Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο ... 345
Αποτελέσματα 41 έως 50 από 50

Θέμα: Chuck 3x18&19 - Chuck Versus the Subway

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    103 Χρήστες
    9,6
    για να ψηφήσετε
    3x18&19
    Chuck Versus the Subway

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Ο Δακτύλιος έχει φτάσει πλέον πολύ κοντά στον Chuck και την ομάδα του κι ο Steven κάνει ό,τι μπορεί για να σώσει το γιο του. Στο μεταξύ, ο Casey προσπαθεί μυστικά να προστατεύσει την κόρη του από το Δακτύλιο κι ο Big Mike μαθαίνει πολύ σοβαρά νέα για το Buy More.Φινάλε 3ης σαιζόν
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    24/05/2010 - 19:00
    GMT -5
    25/05/2010 - 03:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Newbie Το Avatar του/της costas_paok
    Likes / Thanks
    Just had to reboot.. epic.. και τώρα ποιος περιμένει μεχρι τον Σεπτέμβριο γμτ?? ευτυχώς για μένα θα την ξαναδω τη σειρά προσπαθώντας να εθίσω και τα φιλαράκια μου.. thank you Chuck!
    Επιτέλους τελείωσαν οι πανελληνίες. Ώρα για να δούμε επιτέλους το Chuck, το House M.D. και το Friday Night Lights.

TV Guru! Το Avatar του/της smallville
    Likes / Thanks
    Εκπληκτικό φινάλε,η σειρά τα έσπασε σε αυτή την σαιζόν αλλά το φιναλε της ήταν εκπληκτικό!Ο Τσακ όλα τα λεφτά όπως και οι υπόλοιποι!

TV Maniac
    Likes / Thanks
    Μόλις είδα το διπλό επεισόδιο. Η σειρά ήταν φανταστική στην 3η σεζόν και αυτά τα δύο τελευταία επεισόδια την ανέβασαν ακόμα πιο ψηλά. Περιμένουμε τώρα με μεγάλη ανυπομονησία και την 4η σεζόν, με την ελπίδα να μας δείξει εξίσου καλά πράγματα ή και γιατί όχι ακόμα καλύτερα...

Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    18ο.
    Πειτε μου ποσο καλυτερη μπορει να γινει αυτη η σειρα? Φανταστικο επεισοδιο το οποιο με καθυλωσε!

Χαμος!Ο Σω ειναι ζωντανος και με καποιο τροπο ξεγελασε την CIA οπως και αλλοι πρακτορες και πλεον κανουν κουμαντο.Κλυσανε τον προγραμμα Διακομιστης και συλαβαν τους παντες.

Ημουν σιγουρος πως ο Οριωνας θα πεθανει!:*( Κριμα γαμωτο και τον ειδαν και τα δυο τα παιδια του.Ο Τσακ πλεον ειναι συντριμενος.Η Ελι ομως που εμαθε τα παντα μαζι με Μοργκαν και Awesome δεν το βαζουν κατω.Θα γινει πανικος στο φιναλε.

Επισης χαρικα που ειδα την Αλεξ και ο Κεισι ειναι απιστευτος!Ειπε την αληθεια για να προστατευση την κορη του!

19ο.

Εκπληκτικο και το φιναλε, η σειρα δεν εχει ταβανι!

Τελικα ειχαμε ενα happy end με μια μεγαλη αποκαλυψη οτι η μανα του Τσακ ζει και με πολλα πραγματα να ερχονται.

Πολυ συγκινητικες οι σκηνες απο το παρελθον με Τσακ-Ελι και μπαμπα.Ο Τσακ ειχε το Διακομιστη απο μικρο παιδακι?

Αυτο ο Σω ειναι ενας μεγαλος βλακας!Πολυ ευχαριστηθηκα το "μουαχαχα" του Τσακ! Επισης πεθανα στα γελεια οταν οταν ο Τσακ ειπε πως εκανε Reboot.

Τρομερη και η σκηνη που ανατιναχτηκε το Buy More και ο Μπιγκ Μαικ νομιζε πως το εκαναν οι Λεστερ-Τζεφ.Μου αρεσε και το Video clip των Τζεφστερ.

Γενικα η σεζον ηταν απιστευτη και μια απο τις καλυτερες σεζον που εχω δει σε σειρα ever.Μια αναλαφρη κωμικη σειρα που την εβλεπες για να περναει ομορφα η ωρα σου μετατραπικε σε μια εξαιρετικη σειρα με πολυ καλο backround story που κολας και δεν θες να τελειωσει!Παμε ρε Τσακαρε!!!
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την t0ny3; 7 Ιουλίου 2010 στις 15:50

6. Thanks Darkphobia thanked for this post
    Ενεργό Μέλος
    Likes / Thanks
    Είδα επιτέλους τα 2 τελευταία επεισόδια μιας και οι υποχρεώσεις (στρατός) δεν με άφησαν να τα δω τις προηγούμενες ημέρες.Τα περισσότερα που ήθελα να γράψω,τα έχετε γράψει ήδη.Φοβερά επεισόδια.Το τέλος (όπως και το περσινό) μου άφησε μια παράξενη αίσθηση.Μπορούσε άνετα να κλείσει η σειρά εδώ.Φέτος ο κύκλος ήταν στα ίδια επίπεδα με τον 2ο.Μακάρι να γίνει το ίδιο με τον 4ο.Δεν ξέρω αν οι υπεύθυνοι της σειράς καταφέρουν για 2η φορά να με διαψεύσουν.Πάντως μόνο και μόνο που έχουν καταφέρει να φτάσουν σε αυτό το επίπεδο την σειρά,με μειωμένο budget,χωρίς να ξέρουν αν θα συνεχιστεί η σειρά κτλ.,τους αξίζουν συγχαρητήρια.Ελπίζω του χρόνου να μην έχουμε πάλι τα ίδια(του τύπου κόβεται η σειρά ή θα έχει 13 επεισόδια και τελικά να ζητήσουν απο τους υπεύθυνους παραπάνω) και να αφήσουν τους υπεύθυνους της σειράς να κάνουν την δουλειά τους.

TV Maniac
    Likes / Thanks
    τελικα οταν εννοει ο μπαμπας του Τσακ ότι τα εκανε ολα για αυτην ποια εννοουσε την μητερα του ή για αυτον και την Ελι

TV Maniac Το Avatar του/της panagiotis1988
    Likes / Thanks
    για την μητερα του τσακαρου...
    ​One day, I shall come back. Yes, I shall come back. Until then, there must be no regrets, no tears, no anxieties.

TV Guru! Το Avatar του/της Jane1
    Likes / Thanks
    Άριστο φυσικά. Πολύ αγωνιώδες επεισόδιο και δραματικό.
    Ο Σο κατάφερε να στρέψει την CIA ενάντια στον Τσακ και την ομάδα του. :*(
    Ο Κέισι προστάτεψε την κόρη του.
    Η Έλι επιτέλους έμαθε την αλήθεια (αν και δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι καλό αυτό για την επόμενη σεζόν εφόσον δεν έμεινε κανείς που να μην το ξέρει).
    Και το συγκινητικό φινάλε του πρώτου σκέλους που ο Σο σκότωσε τον μπαμπά Μπαρτόσκι και η Έλι το είδε και αυτή.
    Ο Μόργκαν φέρθηκε σαν ήρωας αυτή τη φορά.
    Ανατινάχτηκε το Μπάι Μορ και θεωρούνται υπεύθυνοι οι Τζεφ και Λέστερ.
    Μεγάλη αποκάλυψη ότι ο Τσακ είχε τον διακομιστή από μικρός.
    Ακόμα μεγαλύτερη ότι η μαμά Μπαρτόσκι ζεί, αλλά το υποψιαζόμουν.

Αυτή η σεζόν ξεκίνησε λίγο περίεργα, και στα τελευταία επεισόδια απογειώθηκε.
    Υπέροχη και αυτή, όπως και η δεύτερη.

11. Thanks Darkphobia thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    3X18
    Μιας και δεν έχω δει ακόμα το season finale, δε θα διαβάσω τα προηγούμενα σχόλια. Κρίνοντας από τη βαθμολογία, βέβαια, θα υποθέσω ότι όλοι έμειναν εκστασιασμένοι.

Για μένα, αυτό το επεισόδιο παίρνει κάτω από τη βάση. Έχω ξενερώσει άπειρα.

Πρώτα απ' όλα, ήταν αφόρητα ενοχλητικό το ότι η εικόνα και ο ήχος ήταν ασυγχρόνιστα. Ήταν σαν να βλέπω κακά μεταγλωττισμένη ασιατική ταινία.

Δεύτερον, εντάξει, προφανώς έκανα λάθος για τον Σω. Είναι εντελώς ζωντανός (και ο λόγος που δεν έδειξαν το πρόσωπό του στο προηγούμενο επεισόδιο ήταν μάλλον επειδή δεν ήθελαν να πληρώσουν τον ηθοποιό για το cameo και χρησιμοποίησαν έναν body double). Απ' ό,τι φαίνεται, είχα σε μεγαλύτερη εκτίμηση τους σεναριογράφους και δεν περίμενα ότι θα κατέφευγαν σε μια επανάληψη της ιστορίας του Μπράις (κατάσκοπος-"προδότης" σκοτώνεται από τους καλούς της υπόθεσης, μόνο και μόνο για να τον αναστήσουν οι κακοί, με τους οποίους [υποτίθεται ότι] συνεργάζεται). Είμαι εντελώς απογοητευμένη από την εξέλιξη της ιστορίας. Πιο κλισέ, πεθαίνεις.

Και τώρα που είπα "πεθαίνεις", RIP μπαμπά Μπαρτόφσκι. Όσο κι αν συμπαθώ τον Σκοτ Μπάκουλα, η αλήθεια είναι ότι δε θα μου λείψει ο λίγο αυτιστικός τρόπος που μιλούσε ο χαρακτήρας του, ούτε ότι τον θυμούνταν μόνο όταν δεν υπήρχε άλλη λύση στα προβλήματα του Τσακ. Καλό θα ήταν να είχε αναπτυχθεί περισσότερο, να μαθαίναμε περισσότερα για το παρελθόν του, αλλά ο τρόπος που τον χειρίστηκαν ήταν αρκετά αποσπασματικός.

Θα ήθελα, όταν ο Σω σκότωσε τον μπαμπά Μπαρτόφσκι, να έλεγε στον Τσακ ότι το ίδιο πόνεσε κι αυτός όταν σκότωσαν τη γυναίκα του. Όχι ότι αυτό τον δικαιολογεί, φυσικά, αλλά θα έδινε βάθος στο χαρακτήρα και θα τον έκανε πιο ανθρώπινο. Προφανώς αυτό είναι και ο λόγος που δεν υπήρξε μια τέτοια ατάκα, αφού το σενάριο θέλει τον Σω καρτουνίστικο κακό. Βαριέμαι.

Ωραία, έμαθε και η Έλλι τα περί κατασκοπίας και CIA. Μόνο ο Big Mike και οι Τζέφστερ έχουν ακόμα μαύρα μεσάνυχτα, αλλά, με το ρυθμό που πάει η σειρά, φαντάζομαι ότι αναμένεται να το μάθουν κι αυτοί την επόμενη σεζόν. Ωραίο κρατικό, top secret μυστικό το Ίντερσεκτ, κατά τα άλλα.

Επειδή εγώ τον Μπράις δεν τον ξεχνώ, θα σημειώσω εδώ ότι πολύ μου κακοφάνηκε η ατάκα του Κέισι "Picked a good one, Walker - finally". Σοβαρά τώρα, πείτε μου ΕΝΑ πράγμα (εκτός από το ύψος) στο οποίο ο Μπράις υστερούσε του Τσακ. Ακούς εκεί, δεν ήταν καλός ο Μπράις...

Όμως, αυτό που με εκνεύρισε περισσότερο απ' όλα ήταν η βλακεία του σεναρίου από την εμφάνιση του Σω στο συμβούλιο και μετά. Εκτός του ότι χρειάστηκα τον Κέισι να μου εξηγήσει τι ακριβώς συνέβαινε (προφανώς επειδή ακόμα ήλπιζα ότι ο Σω ήταν καλός), ειλικρινά δεν κατάλαβα γιατί

α) οι πράκτορες του Ring άφησαν τη Σάρα και τον Κέισι ελεύθερους. Καλοσύνη τους, βέβαια, που έδωσαν στον Κέισι την ευκαιρία να τακτοποιήσει το θέμα με την κόρη του -- παρεμπιπτόντως, θα παίξει κάποιο ρόλο η κοπέλα στη συνέχεια ή απλώς εμφανίστηκε για να έχει ο Κέισι μια συναισθηματική σκηνή; -- αλλά αφού ήθελαν να τον συλλάβουν, γιατί δεν το έκαναν αμέσως;
    β) όταν πράγματι τον συνέλαβαν, για ποιο ακριβώς λόγο τον κατηγορούν; Οι πράκτορες του Ring προφανώς και θέλουν να τον βγάλουν από τη μέση, όμως η σύλληψη έγινε από πράκτορες που δεν είναι προδότες, αλλά ακολουθούν τις εντολές του Σω, επειδή νομίζουν ότι είναι ένας από τους καλούς. Και καλά τη Σάρα, την είδαν να απειλεί τον Σω με όπλο κι αυτός τους είπε ότι "she's gone rogue", οπότε η σύλληψή της ήταν λογική. Τον Κέισι γιατί; Και, ακόμα πιο περίεργα, την Μπέκμαν γιατί την απομάκρυναν με τόσο βίαιο τρόπο;
    γ) ο Κέισι και η Σάρα (μη σου πω και η Μπέκμαν) γιατί γυροφέρνουν άπραγοι και δεν κατέφυγαν για βοήθεια στην αστυνομία, το στρατό ή το FBI; Το Ring τους έδωσε άπλετο χρόνο να το κάνουν και αυτό.
    http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    3X19
    Οριακά καλύτερο το φινάλε από το προηγούμενο επεισόδιο, αλλά δεν μπορώ να πω ότι συγκλονίστηκα κιόλας. Η αναμέτρηση Σω-Τσακ μου φάνηκε κάπως αναιμική. Με δεδομένο ότι έχεις δύο Ίντερσεκτ να μονομαχούν, περίμενα πιο εντυπωσιακές χορογραφίες. Μου άρεσε που ο Τσακ δεν σκότωσε τον Σω, αλλά θα ήθελα να εξηγήσει και το γιατί δεν τον σκότωσε, ήθελα να τον ακούσω να το λέει.

Επίσης, το γεγονός ότι ο Σω δεν ήθελε να σκοτώσει αθώους ανθρώπους το μετράω στα υπέρ του και εξακολουθώ να υποστηρίζω ότι είχε ελαφρυντικά για όσα έκανε. Μακάρι να είχαν αναπτύξει διαφορετικά την ιστορία του.

Σε αντίθεση με τους περισσότερους, προσωπικά δε μου άρεσε καθόλου το ότι ο Τζεφ και ο Λέστερ κατέληξαν καταζητούμενοι, γιατί αυτό τους κάνει να μοιάζουν περισσότερο επικίνδυνοι απ' όσο πραγματικά είναι -- αν και η εκτέλεση του "Blaze Of Glory" ήταν αυτό ακριβώς... εκτέλεση. Κακούργημα κανονικό.

Υπέροχος ο Μόργκαν και η χημεία του με τον Κέισι. Ποιος να το περίμενε!

Την αποκάλυψη της μαμάς Μπαρτόφσκι τη βλέπω θετικά, αρκεί να έχει λήξει το όλο θέμα με το Ring. Κάπως μου κακοφαίνεται, όμως, που τελικά το κατασκοπιλίκι ήταν πάντα μέρος της ζωής αυτής της οικογένειας (το μικρό Τσακ και το τότε Ίντερσεκτ -- που αποκλείεται να ήταν κρατικά μυστικά, φαντάζομαι ότι απλά ο μπαμπάς Μπαρτόφσκι απλά πειραματιζόταν με τη μεταφορά αρχείων, γενικά -- δε χρειαζόταν να τον δω, δε νομίζω ότι άλλαξε κάτι στην ιστορία ή την ουσία του Τσακ ως χαρακτήρα).

Σε γενικές γραμμές και σε αντίθεση με την πλειοψηφία, εμένα η τρίτη σεζόν δε μου άρεσε ιδιαίτερα. Το σταμάτα-ξεκίνα των σεναριογράφων, που δεν ξέρουν αν η σειρά θα συνεχιστεί κάθε χρονιά ή θα κοπεί, είχε αντίκτυπο στην ιστορία, που δεν αναπτύχθηκε με στρωτή ροή. Επιπλέον, τα grand finale κάθε σεζόν φωνάζουν "οριστικό κλείσιμο!", αλλά τελικά χάνουν τη δύναμή τους όταν αποδεικνύεται ότι ναι, θα έχουμε και επόμενη σεζόν, ξέρετε...
    http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο ... 345

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία