Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Αποτελέσματα 11 έως 19 από 19

Θέμα: Chuck 4x09 - Chuck Versus Phase Three

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    57 Χρήστες
    8,8
    για να ψηφήσετε
    4x09
    Chuck Versus Phase Three

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    Οι Chuck, Sarah, Casey και Morgan περνούν σε νέες περιπέτειες στη Νοτιοανατολική Ασία, ενώ ο Βέλγος προσπαθεί να ανακαλύψει τα μυστικά του Διακομιστή.Στο μεταξύ η Ellie κι ο Awesome προσπαθούν ν' αποκρυπτογραφήσουν ένα μυστικό που άφησε ο πατέρας της.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    22/11/2010 - 19:00
    GMT -5
    23/11/2010 - 02:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    TV Guru!
    Likes / Thanks
    Ενταξει, πολυ ωραιο το επεισοδιο, πολυ καλη Σαρα, αξιοπρεπης Μοργκαν, Κεισι στα γνωστα επιπεδα, καλη κλιμακωση και πο$στικο κλιφχανγκερ. Τα ειχε ολα. Αν δεν τους ερχοντουσαν και ολα βολικα, θα ηταν αριστο.
    Μια απορια, ξερουμε απο πού προεκυψε οτι η Σαρα μοιαζει με ξανθο τραβελι?

και κατι αλλο. το υποννοουμενο με το inception το πιασατε ε?
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την anthony_88; 25 Νοεμβρίου 2010 στις 02:12

Αρθρογράφος Το Avatar του/της Filmfreak
    Likes / Thanks
    ^ όπως το κατάλαβα εγώ, από την μια λόγω ύψους για τα επίπεδα των Ταϊλανδών και από την άλλη επειδή τους έβαζε κάτω όλους από άποψης δεξιοτεχνίας και δύναμης...μια θεωρία...
    το όλο σκηνικό του επεισοδίου εμένα μου θύμισε Inception, υπονοούμενο δεν έπιασα παρόλα αυτά...

TV Guru!
    Likes / Thanks
    εκει που συνηδητοποιει οτι βλεπει ας πουμε το 3ο ονειρο μεσα σε ονειρο και αρχιζει κ απαριθμει ταινιες με ονειρα κ τετοια. Λες τωρα θα πει κ το inception, αλλα τζιφος

5. Thanks Filmfreak thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της great
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την mefisto26 Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Θα ξενέρωνα πολύ αν το λάπτοπ περιείχε κάποια έκδοση του διακομιστή και φορτωνόταν σε κάποιον από το ζευγάρι, αλλά από ότι φάνηκε κάτι άλλο κρύβει, για να δούμε...
    και εμένα αυτό μου πέρασε από το μυαλό και με έλουσε κρύος ιδρώτας.
    Θα είναι ΤΡΑΓΙΚO να κάνουν κάτι τέτοιο

7. Thanks mefisto26 thanked for this post
    TV Guru! Το Avatar του/της SaPiLaS
    Likes / Thanks
    Καλό επεισόδιο,περίμενα να δω κάτι παραπάνω αλλά μπα..όλα κύλησαν ομαλά.
    Δεν θα με χαλούσε πάντως αν ο Τσακ πάθαινε ένα είδος μερικής αμνησίας.
    Πάνω στο καλύτερο το κόψαν..

TV Guru! Το Avatar του/της panoslost
    Likes / Thanks
    Αυτό και το προηγούμενο επεισόδειο είναι τα καλύτερα μέχρι τώρα στην 4 σεζόν!!

Αγαπάμε Σάρα, το ξανθό γιγαντιαίο τραβέλι!!!

TV Guru! Το Avatar του/της smallville
    Likes / Thanks
    Πολύ δυνατό επεισόδιο. Ποιος είδε την Σάρα και δεν την φοβήθηκε.

TV Guru! Το Avatar του/της Jane1
    Likes / Thanks
    Άριστο το επεισόδιο, η Σάρα στα καλύτερά της. Θηρίο ανήμερο έγινε που κινδύνευε ο Τσακ, οι Ταϊλανδοί δεν μπορούσαν να πιστέψουν ότι είναι γυναίκα. Εμένα πάντως μου θύμισε τη Λάρα Κρόφτ, ίσως να έφταιγε και η ενδυμασία.
    Πολύ γέλιο που ο Φοβερός αναγκάστηκε να κάνει τσεκ-απ σε ολόκληρο το Μπάι Μορ για να τον βοηθήσουν με τον υπολογιστή.
    Τώρα η Έλι θα έχει τον διακομιστή στο κεφάλι της ή ήταν κάτι άλλο;

TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    Όταν έχεις μια σειρά που λέγεται Chuck και δεν έχεις Τσακ στο επεισόδιο, πρέπει να παραδώσεις κάτι συγκλονιστικό για να κρατήσεις το ενδιαφέρον του κοινού. Δεν μπορώ να πω ότι το συγκεκριμένο επεισόδιο ήταν συγκλονιστικό, σίγουρα ήταν όμως ήταν διαφορετικό, με τις εναλλαγές των ονείρων του Τσακ και τις σκηνές δράσης της Σάρα (φαντάζομαι ότι είστε όλοι πολύ νέοι για να πιάσετε την αναφορά στο Αποκάλυψη Τώρα, όταν η Σάρα αναδύεται μέσα από το ποτάμι στο σκοτάδι...).

Δυστυχώς, άδικα περίμενα να αξιοποιηθεί περισσότερο ο Ρίτσαρντ Τσάμπερλεν. Αν και δεν τις μέτρησα, ειλικρινά αμφιβάλλω αν τελικά είχε πάνω από δέκα ατάκες και στα δύο επεισόδια. Επίσης, θα ήθελα να υπήρχε μια μικρή αναφορά και στον πράκτορα Ράι στο τέλος. Με ενοχλεί που ο Τσακ έχει απευαισθητοποιηθεί τόσο πολύ απέναντι στο θάνατο.

Το χειρότερο στοιχείο του επεισοδίου, όμως, ήταν η ευκολία με την οποία δίνονταν οι λύσεις στα προβλήματα των ηρώων: ψάχνει η CIA, ψάχνει η NSA, ψάχνουν οι σύμμαχοί τους, αλλά τελικά είναι ο... Μόργκαν που φέρνει τα νέα για την εύρεση ενός από τους κακούς. Και όχι μόνο αυτό, αλλά επιλέγει να το κάνει αφού σιγουρευτεί ότι η Μπέκμαν δεν ακούει. Γιατί; Αφού όλοι τον ίδιο σκοπό έχουν, να βρουν τον Τσακ. (Προφανώς αυτό έγινε για να μπορέσει η Σάρα και ο Κέισι να δράσουν παράνομα, ώστε να αποδείξουν πόσο πολύ νοιάζονται για τον Τσακ μπλα μπλα μπλα... αλλά γιατί να μην ενημερώσουν και την Μπέκμαν; Έτσι κι αλλιώς, θα τους έλεγε ό,τι τους λέει σε κάθε επεισόδιο: πιάστε τον ύποπτο και ανακρίνετέ τον. Δεν υπήρχε κανένας λόγος να αντιδράσει διαφορετικά αυτή τη φορά. Υποτίθεται ότι η προστασία του Ίντερσεκτ είναι θέμα υψίστης σημασίας.)

Φάουλ νούμερο δύο: ο Τσακ διασώζεται χωρίς η διαδικασία της λοβοτομής να του αφήσει κανένα κουσούρι. Για να κρατήσουμε τα προσχήματα, ένα κενό μνήμης έπρεπε να είχε δημιουργηθεί, θα ήταν και περισσότερο ενδιαφέρουσα η συνέχεια.
    http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία