αυτα τα ονειρα να δειτε που θα μας απομακρυνουν το κοριτσι μας και θα υπαρξουν προβληματα στη σχεση Τσακ-Σαρα τωρα που ολα ειναι τελεια!

TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    Περίεργο επεισόδιο. Στην αρχή πίστεψα ότι οι σεναριογράφοι αποφάσισαν επιτέλους να ασχοληθούν με θέματα που επηρεάζουν τους χαρακτήρες και θα έδιναν βάθος στην ιστορία, όπως τις επιπτώσεις στην ψυχοσύνθεση του Τσακ μετά το φόνο του Σω (εξού και χάρηκα ιδιαίτερα όταν τον είδα στο όνειρο) ή το γεγονός ότι η Σάρα αρνείται να επαναλάβει το "σ' αγαπώ".

Τελικά, η εξέλιξη του επεισοδίου ήταν πολύ διαφορετική και όλα εξηγήθηκαν ως αποτέλεσμα της δράσης του Ίντερσεκτ στον εγκέφαλο του Τσακ. Χάσαμε, έτσι, την υπέροχη ευκαιρία για λίγο character development... Αν, από την άλλη, αποκαλυφθεί ότι ο Σω είναι ζωντανός (που δεν είμαι σίγουρη ότι μου αρέσει ως εξέλιξη, αλλά, αν συμβεί, ελπίζω να μην τον εμφανίσουν πάλι ως villain, γιατί αυτό είναι απίστευτα βαρετό και λάθος) ίσως και να μας δείξουν κάποια αντίδραση του Τσακ. Προσωπικά, θα με ενδιέφερε πολύ.

Η Σάρα, πάλι, από μόνη της το "σ' αγαπώ" ούτε τώρα το είπε, χρειάστηκε κοτζάμ ψυχίατρος για να αποφασίσει να το κάνει. Επιπρόσθετα, ενώ σε ένα ζευγάρι υποτίθεται ότι η ειλικρίνεια και η επικοινωνία είναι βασικές προϋποθέσεις μια επιτυχημένης σχέσης, ο Τσακ αποφασίζει να της κρύψει την αλήθεια για το πώς το Ίντερσεκτ τον επηρεάζει νοητικά. Δεν το βλέπω να έχει καλή εξέλιξη αυτό.

Δε μου αρέσει πολύ το πώς προχωράει η ιστορία με την Έλλι. Πολύ αφελής παρουσιάζεται και πολύ γρήγορα παράτησε την προσπάθεια να πείσει τον Ντέβον (ακόμα ένα παράδειγμα κακής επικοινωνίας ανάμεσα στο ζευγάρι). Άσε που τώρα δεν έχει μείνει σχεδόν κανείς που να μην ξέρει ότι υπάρχουν παντού κατάσκοποι γύρω μας.

Στα θετικά υπολογίζω τη στάση του Μόργκαν απέναντι στην Άννα (αν και δε μου άρεσε που αποδείχτηκε κι αυτή τόσο επιπόλαιη, στις πρώτες σεζόν φαινόταν να την ενδιαφέρει αληθινά η σχέση της μαζί του), τον μουρλο-Μέρλιν και τον στρατό του, την αφοσίωση του Κέισι στον Τσακ και το γεγονός ότι ο Ντέβον θεωρεί το ER "the best show ever" (ως ιατρική σειρά, ισχύει).

ΥΓ. Όταν ο Ντέβον έφτασε στις ΗΠΑ, σίγουρα του έκαναν εξέταση για ελονοσία (είναι απλή, εύκολη και γρήγορη), άρα σίγουρα θα βρήκαν ότι ΔΕΝ είχε. Οπότε, γιατί του έδωσαν αγωγή για κάτι που ΔΕΝ έχει;
    http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία