Σελίδα 1 από 17 12311 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 163

Θέμα: The Sopranos - All Seasons Official Discussion Thread

Moderator Το Avatar του/της Chrisb
    Likes / Thanks

The Sopranos - All Seasons Official Discussion Thread

Οι εισαγωγές και οι πρόλογοι περισσεύουν για μια σειρά γνωστή, βραβευμένη και αγαπημένη, τόσο όσο το “The Sopranos”.

Ξεκίνησε να προβάλλεται το 1999, ολοκληρώθηκε το 2007 και κέρδισε κοινό και κριτικούς.

Στο thread αυτό θα γίνονται συζητήσεις για την σειρά τόσο από αυτούς που την έχουν ολοκληρώσει όσο και από τους τυχερούς που ακόμα απολαμβάνουν "νέα" επεισόδια.

Εδώ το review της σειράς.

Αν σας άρεσε η μουσική της σειράς, δείτε και το Η μουσική της σειράς The Sopranos

Οδηγός επεισοδίων

Spoiler tags απαραίτητα!

Χρήσιμα links

.

TV Guru! Το Avatar του/της joel_barris
    Likes / Thanks
    Μπράβο ρε Chrisb, περίεργο π δεν υπήρχε discussion thread ως τώρα για μια τόσο διάσημη σειρά.
    Εγώ την έχω αρχίσει εδώ και κάνα δίμηνο και έχω δει τις τρεις πρώτες σεζόν. Μέχρι τώρα η 1η και η 3η σεζόν ήταν καταπληκτικές αλλά η 2η κάνει τεράαααααστια κοιλια στα πρώτα 7-8 επεισόδια, άλλα το φινάλε της είναι απίστευτο. Γενικά όταν δεν σπαταλάει χρόνο σε δευτέρευοντες χαρακτήρες και fillerαδικα στόρυ όπως η απάλευτη αδερφή του Τονυ είναι τρομερή σειρά. Και το 3x11 που είδα πρόσφατα είναι από τα καλύτερα επεισόδια π έχω δει γενικώς, πολύ γέλιο.

Καλoρίζικο το thread

Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    Απο αυριο αλλιως απο Δευτερα μαλλον την αρχιζω αρα μου ειναι χρησιμο το thread!
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την t0ny3; 19 Δεκεμβρίου 2012 στις 04:49

TV Guru!
    Likes / Thanks
    Τελείωσα σήμερα την 2η σεζόν, εξαιρετική! Αν και η σειρά με έχει κερδίσει από τα πρώτα κιόλας επεισόδια. Ο James Gandolfini ειναι άψογος ως Tony Soprano και γενικά όλο το καστ πολύ καλό. Μου αρέσει που αν και εχει ως θέμα τη Μαφία, δεν αναλώνεται τοσο πολύ στη δράση, αλλά ασχολειται πολύ με τη σκιαγράφηση των χαρακτήρων. Οι συζητήσεις του Tony με την ψυχίατρο απολαυστικές!

5. Thanks patrickdrd, charmader thanked for this post
    Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της GREG
    Likes / Thanks
    Χαρηκα πολυ που ξεκινησε αυτο το φορουμ για μια σειρα που το αξιζει. Εως τωρα εχω δει τις δυο πρωτες σεζον, θα εβαζα 9/10 στην πρωτη και 8/10 στην δευτερη. Ελπιζω να συνεχισει σε υψηλο επιπεδο.

TV Maniac Το Avatar του/της Straniero
    Likes / Thanks
    Κατά την γνώμη μου, μια απο τις πιο ιστορικές και καλογυρισμένες σειρές ever!! Ένα αριστούργημα Made in America -πιο American απλά πεθαίνεις- που ανέδειξε το character driven σε τέχνη και τον Tony Soprano (James Gadolfini) ως τον απόλυτο anti-hero. Αποτελεί πραγματικά σειρά-σταθμό στην tv που δίδαξε και παραδειγμάτισε πολλούς. Aυτό κάτι λέει..

Καλή θέαση, λοιπόν, σε όποιον επιλέξει να την παρακολουθήσει! *jealous*

"Pain or damage don't end the world, or despair, or fuckin' beatings.
    The world ends when you're dead. Until then, you got more punishment in store.
    Stand it like a man..and give some back."

Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    Season 1 done!Μολις ειδα το τελευταιο επεισοδιο της πρωτης σεζον και μονο θετικα εχω να πω για την σειρα.

Spoiler

Τελος να προσθεσω αυτο το εκπληκτικο τραγουδι που παιχτηε στο τελος του 8ου επεισοδιου αν δεν κανω λαθος.Δεν μπορω να σταματησω να το ακουω.

Τελευταία επεξεργασία από τον/την t0ny3; 19 Δεκεμβρίου 2012 στις 04:50

Likes / Thanks
    Τελείωσα την 4η σεζόν. Δν ήταν όσο καλή ήταν η προηγούμενη κύριως γιατί στην αρχή είχε και αυτή όπως η 2η σεζόν αρκετά filler στόρι χωρίς καμιά ούσια (όπως π.χ. το επ με τον Αρτι Μπουκο), αλλά μετά έστρωσε κ ακόμα κ τα στόρι που ήταν "κάπως" όδηγησαν σε συγκλονιστικές εξελίξεις (όπως το άλογο του ιπποδρόμου). Άλλα το φινάλε ήταν το κάτι άλλο
    Spoiler

Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της GREG
    Likes / Thanks
    Τέλος και η τρίτη σεζόν, 9/10 και συνεχίζουμε. Έχω την αίσθηση ότι κάτι μεγάλο θα συμβεί αλλά πάντα εκτονώνεται η κατάσταση με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Σε αυτή την σεζόν ένιωθα ότι ανεβαίνει η ένταση σε πολλές στιγμές και μόνο από συμπτώσεις δεν έγινε κάτι ακραίο. Βλέπω τον Τόνι να βρίσκεται σε ένα λαβύρινθο και όσο πιο δυνατός γίνεται τόσο πιο δύσκολα ξεφεύγει. Είναι πολύ ενδιαφέρον να βλέπεις τα καθημερινά προβλήματα που μπορεί να αντιμετωπίσει ένας μαφιόζος και να μην έχει τις λύσεις. Αναμένω την 4η σεζόν με αγωνία.

Likes / Thanks
    Μολις είδα το 5x05. Αριστούργηματικο επεισόδιο.
    Spoiler

Εξαιρετική η σεζόν ως τώρα. Κριστόφερ και Αντριάνα κλέβουν την παράσταση και οι ηθοποιοί που τους παίζουν δίνουν μεγάλες ερμηνείες. Ειδικά ο Κρίστοφερ.

12. Thanks charmader thanked for this post
Σελίδα 1 από 17 12311 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία