Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Αποτελέσματα 21 έως 30 από 30

Θέμα: Boardwalk Empire Season 1 - Official Discussion Thread

Super Moderator Το Avatar του/της tonypapadovic
    Likes / Thanks
    Και μένα μου άρεσε πολύ η πρώτη σεζόν, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν περιμένω ακόμη περισσότερα στην συνέχεια. Η αλήθεια είναι στην αρχή, μετά τον εξαιρετικό πιλότο και ενώ οι προσδοκίες ήταν στα ύψη, μου φάνηκε λίγο αργή (περισσότερο ίσως σκηνοθετικά και όχι σεναριακά, μιας και εξελίξεις είχαμε). Όμως αυτό δεν κράτησε και για πολύ, η ατμόσφαιρα ήταν φοβερή, οι χαρακτήρες πολύ ενδιαφέροντες, οι ιστορίες επίσης, οι ερμηνείες καθηλωτικές και οι ατάκες, όπως σημείωσε και ο φίλος solonlakis να πέφτουν βροχή. Κάτι που με χάλαγε λίγο, αλλά μάλλον δεν θα έπρεπε, ήταν το πανοραμικό πλάνο της προβλήτας, όταν δεν φαίνονταν "βάθος" από πίσω - μου φαινόταν... φτωχό. Όπως και να έχει, η εταιρεία που βρίσκεται πίσω από τα effects της σειράς έχει δημοσιεύσει δύο ομολογουμένως εντυπωσιακά βιντεάκια (παραθέτω το μεγαλύτερο από τα δύο, νομίζω καλύπτει και το άλλο).

TV Guru! Το Avatar του/της dimath
    Likes / Thanks
    Το είδα μαζεμένο τις τελευταίες μέρες και καταλαβαίνω γιατί πήρε τα EMMY καλύτερης σειράς και πρώτου ανδρικού ρόλου. Έχει την ποιότητα του Mad Men συν "το τρίπτυχο της επιτυχίας" σεξ/βία/αίμα σε ελεγχόμενες δόσεις. Ο Buscemi εξαιρετικός στο ρόλο του. Σχεδόν όλοι οι χαρακτήρες είναι ξεχωριστοί κι ο καθένας έχει το δικό του "δράμα" και τραβάει το μονοπάτι του. Αυτός που μου τα χάλασε κάπως στο τέλος ήταν ο Van Alden με...
    Spoiler

Η Schroeder μου άρεσε που...
    Spoiler

Αναμένουμε με ενδιαφέρον τη δεύτερη σεζόν.

Newbie
    Likes / Thanks
    Μια ακομη εκπληκτικη σειρα απο το hbo.. Must see για τους φαν του δικτυου και οχι μονο..

TV Guru! Το Avatar του/της dalas9
    Sitting drunk in the Gem Saloon, next to The Barn of Cylon occupied Baltimore...
    Likes / Thanks
    Μόλις είδα διαφήμιση στο Nova ότι θα προβάλει την 1η σεζόν το καλοκαίρι. Και σε HD μάλιστα. Οπότε θα την συνεχίσω τότε από εκεί που την άφησα.

TV Guru! Το Avatar του/της gio25
    Likes / Thanks
    Ημουν πολυ δυσπιστος με τη σειρα,ξεκινησα να τη δω προκατειλημμενος γιατι με τα δραματα εποχης δεν τα παω καλα.
    Οχι μονο δε με απογοητευσε,αλλα με ενθουσιασε.Εξαιρετικη δουλεια σε ολα τα επιπεδα,σκηνοθεσια,ατμοσφαιρα,σεναριο,ερμηνειες.
    Με εξεπληξε ο Buscemi,ηρεμη δυναμη,πολυ καλη ερμηνεια.Στο ιδιο επιπεδο MacDonald,Pitt,με αποκαλυψη για μενα ο Shannon ως πουριτανος,ενοχικος,γνησιος Καθολικος Van Alden.
    Το μονο ψεγαδι ηταν αυτο που αναφερει και ο dimath με τον Van Alden,που ηταν εντελως out of character.

Ξεκινω δευτερη σεζον αμεσα!
    "There's a hole in the world. Feels like we ought to have known."

Newbie
    Likes / Thanks
    χτες βραδυ τέλειωσα και εγώ την πρώτη σεζόν, όλα άρτια δεν το αμφισβητώ καθόλου,
    πλούσια παραγωγή , καλοί ηθοποιοί , τρομερά σκηνικά αλλά έχω την αίσθηση ότι κάτι λείπει ρε γμτ για να απογειωθεί.
    Για παράδειγμα το Sopranos που λίγο πολύ είχε ίδια θεματολογία, απλά σε διαφορετική εποχή, είναι μερικά σκαλιά παραπάνω για το δικό μου γούστο.
    Anyways, θα δω και την 2η γιατί σίγουρα άλλη ανάπτυξη έχει μια σειρά που έκανε 6 σεζόν και άλλη σε μία.

7. Thanks patrickdrd thanked for this post
    Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    Εστω και αργοπορημενα ολοκληρωσα τη πρωτη σεζον και εχω μεινει με παρα πολυ καλες εντυπωσεις. Απο τον πιλοτο η σειρα εδειξε το μεγεθος και τις διαστασεις της. Στα επιπεδα που μας εχει συνηθησει το HBO, μια σειρα κινημτογραφικου βελινεκους με δυνατους χαρακτηρες, ωραια σκηνικα/κοστουμια, και ιντριγκαδορικη ιστορια.

Τον Steve Buscemi τον ειχα συμπαθησει απο το The Sopranos και ο ρολος του Νακι του ταιριαζει γαντι. Πολυ ωραια και η παρουσια της Μαργκαρετ Σροντερ, οπως και Τζιμυ. Τελος αυτος που με κερδισε ηταν ο Βαν Αλντεν, ο οποιος ειναι απο τους πιο weird χαρακτηρες που εχω δει!

Η βαση για την επομενη σεζον στρωθηκε με τις εξελιξεις του φιναλε της 1ης σεζον, οποτε εφυγα για τη 2η σεζον!

9. Thanks patrickdrd, blackys88b thanked for this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της thanasislost
    Likes / Thanks
    Η πρώτη σεζόν αποτελεί την καλύτερη σεζόν της σειράς!! Η εισαγωγή των χαρακτήρων,η εποχή,το χτίσιμο των συμμαχιών...Τα σκάνδαλα και οι προδοσίες....Όλα στον τέλειο βαθμό...όλα στον τέλειο βαθμό...Υπέροχες και οι άλλες 2 αλλά η πρώτη αποτελεί το peak της σειράς στα μάτια μου....

TV Maniac Το Avatar του/της dudelexin
    Likes / Thanks
    η σειρα ειναι αρκετα καλη!!ημουν μαζεμενος λογω εποχης(1920)αλλα πραγματικα την ευχαριστηθηκα την 1 σεζον.τα ειδα μαζεμενα τα επεισοδια.ευελπιστω σε μια τοσο καλη συνεχεια.γκανκστερικο δραμα με τα ολα του.

Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks
    Πολύ καλή η πρώτη σεζόν, με υψηλού επιπέδου ερμηνείες. Εξαιρετικός ο Steve Buscemi ως Νάκι Τόμπσον .
    superheronews.gr

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία